Nieuwstijdingen De Kooltelling Veilings-Weekoverzicht Marktberichten tredende heeren Jb. Zutt en S. Pronk met bijna algemeene .stemmen herkozen. Bij de rondvraag wordt wederom vastgesteld, dat ieden, die zonder kennisgeving van verhindering niet ter vergadering komen met f ibeboet zullen worden. Voorts wordt besloten, dat'bij aan vraag werkkracht bij ziekte, niet direct een be* wijs van den dokter behoeft te worden overgelegd, doch dat dit later kan volgen. De werkdagen bij ziekte worden voor den plaatsvervanger Vastgesteld voor den zomer van 6 tot 6'en voor,den winter van 75 uur, en in totaal zullen zoo noodig 13 we ken arbeid bij ziekte verricht worden. Hier na sluiting der vergadering. SINT PANCRAS. VERLOTING. Bij de gehouden verloting, waarvan de netto-, opfcrengst f84.— ten deel iel aan (tien Vrone- speler D. de Koning, welke onlangs bij een wed strijd zijn been had gebroken, is de prijs, een electr fietslantaarn gevallen op lot no. 332. Gelukkige winner.de heer T. Bakker. WARMENHUIZEN. TUINBOUWVEREENIGING „DE NOORD." Vrijdagavond werd in het Veilingskoffie huis door den heer VV. Balk, tuinbouwvakon- derwijzer te Alkmaar een inleiding gehouden over de teelt van druiven in kassen. De ver gadering was uitgeschreven door de tuinbouw- vereeniging „de Noord", wier voorzitter, de Heer P. Slot, in zijn openingswoord mede deelde, dat Ir. Hazeloop, tuinbouwconsulent te Alkmaar, wegens ziekte verhinderd was als spreken (op te treden en voorts, dat deze ver gadering was uitgeschreven in verband met een eerlang door het bestuur van „de Noord" in te dienen vorstel tot het nemen van een proef met druiventeelt. De voorzitter merkte op, dat de mate van welstand hier samenhangt met het ge- en mis lukken van één product; de Kool. Verandering van teelt meende het bestuur is noodig. Ook de heer Balk, het woord verkrijgende, noemde de eenzijdigheid een fouft\ Spr. wijst er op, dat ie oppervlakte van 25—30 H.A. ©erf landbouwer-veehouder met zytn gezin en een! tweetal arbeiders een bestaan gaf. Dit verani derde, de tuinbouw kwam, de groote bedrijven vielen uiteen, het aantal gezinnen nam toe en de koolteelt, aanvankelijki op bescheiden voet begonnen, breidde zich zoodanig uit, dat we ons beginnen af te vragen of ook de groote hoeveelheden van dit product geen belang rijke invloed op de prijzen er van hebben. Van] hooge productie is spr. anders niet bang. Hier wordt alles echter op een kaart gezet. Voor een tiental jaren meende men ook, dat in dq druiventeelt overproductie te vreezen was. De practjjk heeft dit gelogenstraft. In het West- land en elders werden en worden nog per jaar ettelijke druivenkassen bijgebouwd. Toch steeg de pry's per K.G. gestadig. Voor millioen K.G., welke jaarlijks worden geproduceerd slechts 1 millioen binnen de grenzen genuttigd. Het gebruik in het binnenland is dus ook nog wel voor vermeerdering vatbaar. Of de grond hier geschikt is? Ongetwijfeld zegt spreker De druif houdt wel van zwaren grond, in dien slechts '5 winters de waterstand niet te hoog is. De af zet zal in den beginne eenige moeilijkheid ver oorzaken. De veiling op eigen markt gaat met kleine hoeveelheden minder goed. De middelen tan vervoer zijp hier echter uitstekend en daar de druif per K.G'. een vrij hoogen pry's, opbrengt, hetgeen de vervoerkosten gunstig beinvloedt, mag men hierover niet te zwaar tillen. De kennis van de cultuur is, zegt spreker, gemakkelijk te verwerven. Hij weet dit bij ervaring. .De teelt is niet moeilijk. Iemand met open oog en goeden wil zal zich de kennis spoedig eigen maken. Voorlichting vragen, het. bezoeken van tuinbouwcursussen, w.o. ook cur sussen in een speciaal onderdeel i.e. de druif, is noodig. De gelegenheid daarvoor is er. Ook moet men hier en daaj eens zien en 'dan, moei-, lijk? Integendeel, onder de vruchtboomen is de druif wel 't gemakkelijkst te behandelen. Op sommige plaatsen ziet men de verstokte scep- tisé van voor enkele jaren thains een 5-tal drui venkassen in gebruik hebben. Voorts behandelde spr. nog enkele bijzonder heden, n.l. de bouw der kassen,, het materiaal, de kosten, het rendabel maken van den greod' der kassen in die eerste jaren, als de druif nog! geen opbrengst geeft en de kas nog niet vult. Ook andere cultures werden nog besproken, vooral naar aanleiding van de vele vragen den] spreker uit de vergadering gesteld. De keuze van het bestuur om bij; het begin nen van een proefbedrijf de druif te nemen - «et advies van den spreker —dat ten aanzien hiervan zonder restrictie gunstig moest luiden, het vrij groot gehoor, (de tuinders vergeten de vergaderingen hunner organisaties wel eens), de wijze van behandeling van het onderwerp, het zijn alle factoren, die meewerkten om deze itidi .van voor enkele jaren thans ©en 5-tal drui- zijn. 1 vei WARMEN HUIZEN. GEMEENTERAADSVERKIEZING. Naar wij. vernemen is de eventueele stem ming voor de verkiezing van de leden van deni gemeenteraad door B- en W. oepaald op, Woensdag 18 Mei a.s. De candidaatstelling is 12 April 1927. WARMENHUIZEN. BEGRAAFPLAATS. Op de begraafplaats van de Ned. Hervorm de Gemeente is thans in gebruik genomen een automatisch begraaf toestel, hetgeen zeer goed voldoet. HEERHUGOWAARD. STAATSPENSIONNEERING. Door de afdeeling van den Bond voor Staats- pensionneering werd in liet lokaal van den heel* Rus een goedgeslaagde propaganda-avond gehou den. In zijn openingswoord werd door den voorz., den heer S. Brugman, met groot genoegen gecon stateerd, dat de afd'. voor hare propaganda-avon- den zoo heerlijk steun en medewerking mocht ervaren van vereenigingen en personen. Ditmaal toch -werden door de zangvereeniging „Ons Ge- noegen" eenige zangnummers ten beste gegeven en werden onder hare leiding een tweètal liederen, i welwillend voor deze gelegenheid gedicht door j mej. Wit, gemeenschappelijk gezongen, terwijl een tooneelstukje werd opgevoerd -door eenige ledien I van „Harmonie". Als spreker trad op de heer P. van Mcven van j Zaandam, die een met groote aandacht gevolgde I rede uitsprak, met 'betrokking tot het verleden, het lieden en de Toekomst van Ie Staatspension- neering. Duidelijk werd door dien spr. uiteengezet, hoe door den Bond is gestreden, wat hij heeft bereikt, waarbij speciaal ook werd gewezen op den indirecten invloed op den toestand dei- ouden van dagen, en waarvoor verder nog met alle kracht gestreden zal moeten worden, om het doel preiuievrij staatspensioen te bereiken. Aan het einde zijner rede, wekte spr. allen op, propaganda te voeren door den 'Bond te verster ken, terwijl mede als krachtig wapen voor het bereiken van ons doel werd gewezen op het ge bruik van het stembiljet.. Een krachtig applaus volgde op dez erede, waarvoor de voorz. Spr. dank zegt en hem toe- wenscht te mogen ervaren, dat zijn optreden voor deze, afbeelding goede vruchten zal mogen afwer pen. Het verdere van den avond werd ruimschoots gevuld door zang, tooneelspel, voordracht en mu ziek. Eenige nieuwe leden konden worden inge schreven. Met een opwekking 0111 allen propagandisten voor de zaak te worden, wend de vergadering ge sloten. EEN ROOFOVERVAL. Vrijdagnacht is een brutale roofoverval ge pleegd in een alleenstaande boerenhofstede io het gehucht Middelrode, behoorende onder de gemeente Bierlikum (N.B.)). Aan dez.g. Zand straat woont de 56-jarige landbouwer J. Arts met zijn 64-jarige vrouw. In genoemden nacht hoorde de vrouw tegen ongeveer 3 uur eenig geraas aan den deurgren-i del. Zij keek uit de bedstede en zag een gemas-. kerd persoon op haar toekomen,die onmidde- lijk gevolgd werd door twee andere individuen, die het gelaat hadden zwart gemaakt. Zij gaf; een gil, waardoor haar man wakker werd. De eerste twee personen wierpen zich op echte lieden, rukten ie kussens onder hun hoofden; tvandaan en drukten hen deze op het gelaat.' Om te voorkomen, dat zij geluid zouden geven, plaatsten de bandieten hun knieën op de aan. gezichten der oude lieden. Onder de uitroepen „je geld, je geld, waar is je geld?"' sloegen eni stompten zij de menschen. Middelerwijl had de derde bandiet met eer. zaklantaarn de kamer afgezocht. De beide an-, dere indringers hadden intusschen de oude lie den uit hun bed gehaald en onder de bedrei ging: „We schieten je kapot, erzit hier vootj duizenden guldens", brachten zij de vrouw er toe, de plaats aan te wijzen, waar het geld ge borgen was. Deze plaats was echter al door de derden bandiet gevonden. Toen de vrouw idit merkte, riep zij: „Gij hebt het al, ik behoef het- u niet meer te geven." :De bandieten, die met den kleinen buit ver* moedelijk niet tevreden waren, ontstaken in; woede en onder de allergrofste bedreigingen wierpen zij het beddegoed vanuit de bedstede op den grond. Daarop gooiden zij de echte lieden. op de matras en slingerden het bedde* goed over hen heen. Zij' verlieten daarop in alle stilte de woning. Eerst des morgens om acht uur werd de toestand der beide menschen ontdekt, doordat een buurmeisje hen wilde wekken in verband met een begrafenis, waarbij beiden tegenwoor dig zouden zijp. Door inmiddels gewaar-schuwi de omwonenden, werden zij verlost. De marechaussee uit Den Bosch, kwam on middelijk ter plaatse. Er werden foto's ge nomen van het veel vernielde huisraad, ter wijl ook voet- en vingerafdrukken werden ge maakt. De vrouw kon een vaaag signalement van de indringers geven. Naar de spraak te oordee- len, waren zij niet uit de streek afkomstig. Een boerenknecht had des avonds drie perso* nen ontmoet, die op een kwartier afstands van de boerenhofstede zich verdekt hadden opgesteld. Het door hem opgegeven signale ment, komt overeen met dat, wat de vrouw (verstrekte, '1 De politie heeft een vage aanwijzing, welke wellicht tot de opsporing van de drie daders zal kunnen leiden. In het geheel hebben de indringers een be- In het geheel hebben de indringers een be drag var f 100 weten te bemachtigen. De beide bewoners hebben enkele kwetsuren aan het ge laat en de armen opgeloopen, tengevolge van de ondervonden mis handelingen. EEN AANVARING DOOR DEN MIST. •tengevolge van den mist zijn gistermorgen twee. stoombooten van. de N.V. Alkmaar Packet, de „Prinses Juliana" van den dienst naar IJmuiden en de „Zaandam I" van den dienst naar Zaandam, nabij de Coenhaven te Amsterdam ernstig met elkaar in aanvaring geweest. Beide schepen liepen aanzienlijke schade op De „Prinses Juliana" is aan den Noordwal nabij de Coenhaven aan den grond geraakt. De sieepbooten van de Alkmaar Paeket ziin ter assistentie gezonden. N AANGEVOCHTEN SCHULDBEKENTENIS. Voor het gerechtshot te Arnhem wordt sedert eenigen tijd een eigenaardig proces gevoerd over een bedrag van drie duizend gulden. Een oude boerenvrouw, te Markelo overleden, liet haar ver mogen. na aan haren broeder. Een nichtje kwam toen evenwel voor den dag met een schuldbeken tenis, waarbij de oude vrouw erkende haar schul dig te zijn een bedrag van drie duizend gulden, uit te betalen drie maanden na haar overlijden. De broeder-erfgenaam wilde echter dat bedrag niet betalen en toen deed het nichtje haar oom dag vaarden voor de rechtoank te Almelo, welke hem veroordeelde om de drie duizend gulden te betalen en dus het nichtje in het gelijk stelde. Hiertegen kwam nu. de oom weer in hooger beroep bij het Arnhemsche gerechtshof. Dat heeft, toen uitge maakt, dat het onjuist is, wat oom beweert, dat hier een gewone schenking zou betreffen, daar in de schuldbekentenis vermeld staat als Schuld-oor zaak: wegen- bewezen diensten. Dat deze schuld oorzaak vaLcl) is, zou oom moeten en mogen be wijzen. Ilij toch beweert, dat het niet aannemelijk is, dat het nichtje, dat destijds 16 h 18 jaren oud Was, bij haar tante drie duizend gulden zou heb- Uc-11 veidiend En als de tante bedoeld heeft het 'haar te schenken, dan is de schuldbekentenis on geldig') daar een schenkingsaete door een notaris moet worden opgemaakt. Het hof laat nu den oom toe om te bewijzen, dat het meisje geene diensten van beteekenis aan haar tante heeft verleend, en, tot dat einde werd haar verhoor op verschillende" vraagpunten gelast. Dit verhoor heeft inmiddels reeds p.aats gehad en de einduitspraak moet nog 'geschieden. HET DURE BIJGELOOF. Onlangs vervoegde zich bij een juffrouw op den-, jHoningerdijk te Rotterdam een vrouw, die flink van den tongriem gesneden was, iets zeer kost*> baars te koop aanbood. Wat het was, wilde zij niet vertellen, van hooge waarde was haar koop waar echter ongetwijfeld, immers, als men het op het lichaam droeg, zou het de ziekten en ziekte kiemen verdrijven. De juffrouw wiide het amulet, het voorwerp, dat zulke merkwaardige eigenschappen bezat, wel eens zien en waarlijk, het zag er geheimzinnig en fraai uit, het was goudglanzend en broos. En omdat jc nu eenmaal hooit kunt weten of het dragen van zoo een interessant voorwerp „de kwaje sappen" niet op de vlucht zou jagen, de verkoopster er le venswijs en vertrouwbaar uitzag en het ding zoo aanlokkelijk glinsterde, werd de koop gesloten, voor een tientje. Een andere juffrouw, eveneens op den Honingerdijk woonachtig, kreeg eveneens bezoek vart een amulettcnverkoopster. Ook déze betoon de belangstelling, en vond het de moeite waard, draagster te woiden van zulk een aanlokkelijk, wat vreemd voorwerp. En het kostte haar slechts hel luttel bedrag van twee gulden. Beide dames torsten haar amuletten met ijver en toewijding, doch helaas, de kwaaltjes bleven haar even weinig even erg kwellen. Het moester^ welhaast prullen zijn, die zij verkocht hadden. De kostelijke glans van de wonderdingen ging bovendien in het gebruik teloor en het bleek, dat vergulde mosselenschelpen voor het goede geld waren ingeruild. Beide dames luchtten haar verontwaardiging over een zoo laag, bedrog bij de politie. Deze zoekt nu naar het mos- seienvrouwtje, dat zoo listig prfijt trok van vrou welijke biigeloovigheid. HET WEDER IN 1926. Het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut geeft lvet volgende overzicht van het weder in -3926: Gemiddeld was de temperatuur een halve graad boven Normaal; Februari was 'ruim 3 Afraad te warm, April 2, September en November ii .5, Maart 1, Juli een half, Augustus en December minder dan cere halve graad te warm. Januari was normaal, Mei, Juni en October waren te koud, respectie velijk, 2, 1 en t graad. De hoeveelheid neerslag was 7 pCl boven de normaal (van 691 mm. Be* langrijk teveel regen hadden Mei, Januari, Fe bruari en October, met afwijkingen respectievelijk 60, 40, 40 en 40 pCt bfoven het normale. In Maart December en Augustus was de regenval respectie velijk, 40, 25 en 20 pCt beneden normaal, in dé overige maanden vrij normaal October had de grootste maandsom, Maart was de droogste maand De vijf hoofdstations hadden gemiddeld 1390 uren zcnnenschijn tegen 1390 uren normaal. De groot ste afwijkingen vertoonden Februari, Mei ,en Maart, de eerste twee met 30 en 38 uren onder normaal, de laatste met 25 uren er boven. ALKMAAR. De j.l. gehouden inventarisatie van Stapelpro ducten, van de bij den Noord-Hollandschen Bond' van Veilingen aangesloten vereenigingen, toont aan, dat op 15 Februari j.l. nog aanwezig waren: 1945 wagons roode kool. 1234 gele kool. 17751/2 Deensche witte kool. 2221/0 uien 97 Peen (wortelen). t Totaal 5274 wagons. Op 15 December 1926 waren voorradig; 4120 wagons Roode kool. 2377i/« gele kool. 3191 Deensche witte kool. 462 uien. 156 peen (wortelen). Tot. 103961/2 wagons stapel-produkten, zoodat de voorraad is verminderd met. totaal 50321/2 wagons, zijnde 2175 wagons roode kool, II431/2 wagons gele kool, 14151/2 wagons Deen sche witte kool, 2391/2 wagon uien en 59 wggous peen (wortelen). Op 15 Februari 1926 waren totaal, nóg aan wezig 4457 wagons stapel-prorducten, zoodat blijkt, dat heden nog 817 wagons stapelproducten meer aanwezig zijn, dan op hetzelfde tijdperk in 1926. 1 I Door het zachte en vochtige weer is er zeer veel gewichtsverlies, terwijl de prijzen van dien aard zijn, dat met de bewaring verlies wordt. i De aanvoer aan beide veilingen samen bedroeg I in de afgeloopen week 134 wagons Deensche w. en 91 wagons gele kool, benevens 25 wagons j uien en 4 wagons peen, tezamen 397 wagons. In de overeenkomstige week van het vorig jaar waren deze cijfers resp. 138, 122, 103, *14 en 3 of tezamen 380 wagons. Hoewel het dus weer een drukke week is ge weest, was het totaalaanbod toch iets minder als vorige week. De teruggang der prijzen in het begin der week heeft dit in de hand gewerkt. Vooral van roode kool werd beduidend minder aangeboden; aanvankelijk ging het dan ook met deze soort slecht en gingen de grootsten voor prijzen beneden de f2.soms tot fl.60 per 10 QKg. en was er ook weinig belangstelling voor doorschot, dat noteerde vanaf f 1.20. Tegen het einde der week en vooral Zaterdag was de vraag heel wat beter en kwam van de eerste kwa liteit de middelmatige kool op f3 in doorsnee en het mooie kleingoed boven de f 5,—, met 5.50 als maximum. Ook afwijkend goed ging beter van de handalleen de groote kool ging nog voor lage prijzen. "Eenzelfd everloop had de handel in gele kool. In het begin der week nog lager geprijsd als ui de vorige, was de vraag de laatste dagen veel beter. De aanvoer bleef vrijwel op het oude peil, dus gingen de prijzen naar boven. Dgrootste soorten noteerden van 2.503.50 per 100 Kg. en het mooiere kleinere goed kwam Zaterdag' tot hoogstens '5.Ook afwijkende kwaliteit kon meer opbrengen en ging van do hand voor 1.80 —f3.50. Was den geheelen winter, vooral van Deensche witte kool den aanvoer niet naar verhouding van den grooten voorraad, in dez,e week nam deze plotseling beduidend toe en was nog grooter als die van Roode kool. Was in het begin der week de prijsdaling bij deze niet zoo groot als bij de andere soorten, het groo'tere aanbod hield de laatste dagen een verhooging wel wat tegen. Toch bleek ook hiervoor de vraag beter en werd Zaterdag voor de kleinere weer f4.4.50 per 100 Kg. betaald en was voor groote kool f2.50 het minimum; intusschen is deze prijs nog la ger dan vorige week. Het doorschot ging van de hand voor 2.3.50 per 100 Kg. Nog geen week was de aanvoer van uien zoo groot als nu. Het product komt echter nogal geregeld ter veiling en voor "diverse richtingen waren er dagelijks kooper9; 'de prijs kon zich derhalve vrij goed handhaven. Wel was er ver schil in prijs wegens kwaliteit. Minder mooie uien bleef soms onder de f4.en mooie blanke noteerden meestal tot f4.604.70. Zaterdag zelfs tot 4.90, drielingen brachten 3.304.10 per 100 Kg. op. Ondanks een blijvend gering aanbod ging de prijs der peen nog terug. De laatste dagen was de prijs weer weinig meer dan f 2.p. 100 Kg. In het algemeen had, door de verlevendiging van den handel in de laatste dagen^ deze week geen ongunstig verloop en zou men hieruit af leiden, dat er toch wat meer vraag naar 3è sta- pelgroeuten begint te komen. - NOORDERMARKTBOND. 21 Februari. 5300 Kg. uien 4.404.60, drielingen 3.803.90, nep 2.903.grove uien 4 50, 1800 Kg peen 2.60—3.20, 54200 Kg. roode kool 2.70—5.20, doorschot 1.604.70, 32600 Kg. gele kool 2 60 —4.80, doorschot 2.204.30, 55000 Kg Deensche witte 2.604.40, doorschot 2.30—4 10, 300 Kg. kroten 1.70. 22 Februari 11300 kilogram uien. Uien 4.304.50. Drielingen 3.40—4.Grove uien 4.404.60. 3500 kilogram peen 2.70. 191900 kilogram roode kool. 1.805.60 doorschot 1 404.80. 97000 kilogram gele kool 2.905.10, idem doorschot 2.504.30. 187300 kilo gram deensche witte kool 2.40—4.50. idem door schot 2.104.r& WARMENHUIZEN. 19 Februari. Roode'-"kool ie-soort 2.90—5.60, idem' 2e-soort 1.90—4.30. idem uitschot 0.601.80. Gele kool ie'soort 3.7c5idem 2e soort 1.904.20, id. uitschot 0.60—1.501 Witte kool ie soort 2.604.40 idem 2© soort 1.80 -3.30, idem uitschot 1.101.70. Nep j.6o--2.Drielingen 3.403.80; Uien 3.90 4.60. Grove uien 3.704.40. Peen 2.40. Aan voer toi'050 kilogram roode kool, 27450 kilogram gele kool, 425700 kilogram witte kool, 9250 kilo gram uien, 1500 kilogram peen. 21 Februari. Roode kool ie sóott 2 104.70, idem 2e soort 2.803.50. Gele kool ie soort 3.20—4.40. Deensche witte kool ie soort 2.80—4.10. idem 2e soort 1.90 5—-2.30. Drielingen 3.50. Uien 4.504.70. Aan voer 17000 kilgorrfm roode kool, 2700 kilogram ge le kool, 7000 kilogram dèensche witte kool, 2200 kilogram uien ALKMAAR 21 Februari. Spruiten 16.35-—Bieten 0.602.10 per 100 kilogram. Prei 2.20—8.30 per 100 bos. Boerenkool 1.10—6.40. Groene kool 1.10—5.30 per ioo stuks. Roode kool i.iö5.90. Gele kool 0.904.10. Wor telen '1.90--10.20. Uien 3.20—3.90. Selderei 7.30 Ti.70 per 100 kilogram. Bloemendaler kool 2.80 9.40 per too stuks. Witlof ie soort 20.—28. idem 2e soort 1518.— per 100 kilogram. ALKMAAR. 19 Februari. Aanvoer 84000 kipeieren. Prijzen, 56 —58 kilogram 6.80—7,— per 100 stuks. 5660 kilogram 7.-7.40 per 100 stuks. 6062 kilogram 7.207.50 per iOo stuks. 62—64 kilogram 7.307.90 per 100 stuks. Bruine eieren 7.39.8— per 100 stuks. Aanvoer 3000 eendeieren. Prijs 7.80 per 100 stuks - AMSTERDAM. 21 Februari. Noordholland Noordhollandsche eigenheimers 44.20. Anna Paulowna zand 5.-—5.50. Anna Paulowna rooden 4.25. Hillegommer zandaardappe- len 5— -5.50. Zeeland Z bonten 4.755.10. Z. blauwen 4.75—5.Z. bravos 4.4.50. Z. blauwe eigen heimers 4.4,20. Z. redstar 4.104.25. Z, bonte poters 2.75—3.25. 'Z- eigenheimer poters 3.25. iZ. bravo poters 2.753.25. Z. blauwe poters 2.753.215 Z. eigenheimers 4.30—4.40. Friesland. Fr. borgers 4.30—4.40. Flakkee. Fl. eigenheimers 4.404.50. Fl. roods'ar 4.104.25. Fl. blauwe eigenheimers 4.- - 4.20. Fl. bravos 4.-4-5°- FI- Juin* Per 5° kilo 2.-*-2.20. Fl. eigefth. poters 3.25. Fl. roode star poters 2.753. Spui. Sp. eigenheimers 4.404-5°- Sp. rood- star 4.204.25. Sn. blauwe eigenheimers 4. 4.20 Sp. bravos 4-4-5°- SP- eigenh. poters 3.25. 3.40. Sp. roode star potérs 2.753. -Malta-aardappelen. Wintermalta 13.14— Blauwen, bonten eigenheimers, roode star. brS- vopoters gevraagd, 'naar grootte van 2.75. tot 3.255 ALKMAAR. Vee. 2i Februari. AanvoeF 32 koeien 160 —380, 4 vette kalveren 70.--140.— per kilogram 1.30r.50. 175 nu'ehtete kalveren 6.—18.-

Nieuwe Langedijker Courant | 1927 | | pagina 3