Buitenland KERKNIEUWS Nieuwstijdingen wijkingen 1°.4, p.ó m lo.O, de 'derde dekade was belangrijk te kaüd met afwijkingen 3°.!), 4°.4 en 3°.5. De hiegste temperatuur was 24°.2 en werd Swaargen-jfnen te Maastricht op den 6, de laagste -4)was 30.7 fe Den' Hulst op den 21 en 23. Nacht vorsten kwamen voor op 18, 19, 20, 21, 23, 24 en 27, maar waren van weinig beteekenis. Sneeuw viel op 24 in Limburg, op 25 te Groningen, op 31 in hei ZO. van Gelderland, het O. van Noord- 1 Brabant en in Limburg. De regenval gemiddeld over het gfeheele land bedroeg 107 mrn. tegen 78 normaal. In het N. van het land was de regenval ongeveer normaal. De afwijkingen namen naar het Z. en O. geleidelijk - doe én bedroegen in Zuid-Holland, Zeeland en Drenle 20 tot 35 °/oin Utrecht, Noord-BrabantJ en Gelderland 608O0/'q. in Zuid-Limburg 125c0 boven het gemiddelde. De eerste dekade was over het geheel eland iets onder, de tweede belangrijk boven normaal, in de derde dekade was het NW. iets beneden, het ZO. belangrijk boven normaal. Onweer kwam vooral voor op den 8, 9, 10, 25 en 26, verspreide berichten nog op 2 andere dagen. Het aantal uren met zonneschijn gemklldeld over de 5 hoofdstations bedroeg 89 tegen 90 normaal, de 3 dekaden telden respectievelijk 43, 25 en 21 uren. Een bekentenis van een sterven/de. Een Wolffbericht uit Berlijn meldt, dat te Hammerfest een man op zijn sterfbed beeft! bekend met eenige medeplichtigen, de be manning van een Noorschen kotter in operv zee heeft vermoord en beroofd. Het schip werd tot zinken gebracht. De kotter, die met; drie broers was bemand, is sinds het voorjaar verdwenen. Het noodweer in het Zuiden. Een B.T.A.-telegram uit Nice maakt mel ding van overvloedige stortregens, waardoor groote schade wordt aangericht in het 'heela departement, Te Rocquebillihre is een twintigtal huizen geheel bedorven onder de neerstortende aard- massa's. Het aantal dooden bedraagt 20. Een nader B.T.A.-bericht uit Nice meldt, dat de schade volgens de „Eclaireur de Nice" bedraagt eenige millioencn frsv vooral in het dal van de Vesubie. Men méldt dat de ge- heele berg Belvedhre beweegt; men vreest voor nog meer bergstortingen. ten, die in Hlolland gekweekt werden schijnen zich niet Tiaar andere landen verplaatst te hebben en zelfs zijn ze in Holland zélf weer geheel verloren gegaan, zoodat men later in 1821, toen de planten van uit Engeland en Frankrijk meer verspreid werden, m geheel Holland niet meer met deze bloemen bekend was. Vol belangstelling voor deze planten is 1 men dus toen niet geweest. (Wordt vervolgd). Nerf. Herv. Kerk. Drietal te: j SchevenkigenJ. G. Grolle te Hillegom' J. T. Roth te Almkterk. •N G. Veldhoen te Alphen. Beroepen te: Rijssen: J. J. Timmer te Ermelo. Nw. Amsterdam: G. Bos te Harderwijk. Mijdrecht: J. Kievit te Baarn. Huizen: K. J. v. d. Berg, Amersfoort. •Zegveld: A. J. Hoekzema te Willege Lan- gerak. Bedankt voor: Leksmond: J. G. Dekking te Resteren. Sommelsdijk: Hl A. Leenmans te Delft. Varik: Hl Kluin- te Angeren. Geref. Kerk'. Tweetal te: Zwartsluis: J. J. Bouwman te 'Urk en 'H. v. d. Zanden 'te Wapenvelde. Aangenomen naar: Woerden: C. van Reenen te Bigelow (Am.) Bedankt voor: Den Ham: C. van Reenen te Bigelow. Enschedé: C. v. Meijenfeldt te Gapinge. den Haag: J. A. Tazelaar te Rotterdam, den Haag: C. v. d. Woude te Gorredijk. Katwijk a. Zee: J. Douma te Den Haag. Chr. Geref. Kerk. Tweetal te: Alsmeer:J. Jongeleen te 'Hilversum en Joh. v. d. Vegt te Doesburg. Amsterdam:: R. G. van Smeden te Kampen 7 L. de Vries te Rijnsburg. Nieuwe Pekela:: A. HL Hilbers, Enschedé L. de Bruine te Zwolle. Marktberichten baard, dat de Belgen reeds getracht hadden ten onze koste voordeelen voor Antwerpeirt van Duitschland te bedingen als tegenpraes- tatie voor dc teruggave van Eupen cn Malmo dy. Van Belgische zijde is daar toen op g'e antwoord, dat er zelfs nooit over die terug gave onderhandeld of gesproken was. Maai de nagelaten schriften van president Ebert hebben dezen leugen achter haald. Daaruit bliikt dat indertijd Francqui met Schacht den president der Rijksbank over de geann -xeer de gebieden gesproken had als over een kan ker, die aan het herstel van de goede betrek kingen tusschen België en Duitschland afbreuk deed en over de mogelijkheid om die gebieden weer in te ruilen tegen oeconomische voor deelen ten bate van België. Wat zal de Biel gischte regeering nu zeggen? Dat er niet on derhandeld is, waarschijnlijk. Want dat is de manier waarop de officieele waarheid gefabri ceerd wordt. Een buitenstaander moet daarbij erg nauwlettend toezien op ieder woord, iedere zinswending. Dat langs dezen weg nu nog licht in deze aangelegenheid ontstoken zou worden, heeft de Belgische regeering zeker ook niet verwacht. Trouwens het onverwachte gebeurt meestal in het leve„. H'et leek zoo zeker, dat de En- gelsche mijnwerkers eieren voor hun geld zouden kiezen, en de regeerings-voorstellen aanvaarden. De leiders hadden hun dat feite lijk aangeraden, toen ze de beslissing aan de districten overdroegen. Maar met een meerderheid van 460.006 te gen 313.000 zijn de voorstellen verworpen. Fei telijk wil dit niet veel anders zeggen, dan dat, de mijnwerkers zich nog liever onvoorwaarde lijk overgeven, dan dat zij. het schijn-scheids-, gerecht, dat de regeering nog wilde instellen, zouden aanvaarden. Het mijnwerkersbestuur heeft de stakers aangeraden, in elk afzonderlijk district de best mogelijke voorwaarden te be dingen. Daarbij heeft het enkele punten vast gesteld, die de districts raden in hun onder handelingen met de eigenaars als_ uitgangs punt moeten beschouwen, als een winstverdee- ïing naar de verhouding van. 87 tot 13, ceraj wederkeerige opzeggingstermijn van een. maand, zooveel mogelijk weder in dienstne ming van alle mannen en jongens, die op 30 April aan het werk waren, betaling op de voet van de loonschalen, die op 30 April be stonden, enz. Maar het is de vraag, of de eige naars, die au feitelijk alle macht in handen hebben, met deze voorwaarden genoegen zul len nemen en of ze eenige voorwaarden zul len aanvaarden. Gewoonlijk heeft men bij on derhandelingen alleen wat in de melk te brok ken, wanneer men een. macht vertegenwoor digt. Dat maakt, dat macht recht wordt. Wie zich uitsluitend op zijn goed recht on niet tevens op zijn kracht, zijn. vuisten, en be wapening kan beroepen, komt er veelal slecht af - Dat maakt ook de zwakke positie van "den| Volkenbond tegen onwillige of omgezeggelijke staten. Ein zoodra er dan ook een conflict rijst tusschen den Bond en der groote, mogendheden, moet de eerste inbindenDat, zal waarschijnlijk ook de mandaten-commissie uit den Bond wel ondervinden. Zij heeft zich tegenover de mogendheden die bij het verdag van Versailles mandaatsge- 6ieden toebedeeld kregen, willen laten gelden door werkelijk het toezicht uit te oefenen, dat haar op deze gebieden en de uitoefening der bestuursfuncties door de mandaatsmogendhe- den vanwege den Bond Is opgedragen. Maar daar is Engeland onmiddellijk tegen öp gekomen. En in een memorandum, waarin de opvattingen van de rageeringein van Gr Brittannië. Australië, Nieuw-Zeeland en Zuid Afrika worden uitgesproken, zijn nu de be denkingen aan de commissie kenbaar gemaakt. Die zal ze voor kennisgeving hebben aan., te nemen en zieh bij de opvattingen hebben neer te leggen, omdat ze geen enkel middel heeft om Engeland of andere mandaats-mogenidhe- den te dwingen. juist dit eigenbelang der Staten dat zich hier ook weer zoo 'duidelijk openbaart, maakt de internationale samenwerking zoo moeilijk. De houding van Amerika inzake het inter nationale Hof van Justitie geeft daarvan ook opnieuw bewijs. In het begin van dit jaar had de Amerikaansche Senaat onder een voorbe houd, dat vervat was in acht punten, zich verklaard voor aansluiting bij het Hof. Een ervan was voor Amerika van overwe gend belang cn eischte, dat de Vereenigde Sta ten hun veto zouden kunnen uitspreken tegen; aan het Hof gevraagde adviezen indien bij de kwestie, waarover het ging, geen enkel Amerikaansch belang betrokken was. Te Ge neve heeft men een uitweg tiït de moeilijkheid trachtten te vinden door aan de Vereenigde! Staten hetzelfde recht van nota aan te'"bieden; dat elk vast lid van den Volkenbondsraadi bezit. Maar Amerika was daarmee blijkbaar niet tevreden. En president Coolidge heeft nu vrij duidelijk te kennen gegeven, dat hij de beslui ten, die de conferentie te Genève had geno men niet aap de Senaat zou aanbevelen. Met de internationale samenwerking, die toch buiten Amerika om uiterst volledig blijft, schieten we op die manier niet hard op. Een berucht snok keiaar. Maandagavond omstreeks 8 uur is, op den Til- burgschen weg een berucht jenever-smokkelaar, E- V., uit Princenhage, aangehouden. Hij maakte er zijn werk van, belangrijke partijen jenever over de Belgische grens te vervoeren. Het was de politie te Princenhage ter oore gekomen, dat hij een partij jenever te Roosendaal liaid opgeborgen en dat hij van plan was, deze te vervoeren naar Tilburg. Die ambtenaren, in samenwerking met de politie, hielden een oogje in het zeil en niet zonder gevolg. Maandagavond passeerde hij in een auto van zekeren C. uit Roosendaal eerst het dorp K ucpen. Hem werd daar door de ambtenaren en politie het halt toegeroepen, maar hij gaf hieraan geen gehoor, zoodat de politie zich genoodzaakt zag eenige schoten op -dm wagen te lossen, 7,0n- I der resultaat echter. j In razende vaart reed V. door. Hij passeerde te Princenhage, waaj: de politie ook was opgesteld, I den Brelaschenweg, en werd ook daar door de ambtenaren en de politie gesommeerd halt ie I houden, maar go kdaar gelukte het iiem te ont- 1 snappen. In een klaar staande auto reden de veld wachters vau Princenhage, Beusenberg en Bui- sen, een rijksveldwachter en twee kommiezen hem achterna, een buitenweg kiezend; de smokkelaar had waarschijnlijk de stad genomen, en zij kwa men het- eerst op den grooten Rijksweg Breda Tilburg, even achter- den driesprong. Daar zet ten zij hun auto dwars over den weg en zij leg den aan beide zijden van de,auto walzen neer, die toevallig voor reparatie aan den weg daar aan wezig waren. Er werd dus een formeele barri cade opgesteld. .Met geladen revolvers gingen zij ile auto tegemoet. Zij sommeerden hem.andermaal halt te houden en V. gaf zich toen over.'V. en C. werden gevangen genomen en zijn voor den offi cier van justitie geleid; de luxe auto met vijf vaten jenever en 50 L. elixer d'anvérs zijn naar den rijksontvanger te Breda overgebracht. Reeds acht dagen en nachten hadden de ambte naren en politie op dezen smokkelaar geloerd. Voor eenzelfde feit is V. vroeger te Tilburg aan gehouden. Zijin verdiende loon. Een bejaard getrouwd bloemistje uit Over- veen bij Haarlem was op het verkeerde pad verzeild te Amsterdam en, een half jaar ge leden, daar in vuur en vlam geraakte voor een, ZeedijRsche schoone, die al spoedig het oudje onoarmhartig plukte. Haar broer, de 32-jarige glazenwasscher Hendrik Heijstek uit Tilburg, een recidivist, die ook in Amsterdam woonde, speelde haar in de kaart, evenals' 's meisjes jeugdigen vrijer. De bloemist begon echter op 'trouwen aan te ctrfngen, tengevolge waarvan broer Hendrikj op het limineus eidee kwam, om hem een brief uit Tilburg te doen toekomen, zooge-, naamd afkomstig van vader Heijstek, waar in deze zijn volle blijdschap uitdrukte over de plannen voor zijn toekomstigen schoonzoon. Het feit, dat de bloemist zijn huwelijk nog niet ontbonden had, telde niet mee. Natuurlijk moest toen de schoonvader in spé worden opgezocht en de dwaas ging grif in, o phet voorstel van zijn aangebedene met haar, aanhang om voor die gewichtige visite den tijd, der Tilburgsche kermis te kiezen en er tevens, een vroolijk uitgangetje aan te verbinden. Zaterdag 4 Sept. j.l. kwam er ten 'huize, van den bruidegom in dop een mooie auto voor, waarin na de eerste pleisterplaats, be-( halve broer en zuster Heijstek ,ook de vrijer, van het meisje met gezelschap plaats nam. Lustig ging het van 'de eene herberg naar de, andere, totdat tenslotte in heel genoeglijke, stemming Tilburg bereikt werd. Hoewel het al bij middernacht was, wilde de serieuze candi-, daat den vader zijner dulcinea nog in optima ïorma om hare hand vragen, maar de dochter die in geen zeven jaar het ouderlijk huis ha<k betreden, vond het uur ongeschikt, waarop, haar broer den teleurgestelde aanbood, Heij stek Senior op te halen. Twee chauffeurs, een uit Haarlem en een, uit Amsterdam, stegen met Heijstek en den, bioemfst in, terwijl Johanna met ie overigen zou wachten. Maar de wagen reed zoo ver weg en op. zulk een duister pad, dat het den ouden bloe - .mist bang te moede werd, en hij plotseling, uitriep: „Ik word bedonderd" en waarlijk op hetzelfde moment duwde Heijstek hem met met de hand op de borst in de kussens, de ge oefende vingers voelden naar den binnenzak van het colbertje, grepen de tabaksdoos met bankpapier en de beurs, en gristen naar het horloge. Het verwoede oudje verweerde zich uit alle macht, maar de twee pootige auto bestuurders hielpen hun maat een handje mee, en een oogenblik later was de bloemist, be rooid en versuft uit den wagen gesmakt. Het drietal sprong in de auto en vooif ging liet ai brassend van den gestolen buit, van de cene pleisterplaats naar de andere, totdat zij in Am- sterdam in de armen van vrouwe Justitia vie len. Het uitgeschudde mannetje krabbelde na 'n oogenblik overeind, sukkelde met zijn pijn lijke ledematen naar Tilburg, waar hij 's nachts, tegen twee uur bij de politie om onderdak aanklopte. Wraakgierig is de bloemist echter, niet, want met Johanna verkeert hij nog steeds op goeden voet, aldus het Hbl. Maandag stonden de drié onverlaten terecht voor de arr. rechtbank te Breda. Na een uitvoerige behandeling,, die geen nieuw licht kon werpen, eischte het O. M. tegen Hendrik Heijstek, die reeds acht von- nisan achter den rug heeft, drie jaren ge vangenisstraf en tegen de beide schauffeurs resp. anderhalf jaar en acht maanden gevan genisstraf. Bet wedir 111 October. Aan het overzicht van het Kon. Ned. Met. In stituut over het weder in October is het' volgen de ontleend Azoren tot de Oostzee, van 917 in het Z. Van 11 tot 17 was de luchtdruk hoog bij Groen land, van 17 lot. 20 van het NW. tot het ZO., van 28 tot 31 in de omgeving van IJsland. Dientenge volge trokken de vele depressies aanvankelijk ten Noorden van ons land, daarna over onze om- In de eerste en derde dekade waxen N.-lijke en O.-lijke winden talrijker dan normaal, in de 2e dekade waren W.-lijke en NW.-lijke winden veel talrijke rdan gemiddeld. In alle dekaden was de gemiddelde windkracht boven normaal in de eer ste slechts weinig, in de tweede belangrijk. Gedurende den storm van 9 op 10 werd de grootste windsnelheid te V1 Lssingen waargbno- men, de grootste gemiddelde snelheid gedurende ee nuur bedroeg 27 meters per secunde, de sterk ste stoot 27 meters per secunde. Gemiddeld over de geheele maand was de over- dag temperatuur 1°.2, het gemiddeld maximum 1°.3, het gemiddeld minimum 0°.9 te laag. De eerste dekade was warmer dan normaal met af Uit de geschiedenis van de Chrysanthemum In de bloemisterij is de maand November onafscheidelijk verbonden aan het plantenge slacht van den naam Chrysanthemum. Op meerdere plaatsen worden om 'Rezen tijd van het jaar tentoonstellingen gehouden, enkel vara dez eplanten en bij de bloemisten en in de bloemenwinkels in de steden zijn het thans- voornamelijk deze planten, die men uitge stald ziet, de mooie herfstbloemen in tal ran sierlijke, prachtige kleurverscheidenheden. Met recht mag de Chrysanthemum worden, genoemd de „Herfstkoningin". Als -:le droeve, triestige dagen komen, met regenvlaag op re genvlaag, dan schijnt het wel of de schoone Chrysant, als een bode uit het Oosten ons wil komen verblijden en ons wil opvroolijkeq m treurigen tijd. Komt het daarvan, -dat de Chrysanthemum; zooveel bewondering ondervindt? Wij weten; het niet, dat is zéker, dat de bloem ook ira tijden waarop wij volop in de bloemen zitten, zeker niet achteraf gezet zou worden. Diéj bloem is inderdaad fraai genoeg om ook te midden van andere uit te kunnen blinken. Maar bovendien zal ook haar tijd van bloeien in den naherfst, als er zoo Betrekkelijk weinig! te vindejn is, er veel toe hebben bijgedragen) om haar zoo algemeen bekend te maken. Waar we tegenwoordig honderden en nog eens honderden van variëteiten van de Chry santhemum kennen, mag het ons wel ten zeerste verwonderen, hoe het zoo lang heeft geduurd voor deze prachtige bloem dien óp- gang in Europa maakte, als zij thans doet., Ofschoon reeds een betrekkelijk vrij. -groot, aantal jaren bekend, is men zich eerst in de, laatste tientallen jaren met hart en ziel op, hare kweeking gaan toeleggen. In 't vertrou wen, dat bij velen onzer lezers belangstelling, zal bestaan in de geschiedenis van deze mooie bloem, willen wij daarvan een en ander gaan mededeelen. De Chrysanthemum da„, die wij algemeen! als zoodanig kennen, is afkomstig uit China en Japan. Ook bij ons groeit in het wild wel Chrysanthemum (de Ganzebloem in enkele voorten), maar het is de in China en Japani tn 't wild voorkomende soort, di ezich zoo uitsetkend heeft geleend tot het kweeken van ailerle ivariëteiten. Deze als Chrysanthemum: mdicum L. bekende plant wordt in China en Japan reeds sedert onheugelijke tij,den ge kweekt. Wanneer men daar de eerste varië teiten heeft gekregen, is niet met zekerheid- te zeggen; maar wel weten wij dat de plant daar in het Oosten, zoowel in Japan als China' zeer geliefd is, en dat er jaarlijks ter harer eere groote feesten worden aangericht. In Europa schijnt men eerst in het laatst der 17de eeuw met deze geliefde plant uit het Oosten bekend geworden te zijn. Het ëerst schijnen zij, in ons land gekweekt te zijn. geworden van exemplaren, die werden itrjge- voerd van Amboina en Malabar., Tenminste: een zekere Jacob Breijne, in xje wetenschap pelijke wereld meer bekend als Breijnius, een koopman uit Da,ntzig schrijft in zijn geschrift: Prodromus plantarumvariorum, dat er m Hol land een zestal variëteiten van Chrysanthe mums werden gekweekt, nl. een witte, een roodachtige, een roekleurige, een gele, een- purperkleurige en een hoogroode variëteit. Waar dit werk in 1689 geschreven is, kun nen wij dus gerust zeggen, dat de Chrysanthe mums in het laatst der 17e eeuw in Europa zijn ingevoerd. Ook schijnt Breijne zelf een paar variëtei ten in zijn bézit gehad te hebben, maar deze later weer verloren gegaan. Ook de variëtei- - LANGEDIJKER GROENTEMARKT. 24 November. 10600 st. bloemkool, ruzen 11.40—16.40, 2e --.oort 3.80—4.80, 36000 kg. roode kool 1.30 4.30, kale roode 0.60—1.30, 10.000 kg. gela kool 1.102.30, 6.000 kg. witte kool 0.80—1.70 29500 kg. deensche witte 1.20^-2.70, 6600 kg. uien 3.203.70, drielingen 2.40, 600 kg. ram menas 1.30, 1500 kg. bieten 1.50. 25 November. 7000 st. bloemkool, ruzen 12.20—15—, 2e soort 2.80—5.40, 34000 kg. roode kool .1.10— 3 70, kale roode 0.601-0.80, 25000 'kg. gele kool 0.70—2.40, 3300 kg. witte 1 1.50, 28000 kg. deensche witte 1.20t—2.60, 7600 kg. uien 3.40—3.70, drielingen 2.50—2.80, 3400 kg.p k~g. peen 2.10—2.20. - NOORDERMARKTBOND. 24 November. 300 kg. bl. aardappelen 3.50, 2200 kg. uien 3.503.60, drielingen 3.—800, nep 3.10, grove uier; 3.60, 1600 kg. peen 2.80, 51400 kg. roode kool 1.80—3.60, 22800 kg. gele kool 1.40—2.70, 6400 kg. witte 'kool 1.20-1.50. 43200 kg. deen sche witte 2.-3.—, 650 kg. kroten 2.70—3:50, 250 kg. rapen 1.30, 810D st. bloemkool 9 14 50. 2e soort 1.10—2.20'. 25 November. 4600 kg. uien 3.—3.40j, drielingen 3.—3.30, grove uien 3.50 66400 kg. roode kool 1.30— 3 80, 15200 kg. gele kool 1.20—2.90,, 21.800 kg. witte kool 1.20—1.60, 45200 kg. deensche witte 1.70—2.90, 3000 st. bloemkool 7.—13.10. 2e soort 1—1.60. - WARMENHUIZEN, 23 Nov. Roode kool 2 —3.40, 2e soort 1.10—1.40. uitschot 0.60—1.50, witte kool 1.40—1.85, deen sche witte 2,10—2.60, idem uitschot 0.50— 1.40, bloemkool le soort 9.—12.70, 2e srt. 2.40»—7—, uien 3.70—4.—, grove uien 4.— aanvoer 32.000 kg. roode kool, 17000 kg. witte kool, 7800 kg. deensche witte, 2005 st. bloem kool, 400 kg. bloemkool. 24 November. Roode kodl 2.10—3.50, 2e soort 1.30—1.80, uitschot 0.30—1.10, gele kool 2e soort 1.40— —1.70, deensche witte 2.30, witte kool 1.30 —1.85, drielingen 2.30, uien 3.50—3.80, grove uien 3.60, aanvoer 18900 kg. roode kool, 550 kg. gele kool, 16100 kg. gewone witte kool, kg. deensche witte, 2500 kg. uien. - ALKMAAR. 24 November. Koolrapen 1.80—2—, Wortelen 2.50—2.60, spruiten 9.—19.—roode kool 0.80—3.30, gelq kool 0.70—2.80, uien 2.30—3.80, Bieten 1.40— 2.70, witlof I 25.—30—idem LI 15.-20'.—, al les per 100 kg., bloemkool 2 19.—boeren kool 1.30—3.80, kropsla 0.50—3.30, andijvie, 0.40—1.70, alles per 100 stuks, wortelen 6.50 —7.20 per 100 bos. BOVENKARSPEL, Station, 24 Nov. Aangevoerd 35 baal uien groote gele f 1.25 drielingen f 1.20—1.30 per baal; 103.200 stuks bloemkool, le soort f 9.30—17.80, 2e snort 3.20—9—, 3e soort 1.40—3.90, per 100 stuks, 104.400 kg. roode kool 1.60—2.90, 8200 kg. gele kool 1.60—1.80, 4825 kg. witte kool 1.20—li.70 per 100 kg. PURMEREND, 23 November. 11 stapels fabriekskaas 53 p. 50 kg., 22 sta pels boerenkaas 50 p. 50 kg., 655 kg. boter 1.85—1.95 p. kg. 420 vette koeien Ö.700.95| p. kg., 149 melk- én geldekoeien 125.—340, 8 stieren, 34 paarden 100—200, 20 vette kalve ren 1.40—1.60 p. kg., 217 nucht. kalveren; slacht 10.—37.—fokkalveren '10.—23.52Ü vette varkens zouterij 0.64—0.69, slacht 0.68—1 —0.72, 52 magere varkens 26.-40.— 280 big gen 12.-22.— 1384 vette schapen 24—35.— overhouders 14.—24.—Kipeieren 10.—12 p. 100, eendeneieren 7 152 ganzen 4— 5.25-; zwanen 10.

Nieuwe Langedijker Courant | 1926 | | pagina 3