mMMMMMMMMMMMMm Kerstvergadering Coöp. Boerenleenbank flinke Huishoudster, Goed tehuis. P. J. IJFF, PRIJSVRAAG Fl. (gulden) 25.000.- HERMANN ZEICHNER, Berlin-Friedenau, Ringstrasse 3, Deutschland net Meisje, S.D.A.P. Landtehuur te ZUIDSCHARWOUDE. Mevr. RlbblUS Peletier, Dinsdag II en Woensdag 12 Abonneert U op dit blad 7 Tot 1 Januari gratis Schrale Huid IfflT" Hiermede betuigen wij onzen hartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling, bij de gehoor te van onzen Zoon ondervonden. M. ROOD—Wokkf.. S. P. ROOD. Oudkarspel, December 1926. Biedt zich aan: ook genegen zieken te verplegen, voor direct. Brieven letter W, bureau van dit blad. Twee a 3 vrije ongemeub. KAMERS, billijk aangeb. door echtp. z.k., P.G., gelegen b.d. Hout, Alkmaar, aan eenv. vrouw, dochter of meisje met eigen inkomen en met of zonder meubilair. Tevens huiselijk verkeer en naar verkiezing ter vervanging der huisvrouw. Te bevr. of brieven Woningb. Westerweg 91, Alkmaar. HAM 35 ct. per ons. HAM SPEK 30 ct. per ons. R00KVLEESCH [koe] 25 ct. per ons. BOTERHAMMENWORST14 ROOKWORST per pond 70 ct. METWORST GO BLOEDWORST 50 LEVERWORST 30 Alles uitsluitend eerste kwaliteit. Beleefd aanbevelend, OUDKARSPEL. Om ook in Nederland onze artikelen, Dames- en Heeren Zakdoeken in zwang te brengen, hebben wij besloten op elke 100.000 juiste oplossingen aan prijzen onder onze klanten te verdeelen en wel: lste prijs Gulden 2000. 2de 1500.— 3de 1000.— 4—5de elk 500.— 610de 250.— 11de—50ste 100.— 51ste—100ste50.— 101—200ste - 25.— 201—300ste 10.— 3011300ste „1 dozijn heerenzakdoeken 1301—3300ste „1 dozijn dameszakdoeken Deze 3300 prijzen ter waarde van Fl. 25.000 worden onder de inzenders der juiste oplossing van het volgende raadsel verdeeld Navolgende lettergrepen leveren de namen van 3 Nederlandsche steden op: am-dam-dam. gen - gro - nin - rot - ster - ter. Het recht tot deelneming heelt elkeen, die bij ons ei dozijn heerenzakdoeken of I dozijn dameszakdoeken tegen den prijs van Fl. 2.-- bestelt. Bij de oplossing van het raadsel en de bestelling moet dit bedrag gevoegd worden. De inzendingen moeten uiterst op den 25sten December 1926 plaats vinden Deze advertentie verschijnt in dezelfde grootte in c.a. 400 Hollandsche couranten, verschillende keeren op den 18den, 19den en 20sten December 1926, Couranten, welke 43 keer wekelijks verschijnen, brengen deze advertentie slechts in alle nummers, welke gedurende de week van 18 tot 24 December 1926 verschijnen, Bij de bestelling gelieve men op te geven in welke courant men de advertentie gelezen heeft. GEVRAAGD: SANGUINOSE Het beste middel tegen Blnedarmoedc en Zenuwzwakte. De Sanguinose is het beste middel voor zwakke magen, dat tot hiertoe bekend is. Het be vordert de eetlust, de spijsver- teering en de voeding, en faalt nooit in het overwinnen der oor zaken van uitputting en alge- meene verslapping. Zij kost f2— per flacon. 6 fl. fll.12 fl. f21,—. Verkrijgbaar bij Apothekers en Drogisten. WACHT U VOOR NAMAAK. VAN DAM Co., De Riemerstraat 2/c4 Den Haag voor 1 of meer dagen. Adres: H. TAUBER, Oudkarspel. Langencflijk bij 1. DE BAKKER - Noordscharwoude, op Woensdag 22 Decemb., 's avonds half acht. Spreekster: TE HUUR voor Dorschkool, ook bij gewicht, bij P. v.d. MOLEN, Groenveld, St. Maarten. De Zitdagen voor het betalen der rente van opgenomen gelden, zijn door het Bestuur bepaald op Dinsdag 4 en Woensdag 5 Januari a.s. Voor ontvangen of bijschrijven der II n.. rente van spaargelden op Amsterdam. JSMIdN diSi Medewerking .van de Alkmaarsche A.I.C. telkens 'S namiddags van'2-6 en 3 van 7—9 uur, uitsluitend op den aan gegeven tijd. Voor de a.s. KERSTMIS gaat U toch ook Al Uw Boodschappen Halen in onze filialen ALKMAAR Hekelstraat 9 9 HOORN Gouw 31 Waarom, omdat U daar verzekerd is van Prima Waar tegen Conourreerende Prijzen, met CADEAUBONS, die ingewisseld kunnen worden tegen alle artikelen welke U maar wenscht. Deze week bij aankoop van li/2 pond A.B H. Mar garine a 30 ct. peu half ponds-pakje TWEE KOPPEN MET SCHDTELS van ons 16-deeiig PORCELEINEN THEESER VIES CADEAU! De Jtmsterdamsche Boter Handel. Viool-, Piano-, Mandolinemuziek, Voordracht en Zang. Entrée 20 cent en bel. De Kassier, J. DU BURCK. Veilings-Weekoverzicht Scheen het aanvankelijk dat met iets beter weer, ook de handel in de kool iets zou ver levendigen, op het einde der week kunnen! wij helaas niet anders zeggen, dan dat het verloop, der week in het algemeen al even ongunstig was als in de vorige weken. H!et zoo verlangde winterweer blijft nog Steeds uit en de vraag bleef gering. Als gevolg van de weersgesteldheid nam de aanvoer van doorschot roode kool bedui dend toe en varieerde de aanvoer aan beide veilingen samen van 15 tot 18 wagons per dag. De eerste kwaliteit, waarvan uiteraard het aan bod gering is, werd aanvankelijk tegen ver hoogde prijzen gekocht en varieerde ook de laatste dagen nog van f2— tot f4.50 naar gelang de grootte. Ook het doorschot was in het begin der week nogal graag, zoo-dat het kleinere goed hiervan ook de 4.benaderde. Middenweek was de stemming echter van dien aard, dat 2.50 meestal het hoogste was en grootere tot 1.— van de hand gingen. 1 Ook voor gele kool was de kooplust iets be ter en door het gering blijvende aanbod (ge middeld vijf wagons per dag) trad voor deze soort geen prijsdaling in. Hlet mooie kleine, goed werd gekocht voor 2.50—3.50 per IOO kg. en het overige bleef boven de 2.—, uitge zonderd natuurlijk de afwijkende kwaliteit. Ook van de Deensche witte kool bleef de; aanvoer gering, weinig meer als die van gele kool. Het merkwaardige in den handel van deze soort was dat zoowel groote als kleine, kool geen noemenswaardige prijsverschillen te zien gaven. De prijs bewoog zich om de f3 per 100 kg., uitgenomen dan het zeer kleine goed, wat minder opbracht. Zaterdag was het weer het mooie goed van gemiddeld vier pond- waarvoor de meeste belangstelling bestond en noteerden deze tot 3.60. Tweede kwaliteit wit te kool werd weinig aangeboden en gaat meest al naar de fabrieken. Tot héden treedt de ge-i vreesde „rotstruik" nog weinig op. Met de bloemkool loopt het langzamerhand af. Het aanbod was al weer minder als vorige week en bepaalde zich ie meeste dagen tot en kele duizenden stuks. Begin der week toonde niet di egraagte van vorige week en vooral de lichteren noteerden beduidend lager. De laat ste dagen werd echter voor de besten weer tot, 20.— per 100 stuks betaald en ging ove rigens maar weinig onder een tientje, wat voor de kleine bloemkool nog altijd een behoorlijke prijs is. Uien ging weer minder graag van de hand als vorige week. Wel was de aanvoer iets groo-. ter, nu velen eens een proef nemen hoe het product zich houdt. Vrij geregeld werd iets boven de 3.— betaald en voor grove hoog stens 3.50, terwijl drielingen 2.50 opbrachten. Evenals met 't vorige artikel is er weinig handel in peen. De prijs bleef op 3.— in door- snee gehandhaafd en de uitvoer uiterst gering. Voor het overige was er nog eenig aanbod van kroten, rapen en spruitkool. Van alles echter te weinig om eenig beeld van te geven. VERBETERING. De kerstgave van 14.800 turven te Sint- Pancras is niet gedaan aan liet Burgeidijk Armbestuur, maar idoor het Burgerlijk Armbe stuur. VERBETERING. Een schrijffout in het verslagje der bestuursver gadering van den „Noordermarktbond" diént, om misverstand te voorkomen even te worden her-, steld. We hebben den heer Jac. Groen laten spre ken tegen het veilen van goede kool met de opmer king dat er een enkel uitschotje in zit; het vet ge drukte woord moet daarin worden vervangen door doorschotje. verzacht en geneest men met Doos 30, Tube 80 ct. PUROL Buitenland Mr. Digby, de broeder van Lord Digby, 1 die in de jongste dagen in Zuid-Frankrijk voor j. den prins v.an Wales werd aangezien is al meer voor den Engelsehen troonopvolger gehouden) De heer Digby arriveerde met zijn reisgenoot, den hoer Burgess, in een prachtige limousine in Perpignan en nam zijn intrek in het Grand Ho tel. Zijn gelijkenis met den prins vaat Wales deed sommige personen veronderstellen, dat deze het 1 inder'daad was en toen de beide heeren hun namctl in het register schreven, natuurlijk hun eigen namen vermoedde men, dat het aangenomen namen waren. Met groote hoffelijkheid werden de gasten behandeld, wier gereserveerde houding dubbel opvier. De directeur van het hotel achtte het zelfs raadzaam den prefect van politie te waarschuwen, maar toen deze verscheen, waren de reizigers reeds naar Barcelona vertokken. Toen mr. Digby's auto bij den terugkeer uit Spanje aan de graas stepte, werd hij met grooten eerbied door het douanepersoneel als Hoogheid begroet. En bij zijn aankomst in het Grand Hotel te Perpignan werd hij ontvangen met het beschei den eerbetoon, dat men aan een incognito reizen- den koningszoon verschuldigd is. Pas later vernam men van den chauffeur de vergissing. Drie jongelieden verschenen in het stadje Seehausen, in de provincie Brandenburg, en lie ten zich door den zoon van een autohandelaar naar enkele dorpen in den omtrek brengen, al waar verschillende kroegen bezocht werden. Toen men laat in den avond een dezer dorpen verliet, werd de jeugdige chauffeur plotseling door het drietal dat achter in de auto zat, neergeschoten en vervolgens op den landweg geworpen. Spoedig werd het slachtoffer door voorbijgangers gevon den. Hij werd onmiddellijk naai' een nabijgelegen woning gebracht, waar hij weinige uren later overleed. Twee uren nadat de misdaad was ge- gepleegd, weid het drietal in het dorpje Hinden burg geval. Het zijn drie jeugdige, arbeiders, die naar Seehausen waren gegaan om er een winkel leeg te plunderen. Ze wilden bovendien een auto stelen. Zij waren namelijk van plan, te Berlijn in een bank hun slag te slaan en hoopten dan, in de gestolen auto te kunnen ontkomen. Het drietal werd eerst gevankelijk naar Seehausen gebracht, waar het bij hun aankomst doof de bevolking bijna werd gelyncht. Te Leipzig is Bi. Biedermann, een bekend koopman in bontwaren, met zijn procuratiehou der in tiechtenis genomen. Zij worden verdacht van bedrog mei; verzekeringen te hebben gepleegd. Zij zouden van Rusland via Oostenrijk en Leipzig groote hoeveelheden bontvellen naar Londen heb- j ben gezonden. Bij aankomst aldaar ontbraken er j steeds vele vellen, waarvoor Biedermann dan de verzekering aansprak. Men vermoedt, dat hij met hulp van zijn procuratiehouder de ontbrekende bontvellen steeds zelf heeft ontvreemd. De boeken der firma zijn in beslag genomen. Biedermann is eer, zee* rijk man; pijn vermogen wordt op, 70 millioen mark geschat. Een jonge bediende der firma, die 1 i/a jaar geleden was ontslagen, moet de politie op de hoogte van dé feiten hebben gesteld. Een merkwaardige geschiedenis. Het volgende merkwaardige geval van onver wachts hervoaden geluk deelt de „Roel" mede- De Russische ingenieur Baginski, die weduw naar geworden was, had, nog voor den oorlog, zijn 9-jarig dochtertje op een Russische kost school geplaatst, die gedreven werd door zekere prinses Obolenskaja. Tevens droeg hij een som van 50.000 roebel aau prinses Obolenskaja af, met de bepaling, dat dit bedrag aan zijn dochter zou worden uitgekeerd, wanneer zij meerderjarig zou zijn geworden en dat inmiddels de rente var. het kapitaal zou worden aangewend om in de kosten van haar opvoeding te voorzien. Tengevol ge van de revolutie verloor Baginski het oontact met zijn dochter. Met andere kostschoolmeisjes werd zij naar de lirim overgebracht, om vervol gens over de grens te worden gezet. Naar den va der werd medegedeeld, zou zij daarbij op d« Zwarte Zee schipbreuk hebben geleden en ver dronken zijn. Baginski zelf had inmiddels door de verandering van regiem zijn geheele vermo1 gen verloren en met- moeite was het hem gelukt, zich uit de handen van de bolsjewiki te houden en naar Polen te ontkomen, waar hij1 tengevolge van de ongunst de,r tijden slechts met heel veel moeite in zijn ondierhoud kon voorzien. Al de ja ren, die hij daar, in armoede en gebrek, door bracht, verkeerde hij in de vaste overtuiging, dat zijn dochter dood was. Totdat hij dezer dagëd In'brief van haar ontving uit Servië, waar zij na allerlei wederwaardigheden, in een nonnenklooster was terechtgekomen en waaruit zij alle pogingen in het werk had gesteld, om de verblijfplaats van haar vader op te sporen. Het ontbreken van do noodige middelen vormde voor het oogenblik nog een belemmering voor de dochter om haar vader in Polen op te zoeken. Maar het toeval wilde, dat ook dit in orde kwam. Na eenige nasporingen werd namelijk de verblijfplaats van prinses Obo lenskaja ontdekt, die het geluk had gehad haar vermogen te redden, door dit, kort na het uitbre ken van de revolutie naar Engeland over te bren gen en daar op een bank te depaneere.n. Prinses Obolenskaja verklaarde zich aanstonds bereid df 50000 roebel, haar indertijd afgedragen, aan hef inmiddels meerderjarig geworden meisje, uit te betalen, dat toen met dit kapitaal, bij haar vader kon terugkeeren.

Nieuwe Langedijker Courant | 1926 | | pagina 6