NIEUWE SI 1 Purol bij Ruwe en Schrale Huid. Doos 30 ct. Nieuwsblad v. Holl. Noorderkwartier No. 22 mterc.telephoon se Dinsdag *2 Februari 1927 86e Jaargang m Deze courant verschijnt Dinsdag, Donderdag en Zaterdag A bonnementsprijs per 3 maanden f 1.-15. COURANT Hedact.-Uity. Jt H. KK1ZEB. - Bureel Noordscharwoude Advertentiën van 1-5 regels 75 cent, elke regel meer 15 cent. Groote letters naar plaatsruimte Brieven rechtstreeks aan den Uitgever Rechtzaken VOOR DEN KANTONRECHTER- Strafzitting van 1-8 Februari. De cutlers waren de schuldigen. Heden tot introductie van de openbare zitting voortzetting van de zaak tegen een echtpaar uit Alkmaar, dat niet behoorlijk had zorg gedragen voor getrouw schoolbezoek van hun leerplichtig zoontje. De moeder beweerde de vorige week dat net 'hoofd der school de heer T. IJpma verlof had verleend. Na het hooren van dezen getuige bleek echter maar al te duidelijk, dat de ouders in hun wettelijke verplichting waren te kort geschoten en werd mitsdien ieder tier verdachten, zoowel vader als moeder tot f 4 boete of 2 da gen veroordeeld. Van rechtsvervolging ontslagen Een Alkmaarsch los werkman, had zich 2 ach tereenvolgende raaien te verantwoorden wegens liet in de vorige zaak bedoeld feit. Het betrof hier 2 zoontjes, die ongeregeld de school hadden bezocht. Na het verhoor echter der opgeroepen getuigen, de heer IJpma en de heer Wiggers,\e- classeeringsambtenaar, alsmede de moeder, die in de plaats van haar man was verschenen, dat den ouders nier geen schuld trof. De jongens hadden Voortdurend buiten weten van vader en moeder gespijbeld en de ouders hadden werkelijk al het mogetijke gedaan, om hun kinderen naai school. te krijgen. Thans gaat het schoolbezoek echter goed en bestaan er geen redenen meer tot klagen. Verdachte werd dan ook in beide go vallen van rechtsvervolging ontslagen. Haastige speed is, zelden goed. Een inwoner van Bergen, dezer dagen gehoord als getuige op de zitting van den politierechter, had zich daardoor wat verlaat en d|aar hij nog zaken had te doen in Haarlem, was hij haastig met zijn auto naar N.-Holl. hoofdstad heen ge tuft. Hij reed echter op ide Kennemer straatweg meer dan 30 kilometer en wefid aldus door eon drietal eoiitroleerende agenten gesnapt ter zake overtreding der maximum snelheid, wat hem he den op f 5 boete of 3 dagen kwam te staan. Weer reu waarschuwing voor werkgevers. Een Alkmaarsche winkelier in huishoudelijke en luxe artikelen, dio nogal een groot winkel personeel heeft, had, gewend aan de oude sleur van navordering, voor zijn personeel verzuimd, geregeld rentezegels bij te plakken. Wql was hij alreeds door een ambtenaar van den R. v. A. gewaarschuwd, doch in de drukte van zijn za- i ken, had hij deze waarschuwing in den wind j geslagen, en gemeend als vroeger wel te kunnen wachten tot na het einde van het verzekerings- j jaar. Met gevolg dat er niets geplakt was toen j 1'. ambtenaar opnieuw verscheen en tegen hem j procesverbaal werd opgdVnaakt. Het aanbod van FEUILLETON Nacht en morgen Terstond nadat Henry Walter op vrije voeten was gesteld, had zij eene belangrijke belooning voor het aanbrengen van den schuldige toege zegd, en de 'bankier, zijn eer en goeden naam bij de zaak betrokkeu achtende, had van zijne zijde een nog hoogere premie uitgeloofd, maar het scheen, alsof een ondoordringbare sluier deze ake lige gebeurtenis voor altijd zou blijven bedekken, en eindelijke hoorde men zelfs niets meer over Jozef Wilmot en zijn treurig uiteinde spreken. Intnsschen beweende Mathilde in hare eenzame woning te Wandsworth nog steeds het verlies van haren vader, eri vooral dc jammerlijke wijze, waarop zij hem verloren had. Zeker was hijj geen volmaakt vader voor haar geweest; maar zij had hem toch innig lief gehad. Gedurig kwamen haar j de verongelijkingvm en vernederingen voor den geest, die hij had geleden, en bracht zij zich menigen trek te binnen, dien zij in hem opgemerkt had en die vkn een beteren aard scheen te getui- gen, dan hij in zijn wandel had laten blijken. „Hij is niet altijd slecht geweest," zeide zij tot zich. zelve. „Had hij Henry Walter niet ontmoet, dan zou hij nooit zoo diep zijn gevallen. Onwillekeurig bleef zij met hare gedachten telkens staan bij het prachtige hotel van den heer Walter. „Hij is rijlk," zeide zij„maar zijne schatten kunnen hem den vrede des gemoeds' niet wedergeven. Hij moge zijn schuldig geweten dooi de genietingen der wereld in slaap trachten te wiegen, ik zal niet ophóuden hem uit zijne ver- dooving wakker te schudden en hem dwingen den den onaangenaam verrasten overtreder om het verzuim direct ia. orde te maken, werd niet ge accepteerd en derhalve had hij zich hedien te ver antwoorden terzake niet minder dan 191 over tredingen, en. wérd tegen hem 191 maal f 1 boete gevorderd, ;u'bs. 191 hechtenisdagen. Verdachte wetx.1 bijgestaan door Mr. Schenke- veld, welkr verdediger op verschillende gronden, die we door tijdgebrek niet in extenso kunnen vermelden, op een groote vermindering van het aantal ten laste gelegde overtredingen wees. Vol gens pleiters meening zou slechts in 38 geval len het bewijs zijn geleverd. De ambtenaar gaf in zijn repliek toe, dat 6 gevallen niet gehand haafd Ijpnden worden en wijzigd(e in dien geest zijn requisitoir. In zijn dupliek gaf pleiter den kantonrechter in overweging op grond van artikel 389 sub. 9 wetboek van strafrecht, geen straf toe tv passen. Uitspraak over 14 dagen. Vermoe delijk 3 weken? Op liet verboden pad. Een 18-jarige magazijnknecht durfde het wa gen op 12 Febr. de streng verboden, kooltuin te L-ef iet sen. Hij was zoo ongeduldig zijn stalen ros weer te bestijgen, dat hij1 niet kon wachten tot hij de paaltjes was gepasseerd. De laatste loodjes wegen echter het zwaarst en zijn drift kwam hem heden op "f2 boete of 2 dagen te staan. Amateurs konijnantlielvers. Een 20-jarig arbeider uit Limmen, in gezel schap van een verwoed amateur-strooper uit Cas- tricum, liet zich door diens invloed verleiden om een konijn uit te graven, bij welk emotievol werk hij door een jachtopziener van Duin en Bosch werd betrapt. De konijnendel ver werd heden veroordjeeld tot f G boete of 3 dagen, terwijl zijn kameraad, die als strooper een gevestigde reputatie geniet in de 'duinen van P. Bakkum, wegens, het loopen op verboden grond, strooperij kon hem niet. wor den ten laste gelegd, werd veroordjeeld tot f 15 boete of 10 dagen. Verdoofd door dien stormwind. Een aannemer uit de Rijp stond terecht, omdat hij als bestuurder van een 4-wielige vrachtauto op 20 Nov. op den weg Oterleek naar Schermer- horn een hem achterop komende en met meerdere snelrijd rijdende luxe auto geen gelegenheid) had gegeven om te passeeren. De verdachte ontkende zulks niet, doch beweerde dat hij door den hevi- gen storm, die dien dag woedde, geen signalen had kunnen hooren. Een getuige a décharge, die naast den aannemer had plaats genomen, bevestig de zulks. Door den verbalisant, een gemeenteveldwachter uit de buitengemeenten, voorheen au'lohersteller, was in. zijn procesverbaal opgemerkt, dat achter op de auto jongens zaten, die gezichten trokken en hem voor den mal hielden. Verdachte repli ceerde hierop, dat eenige schooljongens, die te Schemer hom woonden, 'door hem waren meegeno- men. Wat die jongens echter hadden uitgespookt, l)ad hij niet kunnen waarnemen. Aangezien de kantonrechter ook wel graag wil kennis maken mét den gemeenteveldwachter- luxe automobielbestuurdei', wordt- de zaak 8 dia gen aangehouden. Een ambtelijk abuis? üp 18 November werd te Uitgeest, door den marechaussee 'Smorenburg, eenige personen uit ■Haarlem met een automobiel gekomen, geverbali seerd ter zake het visschen met den hengel zon der vergunning. De hengels werden in beslag genomen, en de drie bekeurden, de heeren S. en den chauffeur N, S. moesten heden achtereen volgens terecht staan. Alleen de chauffeur van de auto was verschenen. Deze beweerde echter, dat hij niet gevischt had. De in beslag genomen hengels waren niet de zijne, deze- behoorden aan zekeren M. uit Haarlem, 'die wel had gevischt, doch geen procesverbaal had gekregen. Verdachte schreef dit aan een vergissing toe van den verbali sant. Teneinde een en ander te controleeren, wordt Je zaak 3 weken aangehouden. VOOR DEN POLITIERECHTER. Zitting van 21 Februari 1927. Hun droge lever was hem noodlottig. Twee voorw. veroordeelden, een wegens openbare sikennis en dp ander ter zake verduistering, hadden zich niet zorgzaam betoond in dc nakoming der bijzondere voorwaarden, wat betreft de hun op gelegde geheelonthouding*. Zij hadden de zucht naar alcohol niet kunnen bedwingen en hun ongeoor loofde dorstigheid bracht hen ten val. Ten uitvoer legging der voorwaardelijke gevangenisstraf 2 maan den voor no. 1 en 3 dito voo mummer twee werd heden gelast, zoodat zij weldra zullen ondervinden aan den lijve, wat het wil zeggen, de voorschriften van den politierechter te verzuimen, Schade vergoeden en twee jaar braaf blijven. Een in armoedige omstandigheden verkeerend vracLhtiijder uit Wervershoof, had zich f 10.30'van een rembours, zijnde een pak met isigaren en siga retten, afgeleverd door een grossier te Hoorn, zich wederrechtelijk toegeëigend. Hij stond op 31 Jan. voor dit feit terecht, doch toen werd de zaaje^ge- schoist cn een nader onderzoek door >den rëclas-. seeringsumbtenaar gelast. Deze adviseerde thans een voorw veroordeeling en naar aanleiding van dit advies werd de arme en zwakke broeder voorw. veroordeeld tot 2 maanden gev. met 2 proefjaren en verplichte terugbetaling van de oneerlijk ver kregen f 10.30. Ook deze moet toonen wat hij waard is. Ook werd voortgezet de strafzaak tegen een werk inari uji. Schoorl, die in het jaar 1922 een bejaard .andbouwer te Heerhugowaard voor een bedrag- van f50. had opgelicht. Deze verdachte stond eveneens op 31 Jan. terecht en werd ten zijnen opzichte een reclasseeringsonderzoek ingesteld. De voortgezette behandeling had tot resultaat, dat dc verdachte veroordeeld werd tot 3 maanden voor waardelijk met 2 proefjaren. Voorts zal /hij den ouden heer A. Oudhuis te Heerhugowaard het ge leende geld moeten restitueeren in wekelijksche termijnen van f 5'door hen zelf vastgesteld. Blijft de voorw. veroordeelde in gebreke (deze termijnen af te dragen, dan zal onmiddellijk op hem de straf worden geëxecuteerd. Een liefhebber van verzamelen. Een 29-jarig boerenarbeider uit Z. en N. Scher mer stond terecht voor eenige diefstallen door hem gepleegd in de jaren 1922, '23, '24, '25 cn '26 ten nadeele van patroons waar hij werkzaam was Ook ontvreemde deze liefhebber van verzamelen een rol koperdraad ten nadeele van het gemeentelijk lichtbedrijf van N. en Z. Schermer. 'Verschillende diefstallen heeft de officier van Justitie hem maar niet eens ten laste gelegd, gedachtig aan het spreek v oord ab uno disce omnes uit deze enkelen zult ge de overigen wel leeren kennen. 1 Vete, dachte erkent zijn tekortkomingen en heeft ;e» spijt van. Hij hoopt een voorw. 'straf te, krijgen. Deze hoop gaat in vervulling over want hij wordt veroordeeld tot 2 maanden voorw. met a proef jaren, terwijl' hij voorts om zijn 'zwakke krachten jte steunen onder toezicht wordt gesteld van het, J.egcr des Heils,. Geen voorbeeldig huisvader. Een Alkmaarsch grondwerker, met vrouw en en. 5 kinderen, die beter deed thuis de strengen breiwol voor zijn echtgenoote op te houden, dan zijr. tijd en geld in de herberg te verdouwelen, had zich in den avond van 23 Januari te Alkmaar schul dig gemaakt aan huisvredebreuk, aangezien hij zich niet wenschte te verwijderen uit een café, waar hij de andere bezoekers hinderde. .Overeen komstig dc eisch van den officier .werd dit uit huizig gezinshoofd veroordeeld tot f25 boete of 25 dasren blik op zijn afgrijselijk verleden te vestigen, Zoo lang ik leef zal hij geen rust hebben." Na hare terugkomst uit Winchester had zij hare woning neg geen enkele ma,al verlaten. Zij had den rouw aangenomen en aan hare buren en allen, met wie zij verder in aanraking kwam, verhaald, dat haar vader in Hampshire overledlen was, maar aan niemand medegedeeld', op welk eene jammerlijke wijze hij zijn einde had gevon den. Op een schemeravond in het laatst van Sep tember deed zij eene wandeling in haar kleinen tuin, die in een laan uitkwam, welke evenals de steeg, waarin hare woning stond, van de hoofd straat van het stadje naar de rivier leiddle. Ter wijl zij met een weemoedig oog hare asters en dahlia's stond te beschouwen hoorde zij zich on verwacht door eene haar niet onbekende mannen stem op vriendelijken toon goeden avond wen- schen. Verwonderi keek zij op; en nu werd zij' over de lage schutting van haren tuin Clement Autin gewaar, die haar vriendelijk aanstaarde. Sedert hij Mathilde hel laatst gezien had, was haar beeld niet uit zijne gedachten geweken, en had hare positie Hem tegelijkertijd de grootste bezorgdheid ingeboezemd. Des morgens na haar bezoek was mevrouw Austin door de ongerustheid vau haar zoon zoozeer meegesleept, dat zij zich in den namiddag naar Wandjsworth begaf om naar Mathilda te vernemen. Men zal licht begrij pen dat hare bekommering en die van Clement/ niet weinig toenam toen zij haar die® dag even min als den volgenden dag thuis vond. Nadat Mathilda van hare bureu vernomen had, dat mevrouw Austin twee malen in hare afwezig heid aan haar huis was geweest, schreef zij' aan die dame eenige regelen, om haar te haren aanzien gerust ie stellen en te melden, dat zij eerlang zelve bij haar zou komen. Zij hoopte hierdoor de weduwe v.au een nieuw bezoek terug te hou den, dat zij iti hare omstandighledfsn wilde'ont gaan. Van dag- tot dag stelde zij echter hare Wan deling naar (Shapham uit; zij gevoelde, hoe moei lijk het haar zou vallen haar leed voör de goede vrouw te verheien, terwijl zij er aan den anderen kant niet aan kon denken haar hart voor haar te ontsluieren. I Zeker zou mevrouw Austin, toen Mathilda, haAr j bezoek zoo lang verschoof, haar opnieuw hébben opgezocht, ware zij niet ongesteld geworden en i ten gevolge daarvan nog altijd genoodzaakt hare kamer te houden. Van eene vriendin, die haar i in hare ziekte bezocht, vernam zij, dat Mathilda haren valer verloren en den rouw aangenomen had. De tijding trof vooral Clement zeer diep, daar hij uil overlijden dadelijk in verband bracht met den schrik, dien Mathilda bij het verne men van den te Winchester gepleegden moord aan den dag had gelogd. Hij gevoelde het diepste medelijden met de arme verlatene en wenschte vurig te weten iu hoe verre zijne vermoedens» gegrond warenen daar hij niet genegen was, om de bevrediging van dit verlangen uit te stellen totdat zijne moeder hersteld was. besloot hij zelf naar Wandsworth te gaan, om, zoo mogelijk, Mathilda, te zien en te spreken. Toen hij echter tot aan ,1e straat waar zij woonde genaderd was, aarzelde hij die in te treden en bij haar aan: te schelAsu. Hij dwaalde een tijdlang besluiteloos rond .totdat hij eindelijk op het denkbeeld kwam om de aehterlaan in te slaan en het geluk had Mathilda in haar tuintje te ontdekken. Zij bloosde sterk, toen zij Clement Austin ge waar werd; maar tegelijkertijd klonk de toon zijner stem haar zoo vriendelijk in het oor, dat zij moeite had hare tratien te bedwingen. Haastig Plaatselijk Nieuws NOORDSCHARWOUDE. CONCERT „CRESCENDO." Blijkens een voorloopig bericht in dit nr. wordt door bovengenoemde zangvereeniging een concert aangekondigd met medewerking van het Kinder koor, tegen Zondagavond 27 Febr. in het gebouw „Concordia" alhier. Voor de zangliefhebbers staat er dus weer iets moois te wachten. trad zij naar dc schutting toe om' de tuindfeur te openen. Clement kwam nu het tuintje bin nen, maar bleef eerbiedig bij den ingang staan. „Mijne moeder maakte zich zoo ongerust ovér u, juffrouw Wentworth", zeide hij, „dat ik, daar zij wegens ongesteldheid zelve niet kan uitgaan, naar u kom zien. Eerst gisteren vernamen wij de tijding van uw smartelijk verlies. Het. speet ons, dat gij uw leel vo.or ons verborgen hadfc gehouden. Gij twijfeldet toch niet aan onze deel neming D<. liartelijke woorden troffen haar zóó diep, dat zij lvare aandoening nie't kon bedwingen. Na dat zij zich een weinig hersteld hadj dankte zij Clement voor de balmg-stelling, die hij en zijne moeder haar betoonden, en weidd© eenige oogen- blikken over haar verlies en de zwaarte daarvan uit, zonder evenwel in bijzonderheden te tredlen. „Waarom," hervatte Clement, toen zij geëin digd had, „waarom droegt gij dien zwaren lij- denslast zoo lang alleen en kwaamt gij niet ter stond naar mijne moeder, die zulk een hartelijke vriendschap voor u koestert? Wij waren reeds diep met- u begaan, toen gij ons onlangs verliet. Het bericht van het voorgevallene te Winchester scheen u zoo bijzonder te treffen,' dat het mijne moeder zeer berouwde er u mede bekend gemaakt te hebben. Uwe ontsteltenis was zoo groot, -dat ik vergeef mij mijne rondborstigheid de vrees niet kon onderdrukken, dat die treurige zaak u van nabij betrof. Wanneer gij dus niet. aan onze oprechte belangstelling in uw lot twij felt, zeg mij dan of ik u op ©enigerlei wijze van dienst kan zijn." Mathilda zweeg en voerde een pijnlijken, in- wendigen strijd. (Wordt vervolgd).

Nieuwe Langedijker Courant | 1927 | | pagina 1