Uit den Omtrek Nieuwstijdingen BEGRAFENISVEREEiJflGING NOORDSCHAR,WOUD(E. Maandagavond half acht vergaderde bovenge noemde vereeniging ten lokale van den heer L. Dekker te Noordscharwoude. Aanwezig zijn 13 leden. De voorzitter opent de vergadering met een woord van welkom, waarna de notulen door den secretaris, den heer K. de Vries worden gelezen, en ongewijzigd worden vastgesteld. Thans ver krijgt dezelfde het woord voor het uitbrengen van zijn jaarverslag, waaruit blijikt, dat het aan tal begrafenissen 11 bedraagt, waarvan '4 voor niet-ieden. Het ledental verminderde met een achttal en bedraagt thans 390. In den loop van het jaar werden 1 Bestuurs- en 1 algemeene ledenvergadering gehouden. Voorts werd opgemerkt, dat de automaat, dank zij de bemoeiingen van den heer F. Moeijes, thans uitstekend functioneert. De voorzitter dankt den samensteller voor zijn. keurig overzicht. RekeningPenningmeester. De ontvangsten hebben, met inbegrip van het saldo van het vorige jaar groot f 105.86, bedra gen f 1360.42,.de uitgaven daarentegen f1247.37, zoodat de rekening sluit met een batig saldo van f 113.05. Het saldo op de Boerenleenbank was f591.45, zoodat het bezit 'der vereeniging op 1 Januaxi bedroeg f 704.50- De commissie, belast met het nazien der re kening, brengt rapport uit en adviseert tot goed keuring. Aldus wordt besloten. De commissie ontvangt een woord van dank voor hare werkzaamheden en de penningmeester voo rzijn accuraat beheer. Mededeelingen. Geene. Vervolgens wordt door de Kleedingcommissie, bij monde van den heer P. Kramer rapport uitge bracht en is de kleeding in goede orde bevonden. Hierna wordt het verslag der 'Bondsvergadie- ring uitgebracht door den heer K. van Dijk. Verkiezing Bestuursleden, aftredend Jb. Hout- kooper, M. Kuiper (herkiesbaar) 1 vacature. Alvorens tot de verkiezing över te gaan, acht de heer W. de Leeuw het wenschglijk, dat een der leden van het personeel in Tiet bestuur zit ting zal hebben en stelt als oandidaat den heer Jan Meeldijk. Hierna worden de beide aft-redenden met groote mee wier he id herkozen. In de vacature wordt be noemd de heer Jan Meeldijk. Daar dq, rondvraag niets oplevert, sluit de voorzitter de vergadering. 4JROEK OP LANGENDIJK. Algemeene vergadering van het onderling Be grafenisfonds op Woensdag 9 Februari 1927, 'savoncfe half acht, in 't lokaal van den heer Vijzelaar. Aanwezig 15 leden. De voorzitter J. Pluister, opent de vergade ring met een hartelijk welkom en spreekt er zijn genoegen over uit, dat er nog zoovelen zijn, welke gehoor gegeven hebben aan de oproeping en hoopt ven-der 'dat de bespreking tot nut en weivaart moge zijn van ons fonds. Verder wijdt de, voorzitter nog euitele woorden van waai'lee ring aan de overleden bestuursleden A. <ie Bree en J. Bakker, welke door overlijden het fonds zijn ontvallen, sinds de laatstgehouden vergade ring. Hierna lezing der notulen, wwelke behoudens een paar opmerkingen, die naar genoegen worden beantwoord, onveranderd werden goedgekeurd. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat de ontvangsten hebben bedragen over het af- geloopen jaar f 292.81, uitgaven f 290.41, voo-r- deelig saldo 31 'Dec. 1926 f 2.40, saldo vorig jaar 165.21, bezit 1 Jan. 1927 f 67.61,waarvan f 60.71 is geplaatst op de Raiffeisenbank, Verder bleek dat er in het ai'geioopen jaar 6 uitkeeringen zijn gedaan, 5 van f 50 en 1 van f25— Bij monde van den heer Voorthuijzen als com missie van rapporteurs, werd medegedeeld1 de boe- 1 ken en bescheiden van den penningmeester in orde te hebben bevonden, waarop de penning meester dank gebracht wordt voor zijn accuraat beheer. De secretaris krijgt hierna gelegenheid tot het voorlezen van zijn 3-jaarlijks verslag, waaruit bleeek dat het fonds in dien tijd' 11 uitkeeringen had gedaan aan leden welke kwamen te overlij den en dat de statistiek uitwees, d'at de contri- tie had bedragen pl.m. 41 cent per lid en per jaar met een ledental van 383 personen, terwijl de contributie bedraagt voor kinderen beneden het jaar 1 cent van 1 t. en m. 13- jaar 71/2! cenl en van 13 jaar en daarboven 15 oent bij een uit keering van resp. f 5.f 25.en f 50.bij over lijden. De samensteller oogstte een woord van dank voor de uiteenzetting van zijn verslag, waarna werd overgegaan tot verkiezing van 3 bestuurs leden; aftredend waren de hoeren J. Pluister, H. Vinke en J. Biersteker, welke met meerderheid van stemmen werden herkozen en hun benoeming als zoodanig weer aannamen, 'dankend voor het vertrouwen, in bun gesteld. Vaststelling contributie lokte nog al een breed voerige bespreking uit. De heer P. Beers zag deze gaarn everhoogd, om meer uitkeering te doen bij overlijden, in verband met de hooge onkosten bij begrafenissen. De voorzitter raadde dit af, daar zulks te duur uitkomt voor de groote huisgezinnen. De Pen ningmeester achtte dat niet zoo'n groot bezwaar en was ook voor contributieverhooging tot stij ving der kas. De heer P. Stammes wensehto in deze meer propaganda te maken, opdat men nieuwe leden krijge, hetwelk ook ten goede zou komen van de kas. De secretaris voelde niet v©el voor het vormen van een kas, daar dan het onder linge doel voorbijgestreefd wordt, wel was deze er voor te vinden om tot 'dekking der onkosten over te gaan tot een extïa rondgang bij de leden, hetewlk in dien geest werd besloten. Tevens zou er door middel van die plaatselijke bladen nog op gewezen worden, om toch onze jongeren voor al op te wekken lid te worden van net, fonisi, gezien de goelkoope manier van werken. De ge legenheid hiertoe staat open tot een ouderdom van 40 jaren. Tevens werd besloten het kaartensysteem in te voeren Ier vergemakkelijking der controle- Bij ie rondvraag vroeg de heer P. Beers of het ook mogelijk kon zijn, dat er in het vervolg elk jaar werd vergaderd, waarop toestemmend1 werd gean'twoord. De heer P. Stammes dankt het 'bestuur voor de helangelooze opoffering, welke ze zich getroost voor het fonds. J. 'Voorthuijsen vraagt of het verplicht is dat er 5 pet-, van de uitkeering bij overlijden wordt afgetrokken, en zou gaarne zien, dat "het uitkee- ringscijfer rond gemaakt werd. Verwezen weru in 'deze naar art. 34 van het reglement, hetwelk luidt: :dat bij elke betaling 5 pet. wordt afge trokken "voor de kas van het fonds, waaruit de posten van onvoorziene uitga-ven bestreden wor den. Niets meer aan de* orde zijnde, sluit de voor zitter met hartelijke bewoordingen %Ae vergade ring'. Bestuursvergadering der L an ged ijker Groen ten-Centrale op Maandag 7 Febr. De voorz., burgemeester Slot, opent de ver gadering met een welkom en iin het bijzonder den heer Eij;k als nieuw bestuurslid voor De Rijp en.O. Alvorens aan de werkzaamheden be gonnen wordt, wijdt de voorz. enkele woorden aan wijlen den heer S. Zeeman, eerelid der ver- eengiing, die op 16 Januari j.l. is overledefn. Het past ons zeker allen hem melt dankbare herinnering te gedenken. Wij, ouderen weten het hoe of de heer Zeeman steeds op de bres heeft gestaan om de belangen van den tuin bouw te dienen. Zijn eigen belangen leden na deel omdat de algemeene bij hem voorgingen. De dank welke hij daarvoor ontving, was altijd lang niet onverdeeld en door zijn werken werd hij soms in zijn bedrijf van ziekere zijde getrof fen. Door onze vereeniging is hij voor twefe jaar terug tot eere-bestuurslid benoemd en is hem tevens een pensioen aangeboden, Daar voor zijn wij nu dubbel dankbaar, dat wij die gelegenheid hebben gehad. Het bestuur rueeft hem naar zijn laatste rustplaats begeleid, waar door mij enkele woorden van dank zijn gespro ken. Hij had de organisatie lief en wij alk|n zullen hem met zijn vriendelijk gelaat hier steeds missen. -.Door den secretaris werden de notulen ge lezen van de vorige vergadering, welke onver anderd werden vastgesteld en geteekend. Te genwoordig waren 25 personen, waaronder de afgevaardigde van „Koophandel". Afwezig de heeer J. Wagenaar wegens ongesteldheid -en J. Los. De keurlijst over Januari bevatte 17 keu ringen, waarover geen op- of aanmerking werd gemaakt. Medegedeeld werd dat van den heeer Wartemhorst ontvangen is een schets met kos tenberekening voor verbetering van den Twuij verweg. Deze is gemaakt op een wegbreedte van 8 Meter .van kruin tot kruin voor een be drag van f 12840.—, terwijl hierin is begrepen een bedrag voor onvoorzien van f 600.—. De ze stukken met een begeleidend schrijven van de L.G.C. zijne opgestuurd naar Ged. Staten. Van den Bond van Bedrijfsautohou,ders was een schrijven ingekomen waarin sympathie werd betuigd met het pogen der L.G.C. en tevens werd daarin steun toegezegd. Dienaangaande is aan den Bond afschrift gezonden van al hetgeen naar Ged. Staten is gestuurd met het verzoek daaraan adhaesie te willen betuigen. Uit het verslag1 van het kantoor werd mede gedeeld dat er in de maand December geveild was voor een bedrag van "f 152161.22, waarvan, voor Broek op Langendijk f 43834.03., Koedijk; f 34263.48, Sint Pancras f 19253.45, St. Pan- cras R.K. f 2360.98, Heerhugow. f 10708.39, Heerhugowaard R.K. f 12901,32' Zuidschar- woude t lf7257.79, Zuidscharwoude R. K. f 1928-51, Hensbroek f 2610.98, Ursem 1745.59 Oterleek f814.28, de Schermer f 3495.55, diver sen f 966.87. De penningmeester, de h-eer C. Spaans, deed' uitvoerig rekening en verantwoording o-ver het afgeloopen jaar, waaruit bleek, dat trots de vele uitgaven, het boekjaar nog een flinken winst aangeeft. De voorz. dankt den pennipg- meester voor zijn duidelijke weergave en voor het accuraat beheer. Schrijven ingekomen van een paar tuinders, die niet bekend waren met de maat op de bloemkool en daardoor schade hebben geleden en wenschen dat die schade vergoed zal worden door d-Q L.G.C., daar zij meenen, dat de bekendmaking niet voldoende geweest is. Daar de vergadering van het tegen overgestelde overtuigd was en dat het tevens geen groote moeite is, als men ter veiling nog met een flinke partij kan komen, dit te onder zoeken, werd er afwijzend op beschikt. Een schrijven is ingekomen van de Directie van het kalisyndicaat, dat ze bereid is op 7 Februari een Lezing te houden met lichtbeelden, betreffende de kunstmest-bemesting. Van het Centraal Bureau is bericht ontvan gen. dat er voor de algemeene vergadering voorstellen ingediend kunnen worden voor 20 Februari a.s. Hiervan werd'geen gebruik ge maakt. Van „De Tuinbouw" te Sint Pancras is in gekomen een motie, welke luidde: „De L.G.C. stelle uit haar kas geen geld beschikbaar voor verbreeding of verbetering van den Twuijyer- weg." vMedegedeeld werd dat die heer M. de Waard de helft van het wachtlokaal gehuurd' had voor f 100 per jaar. Hierna werd in be handeling genomen de agenda voor de alge meene vergadering der L.G.C. Vastgesteld werd dat deze gehouden zal worden op Woensdag 9 Maart, des morgens 10.30 uur in het lokaal van den heer J. de Boer ie Broek op Langendijk. .Bij -de rondvraag vestigt de heer C. Wage naar de aandacht op het telen van Tate aard appelen. Spr. zegt'dat er po gal gezocïit wor'dt naar nieuwe cultures en spr. meent, dat als er goede, ziektevrije, witvleezige aardappelen verbouwd worden, dit wel loonend kon zijn- De meeste jaren worden ze in de herfst wel gevraagd en dit jaar warenn ze zfelfs duur eftr bovendien krijgt men er ook weer frisch land' van, wat zeiler met het oog op de draaihartig- heid en andere ziekten in de kool wel ge-' wenscht is. Tevens1 bespreekt de heer Wa genaar het sorteeren van 2de soort bloemkool. Deze sorteering, zegt spr., is""hog niet goed en achtte hij het veel be tang, dat ook deze, soort goed gesorteerd werd. De voorz. deelt mede, dat ait reeds de aan dacht van het bestuur heeft, ai zegt toe, dat er in het komende seizoen stappen gedaan zul-' len worden. Verder deelt voorz. mede, 'dat in de verga-, dering van het U.C.Bi. gesproken is over het sorteeren van aardappelen, dat dit ook mis schien beter was per gewicht dan op maat, met het oog op de ronde en de langwerpige aardappelen. Hiervoor werd echter over het algemeenn niet veel gevoeld. De heer Eijk, bé- suturslid van De Rijp en O., bedankt dan voorz. voor zijn vriendelijke woorden bij de opening' gesproken en zegt toe dat hij zijn beste krach-; ten wil wijden aan het belang der vereeniging. De heer Visser vraagt wie de advertentiekos- ten betaald voor de lezing van hedefhavorad. Daar de L.G.C. deze lezing heeft aangevraagd dient zij ook de kosten te betalen. Getracht zal worden de kosten op het kalisyndicaat té verhalen.. De heer Kloosterboer vraagt naar de zaad winning voor reuz-enbloemkool in Italië en.zou gaarne eenige inlichtingen willen hebben. De voorz. zegt dat Dr. van Rhijn er reeds vrij1 uitvoerig over geschreven heeft in -de Tuinderij, zoodat hij dacht dat ieder dit wel gelezen had. Toch zegt voorz., kan ik well mededeelen, dat ik zeer enthousiast ben over hetgeen ik daar van de bloemkool gezien heb. De zaak wordt door Prof. Biganti buitengewoon nauw keurig behandeld, waarvoor wij niet genoeg dankbaar kunnen zijn- De bloemkool wordt nauwkeurig geselecteerd, ja, er wordt zelfs stamselectie toegepast, zoodat wij verzekerd kunnen zijn dat wij goed zaad bekomen. Diti jaar zal er ongeveer 50 kilogram geteeld wor-, den, doch het volgend jaar kan voor de gehee-. Ie streek voldoende geteeld worden. Hier zijn- proeyen genomen met 14 soorten, waarvan er, 4 goed bleken te zijn..Deze 4 soorten zijn thans; in Italië en doen zich daar hetzelfde voor als hier, wat voor ons van groot belang is. Zoef doende zal het reuzenbloemkool telen, hier in l-en heel ander stadium komen, dan het tot'; heden is geweest. Tot heden wisten wij nooit hoe of -de bloemkool zijn zou, doch als wij ons eigen zaad hebben, zijn' wij verzekerd van goede bloemkool. De heer Mulder vraagt of de verlading aan het spoor niet bespoedigd kan worden, om dat er thans in de morgenuren zoo weinig ge laden wordt. De heer Wagenaar geeft enkele punten aan hoe of dat komt, doch acht het ge- wenscht hierover aan de vereeniging ,,Dé Koophandel" te schrijven opdat het daar be handeld wordt. Dit wordt algemeen gewenscht geacht, zoodat een schrijven aan „Koophandel gericht zal worden. Verder bespreekt de heer Mulder de pro ducten welke goed zijn om het merk van het U.C.B. te "kunnen voeren. Steeds meer Dyofluc- ten worden onder het mérk vervoerd en ook los verladen wagonns, worden met een kwali teitsverklaring verzonden, zoodat spr. het ge wenscht acht dat de tuinder het product, dat volgens zijn meening voor het merk in aanmer king komt, het ook voor dat merk' veilt. Het komt nogal eens voor, dat partijen die voor het merk gekocht zijn, bij lossing blijken niet goed genoeg voor het merk te zijn, zoodat er uit de hand bijgekocht moet worden. Hij wenschte er nog geen voorstel van te maken, maar hoopt dat het in overweging wordt genomen. De heer Visser vraagt of de controle -op die producten, welke met het merk voorzien wor den, voldoende is. Medegedeeld wordt, Idat nu het al meer en> meer gevraagd wordt, het voor de controleurs te druk wordt, zoodat -de keurmeesters v£ui Broek en Nodrdscharwoude reeds als hulp zijin aangesteld, doch dat de controle tot héden steeds scherp is doorgevoerd.. De heer Kloosterboer vraagt nog om een verzoek aan „Koophandel" te richten, of men wil trachten afzetgebied te krijgen voor nieuwe producten, zooals tomaten, komkommers, me loenen. sla enz. opdat wij ook met die produc ten hier aan de veiling kunnen komen. Dit verzoek zal aan „Koophandel" gedicht worden. Hierna sluiting. OÜBKARSPEL. Bij de op 8 Febr. gehouiden stemming voort een lid van bestuur, van den polder Derg en Kerkmeer, periodiek aftredende de heer Jb. Kroon Jbz., die met algemeene stemmen is herkozen. Tot Secretaris-Penningmeester is door het be stuur met algemeene stemmen herkozen de heer F. M,oeijes alhier. W ARMENHUIZEN. Uitslag Veiling. Ten overstaan van Notaris Laurman te Schoorl- dam is cp 2 Februari 1927 in openbare veiling verkocht Perceelen bouwland aan den West Frieschen Dijk te Schoorldam, uitmakende de perceelen 3 tot en met 7 te zamen groot 2 H.A. 17 A. 30 c.A, aan» den heer A. van Diepen, akelaar, wo nende te Alkmaar voor den heer Mr- H. P. M. Kraakman, advocaat en procureur, wonende <0 Alkmaar, voor de som van f5518.75. De perceelen 1 en 2 werden niet verkocht. DE MOORD TE IERSEKE. De vermoedens tegen den in arrest ge-stelden R. schijnen sterker te worden. Verdachte was schoonmaker in de kerk der Geref. gemeente. Dit was dezer dagen opnieuw aanbesteed, waarbij de vermoorde, Biersteker; de laagste inschrijver was. Verdachte was daar over zeer verstoord en "dit zou da n de beweegreden tot. den. aanval moeten zijn geweest. Op de klomp van verdachte was een bloed spoor aanwezig. R. verklaarde, dat dit afkom stig was van een klein wondje, dat hij den vori- gen dag bij het houthakken had opgekropen. De vermoorde, die melkslijter was, was des avonds bij een confrater geweest o'm af te rekenen en is, zooals gemeld, op weg naar huis aange vallen. VERDUISTERING VAN EEN AUTO. Maandag vervoegde zich, bij een der groote automobielzaken in den Haag een zekere P., die zeide, een auto te willen koopen. De 'directeur der firma toonde énkele modellen, en 'P.be paalde ten slotte zijn keus op een Dodge. Hiji zeide, dat hij slechts tusschenpersoon was bij- deze transactie in opdracht van den heer Van G-., wonende aan de Nieuwe Molst-r. in Den Haag. De automobielhandelaar maakte geen enkel be swaar, aan den heer G. een auto te verkoopen, mits tegen contante betaling. P. bewilligde daarin Een .Ier employe's der zaak ging toen met P. naar de Nieuwe Molstr., waar het geld ont vangen zou worden en men dan de wagen zou achterlaten, in dé" Nieuwe Molstraat gekomen, ging de employé naar binnen, om de zaak verder met den heer yVan G. af te handelen, P. zou bij de auto blijven. De heer Van G. verklaarde zich bijzon-der inge nomen met den koop en over den prijs maakte hij geen enkele aanmerking. Alleen kon hij niet reden in de contante betaling, daar hij geen baar geld in huis had. De employé maakte bezwaar, in dit- geval de auto achter te laten, daar hij 'speciale opdracht had, dit slechts "te doen bij contante betaling. Maar dat was volgens Van volstrekt geen bezwaar; hij kon den wagen gerust meenemen. De directeur moest hem dan maar apart zetten en kon de auto ais verkocht beschouwen. Over enkele dagen kon Van G. weer over voldoende contanten beschikken, en dan zou de overeen komst ha.ar beslag krijgen. De employé ging weer naar beneden, maar vond daar noch P., noch de auto meer. Gedurende den tijd dat employé boven was, was P. er met de auto vandoor gegaan. Van G„ zei-ie, -dat P. misschien even een straat je om was gaan rijden, en zou even in de andere straat gaan kijken. Hij verdween en kwam niet terug. Later bleek, dat v. G. naar het station van de H.IJ.S.M. gegaan was, waar ook P met de auto kwam. Samen hebben ze de auto ergens gestald of aan eèu derden persoon verkocht. £n den loo pvan den dag kwamen beiden weer in hun woning terug. De politie, die van het 'geval op de hoogte was gebracht, wachtte hen -daar op en arresteerde hen. Beiden zijn opgesloten, de auto is echter nog niet gevonden. EEN MISLUKTE OVERVAL. Zaterdagmorgen om 12 uur ging de 16-jarige kantoorbediende H. te Rotterdam, de trap op naar het kaï^oorpand der firma Cohen, van den Bierg en Co., aaini den Coolsing-el. De jongeman was op vijf treden na boven, toen een man, dien hij even te voren op den Cool- singel bij een fiets had zien staan, hem ach terna kwam en hem vroeg of hij, den heer vain' den Berg kon spreken. H. antwoordde, dat deze daar niet was, waarop de man hem zijjn bruin lederen actetasch waarin eenige papie ren en veertig gulden, ontrukte en er van door ging. Verschillende personen uit het publiek, die bemerkten wat hier gaande was, zette den man, die op de fiets was gesprongen, onder het geroep „Houdt den -dief" achterna. Een 'chauffeur nam aan de achtervolging deel.'Hij reed de fietser klem tegen het trottoir, doch deze wist niettemin weer op zijd fiets te tprin- gen -en de Nieuwe Kerkstraat in te rijden-.. Daar reed de chauffeur hem opnieuw klem ar werd de man door ©en agent gearresteerd. Onder d evervolging had hij; de tasch weten weg te werpen. D-eze werd aan de politie overgegeven. De gearresteerde is de 23-jarigé kantoorbediende M. M. -Hij is in verzekerde bewaring gesteld. PRETTIGE HUISBAZEN. Op den Hoogen Morschweg te Oegstgeest heeft zich dezer dag-en een gebeurtenis afge- seeld, welke een mooi stóf voor een film had kunnen opleveren. Daar woont op no. 21 de mesthandelaar J. J. van Bi. In den korten tijd dat deze daar dit huis, waarvan hij. het bo vengedeelte verhuurt, bewoont, heeft hij reeds een achttal huurders van het bovenhuis ge had. Zooals dezen aan de politie mededeel den, misten zij herhaaldelijk voorwerpen en moesten zij boven den bedongen huurprijs, elke maand een vrij groot bedrag aan gas enz. betalen, hooger dan het bedrag dat zij ver bruikt hadden. De laatste huurder, een ver pleger van het krankzinnigengesticht Ende- geest. die het huis voor een jaar tot Npveny- ber 1927 had gehuurd, zag zich bij het be talen van de huur over de maand Januari ook geplaatst voor het betalen van een vrij; hoog bedrag voor gas enz. Hij weigerde dit te be talen, tenzij men hem van.de juistheid van het bedrag kon overtuigen. Dit weigerde d-e echt- ge-noote van Van Bi., die volgens de buren, thuis de lakens uitdeelt. Er ontstond een woor denwisseling waarbij zij den verpleger met eén revolver dreigde en zeide op hem te zullen schieten ,als hij niet betaalde. Tóen hierop de verpleger en zijn vrouw het huis hadden verlaten, vonden zij des avonds bij hun te-- rugkomst de deur van het huis gesloten en aan de binnenzijde gegrendeld. Voor den man was dit niet erg, ömdat hij nachtdienst had; voor zijn vrouw was het geval echter minder prettig. De veldwachter K. heeft haar toen bij zich in huis gepomen, waar zij dart nacht heef tdoorgebracht, Dien volgenden morgen, toen de man opnieuw naar zijn woning wilde gaan, vond hij; den toestand nog ongewijzigd. Daartoe geadviseerd ié hij toen naar den of ficier van Justitie ih den Haag gegaan, die hem er op wees dat hij het recht had zich met geweld toegang te verschaffen en de politie te Öègstgeest hiervan op dé hoogste stelde, 'waarpij hij deze tevens gelastte daarbij tegen woordig te zijn opdat er geen persoonlijke ge welddadigheden zouden plaats vind-eini, de poli--

Nieuwe Langedijker Courant | 1927 | | pagina 2