Plaat&eSijk üëe&sws Uit êm Omtrek. iCisideren PURÖL Nieuwsiijdingea Buitenland KERKNIEUWS Vei!ifiigs-W@ekoverzi@hf Marktberichten Reeds bestaat de winter kool 65- pet. ia doorsnee van onze akkers, vreest men niet,- dat 't op den duur mis loopem moet De gedachte wil er bij mij niet in, dat we een hoonenden prijs kunnen maken voor de tegen woordige produeiii. 't Aanbod blijft te groot, ook als vf-aag optreedt. Hoendaar nu verandering in te brengen. Een afspraak naken als in de industrie zal wel onmogelijk blijken, 't Vraagstuk v.,n de productie dient echter, naast dat van den afzet nauwkeurig te worden besturf' rd. Ai is er dan men mogelijkheid van "bindend.' overeenkomster blijft toch altijd over het geven van leiding. Welnu, die kan toch gegeven, na ernstig en degelijk onderzoek. Alles aan de loop der dingen zelf overlaten, lijkt me toch een beetje te ouderwetscli, en schadelijk bovendien. Een moeilijk vraagstuk stipten we even aan. Dat 't aan de orde zal worden gesteld, is wel zoo goed als zeker. - OUDKARSPEL. Verloren een portemonnaie inhoudende een rijwielplaatje 1927; 1 reservewiel met band van auto. Inlichtingen bij den gemeente-veldwachter te Oudkarspel. - OUDKARSPEL. Naar wij vernemen zal cle Zangvereeniging ..Ceacilia" op 6 Februari haar eerste uitvoe ring geven met de operette: „Marim, de mar ketentster." - NOORD-SCHARWOUDE. Thans is ook de Openbare Lagere School alhier tengevolge der vele ziektegevallen geslo ten. - BROEK OP LANGENDIJK. Heden wordt voor rekening van de L.G.C. de Twuijverweg uitgezet en geïnspecteerd door den lieer Wartetnhorst te Dirkshom, opzichter van Geestmerambacht. fJEERHUGOWAARD. Door het pestuur met den Raad van Toezicht van het ondersteuningsfonds bij ziekte „Licht in Duisternis" werd een vergadering gehouden ter samenstelling van de agenda voor de jaarverga dering, aocn tevens om gedac hten w iasal ing te hou den over 'de eventueele stichting ©ener vereniging voor ziekenhuisverpleging naast het bestaande fonds. Algemeen was men van oordeel, d;at dit fonas wel het aangewezen- lichaam is om het initiatief te nemen tot de stichting van zulk een vereeniging, hetgeen ook in verschillende na burige gemeenten is geschied en met goed succes. Nadat was voorgelezen het desbetreffende reglement der vereeniging te Noordseharwoude en over de zaak was gediscussieerd, werd met alge- meene stemmeo besloten op den avond der jaar vergadering, deze onmiddellijk te doen volgen door een bijeenkomst ter bespreking de/er zaak.' Voor bijwoning dezer samenkomst zullen dan op zeer ruime schaal uitnxxxligingen worden Ver spreid. Tevtens hoopt men die bijeenkomst dienst baar te maken aan de. uitbreiding van het leden tal van het reels langer dan 25 jaar zoo gunstig werkende Ondersteuningsfonds bij ziekte, door vooral middenstanders tot toetreding op te wek ken. Pe voorzilter bracht nog verslag uit van ge houden federal ie-vergadering, terwijl door den Penningmeester mededeeling werd gedaan van 'de noodgedwongen toetreding tot de Kamer van Koophandel HEERHUGOWAARD. Kon in een daartoe uitgeschreven vergadering der afd. van de Holl. Maatech. van Landbouw, ©enige weken geleden gehouden, nog niet gekomen worden tol dc stichting eener veefokvereeniging, in een dezer dag-en-door de destijds benoemde Oom- missie van voorbereiding, uitgeschreven verga dering is au daartoe besloten. Aanvankelijk tra den toe 8 veehouders met 130 a 140 koeien. Waar deze zaak een Ier van algemeen erkend groot be lang is voor «de veehouders en de kosten tegenover het groote voordeel betrekkelijk zeer gering is, mag worden verwacht, dat, nu de vereeniging er maar eenmaal is, nog wel vele veehouders zich' zullen lalcn inschrijven voor het lidmaatschap. HEERHUGOWAARD. Doordie nie heer Trapman heeft bedankt voor zijn eandidaliuur bij de a.s. Statenverkiezing, de fusie is lot stand gekomen met de groep Balk, heeft de V.D. kiesvereeniging „Burgerplicht" Za terdag, 15 aezer, eeu algemeen© vergadering in liet lokaal van den heer Rus. gehouden. Na opening der vergadering en lezing der no tulen wordt door den voorz. er op gewezen, 'dat ongetwijfeld door zeer velen met ons met groot leedwezen kennis is genomen van het besluit door den heer Trapman genomen. Spr. acht dit zeer te betreuren voor de V.D. partij in 't alge meen, doch voor onze omgeving in het bijzonder Aangezien de heer Trapman ons gedurende 20 jaren in de Prov. Staten heeft vertegenwoordigd., past ons, meent spr-, een warm woord van dank voor de wijze waarop de heer Trapman daarbij de belangen van 't gewest, inzonderheid) de be langen dezer omgeving heeft behartigd. Spr. zou gaarne zien, dat in dien geest een schrijven na mens „Burgerplicht" aan den heer Trapman werd gezonden. Uil het algemeene applaus blijkt, dat de vergadering daarmee ten volle instemt, zoodat den Secr. wordt verzocht hieraan gevolg te willen geven. Verder deelt de heer Kostelijk in t kort mee, hoe de fusie met de groep Balk tot stand is gekomen, waarvan aanmerkelijke versterking van de V. D. pari ij mag worden verwacht. Daarna geeft hij het woord aan deu heer Brugman, ten einde verslag uit te brengen van verschillend^ bijeenkomsten in onzen kieskring en van de. vol ledige federal ie vergadering gehouden 2 Jan. j.l. Naar aanleiding van het meegedeelde wordt door den heer Kostelijk opgemerkt, dat het hem hoogst gewenscnl voorkomt, dat er nu toch eens een einde komt aan al dat geschil, waarmee 'de heer Mienes volkomen instem't, dodh zegt deze, dit moet dan tocli niet worejen verkregen 'door ons maar in een hoekje te duwen. Door de V. D. Kiesvereeniging te Schagen is eeu schrijven ingezonden, waarin wordt meege deeld, dat do ar haar 'het, besluit is genomen ïn gevolge het bedanken van den heer Trapman, nu den neer Jac. Koster in diens plaats op no. L der candidatenljist te'plaatsen, terwijl ze verzoekt in dezen met haar mee te gaan; voorts kwam in een schrijven van het federatiebestuur, waarin mededeeling wordt gedaan van de totstandkoming der fusie met de groep Balk, waardoor het ge- wenscht wordt geacht dea heer Balk alsnog een plaats te geven op* de V.D.-lijst in onzen kies kring; verder behelst dit schrijven dc mededeeling van het baanbreken voor hun caiwlidatuur .looi de hroren Trapman en Wille", zoodat daarvoor nog nieuwe candidaten opgegeven kunnen worden, en het besluit van de kiesvereen. Helder om mee te gaar. met het federatiebesluit tot' de indiening van één lijst in dezen kieskring. Uit een hiervoor gehouden stemming blijkt, dat door „Burgerplicht" alsnog wordt candidaat i gesteld de heer W. Balk. j Met betrekking tot het schrijven van Scha- j gen, wórdt door den heer 1). de Jong verklaard, i daarmee niet accoord te 'kunnen gaan. Spr. is j van oordeel, dat het nu voor de hand ligt, dat de heer Kostelijk no. 1 op de candidatenlijst wordt. De heer Brugman deelt deze meening. Spr. wijst er op, dat alle voorteekenen de "verwachting hebben gewekt, dat de hoeren Trapman en Kos telijk de meest naar voren gebrachte candidaten zouden ciijn en resp. als no. 1 en no. 2 op die eandia-atenlijst zouden komen te staan; Spr. acht het nu logisch, dat* na het bedanken van den heer Trapman, de heer Kostelijk naar no. 1 wordt opgeschoven. Voorts merkt Spr. nog op, dat hij van Schageo had verwacht, dat met „Burger plicht" vooraf overleg was gepleegd, vóór het nemen van een definitief besluit ter bepaling van hare houding onder dè geheele gewijzigde omstandigheden. Een tamelijk algemeene gedachtenwisseling heeft nu plaats, waarbij o.a. ook wordt opge merkt Jat reeds vrij zeker vast staat, dat men ook aati den Laagendijk niet accoord.' zal gaan met het besluit van Schagcn. Het resultaat der verdere bespreking is, dat de vergadering besluit te trachten den heer Kostelijk no. 1 op de lijst geplaatst "te krijgen, den heer Jac. Koster no. 2. Per circulaire zal dit beslnit ter kennis wor den gebracht van de vereenigingen en personen, die de vorige circulaire hebben ontvangen, ter wijl tevens wordt besloten een speciaal schrijven te richten tot ie kiesvereeniging te Schagen, waarin kenbaar gemaakt zal worden de teleur stelling van „Burgerplicht" over het feit, dat met haar vooraf geeu overleg is gepleee?d. Nog komt aan de orde hei propagauTEamateriaal van liet H. B. voor de a.s. gemeen (©raadsverkie zing, hetwelk in handen gesteld wordt der Pro- paganda-com missie. Hierna sluiting. vallen un bezeeren zich vaak, terwij) de kleineren dikwijls last hebben van roqdeof ge smette huid. Dit verzacht en geneest men met Doo- 30, Tube Hu et. De griep. Van het Comité voor Higiëne van den Vol houd te Genève heeft dr. J. N. Joséphus Jitta, voorzitter va!n de«n Gezondheidsraad, 12 dezer een telegram ontvangen omtrent het heerschen van de griep. Dit telegram zegt: Officieele telegrafische inlichtingen thans ge regeld ontvangen, getuigen niet van ee» bui tengewonen omvang van den griep ia Zweden, Duirschland, Tsjecho-Slowakeije, Schotland, Ierland, Bulgarije, Hongarije, Letland, Polen. Goedaardige gevallen in Joegoslavië, België, N oorwegen. De epidemie heeft in het algemeen een goedaardig karakter in Zuid-Jutland en Fionie in Denemarken. In Zwitserland is het maximum bereikt te Bazel, Genève, Bern en is thans afneembaar Gevallen van overlijden komen hoofdzakelijk voor onder bejaarden der bevolking; een cen trum bestaat in het Oosten en het Zuiden vap 'Frankrijk; de epidemie heeft een hoogtepunt bereikt in Parijs midden December, gedurende December waren er 332 sterfgevallen aan griep en 1300 sterfgevallen tengevolge van ziekten der ademhalingsorganen. In Engeland is het algemeene sterftecijfer in de latste week van December hooger geworden; de epidemie is niet ernstig; wat Spanje betreft, een epidemie in Catelonië en op de kust van Biiscaje, die over het algemeen een goedaardig karakter droog, begon begin December te Barcelona en San Sebastian en bereikte Maden midden December. Ean jonge man doodgestoken. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag om streeks twee uur werd te Oss de 20-jarige M. van Nuland bij een algemeenen twist m een woning in de Arendstraat zoodanig met een mes in den hals gestoken, dat de slagader werd getroffen. Toen geneeskundige hulp ar riveerde bleek Nuland reeds te zijp doodge bloed. Door de politie werden onmiddellijk vier personen aangehouden. Een van 'hen wordt als de vermoedelijke dader aangemerkt. Hij ontkent evenwel den doodelijjken steek te heb ben toegebracht. INBREKERS TE BERGEN. Inbrekers schijnen tegenwoordig Bergen tot het terrein hunner operaties tie hebben gekozen, zoo meldt men ous van daar. Werd aan het einde der week ingebroken in de villa „Amazone" van den heer Vosmaer, waar weinig vermist werdl doen eenigc kisten gestolen goederen gereed ston den om weggevoerd te worden hetgeen blijk baar is mislukt doordat de inbrekers gestoord werden thans hebben zij met meer succes hun slag geslagen in pension „Holland", waar zij na melijk f800 en eeoige costuums medenamen. Het politieonderzoek heeft tot nu toe geen resultaat opgeleverd. Roof an Moord. -Gistermiddag omstreeks half een is een moord ontdekt in perceel Bezuklenhoutschc- weg 165A, waarin is gevestigd een manufactu renwinkel van Wilk. De man stolnd heden met manufacturen op de markt, zoodat de vrouw alleen thuis was. Toen de beide kinderen, een dochter en een zoontje doorliep naar de keuken, vond hij zijn moeder dood liggen in een groote plas bloed. Een voorloopig onderzoek van ie justitie wiees met voldoend:- zekerheid uit, dat men hier met roof en moord te doen heeft, aan gezien verschillende kasten en laden waren opengebroken .terwijl in de keuken alles was omver geworpen, hetgeen wijst op een hevige worsteling, waarschijnlijk nadat de vrouw voor de(n) daders naar dc keuken was gevlucht. Onmiddellijk is een onderzoek met politie honden ingesteld. Nader meldt men omtrent den moord, dat •het slachtoffer vermoedelijk is doodgeslagen me' ©en hard voorwerp op het hoofd. Aanvankelijk werd een bedrag van f 600.- - vermsit. doch dit geld is later in huis terug gevonden. De vrouw was om 10 uur nog ge zien. De moord moet ciTca 11 uur gebeurd zijn. De officier van Justitie, mr. Enger, en de rech- ter-commissaris mr. Van Asperen, benevens poli- tie-auferiteiten waren spoedig op de plaats van de misdaad aanwezig. Tn den loop van den ochtend heeft die politie een bejaard man aangehouden, van wien vermoed- werd, dat hij meer van de zaak wist. Deze man werd echter spoedig op vrije voeten gesteld, aan gezien bleek, dat. hij met den moord niet te maken had. De vermoorde vrouw was 4.0 jaren oud en Pool- sehe van geboorte. Zij werd gevonden achter in een heek van de keuken met ingeslagen herse nen. De misdaad moet met een stoet zijn ge pleegd, aangezien daarop bloedvlekken voorkwa men. Omstreeks half 12 is een wissellooper met een qüitant-ie in deu winkel gekomen. Deze heeft ggeroepen, doch geen antwoord gekregen, zoodat de moord reeds vóór dien tijd moet hebben plaats gehad. De wissellooper heeft een briefje in den inkel gelegd, dat hij er geweest 'was en over een paar dagen zo uterugkomen. Aanvankelijk meende de politic, dat het geld, dat voor dezen wissel was bestemd, gestolen was, doe hdeze veronderstelling moest men weder los laten, toen het geld, een bedrag van ongeveer f 600, later in een pan in de keuken werd terug gevonden. De kinderen zijn voorloopig "hij buren ondergebracht. De politie heeft nog twee personen hls getui gen gehoord, die in den loop van dem ochtend in den winkel waren geweest. WIE HEEFT EEN AAP VERLOREN? De Commissaris van Politie in de zesde Sectie te Amsterdam bericht, dat te zijnen bureele, Warmoesstraat 48, inlichtingen zijn te winnen omtrent een gevonden aap. DE EERSTE VLIEGER. Volgeus een bericht uil Straatsburg zouden er in hel Petrogr&ische Kremlin documenten ge vonden zijn over den eersten vlieger, die bestaan heeft. De onderzoeker, die dezer dagen uit Moskou te Straatsburg teruggekeerd is, heeft met die documenten aangetoond, dat in 1660 een Rus, Nikitsjka genaamd, een glijvlucht maakte van den top van aen toren 'van de Alexandroskaja Sloljodt 'kathedraal in tegenwoordigheid van tsaar Iwan den verschrikkelijke en veilig neerkwam op het voorplein van de kathedraal. Nikitsjka ha l een paar vleugels aan zijn armen bevestigd en hield een parachute in de handen, waardoor hij den bodem veilig bereiken kon. D emenigte, waaronder zich een Engelsche mis sie bevond, barstte bij het zien van dit „wonder" in gejuich uit, maar de tsaar werd hevig veront waardigd, beval den uitvinder voor hem te bren gen en zei: „Deze man is een toovenaar en zijn uitvinding is een bedenksel van den duivel. Men- schen zijn geen vogels en daarom mogen zij- geen vleugels dragen." Hij gaf onmiddellijk last den vogelman te ont hoofden... en de ongelukkige eerste vlieger Ni kitsjka moest zijn uitvinding met den dood be- koopen. Sc non vero.... Netderl. H'irv. Kerk: Beroepen te: Monster: J. E. Klomp, te Oldenbroek. Aangenomen naar: Rottum: A. H!. Hellemans, cand. te Amster dam. Bedankt voor: Serooskerke: A. H. Hellemans cand. te Am sterdam. Drogham: J. van de Pol te Heeg. 'Hedel: D. J. van der Graaf te Ridderkerk. Geref. Kerken. Beroepen te: Katendrecht: G. Laarman te Klundert. Bedankt voor: Niguwerkerk: C. W. Keur te Heinekenszand Chr. Geref. Kerk. Beroepen te: Barendrecht: J. W. van Ree te Schiedam. In de afgeloopen weck bedroeg de aanvoer aan beide Laugeüijkar veilingen samen: 112 wa gons roode kool, 84 wagens Deensche witte en 58 wagous gele kool. benevensl 5 G wagon uien en 3 wagons peen, totaal .lus 272'/j wagon. In de overeenkomstige weck van hei vorig jaa,r waren deze cijfers resp. 113, 70, 75, 13 en 3, of totaal 274 wagons. Dit is gerekend naar den voor raad een veel te laag cijfer voor kool en het wijst onmiskenbaar naar een zeer ongunstig verloopen week. We zijn dan ook in deze week een heel stuk achteruitgegaan. Met het zachte weer bleek ook de vraag, die zich na de feestdagen vrij gunstig ontwikkelde, veel geringer te zijn en had' dit op de koolprijzen een funeste invloed, zoodanig, dat hoe hoog noodig eeuige opruiming ook is door de kool bewaarders vrijwel werd 'gestaakt met het aanvoeren van goeie kwaliteit. Ondanks het geringe aanbod zakte zelfs mooie kleine roede kool tot beneden de f4 per 100 Kg en kon de middenprijs de laatste dagen niet hoo ger gesteld worden dan f3. terwijl groote koel niet eens f2.— kon opbrengen. Voor ,jdoorschot" liet grootste deel van den aanvoer, was de notee- ring f !.- 2.50, terwijl grooteren soms zelfs beneden de f iliepen. Voor gele kool waren de prijzen vrij; precies 'hetzelfde, zoowel voor de afwijkmde als do goede kwaliteit, als voor de rood© kool. Dit demonstreert i bij zoo n gering aanbod die bijzonder trage stem- I ming voor deze soort./ i De Ecensche wille kool werd nog het graagst I gekoekt, ,al werd ook bij deze soort prijsdaling j niet oor-nomen. De minimumprijs voor eerste kwaliteit bleef zich echter nog Ixipalen op 2.50 per J 00 Kg. eu de meest gewilden noteerden nog f3. 4. tweede kwaliteit van 1.503Tn- tusscheu is ook de afzet van deze soort onvol doende. De betere kooplust voor uien zette aanvankelijk doo rei; biacht de prijs zelfs tot boven de f5 per 100 Kg., wat hu juist nog niet zoo'hoog is doch bij dc andere producten toch gunstig af steekt. Bij toenemend aanbod bleef echter de re actie niet uit en trad weer een prijsdaling in. De laatste dagen stond' de prijs vrij vast op 4. 4.50, terwijl drielingen gemiddeld 3. opbrach ten. Wat peen betreft, hiermede bleef het bij iiet oude. Tegen oen prijs die nu weer iets onder de f 3.liep, schijnen de meeste bewaarders nog niet te willen afzetten en ontbreekt trouwens de meesten hiervoor den tijd. Derhalve bleef hc. aanbod zeer gering. Van bloemkool bedroeg het totaal aanbod een 12.000 stuks over de geheele week, wat sterk wijst op een spoedige afloop met dit artikel. De prijzen oewegen zich om de flO.per 100 sr. Deze zoo ongunstig verloopen week heeft de toestand nijpend gemaakt. De kool is sterk ach teruitgaande in kwaliteit en vraagt zeer veel werk en voor wat wordt opgeruimd komt wei nig meer dan niets terecht. LANGEDIJKER GROENTEMARKT. Maandag 17 Januari 400 stuks bloemkool, reuzen 11.80, 2e soort 2.40—2.90, 44000 kg. roode kool 2.20—4.2Q kale 0.60—2.— 41000 kg. gele kool 2.—4.20, kale 0.60—1.90, 15600 kg. deensche witte 1.70 -4.20, 13600 kg. uien 4.90—4.80, drielingen 2.30—3.20. Dinsdag 18 Januari 2300 stuks bloemkool, reuzen 7.5012.50, 2e ssoort 2.60—4.10, kale 1.70—2—, 49000 kg. g,ele kool 2.—3.40, kale 1.30—1.80, 49500 kg. deensche witte 1.50—4.20, 18500 kg. uien 3.60 4.40, drielingen 2.50—2.70, 1500 kg. oeen 3 3.50. - NOORDERMARKTBPND. Maandag 17 Januari 7300 kg. uien 4.70, grove uien 4.30, 1200 kg. peen 2.90, 45800 kg. rooide kool 1.903.80, doorschot 1.50—3.50, 15400 kg. gele kool 2.20 3.80, doorschot 1.30-^2.70, 39200 kg. deen sche wiUe.2.70—4.40, doorschot 2.70—2.80^900 kg. ramenas 2—2.40. 15800 kg. uien 4.20—4.70, drielingen 3.— 3.30, nep 2.30—S2.40, grove uien 4.20—4.50, 128400 kg. roode kool 2.30—4.«doorschot 1.10-3.60, 38000 kg. gele kool 2.20—4.10, (doorschot 1.80—3.20, 9200 kg. 'deensche witte 2.50—4.—, doorschot 1.80—3.20 500 stuks bloemkool 10.30—12.30 per 100 stuks, 2e srt. 3.-4.30. WARMENHLTZEN, 15 Jan. Roede kool 1.9Ö—3.70, 2e soort 1.10—2.60, uitschot 0.30—1.4.0, gele kool 2.60, 2e soort 1.60 Diecnsche witte kool 2.103.60, 2e soort 1.80, uitschot 1.50, nep 2.40, drielingen 2.903.30, uien 4.604.70, grove uien 4.20, poen 2.70, Aanvoer 40.500 Kg. roode kool, 1700 Kg. gele kool, 6800 Kg. Deensche witte kool, 6350 Kg. uien, 550 Kg. peen. - WARM E N'H UI ZE N17 Januari 1927. Roode kool 2.804.- 2e soort 2.30—2.50, gele kool 2e srt. 1:601—2.50. Aanvoer 10.400 kg. roode kool, 1700 kg. gele kool. ALKMAAR, 15 Jan. 1927. Aanvoer 65000 kipeieren, 5658 Kg. 8.10 8.70, 58- 60 Kg. 8.50—8 80, 60-62 Kg' 8.70- 9.-, 62—64 Kg. 9.9.30, bruine 8 90—9.90, 750 eendeneieren 8.10, alles per 100 stuks. - ALKMAAR, 17 Januari 1927. Spruiten 3. -17.— roode kool 0.30—3.80. gele kool 0.50-3.00, uien 2.10-^3.60, witlof 19.-26.--, id. 2e soort 14.—48.alles per 100 kg,, bloemkool 3. 16.—, boerenkool 0.40 —4.10, groene kool 2.80—16.10 per 100 stuks, bloemendalerkool 2.80—6.10 per 100 stuks, wortelen 7.20—8— per 100 bos. - ALKMAAR, 17 Jan. 2 vettlc koeien 230—380, 5 vette kalveren 60130, p. pnd. 2.40—1.60, 28 nuchtere kal veren 10—24, 3 schapen 559 vette varkens 0.64—0.66, zouters 0.64—0.66. AMSTERDAM, 17 Januari. Anna Pauwlowna Zand 4.- —5.- Anna P. roaden 3.603.80, Hillegommer zandaardappelen 4 .—5.50, Z. bonten 5.5 25, Zeeuwsche blau wen 4.75—5.—, Zeeuwsche bravo'? 3.88—4. Z. blauwe eigenh. 3.60—3.80, Zeeuwsche redslur 3.60- 3.70, Z. blauwe en bonte poters 2.25— 2.40, Zeeuw, eigenheimer poters 2.80—2.90, Z. Juin 60 Kg. 2.40, Z. eigenheimers 3.60 -3 80, Friesche borgers 3.80- 4.Flakkeesche eigen heimers 3.60-3.80, Fl. roodstar 3.60—3 70, El. blauwe eigenheimers 3.60—3.80, Fl. bravo's 3.80 -4.—, Fl. Juin 50 Kg. 2.210, Fl. eigenh. poters 2.80—2.90, Fl .roode star poters 2.25 Spuische eigenheimers 3.80 3.90, Sp. roodstar 3.603.70, Sp .blauwe eigenheimers 3.603 80, Sp. bravo's 3.80—4 Sp. eigenh poters 2.90 - 3. Sp. roode star poters 2.252.50 BOVENKARSPEL, Station, 17 Jan. Uien groote gele 1.85—1.90, drielingen 1.20, per 0.60 per baal, aanvoer 83 baal, bloemkool 5—9—, 2e. soort 3.30—5.30, 3e soort 1.80— 3.20, aangevoerd 12.900 st. roode kool 1.30 -2.40,, aanvoer 6330 kg., gele kool 2.50— 2.80, aanvoer 3700 kg., witte kool 1.90—2.20 aanvoer 6400 kg.

Nieuwe Langedijker Courant | 1927 | | pagina 3