Mliistrienl Bijwiensel Nieuwe LanaeJijker Courant Verstuikingen Kloosterbalsem Niet altijd geestig - toch om te lachen DE KUS VAN PHARAO. de tegenpartij te danken en wy vermoeden dan ook, dat zij het tegen de uitstekende N. Nie- dorper verdediging niet zullen halen. Mede doordat de thuisclub ojp eigen terrein speelt en daar nog slechts eenmaal geslagen is, ge- looven wij aan een zege voor de gastheeren. Zeevogels onderneemt de reis naar Hoorn, om aldaar de baby's te ontmoeten. Indien al- ythans het Hoolandiaveld niet wordt afge keurd. Gaat deze ontmoeting door dan zul len de gasten hier met een gemakkelijke tegen-i stander tfi doen hebben. De vogels zullen er wel moeite vöor doen om althans haar doelge- middelde dezen middag eens behoorlijk op te voeren. f i moeten dadelijk ver zorgd worden. Wrijf de verstuikte deelen opwaarts met A k k e rs Kloosterbalsem en zwachtel ze. Doe dit 's morgens en 's avonds opnieuw. Akker's Kloosterbalsem maakt Uw spieren wederlenig en is een heerlijk wrijfmiddel bij spit, stramheid in de ledematen, stijven nek, spier pijn, ischias, rheumatiek, jicht, lendepijn. AKKER's Ook onovertroffen bij brand- en snijwonden zweren, aambeien, winterhanden en voeten Overal verkrijgbaar in porceleinen potten van 20 Gr. a f 0.60, van 50 Gr. flvan 100 Gr. f 1.75 ypo&awene*ubriek. EEN PA-AR JAPONNETJES VOOR BINNENSHUIS. Jc meet maar diurvcjn. „Juffrouw Jansen, moeder vraagt of u haar een dozijn eieren wilt leenen om onder een kip te leggen „Ik wist niet, dat jullie een kip hadden." „Nee, die hebben we ook niet. Maar we leenen er een van Juffrouw Pietersen, om uwi eieren uit te broeien en dan hebben we zelf kippen, zegt moeder." Wij lezen in een krant, dat een geheime distil leerderij in Amerika door middel van dynamiet opgeblazen wordt. Het is een eigenaardig feit, maar omstreeks Kerstmis gaat de whisky in dat „drooge" land altijd "omyhoog". De spion boog zich naar hem over en zijn worden werden verduidelijkt door korte, krach tige handbewegingen, welke kracht schenen bij te zetten aan de berichten, welke hij over bracht. El Nash was er, o meester, en daarna kwam er een vrouw, die een jongen meebracht. „Ik kom je een opdracht brengen", zei ze met de stem van iemand, die gij zeker goed kent en Rah Neb nam den knaap van haar in bescher ming, alsmede een kistje, waarin een waardevol geschrift moet zijn. De vrouw was zwaar ge sluierd en snel verliet zij de kamer, toen zij haar opdracht had gegeven. En uw dienaar, oh meester, steeds op zijn hoede om alles te ontdekken, volgde haar natuurlijk." Hdjah scheen zeer verrast te zijn. „Wat weet ge van dezen knaap en zijn geschiedenis?" „Niets. Ik heb mijn oogen niet op dezen knaap gericht vandaag, oh groote meester". in heeft Rah Neb het geschrift ge'eze „Zooals gij zegt. Wat daarna gebeurd is, weet ik nietIk volgde de „Ah de vrouw". Hiljah scheen zijn geheu gen weer te hebben opgefrischt. Zijn vragen waren feitelijk van weinig belang geweest, doch nu ging hij voort met een bijna ang stige spanning. „Wat weet ge van die vrouw. Wie is zij? De spion wachtte even, alsof de bekentenis van hetgeen hij wist te indrukwekkend was, om zoo plotseling te moeten komen. „Zij was de schoonste van alle schoonen, oh meester". Hiljah fronste het voorhoofd. „Schiet op, slaaf. Haar naam." „Meester, ik „Haar naam" .donderde de stem van Hil jah en zijn oogen schoten vuur. De spion boog tot op den grond en zijn lippen fluisterden het geheim. „Zij was de gezellin van onzen meester, oh wijze Hiljah, koningin Herota". „Ah". De gelaatstrekken van den minister span ien zich en vertrokken zich tot een grimmigen lach. Hij keek neer op den spion en sprak Omstreeks dezen tijd van het jaar zien wijl meestal, omdat wij ons wat meer speciaal, met onze garderobe gaan bèzighouden, dat wij een paar nieuwe japonnen noodig hebben, om ons ove rden Kersttijd heen te helpen. Al zijn onze avondjaponnen nog goed voor de komende feeste lijke dagen, onze dagelijksche jurken laten onsi dikwijls omstreeks dezen tijd in den steek. Hoe netjes zij er ook nog uitzagen voor alle dag, in het licht van feestdagen beschouwd, zien zij er heel wat minder keurig uit. Moeten wij met de kinderen mede naar kinderfeestjes, dan moeten wij toch een leuke, aardige japon hebben, om bij zoo'n gelegenheid te dragen, iets dat practisch! is en tevens in staat om de „spanning" van allé mogelijke spelletjes te weerstaan. Bij zulke gele genheden moet men geen fladderende dunne jur ken dragen, en als ge misschien niet weet, wat voor soort japon voor die dagen het best is, kunt ge een keus doeu uit de beide japonnen, welke hierboven zijn afgebeeld. Zij zijn zoowel practisch als aardig. De eerste japon, afgebeeld onder No. 1221, wordt gemaakt van graankleurig crêpe de Chine en gegarneerd met strookea van dezelfde stof in diep-donkerblauwe tint. De rok heeft liet nieuwe tuniek-model en is geheel geplooid in de taille, gebiedend. „Ga heen, jij, herinner je, dat wanneer er één woord van dit geheim over je lippen komt De spion had reeds gebogen ten teeken van afscheid en nu liet h(j Hiljah spoedig alleen en verliet het paleis. Toen hij weg was wenkte de minister een der Nubische slaven, die op wacht stonden bij de deur. ,,Kent gij dien man?" De slaaf boog instemmend en Hiljah's oogen lichtten onheilspellend. Wat hij mij| heeft verteld is van groot be lang Zorg er voor, dat zijn lippen voortaan als gezegeld zullen zijn." Dt Nubiêr begreep en snelde weg om den priester te gaan bewaken, terwijl Hiljah naar de groote trap ging en zich naar de kamers van den grooten Pharao begaf. Bijna onmid dellijk daarop was hiji in het gezelschap van den koning, die hem met ongeduld" wachtte. De Pharao lag op een berg van kussens bij het balcon, en slaaf stond achter hem en woei den opperheerscher koelte toe met een grooten waaier. In den schoot van den koning lag een groote rol documenten. „Wel, Hiljah?" vroeg Pharao vol ongeduld. Hij was begeerig te weten wat de opstandige priesters van den vernederde Amon hadden beraadslaagd. „Is uw slaaf al terug?" „Zoo is het, oh heerscher over Egypte, de slaaf is bij mij geweest, maar er is geen nieuws", antwoordde Hiljah buigend. Pharao zwaaide met de armen in de lucht. Hij scheen dit antwoord te hebben verwacht. Toen vroeg hij: „Het gerucht, dat mijn oor bereikte, als zou Koningin Herota in verbin ding staan met Rah Neb, is zeker vilsch, nietwaar?" De minister kon buitengewoon goed liegen. „Zij, die de schaduw van het wantrouwen werpen op de edelste van alle edele vrouwen,, oh koning, spreken met valsche tongen, zeggen niet de waarheid". De Pharao scheen met deze woorden zeer ingenomen „Dan zullen zij, die zulke woorden gesproken hebben, daarvoor boeten. Ik draag u op, er voor te zorgen, dat zij hevig worden gestraft, zoodat de iadruk gewekt wordt van den breedten ceintuur, lu het bizonder is opmerkelijk de ori- gineele kiaag met de losse afhangende einden. Knippatronen zijn verkrijgbaar in de maten 42, 44, 46 en 48 onder opgave van no. 1221'v Kosten 55 cents. De andere japon, afgebeeld on4er no. 1222, wordt gemaakt volgens den stijl van het modieuse jumpercostuum. De rok is rondom fijn geplooid terwijl het lijfje zonder mouwen de mode van het overblousen volgt, en tamelijk wijd over den strak zittendea tailleband valt. De japon wordt gemaakt van wazige blauw zijden maroccais© en de. eenige garneering bestaat uit opstikscls van zilverachtige chanille, dat in twee rijen tot den hals loopt en aan de voorzijde vierkant uitloopt, zoodat het-effect van eeu vest verkregen wordt. Knippatronen zijn verkrijgbaar in de maten 42, 44, 46 en 48, onder opgave v,an no. 1222(. Kosten, 55 cents. men niet tweemaal over dezelfde schijf, doch wel ten tweede male over de zelfde open ruit mag slaan. t No. 38. Voor beginners. Pariijstaiaid van Pierre Leggucs, Rome (J. de D.) Dam ra briek. Verzoeke alles betreffende deze rubriek te zen den aan D<. KLFEN, te Winkel. Oplossing probleem tio. 36 (Singer) Wit 27-21, 32-27, 37-32, 32:5, 5:2 en uit. No. 37. „Coup de Ture", Guilbart, Paris. Gespeeld in de damclub „Notre-Dame ZWART. Zwart 5 schijven op 10, 12, 13, 18, 28. Wit 5 schijven op 20, 27, 37, 38, 43. Wit forceert en wint. Wit 20—15. Zwart gedwongen 10—14. Wit 38—33. Zwart 28:48. Wit 15—10. Zwart 48—22 Wit 10—28 en wint. Met slechts elk vijf scrij|ven, toch een verrassend stukje. Ter oplossing: Een fraai probleem no. 39. Auteur: E. G. Dettmeijer te A'foort. Zwart "9 schijven op 7, 10, 12, 17, 20, 25 erir 26. Wit 9 schijven op 28, 29, 33, 34, 37, 38, 44, 45, 47. Wit 37—31 47—41 28-23 29—23 Zwart 26:37 37:46 46:19 19:29 WIT. 33 22 en wint. Een „Coup de Ture" demonstreert heel duidelijk artikel 6 van het Damreglement dat Hiljah". De minister boog. Hiet zou hem veel ge-' noegen verschaffen 'n dergelijke opdracht even. ten uitvoer te brengen. Eerbiedig groetend! nam hij afscheid en buiten, in de ruime gangem| van het paleis, streek hij tevreden mét dein1 hand langs zijn kin en glimlachte. „Op zoo'n manier kan ik den Pharao het Pest om den tuin leiden," dacht hii. Mijn plan nen beginner, steeds meer werkelijkheid te worden en spoedig zal ik het gewonnen heb-, ben; Nu mret il trachten de liefde van He rota te- winnen En steeds glimlachend om zijn voornemen; en zijn schranderheid ging Hiljah zijn weg door de donkere gang. HOOFDSTUK III. Koningin Herc-tc had zich teruggetrokken in haar eigen v, rtrekken en rustte thans met niemand Dij z:ch, ;lan haar vertrouwde slavin Charmion. Zooals zij '-Mgestrekt lag op de met kleeden van kosteare pv> peren zijde versierde rust bank in haar t ük gewaad van witte doorschij- ninde stof. was de vrouw van den Pharao, veile' jk ct-.ii bloem van schoonheid. Er wa ren er dap ook velen in het paleis, die haar aanzagen met oogen vol bewondering; zelfs, de vrouwen roemden haar schoonheid open- hanig en toen Hiljah van haar gesproken had als van de „edelste van'alle edele vrouwen in Egypte 'had hij niets meer gelegd, dan de zuivere waarheid. En toch was er tot op zekere hoogte geen meer geheimzinnig figuur aan het geheele bot, dan juist deze koningin Hero, die door. den Pharac bemind werd met een blinde vu7 rige aanhankelijkheid en wier schoonheid door het geheele land bekend en vermaard was. Weinigen wisten dat zij in vroeger dagen met haar zuster als gevangene ontvoerd ge weest was naar Numedië tijdens een opstand onder de bevolking; dat haar zuster toen was gered door een nobelen Egyptenaar, dien zij. lief kreeg en huwde en dat uit dit huwelijk, een kind geboren was. Niemand anders dan Herota wist, dat haar zuster en haar man samen waren gedood bij Zwart 10 schijven op 1, 3, 5, 8, 12, 1'4, l 15, 19, 24, 30, dam op 18. I Wit 12 schijven op 21, 27, 28, 31, 32, 33, 35, 38, 39, 40, 43, 44. Wit zet en wint. i een woestijnrit en 'dat zij,, Herota, ontlucht was met het kind. Na ontzetten-den strijd en ontbering was zij eindelijk in Egypte terug-, gekeerd, waar haar verblindende schoonheid haar weldra aan het hof van Pharao Akhnaton bracht. Spoedig was zij de echtgenoote dea I konings en regeerde met hem als koningin» over het groote Oostersche rijk. Maar over het kind van haar zuster, hetwelkj zij gezworen had te zullen beschermen, had Herota nooit een woord gesproken, Bevreesd voor zijn leven, had zijl iden kleinen jongem toevertrouwd aan de zorgen van een goedhar-, tigen. slaaf. Hij was een beeldscboone jongen, genaamd Toet-Toet. Het bloed van den adel, vloeide door zijn aderen en Herota had zorg-, j vuldig het geheim van zijn geboorte in haar hart bewaard. Vandaag echter, had zij een ander deelgenoot gemaakt van dit geheim... I Rah Neb. i Herota had den donkeren kwaadaardiger Pharao nooit ernstig lief gehad en bovendien was zij een verstokt aanhangster van god Amon, zoodat, toen Akhnaton den god van Egypte had miskend om de almacht van god Aton te prediken. Herota in stilte gezworen had, trouw te blijven aan Amon. j Er zal een andere koning komen, geboreai uit armoede, had de oude Rah Ben gezegdr j en. vandaag in de geheime kamer onder den: tempel van Kamak, hadden de hoogepriesters en zijn volgelingen de openbaring afgewacht welke door koningin Herota was gebracht. Een nieuwe koning. Was dit kind, dat zdjj zo!o lief had, niet een zoon van oud-Egyp-, tischen adel? Was het niet zeer goed mogelijk dat hij was voorbestemd om beschermd te worden tot het sterk genoeg zou zijn om den» troon van Akhnaton omver te werpen en daar na als heerschend vorst over Egypte, de ver drukte aanbidding van god Amon werd in, eere te herstellen? Een uur geleden had zij het paleis verlaten terwijl zij voorzichtig de kleine Toet-Toet met zich had meegevoerd, alsmede den papyrus, waarop het geheim van zijn geboorte en af komst was neergeschreven. Zij had hem aan Rah Neb toevertrouwd en zij wist dat zijfci toekomst zou verzekerd zijn door de bescher ming van den hoogepriester. (Wordt vervolgd)

Nieuwe Langedijker Courant | 1926 | | pagina 9