jMieuwsblad. v. Jloll. JN oorderkwartier Dinsdag 1 Februari 1927. 36e Jaargang Rechtzaken FEUILLETON Nacht en Morgen SPORT EN WEDSTRIJDEN Nieuwstijdingen Uit den Omtrek Plaatselijk Nieuws NO. IB mTERC.TELEPHOO* 52 m S NIEUWE LiMEDIJREft COURANT Deze oouiant verschijnt "1VT* 1 I 1 TT 11 "TVT 11 j Advertentiën van 1-5 regels 75 ADonnemenLspiijs Groote letters naar plaatsruimte per 3 maanden f1.15. Hedact.-Uitgx J. H. HK1XEB. - Bureel jVoordscharwoude Brieven rechtstreeks aan den Uitgever II I VOOR DEN POLITIERECHTER» Zitting van 31 Januari. 'n Sortieve sehippqr. Een 41-jarige schipper uit Erwijckslute, met veel temperament, kreeg het 22 November op vinnige wijze aaii Jen stok met ieii vrachtrijder Albert Nuijen uit Calantsoog en stond nu terecht als verdacht dezen edelen heer bij die keel gegrepén eti geslagen te hebben. De schipper, die schreeuw de alsof hij meende dat de politierechter stokdoof was, erkende mei- Nuijen een kwestie te hebben gehad ove reen soldeerbout en met hem te hebben geschermutseld, maar niet- dat hij Nuijen had geslagen. Deze getuige was niet aanwezig en daarvan werd acte gevraagd en verleend. Eerst toen alles lang en breed afgeloopen was, verscheen Nuijen in de rechtszaal; doch toen was de ver dachte schipper 'm reeds gesmeerd. De getuig' mag het reisje nu nog eens maken, daar de zaak 14 dagen wordt uitjesteld. Saam in lief en leed verbonden. Een achtbaar echtpaar uit Texel moest e,-o- drachtig het zondaarsbankje bezetelen wegens ge- zomenlijk gepleegde huisvredebreuk op 16 Dec. j.l. Zij hadden met gekregen met den destijds op Texel Wenenden makelaar Loomans over afbeta ling van een door dezen gekocht-n wagen, waarop Li: nog f8 schuldig was en weigerden op her haald verzoek van'Loomans'de localiteit te ver laten. Het was vooral de echtgenoot®, die zich duoh tig weerde en wier verwijdering 'den winkelier een verstuikte pols bezorgde. Eerst met behulp van de rijkspolitie kon de onwelkome, visite do straatdeur worden uitgewerkt. Met "het oog op de bijzondere activiteit door die dame betoohcj, werd Ideze heden tot f 10 boete of 10 dlagen ver oordeeld, terwijl de man, die de tweedie viool had gespeeld, werd opgeknapt met f7 boete of 7 d. Die mag wel wat correcter worden. Een vrachtrijder uit Wervershoof gaf dezer dagen geen bijzondere blijken van betrouwbaar heid tloo reenige bedragen, door hem ontvangen, van onder rembours verzonden goederen, in casu sigaren en sigaretten, niet aan den leverancier, den heer H. Hoogkarspel te Hoorn te verantwoor den. De vrachtrijder moest- thans terechtstaan we gens verduistering. Hij was niet aanwezig, doch had zich per brief gewend tot. den politierechter en ir- dit schrijven beloofd, alles in 't reine te zullen brengen. In verband met deze fraaie be lofte werd de zaak alsnog 3 weken aangehouden. Dat schot was Iet-lijk mis. Een bascuierepera.tcur te Hoorn had zich ge associeerd met een snurker van wiens ijver en handigheid hij zich misschien bergen had voorge steld, hoewel het echter weldra bleek, dat hij leelijk was beetgenomen. Genoemde compagnon zou op provisie werken en tevens zorgen voor de 32). 'Hij besefte evenwel terstond dal het zeer veel moeite zou kosten haar te verwijderen, zonder dat aan haar wensch voldaan was ge worden. Hij geleidde Mathilda in een zijvertrek en vroeg haar: ..Wenscht gij den heer Walter te spreken, mejuffrouw?" ,,Ja. sir". De verhooren en al de verdere onaange name ontmoetingen der laatste dagen hebben mijn vriend zóó afgemat dat hij niet in slaat is iemand te. ontvangen. Kunt gij: mij iets me- dedeelen, dat gij hem wenscht te zeggen?" ..N'een, sir, ik moet den heer Walther in persoon spreken". ,,Zijt gij inderdaad «ene dochter van d.-n heer Wilmot, mejuffrouw? Het is den heer .Walter geen kennis van mijn bestaan draagt, „Het is zeer wel mogelijk, sir, dat de heer Walter geen kminis van mij mbestaan draagt, maar het is niettemin zeker, dat ik de dochter \an zijn slachtoffer ben". Zijp. slachtoffer?" viel Arthur haar ver toornd in de rede. „Wie geeft u het recht den heer Walter te beschuldigen van eene daad, waarvan niemand, die eenig .gezond verstand bezit, hem in ernst verdacht kan houden, en waarvan hij dan ook heden reeds voor de tweede maal door eene rechterlijke' tracht het dan tenminste te vergeten. Stel, incasso van dc verschuldigde reparatiegeldfen. Op 18 December Jan werd hem opgedragen 3 gerepa reerde bascules te bezorgen eu tevens de ver schuldigde gelden, pl.m. f 11, te ontvangen. Hij kweet zich voortreffelijk van die taak, maar is tot dusver met het geinde geld niet meer boven water gekomen. Volgens zijn eigen verklaring is de man met het geld aan de rol gegaan en heeft hij .alles verpierewaaid. Aangezien het iemand geldt, die reeds eenige malen is veroordeeld, werd! hij tot 1 maand gevangenis veroordeeld. Dat had ie niet g«Jacht. Een 47-jarig werkman, thans te Schoor] woon achtig, stond nu eerst terecht ter zake een in 1022 te Heerhugowaard gepleegde oplichting. Hij had toen de thans 80-jarige Arie Oudhuis bewogen hem f50 te leenen, onder voorgeven dat hij a'an de waterleiding werkte en men verzuimd! had zijn salaris uit te keeren, terwijl hij daarvan kostgeld moest betalen en nieuwe kleeren moest ■koopen. Dii verhaal bleek echter geheel uit de lucht te zijn gegrepen en de oude man kon flui ten naar zijn duiten. Hij deed aangifte biji den toenmaligen gemeenteveldwachter, doch deze maakte geen werk van die zaak en eerst- nu kwam het tot een strafvervolging. De verdachte zat nti in de pettai-ie en beloofde nederig van zijn loon iedere week f5 aan Oudhuis te zullen uitkce- ren. /lijn broeder zou zorgen, dat deze regeling stipt werd nagekomen. De zatik wordt gesteld in handen van de reclas- seering en zal nu over 3 weken opnieuw aan tD oi'u-e komen. Zeker 'n dorstig baantje. Een gemeentewerkman te Enkhuizen, die nogal van pappen en nathouden schijnt te houden, wae in beschonken toestand op 2 Januari 's nachts omstreel» X12 uur naar huis •geëxpedieerdIn plaat.-, van zich dankbaar te toonen, schold hij den ambtenaar geweldig uit en dreigde, hem nog een schop te zullen geven om de maat zijner erkentelijkheid vol te meten. Hij werd voor dit onpassend optreden heden zeer genadiglijk ge straft; tot f 10 boete of 10 dagen. Een klein schop je toe zou o.i. hier niet geschaad hebben. Een kerstboom moest er zijn. Een 24-jarig bakkersknecht uit Bergen koos als leverancier van een kerstboompje uit, Jen eigenaar van de bosschen onder Bergen aan Zee, zonde rhem toestemming te vragen. Hij eigende zich een geschikt, dennetje toe, dat hij met wortel en tak uittrok en mee naar huis nam. De rijks veldwachter Strooker, die ten huize van den bak kersknecht een onderzoek instelde, in verband met een geplegden diefstal van brandhout, vond! het ontvreemde dennetje en maakte procesverbaal op. Het betrekkelijk licht vergrijp werd met f 5 boete of 5 dagen gestraft. Hout kwijl en geld toB. Daarop st ud ook terecht de 28-jarige broeder van vorigen verdachte, die een hoeveelheid brand hout, liggende op het terrein van het hotel Nas- uitspraak onschuldig is verklaard?" „Ik spreek niet van de daad, waarvan de heer Walther vrijgesproken werd", antwoord de Mathilda, „en waarvan ik, onafhankelijk van alle rechterlijke uitspraken, steeds mijn eigen meening zal blijven koesteren; maar ik doel thans op de handelwijze, waardoor de heer Walther mijn vader, vijf of zes-en-dertig' jaren geleden op den weg des verderfs ge bracht. en van het verraad, dat hij destijds jegens hem gepleegd heeft, fk weet niet, sir. of gij met de antecedenten van den man. dien ik wensch te spreken, bekend zijtzoo niet, lees dan dezen brief slechts, ep zeg of ik mijn vader te recht of ten onrechte zijn slachtoffer noemv Zij haalde, terwijl zij dit zeide, een der oude brieven t? voorschijn, die zij den vorigen avond op den zolder harer woning gevonden had. „Ziehier, sir", ging Mathilda voor, Arthur een zinsnede in den brief aanwijzende, „zie hier wat mijn oom Samson Wilmot aan mijn ongelukkigen vader schreef toen deze, voor vijf-en-twintig jaren op het eiland Norfolk ia de ellendigste slavernij versmachtte". Arthur las: „Uwe scherpe en bittere uit vallen tegen Henry Walter, mijin waarde Jo zef, maken een pijnlijken indruk op mij; ik moet echter volmondig bekennen, dat gij; maar al te veel reden voor uwen haat tegen den zoon van mijn patroon hebt. Ik weet, halaas, dat hij de aan leidende oorzaak van uwen ondergang was, en dat uw lot geheel anders zou geweest zijn als gij hem nooit ontmoet hadt. Maar schenk hem vergiffenis, beste Jozef; en als het u niet mogelijk is alles te vergeive-n, isau-Bergeu 'had gekaapt en dez everdaehte, d!ie 'reeds eenmaal wegens houtdiefstal tot boete werd I veroordeeld; zag zich thans flO boete of 10 do - gen opgelegd. B. T. S. I—Heilao 1 4—0. Zoo is dan deze belangrijke ontmoeting weer achter den rug en ten tweede male heeft D.T.S. zich van een concurrent ontdaan. Met dezelfde cijfers, waarmede D.T.S. in Heiloo verloor, heeft nu Heiloo in D.T.S. dc meerdere moeten erkennen. Als begonnen wordt zien wc rlat D.T.S. 2 inval lers heeft, terwijl Heiloo er 1 telt. De eerste helft van den speeltijd w-erl onder een gestadig regen tje uitgespeeld. Gesteund door den wind, is de thuisclub direct in den aanval en de wedstrijd is nog geert '6 a 7 min. cud, als de rechtsbinnen zijn club na een mooe doorbraak de leiding geeft. Door dit onverwachte succes aangemoedigd, blijft D. T. S. stee-Is iets in den aanval en "doorleeft het Höikn-doel eenige angstige momenten. De aan vallen der .gasten werden door de sublieme D.T.S.- verdediging, met den rechtsback aan het hoofd', .steeds onschadelijk gemaakt. Als de H.-keeper een voorzet van rechts mist, heeft Je linksbinnen weinig moeite om te scoren. Rust 0. Na de thee is hot weer droog, maar het veld is nu verba zend glad, wat het spel niet ten goede komt De gakten zijn nu steeds iets in de meer- Ier he L-cl, maar steeds weer wordt. het leder on verbiddelijk het veld ingezonden. Na ruim een Ik war tier maakt de rechtsbuiten op een handige 'manier de derde goal voor D.T.S Dc gasten Joen nu nog heftige pogingen om althans de ear redtden, maar alles tevergeefs. De aanvallen dar thuisclub zijn zeêr gevaarlijk, maar tewrèn voor-* loopig geen succes op. in het laatstp kwartier plaatst ie linksbinnen, uit een voorzet van rechts, voor Je vierde maat de bal in het- Heiloo-doel. Verder komt er in den stand geen verandjering meer, eu als het fluitje voor de laatste maal weer klinkt, heeft D.T.S. afdoende revanche op de tot- nu toe eenigst geleden nederlaag genomen. Nu verder opgepast Beetjes, de kans is schoon. Nieuwe Nraïforp 1 Oudorp 1. Zondag ontving ons eerste Oudorp 1, een club waarvan in Oudorp met 4 3 werd verloren. Om 2 uur fluit scheidsrechter Sijm ide elftal len in 't veld. N. Niedorp heeft, een invaller voor Kooijmau. Als het spel nog geen 5 .minuten oud is, heeft .V N. reeds een 2—0 voorsprong, doch hierna valt Oudorp aan en heeft voordat iemand het begrijpt, een tegenpunt. Gedurig wordt er op de Oudorp helft gespeeld en voor dfe rust weet N. X. nog 5 nia.nl het net te vinden, zoodat met. 7- 1 Je rust ingaat. Na -de rust wenscht Oudorp niet verder te spe len, omre'de het naar hun zin te hard regende. De scheidsrechter wilde echter den wedlstrijd hier voor niet staken, zoodat Oudorp reglementair met 12—1 heeft verloren. Ze kunnen hiermee meer da.u tevreden zijn! ST- PANCRAS. Vrone II, op bezoek bij Alkmaar TT, verloor daar met 52. t De wedstrijd Hollandia 4 Vrone 1 te Hoorn, werd door den scheidsrechter gestaakt wegens de slechte gesteldheid van het terrein. Stand 2—1 voor Vrone 1. De ministers van financiën en koloniën bren gen ter kennis, dat in 1926 van regeeringswege zijn aangemuut: voor Nederland 9.500.000 stuk ken tot oen nominale waarde van f 620.000; voor Ned.-Indië 10.000.000 stukkeu tot een nominale, waarde van'f 100.000voor rekening van anderen zijn aangemunt 3.591.211 stukken tot een nomi nale waarde van f 35.089.902770. Van regeerings wege zijn ingetrokken in Nederland stukken tot een nominale waarde van f 367.159.18; in Suri name tot een nominale waarde van f28.575 en in Ned.-Indië tot een nominale waarde van 1.748.000 - WARMENHUIZEN. Zondag j.l. gaf de dïlettantanclub „Ons Ge noegen" van Schoorldam een uitvoering te Eenigenburg. de tameiijk bezette zaal, van dein heter K:; Wisser werd ten tooneele gebracht „Zijn Re vanche' tooneelspel in 3 bedrijven vain J. v. Randwijk. Al de drie bedrijven liepen goed van stapel. Zonder uitzondering werden ide rollen uitstekend vertolkt en bleek "het stuk goed ingestudeerd te zijn. .Zijn Revanche" 'is een dankbaar, tooneel- stuk, dat zoo 't goed wordt opgevoerd, voor de opvoerenden steeds een succes zal zijp. „Ons Genoegen" heeft dan ook wel veer mét dit stuk ingeoogst en is zeer zeker biji het publiek te Eenigenburg in de smaak gevallen. Een gezellig bal besloot deze goed geslaag de avond. - ZU1DSCHARWOUDE. Zondagavond werd in de X. IT. Kerk een lichtbeeldenavond georganiseerd door de af- deeling Langendijk der Vrijz. Christel. Jon- gerenbond. Hoewel de jeugd zelve goed ver tegenwoordigd was, is het jammer dat niet meer belangstellenden aanwezig waren. De gepro-ecteerde platen gaven een kijkje op het doel en streven der V. C. J. B. Door den heer C. Dubbeldam, hoofdbe stuurslid, werd een en ander toegelicht. wat ik u bidden mag', uwe ongelukkige wraak plannen geheel uit uwe gedachten. De op.su- j baarmaking van de zaak der valsche wissels zou niet alleen schande over hem orangea, maar ook zijjn achtenswaardigen vader en oom in het ongeluk te storten. Vergeet dit niet en houdt die treurig? zaak voor u". Sampson's brief deed plotseling eene ge wichtige vraag bij hem oprijzen, waaraan hij tot nog toe zelfs in de verste verte niet ge dacht had; zou de heer Walter werkelijk een beweegreden kunnen gehad hebben, om zijn reisgezel het leven te benemen? De voorma- lige bediende kon de bankier bedreigd hebben; het gevolg daarvan zou een twist kunnen zijn, -lie... Maar neen, onmogelijk. De moordenaar heeft met voorbedachten rade gehandeld; dit bewees de strop, waarmede hij gewqpend was geweest. En het was bovendien niet tan eenen- male ondenkbaar, dat de heer Walther met- het doel om de justitie van het spoor te lei den. zich zulk een geruimen tijd op klaarlich ten dag bij het lijk zou opgehouden hebben om: zich tegelijkertijd aan honderd kansen vap ontdekking bloot te stellen? Deze overwegingen deden den jongen rechts geleerde een poosje in gepeins verzonken, maar bracht zijne overtuiging niet aan het waiak-o .ten. Hij gevoelde alleen .dat hjj in het belang van zijp cliënt moest handellen. „Het spijt mij, mejuffrouw", ging hij voort, Mathilda den brief teruggevende, „maar de heer Walther is thans niet in staat u te ont vangen. Doch waartoe zou een ontmoeting van hem in deze oogenblikken ook anders leiden, dan om uwe aandoeningen zoowel als de zijne noodeloos op te wekken. 'Hij begrijpt echter, vervolgde de jongeling, de beurs van den ban kier te voorschijn halende, „dat gij door den dood uws vaders plotseling van uwen steun en verzorger beroofd zijt geworden, én zou zich gelukkig achten de dochter „Liever zou ik van deur tot deur mijn brood gaan bedelen of van gebrek willen omkomen, dan één penning van Henry Walther aan te, némen", sprak Mathilda op fieren toon. „Hoe, mejuffrouw'" riep Arthur verwon derd. „Verbaast gij u daar nog over, sit hernam Mathilda, „na den brief van mijn oom Samp son gelezen te hebban? Zeg aan den heer Wal ter. Jat ik niet van hier ga zonder heirn ge- gesproken te hebben." Arthur Eovëll keerde naar den bankier te rug om hem verslag van zijn wedervaren te deen. Deze wandelde onrustig het vertrek op en neer en riep vergramd uit: „Hoe, wil zij nog haar geen reden luisteren. Laat men dan de hulp der politie inroepen." .Ik moet u nogmaals ernstig den raad ge ven haar te woord te staan", zeide Arthur, V erlaat zij het hotel in de stemming, waarin zij op dit oogenblik verkeert, dan is zij in staat om schandaal te maken. Uwe weigering- kan haar slechts in- haar ongelukkig vérmoe- den bevestigen." „Haar vermoeden. Durft zij mij verdenken?" riep Henry Walther op hartstochtelijken toon. ..Dat vrees ik maar al te zeer. sir". „Heeft zij u gezegd mij voor den dader te houden?" (Wordt vervolgd)

Nieuwe Langedijker Courant | 1927 | | pagina 1