NIEUWE i M d Aborn!iX^,edag -Nieuwsblad v. Holl. Noorderkwartier Dinsdag 25 Februari 1927 86e Jaargang SPORT EN WEDSTRIJDEN Overzicht van de 2e klasse C K.H.V B. Buitenland NO. 19 IMTERC.TELEPHOOM 52 i ni.llll.lklH COURANT Deze courant verschijnt "TVT" 111 TT 11 TV T - per 3 maandenJji.15. Redact.-Uiig. J. H. lilT/.UH. - Bureel !Unord«etiarwniide Brie v'nnK^ueekaLi?1^uitgevw Advertentïën van 1-5 regels 75 cent, elke regel mt^r 15 cent. Rechtzaken VOOR DEN POLITIERECHTER. Zitting van Dinsdag 14 Februari. Müntfer aangename conversatie. Een schapenhouder öp Tessel, die zich zelf zoowat een manusje van alles noemt, is geeti bepaald bewonderaar van zekeren heer Jacob Rjjk, bestuurslid van een pluimveevereeniging, met welken autoriteit hjj ruzie heeft gehad over een partij kippekuikens. Zijn meening omtrent dezen heer stak hij op 10 Januari toen bei demi aanwezig waren in het gebouw der eiervciling, niet onder stoelen of banken. Hij verkondigde, om te beginnen, den volke, dat hij genoemden pluimveefokker hield voor een oplichter, noem-, de het bovendien een gemeecten kerl én con-, cludeerde tenslotte, dat hij was een knoeier en een leugenaar. Het verontwaardigde be stuurslid liet zich al dit fraais niet aanleurten, en diende .jeen klacht in met het resultaat, dat, de loslippige schapenfokker heden door den politierechter veroordeeld werd tot f 25.— boete subsidiair 25 dagen hechtenis. Dat is weer voor elkaar ftcbokst Het is een waarachtig genoegen, dat we) heden kunnen melden, dat de strafzaak tegen' een schipper uit Ewijcksluis, die op 22 Nov. een vrachtrijder uit Callantsoog een pak ran-) sel had toegediend, thans tot een goed eindei is gebracht. De vorige week konden we niet* verder gaan, omdat de getuige Nuij te laat, arriveerde, zoo hij thans mededeelde door een kippekuur van zijn motor, maar heden was de mishandelde present om mede te deelen, dat de schipper heel wat milder was opgetreden dan hij verieden week had gelieven te verkla-\ ren. De voortgezette behandeling was voor de portemonnaie van den verdachte niet voor- deeliig, want hij. werd tot 25 gld. boete of 25 dagen veroordeeld. Gedeelde vreugd is dubbele vreugd Gedoelde smart is halve smart Twee notabelen uit het pittoreske Enkhuizen! een tyograaf en een marktkoopman, hadden op; 13 Januari in de Westerstraat, waar alle bur; gerruzies schenen beslecht te worden niet voor, elkander willen uitwijken, waarop natuurlijk een carambole volgde, terwijl de heele vertooning werd besloten met een schitterende knokpartij; Als gevolg van dit belangwekkende tournooi verschenen de vechtjassen heden eendrachtig op de zondaarsbank. Waar natuurlijk door de nog steeds niet verzoende partijen heel wat in het midden werd gebracht, aangezien ieder FEUILLETON Nacht en Morgen 37) Humphrey trad verscheidene herbergen en klei ne logementen Dinnen en deed navraag bij kra mers, nachtwakers en politieagenten, maar nie mand bon hem eenig bericht geven van de vouw en het kind, die hij zocht. Na tot twee uur rond- geloopen en eiKander op hunne ronde verschei dene malen ontmoet te hebben .moesten zij hun onderzoek opgeven, daar alle logementen en spel len gesloten waren en zij nergens meer licht be speurden. Herr von Wolterschocker had evenzeer zijn best gedaan, ais Je beide anderen, en zich vooral het doorzoeken der kermisspeleu ten taak gesteld. ,.Ik dank u beiden,' zeide Jacelyn, toen zij de tont van Cadgers weder naderden. „Ik had mij een gelukkiger uitslag van ons onderzoek be loofd. Maai' ik ken de persoon, die mij het kind! ontroofd heeft., en zal haar wel weten te dwingen om net nrij terug te geven." „Heb goedeu moed, sir," zeide Humphrey„het kind zal terecht komen. Maar waar zult gij var macht -Japen „Ik denk in het geheel niet te slapen, Hum phrey," antwoordde Jocelyn. „Ik ga nu naar Sborntliffe om aangifte van de zaak bij de po litie te doen;" „Dan ga ik mede," zeide de jager. Jocelyn achtte het bij nader inzien beter, dat hij iftet in persoon met de politie in aanraking kwam, en droeg dus aan Humphrey de taak op ona met den commissaris te spreken. Hij liet dezen eene nauwkeurige beschrijving van den 1 J de eer, wie de vijandelijkheden was begonnen, zorgvuldig op ien ander schoof. De politie rechter hakte echter de gordiaansche knoop door. door den marktkoopman tot 10 gld. boe tc of 10 dagen te veroordeelen en den letter-, zetter vrij'te 'preken, ponder twijle! heeft de wijze Salomo inet dit vonnis de satisfactie, dat toch in elk geval een der verdachten de uit-f spraak rechtvaardig zal noemen. Ectn klant die ffi-r-n voordeel bracht. De Alkmaarsche caféhouder uit de Houttil, de heer M. Ruiter, kreeg op 16 Januari be-, zoek van een begunstiger, die zich zoo wei- niggn aar zijn genoegen gedroeg, dat hem het gat van de deur werd gewezen. Lastige her-, bergklanten zijn echter niet steeds voor rede vatbaar en deze cliënt, een ongehuwl Alk-» maarsch werkman, die een kwaaie pils over zich heeft, reageerde op deze uitwijzing door een caféruit in te trappen, althans te vernielen,, Dit braviurstukje kwam hem heden in den let terlijken zin des woords, duur te staan, daaq logies werd veroordeeld, hij tot 25 gld. boete subsidiair 25 dagen lik- Een prettige werknemer. De uitvoerder van een bouwwerk te Groo tebroek, het was meen ik een R.K. kerk, had de verregaande vrijpostigheid een der werk lieden. uit Enkhuiz n afkomstig, eenige zacht zinnige bemerkingen te maken over zijn werk. De werknemer nam déze critiek hoogst kwa lijk, zooals kan worden gedistilleerd uit de wijze, waarop hij van repliek diende, namelijk door den uitvoerder een blauw oog te slaan en hem eenige schoppen toe te di enen te gén het lichaamsdeel, dat zich bijzonder voor der gelijke liefkozingen eigent. De vriendelijke werkman was heden terzake mishandeling voor' den politierechter gedaagd, doch kwam niet opdagen. De officier, hoewel zeer clement ma-» gistraat, noemde deze manier van doen erger-, lijk en vorderde 14 dagen gevangenisstraf. Uitspraak over veertien dagen. Onecmighr id oitfor de priesters vm Bacchus. Een Heldersche caféhouder, die zelf ook niet het edele vocht van Camb'rinus versmaad,, wilde zich variatie in het leven verschaffen, door eens een bezoek te brengen in den drank tempel vvan zijn collega Lou Couvet. Hij ver scheen daar als een volmaakt gentleman en. commandeerde den kastelein, die de tapkast beheerschte, deftig een glaasje bier. Zjjn bestel ling scheen echter niet in goede aaarle te vak len, althans ontstond al heel spoedig een colle-. giaai vechtpartijtje, dat beëindigd werd door den caféhouder Couvet, die tenslotte zijn col lega en diens vriend met een stuk van een get sneuvelde biljartqueu, het lokaal uitmepte. De caféhouder, die echter de oorzaak was van dit kabaal stond heden terecht en werd we-) geus mishandeling van zijn collega Couvet, ver oordeeld tot 25 gld. boete of 25 dagen. Hij betaalde direct na afloop aan de cassa en kon| naar zijn heimath terugkeeren in. de prettige' overtuiging, dat dit zaakje hem geen kopzorg meer zou geven. Gauw aangebrand. Een werkman van een kaasfabriek te EierJ land op Tessel, kreeg een aanmerking te slik ken van een kaasmaker, aan wien hij toch al het land had vanwege een vroegere kwestie» over een leeren jas. Hij beantwoordde de ont vangen correctie door hem het deksel van ocii^ melkljus tegen het hoofd te slingeren. De worp kwam zoo krachtig aan, dat een bloedende! wonde ontstond cm de getroffene zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. De discuswerper uit de Eierlandsche Edammer- tjesfabriek moest zich heden verantwoorden ter, zake mishandeling en werd veroordeeld bij ver setk tot 15 gld. boete of 15 dagen. Wat doet een moeder niet voor haar kinderen? Soms heele dwaze dingen. Zooals b.v. een; 60-jarig moedertje uit Alkmaar, die op afbe taling een fiets had gekocht voor haar zoon. opdat hij zich op gemakkelijke, voordeelige en aangename wijze naar zijn werk zou kunnen' beg .ven. En dat nog wel een fiets, die maar even 140 gulden kostte. De zoon zou voor af-,' betaling zorgdragen maar hij raakte werkloos en de fiets werd bij oome Jan gezet, toen er, nog amper 40 gulden op was afoetaald. Ouwe, moeder draaide er voor op en stond nu terecht wegens verduistering. De politierechter heeft' echter de zaak vier weken uitgesteld en hoopt dat de zaak intusschen onderling kan worden geregeld. UITSLAGEN. N. Nicdorp 1—Vrone 1 4—1 Heiloo 1 -Hollandia 4 60 West Fris ia 3Zeevogels 1, afgelast, 'o Oudorp 1D.T.S. 1 afgelast. N. Niedorp behield haar kans op de 2e plaats door een ferme overwinning op Vrone. Met rust was de 'tand reeds 30. Nadat de stand op 4—0 was gebracht, wisten de gaston vlak voor het kleinen George en van Agatha geven, en de plaats te Londen aanwijzen, waar men de laatste ver moedelijk zcu aantreffen, terwijl hij eene aanzien lijke belor-uing op de tereehtbrenging'van den knaap uitloofde. - De dag begon reeds aan te breken, toen hij naar de tent van Cadgers terugkeerde. Herr von Wolterschocker* lag op een stroozak in een hoek van het zoogenaamde slaapvertrek van den troep, ofschoon nog niet lang; want eerst kort vóórdat Jocelyn de teut weder binnentrad, was hij uit het stadje teruggekeerd, waar hij in eeno achter buurt, iu een krot of kelder, die tot logement diende, een langdurig bezoek bij een Italraan- sehen orgeldraaier had afgelegd, die met een ge- dresseerden aap de kermissen rondreisde. Toen de< tweede dag der kermis aanbrak, was er to Sliorncliffe van den orgeldraaier en den aap geen spoor meer te vinden. Sommigen meen den in den vroegen morgen het geschreeuw van den aap in oen overdekt karretje te hebben ge hoord, dat zjj op den weg tusschien Shorncliffo en Stratford ontmoet hadden; maar de liedea, die dit meenden, verzuimden hiervan bij de poli tie aangifte te doen. Jocelyn begaf zich op dien tweeden kermisdag reeds vroegtijdig op reis. De heoren Peck en Fea- therby waren van het voorgevallene te Shorn- cliffe nog geheel onkundig en 3tonder zeer ver baasd over 't geen zij hoorden. Zij sloegen echter aan Jocelyn's ernstige verzekeringen geloof, en wensehlen hem geluk met de onverwachte wisse ling ,die zijn lot ondergaan had, dat hun echter niet in al zijn sombere kleuren bekend was, daar zij na den diod van George Jocelyn nagenoeg niets meer van het weiervaren van diens zoo,n vernomen hadden. Zoo was door een plotselinge wending van het rad van fortuin de arme zwerver heer van Joce- lyns-lïock geworden' Maar zijne vreugde hier- over was met groote bitterheid vermengd; want het kind, ter wille waarvan hij steeds op de j gunst van het fortuin gehoopt had, was verdwe nen en wellicht voor altijd voor hem verloren HOOFDSTUK XIX. LIEFDE OF VREES? Arthur Loveli had den bankier op alle wijzen j traclilen te bewegen om Winchester op den avond van don 25en Augustus niet te verlaten en zijn aan Mattulda gegeven woord gestand te doen; m'-ar net was hem niet mogelijk geweest Heury Walter van besluit te doen veranderen. Wat hem persoonlijk betr,f, het denkbeeld om naar Londen terug te ketrou had hem slechts toegelachen; want in weerwil van de treurige overtuiging, die omtrent Laura's denkwijze te zijnen aanzien verkregen had; gevoelde hij zich nog ten sterkste door haar aangetrokken. Henry Waller had aiet kunnen besluiten de nachtrust zijner dochter en van de verdere bewo- j ners van Portlandplaee te storen, en zich dus I bij zijaie aankomst te Londen met zijn jongen i vriend naar een hotel te Westend laten brengen. Gedurende het ontbijt, dat zij hier te zamen ge- bruikten, was de bankier nu en dan zeer afge trokken. Hij at nagenoeg niets en beschouwde Laura's miniatuurportret, dat om zijn hals hing, een tijdlang met veel aandacht. „Vindt'gij, dat mijne dochter goed gelijkt?" vroeg hij eindelijk aan Arthur, hem het medaillon vertoonende. „Ja," antwoordde deze, na Laura's gelaat eeni ge oogenblikken met belangstelling te hebben gadieslagenmaar sedert de vervaardiging-van einde de eer te redden. Heiloo zorgde eveneens voor een goede over winning door Hollandia 4 er met -6—0 onder te houden. Zeevogels en D.T.S. hadden vrijaf, door dat West-Frisia en Oudorp hunne velden af keurden. Dl T. S. 2—Alemaria, VMrjx 02. Op een bijzonder glibberig bespeelbaar ter rein, heeft D. 't loodje moeten leggen tegen het goed getraind A. V. In het veld waren de par tijen wel tegen elkaar opgewasschen, met dit verschil, lat A. van de geboden kansen er twee wist te benutten, en D. zich do weelde veroor loofde -door niet te doelpunten. D. telt 2 invallers en A. is volledig. Voor de rust heeft A. zich reeds van een 20 voorsprong meester gemaakt. Aan deze doelpunten had de keeper geen schuld. Na de rust 't zelfde eentonige spel. Zoowel A. als D. weet niet meer te doel punten, doordat de resp. achterhoeden goed stand) hielden, zoodat met onveranderden stand door scheidsrechter Hoek, die goed voldaan heeft, 't einde aangekondigd wordt. Met dit al zijn we echter weer de puntejs kwijt. Volgende week beter hoor? KNULTJE. ONSCHULDIG VEROORDEELD. Ruiin 25 jaar geleden werd een inwoner van Haine, St. Pierre, Moustier, des nachts met een hamer doodgeslagen. Zijn vrouw en een r-kere Horgnier werden van dezen moord ver dacht en tot levenslangen dwangarbeid veroor dee ld. Horgnlër, die na 25 jaar in de gevan genis is gestorven heeft tot het laatste toe zijn schuld ontkend. Uit verklaringen van de vrouw van Moustier op haar sterfbed gedaan zou thans zijn gebleken, dat Horgnier werker lijk niet schuldig was. Het proces zal worden herzien. SNEEUWVAL OP CORSICA. Vam het eiland Carsica wordt gemeld, dat de hevige sneeuwval tal van ongelukken ver- oo ra zakt heeft. In Campama-Orezza is een' huis ingestort, waarbij een vrouw met haar 2 kindefen onder de puinhoopen werd begraven. Te St. Laurent stor.tc een schuur in, waarbij een boer omkwam. Tot nu toe bedraagt het aantal dooden meer dan 30. EEN MIJNONTPLOFFING. In de mijn „tS. Barbara" in Lotharingen had een ontploffing plaats. Ecin. arbeider werd ge dood en drie werden gewond. haar portret is miss Walter, naar het mij voor komt, nog schoener geworden." „Waarlijk!" «prak Je bankier. „Laura gelijkt sprekend op hare moeder, die ook eene zeer echoo- ne vrouw was." „Ik heb uw vader dikwijls hooren zeggen," hernam Arthur, beurtelings den heer Walter en het por 1 ret beschouwends, „dat miss Walter's mond en kin veel óp de uwe geleken, maar ik moet verklaren er weinig overeenkomst met de uwe in Ie bespeuren." De beer Walter zette thans zijn hoed op, en vroeg, terwijl hij1 zich gereed maakte om te ver trekken: „gij vergezelt mij toch, hoop ik, naai Pori land-place?" „Wanneer ik niet; behoef te vreezen," antwoord de Arthur, „dat mijne tegenwoordigheid bijl het wederzien van vader en dochter, na zulk eene lange scheiding hinderlijk zal zijn." „Gjj ziet mij toch, hoop ik, niet voor zóó sen timenteel aan," riep de bankier lachend, „dat het bijzijn van een goed vriend mij bij zulk eene ontmoeting hinderen zou?" Toen Henry Walter de gaanderij bereikt hal, waarop het boudoir zijner dochter uitkwam, werd bij zóó ontroerd, dat zijne beenen hem een oogeubtik den dienst weigerden en hij zich aan de leuning van den trap moest vasthouden om niet ineen te zijgen. Arthur Lovell merkte deze aandoening niet zonder genoegen op, daar de toon, waarop de bankier zich over de eerste ont moeting ir.et Laura had uitgelaten, geen aangena mer. indruk op hem had gemaakt. Thans begreep hij, dat d' toon slechts een masker was geweest, waaraonler Je beer Walter de gewaarwordingen die kom vervulden, had willen ver (Wordt vervolgjd).

Nieuwe Langedijker Courant | 1927 | | pagina 1