Twuijverweplemiek Nieuwstijdingen KERKNIEUWS INGEZONDEN DE SPOORWEGEN. In de vergadering van Donderdagavond is, na middernacht, Minister .Van der Vegte nog aan het woord geweest. Inzake de veiligheid op de spoorwegen herhaal de de minister, dat ongerustheid voor zoover die bestaat, niet gewettigd is. Betrekkelijk en verge lijkenderwijze hebben in 1926 weinig spoorwegon gevallen plaats gehad. Deze verschillen op zich zelf geheel van karakter; ook de oorzaken zijn niet dezelfde, en behoeven niet tot dezelfde bron te worden teruggeleid- Als de rapporten van het staatstoezicht en van de commiasie-Kraus zullen zijn verschenen, kan aan de hand Jaarvan worden nagegaan, wat er moet worden gedaan. Voor een commissie van onderzoek, zooals de heer Van Braambeek wenschie, 'is daarom noch eenige we ken geleden, toen hem zulks gevraagd werd, noen than saanleiding. Spr. meende verder, dat vak- vereenigingsvertegenwoordigers in een eventueele commissie niet thuis behooien. Want in dit ge val zouden dan ook- vertegenwoordigers van de directie er in moeten worden opgenomen. Al was de minister niet overgelukkig, naar hij zeide, met den huiiigen toestand, toch heeft hij vol doende gegevens om te zeggen, dat de toestand op de spoorwegen met gevaarlijk is in dien zin, dat er iets anders ïrfoet gebeuren. Dte vraag of de bezuiniging onder het oog moet worden ge zien is er een, die onderzoek verdient. Wanneer de motie-Van Braambeek aangenomen mocht worden, dan zal de minister deze motie niet naast zich neerlêggen, maar dan zal het lang duren, eer de commissie zal zijn samenge steld. Maar het jijisle tijdstip voor een commissie, zooals de voorsteller van de motie wenseht, is nog niet aangebroken. Dit kan pas worden be oordeeld, wanneer dc genoemde rapporten zijn ingekomen, hetgeen spoedig het geval zal zijn. De conclusie van den Personeelraad nopens het ongeluk bij De Vink vond spr. wel een beetje al te vlug en te gemakkelijk tot stand gekomen. Op technische opmerkingen ging de minister niet in. Met betrekking tot de extra-treinen met ver laagd tarief op Zondag, zeide spr. te zullen bevor deren, dat het aautai treinen met verlaagd tarief op Zondag zal worden beperkt, doch hij betwij felde, of hij de bevoegdheid heeft, in dezen dwin gend op te heden.'Evenwel hoopte hij iets te zul len bereiken. De Minister zeide toe, dat speciale aandacht zal worden gewijd aan den gevaarlijken onbewaak- ten overweg hij Akkrum. Verder zal de Minister vele opmerkingen in ovei weging nemen. Hij kon echter niet beloven om zijn invhed aan te wenden inzake de reclame plaat met den stier, waartegen, zooals men weet, de heer Schaper bezwaren heeft gemaakt. De motie-Van Biaambeek (instellen van een deskundige commissie van onderzoek, waarin ook de vakverenigingen zijn vertegenwoordigd) werd Vrijdagmiddag bij hel begin der 'vergadering zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Straatroof. Het Rembrandtplein is plotseling in opschud ding .Lui'd heeft de kreet geklonken: Houdt den dief". Do wandelaars kijken op, zien den schuldi ge wegrennen. Brutaal zwaait hij: met een sta peltje bankbiljetten. De bestolene, blijkbaar een banklooper, staat beteuterd bij het plantsoen. Hij verteld hortend en s too tend, dat hem een groot bedrag aan bank papier is ontrukt. Het publiek zet den dief na, het heeft succes. Vlak bij de afbraak, waar de Kippenhoek was, wordt de roever gegrepen. Poli tie neemt den snoodaard mee naar het bureau. Ook de bestolene moet volgen: als getuige. Even vóór hij het sombere gebouwtje binnen treedt laat de dief de bankbiljetten los, de papier tjes dwarrelen over de straat. Het blijken te zijn: reclamebriefjes. Het publiek af. Een brutale overval. Donderdagavond heèft te Schelle bij Zwol le een zeer brutale overval plaats gehad. Aam de Schellerallee, precies tegenover „De Bier ton", woont in een net huisje van middelmaj tige grootte het echtpaar Dijks. Terwijl de. man naar het feest in het Dominicanenklooster, •was, werd aan. de deur getikt. Eerst wilde de vrouw, die alleen thuis was, niet open doem. Doch toen er nogmaals geklopt werd, ging! zij naar de deur en vroeg wie er was. „Doel maar open", klonk het antwoord, „het is in orde", Kamphuis". Vlak in de buurt wonen twee gezinnen van dien naam, zoodat vrouw Dijks meende met een buurman te doen te hebben, zegt de „Zw. Crt.". Nauwelijks had zij echter de deur geopend of ze zag drie gemaskerde mannen voor zich staan, waarvan er één haar een revolver voor het gezicht hield en eischte: „Je geld of je leven"^ De vrouw schrok natuurlijk geweldig en riep: „Laat me d'r maar uut, laat me d'r uut". De mannen drongen echter naar binmen en duw den de vrouw meteen achteruit. „Waar is het geld?" klonk het. „Er is hier niets te halen", hield de vrouw» vol en meteen begon ze luidkeels om hulp te; roepen,. De naastbij zij'nde buur is v. d. Weerd de houder van het café „De Bierton". Bij; v. d. Weerd, die in het achterhuis zat, was» bovendien een feestje, zoodat men daar niets gemerkt heeft van het geroep.. Trouwens de, vrouw kreeg niet veel gelegenheid alarm te, maken, want de indringers drongen haar in de keuken en duwden haar een prop papbvr, in de mond. Een der mannen bleef bij dej vrouw, terwijl de andere twee de huiskamer doorzochten. Toen zij daar niets van hun gade konden vinden, zei een der manman„Laten', wij maar opdonderen, hier is toch niks te ha len". Zonder in de andere kamer van het huis gekeken te hebben, vertrokken de on genoode gasten weer, vrouw Dijks hevig ont steld aqn haar lot overlatende. Het heeft nog bijna twee uur geduurd eer Dijks uit de kerk thuis kwam. Direct heeft de man de buren gewaarschuwd. Daar Dijks< zijn vrouw niet weer alleen achter wilde la ten is een van de zoons van v. d. Weerd' de marechaussee gaan waarschuwen. Inmid dels waren Dijks en zijn vrouw aan den over kant bij het gezin v. d. Weerd gastvrij ont vangen om wat van den schrik te bekomen. De vrouw had green letsel bekomen. Een' bloedneus was het eenige nadeelige gevolg dat zij van de hardhandige behandeling onder vonden had. Spoedig arriveerde de marechaussee. Wachtmeester Vos stelde een uitgebreid on derzoek in, doch doordat de indringers allen, tijd hadden gehad te ontkomen, was er geen; spoor meer te bekennen. De vrouw meent te kunnen vaststellen, dat dovervallers ongeveer 19 h 20 jaar oud wa ren. Met zekerheid kon ze zulks echter niet zeggen, daar dtf mannen, zooals gezegd, mas kers voor hadden. Aangenomen kan wel wor den, dat de indringers niet geheel onbekend, waren ter plaatse. Want ten eerste hebben zij geweten, dat de vrouw alleen thuis was, daar haar man naar de kerk was en ten tweede bleken zij heel goed te weten dat er buren zijn die Kamphuis heeten. Bewoners der Schellerallee, vertellen, dat men daar in de buurt, waar geen enkele lam-' taarn is, wel meer last heeft van ongewensch- te bezoekers en van personen,' die zich niet ontzien speciaal meisjes en jongens in deze- donkere laan des avonds lastig te vallen. Nederl. Herv. Kerk. Beroepen te: Nieuw Beerta: R. E. H. de Jong te Horn huizen. Ijlst: Jac. J. Pop te Maassluis. Bierum: U. P. Okken te Eexta. Feijenoord: G. B. Westenburg te Bever wijk. Serooskerke: cand. A. H. Hellemans te Am sterdam. St. Anna Parochie: C. A. Snoep te Gaast. Aangenomen naar: Langerak: H. G. v. d. Hoek te Bilthoven DantumawoudeTh. Hettinga te Hinde - loopen. Westzaan: W. C. Reddingius te Vlieland. Zegveld: A. J. Hoekzema te Willige Lan gerak. Stitard: H. F. de Puy te Cadzand. Bedankt voor: Wildervank: W. C. Reddingius, Vlieland. Terkaple: A. C. van Uchelen te Paesens. Mijdrecht: J. Kievit, te Baam. Rijssen: J. J. Timmer te Ermelo. Gerei Kark. Tweetal te Franeker: J. H. Meuleman te Hoogersmilde S. J. Popma te Enguierum. Hoorn D. Rignalda Jr. te Leimuiden H. v. d. Vegt, te Drachtster-Compagnie. Zuilen: J. Lugtigheid te Uithuizermeeden H. van der Zanden te Wapenvelde. Beroepen te: Hilversum (2 vac.) W. H. den Houting te Huizem; H. A. Munnik Jr. te Zwolle. Zierikzee: J. Rignalda te Leimuiden. Hilligersberg: D. J. Couvée te Brussel. MeppelP. Deddens te Rijswijk (Z. H.). Ede: C. van den Woude te Gorredijk. Delft: S. W. Bos te Dokkum. Aangenomen naar: Heemstede: Dr. J. H. Bavinck te Ban doeng (.N I.) Emmen: J. IT. Binnema te Kielwindeweer. Chr. Gerei Kafrk. Tweetal te Maarssen: A. H. Hilbers te Enschedé J. v. d. Vegt te Doensburg. Beroepen te Maassluis: B. van den Berg, Den Helder. Broek (Akkerwoude) W. Hendriksen et Ede. Amsterdam: J. L. de Vries te Rijnsburg. Reeds zoo velen hebben in verband mei de Twuijveiweg-aang-elegenheid van uwe gastvrijheid genoten, zoodat ik gaarne verwacht, dat u ook mij een plaatsje wilt inruimen. Bij voorbaat mijn dank. Tot j.l. Dtoderiag twijfelde ik er sterk aan, of er wel ooit zekerheid zou komen in de uitvoe ring der verbeteringsplannen, doch met genoegen lees ik, dat spoedige verandering ten goeds niet uitgesloten is. Wat de kosten van aanleg betref fen, dit kan worden vergeleken met het vragen naar het een of ander artikel bij een keker soort winkeliers die hun klanten kennen. Etet gevraag de artikel wordt eerst in de duurste sorteering voorgelegd en voor het geval, dat de klant niet toehapt is de voorraad niet uitgeput doch, zooals blijkt, kan men uit goedkcopere aanbiedingen nog een heel goede keuze doen al is men. ook geboncfen aan zekere noodzakelijkheden. Terugkomende op het onderwerp, acht ik he zeer goed mogelijk, dat voor weinig geld een vei lige pracht-verkeersweg tussehen Broek en St. Paneras aangelegd zou kunnen worden en behoe ven heusch niet zoovele bezwaren overwonnen te worden. In mijn bescheiden overdenking zie ik deze als volgt: De gemeente St. P. beschikt over veel zand,. ÖncLer do bewoners heerscht zoo af en toe werk loosheid. Dit euvel wordt ook wel in Alkmaar geconstateerd. We hebben dus dempmateriaal en werkkrachten. (Wie kan nu geen zand vervoeren, zoodat vakkennis ounoodig is). Nu gaan we om te beginnen van de noordzij.i|e vanaf de pastorie tot het Mirakelbruggetje de hoornen rooien. De overigens aardige doch overi gens geheel doellooze bruggetjes naar de woon huizen worden weggenomen en op de manier van de Spooistraat in NoordscharwoudeOudkarspel het zeer smalle slootje gedempt en met de berm -op weghoogte opgevuld. Vanaf genoemd bruggetje tot de hoek liggen •welgeteld 18 zuid-noord-akkers, gescheiden door smalle slootjes en met een einde vast aan d« Twuijverweg. Hoewel in de toekomst zeker bo- stemd voor bouwterrein, bieden deze akkers even tueel bouwlustigen nog niet veel aantrekkelijkheid- aan zoo'n akelig weggetje. Hoe zou dit anders wezen, indien een royale weg was aangelegen Ik veronderstel dus bij de diverse eigenaren niet v©cl tegenwerking bij aankoop var iedere akker van nemen wij aan een halve snees a 5 of 600 gulden per snees, terwijl van de twee akkers aan den hoek zeker 1 a 2 snees zullen moeten wordien opgeofferd voor het aanleggen van een gevaar- looze bocht. Nu dit alles ons eigendom is, dempen we tus sehen bovengenoemde 18 akkers zooveel als voor de te maken weg noodig is en bovendien het sloo tje langs den weg vanaf de bocht naar het noordien en daar het water wat nu komt tot het stukj'o land, -dat als een knobbel tegen de westzijde van de Twuijverweg vastzit, niet als noodzakelijk vaarwater is te beschouwen, kunnen wij ook dit gevoegelijk dempen. Tot heien is het maken van schoeiingswerken onnoodig, aangezien wij dit best kunnen laten uitstrauden; immers zelfs spoor dijken hebben geen beschoeiingen en is een (gras) beplanting voldoende! Alléén is een schoeiing misschien in schuine richting vanaf de noord- westzijde van het stukje land tot het bruggetje bij Mulder. Opvullen met zand. Tot zoover de noord- en westzijde. Wij gaan nu langs de oostzijde terug en begin nen bij het paadje bij Mulder's molen, dat naar de ringvaart leidt. Van hier trekken wij oen lijn tot ongeveer de plaats van het laatste (laten wij hopen werkelijk het laatste) noolottige onge luk. We vullen weer met zand. Misschien is vanaf liet bruggetje nog een stukje schoei ing noodig. Zoo hebben wij een rechte, breede, veilige ver keersweg verkregen op de bestrating na. En om de veiligheid te completeeren, maken wij langs de geheele oost- en zuidzijde een zooden dijkje kistdam zou ik haast zeggen) van ong. 1 meter hoog en breed en versterken deze desnoods en naar verkiezing met een stevig hek van inge bouwde dus bijna onzichtbare spoorbiels. We rui men die thans bestaande leelijke rimboe weg en planten voor het geheel een haag van opgaand; hout (populier of zooiet.s). Verder gebruiken we de thans bestaande weg uitsluitend voor wande llaars en fietsers en op de nieuwgevormde strook leggen we naar verkiezing een straat- of maca- damweg aan en de veiligheid, waar het ten slotte om ging, is verzekerd. De Ned. Spoorwegen (die den laatsten tijd over hot algemeen ook niet heelemaal veilig meer blijken) behoeven we niet weer cm wederinvoering van het bróekertje te verzoeken, gestel dat er nog kans op was.en. aan gezien bovenstaand plan heel goed zeer spoedig was uit te voeren, halen wij ons niet de ontevre denheid van andere wegeigenaren op den hals. En nu de kosten oftewel de tweede groote hoofdzaak .Neen, ditmaal moet het niet f 78000 zijn, wat dan nog misschien wel op rond 1 ton zou uitloopen maar wil de Gem. St. Paneras eens op bovengenoemde basis een raming -doen niaken? Het vervoer van het zand per vaartuig of per (gehuurd) dubbel smalspoor laat ik hierbij in het midden. Even een kleine voorloopige bere kening. Aankoop van akkergrond f 5000.- Indien noodig hoogstens 150—200 M. schoeiing 1' 4000.-- Veibreeding van 2 bruggen f 5000. 1000 ton za-ud (ruw geschat) a 0.25 f 2500. Loon (3000 pramen a f 2.50) f 7500.- Bestrating 5 M. breed Totale kosten 40 a 50.000 gulden. Rente en aflossing f 4000 per jaar, wat de Gein. Alkmaar reeds bereid was op zich te nemen of misschien is zelfs dit niet noodig. De Firma Kok, Tuinman en Wilken zijn finantieel zeer belang- hebben.l. Nemen we aan, dat deze fa. rond 100000 personen over de Twuijverweg vervoerd. Laat deze fa. in hare auto's bussen aanbrengen met verplichte betaling van 1 of 2 cent per persoon, die de Twuijverweg passeert, dat maakt re-sp. 1 of 2000 gulden per jaar. Dit bedrag door de fa. Kok, T. en W. gegarandeerd zoolang hun "dienst bestaat en te bestemmen tot gedeeltelijke afschrij ving eu onderhoud. Dan dragen zelfs de burgers van Oudaarspel hun steentje bij, het plaatsen van een verouderd tol, waarmede sommigen nog wel bijna zouden willen dreigen vervalt en wie zal nu nteifc I a 2 cent of vrijwillig meer per rit 'willen bijdragen, temeer als de fa. Kolc, T. en W. dit dringen! eischt, wil men van hare dienst gebruik maken. Is het nu noodig, dat er nog zooveel woorden en tijd vcispild worden over dien Twuijverweg en is het nu noodig, dat alles zoo in beweging ge bracht moet worden om dat stukje weg te doen aanpassen aan onze zeker terecht verlangde be hoefte naar veiligheid en goedkoopte? Wie komt met betere plannen Mijnheer de Redacteur, ik heb als leek mijn best gedaan en als men naar ik hoop direct aan pakt ,zou men er na verloop van een paar weken van versteld staan, wat bereikt kon worden. Nogmaals dankend voor de verleende ruimte Hoogachtend, V. Het Twuijverweg-persdebat dreigt door uit drukkingen in het zeer lange artikel van j.l. Zaterdag in de .Nieuwe Langedijker Courant" in een zeer onverkwikkelijke polemiek te ontaarden. Onze lezers hebben de zaak waarschijnlijk ge volgd. „Sigma"' heeft in eerste instantie in ons blad zijn meening over de zaak weergegeven en zich beroe- peu op ait. 179h van de gemeentewet, en daaruit bewezen geacht, dat de eigenaar van een publieke verkeersweg gehouden is, dezen te onderhouden en zorg te dragen voor de veiligheid. Als die veiligheid verbreeding van den weg vordert, dan moet volgens zijn meening, op grond van dat artikel de eigenaar 'daar ook zonder meer voor zorgen. Zelfs in het geval, dat de weg, in eigendom aan A, is gelegen in B., en de eigenaar zich niet van zijn plicht kwijt, heeft de wet voorzien. Immers dan geeft artikel 179h van die wet aan B. de bevoegdheid het noodige op kosten van den eigenaar te verrichten. Ziehier de meening van Sigma. Daar tegen stelde schrijver dezes zijn stand punt, het behoeft niet te worden herhaald, alleen wil hij er thans aan toevoegen, in- zijn meening versterkt te zijn, en de gedachte te zijn toegedaan dat Sigma's beroep op de gemeentewet niet op gaat. 't Recht voor zijn meening vrijelijk uit te ko men, heeft toch zeker ieder. De vrije publieke tribune is toegankelijk èn voor Sigma, voor H. te B., voor'de „Nieuwe L. Crt." en ook ik wensch mijn volk vrijheid, los van welke banden ook, onverkort te handhaven. Wie zich daaraan niet onderwerpt, die vrijheid niet aanvaardt, begeve zich naar 't land van Mussolini of naar de Bolschewieken. Maai' deze persvrijheid ontaardt zoo vaak in ongebondenheid, aan die vrijheid leggen beleefd heid en zeden, fatsoen en eer banden aan. En nu wil ik, die Sigma's standpunt in 't ge heel niet deel, dezen schrijver heelemaal niet verdedigen tegen den aanval van de „N. L. Cou rant". Daartoe is hij zelf uitnemend in staat- Maar de „N. L. Crt." zou ik willen toeroepen, ge zijt 'n tikje vrijzinnig: althans zeer ruim en breed van opvatting. Tot de groote leuzen van uwe richting be- hooren de begrippen beschaving, verdraagzaam heid, gemeenschap. Welnu getuigt het van beschaving tot iemand, die met u van meening verschilt, en welke meening toch waarlijk de overweging waard is, te zeggen: Gij voorlichter der publieke opinie met onbegrensde gaven, moddert? Vergun me u op te merken, dat ik zulks een bemodderde beschaving noemen zou. Getuigt het van verdraagzaamheid (o, wat is in dien naam al onverdragelijks geschied) als icmaud zich op de geschreven wet beroept, hem met geen enkel tegenargument te gemoet te tre den, u Ie behelpen met eenige algemeenheden, zonder zeggings- of bewijskracht, om ten slotte over te gaan tot spot? Neern me niet kwalijk, Redactie „N. L. Crt.", maar spotten is veelal bewijs van gebrek aan argumenten, is in dit geval, omdat er geen en kele reden toa aanwezig is, een bespotting van beschaving en verdraagzaamheid. Te nslotte, dc pers is er om de gemeenschap te dienen. Van de krant gaat immers zoo groote invloed uit. Ik vraag u, geachte Redactie van de „N. L. Cit.", zal de gemeenschap gehaat zijn, door zulk geschrijf? 'fis daarom, dat ik u beleefd zou willen ver zoeken, deze kwetsende uitdrukkingen te wil len herroepen. Laat de toon van het debat hoffelijk blijven, beschaafd, laat ons van de personen afblijven, zoo alleen kan er van verdraagzaamheid (brr. wat 1 eel ijk woord) sprake zijn, en kan de pers liaar taak ten opzichte van de gemeenschap ver richten. B. o. L. 13 Dec. 26 A. Tj t JiN 'ANTWOORD. De geachte inzender heeft gemeend ons een philippica te moeten toedienen, naar aanlei ding van :1e gewraakte term „modderen". Om dat „men" meende, dat wij ons tot „Sigma" wendden, dien wij niet op het oog hadden. Bij herlezing van ons artikel wil het ons verder voorkomen dat men meende, dat wij met een „naburig blad" het „Chr. Nieuws blad" bedoelden. Wanneer men het artikel meer aandachtig had gelezen, dan zouden wij stellig niet misverstaan zijn. Maar nu wij worden gekappitteld over min der beschaafde persmanieren, die een gevolg zouden zijn van een tikje vrijzinnigheid, ook al voeren wij „verdraagzaamheid", „bescha ving" en „gemeenschap" in ons vaandel, dan» doet 't toch eigenaardig aan te lezen, dat ..Sigma' 'zich uitgeeft voor een 'kenner der wet en iemand die 't niet met hem eens is door hem wordt gekwalifiseerd als beginsel loos, als ondermijner Van het gezag. Zoo doet hij het voorkomen in zijn antwoord aan „A. T." Nu vraag ik u of 'de gemeenschap is gediend met een dergelijke opvatting? Want, nu gij het voor „Sigma" opneemt, be grijp ik niet, dat ge 't u laat welgevallen.' wanneer hij in zijn antwoord aan u zich laa' vcileiden 't volgende te zeggen: „Mijn doel was te bewijzen dat niet' de Langedijker gemeenten verplicht zijn genoemden weg te onderhouden en te ver beteren, doch de gemeenten Sint Paneras en Alkmaar. Uit uw ingezonden stuk mag ik de conclusie trekken, dat u dit met mij eens bent, want immers, uw beginsel ge biedt gehoorzaamheid aan de wet. Ik ben er van overtuigd, dat het niet uw bedoe ling kan zijn, dat uit uw stuk geconclu deerd wordt, dat u de wet ontduiken wilt". Op welk standpunt stelt „Sigma" zich hier? Hij wil er mee zeggen: „Ik weet 't ik ben' wijs 't u, ik concludeer, dat ge 't met mijl eens zijt, uw beginsel gebiedt u zulks, anders zijt ge ongehoorzaam aan de wet ik beo overtuigd, dat u de wet niet ontduiken^ wii. Zich in dezen te beroepen op uw beginsel, kan dit wel door den beugel? Bepaalt het beginsel hoe de wet moet wor den uitgelegd? „Sigma" zou in dezen geen milden rechter zijn. Neen, neen elk beginsel staat hier bui ten. Hoe staat de heer H. hier dan tegenover, die toch zeker in zijn beginsel niet onder wil! doen voor „Sigma"?! En wanneer onze regeering nu bedoeld wets artikel niet op dit bijzondere geval van toe passing acht?! zooals wij veronderstellen wat dan, o Sigma? Dan zult ge, wanneer ge de verzenen niet tegen de prikkels wilt slaan; moeten berusten! Niet naar de letter maar naar den geest der wet moet gehandeld worden. Verschil van op vatting in dezen is geen ongehoorzaamheid aan de wet. En nu ,mijn waarde A. T.: een vriend, die mij mijn feilen toont. Niettegenstaande gij ons de Leviten hebt gelezen, namen wij 't waarlijk nog voor u op. U bemerkt, wij bezitten toch nog wel een tikje verdraagzaamheid ook. De pijl ,dien wij afschoten, moest elders tref fen. Of hij het doel beeft getroffen? 1 Wij hebben misschien verkeerd gericht! Red. „N. L. Crt.'\

Nieuwe Langedijker Courant | 1926 | | pagina 4