7 Nieuwsblad v. Holl. Noorderkwartier op De kwestie met den Twuijverweg Dinsdag 4 Januari 1927 80e Jaargang SPORT EN WEDSTRIJDEN Des avonds PUROL Buitenland I NO. 1 INTERC.TELCPHOOM SI NIEUWE LAMDIJKER COURANT Deze counant verschijnt Dinsdag, Donderdag en Zaterdag Abonnementsprijs per 3 maanden f 1.-15. Groote letters naar plaatsruimte Brieven rechtstreeks aan den Uitgever Hedact.-Uitg*. J. H. KEIZER. Bureel Hoordscliarwoude Rechtzaken VOOOR DEN POLITIERECHTER Zitting van 3 Januari. Niet gemakkelijk te bedieien. Een 54-jarigc levensschipbreukeling uit den Helder, werd hedien als eerste verdachte door den veldwachter voor den politierechter ge leid. Hij had zich schuldig gemaakt aan land- looperij en in zijn geboortestad zonder mid delen van oestaan rondgezworvenDe man, die niet in staat schijnt om zich door handen arbeid staande te houden, is 'n tijd lang op kosten van het Bjurg. Armbestuur uitbesteed geweest in een volkslogement, maar mijnheer is een lastig perceeltje, die het zoo gortig maakte, dat le logementhouder hem de deur wees. 'Hij is trouwens in zijn goede" Jagen meer malen veroordeel! terzake mishandeling en poging tot doodslag. Die man toonde weinig lust voor Veenhui- zen; de officier wist echter geen anderen weg dan die, naar de boerderij, en vorderde 3 da gen hechtenis plus 5 maanden opzending. De politierechte^ wilde echter nog eens een onderzoek instellen en heeft de zaak verdaagd tot 24 Januari. Een veehouderij e, idie niet toeneemt in aan genaamheid bij 'den politierechter. Een 32-jarige veehouder met een droefgees tig aangezicht, komende uit Bovenkarspel, stond terecht wegens verdunning met water van de door hem afgeleverde melk en die ver- valsching zorgvuldig verzwijgende. Je mag zoo veeeh water kieperen bij de melk als je wil, maar zorg er voor dat je dit aan de klanten meedeel. Enfin, het alziend keuringsoog van Dr. Moll uit Alkmaar, had ontdekt dat onze vriend de melk me;t 4 a 8 doelen water op de 100 deelen melk had vervalscht en daar hij het vorige jaar ook al tot f 75 'boete werd veroor deeld voor zoo'n zelfde grapje, kreeg de man nu een leelijk pijpje te rooken. De officier vorderde zelfs een maand gevangenisstraf, maar de politierechter toonde zich nog steeds lankmoedig en legde den melkwasscher f 150 boete of 75 dagen hechtenis op. Er werd gemeten met 2 maten. Zooals men zich misschien nog zal herinne ren, stonden onlangs twee werklooze Alkmaar- ders terecht, omdat zij uit het pakhuis van, hun buurman op vernuftige wijze brandstof fen hadden weten tè pulken. Die zaak werd toen uitgesteld tot het houden van een nader onderzoek, maar dit pakte voor eien der ver dachten, die toonde weinig diplomatisch te zijn aangelegd, zeer slecht uit. Hij werd heden veroordeeld 'tot 1 maand onvoorwaardelijke ge vangenisstraf, terwijl zijai kameraad, die zich meer meegaand had betoond er wonderbest af kwam met 2 maanden voorwaardelijk met 2 proefjaren Een linke registratieklerk. Een jongmensch, thans te Rotterdam in be trekking. had pp het registratiekantoor gefun geerd als particulier klerk en ide ontvanger was wonderbest over het ventje tevreden, tot eens klaps werd ontdekt, dat hij, wel f 462.74 aan belastinggelden had opgestreken. Het mooi was er toen geheel af. Hij raakte zijn baadt je kwijt eri stond nu terecht wegens verduistering. Nu, het moet gezegd worden, de jonge man gedroeg zcih keurig en het bleek ook, dat hij reeds f 215 van het verduisterde ha'd terugbe taald. Hij werd dan ook heel netjes behandeld en veroordeeld tot 4 maanden voorwaardelijk met 2 jaar proeftijd en de verplichting de nog, niet aangezuiverde geldein terug te betalen, voorloopig in termijnen van f 1.— per week. De jongeling ging daarmede geheel accoord en bedankte beleefd den reclasseeringsambte- naar voor de goede behandeling. Z'n jonge buurvrauw met 'ti tuinhark bewerkt. Een 52-jarig bewoner van het schilderach tige Bergen Binnen, stond terecht, omdat hij, zijjn 25-jarige buurvrouw, juffrouw Dekker met een tuinhark op hoofd en arm had geslagen en! zulks nog wei, nadat zij hem vriendelijk goedien morgen had gewenscht. De goede man scheen - echter heelemaal niet op de attenties van buur vrouw gesteld te zijn en liet zich ver van wel willend over haar uit. De politierechter achtte, het echter wel noodig, dit al te' druk pratende mannetje op te knappen met f 20.— boete of 20 'dagen en deze mag zich zelve ook nog well gelukwenschen, dat de officier zich zou ont houden tenuitvoerlegging van een vroegere voorw. verooraeeling wegens vernieling te ver zoeken. Dwaze begeerlijkheid. Een bejaard boerenmannetje uit de Gouw, gemeente Hoogwoud, die we in onze verheel-, ding vergeleken met den grijpgrage ouden tuin der uit Querilo's „Menschemvec" moest zich heden verantwoor den ter zake diefstal van een aantal kieine voerbietjes, die hij van het land van zijn dorpsgenoot van Til had weggekaapt. Hij beweerde nu dat hij deze kleine bieten had willen opfokken tot zaadbieten. Doch dit voornemen werd niet als een voldoende veront-; schuldiging geaccepteerdd en de 'oude heer mitsdien tot f 25.— boete of.25 dagen veroor deeld. Dis kous is nog lang niet af. Een vrachtschipper te Alkmaar compareerde als verdachte op de zondaarsbank omdat hij, van een hoeveelheid zsind, die bestemd, watj voor een aannemer, aan een vrachtrijder 1 of 2: kubieke meter had verkocht. De aannemen had zulks bemerkt en de zaak in handen vair de politie gegeven. De verklaring van de twee vrachtrijders, vader en zoon, klopten zoo wei nig met elkaar, dat de politierechter van deze. zaak geen tabak meer ha,d en haar verwees naar de voltallige rechtbank ep die zal er alles, wel ulfkrijjgen wat er in zit. Een liefhebber van jodenhoeken. Een voormalige bediende van de firma Al- bert Hein, filiaal Alkmaar, was zeer verslin gerd op de voortreffelijke jodenkoeken van ide firma en had zelfs een bus voor zich zielf gereserveerd in een verscholen hoekje; chter zonder den patroon met deze provisie in kennis te stellen. Bij het opmaken van den inventaris kwamen verschillende onregelmatigheden aan het licht en werd ook de bus met jodenkoeken ontdekt. Onze koekenminnaar, thans schoenen, reparateursassistent te Amsterdam, stond hei !den voor dit feit terecht en werd veroordeeld tot 2 maanden gevangenisstraf voorwaardelijk met 2 pfoefjaren. Voorzichtigheid is de moeder der wijsheid en der porceleinkast. Eien uienhandelaar te Medemblik vergat dit spreekwoord en liet zich in zeer onparlementai-, re termen uit over epn persoo(n met wien bij! zaken had gedaan en die hijj van schurkenstre ken verdacht. Het is niet verstandig om je ge-: dachten altijd in woorden om te zetten, zooals hij; heden tot zijn schade ondervond, aange zien hij tot f "30— boete of 30 dagen werd ver-' oordeeld. Niet onmogelijk dat de uienkoopman bij de ze ui de tranen over de walgen stroomen. Niet best gedisponeerd voor dit baantje. Een werkman op een oliefabriek te Uitgeest, fungeerde in zijp vrijen tijd ook wel als kaart- jescontroleur bij uitvoeringen. Ook in den nacht van 28 op 29 November trad hij' als zoo danig op. Hp kreeg toen verschil van meening miet eenige personen, die hijj verdacht zonder toegangsDiljet te zijn bbinnengekomen. Bij die gelegenheid kreeg hij van een 18-jarigen vee houders zoon uit Akersloot een hevigen slag op zijn oog. Zijn bril werd daarbij vernield en het oog nagenoeg dichtgeslagen. Nu kan de man uit zijn andere oog zoo goed als niets zien en was hij een week lang niet in staat zijn werk op de fabriek te verrichten. De ruwe Akersloo ter moest hedeh terechtstaan, doch wa niet verschenen. Dit was geen bezwaar om de zaak af te handelen en hij werd veroordeeld tot f 25 boete of 25 dagen, benevens betaling aan den mishandelde van f 36.50 aan heelkundige be handeling, werkverzuim en bbrillenreparatie. Zijn vader boert 55 koeiéh, dus er is. ST. PANCRAS. Op den eersten ftag- des jaars had' hier een vriendschappelijke ontmoeting tusschen D.T.S. I en Vrone 1 plaats, waarbij we opmerkten den oud- Vronespeler G. Ploeger, welke Het zich tot een eer kon rekenen voor Vrone het ©enigste 'doelpunt te maken uit een voorzet va.u den rechtsbuiten. Onder leiding van onzen plaatsgenoot, den lieer Koelemeij, werd afgetrapt, waarna de gasten den invaller-keeper al direct verrastten. Al heel spoe dig bleek dezé allerminst voor zijn taak berekend ter zijn. Al ras nam hij het. dan ook van/de'komi sche zijde op, soms tot groot vermaak der om standers, waardoor de gasten een -gemakkelijke 6—1 overwinning behaalden. Behalve enkele op levingen vlak voor rust en einde, bleef het spel beneden peil. Voor het Gouden Kruis speelde Vrone 1 tegen I V. V. II te Uitgeest, waar zij verloren mei - NIEUWE NIEDORP. Zondag speelde Nieuwe Niodorp 1 tegen de eerste klasser Uitg>eest 1 voor het Gouden Kruis. De gasten zitten direct op den bal en blijven in de eerste helft steeds sterker. Toch neemt N.N. het eerst de leiding. Na een snelle rush passeert de midvoor met een laag schot Iden U.-keeper. Na de rust is het spel meer verdeeld. Het duurde echter nog langen tijd voordat de gasten zich de leiding wisten te ver overen. De thuisclub komt nu nog vinnig op zetten en in de laatste 10 minuten brengt de m.v. met een schitterend schot dc partijen; weer op gelijken voet. Ais de arbiter het einde aankondigt heeft N.N. een lang geen onver dienstelijk gelijk spel bewerkstelligd. De Engleschew komen uit Londen. De bei de Duitschers zijn ..Oberregierungsrat" Lehr en zijp broer de kunsthistoricus dr. Lehr. moet men" voor het verkrijgen en behouden van een zachte en fraaie huid, de handen en het gelaat inwrijven met een, weinig Doos 30 ct., Tube 80 ct. Als gevolg van het besluit der vier Lange- dijker gemeenten om niet mee te betalen aan de verbetering 'van den Twuijverweg, zal nu het verzoek van het raadslid Kostelijk aan Bi, en Wvan Hugowaard om een maximale be lasting van de brug tusschen Broek op Lan- gein dijk en Hugowaard te heffan over deze brug wordt n.l. nu het vefkeerdd- geleid wel tot gevolg hebben, dat ook de tegenwoordige verbinding tusschen Langendijk en Alkmaar iniet langer op dezelfde ongestoorde wijze zal blijven bestendigd. Door de vier gemeentebe sturen is n.l. met nadruk gewezen op het groo te r gevaar, dat aan den gevolgdein weg ver bonden is dan aan het vervoer langs den thans afgesloten weg. Dit is weer een berichtje uit ,,De .Telegraaf" van den welbekenden correspondent. Men ontroert waarlijk van den'laats ten zin, waarin wordt gesproken over de burgerva'derlij- ke bezorgdheid 1 Ma,ar toch geen cent voor den weg! I!iit Treinongeval. De sneltrein van Boekarest naar Constaoza is nabiji Boekarest ontspoord. Er.zijn acht doo den en vele gewonden. Sneeuwstortingen. De bladen bevatten berichten van -en ont zettend bergongeluk in Vorariberg. Twee ski gezelschappen, bestaande uit zeven Engelschen twee Duitschers en een instructeur zijn door lawines overvallen en onder de sneeuw begra ven Allen zijn omgekomen, behalve een Engel- sche dame. De tocht werd op "Nieuwjaarsdag begonnen het gezelschap verongelukte bij de Beierse he grens. Maandagmiddag 1 uur vergaderde de Raad van bovengenoemde gemeente ouder voorzitterschap van deu 'Edeladit.baren heer P. Slot, burgemeester. Secretaris de heer Schelhaas. Afwezig de heer Ooijevaar. De voorzitter opent de vergadering met ge bed, waarna Z.A. .ten Raadsleden als volgt toe spreekt Waar wij, mijne heeren, thans staan aan het begin van oenen nieuwen jaarkring, 'daar wil ik deze vergadering aanvangen met u mijn hartelij ke. gelukwenschen aan te bieden bij de intredte van 1927. Het jaar dat zfch pas achter ons af sloot Is» voor een zeer groot, aantal gezinnen in onze gemeente een jaar geweest van rouw cn droefheid. Het getal onzer burgers, welke we naar den ooodeaakker nioesfen brengen, was groot; grooter dan andc-re jaren; zelfs ook uit onzen klei nen kring werd één weggeroepen. En moge het dan ook waar zijn dat niet wei nigen van hen, die van ons werden weggenomen den leeflijd bereikten van de zeer sterken, toch zal 192G bij vele onzer families geteekend staan als een jaar van wonden en smart. Het is piet mijn doel deze wonden opnieuw open tji rijten maar het leek mij niet ongepast om bij de wisseling des jaars met ©en enkel woord, hierbij stil te staan en inzonderheid dit droeve stuk geschiedenis voor ons te plaatsen om ons des te meer te doen verstaan dat ook wij ons huid daartoe hebben te bereiden, Wat 1927 ons zal brengen? Een uitgestrekte baan ligt weer voor ons maar geen voetstap ver reikt onze blik in de toekomst. Wij kunnen het niet verder brengen, dan dat we elkander onze. wenseher, bieden, .as iet-kt-mst overlatende aan Hem die 't al beschikt. Dit voorop vaststellende, hebben wij echter voort te gaan en te doen wat ons op de ha na wordt gezet ook' 'weer in het ko mende jaar. Wij hebben de, belangrijk - taak om samen i n -het belang onzer gemeente werkzaam te zijn, het goede te zoeken voordnze gemeente met hare inwoners. Het is mijne oprechte wensoh en bede dal we daarin elk op zijn eigen plaats mo gen mede arbeiden tot welzijn van onze gemeente. Een beroep te doen op u om de welwillendheidi onderling en tegenover elkander te betrachten ook bij verschil van zienswijze èn opvatting, lijkt mij, gezien het verloden, een overbodige zaak. Moge het. onder ons zoo voortgaan. Onderwérpen van onderscheiden aard zullen ook in dit jaar wederom uwe aandacht .vragen en uwe beslissing- wachten. Naarmate de belangrijkheid der onderwerpen stijgt, klimine ook den ernst waarmede ze worden behandeld. En worde het u gegeven om met lust en Opge wektheid tiwen -arbeid te verrichten, ook uwen persoonlijken arbeid in en voor uwe gezinnen. En zij het jaar 1927 een voorspoedig- jaar voor heel onze gemeente en vopr elk in het bijzonder. En zij over ons en over heel onze gemeente in het komende jaar aen zegen des Almachtig-en. Vervolgens deelt Z.A. mede, dat de heer Ooije vaar bericht van verhindering heeft, gezonden, daar hij wederom door de oude kwaal is aange tast waardoor hij verplicht is eenige weken het bed te houden. De voorz. spreekt don wensoh uit, da,t. de heer Ooijevaar wederom spoedig in den Raad aanwezig- moge zijn. Hierna worden denotulen der vorige vergade ring- na voorlezing ongewijzigd vastgesteld. Ingekomen is eena dankzegging van don hoer A. Nieuwenhuis, gemeenteveldwachter, vopr de verhooging- zijner jaarwedde. Ingevolge art. 178 der Gemeentewet stellen B. en ,W. voor over te -gaan tot opnieuw vaststel ling der verordeningen betreffende: a. de Waren- keuringsdienst, b. de keuring van vee,;. vlee-sch en visch cn c. het drankgebruik door jeugdige personen in deze gemeente. Aldus wordt beslaten. Aangaande "het verzoek van den heer Koeman om alsnog- toe' te keggen het' halve salaris voor de komende 3 maanden deelt de voorz. mode, dat door Ged. Staten hierop gunstig beschikt is en het. raadsbesluit dien aangaand! hebben goedge keurd. In de vacature is thans voorzien, zulks in

Nieuwe Langedijker Courant | 1927 | | pagina 1