Nieuwsblad v. Holl. Noorderkwartier Dinsdag 8 Maart 1927 86e Jaargang Uit den Omtrek SPORT EN WEDSTRIJDEN No. 28 imterc.telephoom 52 NIEUWE LAMDIJOR COURAWT Deze courant verschijnt Dinsdag, Donderdag en Zaterd Abonnementsprijs per 3 maanden f 1.15. Uedact.-litff. J. H, KEIZER. Bureel Noord§cl>arwoude Groote letters naar plaatsruimte Brieven rechtstreeks aan den Uitgever ONDERSTEUNINGSFONDS RIJ ZIEKTE ..LICHT IN DUISTERNIS HEERHUGOWAARD. Maandagavond half zeven vergaderde bovenge noemde vereeniging in de zaal van den heer A. Rus, te Reerhugowaard. Aanwezig 14- leien. De voorzitter, de heer S. Brugman, acht het zeer betreurenswaardig, dat zoo weinig leden ge hoor hebben gegeven aan de oproeping voor deze «lgemeene vergadering'. Vooral daar onder dit kleine aantal nog eenige gasten zijn. Spr. heet die leden, inzonder de gasten, hartelijk welkom en spreekt den wensch uit, dat ook zij zeer spoe dig als lid zullen toetreden tot het ondersteu ningsfonds. Spr. spoort alle aanwezigen aan om meer propaganda te maken voor de vereeniging,. daar het aantal leden steeds meer achteruit gaat. Opmerkelijk is het, dat de middenstanders over het algemeen niet als lid zijn ingeschreven en spr. wijdt zulks toe aan de lage uitkeering, doehi de contributie is ook laag'. De wekelijksche con tributie bedraagt f 0.10 en wordt bij ziekte f 5.50 uitgekeerd gedurende 13 weken. Wellicht is een hervorming mogelijk door algemeene contributie- verhooging, doch acht Spr. zulks bezwaarlijk, daar steeds het aantal leden op hoogen leeftijd toe neemt. Met, den wensch dat de besprekingen van he denavond vruchten zullen afwerpen, verklaart spr. de vergadering voor geopend. Hierna worden de notulen na voorlezing goed gekeurd' en onder dankzegging aan den samen steller vastgesteld. Ingekomen stukken en medledeelingen. De voorz. deelt mede, dat één stuk ingekomen is, doch aangehouden wordt tot de volgende ver gadering. Voorts deelt spr. mede, dat de Federa tie vergadering te Alkmaar heeft plaats gehad. Hoewel de agenda zeer sober was, zijn de bespre kingen vruchtbaar geweest. Eveneens is ter spra ke gebracht tiet lidmaatschap van de Kamer van Koophandel en Heeft Spr- zich bereid verklaart inlichting in te winnen omtrent het al of niet verplicht zijnde lidmaatschap van genoemd in stituut. Het jaarverslag van den secretaris, voorgele zen, was zeer kort en bevatte weinig of niets vermeldenswaardigs. Rattening over 1926. De ontvangsten hebben bedingen f 366.95, de uitgaven daarentegen f 349.69, alzoo een batig saldo van f 17.26. De kosten der feestvergadering bedroegen f 226.07, zoodat de totale uitgaven hebben be dragen f 575.76. Het stamkapitaal bedroeg op 1 Jan. 1926 f 1206.59, zoodat het bezit op 1 Jan. '27 een bedrag van f 997.78 vermeldt, waarvan f 880 geplaatst is op de Boerenleenbank. Het ledental verminderde met 7 en telde op 1 Ja,n. '27 59 leden. Aan ziekengeld is uitgekeerd een bedrag van f 159.50, zijnde voor 203 ziekte dagen, verdeeld over 9 leden. FEUILLETON Nacht en SVIorgen 46J 2 Laura bracht nu gelukkige dagen door. De afzondering van haar vader was haar nog wel altijd pijnlijk, want gaarne zou ze hem steeds tot den deelgenoot van haar geluk hebben ge maakt; maar toch gaf zij' zich van ganseher harte aan de genietingen over, die haar kin derlijk gemoed ontleende, zoowel aan alles wat haar omringde, als aan de voorstellingen die haar verbeelding zich van de toekomst vorm de. Vóór Kerstmis waren alle toebereidselen ge reed. Het huwelijjk zou den 12den Januari in I de kerk te Lisford voltrokken worden. Op uit drukkelijk verlangen van den bankier zouden I >er gedurende de bruidsdagen, behalve de ge wone receptiën, geen partijen, bals of diners I gegeven worden; alleen zouden op den trouw- I dag eenige goede vrienden van den huize zich aan een eenvoudigen maaltijd op de Abdij ver eenigen, na afloop waarvan de jonggehuwden/ naar Parijs zouden vertrekken. Van daar zou den zij naar Italië gaan, waarheen de heer Wal ter zich eenigen tijld na hun vertrek insgelijks) zou begeven. Tot groote teleurstelling van juffrouw MacL I den versette Lord Haughton zich volstrekt niet I tegen dit „tirannieke programma" zooals zijj I de schikkingen van den heer Walter noemde. I Wat hem betrof, kon het huwelijk niet te stil I worden gesloten. De gedachten aan den onza- I Hgen band, dien hij wenschte nooit aangegaan/ I te hebben, kwel|de hem zoo gestadig dat hij) I hoegenaamd geen verlangen koesterde om zijn Verkiezing van Bestuursleden, aftr. de heeren S. Brugman, A. Groot, benevens één vacature. De af tredenden worden met, groote meerder heid' herkozen en verklaren zich bereid de func tie wederom Ie aanvaarden. fn de vacature KI. de Boer, wordt benoemd de heer C. Leegwater. Verkic-zing lid Raad van Toezicht, aftr. <le heer A. C. Dekkers. Bij acclamatie wordt de aftredende herkozen. Hierna oeelt de. voorzitter mede, dat het be stuur en de Raad van Toezicht besloten hebben eene bespreking te houden in openbare vergade ring voor het stichten van eene vereeniging voor Ziekenhuisverpleging. Spr. vraagt de goedkeu ring om deze zaak ter sprake te brengen na de afwerking oer 'agenda- Aldus wordt besloten. Daar de rondvraag niets oplevert, dankt dc voorzitter de leden voor hunne opkomst en de pers voor har? tegenwoordigheid en sluit hiermede ie vergadering. Staande de vergadering gaven zieh twee nieuwe leden op. Vervolgens werd overgegaan tot de openbare vergadering en deelt de heer Brugman mede, dat het nestuur geen opkomst van een paar non- derd nurgers had verwacht, doch zeker wel een zestigtal om zulk een belangrijke zaak, waarvoor deze vergadering is belegd, te bespreken. Het bestuur heeft tevens overwogen de geheele bevolking hiervoor uit te noodigen, doch gezien de resultaten van vroegere pogingen tot samen werking, is besloten zich te beperken tot de Prot. bevolking. Spr. zegt verder een en ander uit de omlig gende plaatsen betreffende de daar bestaande ver- eenigingen te zullen mededeelen. Dat zulk eene vereeniging reden van bestaan heeft, behoeft volgens spr. geen verder betoog, daar de verplegingskosten in ziekenhuizen steeds z'-r hoog zijn. Indien dus velen als lid zullen toetreden, zal men op deze wijze elkanders lasten dragen. Door Dr. Spierings Ls verklaard, dat eene vereeniging hierom zoo goed is, daar de patiën ten veel eeraer er toe overgaan zich in het zie kenhuis te laten verplegen, doordien de hooge kosten door de vereeniging bekostigd worden. Vervolgens worden door spr. de voorwaarden der verschillende vereenigingen uit de omliggen de plaatsen medegedeeld en wordt hiermede eene circulaire der Eerste Nederlandsche Maatschappij voor Ziekenhuisverpleging vergeleken, waaruit blijkt, dat de jaarlijksche bijdrage der leden bij de onderlinge fondsen minder bedraagt voor ver pleging dan bij genoemde maatschappij. Wat cetreft de operatiekosten, dit wenscht spr. buiten beschouwing te laten, daar de onderlinge vereenigingen zulks niet vergoeden en geen zin heeft thans hierover te spreken. Na eenige discussie wordt in beginsel beslo ten eer» ieder als lil toe te laten en een n^utraaal standpunt- in te nemen, doch moet wel degelijk in «ogenschouw genomen worden, dat door de R. Kath. vele groote gezinnen zullen toetreden, dewelke dus geen betalende leden zullen zijn, gezien de reglementen van vereenigingen in an dere gemeenten. De voorzitter merkt op, dat als de Protestanten nieuwe verbintenis op een ruchtmakende wijze te vieren. Hoe mieer de dag naderde, die hem in het. I bezit van Laura zou stellen, 'des te meer trad; J he: beeld zijner overleden vrouw hem voor de oogen. Dag' en nacht vervolgde dit beeld) j hem. Nu droomde hiji, dat de heer Walter in de kapel van St. Gules Agatha's handen in de zijne legde, dan weder dat haar vader de oude Piskshaw, hem in de kerk te Lisford naar het; altaar geleidde, waar Laura hem wachtte. Soms drukte dit alles zóó vreeselijk, dat hij hij in zijn voornemen begon te wankelen. Eens begaf hij zich werkelijk naar de Abdij, ten ein- 1 dealLes aan Laura te bekenn/en; maar halver wege gekomen ontzonk hem de moed en keer-. de hij onverrichter zake naar Jocelyns-Rockj terug .Het was niet mogelijjk aan de vrouw, die hij lief had, te zeggen, dat hij haar bedro-, gen had, en als een trouwelooze en meineediga haar eene dolksteek toe te brengen, waarvan) zij nooit herstellen zou. Hij gevoelde dat er evenmin aan terugfceerep als aan het open/baren van zijfn geheim te denken viel. Niet zonder pijnlijke teleurstelling merkte Laura op dat, terwijl alles om hem heen tot vreugde en genot stemde, zich van tijd tot tijd j wolken op het voorhoofd van haar verloofde vertoonden. Vroeg zij hem, waarom hij zich? J niet zoo als zij, geheel aan de blijde gewaar- 1 wordingen van het oogenblik overgaf dan zei- 1 de hij, dat de gedachte aan de omstandigheid van alle geluk dikwijls te midden van de hoog ste vreugde bij hem opwelde, en dat hij zicht dan met schrik voorstelde, hoe licht zij herrii of hij haar plotseling ontvallen kon. De bruidsdagen werden stil, maar vooral door Laura gelukkig /doorgebracht, nu en dan in het bijzijn van eenige goede vrienden en -vriendinnen, onder anderen ook van Arthur, zooveel mogelijk als lid zullen toetreden, de ver eeniging zeer goed zal kunnen bestaan. Na eene korte gediachitenwisseling treden 28 •aanwezigen als lid toe. Hierna wordt eene propagandacommissie samen gesteld, welke na toezending eener circulaire, waarin het aoel der vereeniging wordt, uiteenge zet, aan alle Protestantsehe ingezetenen, persoon lijk huisbezoek zal doen. Aan bet bestuur van L.I.D. wordt de samen stelling der circulaire en de wijkverdeeling voor óe propaganda opgedragen. Hi erna sluiting. - ST. MAARTEN. Het woonhuis, behoorende aan den heer A. Bilok. en staande aan de Wijzend alhier, is bij onderhandsche verknoping overgegaan op den heer P. de Vet, alhier. Plaatselijk Nieuws ZUIDSCHAR WOU DE. B. en W. dezer gemeente maken bekend, dat Woensdag 9 Maart, ten raadhuize, om 2 uur gelegenheid bestaat tot kostelooze inenting of herinenting. - BROEK OP LANGENDIJK. Toen de echtgenoote van den heer Jn. Bak Jzn. Vrijdag j.l. bezig was het karpet uit te kloppen achter haar woning, kwam zij zoo danig te vallen, dat zij haar been brak. Op een schrijven van de afd. Chr. Land en Tuinbouw arbeiders-organisatie van de Chr. Patroons-organisatie in het land- en tuinbouw bedrijf, om de loonen van het vorige jaar ook voor dit jaar weer toe te passen, is toestem mend op geantwoord. ZEEVOGELS I D.T.S. 1 0. De prachtige kans. die D.T.S. eenige weken te rug nog had op het kampioenschap, is Zondag j.l. tot een minimum' gereduceerd. Met een klei ne io nederlaag had D.T.S. in Zeevogels de meerdere te erkennen. Een verdeeling der punten had echter de verhouding beter weergegeven. Ei- bestond voor deze ontmoeting' begrijpelijkerwijze •veel belangstelling. Als scheidsrechter fungeerde de heer Baas, die, hoewel een goed fluitist zijnde, er deezn middag toch menigmaal met zijn beslis singen naast was. Beide elftallen hebben van be gin tot einde hard gewerkt. Voor de rust was D'. T.S. een tikje in de meerderheid, maar de verde diging der gastheeren bleek voor haar taak bere kend en zuiverde telkens het terrein. Vooral van 'den links-back ging een groote stuwkracht uit. Met blanco stand ging de rust in. Na hervatting wegen beide elftallen tegen elkander op, hoewel de aanvallen der D.tjes gevaarlijker zijn. Maar in laatste instantie wist de keeper steeds de schoten onschadelijk te maken. Ongeveer een kwartier voor het einde -coort de linksbinnen van Zeevogels met eeri mooi boogschot, het eenigste doelpunt van den wedstrijd, hiermede tevens zijn club de over winning bezorgende. D.T.S. doet nog heftige po gingen, maar succes blijft uit, deels doordat de aanvallen te onoordeelkundig werden opgezet, deels doordat de verdediging, zij het met moeite, steeds erger voorkwam, en als de arbiter het einde aan kondigt heeft D.T.S. een tweeden nederlaag in dit 'seizoen te pakken. Komaan D tjes. den moed niet opgeven. Tracht de laatste wedstrijden nog te winnen en dan is de kans nog niet geheel weg. D.T.S. II S.O.V.V. I 5—0. Op een goed bespeelbaar terrein is het D.T.S. mogen gelukken een mooie 5o overwinning op het met 10 man spelende S.O.V.V. te behalen. De ^smadelijke 9- -5 nederlaag van verleden week tegen Rood Wit is hierdoor weer uitgewischt. Over den wedstrijd het volgende. D.T.S. telt 2 invallers, terwijl zooals reeds vermeld is, S. met 10 man op kwam. !n het begin gaat het spel vrij' gelijk op, tot dat na 20 minuten spelen de rechtsbinnen met een hard schot de score opende. Even later is 't dc midvoor, die met een welgericht schot derf stand óp 2- 0 bracht. Het voorhoedespel is goed, maar mede door onzuiver schieten, tnede door het goede werk van den S.-keeper, blijft de stand tor de rust ongewijzigd. De tweede helft is nog geen 10 minuten om, of de midvoor doelpunt voor de derde maai. S. L niet bij machte tegen te scoren hoewel er soms hachelijke momenten voor ons doel ontstaan. Na écn kort D.-overwicht scoort de midvoor nog eens, hiermede de hattrick verrich- tende. Vlak voor tijd maakte de rechtsbinnen vol- j gens de regelen der kunst no. 5, zoodat deze matcb J in een .-eclecante overwinning onzerzijds eindigde. I Scheidsrechter de Koning heeft dezen wedstrijd op j een rustige wijze geleid. We zien hem gaarne weer 1>.rSr-SI -*t»af er nu -ah volgt voor: Gesp. 11. gew. 4, verl. 4. gelijk 3, voor 31. tegen 213. algem. gemidd. 1 N. NIEDORP I HEILOO I 3 3 Om precies 2 uur Iaat scheidsrechter Hartog op stellen. N. Niedorp heeft invallers voor Kooijman en Strijbis Het eerste kwartier ontwikkelt zich een zeer snel spel In deze periode is N.N. steeds aanvallend en heeeft de midvoor met zijn twee vliegende ballen succes 2 o. Nu verslapt het spel veel. Heiloo komt er beter in en heeft voor de rust nog succes ah: de bal uit een doelworsteling in het doel rolt 21. Met deze stand gaat de rust in. Als na de rust de N.N. mid-half spoedig het derde doelpunt maakt, denken ze reeds dat de wedstrijd is gewonnen. ilelloo denkt er anders over. Aanval op aanval wordt ondernomen en niet zonder succes, want 2 minuten voor het einde weten ze den stand op 3—3 te brengen. De stand geeft de verhouding van dezen vriend schappelijk gespeelden wedstrijd goed weer. Scheid? rechter Hartog leidde naar aller genoegen. die er met veel moeite in geslaagd was zijne eigen wenschen te smonen en zich oprecht iirv Laura's geluk te verblijden. HOOFDSTUK XXIV. De havelooze bekende van 'den bankier. De 12e Januari was aangebroken. De mor gen van Laura's trouwdag was somber en ne velachtig. Om negen uur was het nog zoo don-, ker, alsof de dag eerst moest aanbreken. Ein delijk begon het zoo geweldig te regenen, dat het achterplein van het kasteel binnen weinige oogenblikken blank stond. Tegen zulk een proef was Laura's stem-, ming, hoe blij, te moe zij zich ook bij haar. ontwaken gevoeld had. niet bestand. „Welk 'n akelige dag!" riep zij) op verdrietigen toon tot juffrouw Madden. „Hebt gij het ooit z<jó zien regenen? Aach kon ik de trouwplechtig heid maar tot een vroolijjker dag uitstellen." „Gij weet dat dit niet mogelijk is, beste Lati ra." antwoordde juffrouw Madden. Maar heb slechts goeden moed, want, bedriegt mijn weer-, kennis mij niet, dan rijdt gij met zonneschijn^ naar de kerk!" O. mocht dat waar zijb!" hernam Laura zuchtend, want al ben ik niet bijigeloovig, ik zie toch in mooi weder, ondanks mij, zelve, een gunstig voorteeken. Deze treurige morgeen wekt allerlei sombere herinneringen bij mij op. Zooeven waren het de akelige weken in Octo ber en November, toen ik onder de schijnba re onverschilligheid van Jocelyn zoo ontzettend leed. Gelukkig dat het zoo later bleek louter schijn was. Maar daar even dacht ik het is zeer verkeerd van me, juffrouw Madden maar ik dacht: hoe kort ken ik Jockelyn nog slechts en als hij) eens jegens mij werd zooals, mijn vader!" 1 „Gij zoudt beter doen met aan uw ontbijt en toilet te denken, lieve Laura," viel juffrouw Madden haar inde rede, „en in plaats van u verder met akelige droomen en visioenen op te houden, u liever van harte te verblijden, dat gij over weinige uren de vrouw zult zijn van een man, die u vuriger bemint dan iemand op de wereld u liefhebben kan." Miss Walter viel haar gouvernante vroolijk om den hals en was haar sombere gedachten, i geheel vergeten, toen hare speelgenooten, Do ra en Elvira Macmahon en Lucy en Ellen Mel ville, de nichten van de eerstgenoemden bin nentraden. Laura was zeer verrast over de vroege komst barer vriendinnen en riep lachend: ,,Ik beloof u, dat gij op uw trouw feest o vet mij niet te klagen zult hebben. Wie van u zal het eerst mijjn voorbeeld volgen? Gij Dora?" vervolgde zij fluisterend, zich tot j ?de oudste miss Macmahon keerende, een slan- ke. bevallige blondine van even twintig jaar. j Dora bloosde sterk. „Waarom ik Laura?" vroeg zij in een verwarring, die zij tevergeefs j poogde te verbergen. 1 Omdat mijn voorgevoel het mij zeg:," ging' miss Walter fluisterend, haar arm om de midt del van hare vriendin strengelende voort, i „Ik zou recht gelukkig zijjn, Dora, als gij en I Arthur een paar werd, want ik heb u beiden) van harte lief." I „Zwijg, Laura," smeekte Dora Macmahon ..Laat niemand uwen dwazen invalhooren,!" j Hiervoor bestond echter geen vrees, want juffrouw Madden had de aandacht der drie an-< de re meisjes onverdeeld bezig gehouden door 1 een vraag omtrent het kapsel der bruid. Na- dat zij het hierover eens waren geworden werd Laura door hare gouvernante verzocht om haar toilet te gaan maken. (Wordt vervolgd.)

Nieuwe Langedijker Courant | 1927 | | pagina 1