Plaatselijk Nieuws FEUILLETON Nacht en Morgen m Nieuwstijdingen NOORDSCHARWOUDE. Zooals onze lezers kunnen weten is door de Langendijker kolfclubs besloten wederom een onderlinge wedstrijd te houden, waaraan van elk der vijf clubs zes kolvers zullen deelne men. terwijl door eiken kolver 4 partijen zullen worden geslagen. Zondag had de eerste match plaats in de baan van dien heer J. de Bakker, met den volgenden uitslag: Vriendenkring (Cojncordia)C. Pranger 172 punten, L. Dekker 170 p.. T. Kostelijk 184 p., T. Pranger 195 p., Jn. Timmerman 168 p., P. Langendijk Jr. 182 p. Totaal 1071 punten. Ons Genoegen: C. Langedijk Pz. 187 p. G Bekker 184 p., D. Blom 150 p., C. Balder 184 p.. J. Goudsblom 176 p. P. Jes 177 p. Totaal 1058 (1063). Bijeen als Vrienden (Oudkarspel:: O, Bak ker 180 punten, P. Kostelijk 185 p., K. Quant 195 p., J. Schrieken 172, A. Eecen 197 p., S. Evers 205 p. Totaal 1134 (1127j. Op Maat, Zuidscharwoude: A. Berkhout 196 p., T. Glas 147 p., A. Klingeier 141 p., T. Molenaar 189 p., J. Reijne 170 p., VV. Kostelijk 200 punten. Totaal 1043 (1056). Volharding, Oudkarspel: H. Aarts 187 p., C. Paarlberg 166 p., C. Vlug 163 p., P. Gel der 179 p., P. Kat 180 p.. F. Moeiies 116 p Totaal 991 (936). De volgende match heeft 23 Januari plaats in de Daan van den heer Kramer te Zuid- j scharwoude. De tusschen haakjes geplaatste getallen zijn 'die van het vorig jaar in dezelfde ^aan- (Sch. crt.j knol te bezigea, waarop procesverbaal werd op gemaakt. Als deskundige werd gehoord de direc teur van het gemeeuteslacht'huis, wiens meeuing was dat men hier te doen had met dierenkwel ling en de kantonrechter die meening geheel on derschrijvende, veroordeelde den sleeper tot 1"20 boete of 10 dagen. Die bink geslokan. Een te Callantsoog wonend landbouwer moest op 12 October als getuige in een strafzaak contra zekere strooper verschijnen en was toen weder rechtelijk weggebleven, wat hem natuurlijk i*en j strafvervolging bezorgde. Zijn excuus lieden toen xh Sjkerecht stond, aangevoerd dat zijn vrouw liever wilde dat papa thuis bleef omdat het zoo hard waaide, sneed helaas geen bout en hij werd dan ook veroordeeld, zij het dan opk tot slechts f 5 boete of 2 dagen. VM ging krt niet Een tweetalartisteu van het welbekende cir cus Roberli, waarbij het bekende krachtnieuseh' Paulo Liclilschlager medewerkt, hadden opdracht gekregen toen het circus St. Paneras bezodht, reclamebiljetten aan te plakken. Zij kweten zich met ceel ijver van die taak, maar sierden ook een aantal palen van het electriseh bedrijf met oranjekleurige aaukondigingen en gingen daarme de onverdroten door, hoewel hen zulks door een lijnwerker met kracht werd verboden. De kun stenmakers werden toen op den bon gezet en he den ieder tot f 4 boete of 2 d^gen veroordeeld. Hij moet nog wat, meer lam nier tjespap eten. Alkmi ding var» zekeren heer Smit uit de coöperatie te melden aan de Kamer van Koophandel ie Alk maar. Evenmin hadden zij een gewijzigde leden lijst ingeleverd. Het schijnt dat de vervolging plaats vond op aanwijzing van de afvallige boe renleenbanken die reden scheen te hebben, op het bestuur verbolgen te zijn. De heeren bestuurs leden waren thans van meening dat hun gfeen schuld kor» treffen. Zij hadden geheel ter goeder trouw gehandeld en de afdoening van deze zaak gesteld in landen van het hoofdbestuur. Tot hun kennelijk misnoegen veroordeelde de kantonrechter, die beweerde geheel op de hoogte te zijn van hetgeen er in den boezem der boeren leenbank omging, ieder der "bestuurderen tot fC boete of 3 dagen. Zuiuig arbeidsveld \<>or straatventers. In Alkmaar wordt onder geen voorwaarde ver gunning verleend aan zwervende straatnegoeian- ten om hun koopwaar aan te bieden. Een 34-jarige handelbar in wasehknijpers, schuurlinnen en Der gelijke schoonheiils'tppara te ndie de stedelijke overmacht trotseerde, stond heden terecht wegens overtreding der verordening en werd veroordeeld tot f 1.50 boete, subsidiair 1 dag hechtenis. Rechtzaken VOOR DEK KANTONRECHTER. Strafzitting van 14 Januari. Dit verzet trof gsen doel. Een 25 jarige monteur eu chauffeur uit Alk maar, die de vettigheid van zijn beroep demon- streerd edoor zijn pantalon vol smeerolie, had het in den avond van Zondag 10 October als be stuurder van een motorrijwiel, gegarneerd door een korpulent duorijder al zeer raar versierd. Hij reed docr de drukke hoofdstraten met een tamelijk vaartje en maakte zulke bedenke,lijke slingerin gen, dat een eerzaam petroleum venter uit Burgen Bosstraat bijna werd overreden. Dez waarschuwde een politieagent, die de drukke ïno- torrijde ren zijn dikken metgezel opspoorde in een cafe. Het bleek dat de heeren op hun motor rit in en buiten de gemeente, nogal dikwerf ver- poozing hadden gezocht bij het buffet. De motor rijder werd wegens het in gevaar brengen van ne verkeersveiligheid 14 dagen geleden bü ver stek Veroordeeld tot f 15 boete of 10 dagel^Te- nevens verlies van zijn rijbevoegdheid voor den tijd van 6 maanden. Hij was nu tegen dit vonnis in verzet gekomen doch zijn bedenkingen waren niet krachtig en steekhoudend genoeg om de opinie van dan kan tonrechter te wijzigen, weshalve deze het von nis, bij verstek gewezen, bekrachtigd Geen zorgzaam moester. Een vrachtrijder en snorder, wiens reputatie bij hei kantongerecht niet bepaald schitterend- ge noemd mag worden, stond nu weer terecht omdat hij een paard in het werk had' giesteld, dat leed aan z.g. nekfitsel, vertoonende een diepe veront reinigde en etterende wond. Het was duidelijk dat het arme dier in zulk een toestand veel pijn moest lijden en niet geschikt was voor het trek ken van een zwaar beladen wagen. Hoewol ge waarschuwd door een politieagent 'bleef do hard vochtige sleeper doorgaan het dier als sleepers- ,-Dan moet ik verklaren, sir", zeide Je kos ter verlegen, „dat ik het niet met zekerheid Maar ja, nu herinner ik mij. dat het kwartier over vieren was, toen de Dëide heeren het kerkplein opkwamen. En toen de heer Walther terugkwam was ik voornemens om thee te gaan drinken" iets wat ik gewoon lijk doe als het vijf uur geslagen is". „Maar", hernam de lijkschouwer, „veron dersteld dat het even na vijven was, toen de heer Walter terugkwam, dan zou hij nog slechts drie kwartier en geen uur afwezig zijn ge weest". De verlegenheid van den koster nam blijk baar toe. „Ik geloof, dat ik mij gistermiddag langer dan gewoonlijk had opgehouden, sir, en mijn theeuur reeds verloopen was", ant woordde hij. „Gij meent dus zeker te zijn dat de heer Walter een uur weg is geweest?" ■Ja, sir, een uurof langer." Een uur of Enger?" „Misschim is hei langer dan een" uur ge- weeest sir, ik heb he* niet precies onthouden." De oude man gaf nu een verslag van de ronde, die hij met den heer Walter door de kerk gedaan had en van het daarbij gevoer de gtsprik. Hij verhaalde, dat de bankier in het voorportaal en bij den ingang der kerk een ge ruimen tijd óp Jozef Wilmot gewacht ha;!, hij verzuimde niet van de minzaamheid en mildheid var, den bankier te gewagen, nia.ir vergat melding te maken van de dui zeling, di< dien heer bij de deur van een der Een 19-jarig kantoorbediende te Alkmaar, be i proefde op 19 October zijn krachten op een stuk hardsteen, geplaatst op het erf van een steenhan- i delaar. Het was zijn doel om dezen stesnmop op zijn neus te balanceeren, maar zijn krachten seho- i ten te kort en bij kreeg het gevaarte op zijn been I met het noodlottige gevolg, dat hij eerst na 6 j weken hersteld het ziekenhuis kon verlaten. Tot overmaat van ramp stond hem ook nog een straf- vervolging te wachten wegens baldadigheid. De i wet erkent geen gekneusde scheenbeenen als kwij- tingsmiddel en hij stond heden terecht doch werd op grond van het reeds doorgestane leed tot slechts f 1 boete of 1 dag veroordeeld,. Zijn wagentje stond in tf«n weg. j Een 'Alkmaarsêhe bakkersknecht op den Seher- I mei-weg, zijn cliënten bedienende van versche bol letjes, had zijn bakkerskar achtergelaten op diet rijwielpad. Dit pad is echter geen s'tandplaats voor bakkers- en andere karren en derhalve tip pelde ons bakkertje er ieelijk in-. Zijn gebrek aan kennis der verkeerswetten kostte hem heden 2 piek of 2 dagen. Daar zit reuzenmuzieik in. Door den brigadier der Rijksveldw. te Limmen geassisteerd door een jachtopziener, werd in den nacht van 9 op 10 October in de duinen van X Bakkunt, nabijJe z.g. leerfabriek, een drietal personen betrapt, die zich onledig hielden met stroopen, geholpen door een lichtbak. Deze stroo pers bleken drie broeders te zijn, waarvan er een destijds in de leerfabriek woonachtig, was. "Zij stonden heden^ terecht, -d|Och slechts "twee hunner waren aanwezig. Een dezer aanwezigen bf weerde echte rdaf hij niet aan 'die strooperij had jpedega werkt. Hij bevond zich in het 'huis van zijn schoonzuster, toen hij buiten "hoorde schreeuwen: 'Slaat hem dood, slaaf hem dóód Hij Legaa zich toen naar buiten om met "behulp van eeo electrïsche zaklantaarn te ontdekken wat er aan de hand was. Hij werd toen tloor ver Oalisanten aangegrepen en zijn lantaarn werd hem afgenomen. Deze verdachte had zijn 22 jarige schoonzuster Trijntje O., medegenomen als getuige a decharge en zij bevestigde zijn verkla ring onder eode. Waarop de kantonrechter besloot de zaak aan te houden tot 28 Januari. Alsdan zullen als getuige worden gehoord de heeren de Koekoek en Prins. Drie flinke dikke boeren. Een drietal landbouwers, uitmakende het be stuur der Coop. Boerenleenbank te Zuidschar woude, verschenen als verdachten voor den kan- tonrechter, omdat zij verzuimd hadden de uittre kapellen was overvallen. De twee volgende getuigen wapen de Ier- sche landlieden Philip Murtock en Patrick Hennessy. Zij hadden den vorigen middag op een' anderhalf uut gaans aan gene zijde van Gross gelegen hoeve een oogstfeest bij gewoond, en waren op hun terugweg omstreeksi negen uur des avonds, door het boschje ge-' komen, had Hennessy, terwijl hij zijn dorst ip den stioom ging lesschen een verscholen voor werp ontdekt, dat hem bij nader onderzoek, gebleken was, het lijk van een - naar hSj meende een verdronken manspersoon te zijn. In de hoop dat de levensvonk in den vreemden drenkeling nog niet geheel mocht zijn uit ge 4 doofd, hadden de beide Ieren hem in allerijl naar het „Gouden Kruis" gebracht. Nadat zij bier van den geneesheer vernomen hadderi dat de gevonden persoon vermoord was ge« worden, waren zjj terstond naar het boschje teruggekeerd om zijjn kleederen op te zoeken, maar hadden niets gevonden dan een ledige portefeuille. De konstabel en jachtopziener, die na de. beide landlieden verhoord werden, verklaar den, dat zij bij het aanbreken van don dag het onderzoek naar de kleederen van denversla, gent voortgezet, doch geen spoor van eenig, kleedingstuk zoo min als van eenige bloedstor ting ontdekt hadden. Na deze laatste verklaringen gehoord te hebben, haalde Arthur, die door de wel ver- warde, maar voor den heer Walter zoo niet bezwarende dan toch onaangename getuige nis van dan koster pijnlijk getroffen was gewor den, weder vrijer adem, daar het nu bleek dat de moordenaar zijn slachtoffer uitgeschud; had. en het alzoo niet twijfelachtig was, dat leder Zakenman weet, dat keurig MODERN uitgevoerd Drukwerk, cachet aan! zijn zaak seefl. - - - I Besielt liet daarom bij da I drukkerij te Noordscharwoude. BILLIJK - SP0EDI6 - MODERN - Men lette op tiet adres - - Een drama. Gisternacht omstreeks half vier heeft zich m Zondert een ontzettend drama afgespeeld, dat aan een 35-jarigen man, gehuwd en vader van twee jeugdige kinderen, het leven heeft gekost. Het ,,D. v. N. Br." geeft van het gebeurde1 d? volgende lezing. Op voormeld uur waren ten huize van den slager Stan Vermeiren, geboortig uit Rijnber gen en sedert idrie jaar ongeveer inwoner van Zundert, eenige vreemdelingen .op bezoek, die per automobiel waren gearriveerd, naar men' zegt uit Bielgië. De marechaussee, die reeds lang vermoed de 'Jat V., die in het vooral uit de mobilisatie-» jaren zoo bekende hotel-café-restaurant „Het Wapen van Nassau" woonde, de Drankwet overtrad. hij had geen vergunning meen de in het bezoek der vreemdelingen een gun stige gelegenheid te hebben gevonden om aan haar vermoeden bewijzen bij te brengen. Daarom werd gisternacht een inval op touw gezet. Nauwelijks waren de marechaussees binnen of V. greep naar een groot slagers mes om daarmee een der politie-dienaren aan te vallen. Wat er in het ondeelbaar oogenblik verder is gebeuUd, is moeilijk uit te maken, maar zeker is het, dat de marechaussee, die Zijn leven bedreigd zag, naar zijn revolver giep. Hij legde zijn aanvaller met één schot neer. De slager was op slag dood. Het lijk werd in de slaapkamer-neergelegd en ijlings werd hulp ontboden, welke evenwel overbodig bleek. Gistermorgen in alle vroegte heeft de bur gemeester van Zundert als hulpofficier van justitie een langdurig en nauwgezet onderzoek ingesteld en het parket uit Breda in kennis gesteld met het gebeurde. i Het parket heeft daarna 'een nauwkeurig «onderzoek ingesteld. Het drama heeft groote opschudding ver wekt m het dorp. j Hut „Dagblad van N. Br. vernam van de zijd* der familie nog het volgende: Stan Vermeiren was Maandag naar de Bre- clasche veemarkt geweest voor den koop en verkoop van vee. Daar ontmoette hij een collega ur: Achtmaal. Des avonds laat keer de men met een auto van Van den B. uit Gin- nek.cn naai Zundert terug, waar V. zijn vier gasten nog even wilde onthalen op een boter ham. Uit het door den lijkschouwer voorgelezen! verslag der door <ien heer Cricklewood er* een Winchestersch geneeskundige dien mor gen gehouden schouwing bleek, dat Wilmot'» dood ontwijfelbaar het gevolg was geweest van verwurging, en dat de moordenaar deze daad zoo onverhoeds en snel scheen gepleegd te hebben, dat den verslageme alle gelegenheid benomen was geworden om zich te weer te stel ten Nadat het getuigenverhoor afgeloopen was begaf de jury zich naar een ander vertrek, en toen zij een klein half uur later in de ge-, lagkamer terugkeerde, werd door den lijk schouwer voorlezing gedaan van een met een parige stemmen genomen verdict, waarbij de persoon van Jozef Wilmot verklaard werd door een of meer onbekenden op gewelddadige wijze en blijkbaar met voorbedachte rade ver moord te zijn. HOOFDSTUK XIII. Voorloopig aangehouden. misdaad niet uit wrok of vijandschap, maar uit roofzucht gepleegd was geworden. Het was ruim zes uur toen de zitting werd opgeheven. Henry Walter en zijn compagnon en Althui Lovell keerden naar het logement terug en zetten zich te zeven uur aan ta tel, waar echter een zeer gedrukte stemming heerschte. Het onderwerp dat de gasten ver- vu.de was te somber om er. vooral aan den' maaltijd over te spreken, en zij waren te vol van dit onderwerp om zich over andere zaken uit te laten. Het verwonderde Arthur Lovell dat Henry Walter hem nog met naar zijn dochter ge vraagd had, hoewel hij dit van den anderejn kant weder minder vreemd achtte, daar hef den heer Walter moest stuiten om den naam De auto bleef buiten staan. Even later kwam de veldwachter mededeelen, dat het licht van den wagen onvoldoende was en pro- cseverbaal volgde. Dit procesverbaal moet nog twe eanderen zijn gevolgd; een wegens verboden plaats voor het neerzetten van een auto en wegens vloeken, omdat de verslagene op eenigszihs ruwe wijze tegenover de politie zinij ontstemming te kennen gaf over haar her haaldelijk optreden. Intusschen was de zakenvriend uit Achtmaal •eveh naar zijn woning gebracht. Het gezelschap bestond nu verder uit drie mannen, twee uit Ginneken ei de slager V., de vrouw van V. en de dienstbode. In totaal derhalve vijf personen. Dit gezelschap trok zich in de huiskamer van Vermeiren terug, waar mén met eten en praten den tijfel sleet! Intusschen was hel ruim (drie uur in den nacht geworden. Eensklaps werd er voor de vierde maal geklopt. En de vrouw des huizes ontstak her electrische licht in de gang en opende de „deur. Twee marechaussee's stonden 'direct in den gang. Wiermeieren was spoedig zijh vrouw gevolgd. Tot deze zeide een der marechaus sees: „Vermeieren we moeten hier zijln." V ermeiren moet daarop hebben geantwoord' „Je kunt alleen het café onderzoeken". Ter verduidelijknig diene, dat V. geen vergunning had. Hij beheerde behalve een slagerij ook een hotel. i De wachtmeester antwoordde, dat hij ook in de huiskamer en keuken wuilde wezen. Ver- meiren vroeg toen inzage van het bevelschrift van den burgemeester. De marechaussee moet, naar met het blad van voormelde zijde verklaarde, zijn mach tiging hebber» vertoond, maar tevens den gum mistok hebben gehanteerd, waarmede Vermei- i ren op het hoofd werd getroffen. Vermeieren viel toen ongewapend den ma- I rechaussee aan, hetgeen door de vrouw, dienst- bode en vermoedelijk ook door de aanwezigen i moet zijn geconstateerd. Het licht in de gans- brandde. De marechaussee moet toen hebben geroe- pen: „Vermeiren, wij schieten." Juffrouw Vermeiren sprong toen voor haar man en smeekte niet te schieten en te den- ken aan haar twee jeugdige kinderen. De marechaussee stieten de vrouw van zich af en drongen het café binnen. Een schot knalde en Vermeiren werd in het been getroffen. Hij viel, maar richtte zich di- zijner Laura met het akelige onderwerp, dat hem thans geheel bezig hield, tè vermengen! „Gij zijt waarschijnlijk voornemens, sir, nog hedenavond aan Miss Walter te schrijven?" vroeg de jonkman eindelijk. „Ik stel mij voor, dat zij een zeer pijnlijken dag zal gesleten heb ben. De tijding, die de heer Bjurham haar dezen morgen bracht, maakte, hoe voorzich- tig hij het ook aanlegde, een alletreurigsteu indruk op haar." „Waarom zou ik schrijven, mijn vriend", antwoordde de bankier. „Ik hoop mijn doch ter te zien voor dat mijn brief haar zou kun nen bereiken." „Zijt ge dan voornemens sir, om hedenavond' te vertrekken?" "Ja. m,et den sneltrein van half elf, denzelfi oen waarmede ik gisteravond zou vertrekken' als du akelige voorval niet had plaats gehad." Arthur zag hem verwonderd aan. Ik ver onderstelde, dat gij van plan waart te blij ven, totdat „Tot wat?" vroeg de bankier. „Daar het gerechtelijk onderzoek is afgeloopen, zie ik niet in, dat mijn tegenwoordigheid hier langer gevorderd wordt. Ik heb reeds met den schou wei over de begrafenis van den ongelukken Jozef gesproken, en ben voorinemeais een goe- de som tot bestrijding der kosten daarvan achter te laten. Waarom zou ik mij hier dus langer ophouden?" „Het is zoo antwoordde Arthur aarzelend, uwe tegenwoordigheid wordt te dezer plaatse niet langer geëischt, maar zoudt gij het toch niet beter oordeelen hier te vertoeven,' totdat de nadere pogingen tot opsporing van den moordenaar, waartoe reeds bevelen zijn - ge geven, tot eenigen uitslag zullen hebben ge leid?" (Wordt vervolgd).

Nieuwe Langedijker Courant | 1927 | | pagina 4