Raad Broek op Langendijk MIJNHAPïgrs -£3x<%g5:' Ui! den Omtrek JAARVERGADERING Langedijker Groente-Centrale. Dinsdagmiddag 4 uur vergaderde de Raad van bovengenoemde gemeente onder voorzitterschap van den Ede lacht baren Heer P. Slot, burgemees ter. Secretaris de heer Schelhaas. Aanwezig alle leden. De voorzitter heet de leden hartelijk welkom inzonder den heer Ooijevaar, die thans weer in zooverre 'hersteld is, lat hij de verga dier ingen weer kan bijwonen. Z.awenscht hem een spoe- heiil omtrent een hooger aantal Icon niet ver kregen worden. De heer Ooijevaar stelt <le vraag, of de minis ter geene uitzondering op den regel maakt en voor een kleiner aantal als wettelijk bepaald is, toestemming verleend voor een derde leerkracht. De voorzitter acht zulks zeer twijfelachtig. Indien er eenigs zekerheid bestaat, dat op de teldata's het aantal 97 zou bedragen, zou zulks een klemmend argument zijn, doch de kans is' zeer gering, dat op de eerstkomende teldatum n.l. 15 Maart» dit aantal bereikt wondt. Dc heer De Boer vraagt of het niet voldoende is als op 2 van de 4 teldata's het aantal over- Ivan mi vYuirai. zi.u wcuScuu ,'ieiil een suoa- ij dig algeheel herstel tos en opent hierna 1e ver- 1 W^. - - De voorzitter antwoordt ontkennend, daar het gemiddelde der 4 data's wordt genomen. Weth. Slot zegt, informaties te hebben inge wonnen 'bij den secretaris van Het Belang Ier schuld verlost. Bij de bespreking zctkooljregeling deelde voorz. mede, dat dit door {de commissie, bestaande uit; de heeren C. Pronk. J. Kos en Jb. Strooper, naar wensch was gedaan. Hun 'werd verzocht het voor dit jaar ook weer uit te voeren, wat door de heeren wordt aangenomen. Het salris werd wederom op 5. gestold»JP.oor het bestuurs lid der Centr. vereeniging zal op voorstel van den neer Jb. Zutt in bespreking worden gebracht op j de eerstkomende vergadering, om aldaar een oplos- j sing te vinden voor plaatsruimte bij het veilen, op Het is zeker thans tot ieder doorgedrongen, dat het. sorfceereii en het prima afleveren van onze producten het middel is, dat ons bedjrijf loonend kan blijven, toch moeten wij: met het sorteeren nog eën stap verder gaan en wel met do tweede- soort. De tweede soort bloemkool is nog een goed handelsartikel, maar moet dan ook beslist goed gesorteerd worden, dat- wil zeggen het, 3e soort er goed uit. [Wij willen hopen, dat dit in het volgend sei- dat een elk bij het z.g.n. opsteken der groenten zoen beter uitgevoerd worden ga-dering met gebed De 'notulen der vorige vergadering worden na lezing onder dankzegging aan dien samensteller ongewijzigd 'vastgesteld. Ingekomen zijn 2 ongeveer gelijkluidende ver zoeken, waarin door D. Sehuitemgker te Noord- scharwoude en fa. Hart en Kuijt te Oudkarspel toestemming wordt gevraagd, draden voor even- tueele radioinstallatie te mogen spannen boven de gemeentegronden. B. en W. steilen v-vn- goedgunstig te beschik ken, mits aan le gestelde voorwaarden wordit voldaan. Aldus wordt besloten. Ingekomen is de goedkeuring van de Kroon op de verordening betreffende de vaststelling van tie schoolgeldregeling. De stemming der Provinciale Statenverkiezing zal plaats hebben op Woensdag 6 April Jeugd en dezelfde inlichtingen te hebben ver kregen als thans door den voorzitter zijn gege ven. Het. Hoofd der School is van meening, dat het aantal der 3 teldata's na 15 Maart 97 zal bedragen. Gezien echter, dat het aantal leerlingen der drie klassen van de onderwijzeres thans 56 be draagt, acht spr. het noodzakelijk, dat hierin verbetering komt, daar het onderwijs op deze wijze niet tot zijn recht komt. Op een vraag van den heer De Boer,'of de tel dagen verzet kunnen worden, deelt- de voorzitter mede, dat deze data's door de wet zijn geregeld. Weth. Slot merkt op, dat indien het vereischto aantal niet wordt bereikt, de Raad niet verplicht kan worden in de kosten bij te dragen, doch ig Van den Min. van Onderwijs is bericht ont- "'"'T,!!! uc vangen dat de Rijksvergoeding voor het onder- I - ^schelijk verbetering aan te brengen b.v :n de gelegenheid ig dit te doen en te kunnen zienf Op den beschrijvingsbrief voor de algem. vergad. zal op voorstel van den heer P. Zomer geplaatst werden om bij het verkoopen op bonnen meer \bij den betaalmeester te doen afhouden. Bij de rondvraag brengt de heer C. Kos het vaar water op den hoek bij de stelt op het ladingsterr rein ter sprake. Daar staat een paal onder water en het is er heel ondiep. Zal in de vergadering der Centr. besproken worden. De beer Jb.\, Zutt brengt in bespreking, dat er enkele kooplieden zijn, die zonder hulp de gekochte goederen soms heel in hunne boeten of schuren laten dragen. Dit scheen ook het bestuur en de vergadering wel wat te ver te gaan, maar een oplossing hiervoor werd niet aan de hand gedaan. Niets meer te behandelen zijnde, sloot ivoorz. deze vergadering. wijs in deze gemeente vastgesteld is op f5280 De 'uitbetaling hiervan zal geschieden na aftrek van f440.voor pensioenbijdrage. Van den burgemeester va,n Oudkarspel is het verslag dienst 1926 ontvangen van den gemeen- schappelijken keuringsdienst. Het batig saldo der rekening bedraagt f 526.04. Aan de aangesloten gemeenten zal geen uitkeering geschieden, doch zal de winst voor eventueele verliesposten wor den aangewend. De opcenten der grondbelasting zijn geraamd op f1320, die dor Personeeie op f 3Ö00. Ingekomen is de balans van de Woningbouw vereniging. De exploitatierekening sluit in ont vangsten en uitgaven op een bedrag van f7653.85. Ingekomen is 'het verslag, van de vereeniging tot verbetering vvn Volkshuisvesting. B. en W. stellen voor bovenstaande stukken voor kennisgeving aan te nemen. Aldus wordt besloten. Ingekomen is een schrijven van Goudsblom, wonende aan het einde van de Sluiskado, waar in de aandacht van dea Raad wordt gevestigd) op de weg, vanaf de woning van de Ruijted tot die vin adressant, welke onbegaanbaar is. Adressant stelt voor f 25 in de 'kosten voor verbetering bij te dragen mits met den aanvang der werkzaamheden binnen 6 weken wordt be gonnen. De voorzitter deelt mede, dat door B. en W. in overleg met den opzichter de toestand daar te'- plaatse oogenscliouw is genomen. Daar verbetering noodzakelijk is, stellen B. en W. voor hiertoe over le gaan en de koste li geheel voor rekening der gemeente te nemen. De heer De Boer acht het wenschelijk de weg vanaf de sluis to verbeteren. De heer Koedijk merkt op, dat het aanbeveling verdient net gedeelte, bedoeld door adressant, ge lijktijdig te verbroeden. De voorzitter zegt, lat overleg gepleegd zal worden met den opzichter. Conform het voorstel wordt besloten. Naar aanleiding van een schrijven van de Ver eeniging van Nedorland-che Gemeenten, stellen B. en W. voor, B. en W algemeene machtiging te verl-eenen voor algeheele uitvoering van Raads besluiten betreffende Burgerrechtelijke handelin gen. 9 Bovenstaande vereeniging raadt aan deze mach tiging te verleenen, daar de publiekrechterlijke handelingen in de wet zijn vastgelegd, dioch de burgerrechterlijke niet. Overeenkomstig het voorstel wordt besloten. B. en W. stellen voor op verzoek van dea directeur der Warenkeuringsdienst eene bepaling op te nemen in ie betreffende verordening, diat het minimum vetgehalte der melk 2.75 pet- moet bedragen. Aldus wordt besloten. De voorzitter «deelt mede, dat in die vorige vergadering besloten was het ingekomen verzoek van de Vereeniging „Het Belang der Jeugd" aan te houden. In dit, schrijven werd er op gewezen, dat d!e leden zich verbonden haddjen, vanaf 1 April '26 de kosten te zullen dragen voor de dierde leer kracht aan de Openb. Lagere School, voor een tijdvak van 6 maanden. Eveneens werd zulks besloten voor het 2e halfjaar. De gelden hiervoor waren gestort op de Zaanlanidsche Bank. Door het staken der betalingen van genoemde Bank instelling kan de vereeniging >de kosten der 3e leerkracht slechts tot 1 Februari dragen en werd verzocht dat de kosten van 1 Februari tot 1 April voorloopig voor rekening der gemeente wer den genomen. De gelden, welke nog door genoem de Bank zullen worden ingeteerd, zullen dian gestort worden in de gemeentekas. Tevens werd verzocht, dat de 3e leerkracht vanaf 1 April door den Raad zal worden aangesteld, daar het aantal leerlingen thans 97 bedraagt én dit bij de inschrijving van nieuwe leerlingen op 1 April wellicht oversclireden zal worden. Betreffende het eerste verzoek stellen B. en ,W, thans voor, goedgunstig te beschikken, daar de uitbetalingen der Zaanlandsche Bank wellicht geheel in orde zullen komen. Betreffende het tweede-verzoek deelt Z..A. me de, dat, gezien de omstandigheden en het aan tal leerlingen, de vaste aanstelling wellicht door den minister 'toegestaan zal worden. Het aantal leerlingen is thans niet zoo roos kleurig, door verhuizing van enkele families, is dit gedaall tot 94, op 15 Maart, 15 Juni, 15 September en 15 December, resp. de teldata's, bedroeg dit aqntal 97, doch daar dit wellicht niet 'geheel juist is, meenen B. en W. niet de vrijmoedigheid te hebben den Raad voor te stel len, dê derde leerkracht aan te stellen. Z-eker- door 'het aanstellen van een assistent, hetgeen in vele omliggende gemeenten gedaan wordt. De voorzitter acht de aanstelling van een bo- ventollige leerkracht zeer ingrijpend, hierdoor zou echter een precedent worden geschapen. De heer Ooijevaar wenscht eene afwachtende houding aan te nemen. ,Spr. acht het zeer wen schelijk, 'dat deze zaak eerst goed wordt over wogen. De heer Zuijdam sluit zich hierbij aan. Door den voorzitter wordt opgemerkt, dat van een besluit nemen nog geen sprake is, wijl er geen voorstel is. Wel kunneii er voorstellen ter tafel gebracht worden. Weth. Slot zegt, met een voorstel te zullen komen voor aanstelling van een assistent. Hierna wordt besloten goedgunstig he beschik ken betreffende het eerste verzoek. Het tweedie verzoek wordt verdaagd tot de volgende vergade ring. Benoeming lid van het Armbestuur, aftr. ,1e heer Jb. Huibers, herkiesbaar. Met algemeene stemmen wordt de heer Hui bers herkozen en zal den l>enoem-de hiervan medie- deeling worden gedaan. Rondvraag. De heer De Boer vraagt hoe of het thans staat met 'den Twuijverweg. De voorzitter zegt geen mededeelingen te kun neti doen, daar Z.A. deze niet heeft. De heer De Boer zegt te hebben vernomen, dat door de Groen te centrale een plan is gemaakt. Z.A. zegt als voorzitter van den Noordermark* bond te kunnen mededeelen, dat het bestuur aan den heer Warteuhorst opgedragen heeft-een plan te ontwerpen. De kosten zullen volgens dit plan f12800 be dragen met een post van onvoorziene van f 600. De weg zal een breedte hebben van 8 meter. Het Marktliestuur heeft dit plan opgezonden naar God. Staten met verzoek de noodige stappen tot vert.etering te doen. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de voor zitter de vergadering. EENIGENBURG. TUINBOUWVEREENIG1NG „DE NOORDi-WEST." Dinsdagavond vergaderde de tuinbouwvereeni- ging ,De Noord-West" alhier, ten huize van den heet K. Visser. Aanwezig een dertigtal leden. WWegens ziekte van' den voorz. werd de^e bij-, cenkomst geopend en geleid door het bestuurslid den heer W. Meijles, die dit met een welkom aan leden, en pers doet erbij verzoekende om de cle mentie der leden omreden hij onvoorbereid Voor deze taak komt te staan. De notueln worden hierna door den secretaris gelezen, en zonder op-? of aanmerking de goedkeuring verwierven. De voorz. deelde mede dat een aanvang was gemaakt met de vergrooting der laadplaats, hetgeen een grootc verbetering- zal geven. Voorts dat de „Aap" zijnde een hulpgebouw bij de laadplaats was ver huurd aan de heeren L. Kalverdijk én P. Pronk en dat een gedeelte als paardenstal dienst zal doen. Bij de rekening en verantwoording door den penningmeester bleek een ontv. van f267.14, een uitgaaf van f 280.795 alzoo een nadeelig saldo van f i3_6_55. Bij monde van den heer Jb. Strooper. werd tot goedkeuring geadviseerd en besloten. Hierna leest de secretaris zijn extra keurig Jaar verslag voor, waarvoor hij het applaus der verga-, dering en den dank van den voorz. verwierf. Uit dit verslag stippen wij aan dat het ledental met 22 was vooruitgegaan en thans 88 is. Bij de verkiezing bestuursleden werden de af tredende heeren, zijnde P. Blom, W.'Meijles en,P. Bood herkozen en door hen aanvaard. Als bestuurs- werken zonder kramp of pijn Doos 60 cent. Van bevriende hand ontvingen wij dien beschrij vingsbrief voor de algemeene vergadering van de Langedijker Grcenteoentrale. Wij laten hier het eerste gedeelte van het jaarverslag volgen Mijne Heeren, Wederom is er een jaar verstreken en is het mij ntaak, een kort overzicht te geven van al hetgeen er in het afgeloopen jaar in onze ver eeniging is gedaan. Ook de bedrijfsresultaten worden meestal in het jaarverslag besproken. Dit is dan ook wel verklaarbaar, want de bedrijfsresultaten gaan nauw samen met den bloei en de welvaart der vereeniging cn v.oji die der leden individjueel. Wanneer het bestuur de maandelijksche omzet van de veiling onder die oogen krijgt, dan is daar wel uit op te maken, hoe of de prijs der pro ducten geweest is. Dit jaar vielen de uitkomsten van de verschillende maanden niet mee en blijft de totale omzet dan ook belangrijk onder den omzet van het vorig ejaar. Het gevolg hiervan is dat de leden (tuinders) over het algemeen! geen goed jaar hebben. De koolprijzen van de eerste vier maanden waren nog vrij goed, doch de prijzen der nieuwe aardappelen waren in de maanden Juni. Juli en Augustus over het alge meen te laag, zoadat dan ook de aardappelen- campagne belangrijk minder heeft opgebracht dan het vorige jaar. De prijs van de vroege kool was van dien aard', dat het beslist niet loonend was, ja, dat soms het arbeidsloon er niet uit kwam. Wat moet) dat Worden Zou onze zoo belangrijke vroege koolteelt geen levensvatbaar heil meer hebben? Zouden de toltarieven voor dat product te zwaar zijn? Wij meenen van wel, bij normale groei- jaren zullen wij tegen onze oostelijke buren niet kunnen conc-urreeren. Wanneer wij dan enkel af hangen van groote droogte, dat daar het product mislukt, dan zal dat zeker wel te duur gekocht zijn. Moeten wij dan geheel ophouden vroege kool te teeloii Neen, dan zou men- zeker te ver gaan, maar lat ingekrompen wordt, zal zeker goed zijti.. Wanneer het getij verloopt, moet men de bakens verzetten, en zoo is het ook hiermee. Voor dien grond, die zoodoende vrij komt» moet wat. anders gezocht worden, en dat 'kan en moet ieder voor zich zelf klaar maken. De bospeen, die dit jaar aangevoerd Js in z.g.n. dubbele bos sen, beeft vrij goed geld opgebracht en het ma ken van dubbele bossen is goed bevallen. Het vele werk, dat aan dit product verbonden is, houdt zeker menigeen terug om het te produ- .oeeren, want meestal is het goed loonend. De uien, die door enkelen overvloedig geteeld is, bracht steeds een matigen prijs op. De prij zen der bloemkool waren di't jaar niet zoo hoog als het vorige, maar toch is dat artikel altijd gewild. Vooral in den nazomer en herfst brengt het veelal een goeden prijs op. Over den prijs is ook dit jaar weer niet te klagen, en het is wel gebleken dat er heet wat meer geplaatst had- kunnen worden Daarom is het dubbel jammer, dat de draaihartigheid de teelt van dit product zoo tegen Uoudt, anders zou dit wel uitgebreid kunnen worden. Toch wil ik nog iets zeggen aangaande de bloemkoolteeltIn den Zomer wordt algemeen verbouwd de Leoerf-Bloemkool, die dan ook heel goed ,is, maar ook voor laat nateelct de heer K. Kalf herbenoemd, terwijl <op voorstel van den heer C. Kos dit bestuurslidmaatschap steeds door den voorz. der vereeniging vervuld zal worden. De bestuurssalarissen worden thans geregeld en wel voorz. 15.—, secretaris 40 gld. en penningmeester 15.— gld., zoodat het salaris van, den voorz. met 10.is verlaagd^ Het presentiegeld voor afgevaardigden naar, de lid voor het Centraal Bestuur werd de voorz. worden ze nog gezet en dan zijn, ze tenslotte' niet meer goed voor den export. Dan raken wij hier voor die export zoowat door de bloemkool heen, omdat er gewacht moet worden op de reu- zenbloemkool (tusschensoort), die eerst in de twee- dunkide helft- van October en November komt. Mij dunkt dat het góed' zou zijn, als er vrij uitge- I breid ook een vroeger soort reuzen bloemkool werd geteeld en wel de z.g. „Kortpoot". Deze soort algemeene vergadering werd op voorstel van het j moet klaar zijn in de tweede helft van Septem- bestuur van 3.— gld. op 2.50 gld. teruggebracht. ber en October en is meestal zeer gewild. Wan- Eer. voorstel van den heer J. Strooper, zijnde 2. neer dat gedaan werd, ian konden onze koop- gld. -Icon geen meerderheid verwerven. j lieden hier hun orders uitvoeren, wat zeker ook Thans werden uitgeloot 3 aandeelen elk van ten goede zou komen aan de daar aangevoerde 10 gld. en wel de nummers 19, 18 en 17, be- andere producten, hoorende aan twee verschillende personen Dc - voorzitter deelde mede, dat nu nog 13 aandeelen De sorteering van de bloemkool is dit jaar van de 6c moeten worden uitgeloot, dus nog eqn goed doorgevoerd', wat zeker ieders tevredenheid drietal jaren, dan is de vereeniging weer van die kan wegdragen. De koolprijzen waren in October 'iets beter, doch November was weer minder goed, zoodat er in Deeember verlangend werd uitgezien naar vriezend weer. Ook werd weer de hoop gekoes terd, dat Amerika onze kool zou vragen, doch van beiden zijn wij tot hei- nieuwe jaar schraal bedeeld en is dan ook 3e hoop weer gevestigd op het voorjaar, want- de uitkomsten van ons bedrijf hangen daar nog ten zeerste van af. Bij de L.G.C. zijn aangesloten 14 vereenigin- gen, te zamen met 1366 léd-en. Het bestuur ver gaderde 9 keer, het dagelijksch bestuur 12 keer, met „De Vierbond" 2 keer, terwijl er 1 Alge meene Vergadering gehouden is. „De Vierbond- vergaderingen waren uitgeschreven door de Vei- lingsvereen. "Warmenhuizen en Omstreken, wel ke met het voorstel kwam om voor uitscho-tkool een minimum-prijs vast te stellen en wanneer het die prijs niet kon opbrengen, hét product te vernietigen. „Do Vierbond" was het "hier spoe dig over eens en besloot de minimum-prijs te stellen op 60 cent per 100 Kg. en bij vernietiging zou de betrokken veilingvereniging 30 cent. per 100 Kg. vergoeding geven. Dit voorstel is ge bracht bij alle leden der veilingvereenigingen» waarvan het resultaat u wel bekend is. Het is al wel gebleken, dat deze maatregel heel goed werkt, niet alleen dat- er minder slecht goed de wereld ingaat, maar -Jat het door de tuin ders zelfs niet wordt aangevoerd. Dit is zeker in het belang van den geheelen handel en de oogenschijnlijke schade voor de tuinders is zeker zeer gering. Het zai dan ook zeker goed zijn als het uitschot bloemkool er het vólgend jaar bij betrokken wordt. Het voorstel van „De Vier bond" is ook aangenomen in den Veilingkring Hoorn en ten slotte ook Provinciaal. Inhei; bestuur hebben -le 'volgende verande ringen plaats gehadOnze Eere-voorzitter, de h-eer A. Slot Pz., is ons door den dood ontval len; voor den heer C. Groot, van Sehermerhorn, is gekomen de heer Jb. Los; voor den heer O;., Kokkes, van Oterleek. de heer J. Mo-erbeek, en voor den heer A. de Boer, van. de Rijp. de heer A. Roelfs. De bestuursvergaderingen waren steeds haast voltallig; ook de afgevaardigden van „De Koophandel" waren steeds aanwezig, wat zeker voor de goede samenwerking van groot belang is. De besprekingen in de bestuursvergaderingen ge tuigden dan ook steeds van goede samenwerking, waaruit blijkt' dat ieder hetzelfde doel voor oogen heeft, en wel om den bloei en de welvaart te bevorderen, waarvoor een woord van dank aan hun hier zeker op zijn plaats is. Bij onze ambtenaren is verandering gekomen door het bedanken van onzen keurmeester, den geachten heer O. Slot Kz. Veel wil ik er in dit jaarverslag niet ove rzeggen, maar toch is het mij een behoefte het hier, te vermelden, -dat het ons leed deed dat de ontslag-aanvrage van -den heer Slot kwam. Hij was zeker ons aller vriend, van tuinder en koopman, en stond ten allen tijdip klaar de behulpzame hand te biedjen. Hier is dan ook zeker een hartelijk woord van dank aan den heer Slot op zijn plaats. In diens plaats is benoemd uit 31 sollicitanten de heer J b. vau Die, en het i.s wel gebleken; dat die zijn betrekking zeer nauwkeurig opvat, zoo dat wij ook in hem een zeer goede keurmeester zullen hebben. De beambten waren steeds op hun post en huh werken was zeker tot ieders tevredenheid, waar voor wij hun hartelijk dauk zeggen. Het aantal keuringen bedroeg dit jaar 189, terwijl het vorige jaar 142 keuringen hebben plaats gevonden. De meerdere (keuringen zijn zeker ontstaan, doordat de kooplieden zeer nauwgezet hunne orders uit voeren en dat er ook veel onder controle van het U.C.B. wordt verladen Dit is voor ons van zeer groot belang, -dat ons product met dien naam die het toekomt, de wereld ingaat- Het merk van het U.C.B., wat uitsluitend gegeven wordt aan le kwaliteit producten, wordt al meer en meer gevraagd en daarom wordt er ook nauwlettend controle op de ver lading gehouden. In de instructies voor den keurmeester is nog een wijziging aangebracht en wel dat de keur meester het recht heeft ook ongevraagd te keuren. In dit jaarverslag wil ik ook enkele jubileums vermelden, waar uw bestuur belangstelling voor getoond 'heeft. In 1926 had de vereeniging „De Koophandel" 25 jaar bestaan, wat zij feestelijk heeft her dacht en waarbij uitgenoodigd waren de besturen der drie veilingen, wat zeker wel getuigd! van goede harmonie tusschen tuinbouw en handel. De firma K. Wagenaar Gz. vierde haar 50- jarig bestaan als handelsfirma.. De groote belang stelling welke de firma dien' dag mocht onder vinden, was zeker de uiting van groote waar- decring. Ook de L.G.C heeft de firma vereerd met een gouden medaille en een bloemstuk als blijk van hare groote achting en waardeering. De heer W. Visser, 2e secretaris, herdacht zijn 25-jarig huwelijk, waar ook het bestuur zijin be langstelling heeft getoond, evenzoo bij het 25- jarig- huwelijk van den hee rVijizelaar, die steeds op zoo'n uette wijze het bestuur bediend. Onzen voorz. van het bestuur, den Ed.Aehtb, beer P. Slot A.Pz., is de groote onderscheiding te beurt gevallen, -lat hij benoemd is tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Deze onderscheiding heeft ook ons zeer ver eerd, niet alleen dat hij voor zijin vele werk be kroond is, maar ook dat het werk van den Tuin bouw <bij de hooge Regeering gewaardeerd wordt. Het bestuur heeft bij die gelegenheid aan zijnen hooggeachten voorz. een bloemstuk aangeboden en tevens het zilveren Eerekruis, dat hij thans gerechtigd is te dragen. (Vervolg volgend nummer).

Nieuwe Langedijker Courant | 1927 | | pagina 4