SPORT EN WEDSTRIJDEN DE KUS VAN PHARAO. Programma voor Zondag 30 Januari. Tweede klasse C. Hoilandia 4 Vrone i. J. .1. H ar tog West-Fjrisia 3Zeevogels 1, 12 uur, Polak Sijm H. J Haak gelooven wij toch wel, dat zij hier de overwin- i Oppervlakkig gezienilijkfc de stand onnatuur- ning wel zullen weten te beltalen. Bovendien doch zwart zijn laatste zetten waxen 33—38 (wit j kunnen zij de punten best gebruiken, daar d* j gedwongen 43— 39)' zwart 38—42, dus allee is J resultaten tot nu toe noe1 maar matiaries ziih. i logisch. I N. Niedorp 1—Oudorp 1 D.T.S. 1—Heiloo 1 Derde klasse C. S. O. V .V. 1Gr Schermer 1 v. d. Hoven V. A. F. C. 2 Hoogkarspel 1 v d. Wolff. Vierde klasse C.: D. T. S. 3—Bergen 2, 12 uur, Nierop Groot Alkmaar 2—Vrone 2, 12 uur, de Grunt. Zeevogèls 2—Heiloo 2 'Mellinjg.. Indien geen tijd vermeld, beginnen alle wed strijden om 2 uur. De wedstrijden voor Zondag. Moeder Natuur is de laatste weken niet bijzon - der. meegaand, om een regelmatige afwerking vaat het programma te verzekeren. 'En met hotten en stooten gaat het, dat wij de laatkta weken eens een wedstrijd krijgen tie zien. En zijin de velden bespeelbaar, dan is het weer doör piekte dat een wedstrijd wordt uitgesteld). Voor morgen weer een volledig programma, maar het zou ons mee vallen als het geheel werd afgewerkt. Deson danks kullen we de besprekingen over de wed1- strijden weer gereed maken, In Oudkarspel heeft Zondag ongetwijfeld een spannende ontmoeting plaats. D.T.S. ontvangt n 1. Heiloo, eveneens een candidaat voor het kampioen schap. Weer een van de interessantste wedstrijden. De Oudkarspelsche aaxihang zou hier bij een over winning ten zeerste in haar nopjes zijn. De thuis club heeft hier een zware en tevens dubbele taak Tot nu toe heeft D.T.S. slechts één gevoelige nederlaag geleden en deze was tegen Heiloo. Ti de eerste plaats moeten zij morgen winnen om haar positie te versterken en in de tweede plaats "om meteen revanche te nemen. Beide elftallen zijn wel vah gelijke sterkte en zijn den.laatsten tijd in goeden vorm. Wordt deze ontmoeting ck>or Heiloo gewonnen, dan is de kans voor D.T.S. nog niet weg, maar is déze tot een minimum geredu ceerd. We zullen dea uitslag eens afwachten. Over het geheel hangt een vraagteeken. N N iedorp speeltnadat ook zij eenige weken rust hebben gehad, tegen Oudorp, een ontmoeting •die reeds eenmaal is uitgesteld. De thuisclub zal er ongetwijfeld op zinnen om revanche te nemen o pde smadelijke nederlaag in Oudorp geleden. .Wij gelooven dan ook, dat .de Oudorpers hier een harde noot krijgen te kraken. Hoewel de be zoekers een niet te onderschatten tegenstander zijn (mei weet, Zeevogels wist Van haar slechts op 't nippertje te winnen) verwachten wij toch niet ,dat N. Niedorp zich van'de wijs zal laten brengen, temeer daar zij nog een goede kans op de tweede plaats hebben. Wij houden het «Jan ook op Feereboom c.s. aan. In Hoorn cat vangt Hoilandia 4 Vrone. Thuis wou Vrone reeds met 61. Ondanks dat Vrone te laatste weken niet ia bijzonderen vorm i& Vrouwenrubriek. resultaten tot nu toe nog maar matigjes zijl,. Zeevogels aanvaardt de reis naar Enkhuizen, om aldaar West-Frisia 3 te ontmoeten. Zeevo gels heeft hier alle belang bij om te winnen, daar ook zij nog een kans op het kampioenschap hebben. Wordt er verloren, dan is deze vrijwel verkeken. Natuurlijk zullen de Enkhuizers zich niet direct gewonnen geven, te meer. daar tegen Zeevogels uit reeds 0—0 is gespeeld. Toen was het de keeper, die haar voor een nederlaag be hoedde, deze diient dus ook morgen "in conditio te zijn om zijn club een goed resultaat te waar borgen. West-Frisia is op eigen veld een stugge ploeg. 'tKan zijn dat de gasten de punten zullen bemachtigen, maar... het blijft een vraagteeken Stand no. 53. E. d. DETTMEIJER te Amersfoort. ,,De waarheid is gevaarlijk en werkt als een boemerang", zegt een schrijver in zijn laatster. De inan heeft volkomen gelijk. Dat is dan ook de reden, waarom zoo weinig menschen het juiste bedrag van hun inkomsten op de belastingbiljet-, ten invullen. Dam rubriek Verzoeke alles betreffende deze rubriek te zen den aan D. KLE-EN, te Winkel. Opining probleem no. 51 (Singer). Wit 30—24, 26—21, 27—21, 21—17. 22—18, 28: 6, 6 -1, 122 of 1 20 en wint. Stand no. 52. van A. RFN001J te Hoogwoud. WIT. Zwart 11 schijven op 2. 3, 5, 8, 10, 13, 14, 1.7, 18, 19 en 23. Wit 12 schijven op 25, 27, 30—32, 37—40, 44, 45 en 49. In deze positiestand1 maakt wit winst döor een fraaie damslag. Wit 35—30 27—22 44—39 40:9 37—31 32: 3 en wint. Zwart. 14:43 18:36 43:34 3:14 36: 27 Ter oplossingProbleem no. 54. Auteur: J. N. SINGER te Venhuizen. (Eerste publicatie). Zwart 10 schijven op 15, 21, 24, 27, .30. 32J 34, 37, 39, 48. Wit 39—33 ,34—29 29:9 15:11 11—7 7 2 en wint. Zwart. 42:22 16:38 .38: 20 4: 13 2534 ZWART. Zij hijgde naar aaem, doch wist haar ontroering te overwin nen en ging troosteloos voort ,jMijti dochter.in uw handen vertrouw ik thans mijn opdracht. Rah Neb en de knaap moe ten gewaarschuwd worden. Gij, als de eenige mijner kinderen, waaro pik rekenen kan, moet- u haasten naar de grot en 'het nieuws overbrengen van de komst der soldaten van Pharao. Wanneer gij vliegt, is er nog tijd en bidt Rah Neb, dat hij haastig vertrekt. Breng mij spoedig uw ant woord en... ga! Ga, Rana want in uwe handen is thans ne redding onzer heilige zaak!" Glimlachend knikte Rana en kuste haar moeder opnieuw. I „Wacht hier in vrede, oh mijne moeder, alles j zal geschieden, zooals gij zegt. Gij weet, dat ik mijn leven voor u zou geven en voor onze zaak. Rah Neb zal tijdig gewaarschuwd 'worden... en de jongen... Het is reeds lang geleden, dat hij uit Thebes vertrok. Toen ik een kind was, zag ik beun dikwijls, nietwaar Herinnert gij u, hoe wij samen speelden, toén gij mij meegenomen had j naar het. huis van den slaaf, waar hij.... Herota kuste haar dochter innig. „Rana, kind, gij moet uw hart bewaken, want gij zult den jongen zeer veranderd terugvinden; hij zal nu bijna een man zijn en ik verlang hem te zien, omdat ik hem liefheb, als was hij IT,ijn zoon. Toen hij nog een kind was, beschermde ik hem voor vele gevaren en' drukte hem aa"ii mijn borst..." Zij rustte even en een zacht licht kwam in haa rscnooue oogen. „Haast- u mijn dochter. Laat ons den tijd! niet verspillen met woorden. Charmion zal je helpen bij alles ea vlugge paarden zullen u voe ren naar de grot van Sampi." Zij wisselden eenige woorden van "vaarwel, in nige kussea van toegenegenheid... en Rana was vertrokken, haar moeder achterlatend in een staat van vrees en droefheid. Herota herinnerde zich opnieuw 'de gratie cn schoonheid van den knaap, dien zij bij den ouden Rah Neb had ge araent °P dien noodlot.tigen dag, drie jaren geleden. Hoe zou Rana hem terugvin den 1 a den loop der jaren moest hij sterk ge groeid zijn, bijna tot man. Ach, zuchtte Herota, thans is het zestien jaar geleden, dat mijne zuster ziek terneer lag en wij het kind voor den eersten keer hoorden huilen. En hoe lief was hij toen, als kind... En fiu. in zoo'n korten tijd... een man! Zij daeht aan de kinderlijke bewondering en aanbidding van Rana, toen zij - zelf nog maar een klein meisje den kleinen Toet-Toet. voor het eerst hal gezien. Ach, en waarom niet Geen meisje is mooier dan zij en geen meisje zal zoo oprecht kunnen liefhebben. Hij 'zal koning zijn, als de tijd daarvoor rijp is. Een Pharao, een Heerscher over Egypte. De harten van 'het volk zullen toegewijd zijn aan Amon. Zij aanbidden Aton slechts met lippen vol vrees. Maar als de jongen zijn weg gebaand zal hebban..... als hij zal zitten op den troon van Egypte.... zal hij een vrouw wenschen, die waardig is, .aan zijne zijde te gaan.... Waarom niet?. Zij zijn beiden kinderen van mijn hart. Hooren schoonheid en schoonheid niet bij elkaar Wat is meer waard, wat is mooier dan... dan.. Haar lippen weidden levenloos en baar liete- llljke oogen sloten zich langzaam toe. Doch nu was er een glimlach op haar gelaat en de kleur keerde terug op haar wangen. Met een droomerig gebaar stond zij op en maakte'zich gereed om weer haar rol te spelen van minnend', vrouw en eehtgenoote, die opnieuw moest doen ontvlam men liet licht van hartstocht )n ie oogen van eén koning.... „Charmionriep zij zacht, ,,kom, mijn kind. De zon neigt ter kimme... dé dag gaat heen en Pharao zal zijn vrouw verwachten. Ik zal voor hem dansen! Mijn hart is zwaar, lief kind, maai de. aanhalingen van Pharao zijn te kostbaar om gemist te mogen worden." 0b, dacht- zij dan zwijgend, voor Rana wacht er liefde eu geluk... Voor mij, de levensgezellin van Akhnaton... voor mij wacht slechts een rol, een va-lsche rol van onderwerping en aanbidding, die gehnichek' is: Mijn rol zal ik spelenmet bloedend hart... voor een kus. dé. kus van Pha rao! En in de schaduw der paleismuren bewoog een rijtuigje zich geheimzinnig voorwaarts, een kléin, rank wagentje, waarin een wonderschoon xtteisie' zat... de dochter van een vorst! In een wolk van zand en stof richtte het rij tuigje zich naar de woestijn en verdween in dé WIT. Zwart 12 schijven op 2, 6, 9. 10, 15, 18',- 19. 22, 23, 27. 32 en 35. Wit 11 schijven op 11, 25, 26, 29, 33. 34, 36, 39, 42, 43 en 47. Wit zet én wint. eindelooze verte naar oen bestemming, waar tijd .en liefde en nooalot een deel zouden eischen in het spel van wraakzucht en hartstocht, om eeri prijs, die niets minder was, dan de t-röon van Egypte en de naam van een god VIJFDE HOOFDSTUK In het tooverachtige uur van middernacht was het zand der woestijn koud. Aan- den horizon, waar de rand der aarde zich scheen te vereeni gen met net purper en grijs van den hemel, stond de sphinx in statige rust, alsof zij de hei- lige stilte van het Oosten wilde bewaken. In de nabijheid van Sampi's grot stonden twee mannen, voor wie dit uitzicht vol schoonheid ook eeen levensuitzicht was, in wier 'gedachten de slapende heiligheid van Egypte een naderend drama scheen te voorspellen, wasriyn zij zelf de hoofdrollen zouden vervullen. „Het is nacht, mijn zoon,'" fluisterde Rah Neb terwijl bij langzaam met zijn hand langs zijn zilveren baard streek, „en het is de nacht van Aknaton. Spoedig zal de horizon gekleurd zijn door het licht van den glorenden dag. Nog kor- tent ijd... nog enkele keeren zal de maan sche nen... en dan. Dé jonkman aan zijn zijde stond in waakzame houding en in zijn oogen scheen een vr&enld licht. „Zoo is het, mijn vader. De dag zal komen en inet hém de ware glorie van Egypte. Maar noch tans is het een hard lot voor ons... te moeten vluchten voor'vijanden, die men nooit gekend heeft.... te moeten droomea, zooals gij doet, van een kroon op mijn hoofd, een scepter in mijn hand en een koningsmantel om mijn sohouders. Een zweem va ntreurigheid verduisterde den blik van den ouden hoogepriester, maar dat ging voorbij en hij keerde zich tot zijn jongen vriend. „Het is Rah Neb gegeven, mijn zoon, om vele dingen te kunnen begrijpen. En alles wat ik u verteld heb, is waar. De toekomst verbergt een bestemming voor u, welke even zeker is, als de macht van Amon. Er is slechts één god in Egyp te. Er is slechts één koning in Egypte, Die god, mijn zoon, is Amon'en die koning zult gij zelf zijn. Moed! Uw taak is in geen geval licht. Maar 'wis heeft-, sedert het ontstaan der wereld, van .weinig zaad veel geoogst? In dit leven overwin- non wij slechts in zoover, a-Is onzo handen kracht tol die overwinning bezitten. Wij droomen, maar onze 'droomen eindigen sléchts in een téleurstel- VOOR ALLE DAG. J umpereostumes schijnen steeds gewild te blij ven, onverschillig welke andere costumes gedra gen worden. Natuurlijk worden zij beinvloed door heerschende mode, maar zij zijn zoo nuttig, dat niemand er aan zou kunnen denken, ze geheel te laten verdwijnen. Niet, dat daarvoor eenig ge- vaa rdreigt te bestaan jumper pakjes zijn dit seizoen nog populairder geweest dan vroeger ooit het geval was. De nieuwe hebben bijna alle een ceintuur in de taille en in zeer veel gevallen zijn zij van het overblousende genre, Rat op het oogen- biik zoo zeer in zwang is. Bij zelf geverfde jumpers zal men ook heel dikwijls zien, dat de aaden samengehouden wor den door smalle reepjes haakwerk. Deze nieuwe vinding komt uit Parijs, zooals men ook wel kon verwachten. De rokken zijn bijna altijd met plooi en, zoodat ze io werkelijkheid wijd zijtn, hoewel zij schijnbaar recht en slank afhangen. Het jumper-costume, afgebeeld onder no. 1252, wordt gemaakt van biscuit kleurig Viyella met liehtè groene ruiten- De kort egeplooide rok heeft aa nde onderzijde een strook van effen biscuit- kleur. Eenzelfde garncering heeft de jumper zelf, die een kraagje heeft van dezelfde stof en lichte lijk overDloust boven een smalle ceintuur in dé taille. Een -dubbele rij klein eknoopjes vormt 'de garneering aan de voorzijde. Knippatronen zijn verkrijgbaar in de maten 42, 44, Ï6 en "48, ohdér opgave van no. 1252. Kosten '55 oents. Een kraagje- ea 'belegsels van een zacht rosé tint zij^ een aardige garneering voor het beige laken oost uumpje, afgebeeld onder no. 1251. Hier is de taillelijn geaccentueerd door de smalle strookjes, die opzij bij den rok zijn opgelegd, ter wijl de wijdte van het lijfje ingenomen wordt door de groepen plooitjes bij de schouders. Rijtjes nette knoopjes worden gekozen voor garneering van de mouwen en het vóórstuk. Knippatronen^ zijn verkrijgbaar in de maten 42, 44, 46 eu 48, onder opgave van no. 1251. Kosten 55 cents. lend ontwaken, als wij niet de hersens en do kracht hebben om de visioenen uit onzen slaap tot werkelijkheid te maken. Zoo, mijn zoon is het ook met u en zooi zal het. met u blijven. Amon heeft u voorbeschikt om groote dingen te doen. Beschermt u zelf, weest moedig. Thins is het de macht van Akh naton. Morgen zal de dag reeds schemeren, waar op gij zult zitten op den troon van Egypte. Hij zweeg en het licht in zijn pogen verstierf langzaam. Op dat. oegenblife kwam Sampi nader uit de schaduw van de grot eu wenkte hen met haar vinger, terwijl haar wangen gloeiden in groote opgewondenheid en haar lippen beefden, alsof zij een boodschap had mede te doelen, welke zij nauwelijks dorst uitspreken. „Komt mijne kinderen," fluisterde zij. „Ik heb u veel belangrijks te zeggen. In den nacht is dé sluier van geheimzinnigheid voor mij opgelicht... de toekomst ligt voor ons. Komt binnen, eer de schaduwen zullen verdwijnen en uwe oogen dé macht niet meer zullen hebben om alles te zien. Haast u,.... dit is geeh uur voor traagheid...- Amon spreekt." Rah Neb was plotseling vol aandacht. „Wat zegt gij?" Maar Sampi antwoordde niet en ging hen voor in de grot. Rah Neb bleef op den drempel staan en keek vragend naar binnen. De jonge man was vlak achter Sampi aange gaan ea wachtte met de toovervrouw de komst af van Rah Neb aan de ruwe houten tafel, waar op het kristal lag. Rah Neb trad nader en nam gwijgend zijn plaats in. Gedurende langen tijd- staarde Sampi in het kristal, haar oogen fier en haar wenkbrauwen opgetrokken: Dan wendde haar blik zich lang zaam naar een hoek van dé grot, waar de scha duwen het donkerst waren. Rah Neb en de jongen schenen onder een soort geheimzinnigen invloed te zijn, die met Sampi in verband stond. Zij keek haar gezelschap niet aan. Zij scheen onwe tend te zijn van het bestaan van anderen, terwijl zij staarde in :1e duisternis eu haar lippen on- verstaanbar ewoordea mummelden. Plotseling leek het, alsof de muren voor de oogen van Rah Neb en den jongeling zwarter en zwarter werden, t?t zij eindelijk gieheel onzicht baar waren en plaats maakten voor een vorste lijk en schitterend tooneel Wordt vervolgd).

Nieuwe Langedijker Courant | 1927 | | pagina 7