LanpdiihBF Radio-Centrale eenvertegenwoordiger VERKOOPING Wij noteeren thans - een mm He koel l Eu ito EMllld MrZmBRllRMUHI Tuinbouwvereen. Waarland en Omstreken Bevraagd voor OUDKARSPEL I. Kil Nieuwstijdingen Advertentie» Dankbetuiging. R. LUiJTINO, R. LUIJTING, ELISABETH BOOT, Eerste HART en KUIJT. Belastingzaken. I. MOURIK, Spoors'raat IS, Alkmaar. Telefoon 995. Zitdag Broek op Langendijk: JOHANN W. C. KROON, Woensdag 23 Februari'27 te Noordscharwoude, Manchester Jassen 10° 12° Manchester Broeken Mouwvesten 10° Rijbroeken 490 Manchester Sportpakken 10° r I250 Ketelpakken (Overalls) 650 Zenuwzwakte en Bloedarmoede ALKMAARSCK MODEMAGAZIiH Zijden Hoeden f 1,35 1,90 2,25 2,90 en hooger. Alle kleuren - Alle maten. Winterhoeden spotprijzen Dr.STEHR, Tandarts Engellis Manufacturen Confectiemagazijnen gaan door Winterjassen, Ulsters, Jongensjassen, Jekkers, Manufacturen, Werkmansgoederen, Lingeries, Bedden, Dekens, Matrassen, Ledikanten, Landhuisstoffen en Overgor dijnen, Vitrages, Karpetten, Zeilen enz, Wij staan ada.n spits „7,1 kwaliteiten II Maandagavond 7 uur vergaderde bovengenoem de vereniging in het lokaal van den heer C. v. Opheni te Waarland. Aanwezig 16 leden. De voorzitter, de heer P. de Jong, heet del aanwezigen welkom en het doet spreker genoegen ook do pers aanwezig te zien. In het kort memo reert spr. de slechte resultaten van het afgeloo- pen jaar. Met den wensch dat er spoedig eene vuns'ige wending moge komen, verklaart spre ker do vergadering voor geopend. De notulen der vorige vergadering worden na voorlezing door den secretaris, den heer S. Groen veld, or.der dankzegging aan den samensteller, ongewijzigd goedgekeurd. Ingekomen stukken- Geene. Mededeelingen. In de commissie van Beheer is besproken, dat de tuinder^ niet meewwerken voor hetgeen zij willen. De kwestie betreffende hét plaatsen der bas cule, moet door de tuinders geregeld worden, daar de stand van de bascule zal zijn, zooals die verlangd wordt. Wat betreft het gebrek aan wagons, hetgeen eenmaal plaats vond, wordt medegedeeld, dat zulks door de kooltelling ondervangen is, door dien het bestuur van den N.MB. de juiste gege vens heeft verkregen om de maatschappij aan te t.ouneo, hoeveel wagons benoodigd zijn. Vervolgens wordt door den secretaris de uit slag der telling van ld Februari bekend gemaakt en luidt als volgt: 423.000 h.G. roode kool. 24 500 Kg. gele kool, 226.000 Kg. Deensche witte. 5000 Kg. uien. 21500 Kg. peen. Vervolgens wordt den heer Groenveld de gele genheid gegeven voor het uitbrengen van zijn jaarverslag, hetwelk wij hier in zijn geheel weer geven M. H. Wederom heb ik mij nedergezet om verslag uit te brengen over het afgeloopen jaar. Was het vorige jaar het verslag in opgewekte stemming geschreven, thans is dit het tegenover gestelde, want al zijn er voorheen ook slechte^ jaren geweest, zooals hot thans is, is het toch' wel heel treurig gesteld, daar het geheele jaar niet van looue ide prijzen gesproken aan women. Ook kunnen wij niet spreken van een best gewas onzer producten, daar over het algemeen de teelt niet is meegevallen en tot overmaat van rampen nu nog een open winter, dat voor ons doorgaan^ eene ledig" portemonnaie is en dan' nog overdaad van producten. Immers zijn er nog 1000 wagons mceer dan het vorige jaar en hadden wij toen eene groote afname door Amerika, die ons nu ook in den steek bat. Doch er is een spreekwoord, dat zegt: „de boom valt niet met de eerste slag." Laten we hopen dat niemand onzer leden zal vallen door dezen slag, eu al is het, dat wij met moeilijkheden hebben te kampen, wij zuilen hopen, dat wan neer er wederom een jaar verstreken zal zijn, de geest onder ons weer anders is. Wat er alzoo het afgeloopen jaar in ons ver- eeuigingsleven is gebeurd? Er werden 3 bestuurs- en 3 ledenvergaderingen gehouden, waarin de belangen der vereenigmg werden besproken. Het ledental onderging eenige verandering. 1 Lid ontviel ons door den dood nml.A. Mo ras, doch hiervoor kwam zijn schoonzoon in de plaats; 2 leden bedankten en 3 leden traden toe, 1 donateur is weer als lid toegetreden, zoodat het ledental vao 42 op 44 is gekomen. In het bestuur kwam eene wijziging, doordat de heer Nocrdstrond bedankte, in zijne plaats wapd de heer Jonge jan benoemd. De 'heeren A. Klaver en S. Jonker werden af gevaardigden voor den N.M-B. Ons voorstel op de jaarvergadering van den N.M-B. werd aange nomen. Ondergeteekende werd dio jaar door den N.M.B. aangewezen als afgevaardigde naar de Prov. Commissie te Alkmaar. Er werd dit jaar geen afgevaardigde gezonden naar den proeftuin. Het 'besluit tot gezamenlijken aankoop van kunstmest is thans uitgevoerd, doch door den slechlen finaneieelen toestand hadden wij geen gunstig resultaat. Er werd gezamenlijk aangekocht: 9000 Kg. kalizout, 1700 Kg. slakkenmeel, 1000 Kg. kalk, 13300 Kg. super, 4400 Kg. ammo niak, 1000 Kg. chili, 1000 Kg. kalksalpeter. In den keuringsdienst is verandering gekomen. Dit is nu een zelfstandige vereeniging geworden. Het nieuwe soort aardappelen Energie is niet meer uit gepoot, daar de resultaten niet gunstig waren. In de vergadering van den Vierbond werd het besluit genomen om uitschotkool beneden 60 ct. te vernietigen. Het 'H.C.B. merk voor peen werd in den N. M. B. verworpen. De kooltelling werd wee rgehouden en bleken bij 'de eerste telling te zijn: 742.500 Kg. roode kool, 55.000 .Kg. gele kool, 288.500 Kg. Deensche witte, 8700 Kg. uien, 41000 Kg. peen. Hiermede heb ik de werkzaamheden gerele veerd. Mogen wij hopen, dat de besluiten, die genomen zijn, in het belang der vereeniging zul len zijn. Met den wensch, dat wij het nieuwe vereeni- gingsjaar weer met nieuwen moed mogen begin nen en dc resultaten gunstiger zullen zijn als het vorige jaar, eindig ik'nriju verslag. De voorzitter brengt een woord van dank aan den secretaris, voor het uitgebrachte verslag. Rekening van den Penningmeester. De ontvangsten hebben bodragen f 192.61, de uitgaven daarentegen f 14126, zoodat de rekening sluit, met een batig saldo van f51.35. De commissi^, belast met het nazien der reke ning, brengt bij monde van den heer S. Jonker rapport uit en adviseert tot goedkeuring. Overeenkomstig de vergadering wordt aldus besloten. De voorzitter dankt de commissie voor hare werkzaamheden en den penningmeester voor zijn aecuraat beheer. Bestuursverkiezing; aftr. de heeren S. Groen veld en A. J. Klaver. Beide heeren worden met resp. 14 en 14 stem men der 16 uitgebrachte stemmen herkozen en aanvaarden hunne herbenoeming, onder dankzeg ging voor het in hen gestelde vertrouwen. Indienen van voorstellen voor den N.M.B. Het bestuur stelt voor het bestuur van den N. M. B. een bordje te doen plaatsen bij de eerste brug van Je veiling, dat het voor motoren, be vracht met groenten voor de veiling, .verboden is te stoomen tusschen de steigers. Om gevaar te voorkomen voor de kleine schuiten, acht het be stuur zulks noodzakelijk, daar het verleden jaar tweemaal gebeurd is, dat een schuit hierdoor gezonken is. Aldus wordt besloten. Benoeming plaatsvervangers afgevaardigden vergadering N.M.B. Bij acclamatie worden de heeren A. Pancras Dz. eu G. Jongejan als zoodanig benoemd. In de vorige vergadering werden de heeren A. Klaver en S. Jonker als afgevaardigden- aange- V Rondvraag. Het bestuur heeft overwogen, dat in de toe-' komst Je Schoolbrug groote last zal veroorzaken, indien de oloemkaolteelt 'een grooteren omvang zal aannemen. Doordien dc brug halfrond is, zullen de dek lasten van bloemkool te hoog worden, om er onder door te varen. Om eenig resultaat te bereiken bij de Banne, die de eigenaar van do brug is, stelt het bestuur voor iu samenwerking met 'de zustervereeniging en den polier Waarland, gedeeltelijk de kosten voor verbetering te dragen en het 'Bannebestuur te verzoeken de brug te verbeteren. Na eene korte gedachtenwisseling wordt be sloten het bestuur op te dragen te confereeren. met -de zustervereeniging en den polder om tot overeenstemming te komen. Niets meer aan de orde zijnde, dankt de voorz. de leden voor hunne opkomst en 'de pers voor hare tegenwoordigheid en hoopt Hat 'de genomen besluiteu in het belang der vereeniging zullen zijn. "Met den wensch, dat er spoedig eene gun stige wending zal komen, sluit spreker de ver gadering. ZWENDEL MET AANDEELEN. Op verzoek van de centrale recherche te Rot terdam is te Den Kaag zekere J. Hulsman van zijn bed gelicht en gearresteerd. Deze man maakte deel uit van een bende, welke zich tot taak stelde te zwendelen in vrijwel waardelooze aandeelen. Tot voor korten tijd hadden de heeren in Brussel geopereerd, maar de Belgische politie had hun het vuu rzoo na aan de schenen 'gelegd, dat zij naar Den Haag de wijk hadden genomen, terwijl ze Rotterdam tot het veld hunner operatie ver kozen. De bende trachtte door koop of anderzins in het bezit te komen van aandeelen, welke vrijwel waar deloos waren. Een der leden van den troep gaf dan die aandeelen te Rotterdam bij een commis- sionnair of een bankinstelling in bewaring, met de opdracht ze voor een bepaalden koers van de hand te doen;. Zij hadden de Eotterdamsche beurs gekozen, omdat daar een groote handel in incou rante Tondsen is. Waren de aandeelen eenmaal op de cffectenlijst geplaatst, da ntrok een 'twee'le lid van de bende erop uit om ze voor een Tageren koers dan stond aangegeven te doen koopen. Tus schen de betrokken commissionairs werd dan overleg gepleegd, zoodat ze tenslotte ieder na ruggespraak met hun opdrachtgever tot een ae- coord kwamen. De koopsom werd dan zoo spoedig mogelijk ge- ind en de commissionair, die voor den koop op dracht gearegen hal, bleef met He waaxdelooze aandeelen zitten, omdat zijn opdrachtgever weg bleef. Op deze wijze zijn verscheidene commissionairs gedupeerd. BROEIEN VAN DE LADING. Op het vermoeden, dat zich aan boord van hot te IJ muiden teruggekeerde stoomschip „Vecht stroom", waarvan de kapitein op zee overleden was, vermoedelijk ten gevolge van broeien der lading (waaronder een partij bussen carbid) gas sen zich hebben ontwikkeld, is door de politie een grondig onderzoek ingesteld. Inderdaad heeft men de aanwezigheid van gassen in de hut van den overleden gezagvoerder geconstateerd, zoodat geen toestemming tot vertrekken kon worden gegeven. Opdat in de ruimen een onderzoek naar de oorzaak daarvan zal worden ingesteld, ,is het schip voor nader onderzoek naar Amsterdam te- ruggeneerd. Hiermede geven wij kennis van liet plotseling overlijden te Alkmaar, van on/.en geliefden Vader, Behuwd- en Grootvader, den Heer in den ouderdom van 63 jaar en 5 maanden. Alkmaar K. l.UIJTING. A. LUIJTIXG—Kuiper. Zuidst h irwoude W. Ll'IJTING. L. LUIJTIXGvan tuin Alkmaar O. S PARMA. N. PARMA-Luijting. en Kleinkinderen. Zuidscharwoude, l3Febr. 1927. Tot mijn leedwezen overleed plotseling mijn geachte patroon, de Heer in den ouderdom van 63 jaar. Wed. J. ZWART. Zuidscharwoude, 13Febr. *1927. lieden overleed na een lang durig geduldig lijden tot onze diepe droefheid, onze innig ge liefde Echtgenoote. Moedrr, be huwd- en Grootmoeder, Mej. in den ouderdom van 71 jaar. Namens Echtgenoot, Kinderen, liehuwd- en Kleinkinderen, P. DE RUITER. Zuidscharwoude, 14 Febr. 1927. Aan allen, die ops in onze moei lijke dagen hebben gesteund, onzen hartelijken dank. D. BLOM, Echtgenoote en Kinderen. Noordscharwoade, Pebr. 1927. iederen Woensdag van 9 tot 12 en 1 tot 5 uur bij den Heer J. DE BOER, Café „Welgelegen". Notaris te Zuidscharwoude. is voor nemens op des avonds 6 uur, in het Hotel „CONCORDIA" publiek te verkoopen in de Dippsmeer te Oudkarspel, in 6 gedeelten (6 X l51/*)- aan en ten Zuiden van de Trijntje- sloot te Noordscharwoude (3). Direct te aanvaarden. Eigendom van den Heer WOUÏER KUIPER Sr. 050 050 285 375 49° 590 090 •J90 09° 050 •po 050 050 425 05° •po NERGENS (lie groote keuze dan bi] TE KOOP: bij P. COMMANDEUR, Lage Weg, Wester Blokker. SANGU1NOSE is a>u«ve»* plantaardig. Er zijn iioege: nuamd geene chemicaliën in. Umdnt het zuiver* plant aar-digis, wordt het ook door zwakkemairen zoo gned verdra gen. liet wekt d>-n eetlust op; versterktde ingewanden; f be strijdt en overwint de bl<>e*dar- moede. die de oorzaak van zoo veel kwalen is SANGUINOSK k st per flacon f2.—fl f II.—12 11.21.—. Te verkrijgen by Apothekers en Drogisten. WACHT U VOOR NAMAAK VAN DAM Co., De Riemerstraat 2-c-4. ^en Haag. v.h.SuzeKuijper&Co. Langestraat 4. Reclame prijzen. worden tegen opgeruimd. Ziet onze Etalages 1 Berqerweg 16. Alkmaar Tel. 35iij ÏS ederenDo cderdag rati 1—4 uur in Oudkas*spel| No. 351, ten nuize Wed. K. DE GEUS teaprekeo en met hun verkoop tegen de laagste prijzen. Wij hebben geen Uit- verkoopen noodig om ook eens goedkoop (in schijn) te zijn. Wij zijn Het geheele jaar HET VOORDEELIGSTE. Het is overbekend dat wij geen minderwaardig goederen hebben, dat wjj ons niet ophouden met lok-artikelen. Wij voeren den boventoon in prijs en kwaliteit. Onze 14 Etalages geven U een overzicht van onze Koopt daarom in ENGELN'S grootst Gecombineerd Magazijn. Als eenige reclame geven wij vanaf f5.00 aankoop, mooie cadeaux bewaar daarom Uw cassabons. Wegens binnen-verbouwing ingang Laat.

Nieuwe Langedijker Courant | 1927 | | pagina 4