Plaatselijk Nieuws Uit den Omtrek. Binnenland Nieuwstijdingen Tuinbouwvereen. „De Eendracht" OUDKARSPEL. Door de Fa. Hart en Kuijt, ondernemers der Eerste Langedijker Radio-centrale is de toezeg ging gedaan, om het tehuis voor ouden van dagen alhier, gratis op het radio-distributienet aan ite sluiten, zoodat de oudjes spoedig in het genot zul- ler deelen, dat de radio ons geeft. Voorwaar een garachrige aanbieding. OUDKARSPEL. Vorige week Vrijdag geraakte Mej- J. V., door van haar stoep af te glijden, te water. Met een nat pak en de schrik kwam' dit ongeluk goed af, daar /ij spoedig op het droge was. Men zij voorzichtig. BROEK OP LANGENDIJK. Tot diaken in de Doopsgezinde Kerk is herko- 'zen de heer H. Kamp. BROEK OP LANGENDIJK. EEN JUBILEUM. Heden, den len Maart, herdenkt de heer Corn. Vredenburg den dag, 'dat hij 35 jaar bij den heer P. Slot in het tuinbouwersbedrijf werkzaam is ge weest. Voorwaar een zeldzaamheid, daar dit heel sporadisch voorkomt in genoemd bedrijf. Den ju bilaris onze welgemeende felicitatie. KRABBENDAM. Als een bijzonderheid kan worden vermeld, dat de Wed. G. Biersteker den 25sten Februari j.l. den ouderdom heeft bereikt van 90 jaar. Voorwaar een hooge leeftijd. Zij mag zich nog steeds in een goe de gezondheid verheugen. - OUDE NIFDORP. De leverantie van de leermiddelen voor de Openbare Lagere school alhier voor 1927 is op gedragen aan de N.V. v.h. Trapman #en Co. te Schagen. SINT PANCRASS. De lijst der vrijz dem. is als volgt ingediend: 1. W. Snel. 2. A. Hoogland Jr. 3. A F Blok. 4. D. Rol. 5. P. de Vries. 6. K. Slik. 7. J. Roos. SINT PANCRAS. De vóorloopige 'can^idatenlijst der S.D.A.P voor de aanstaande gemeanteraads-verkiezingen, bevat de volgende namen: 1. K. Lek, aftredend. 2. A. Bobeldijk. 3. M. Deutekom. DE ONGEVALLENWET. Men schrijft: Het volgend jaar zal voor de Rijksverzekerings bank en hare ambtenaren, evenals voor de werk gevers en voor hen, die in dienst van den werk gever in een verzekeringsplichtig bedrijf tegen loon werkzaam zijn, Van veel beteekenis worden. Den isten Februari 1928 toch zal het 25 jaar geleden, zijn, dat artikel 1 der Ongevallenwet in werking- trad, .waardoor de verzekering voor de werklieden, een aanvang nam. Het is thans nog niet de tijd de resultaten en de werking dezer wet in vollen omvang te bespreken; te minder, wijl de aandrang om de organisatie dezer sociale wet op andere leest te schoeien, met den dag aan ernst wint. Wel werpt de herdenking, welke in 1928 zal plaats hebben, reeds hare schaduwen vooruit, zoodat ook te dezer plaatse op dit feit de aandacht gevestigd behoort tc worden. Het staat trouwens vast, dat in bepaalde kringen van werknemers het plan be- I staat, de 25-jarige werking der Ongevallenwet in 1928 niet onopgemerkt te laten voorbijgaan. Zijn wij wel ingelicht, dan koestert men plannen voor j een inderdaad waardige herdenking. In dit verband Iverdient nog vermelding het feit, dat van de groep ambtenaren, die bij de Rijksvérzekeringsbank het 1 eerst werden benoemd (in het geheel 59), 13 amb- j tenaren nog in dienst der Bank zijn. ERNSTIGE VAL. Baji het geven van gymnastiekles aan de leden van de gymnastiekvereeniging te Coevorden, is de heer Luinge- zoodanig komen te vallen, dat hij eenige ribben brak en inwendig ernstig gewond werd. Hij is door de léden van de gymnastiekvereeni ging naar het Aleida Kramerziekenhuis aldaar ver voerd, waar hij veel bloed heeft opgegeven. Zijn toestand is zorgwekkend. ONTPLOFFING OP DE HEERENOR ACHT TE AMSTERDAM. Het „Handelsblad" schrijft: De bewoners van de Heerengracht en van den Singel tusschen Gasthuismolensteeg en Oude'Spio- gvlstraat werden Zondag even ha vijf uur - de officieele melding was 5 uur 7 opgeschrikt door een geweldigen slag, blijkbaar een ontplof- ifng. Honderden ruiten sloegen aan scherven. Van naar schatting meer dan vijftig huizen aan Hee rengracht en Singel was er van de ruiten al zeer weinig meer heel. Van het hoofdgebouw van de gem. Telefoon hadden vooral de ruiten aan de achterzijde te lijden. Vooral de gevel van hot groote kamtoorpad Heerengracht 270 was leelijk KINDEREN VERKOCHT. In het woonwagenkamp Lombok bij Emmen heeft een echtpaar, afkomstig uit Meeden (Gr.) drie van zijn vier kinderen van de hand gedaan, vermoedelijk verkocht. 'De marechaussee is van een en ander in kennis gesteld. De correspondent van de „Tel." te Valthe meldt daarover nader: De vader is de 25-jarige G. D., een gezonde krachtige jongeman,die echter niet veel schijnt uit te voeren. In het geheel werden drie kinderen opgeruimd. Een meisje van twee en een half jaar werd over gedaan aan een familie W., terwijl een drie en een half jarige jongen, die eenigszins achterlijk is ep 'paar wij vernamen in geen geval zwaarder is dan '15 pónd, aangenomen werd door S. v,d. M. Een echtpaar, wonende tusschen Weerdinge en Valthe, dat korten tijd geleden drie kinderen verloren heeft, heeft een kindje van een jaar tot zich ge nomen. De sfumperds moeten geheel uitgehongerd geweest zijn en sterk ondervoed. Het ventje van drie en een half jaar kon ,zelfs geen karnemelk meer gebruiken. Het meisje van vijf jaar, dat er veel gezonder uitziet, hebben de ouders zelf gehouden. Gedu rende de drie weken, dat de woonwagen op Lom bok staat, moeten de kinderen nimmer in de buitenlucht geweest en steeds maar in bed ge houden zijn. Vrouw D. verwacht binnenkort haar vijfde kind Injniddels heeft ook de Voogdijraad zich met het geval bemoeid. BESLOTEN POTTEN. Het type van den vrek, geteekend door Hooft en Molière sterft uit. Toch bestaan er nog verte genwoordigers van. In de Ten Katestraat te Amster dam woont een man, die bankpapier opspaarde en zijn bezit in zakken bewaarde. Dit achtte hij blijk 'baar de veiligste belegging. Maar hij had zich ver gist. Dezer dagen kwam hij tot de ontdekking, dat zakken met jirca f 1000 aan bankpapier wa ren gestolen. Waarschijnlijk is de diefstal al een paar wekep geleden gepleegd. De bestolene heeft aangifte ge daan bij de politie. Ook in de zijstraten, Wolvenstraat, Hartenstr. Romeinsarmsteeg. Ou3e Spiegelstraat en hier en daar zelfs nog verder af, waren ruiten gespron gen. Geweldig was de luchtdruk. Een agent van politie, die op de Heerengracht liep, werd enkele meters achteruit gezet-, een jongen, die op de brug tegenover de Wolvenstraat fietste, werd van zijn rijwiel geslingerd. Stukken huisraad vlogen naar buiten en vielen op de kade, welke enkele seconden na de ontplof fing «geleek op een gebarricadeerde straat, welke onder vuur was genomen. In de takken van de boomen hingen stukken gordijntule en lappen van kleeden, alsmede een kelderluikje. Tal van bewoners, wier ruiten rinkelden au braken, ijldeo angstig op de straat. Een geweldige schrik had velen bevangen. Door het rustige op treden van de politie werd een paniek voorkomen. Vrijwel op hetzelfde oogenblik, waarop de slag werd gehoord, zagen voorbijgangers en bewoners van de overzijde, dat groote vlammen sloegen uit het perceel Heerengracht 285, een rijzig oud huis met bordes en kroongevel. Het vuur laaide uit de ramen van de eerste en de tweede verdieping, zoodat het wel vast stonde dat er in dat huis een ontploffing was geweest. Men dacht eerst aan gas, maar dat 'bleek later naar alle waarschijnlijkheid niet het geval. De brandweer versoheen spoedig, onder leiding Van deo hoofdbrandmeester, den heer Hartdiorff, met. veel materieel ter plaatse. Zij zag zich echter voor een uiterst moeilijk werk geplaatst. De gevel van" het brandende per ceel vertoonde n.l. leelijke scheuren, welke ver moedelijk door de ontploffing waren ontstaan. Het gevaar voor instorten was dus zeker niet denk beeldig en de brandweerleiding mocht dan ook niet de verantwoordelijkheid» op zich nemen brand- wachts naar binnen te lalen gaan. Ook was het gevaarlijk ladders tegen dien gevel te plaatsen en zelfs leek het bedenkelijk de vuur zee tot op korten afstand te naderen. Door de belendende -perceelen en ook door huizen aan den Siijgel gingen blrandwaehts, .slangen met zich. meevoerende, naar boven, oföi zoo, van de aan- ggrenzende daken af, het vuur te bestrijden en, al stond dan wel vast-, dat perceel 285 hopeloos verloren was, te voorkomen, dat 'de brand zich' verder zo uuitbreiden. Al spoedig bleek het, dat die voorzichtigheid, welke was 'betracht, niet overbodig was geweest. Omstreeks twintig minuten na de ontploffing1 stortte het hooge pand met donderend geraas in elkaar. De nardstecnen st&ep was geheel verbrij zeld. Dichte rookzuilen stegen op, een régen van von ken bezorgde den brandwachts benauwde oogen- blikke^ Een uitsehuifbare ladder, welke enkele meters van den muur afstond, wankelde, onge lukken gebeurden echter niet. Het ergste was nu ook spoedig geleden. Van het huis was een rookende en smeulende massa half verkoold hout en veel puin overgebleven, waarop van de gracht af zonder veel gevaar kon worden geworpen. Toch duurde het nog geruimen tijd voo rde brand uit was. „Meester" was men hem echter reeds omstreeks zes uur. De vermoedelijke oorzaak. Terwijl de brandweeer het vuur bestreed1, stel de de inspecteur van politie, de heer Joosten, een onderzoek iu naar de vermoedelijke oorzaak. Het bleek, dat het geheele perceel Hfeerengracht 285 in gebruik is bij „Emelka", Film- en Tlhtea- teronderneming. De directeur, de heer C. F. de Balbian Verster, welke enkele wekeii geledien in die functie was getreden, woonde met zijn ge zin op de eerste verdieping. Op de derde étage lagen zijn slaapvertrekken en daarboven waren nog een zolder en vliering. Op de tweede verdie ping van het kantoor en in het onderhuis lagen ongeveer 100 rolprenten. Het voornaamste werk van de vennootschap is nl. het verhuren van films. Die hieer De Balbian Verster was met zij'n vrouw en zijn beide kinderen ongeveer vier uur uitge gaan op bezoek naar zijn schoonouders in le Da Costastraat. Het Duitsche dienstmeisje had een half uur eerder het huis verlaten. I11 dé huiskamer br&oddie een kachel. Hoewel daar het vuur zijn vernielend werk volkomen had verricht, en ér na het ontdekken van den brand niemand meer in het huis was geweest alle aanwijzingen omtrent de oorzaak waren weg gevaagd, werd de volgende veronderstelling als zeer waarschijnlijk aangenomen. Uit de kachel in de huiskamer zijn vonken op den vloer gespat, waardoor het hout is gaan branden. De vloer is doorgebrand en een stuk vlammend hout is op de verpakte rolprenten ge- vallen. Het onderhuis had geen plafond. De brandende films moeten zijn ontploft. Zoo'n explosie van verpakt celluloid is volgens deskun digen mogelijk. Het gevolg van den slag was, dat, evenals over al in den omty-e'k, de ruiten in het brandende per ceel sprongen en wellicht ook reeds dadelijk scheuren ontstonden. Hét hooge huis werkte daar door als een goed trekkende schoorsteen; de felle wind hielp nog wat en in een oogwenk breiddien de vlammen zich uit. Zooals gezegd, heeft de brandweer er vooral •fcorg voor gedragen, dat de brand tot het eene ijterceel beperkt bleef. In deze pogingen is zij vrijwel geslaagd. Echter hebben de vlammen, wel ige aan den rechterkant uitsloegen, nog schade aangericht- aan de zolder van perceel 283. De zijmuren zij'n ontzet, hier en daar is kalk van de (Wanden afgeslagen. Een achoorsteengarhituur sloeg aan stukkeu. De brandweer heeft op den zoldie rvan dit perceel een doorgebrande balk geschoord' en ook de zolder van perceel 287 kwam er niet ongeschonden af. Een slang, welke daar werd gebruikt, sprong, zoadat het vuur even vrij spel nad. De schade op die vliering was daar door toch ernstiger, maar veel had zij toch niet (te beteekenen. Ook de achteirzijide van het per ceel Singel 324, waarin gevestigd de handel in behangersfournituren van den heer A. Citroen, had van het vuur te lijden.'Een stuk van de achtermuur van het ingestorte perceel van de achtermuur van het huis van den heer Gü roen leelijk beschadigd. Ecu gewonde. Juist op liet oogenblik van de ontploffing lie- pen een dame en twee heeren voorbij 'het huis. Ejen der heeren, de heer R. Kruseman, uit de Marnix- straat, werd aaii het hoofd getroffen door een brandend stuk van een kozijn. Zijin haar was 'ge schroeid en, daar er nog glas in het kozijn zat, had hij een leelijike snede in het gelaat. Hij is in het Binnengasthuis ter verpleging opgenomen. Hoewel de -wonde groot was, bestaat er toch geen gevaar voor blijvend letsel. Aanvankelijk bestond er ongerustheid over de beiidc kinderen. De vader kwam spoedig vertellen, dat zij ia veiligheid waren. Over het dienstmeisje was hij minder gerust. Wel was zij half vier uit gegaan, maar niemand wist of zij later was te ruggekeerd. Reeds zo ueen onderzoek worden be gonnen, toen het meisje kwam aanloopen. De. politie, onder leiding van den waarn. com missaris in de eerste sectie, den heer Harrebomefe, had voor een ruime afzetting gezorgd- In verband» met het breken van tallooze ruiten en het gevaar voor vallend glas, was ook op de evenzijde van de 'Heerengracht tusschen Wolvenstraat en Harten straat bet verkeer gestremd. Burgemeester De Vlugt en de hoofdcommissaris van pol it' e, de heer A. J. Marcusse; kwamen zich van het gebeurde op de hoogte stellen. Ook de heer L. Heijermans, directeur van de G. G. en G. D., was aanwezig; ir. J. C. van Teylingen, hoofd van Woningtoezicht, onderzocht den toe stand van de belendende peroeelen. De brandweer heeft met acht stralen water geblusch, vier aan de Heerengrachtzijde en vier aan den kant van den Singel. Uitgerukt was met een motorspuit, een koolzuurspuit en de manschap penwagen van de N. Achtergracht. Eerst na mid dernacht was het vuur geheel gebluscht. Bewa king bleef nog achter. Wij vernamen, dat de collectie rolprenten was verzekerd voor f20.000, de inventaris van woning en kantoor voor f8000, de proectie-apparaten voor- f 1000. De totale schade, welke het ongeluk heeft aangericht, wordt op ruim f 100.-000 geschat. BRAND TE STRIJP. In den afgeloopen nacht heeft te Strijp nabij Eindhoven een -felle brand gewoed, waarbij zes huizen in de asch werden gelegd en zeven huisgezinnen dakloos werden. Omstreeks half nvaalf brak de brand uit in de woning van iclent heer Verbeek. Aangewakkerd door den feilen' wind breidde het vuitr zich snel uit en spoedig) stonde» de zes aan elkaar gebouwde huizen, allen met rieten daken gedekt, in lichte laaie.. Aan bluAan biüs.cben viel niet te denken. De brandweer der gemeente Eindhoven en die der Philips Fabrieken, welke ter plaatse waren, moesten zich beperken tot het beschermen van de i nid enabijheid staande huizen! De zes: huizen brandden geheel af. Zij; werden be woond door de families Boons, Beerings, Ko-. nings, Van der Ven, Van Es en. Verbeek. Met moeite werden de vijjftien kinderen der fami-, lies, die grootenideels op de zolders sliepen, gered. Een agent van politie kreeg bij; het red dingswerk brandwonden aan de hand. Verzekering dekt grootendeels de schade. De oorzaak van den brand kon nog niet wor den vastgesteld. EEN AUTO-DRAMA. ,Op den grooten weg tusschen Baarloo en BJeriek werd Zondagmorgen een vier-persoons auto, grootendeels verbrijjzeld,gevonden. De auto,was blijjkbaar tegen ©en boom gereden. Van bestuurder of inzittenden was niets te zien. Vastgesteld werd, dat de auto in eigendom behoorde aan een garage bezitter te Horst. Deze had de auto verhuurd aan ©en heer, die een bal te Roermond ging bezoeken. Toen ■deze huiswaarts wilde keeren, was de auto verdwenen. Men vermoedt, dat de auto gesto len werd, ofschoon het niet buitengesloten is, dat vrienden of kennissen tijdens het bal een toertje zijn gaan maken, met het bovenvermeld ongelak als gevolg. Van persoonlijke onge lukken is niets bekend Zaterdagavond 7 uur vergaderde bovengenoem de vereeniging ten huize van den hoer O. Vis te Oudkarspel, j Aanwezig 50 leden. IDe voorzitter, de heer J. de Boer, heet de aan wezigen welkom. Spr. wijst op het feit, dat de prijzen der producten thans iets hooger zijn dan. i deze geweest zijn. Dc hoop was gevestigd op de prijzen der stapelproducten, doch toen de uitslag - der kooltelling op 15 December bekend was, zul- len velen met mij zich hebben afgevraagd: „Waar j moet dat heen". Ook het weer heeft niet mecgio- werkt en was zeer slecht. Nu echter zullen wij hopen, dat de toestand: zal beteren. Al zijn de prijzen met ongeveer fl.50 gestegen, toch zijn deze nog niet loonend. Indien wij over een week of acht nog eens zulk eene ver- hooging mogen eonstiteeren, dan zal er nog veel terecht komen. Evenwel zullen wij ons aan geene bespiegelingen bloot geven, doch trachten het budget sluitend te maken. Spr. roept hierna het welkom toe aan de pers en verklaart de vergadering voor geopend. De voorz. deelt mede, dat 2 bestuursleden, n.l. de heeren Borst en Wijn, door ernstige familie omstandigheden niet aanwezig zijn. De notulen der vorig© vergadering worden na voorlezing door den secretaris, den heer A. Tim merman, goedgekeurd en onder dankzegging aan den samensteller vastgesteld. Naar aanleiding der notulen betreffende het voorstel ven den heer v. Hout, de straatlantaarns' in de wintermaanden ook des morgens te laten branden, deelt de voorzitter mede, dat aan het gemeentebestuur hiervoor een adres is gericht, doch verwezen werd naar de kleine gascommissie, die het verzoek aan de groote commissie zond. Vermoedelijk zal het voorstel worden aangeno men, doch wordt door de burgemeesters der Lan gedijker gemeenten aan alle tuinbouwvereeniging opgave gevraagd welk aantal personen bij benade ring kan worden opgegeven, dat profijt van deee verlichting trekt. Na eene korte gedaehteoWisseling wordt be sloten dit aantal te bepalen op minimum 150 en het tijdvak te stellen van 1 October tot 15 Februari. Jaar- en Financieel verslag. Aan den secretaris wordt gelegenheid gegeven tot het uitbrengen van bovengenoemde versla gen, hetwelk wij hier in zijn geheel laten volgen: Vergadering! Ik heb gewacht tot op heden den 24 en 25 Febr. met het samenstellen van mijn verslag over 't afgeloopen jaar, in de hoop dat ik dit doen mocht met een klein beetje opgewektheid, en ja, het schijnt zoo eenigszins een beetje beginnen te leven, we zullen hopen dat het zoo door mag gaan en dat we straks nog weer de bou-wers met een sigaar in 't hoofd van! de - veiling zien komen, want dit is vrijwel de barometer. M. II. het ledental is vrijwel hetzelfde, geble ven, ongéveeer 218 met één eerelid. Door het bestuur werd 7 maal vergaderd, waar bij eenmaal met de afgev. van den N.M.B. Ge houden zijn 3 algemeone vergaderingen. Het saldo 1925 was f 375.11 Ontvangen percentage N.M.B. 513.99 Contributie van de leden 234.93 Totaal f '1124.03 Uitgaven 699.24 Saldo op 31 Dec. 1926 f 424.79 In het bestuur had geen verandering plaats, dc verho tiding was onderling steeds uitstekend Ie noemen. Gesproeid zijn er dit jaar 238 snees tegen 't vorige jaar 304. Gezamenlijke aankoop van steenkool had plaats tot eeu bedrug van f 970.70. Aan kunstmest tot een bedrag van f 26.485, dit werd door uw bestuur steeds goed gecontroleerd "door regelmatig mon ster te steken. Overigens weri naast dü tuinbouweursus een boekhoudcursus in 't leven geroepen, welke good wordt bezocht en uitstekend voldoet. De traditioneele kooltelling is ingeburgerd op éen enkeling na, en 'k zou haast zeggen, wel uit laksheid, wordt hieraan flink voldaan. Overigens valt er weinig mee te deelen. Memo- reeren dat het bedrijf vanaf de eerste aflevering tot op beden niet loonend is, behoeft zeker wel niet, ieder voor zich zelf weet dit, en 't is ook al reeds meer dan eens in tuinbouwversla.gen aan- gehaald. Dat het laatste goed, wat toch zeker de moeite nog wel is, voor een flinken prijs mag weggaan, en dat overigens 1927.voor u een bij uitstek gunstig jaar mag zij'n, wenscht onderge- teekende, die hierin toch ook zeker ,geen klein beetje belang bij heeft u allen toe. De commissie, belast met het nazien der reke ning, brengt bij monde van den heer Kalverdijk rapport uit. Daar alle bescheiden in orde zijn bevonden, adviseert de commissie tot goedkeu ring. Aldus wordt besloten. De voorz. dankt de oommissie voor hare werk zaamheden en,den secretaris voor zijn, verslag. Als leden der commissie voor de rekening 1927 worden aangewezen de heeren A. Bakker en J. v. Hout. P& voorzitter deelt mede, dat tijdens een bezoek van den heer - Haaeloop aan den tuinbouweursus, verzocht is proeven te nemen met „ureum" op verschillende perbeeldh. Hiervoor hebben zich een 4-tal bereid verklaard. (Binnenkort zal door den heer Hazeloop eene vergadering worden belegd met de proefnemers. Voorts deelt spr. mede, dat door den heer 'Le vendig te Dirkshiorn de vraag gesteld is of in de vereeniging nog iets gevoeld wordt voor glas verzekering, hetwelk en bloc kan geschieden. Daar geen stemmen hiervoor uit de vergadering opgaan, zal het bestuur dit punt in gedachte houden. Spr. deelt vervolgens mede, dat er eenige klach ten zijn vernomen betreffende de verzekering der arbeiders bij de Tuinbouw Onderlinge. Het is voorgekomen, dat een arbeider opgeroepen werd door eeh dokter, die in Amsterdam woonachtig is. Evenzoo werden, ondanks de verzekering, reke ningen van dokters ontvangen. Bij dit .laatste is gebleken, dat de Tuinbouw Onderlinge een bepaald bedrag'voor doktersoon- sult uitbetaald. Beide feiten worden door het bestuur ontoelaatbaar geacht. Zetkoolregeling. Betreffende dit punt ontstaat eene uitvoerige discussie en worden eenige wijzigingen aange bracht betreffende de Poepewitjes. Voor de gra ge gele zetkool wordt bepaald, dat deze ge plaatst zai worden 100 Meter buiten de sloot van A. Borst tot benoorden Harenkarspel Wostop en niet verder dan „de Hemel". Door den secretaris zullen schetskaartjes van de Banne Oudnarspel ontworpen worden met dui delijke verm&Uing der regeling en zal ieder lid een kaartje worden toegezonden. - 'Punten voor den beschrijvingsbrief N.M.B. De heer B. Slooves merkt op, dat. het meerdere malen voorkomt, dat de bascules niet zuiver zijn. Na eenige discussie stelt het bestuur voor, deze kwestie in het Markt, bes tuur ter sprake te brengen. Aldus wordt besloten. Hierna wordt eene verloting gehouden' van 4 manden. De gelukkige winnaars waren de hee ren Jb. Sinit, J. v. Hout, Jb Maaxs en A. Tim merman. Benoeming 5 afgevaardigden en 5 plaatsver vangers. 1

Nieuwe Langedijker Courant | 1927 | | pagina 2