MEDE BUD Abdijsiroop ZATERDAG 8 JANUAR11927 GesiBenteraad Koedijk De voorliefde van het publiek Donderdagmiddag 3 uur vergaderde de Raad van bovengenoemde gemeente onder voorzitterschap van den Edelachtbare?! Heer P. Kikkert, burgemeester. Secretaris is de heer Sloof. Aanwezig alle leden. De voorz. opent: de vergadering met een, woord van welkom, tevens den wensch uiten de, lat het jaar 1927 voor de leden en hunne gezinnen een gelukkig jen voorspoedig jaar zal zijn. Z.A. voegt hieraan toe, dat het aantal inwo ners op 1 Januari 1927 1963 bedroeg, sedert 1 Januari 1926 is het zielental! met 46 ver- meerdert. Vervolgens memoreert de voorz. verschillen de genomen raaldsbesluitetn, terwijl wordt op gemerkt, dat de toestand in land- en tuinbouw niet zeer gunstig is geweest. Spr. wen-scht dat in 1927 een kentering ten goede zal komen. Hierna Worden de notulen der vorige ver gadering na voorlezing ongewijzigd goedge keurd. De voorzitter deelt mede, dat in het vervolg de notulen getypt bij de leden zullen worden bezorgd.. Dooi Geel. Staten is goedgekeurd a. wijziging der gemeenschappelijke rege ling tusschen de gemeenten. Koedijk en Ber gen, betreffende hét schoolbezoek. b. het besluit betreffende de aanvulling der politieverordening c. begrooting 1927. Mededeelingen De goedkeuring omtrent de wijziging der, bouwverordening is verdaagd.. De heer Visser beeft bericht gezonden be treffende zijne benoeming al? lid van het schoolbestuur. Blijkens heW proces verbaal der gemeente- kasopname op 26 Dee. jl. moest in kas zijn en was een bedrag van f 119Q8..851/». Bij gehouden kasopname van het electrisch bedrijf bleek in kas te zijn f 7972.04^/2 Bovenstaande mededeelingen worden voor 'kennisgeving aangenomen. Van een aantal bewoners van het zuideinde is. een verzoek ingekomen, waarin den raad wordt verzochVDr. Destree aan te wijzen als verloskundige voor dat deel der gemeente. In een uitvoerige memorie van toelichting" wordt naar voren gebracht, dat in de toekomst er grootie moeilijkheden zullen zijn, indien Dr. Hartog deze praktijk zal waarnemen. De toe stand, zooals die was tijdens dr. Mtelchior ligt allen nog goed in het geheugen. BI. en W. hebben thans eene bespreking gehad met Dr. Destree, die zich bereid heeft verklaard de verloskundige praktijk waar te nemen tegen hetzelfde tarief als mej. Dekker. B. en W. stellen thans voor een subsidie te verleenen: van 1*300.- per jaar, zulks tot nadere op- Dc heer Hart meent dat de praktijk van Dr. Destree te uitgebreid is en acht het beter indien dr.- Hartog deze praktijk zou waarne men, daar diens gewone praktijk niet zoo groot, is. De afstand naar het zuideinde is thans geen bezwaar meer, gezien het tegenwoordige snel- vervoer. Spr. acht echter de juiste oplossing, de aanstelling van een vrouwelijke verloskun dige in overleg, met de andere gemeenten. Indien dr. Hartog deze praktijk waarneemt, levert dit nog een bezuiniging op van f 300 daar dr. Hartog geen subsidie heeft. De heer Mulder is het volkomen met den vorigen spreker eens. De heer van der Woude zegt, dat het mak kelijk te gevoelen is, dat de heeren Hart e.n Mulder geen hewoners van het zuideinde zijn. Tevens is het reeds bekend, dal St. P&nctas geen vrouwelijke hulp zal aanstellen, zoodat een dusdanig voorstel van de heide heeren moet komen. De heer Molenaar meent ten opzichte van het gezegde van den heer Hart over bezuini ging, idat het bedrag voor zulk eep belangrijke zaak van geen beteekenis is. Uit de 135 hand- teekeningen blijkt, volgens spreker, dat de be woners absoluut dr .Destree willen hebben. Spr. vereenigt zich met het voorstel. De heer Hart zegt, dat de bezuiniging geen hoofdzaak bij hem is, doch het zit er toch aan vast. en de praktijken van. dr. Hartog en, dr. Destree loopen zeer uiteen, wat betreft het aantal zielen De voörz. geeft toe, dat de omvang der 2 praktijken ten zeerste verschilt, doch zulks wordt tot een minimum gereduceerd, doordat het zuideinde aansluit bij de gemeente Sint Pane ras. Tevens merkt Z.A. op, dat de kos ten voor de autoritten pl.m. f 200 zulten be dragen en er slechts een bedrag overschiet .van f 1Q0.— waarom het tenslotte gaat. De, aanstelling eener vroedvrouw is volgens spr, j onmogelijk, daat de kosten veel te hoog zijn. De heer Mulder vraagt, of dr. Destree ver klaard heeft de geheele praktijk te kunne?) waarnemen in het zuideinlde. De voorz. antwoordt hierop bevestigend. De heer Hart vraagt of dr. Hartog bereid is de praktijk waar te -nemeninjdten dr. Des tree het te druk heeft. Ook deze vraag wordt bevestigend beant woord. Na de toelichting verklaart de heer Hart zich voo rhet voorstel. II iema wordt het voorstel in stemming ge - bracht en aangenomen met 6 1 stem, nml. de he. Mulder. Ingekomen is een schrijven van de Veen commissie, waarin wordt voorgesteld het Achterland van de veenderij, te vlakken, waar door het uit venen overbodig is. B. en W. stellen thajis voor goedgunstig, te beschikken, onder voorwaarde, dat de kos ten voor deze gemeente niet hooger dan f 250 zullen vrarden, terwijl de werkzaamheden ver richt moeten worden door werkLooze gehuwden ni kostwinners der beide gemeenten. Het ligt in de bedoeling van BI. en W. om terzijnertijd; een voorstel ter tafel te brengen om de ge meenschappelijke regeling met Sint Pancras te doen beëindigen. Zonder hoofdelijke stemming wordt aldus besloten. #Naar aanleiding van een ingekomen verzoek van de wed. Bos aangaande tariefverlaging voor electrisch krachtverbruik, stellen Bi. en W. voor het tarief als volgt vast te stellen: voor de eerste 10.000 KWU. 6 cent, voor dc tweede 10.000 5.5 cent en voor de derde 10.000. 5 cent, onder voorwaarde dat een ver bruik van minstens 15.000 KWU. gegarandeerd wordt. B. en W. stellen voor opnieuw vaststelling van de wijziging" in de bouwverordening, betref fe-nde doelmatige gaasbescherming ter bestrij ding van (de malaria. De voorz. deelt mei-je, dat het genomen be sluit door Ged. Staten is teruggezonden, met verwijzing advies te vragen aan le Gezond heidscommissie. Door genoemde commissi# zijn geen bezwa ren ingediend, waardoor opnieuw vaststelling moet geschieden. Conform het voorstel wordt besloten. Regeling der werkzaamheden der ambtena ren voor den Burgerlijken Stand. Na voorlezing hiervan wordt deze regeling overeenkomstig vastgesteld. Gekomen aan het einde der agenda wenscht de heer Hart, na toestemming der raadsleden, den toestand van het pad door de Daalmeer onder de aandacht te brengen. Door den die pen greppel naast het pad is de toestand, zeer gevaarlijk geworden, eveneens door het aan brengen van een peenkuil. De voorz. deelt mede, dat dit reeds door Bi. en W. is geconstateerd en den opzichter reeds is opgedragen de betrokken personen, die voor het onderhoud moeten zorgdragen, op dezen toestand te wijzen. Z.A. zegt toe, de baak te Onderzoeken, en te zullen zorgdragen, dat het pad in den vereischten toestand wordt gebracht. Niets meer aan de orde zijnde, volgt slui ting der vergadering. i Een der gevolgen van elit verdrag is, flat voor 1 N eierlandsche producten t.z-t. aanspraak zal kun- nen werden gemaakt op <le tariefreducties, weT- k.> aan Fransche product en bij invoer op Haïti Vergadering van de Kamer van KoophandeL op "Woensdag 5 Januari des avonds 7.15 uur, ten raadhuize te Alkmaar. Afwezig de heeren Offers en Coltoff. Dte voorz., de heer Arntï, heet de aanwezigen welkom, waarna de notulen van de vergadering van 24 November worden goedgekeurd. Door den voorzitter wordt hierna de Nieuw jaarsred; uitgesproken (Hiervan vindt men het eerste gedeelte el ders in ons blad.) De heer Grunwald zegt met bijzonder» be langstelling de rede te hebben gevolgd. Het spijt hem dat de opbrengst van de kaas met f 12 millioen is teruggeloopen. Ook doet het hem leed dat "cle tuinbouw zulke slechte vooruitzichten bied ten de vetweiderij in de verdrukking- komt. Spr. acht zich gelukkig dat het mond- en klauw zeer zoo achteruitging en het bouwbedrijf zoo sterk toenam. Onder applaus onderschrijft hij met klem de woorden; dat men tot belastingver laging moet geraken, ten gerieve 'van den mid denstand. Wat hel vischbedrijf betreft, betreurt hij het, dat hier zoo weinig visch wordt gebruikt, wat toch zoo'n uitnemend en goedkoop volks voed sel is. Na nog op eeltige andere onderwerpen te heb ben gewezen, zooals de kanalisatie, e.a. brengt hij den voorz. dank voor deze. rede en wenscht hem alle goeds toe. (applaus). Benoeming van den Voorzitter der Kamer en van de afdeelingen „Groot"- en „Kleinbedrijf". Tot voorz. der Kamer wordt gekozen de heer Arrrtz, die onder dank voor het vertrouwen, deze benoeming aanvaard', en zegt zijn beste krach ten te zullen wijden aan de belangen rler Kamer in het district. Tot voorz. van het Grootbedrijf de heer: M, A. Kolstcr, die eveneens zijn herbenoeming- aan vaardt, onder dank voor het weder in hem ge stelde vertrouwen. Tot voorz. van het Kleinbedrijf de heer: Oh. Th. Svhmalz, die onder gelijke dankbetuiging, deze herbenoeming aanneemt. Vaststelling Commissiën voor 1927. De Comm. van Verordeningen, VerkeersTom- missie van het Hndelsregister, Marktwezen, Com missie Handelsonderwijs, Handelsbelangen, Oom missie Westfr. Kanaalplannen, Bureau" van Ad vies, en Finantieele Commissie, worden wederom bevestigd met dezelfde personen daarin te be noemen. De Commissies ontvangen een woord van (lank voor het in het afgeloopen jaar verrichte werk. Missive van het- Ministerie van Arbeid, Han del en Nijverheid, betreffende Handelsverdrag met Haiti. Het verdrag is gebaseerd op het begin sel van wederzijdsche meestbegimstiging. Het verdrag behoeft nog de goedkeuring der Staten-Generaal, waarna het in kracht zal kun nen trejen. zijn. toegeïstaaci ten bedrage van 33*0 pet Voor kennisgeving aangenomen. I Adres der K. v. K. t» Groningen, geriehv aan de Tweeae Kamer der Staten-Generaal, inzake het ontwerp van w.et tot riadere regeling van cle Oollectiavo Arbedisoverecukomsi. Waar men te doen hééft met een burgerrecht- lijke regeling van een 'bijzondere overeenkomst, acht deze Kamer het noodig, er op aan te moeten dringen, deze regeling in het Burgerlijk Wetboek onder te brengen. Ook acht deze Kamer liet noodzakelijk, dat in de wet dwingend wordt voor geschreven, dat elk collectief contract een rege ling djent te bevatten "met betrekking tbt ("te leer li ogen en de minder valide arbeiders. Voor kennisgeving- aangenomen. De Kamet. heeft in der tij-c, zelf geadresseerd. Adres van ae K. v. K. te Venlo, gericht aan, de Ministers van Justitie en. Buitenlandsche Za- ken, aangaande het grensverkeer met Dnitsch- land. Ti, dit adres wordt aan de ministers ver zocht het daarheen te willen leiden, dat als legi- mitatiepapier naar hier komende D-uitsehers kun nen volstaan met een „Personaldiersweis" en haar Duitschland gaande Nederlanders met een „Be wijs van Nederlanderschap". SpoorNvegraad, en geadviseerd wordt afwijzend ie beschikken, mot het oog op da groote admini stratieve rompslomp. De voorzitter zegt dat de Kamer reeds het vo rig jaar heeft geadresseerd, j Waar gezégd wordt, dat de kilometer boek jee niet goedkooper zijn, wordt dit schrijven voor kennisgeving aangenomen. Schrijven van den Minister van Waterstaat, gericht aan het lid der K. v. K. te Alkmaar, den heer J. G. Messelaar, dat ZEd. is benoemd tot lid van tien Spoorwegraad. Reeds eerder is hiervan door ons meldsng ge maakt. De voorz. feliciteert den heer Messelaar met deze benoeming en verheugt er zich over dat de actie van de Kamer succes heeft gbhad. Spreker hoopt- in den neer Messelaar een pleitbezorger Voor de belangen van het district te mogen zien. De heer Messelaar dankt er voor, dat men hem in deze functie heeft voorgedragen. Uitaoodiging van het Comité van actie tot Be strijding van ucn verkoop met Cadeaux tot het zenden van een vertegenwoordiging voor de ver gadering, welke Vrijdag 7 Januari 1927 te Am sterdam zal worden gehouden. Tót afgevaardigde naar deze vergadering' wordt aangewezen de heer Frtdel v'aa Alkmaar Schrijven van den heer inspecteur der Pos terijen, waarin een onderhoud wordt verzocht be- voor kruidengeneesmiddelen is zoo goed te verklaren, omdat het van oudsher bekend is, dat kruiden en plantaardige genees middelen het beste door onze organen kunnen worden ver dragen maar daarenboven recht streeks werken zonder door bijtende stoffen gevaarlijke nevenwerking te verrichten. M AKKER'» is eene siroop, in hoofdzaak samengesteld uit kruiden en planten, waarvan de waarde van de meeste reeds eeuwenlang bekend is en die ieder voor zich een bijzondere werking op onze borst, adem halingsorganen en slijmvliezen uitoefenen. Om een enkele te noemen, het hier te lande weinig bekende Maté kruid (Herba Maté), hetwelk hoofdzakelijk in Paraguay geteeld wordt en dat, naast haar heil- zamen invloed op ontstoken ademhalingsorgenan, kalmeert, verzacht en bovendien de eetlust opwekt, in plaats deze zoaals de meeste andere medicijnen, te verstoten. De tien andere gewassen, die voorts een deel der samenstelling van Akker's Abdijsiroop vormen, doen ieder op de hun eigen wijze hun invloed gelden op borst, keel en longen. Daardoor werkt AKKER s ABDIJSIROOP kalmeerend door het stillen van den hoest; verzachtend door het oplossen van de slijm; genezend door het vernietigen der t>acteriën. Door die eigenschappen verkreeg AKKER'* ABDIJSIROOP wereldvermaardheid en werd het algemeen geprezen huismiddel bü HOEST - VERKOUDHEID - BRONCHITIS CATARRH - ASTHMA - KINK- en SLIJMHOEST GRIEP INFLUENZA - KORTOM BIJ AAN DOENINGEN DER ADEMHALINGSORGANEN Alom verkrijgbaar in kokers van 230 gram k ƒ1.50, van 550 gram k f2.75 en van 1000 gram k ƒ4.50. Groote flesschen zijn voordeeliger I# Het, verzoek wordt gedaan ter vergemakkelij king van he' grensverkeer. Voor kennisgeving aangenomen. Adres van de K. v. K. te Maastricht, gericht aan riten .Min. v. Financiën, waarin wordt ver zocht ,de aanmaningen, bedoeld in art 13 der wet op de Invordering van 'sRijks Directe "Be lastingen in briefvorm te verzenden. Adres van den Ned. Bond van Werkgevers en Hotel-, Restaurant-, Café- en aanverwante I-«drij ven „Horecaf'betreffende hetzelfde onderwerp. Het verzoek wordt gedaan in verband met her feit, dat gedrukte aanmaningen op briefkaart meermalen wegraken, dez edaardoor worden ver geten, en de belastingbetaler in veelal onmoedige kosten vervalt door te -zijnen laste uitgegeven dwangbevelen. Op voorstel van den heer Lakeman wordt be sloten, met het oog op het groote belang, een gelijkluidend adres te zenden. Schrijven der K. v. K. te Mcppel, gericht aan de Directie der Ned. Spoorwegen, waarin op we derinvoering van de Kï lometerboe Itjes wordt aan gedrongen. Speciaal' wordt er op gewezen: J e. dat een abonnement te door wordt 2c. dal vroeger op een Kilometerboekje het aantal Kilometers boven 200 KM. in een iraject j af te leggen, niet werd berekend, waardoor eene j belangrijke l>esparing van reiskosten werd ver- j kregen voor hen, die groote afstanden moeten reizen. 3e. dat kleine afstanden in Kilometerboekjes afgelegd, altijd nog iets voordeeliger. waren dan i de prijs van kaartjes. 4e. dat bovendien voor verschillende bedrij ven de contróle voor hen, die enkele malen «enigen van hun personeel laten réizen, gemakkelijk kan worden uitgeoefend. De heer Messelaar zegt dat dit punt ook voor- j komt op de agenda voor de vergadering van den treffende ae mogelijke omzetting vgn het Post kantoor te Egmond aan Zee in een hulpkantoor. Toelichting van den voorzitter. Door de vereen, voor "Vreemdelingenverkeer en ded Gemeentéma-a zijn tegen dit plan de noodige bezwaren aangevoerd, vooral met het oog op het gjsoote aantal vreemdelingen dat daar in de zo mermaanden vertoeft. Be heer De Raat wenscht de belangen van Egmond in deze to steunen en een onderzoek in stéllen naar de andere badplaatsen in ons land;, hoe of daar de toestand is, en of men nu met Egmond de kat de bel wil aanbincfen. Overeenkomstig het Verlangen van den heer De Raat zal worden gewerkt. Schrijven van de Dir.. der Ned. Spoorwegen, jrtïa. ^aanleiding van het onderhond van den Chef van den Dienst van- Handelszaken en Goéderen tarieven met, de heeren Wagenaar en "Schoffel, betreffende vrachtprijzen van grove tuinbouw producten. (Toelichting van den heer Wagenaar"). De heer "Wagenaar deelt, mede, dat men ah soluut nóg geen resultaat heeft gehad. Een schrij ven v,an de Dir. werd ontvangen dat niet op het verzoek kon wórden ingegaan, nocli op de 10 tons ladingen de vrachtprijzen toe te passen van de. ,15-tons ladingen, noch op reductie van die vrachtprijzen in de wintermaanden. Spr. heeft liet eens nagegaan en in Duitschland de vracht voor kool 29 pet;, goedkooper en' vo0r aard appélen 70 pet. Voor' groote afstanden heeft men iu Duitschland een goedkooper tariefevan 90 pet. Met deze cijfers zal men fraenwn toch verla ging. te verkrijgen, en hoopt hiervoor den stetfti van liet nieuw-benoemde lid'te mogen ontvangen. Spr. meent dat eeu uitzonderingstarief met het oog op het groote vervoer, alleszins gewettigd" is. Men zal ia deze blijven ageeren. Missive van het Dep. van Arbeid, Handel en Nijverheid, n.d. 27 Lee. '26, dat de Portugeesche Regeering Regeering met ingang van 1 Novem-i

Nieuwe Langedijker Courant | 1927 | | pagina 3