Sanapirin Plaatselijk Nieuws Uit den Omtrek SPORT EN WEDSTRIJDEN Gevatte Koude Rechtzaken VOOR DEN KANTONRECHTER. Zitting van 25 Februari. Schriftelijke vonnissen. G. W., landbouwer te Heerhugowaard, ver zuimd rentezegels te plakken voor zijn dienstbo de. Wegens de geringheid van de overtreding- heeft de kantonrechter geen straf toegepast. Een bemoedigend precedent voor andere werkgevers, dia ook te dier zake terecht stonden. Herm. S., handelsreiziger te Zaandam. Overtreding art. 15 motor- en rijwielwet op 9 December op de Laat te Alkmaar gepleegd, van alle rechtsvervolging ontslagen. Onvoldoend goedgekeurde autobus. Onlangs stond terecht een autobusondernemer uit Anna Pauwlowna, die op 18 Januari te Alk maar was gecalanoeerd omdat hij reed met een niet volgens de voorschriften goedgekeurde auto bus. Aangezien verdachte beweerde te goeder trouw te zijn geweest, daar-zijn bus was goedge keurd door den heer Maas te Helder, werd deze zaak toen aangehouden om den heer Maas alsnog te hooren. Het verhoor van dezen getuige had echter voor den verdachte weinig gunstig resul taat. De keuring was onvoldoende, ook niet voor een bus, die geen geregelde dienst op een andere gemeente onderhoudt, en derhalve zat de delin quent er op alle manieren tussehen en werd hij1, zeer tot zijn ongenoegen veroordeeld tot f 10 boete of 5 dagen. Schuldig verklaard. Voortgezet werd daarop de procedure tegen een aannemer te de Rijp, aan wien was te laste gelegd overtreding der motor- en rijwielwet op 8 November. Hij zou als bestuurder van een vracht auto een hem achterop komend luxe auto, waarin xtoevallig de gemeente- en onbezoldigd rijksveld- xwachter van Zwaag zat als chauffeur, geen behoorlijke gelegenheid hebben gegeven om te pas- seeren. Verdachte had zich beroepen op den he- vigen wind, waardoor hij de signalen niet had waargenomen. Na het voor hem minder gunstige getuigenverhoor, werd uitgemaakt, dat verdachte in ieder geval wel eens wat meer achter zich had kunnen zien en legde de kantonrechter hem een geldboete van f 7, subsidiair 4 dagen hechte nis op. Wettelijk verbaden kinderarbeid!. Een bleekwaterfabrikant te Alkmaar was in conflict gekomen met d«n ambtenaar van het O.M. op grond dat hij in den avond van 8 Nov. zijn 13-jarigen 'jongen in zijn bleekwatermakerij arbeid had doen verrichten, bestaande uit het spoelen van kruiken en het pakken van gevulde kruiken in een kist. De lichtelijk verontwaardigde vader- risposteerde dat zijn zoon den voorgeschreven schooltijd had doorloopen. Hij is echter nog te jong om bij een baas terecht te kunnen en hielp zoo nu en dan vader in zijn bedrijf, liever dan op straat te lanterfanten. De wet houdt echter met dergelijke nobele motieven geen rekening en vader bleekwaterprodueent werd, hoewel hij het verselirinkelijk hoog vond, veroordeeld tot f 2 boete of 2 dagen. Op voet va» oorlog. Een 43-jarige veehouder te Schermerhorn, heeft op 17 November tegen den wil van zijn buurman, eenige runderen over diens erf vervoerd en zulks niettegenstaande dit overpad door een gesloten hek was afgezet. De verhouding tussehen de buurluidjes was vroeger goed, maar laat de laatste jaren veel te wenschen over, zoodat ze niet veel meer van elkander kunnen verdragen. Vermoede lijk zal de opgelegde boete f 12 of 6 dagen er ook niet bepaald toe bijdragen om de verhouding te verbeteren. Miskende weldoeners. Vijf flinke tuinders uit het steeds meer ver- steedschte dorp Castricum, stondfen terecht ter zake het feit, dat zij ongevraagd ongeweigerd, ruigte en vuil hadden geworpen in een langs den openbaren weg gelegen droge sloot. De verdach ten geven dit toe, doch beweren, dat de werklie den der gemeente hier het voorbeeld hebbten ge geven. Die zijn begonnen met zand en steenen in de sloot te gooien. Deze tuinders, en met hen nog veie anderen, meenden toen een het gemeente bestuur welgevallig werk te verrichten met die demping voort te zetten. De kantonrechter acht ZLch niet voldoende ingelicht en heeft de zaak 14 dagen uitgesteld, teneinde den gem. opzichter daarover te iuterpeileeren. FEUILLETON Nacht en Morgen „Niets zou onnatuurlijker zijn, beste Laura," vervolgde hjj, „dan dat uw vader u niet be-' beminde. Heb slechts geduld; hij zal wel too- nen, dat hij u lief heeft, als hij slechts een wei nig meer aan uw gezelschap' gewoon is ge raakt." „Neen!" riep Laura verdrietig uit, „neen" Arthur, dat is een ijjdeLe troost. Hoe zou hij aan mijn gezelschap kunnen ge wennen, daar hij mij op alle wijzen ontwijkt? Er gaan weken om, waarin ik hem ternauwernood een of twee ma-1 ten zie; en zoek ik hem op, dan scheept hij mij wel niet met ronde woorden af, maar hij verdrijft mij door beleefdheden, waarmede hij mij ontvangt. Beleefdheid, koele beleefdheid. Arthur als ik door liefde naar hem gedreven wordt, en behoefte gevoel om hem te zeggen, hoe veel harder onze tegenwoordige scheiding m\j valt, dan toen zeeën en bergen ons schei--, den. Hij heeft mij nooit bemind! Ik herinner mij nu dat de brieven, die hij mij uit India schreef, meestal kort en dikwijls koel waren, terwijl hij dit altijd verontschuldigde, en mij troostte met het inzicht op onze hereeniging. Ach, waarom moest hij mij zoo wreed mis-i leiden!" Hoe moeilijk het Arthur ook viel om in dit geval de rol van trooster te vervullen, deedj hjjl echter uit liefde voor het meisje al het' mogelyke om haar te doen gelooven, wat hij zed wist, dat geen geloof verdiende. Het be hoeft dan ook nauwelijks gezegd te worden, De dokter moet komen. Een landbouwer uit Z. en N. Schermer staat al wederom terecht, omdat hij niet gezorgd heeft voor geregeld schoolbezoek van zijn dochtertje Anna. Ook op 29 October stond deze landbouwer i voor een dergelijk feit terecht en werd toen ver- 1 oordeeld tot f 6 boete of 3 dagen. Hij beweerde toen dat het kind ruim een uur moest loopen. Thans kwam hij met het verweer aandragen dat zijn dochtertje ziekelijk is en overlegde een ver- j klaring van dokter Heringa. Het hoofd der school heeft echter een omstandig rapport ingeleverd, waaruit blijkt, dat liet met die zic-kte niet zoo erg is gesteld geweest- Tenein de echter zekerheid te krijgen, is de zaak 14 da gen aangehouden en zal Dr. Heringa in persoon worden gehoord. Als 't maar tegenloopt, j 'n 22-jarige monteur te Alkmaar zou in den ja- I ten avond van 13 Febr. eenige personen naar Ber- gen rijden in het overlandje van zijn vader. Te Berge ugearriveerd, bleek dat zijn lampen doorge brand waren en moest hij met 'n onverlichte kar op goed geluk naar Alkmaar terug. La. bonne fortune begaf hem echter toen hij in Alkmaar terug was. 'n Paar agenten kregen het lamplooze overland je in de gaten, aanhouding volgde en werd bovendien geconstateerd, dat die „verdachte" niet in het bezit was van een rij- en nummerbe- wijs, welke voor een autobestuurder onmisbare documenten, hij in zijn daagsche jasje had achter gelaten. Deze rampspoedige tocht kwam hem heden dus op 3 geldboeten te staan, gelukkig nogal betaal baar, nl. f4 of 2 dagen voor het ontbrekende lamplicht en 2 maal f 1.50 of 2 maal 1 dag- voor de andere motor- en rijwielwettelij'ke tekort komingen. 'n Halve bel is geen bel. 'n 54-jarige tuinder uit Limmen, op 15 Febr Alkmaar binnen fietsende, werd daar aangespro ken door een politieagent, die hem er op wees dat zijn rijwiel niet was voorzien van een behoor lijke fietsbel. Het scheen dat de aangehoudene de bovenste helft, die niet gemist kan worden, onderweg had verloren. Misschien was hij er wei doorgerold, als daar geen agent had gestaan om het verkeer te ordenen. Eisch f 3 boete of 3 da gen, vonnis 'n daalder of een dp.g! De veiligheid verwaarloosd. De aannemers van het betonwerk in het- nieu we gebouw der firma V. en D. te Alkmaar, moes ten terecht staan, omdat zij de veiligheidsvoor schriften va.n de electr. leiding had|den verwaar loosd. De heer Bakkenis, die deze leiding had aangelegd volgens de voorschriften der veilig heid, bemerkte dat de werklieden zelf de vaste, boveu elks bereik zijnde leiding hadden afgeno men en de lampen als looplampen bezigden, ten einde beter licht op de handen te hebben. De lei ding was daarop echter niet ingericht en de heer Bakkenfs gaf hiervan kennis, voor welke cor recte wijze van optreden hem den kantdnreichter complimenteerde. Opgemerkt werd nog dat 'de hoogspanning hier niet 220 volt, doch slechts 215 a 130 bedraagt. Het gevaar voor de personen is daardoor zoo veel minder. Op grond dat naar hét oordeel der deskundigen de werklieden, door hun roekeloos misbruik maken van de leiding, zelve de oorzaak waren van het mogelijk gevaar, werd de zaak 3 weken uitgesteld en zullen de werklieden worden gehoord. VOOR DEN POLITIERECHTER. Zitting van 28 Februari. Over 14 dagen weet hij, waar hij' aan toe is. Een reclasseeringsklant, die nu niet bepaald had uitgeblonken in- strikte nakoming van het geen hem als boetedoening voor zijn pekelzonden was opgelegd, verscheen heden voor dan politie rechter teneinde eventueel toepassing van de voorw. straf te hooren gelasten. Er is echter in de gesloten -zitting nog geen beslissing genomen, doch zal de uitspraak 14 dagen worden aangehou den. In geen 2 jaar borreltjes »f biertjes meer. Heden werd ook een beslissing genomen in de zaken tegen een langen slager uit Medemblrk, die zich op 2 Januari met kracht en geweld had verzet tegen de rijkspolitie, welke reden meende te hebben dezen rumoerigen klant in te rekenen. De jonge man was ter terechtzitting aanwezig, doch arriveerde te laat om persoonlijk aan de voortgezette behandeling deel te nemen. Op voor stel van de reclasseering werd deze verdachfte veroordeeld tot 2 maanden gevangenisstraf onder dat hij in zijn moeilijke taak niet gelukkig! slaagde. Spoedig zou er in Laura's hart en; leven eene gewichtige verandering plaats grij-, pen, die haar wel niet het geloof aan haars! vaders liefde wedergeven, maar toch eefie groo-. te afleiding schenken zou in de smart, die zij over het gemis daarvan gevoelde. Jocelyns-Rock was ongeveer twintig minu ten van Shomcliffe en ruim twee uren van de aan de andere zijde van "t stadje gelegen Ab dij verwijderd. De plaats dagteekende evenals deze laatste uit de dagen der Plantage niets? maar terwijl Maudesley-Abbey zijn de jongste1 halve eeuw groote veranderingen had onder- gaan, die-het 'n modern voorkomen haddei> gegeven, en dikwijjls van eigenaar veranderd, was had Jocelyns-Rock nog zeer veel van zij|na oorspronkelijke gedaante behouden, en het was steeds in het bezit derzelfde familie, de gra ven van Haughton, gebleven. Tegen de hel ling van een rotsachtigen heüv-el aan den oeveri van een tak der Avon gebouwid, verplaatste het den toeschouwer door zijjn beide torens, zijn- gothische poort en de boogvensters, die zich op sommige plaatsen nog in den gevel ver toonden, eenige eeuwen in zijn verbeelding te rug, terwijl het inwendige van het kasteel alles zins geschikt was, om dien indruk te bevesti gen. Dit grijze slot was thans in het bezit van Philip Dulley Palgrave Jocelyn. Twee dagen na het overlijden van de eenige spruit van graaf Alfred was ook diens jonge weduwe be zweken; en daar de rechten van Philip Jocelyn op denalatenschap ider graven van 'Haughtoni aan geen den minsten twijfel onderhevig wa ren, had hij na in zwaren rouw de plechtsta- I voorwaarde, dat hij zich in geen 2 jaar aan «enig strafbaar feit zal schuldig maken "of de hem op- gelegde bijz. voorwaarden niet zal nakomen. On- j der deze bijz. voorwaarden behoort geheelonthou- I ding in zijn 2-jarigen proeftijd alsmede herberg- v er bod, met uitzondering van een café, waar zijn tegenwoordigheid, ten diejiste van zijn zaken, on misbaar is. Heel genadig behandeld). Daarna voortzetting van een strafzaak tegen een bouwvakarbeider uit Enkhuizen, welk jong- menseh tijdens den bouw van de R. K. kerk te Grootebroek een uitvoerder, die hem een bemler- king maakte, had mishandeld:. De eisch was des tijds 14 dagen gevangenisstraf, doch werd rtu door den politierechter teruggebracht tot f 25 boete of 25 dagen. De zuinige melkboerin. De echtgenoote van een veehoudertje met 3 .koetjes te Anna Paulowna, deed haar uiterste best om de productie van de 3 melkbeestjes tc ver groeien. maar dc kwaliteit de verminderen. Zoo-, dat onze helderziende directeur van dpn keurings dienst constateerde, dat de juffrouw 13 deelen water op 100 doelen melk had bijgeklatst. De juffrouw wilde dit nu zoo'n beetje goedpraten door dit kwantum voor te stellen als 'n kliekje onschuldig emmerspoelsel, doch we vreczen dat het haar niet zal gelukken als zij over 14 dagen weer verschijnt en Dr. Moll, die thans niet aanwe zig was, zich tegenover haar als getuige deskun dige zal stellen De musicale timmerman. Door de blikken oelvigelant, xalras sukkelawa- gen, werd ter zitting aangevoerd een 24-jarige timmerman met een bolhoedje op, welke houtbe werker momenteel een gevangenisstraf verwerkt, hem opgelegd wegens een door hem in 1924 ge pleegd vermogensdelict. Thans stond hij echter terecht alverdacht van verduistering, gepleegd- in October of November '26 te Bovencarspel en wel van een cornet piston, ten nadeele van de muziekvereeniging Concordia, aldaar. Onze tim merman was bij dit oorps aangesloten als pistonist maar Had toén hij uit Bovencarspel vertrok, het instrument meegenomen en was er den boer mee opgegaan. Heel in den Haag "'werd hij aangehou den, nog in het bezit van "de piston uit Boven carspel. Verdachte beweerde'echter uu, niet de bedoeling te hebben gehad zich de trompet toe te eigenen en daar de heeren fcoo vriendelijk wa ren deze verzekering te acoepteeren, werd hij vrijgesproken. OUDKARSPEL. Zondagavond had ten lokale van den heer Vis een gecostumeerd en gemaskerd bal plaats, waar aan door een vijftigtal personen werd deelgenomen Het bezoek was tamelijk groot en aardige costuums groepen en voorstellingen werden opgemerkt. Vooral trok de aandacht de voorstelling der radio. Kunstvoorwerpen werden als prijzen uitgeloofd Door een orgeldraaiend echtpaar werd tijdens het bal gecollecteerd voor D.¥.S. Opbrengst f 14.38 - NOORDSCHARWOUDE. Gisteren werden in „Concordia" de afvalwed- JBtrijden, uitgeschreven door den Biljartbond „Hol lands Noorderkwartier", gespeeld. Door een 20-tal spelers werd hieraan deelge nomen. - De uitslag luidt: ie prijs de lieer J. Kuiper, Warmenhuizen, 2e ptijs de heer J. Kuiper, Noordscharwoude. 3e prijs de heer A. Hofman, Warmenhuizen. Serieprijs de heer K. Langendijk, N(oordscharwou- 4ê prijs de heer W. Kuiper, Noordscharwoude. de met 35 caramboles. Door den heer J. Peetoom werden de prijzen, be-< staande uit kunstvoorwerpen, met een toepasse lijk woord aan de winnaars uitgereikt. BROEK OP LANGENDIJK. Ingekomen personen: R. Struik, dienstbode bij ds. J. Drenth, Dorps straat 343, komende van Hoogeveen. - C. El Brnins, dienstbode bij J. Vreeken, Dorpsstraat 430, komende van Harderwijk. J. Akkerhof, ar^ beider bij J. de Boer, Dijk 51, komende van Nrd.- scharwcude. T. Hildering, zonder beroep, adres J. Mooi, Prins Hendrikkade 524, komende, van Alkmaar. H. Postmus, dienstbode bij Wed. S. Wortel, Dorpsstraat 201, komende van Oud karspel C. Zeeman, brievenbesteller, adres .G. tige bijzetting van de lijken van zijn neef, diens', echtgenoote en hun kind in het familiegraf in! da kerk van Shonncliffe bijgewoond te hebben, terstond zijn intrek in het erfdom va nzija ge-l slacht genomen. Joceleyn kon in den beginne slechts met moeite gelooven, dq£ de verandering, zoo plot seling in rijn lot ontstaan, geen droom, maat! waarheid was, en moest, toen hij,, d e arme zwerveling van gisteren, zich door eene schier, vorstelijke weelde omringd zag en een schaar, van bedienden op zijine bevelen wachtte,-.zich dikwijls al het gebeurde in de laatste dagen voor den geest terugroepen, om te begrijpen, dat hij' niet wederrechtelijk bezit van het goed zijner vaderen' had genomen en den titel van graaf Haughton voerde. Maar zoo hij al zijn ongelukkig huwelijk en wat hem verder in zijin eigen oog of in dat van and-eren kon vernederenvergeten mocht, één; was nog geen oogenblik uit zijne gedachten {ge weken de kleine George. Zeker zou hij zich oneindig meer over zijne- verheffing ver blijd hebben, indien zijn oog op den lieveling had mogen rusten, voor wien hij nog veel vuri-: ger dan voor zichzelven een gunstigen keer in zijn lot gewenscht had. Hij ontveinsde zich wel niet, dat het wedervinden van Gëorge aan leiding zou kunnen geven tot verdere verwikke-, lingen, die hij tot elk-en prijs wenschte te voor-t komen; maar hij vleide zich, dat de erkenning1 van zijn zoon zou kunnen plaiats hebben, zon- ider dat van de moeder gewag zou behoeven gemaakt te worden. Aan deze hoop gaf hij te» meer toe, omldat hij sedert eenige dagen in twij- fel verkeerde of zijne vrouw nog wel in leven' was en zich aan den roof van den kleinen Ge4 orge had schuldig gemaakt. Immers volgens J. Niiman, Wilhelminastraat 571, komende van Alkmaar. S. Bakker, hulp in 'de huishouding bij C. Koning, Dorpsstraat 130, komende van Koedijk. A. Bas, smidsknecht, adres Wilhelminastraat 571, komende van Heerhugowaard. T.-'Stam, echtgenoote van A. Bas, komende van F.gmond aan Zee. Vertrokken personen. J. J. van der Hoek, met gezin, smidsknecht, naar Zuidscharwoude B 18. - M. v. d. Haar, zonder beroep, naat Zeist. j. Ootjers, machinebank werker, naar Andijk Oost. J. Weder met ge zin, brievenbesteller, naar Amsterdam, Sportstraat 8. W. Masse, hulp in de huishouding, naar Leeuw arden, "Hammingastraat 25. - W. F. C. B. Sibmidt, postdirecteur, naar Veenenelaal, Kerk wijk F. 43. A. Groen, begeleidster, naar B'er-, gen ain Zee, koloniehuis. - K. Koedijk, hulp in de huishouding, naar 's-Gravenland, Kerkbuurt 211 ZIJDEWIND. Zondagavond gaf de humorist Emil Moretti uit' ,'De Rijp in dc zaal van den heer I.igthart een voor stelling in hypnotiseeren, balanceeren en goochelen. Op het applaus der talrijke aanwezigen afgaande, viel het werk van genoemden heer zeer in de smaak Na afloop bal, waarvan druk gebruik werd ge maakt. On dorp l Dj. T. S. 1 I I. Zondag j.l. had bovengenoemde ontmoeting plaats en hebben beide elftallen de puntjes ge deeld- Gezien de stana, d.ie D.T S en Oudorp inne- mmen, is -dit voor de Deetjes een eenigszins mager resultaat. Ais reden zou hiervoor kunnen worden aangevoerd, dat zij met 2 invallers uitkwamen en zich bovendien op het zeer kleine veld niet thuis gevoelden. Steeds werd met te harde trappen de^ bal naar de vleugelspelers geplaatst en kregen deze weinig gelegenheid om de noodige voorzetten te fabrieeeren, zoodat ook het binnentrio weinig kans kreeg om den O.-keeper op de proef te, stel len. Erkend dient eeliter dat de Oudorp er s door hun fanatiek werken dezen uitslag hebben ver diend. Het spet stona echter op een laag peil. Na .-enigen tijd neemt D. uti een vrije trap buiten het strafschopgebied de leiding. Even later krijgt de rechtsbinnen een prachtkan^, zooals een aanval ler zich d.ezo slechts kan wenschen, maar zijn isefiot faalt. Verder blijft het spel op en neet 'golven en met -de rust is de stand nog 01. De tweede helft wordt in een voortdurencten jMgen uitgespeeld. Ook na de rust wegen de elf tallen tegen elkaar op, maar beide voorhoede's ld ij ken onm acht ig om door de verdedigingen heen te breken. Ongeveer 10 min. voor het einde breekt voor D. het noodlottige oogenblik aan. Bij een .schot op het D.-doel raakt de back den bal (ma.ar half en snort het leder langs dén verrasten keeper in het D.neiligdom. D'. doet nog eenige pogingen, maar zonder succes. Vlak voor het ein de ontsnapt D. door liet oog eener naald, en als ook dit gevaar voorbij is, is het, einde spoedig daar. Komaan, Deetjes. Jullie wacht de volgende week nog; een laatste zware taak, en dan: dc tan den op élka-ar en de vuisten gebald en met een gerust hart zien we deze ontmoeting tegemoet. Griep e I rif I uenza geneest men met wettig beschermd tegen vervalschi ngen In Buisjes van 2.5 - -A-O en 75c+. n««nu«i DIJ APOTH. EIS DROCISTEH BUMHl berichten idoor Humphrey bij 'de politie te Sbörncliffe ingewonnen, was deze te weten ge komen, dat Agatha Pickshaw zich niet alleen niet ten huize van haren vader te Londen: op-- hield, maar daar ook in de laatste jaar geenl t oet gezet had, terwijl hare familie in al dien; tijd hoegenaamd niets van haar had vernomen. Jocelyn was uit dien hoofde niet vreemd van! het denkbeeld, dat de ongelukkige aan de ge volgen van hare onmatige levenswijze bezweken- was of in eene vlaag van verbijstering de han-i den aan zich zelve mocht hebben geslagen. Dei ze veronderstelling maakte de wegvoering vanl den knaap nog wel raadselachtiger, maar, scheen hem toch geenszins onaaniniemenlijk toe. Wij zeiden dan ,dat JocelynsRock op ge- ringen afstand van Maudesl-ey-Abbey gelegen was. De bankier ontving meest -dagelijks een- bezoek van den nieuwen graaf van Hauhgton, hetgeen aanleiding gaf, dat deze kennis maakte met miss Laura. Jocelyn vatte spoedig een genegenheid voor de dochter van den bankier op. Doch al wilde hij zijn verleden vergeten, al was hij thans' graaf van Haughton en pair des Rijks, dit vernietigde den onzaligen band niet, voor zes jaren in eene kapel der St. Gilliswijk te Londen' gesloten, tussehen hem en de toen niet ornaarf dige dochter van den beeldhouwer en vergulder Pickshaw, die hij tot vrouw hali genomen een band, voor geen losmaking vatbaar, dan dooi -den dood. De dood ja, d-e di-ef in den: nacht, hij alleen kon hier dien stand van zaken; ingrijpend veranderen... misschien reeds veran derd hebben. Buiten verwachting had de graaf' in maanden niets meer van de moeder zijns; kinds vernomen. (Wordt vervolgd)

Nieuwe Langedijker Courant | 1927 | | pagina 4