Plaatselijk Nieuws UIT DEN OMTREK. Verkiezing Provinciale Staten Cantlidaatsteiiing in het district Helder Parlementair overzicht Land- en Tuinbouw Binnenland NOORDSCHARWOUEE. INSTITUUT VOOR ARBEIDERSONTWIKKELING. Dinsdagavond half acht had een vergadering- plaats in „Concordia", belegd door het Instituut voor Arbeidersontwikkeling, waarin optrad de heer W. J. Smit, directeur der-Gasfabriek, met het onderwerp Gasfabrieage. Spr. hield een zeer duidelijke rede over het ontstaan van gas, én de uitvinding daarvan, hoe de techniek zich van het begin af ontwikkeld heeft, en hoe de ver schillende bijproducten uit het gas gehaald wor den. Dit alles webd door spr- uitvoerig toegelicht met behulp van lichtbeelden. Een aandachtig publiek volgde deze rede. OÜDKARSPEL. HERHALINGSOEFENINGEN. Blijkens publicatie van den burgemeester zij'n de verlofgangers dezer gemeente der lichting 1924, P. W. Quax, D. Wageftaar en P Kramer, i opgeroepen om op 28 Maart voor herhalingsoefe ningen in werkelijken dienst te komen. Plaats van op Komst Helder. NOORDSCHARWOUBE. ONZE AUTCBUSDIENST. Gister werd te Haarlem in het ooilege van Gei. Staten de aanvragen om concessie behandeld van de A. T. O. en de Eerste Lange dijker Auto- busdienstonderneming Fa. Kok, Tuinman en Wil- ken. Gesteund door de voorspraak van Burgemees ters en Wethouders en autoriteiten van de vier Langedijker gemeenten en uit dén omtrek, mocht het resultaat der besprekingen verwachtingen doen wekken, die het behoud van onzen autobus dienst verzekeren. NOOR'DSCH AR WO U DE. CONCERT „CRESCENDO" Door de Zangvereniging „Crescendo" zal Za terdagavond 5 Maart, met medewerking van het Kinderkoor, onder leiding van den heer Willem Hcspe, een concert worden gegeven in de groote zaal van het gebouw „Concordia." OUDKARSPEL. DE V.V.V.V.V. In de gisteravond gehouden commissievergade. ring van bovengenoemde vereeniging, kwam we derom het aftreden van het bestuur ter sprake, Na een vrij langdurige gedachtenwisseling besloot het bestuur aan te blijven, mede in verband met de reeds begonnen organisatie van de aanstaande feesten UITSLAG VER KÖO PING gehouden, door Johann W. C. Kroon, notaris te Zuidseharwoude, op Woensdag 23 Februari, des avonds 6 uur in het hotel „Conoordia" te Noord- sebarwoudc. 1. Drie akkers bouwland in de Diecsmeer te Oudkarspel 93 snees. KooperC. Wagenaar Kz. voor i' 5092.50. 2. Een akker bouwland aam èn ten Zuiden van de Trijntjesloot te Noordscharwoudie 3 snees. Kooper. C. Pranger Pz. voor f 309. Direct te aanvaarden. Eigendom van den heer Wouter Kuiper Sr. ST. PANCRAS. De gisteren gehouden onderhandsche aanbeste ding van een woonhuis met bakkerij, voor den heer Contant, had den volgenden uitslag: Metsel en Timmerwerk. A. Smit f 4350 K. Wester - 4335 S. Zeegers - 4290 Fa. Bruin - 4230 De gunning is aangehouden. Schilderwerk gegund aan A. Blok voor f 325. In het district Helder zijn 12 lijisten ingediend, namelijk: I. Sociaal-Democratische Arbeiderspartij: 1. A. W. Michels, Haarlem; 2. J Westerheff, Alk maar; 3. P. Zeeman, Zuidseharwoude; 4. N Sloo- ten, geb. Smit, Grootschermer; 5. N. Tj Swier- stra, Enkhuizen; 6. G. Schagen, Enkhuizen; 7. N. J. Plomper, Hoorn; 8. C Ham, Wijdenes; 9. R. Witte veen, Oterleek; 10. G. Gaijaard, N_ Nie- dorp. II. Anti-Revolutionnairen: 1. A. Gravenstein, Urk; 2. P. Slot A.PzBr. op Langendijk; 3. K. Brug, Marken; 4. A. Barten Pz., Noordscharw. 5. J. Vijn Kz., Opperdoes; 6 P. Gootjes, St. Pancras; 7. J. Sluis Nz., Enkhuizen; 8. E. H. Bos, Helder; 9. G. Prins Jbz., Andijk; 10. K. Biersteker, Krabbendam; 11. P. Steenblok, Hoorn; 12. J. Balder Jacz., Br oj> Langendijk. III. Christen-Demoeraten: 1. J. H Staalman, Huizen: 2. C. Bot, Helder; 3. Alb Hakvoort, Urk; 4. K. Wijker, Egmond a. Zee; 5 K. West- land, Huizen; 6. C. Balder, Amsterdam. IV. Vrijzinnig-Democratische Partij: 1. P. Kos telijk Pz., Heerhugowaard2. Jb. Koster, Win kel; 3. W. de Boer, Helder; 4. H. Koster Kz^ Wieringerwaard; 5. C. Wijdenes Spaans, Anna Paulowna; 6. W. Balk; Alkmaar; 7. A Aukes- Timmer, Bakkum; 8. E. P. Keijser Cz Texel; 9.- P. de Beurs, Helder; 10. J. Daalder t>z„, Texel; 11. L. F. v Loo, Helder; 12. F. Scher mer, Schoorl; 13. K. van Terwisga, Terschelling. V. Middenstanders: 1. A. Weiss, Amsterdam; 2. J. Milhado, Amsterdam; 3. A F. Bruinsma, Amsterdam; 4. D. Alta, Amsterdam; 5. C A- v. d. Wal, Amsterdam; 6, B. A Mullens, Amster dam; 7. N. Wolf, Amsterdam; 8. C J. van Ast, Amsterdam. VI. Vrijheidsbond: 1. R. Kaan, Wieringerw 2. D. R. W, C. Boswijk, Texel; 3. A. W. Dek ker-Klik, Helder; 4. P. Stapel, Hoogkarspel; 5. S. Jaring, Helder; 6. W,. Vader Dz Schagen; 7. I. H. J. Vos, Amsterdam VII. Roomsch-Katholieke Staatspartij: 1- J Burger, Harenkarspel; 2. H. F. v Nuland, Scha gen; 3. W. C. van Breda, Helder; 4 C. Kramer, Zuidseharwoude; 5. M. W. de Graaf, Texel; 6 J. Groen Az., Zuidseharwoude. VUL Aiiti-Stemdwaogparfij1. N. Joustrn, Helder; 2. P. W. Oversteegen, Schoten; 3. G. Vergaaij, Anna Paul.; 4. H. D Janssen, Hélder- IX. Communisten: 1. D. Wijnkoop, Amsterd. 2. C. A. Vader, Weesp; 3. J. C. Ceton, Amsterd; 4. J. Brommert, A'dam; 5. J J. Westmijze, Pur- mereud; 6. M- v. Renswouw, Velsen; 7 H. Woel-_ ders, Adam; 8. J. Doornbuseh, A.'dam: 9. Al. de Groot, Blarieum. X. Christelijk-Historische Partij: 1. W. J. Kernkamp, Edam; '2. G. P. de "Vos, Enkhuizen; 3. J. Ringers, Alkmaar; 4. P. Ytsma Pz., Br- op Langendijk: 5. J. Kroonenburg, St. Pancras; 6. C. v. Dam, Helder; 7 H. de Bruijn, Purme- rend; 8. R. Bets Pz., Zaandijk; 9 G. C. Dun, Alkmaar; 10. D. H. v Lennep, Heemstede. XI. Roomsch-Kath. Volkspartij: 1. J. J. Bui- ting, Haarlemmerliede2. J. J. Gemmel, A'dam; 3. N. Hom, Hilversüm; 4. S v. d. Wakker, Alk maar; 5. Jac. Zuurbier, Velsen; 6. H. G. Peer, Hilversum. XII. Gereformeerde Staatspartij: E. Kuijk, Amsterdam; 2. C. M. van Joolen, Bussum; 3 J. A. Versteeg, West zaan4. C van Hiel, Hilver sum; 5. -F. J, Julsing, Amsterdam; 6. C. J, Kesting, Hilversum; 7. C. Kramp, Velsen. 22 Februari Nadat de Kamer bjj'kans drie vergaderingen aan de beidie annexatie-wetjes had besteed, werd een aanvang gemaakt met de behandes ling van het wetsontwerp tot opheffing van pri vaatrechtelijke belemmeringen. Doel van dit werkje is, de mogelijkheid te openen, op meer eenvoudige wijze dan thans, kan geschieden, de belemmeringen op te hef fen, welke door hen, die ten aanzien van een onroerend goed eenig recht kunnen doen gel den, aan de totstandkoming en de instandhou ding van werken, in het openbaar belang bevo len of ondernomen, in dein weg worden gelegd. Echter moét de Minister van Waterstaat vanj oordeel zijn dat, wanneer het noodig is voor het totstandbrengen van een rijjks-, provinciaal of reglementair waterschapswerk of van eenig wa- terschaps- of gemeentewerk, dat van openbaar belang is verklaard, gebruik te maken (duur zaam of' tijdelijk)) van alle mogelijke onroe rende goederen,-woningen dus incluis, het ge wone middel van onteigening bij de wet rede lijkerwijze niet kan worden gevorderd en de betrokkenen recht hebben op schadeverging. Een nieuw begihsel brengt dit wetje niet, wel eeij uitbreiding van de bestaande wet-l geving, n.l. van de belemmeringen-wet vaft 1899 en de wet van 1918 omtrent de electri- citeitswerken. Maar het valt niet te ontkennen', dat het eigendomsrecht weer opnieuw een deuk krijgt, omdat de rechthebbenden verplicht zijn te gedoogen, dat zoodanige werken worden aangelegd ein instamd gehouden, Men zat. dus het aanleggen van gas-, waterleidingen, rio- leering e. d. op zijjn terrein moeten dulden, eoj ook moeten toelaten het oontroleeren en onder houden van deze werken. Hoe zal de schade-' vergoeding voor al dit ongerief op eigen erf ooit goed zijn vast te .stellen? De regeering was reeds tegemoet gekomen aan een der bezwaren tegen deze wettelijke) voorziening, door een wijziging aan te bren gen waardoor de beslissing, of onteigening niet redelijkerwijze gevorderd wordt, in hoogste in- •uantie bij de rechterlijke macht is gebracht. Minder toeschietelijk stond zij echte" tegenover het amendement om melde beroep toe te kennen' op het Gerechtshof ten aanzien van de matei gebruiksbelemmeringen. De Kamer lie* zich echter niet overtuigen en aanvaardde het ameji-- dement, zoodat het Gerechtshof mede zal kun nen vernietigen de beslissing van den Minister van Waterstaat, dat in het gebruik van het: onroerend goed niet méér belemmering wordt gebracht dan redelijkerwijze voor den aanleg de instandhouding, de verandering of de over brenging van het werk noodig is. Dc heeren Droogleever Fortuyn en Heems kerk hadden voorts ernstige bezwaren tegen de mogelijkheid, dat boomen en beplantingen kun nen worden opgeruimd. De Regeering stelde echter prijs op een afzonderlijke regeling met het oog op spoedgevallen, doch tenslotte is zij aan de bezwaren tegemoet gekomen dooi de algemeene" regeling ook van toepassing te dfocn zijn op belemmeringen door boomen op of nabij het terrein van de werkzaamheden, be houdens in spoedgevallen. En daarna werd het ontwerp zonder hoofdelijke stemming aange-« nemen. Vervolgens passeerden nog eenige kleinere wetsontwerpen, o.a. dat tot opheffing van het bouwfonds voor de Departementen van Binnen- landsche Zaken en Onderwijs, Kunsten en We-i temschappnn. De uitgaven voor de stichting van gebouwen worden dus weer, als vóór 1915, op den gewonen dieinst (begrooting Financiën) ge bracht. Wie de moeite neemt eens nauwkeurig na te gaan wat in ons groentenland gebeurt, de uitin gen leest in ons blad van tuinders ter vergadering en vooral daarnaast een open oog heeft voor den tegenwoordigen toestand in de bedrijven, staat dik werf verwonderd. De verwondering gaat ras over in bewondering. 'Over zoo sterke, krachtige bewijzen van taaie energie, durf en volhardend optimisme. Vergun me enkete dingen aan te dui.den. We telden half December een geweldigen voor raad winterproducten van 10360 wagons groenten. We vroegen ons af, wat zal dat geven? En Decem ber liet zich goed aanzien, er was voor Kerstmis nogal vraag, we gingen vol moed 't nieuwe jaar in Maar hoe zijn we teleurgesteld. Januari bracht regen, nevel, hooge temperatuur. De Langedijkers stonden vroeg op, en werkten van/s-morgens vroeg tot 's-avonds laat bij fel electrisch licht. Ze blaadden de kool af, de bladenschuitjes wer den vol, veel koolblad retourneerde haar de ak kers. De prijzen daalden, verlies wat den prijs en wat de hoeveelheid betrof. En de Februarimaand is al weinig bete* to* heden. Het slechte weer hield aan, de koolwallen in de boeten zakten, ook al ging er woinig of 'niets naar de veiling. En zoo naderden we half Februari, den. tijd vdn de tweede telling. We vroegen elkanders 'mee ning, want het stond ons allen klaar voor oogen, da1: er te weinig was verzonden. Jdaar er is zoovéél verrot. Maar hoeveel?' En nu hebben we dan de cijfers gelezen; wel s uit deze cijfers niet op te maken, hoeveel er ver- lórfen is gegaan, maar we weten wat er nog aan wezig is. Ruim de helft van de roode kool is weg. Gele kool is er nu minder dan in Februari '26. Witte kool is er beduidend meer. In totaal is ev nu ruim 800 wagons mee' aanwezig dan ver leden jaar om dezen tijd. 'k Zou mc levendig de volgende redeneering eens bóuwers kunnen voorstellen. Van de herfst sloofde ik me af, om mijn goed op tijd binnen te krijgen, sjouwde wat ik kon. Uren en uren heb ik in de Ikoolboet gesleten. Wat ik naar de veiling bracht is niet veel, wat doorschot en wat uitschot. De opbrengst ervan stelde me nauwelijks in staat, ondanks ingespannen werken, dag in dag uit, de kósten van levensonderhoud van het gezin en die van het bedrijf te dekken. De helf: van mijn koel is weg. Ik vraag in allen .ernst, zou het niet echt-menschelijk zijn, als velen in dof pessimisme neerzaten? Een stoer ras, dat van de Westfriesche tuinders. Komt, beluistert een andere toon, die getuigt van levensdurf, van moed, van energie. Er was vergadering van den Vierbond. Laatst schreef ik van deze organisatie, „daar hoort ge zoowat nooit iets van." We hebben er nu van gehoord en het was uitnemend, wat we vernemen. Er is breed gediscussieerd over het euvel van te wéinig aanvoer in NovemberDecember. Tot een bepaald besluit is men niet gekomen. Doch dat is minder. Men beziet de zaken objectief en neemt geen overijlde besluiten. Mer. heeft de fout terdege onderkend, waarschijn lijk is men het nog niet eens wat het meest doel treffend medicament zal zijn Éen mooie vergadering is het stellig geweest, die van den Vi'erbond. Er kwam ook ter sprake het voorstel van de .rec.-ame. Het Centraal Bureau vroeg op dé Provinciale ver gadering één vijftigste procent van den omzet. Het ontbrekende zou uit de reservekas worden ge- supleerd. Maai wat beteekent één vijftigste pet. voor zoo belangrijke zaak als de reclame voor onze Noord hollandsche groenten? F.r. zoo nam de Vierbond het besluit, bij de Jaarvergaderingen de vereenigingen voor te stellen één tiende pet. van den omzet voor reclame te besteden, een dubbeltje van elke ioó gld. alzoo. flet meerdere boven één vijftigste'pet., dat men denkt te besteden voor dit doel, zal dan uitslui tend de reclame voor het Noordhollandsche pro duct ten goede komen. Weer vraag ik is het geen bewijs van energie en durf, van vertrouwen in de bedrijven en in de organisatie in deze tijden met zoo'n voorstel te -komen? En niet alleen dat het wordt voorgesteld. het' >vordt aangenomen ook en zal straks aan de- piaatselijke organisaties ter goedkeuring worden voorgelegd. Er wordt straks natuurlijk ook weer gezegd, och die reclame. Wat een onzin. Geldwegsmijterij. Een week vorst is beter dan alle reclame. Wat heeft de Engelsche reclame voor profijt gebracht. Natuurlijk hooren we die dissonant, in het orga nisatiekoor. 1 Alsof ooit eenig menschenwerk volmaakt ware. Nimmer, ook op dit terrein, fouten worden ge maakt. Reclamemaken is een kunst, die geleerd moet worden. Ook hier geldt „al doende leert#men." Wat nooit goed te praten is? Altijd op die gebleken fouten tewijzen, ep ^daarnaar de waarde van het gedane werk in het geheel 'e beoordeelen. Dat is kruidenierspolitiek. Rond Hollandsch gezegd „spijkers zoeken op laag Er is nog meer op te merken in ons Groenten- land, thans nog in den druk. Er wordt gedacht en gepeinsd op andere cultures. Een merkwaardige wenk is door een groothandelaar gegeven, die wees op de goede kans, die de verbouw van witvlee- zige aardappelen bood. Het bleek me ivan twen :zijden, hoe deze opmerking de aandacht trok. Een bouwer in de Schermer verzekerde een beperkte <proef te zullen nemen, eveneens een Langedijker bouwer denkt er sterk over, desgelijks te doen. Te Warmenhuizen is een lezing gehouden over de cultuur van druiven. Deskundigen verzekeren, dat deze cultuur goede kansen biedt, 'ten eerste wijl de cultuur eenvotfdig is, en ten tweede, dat er van dit gewas nog geen sprake is van overproductie Velen beweren, dat dit laatste met de tomaten wél eens kon blijken. Zoo zien we, ondanks den druk nog een opge wekt organisatieleven, een aandurven van de ■moeilijkheden. In de laatste dagen valt een gelukkige verbete- jring' te constateeren ter veiling. Zoo hebben we goeden moed. DE ONTWIKKELING DER GROENTENTEELT In de zitting vaan den Pruisischen Land-i dag heeft de minister van landbouw dr. Steii gei de behandeling van de 'begrooting vani landbouw ingeleid met een uitvoerige reden -waarin hij o.a. betoogde dat er noodzakelijk© invoerrechten op groenten en fruit dienen te Hvorden geheven. Voorts deelde de minister mede dat men voornemens is in Oost-Fries land, dat het zelfde klimaat heeft als Neder land, uitgebreide groantekweekerijen naar Ne-» 'derlandsch model aan te leggen. De minister steld 'daarvoor een bedrag van tien millioen; mark uit te trekken. Men hoopt landbouwers: bereid te vinden zich in die streek neder te zet ten. Ten bewijze hoe noodzakelijk een groente* kweekerij op groote schaal zou zijn, deelde de; minister mee dat in 1926 (de invoer vanjongej groente 'een bedrag van circa 130 millioen marlc vertegenwoordigde. Een groot gedeelte daar van hoopt men zelf te kunnen teelen om zoo, deze invoer te kunnen uitsparen. DE DUITSCHE CONCURRENTIE. Naar aanleiding van de door den minister van landbouw in den Pruisischen Landdag ge dane mede deelingen omtrent dc stichting van groentenkweekerijjen in Oost-Friesland hadden' wij hedenmorgen een onderhoud met den heer Willem Balk, den Alkmaarschen secretaris der provinciale commissie voor de veilingen in Noord-Holland. Deze deelde ons mede, dat in de laatste jaren ons land overstroomd werd door voorv mannen uit Duitschland op tuinbouwgebied ent het dus geen groote verwondering behoefd© te wekken, dat thans daar eigen groentekwee-i kerijen op groote schaal zallee worden ge-^ sticht, o.a. ook, naar hem bekend was, op ge-! meentegronden in den osnlmiddelijken omtrek' van Berlijn. Natuurlijk zullen deze .aanstaande Duitsche groentenkweekerij|en ernsig nadeel aan onze Hollandsche tuinders kunnen berokkenen doch het zal hen ernstig prikkelen, om de teelt van Hollandsche groenten en fruit nog meer te veredelen en te verfijnen ein te trach-tewi nieuwere en grootere afzetgebieden voor! hun producten, te vinden. De concurrentie zul len onze Hollandsche tuinders, dis bijl uitstek) geschikt zijn voor tuinbouwcultuur op gronden welke geen .gebrek aan weter hebben zooals by ons, met groote kans op volledig succes, kunnen aanvaarden. Iim elk geval is de ko mende concurrentie der Duitschers op tuin bouwgebied veel eerlijjker dan de geniepige wijze, waarop Engeland onzen varkensexport'' en Amerika onze bollenteelt bemoeilijken (Hbl.) TUINBOUWSTATIST1EK. Naar wij vernemen is van de 14.000 lijsten met vragen die ter beantwoording aan de Noord-Hollandsche tuinbouwers zijin toegezon den om tot een juiste inventarisatie te komen) van het aantal H.A. grond, waarop de tuin-- bpuw in deze provincie wordt üitgeoefend, het' grootste deel reeds binnengekomen. Aangezien! op deze lijsten ook verschillende bijzonderhe- den omtrent 'de teelt van gewassen en groen ten moeten worden ingevuld, zal men een waar-, dëvol overzicht omtrent den stand van zakent in onze tuinbouwwereld krijgen. Het kan ech-» ter nog wel eenigen tijd duren voordat alle lijsten zullen zijn ingevuld, die dan later naar het centraal bureau voor de veilingen te 's Gravenhage worden gezonden, waar zij worden) uitgewerkt. DE LOOP DER BEVOLKING. Blijkens het Centraal Bureau voor de Statistiek hebben, wat de geboortecijfers betreft, deze }bei houdens enkele onbelangrijke afwijkingen in rijk en steden tegen het einde van hét jaar, Juin dalend beloop, hetjvelk thans rèeds een halve eeuw met geringe schommelingen aanhoudt, ook in 1926 voort gezet. Vergeleken bij het aanvangscijfer van onge veer 37 per duizend, is het thans reeds met een derde teruggeloopen. Met name in de steden moed het reeds opmerkelijk laag heeten, al mag bij ver gelijking met het rijkscijfer niet worden voorbij gezien, dat de samenstelling der bevolking naaï den ieeftijd en den burgerlijken staat 'in stedep en platte - land belangrijke vefSchillen vertoont. De sterftecijfers zijn voor wat het rijk 'in zijn ge-, hee! betreft in de meeste maanden van 1926 eenigs zins hcoger geweest', dan in de overeenkomstige van het voorafgaande jaar, in de steden was zulks in 5 maanden het geval. De in December ook hier'te lande opnieuw ver* schenen griepepidemie heeft het sterftecijfer voor die maand noj? niet belangrijk beinvloed. Het bleef niet onbelangrijk beneden dat van December 1925. Trouwens, op een totaal van 6932 sterfgevallen wa ren er niet meer dan 180 in die maand aan influ enza te wijten Ook de cijfers betreffende de zui- gelingsterfte. die, anders dan de algemeene Sterf tecijfers niet ondet den invloed van den leeftijdsop bouw der bevolking staan, eri aan veel hoogere methodische eischen voldoen, waren in 1926 in rijk en groote steden doorloopend, en niet onbelangrijk, hooger dan* in 1925. Het bevolkingscijfer van het rijk, hetwelk in October 7.5 millioen zielen over schreed,. bedroeg op 1 Dec. 1926 7.513.888, tegen 7.405 120 een jaar te voren. Er was dus in deze 1? 7maanden een toeneming met 108.768 zielen of 1.47 percent. In'de groote steden telde de bevolking op 1 December j.l. 1.846.779 zielen tegen 1.816.676 een jaar te voren. Hier bedroeg de toeneming weshal ve 30.103 zielen, zijnde 1.71 percent. DE ZUIDERZEEWERKEN. In den loop van dit jaar zal er aan de Zuiderzee werken een bedrag van 13.000.000 gulden worden besteed. Men zaï beginnen met den bouw van de sluizen ten oosten van Wieringen in den reeds ge reed gekomen bouwput. Ten oosten van de Mid- tielgronden, ongeveer Z.W. van Zurich, zal een om- ringdijk worden gemaakt voor den bouwput voor het stelsel van sluizen, dat daar in den afsluitdijk wordt aangebracht Een begin zal Worden-gemaakt aar» deh grooten afsluitdijk tusschen de bovenge noemde sluizen en den Frieschen wal. De Frie- scche dijk ten noorden van Zurich zal worden ver zwaard. Bij Medemblik zal men beginnen met het. maken van een bouwput voor het gemaal, ten dienste van den nieuwen N.W. Polder. Een begin wordt gemaakt met het leggen van den. dijk van Den Oever op Wieringen naar Me demblik. Er zal begonnen worden met het ma ken van een dijk van Wieringen bij de Haukes naar de Noordhollandsche kust en verder zuidwaarts. Verder komen nog tal van kleinere werken aan de beurt. BELASTING SPEELKAARTEN. De ,,N. Crt. verneemt, dat de eblasting op dc speelkaarten niet met 1 Juli, doch met 1 April ^a.s. zal worden afgeschaft. GEEN NIEUWE CONCESSIES. Uit Haarlem wordt gemeld: Bij B en W. was een aantal verzoeken ingekomen om toestemming te verleenen tot het spannen van draden over de stad voor de vestiging van eenige radio-ecntralen. B. en W. stonden, naar wij verne-

Nieuwe Langedijker Courant | 1927 | | pagina 2