Diep in uw huid en van S. KROM, Alkmaar, K.W. Möller, ts Oudkarspel, OiinleBrtsgliiiil Tuinbouw artikelen. Hike Breijer Kloosterbalsum TEtll. BUREAU D. SGHUITEMKER Jr., IUII5CUIIIIIE S. KROM, Alkmaar. Firma R. J. HOUWING MIENT 1 - - IEL 644 ALIMAAB Uit den Omtrek Binnenland zyn ALKMAAR base Mo. 2 s AKKER's Groentevervoer - ZUIDSCHARWOUDE. De verkiezing voor leden van ien gemeen teraad is bepaald op 25 Mei. - ZUIDSCHARWOUDE. De Coop. Bioerenleenbbank II is m hooger beroep gegaan van het vrijsprekend vonnis vaJüj den Kantonrechter ten aanziea van het uitgt-i treden li 1 R. S., van wien geëischt wordt zijn aandeel in ie verliezen der Bank te betalen. - BROEK CP LANGENDIJK. Werkelijk leerzaam en boeiend, zoo luidde algemeen het oordeel over den voordracht avond, 'lie Woensdag 16 Maart in de zaal van' J. de Boer gehouden werd. De inleider sprak over „Doelmatige Volks-i voeding met betrekking tot de Maggi's Pro ducten" en lichtte zijn uiteenzettingen toe met een paar films en een demonstratie met Mag gi's Producten. Spr. bood eerst een interessanten terugblik; op de levens- en voedingswijze onzer voorou ders en toonde aan hoe met de veranderde levenswijze ook de voedingswijze langzamer hand aniers wordt. Terwijl onze voorouder^ nog aan een buitengewoon vette en zware spijs de voorkeur gaven, i9 men tegenwoordig hoe langer hoe meer van inzicht, dat ie mensch', niet leeft van wat hiji eet, maar van hetgeen hij verteert. De strijd om het bestaan is zwaar der geworden en de tijd ontbreekt ons orrï zooals onze voorouders een rustig en bespie gelend leven te leiden. De zorg voor onze ge zondheid dwingt ons naar een voedingsmid del om te zien, dat ons voedt en tegelijkertijd bevorderlijk is voor onze spijsvertering. Zulk een voedingsmiddel is de soep. Dq soep geeft ons voedsel in den lichtst verteer baren vorm en werkt weldadig op het geheela menschelijke organisme. Het is de baanbrekende daad van de Mag gi Fabriek geweest aan deze dringende be hoefte tegemoet te komen door de bereiding van een droge soep in tabletvorm. Maggi's soep tabbletten bevatten alle bestanddeel-en van een zelfgemaakte soep en behoeven ter verkrij ging van een gereede krachtige soep slechts; fijn gemaakt en korten tijd in water gekookt te worden. Het is duidelijk, dat op deze wijze, tijd en brandstof bespaard wordt. Verder wees spr. op de wijd en zjjd beken de Maggi's bouillonblokjes, die overal alge meen geliefd zijn. Inderdaad bestaat er nau welijks een smakelijker en aangenamere inlei ding van den maaltijid als een krachtige bouil lon of een bouillonsoep. De aanwezige dames zullen met genoegen vernomen hebban, dat Maggi's bouillonblokjes ook bjj de bereiding, e.i verbetering van sausen, stamppot, enz. voor treffelijke diensten bewijzen. Als der de product werd de Maggi's Aroma; getoond, lie in origmeele flaconnetjes itt den. handel gebracht wordt en ter verbetering van flauwe spijzen dient, die ondanks toevoeging van zout en kruiden nog niet krachtig smaken. Daar Maggi's aroma bovendien nog de eigen schap bezit de afscheiding van maagsappen en daardoor de spijsvertering te bevorderen, is net duidelijk, dat het geen luxe, maar een be langrijk hulpmiddel voor elke keuken is. Zijn uiteenzettingen bevestigde spr. door ie der in de gelegenheid te stellen de intusschem bereide Maggi's soepen en bouillon te proeven Tenlsotte werd een zoowel leerrijke als on derhoudende film getoond, die de aanwezigen m het lieflijk Zwitsersche landschap ver plaatste. De grootte der Maggi Fabriek, die zich in het dal over meer dan 1 km. uitstrekt, ver baasde menigeen. Het eerste deel van de film' gunde ons een blik in het groote iandbouw- nedrü, dat de Fabriek er op na houdt om zich van versche grondstoffen van de allerbeste kwaliteit te kunnen voorzien. Het tweede ge deelte van den film voerde door de Fabriek zelf, waar men het ontstaan der 3 producten verder volgen kan. Buiten het schoonmaken' der groenten wordt alles door machines ver richt, zoodat geen menschenhand met het product in aanraking komt. In het geheel is orde en zindelijkheid het kenteeken van het geheele bedrijf. Eer. mooie natuuropname besloot den avond, waarvan allen noode scheidden. gijy PANCRAS. taiis A. C. Bos te Egmond aan Zee, die ook bereid Dp uitnoccfigiog van de cursisten der glascur-is, vooraf alle gewenscht© inlichtingen "te ver sus, dezen winter door den heer Glas gehouden, strekken, hield de heer Hazeloop, Rijkstuinbouwconsulent i te Alxmaar in bet lokaal van den heer Gerritsen NiPUWStiirfift&fin een lezing over de cultuur van komkommers en liicunaiijum meloenen, met welke teelten hier een proef wordt j 's GRAVENHAGE. genomen Na een kor.te inleiding door den heer Glas, verkreeg de heer Hazeloop het woord. Waar de uitkomsten van het eerste jaar meestal beslis send zijn voor het doorgaan met deze cultuur, achtte de heer Hazeloop het nog wel nuttig, dat een korte uiteenzetting van doze teelt wordt ge geven, waardoor, zoo niet alle, dan toch enkele fouten zullen worden vermeden. Achtereenvolgens behandelde spr. het kweeken der planten in de verschillende stadiums, te be ginnen bij de pittenbak, waarin per raam pt.m. De ladjolidhjter aangehoiufen. De politie heeft aangehouden, een 31-jarigen houtzager, wonende Naaldwijksche straat, die ver dacht wordt van de eenigen tijd geleden gepleeg de ladelichting ia den winkel der firma Iserief in de Theresiastraat, gevolgd door de geruchtma kende poging tol doodslag op den agent van poli tie J. Moerenhout, die daarbij' door een revol verkogel ernstig in het hoofd werd gewond. Door het in handen krijgen Van enkele gege vens, meende de politie tót arrestatie te kunnen Klectrisch - Gas - Waterleiding - Radio-Distributie-Centrale Aanbevelend. 200 planten per raam worden uitgezaaid. Vervol gens worden de planten overgespeend in de. z.g.n. volgbak, met een aantal van 40 planten. Nog eens worden de plantjes overgeplant, ditmaal 7 onder een raam, waarvan 't in het midden, welke dan op de bestemde plaats staat. De overigen1 worden daarna in de overgebleven bakken ge plaatst. Een noodzakelijkheid voor deze teelt is het aanleggen van een laag broeimest in den bak, welke op verschillende wijzen kan worden verkre ken. Waar in deze streek paarden- of varkens- mest voor dit doel slechts verkrijgbaar is, kan j ook worden volstaan met stroo met feacaliën gedrenkt- In verband met de verdere groei werden i nog enkele aanwijzingen gegeven, wat betreft hlet j snoeien der planten. Speciaal werd gewaarschuwd tegen het sterk ontwikkelen van stengels en bla- j den der planten, waardoor de vruchtbaarheid ge schaad' wordt- Ook werd tevens de aandacht geves- tigd' op de tweeërlei soorten bloemen, waarvan slechts een soort vruchtdragend is, welke zich j kenmerkt door reeds een vruchtbeginsel onder aan de bloem te dragen. Als tussehenteelt prefereerde de" heer Hazeloop de teelt van kropsla, welke mooi resultaat kan geven. Naar aanleiding van deze rede, verüuide- overgaan en na een kort verhoor werd de ver dachte in verzekering gesteld. Hw is geconfronteerd met den agent Moeren hout, die verklaarde, dat hij den verdachte inder daad herkende als de man, die op den bewusten Zaterdagavond op hem geschoten had. Het onderzoek wordt verder voortgezet, daar het door den verdachte, die ontkent, iets met de zaak uitstaande te hebben, opgegeven alibi van dien Zaterdagavond aanvankelijk niet klopt met de verklaringen van enkele andere getuigen. bericht dat een depot is geplaatst bij den Heer tevens bij den Heer alwaar alle goederen kunnen worden aangeno-j men en alle gewenschte inlichtingen zijn te be komen. Under aanbeveling, PROGRAMMA van 20 tjn. 26 Maart 1927. Firma HART en KUIJT. OUDKARSPEL A 117. Zendjig 20 Maart. 9.45 Dienst in de Geref. Kerk te Kralingsche- veer. Voorganger Ds. H. Veldkamp le ged. preek. 4e Lijdenspredikatie. Thema: Ver lossing door een lam of mensehelijke krach ten en goddelijke onmacht. Hilversum. I.30 Het Hawaiian Radio-vijftal Hilversum 2.30 Namiddagconcert door de Amsterd. Orkest- vereen. in „Artis" te A'dam. Hilv. 6.45 Vrijz. uitzending u. h Gebouw van den N.P.B. Spr Ds. O. v. d. Veen Wieringen. 8.00 Pers- en sportberichten. 8.10 Conoert d'. h. H D.O.-orkest o.l.v. van Wil lem van Warmelo. Hilversum. Mafliwlbg 21 Maart. II.20 Het Daventry-kwartet. I.20—2.20 Orgelconcert Daventry 3.304.30 Vrouwenuurtje. Mevr. Rhémond'a. 5.006.00 Kinderuurtje. Mevr. Ant. v. Dijk. 6.056.45 Conoert H D.O.-orkest. 6.45—7.15 Tuinb.halfuurtje d den hr. Dix, over Voorjaarsbloemen en wat verder straks van de bloembollen in tuin én huis zal zijn 'te dben. Hilversum 7.157.45 Engfelsche les' v. beginners. Hilv. 7.45 Pomieberiehten. 8.10 Ecu avona in Bergen op Zoom. II.20—12.20 Dansmuziek Daventry. DE V 00 RJAA RSBLOEMENTENTO (IN STELLING. Wij maken er onze lezers op attent'dat een'be- zoek aan de voorjaars "bloemententoonstelling te Alkmaar eene wonderschoon© verpoozing be tee kent. Men moet eenmaal in Flora's tuin wande len om verviud te wórden van de geurende bloe- menschatten, die zoo kwistig 'in rijke en schitte rende kleurschaxeeringen in voorjaars&isch prij ken en pronken. Over de opening dezer voorjaarsbloemententoon- stelling ïn ons volgend nr. een meer volledig over zicht. De tentoonstelling is dagelijks geopend van 106 uur. f Zie de advertentie. ST. MAARTEN. De broodbakkerij van den heer C. Peetoom al hier, welxe alreeds 10 jaren nonactief is, zal weer aan haar doel beantwoorden, daar deze is gehuurd door G. Jongens van Eenigenburgj, de welke het bedrijf weer zal hervatten. lijkt met enkele schetsen, werden verschillende vragen tot genoegen beantwoord'. Na afloop dankte de heer Glas den spreker voor zijn duideiijK betoog, waarna den leider der cursus namens de cursisten door den heer Madderom, op do hem eigen, humoristische wijze, een fraaie bloemenbak aanbood. HET NEDERL.-BELGISCHE VERDRAG. De 26ste spreker. Als spreker over het Belgische verdrag in de Eerste Kamer heeft zich nog laten inschrijven de heer P. Moltmaker (S. D.) PRINSES-JULIANABLOEM. Voor het Drentsehe veenkind. De propagandacommissie voor het Drentsche Veenkind zal dezer dagen aan de Colleges van Burgemeester en Wethouders van alle gemeenten verzoeken, te bevorderen, dat in hun gemeente1 een collecte worde gehouden ten behoteve van het zwakke Drentsche Veenkind', opdat alsnog zooveel mogelijk van deze kinderen nieuwe ge- zon dlieid en levenskracht zullen kunnen opdoen. Hare Koninklijke Hoogheid prinses Juliana, heeft op verzoek der propagandacommissie haar instemming met dit denkbeeld.betuigd en haar toestemming verleend, haar naam aan deze col lecte t e verbinden, zoodat de te verkoopen bloem de Prinses-Julianabloem zal heeten. De collecte zal gehouden kunnen worden 'bp of na 'den 30en April, den achttienden verjaar dag van Prinses Juliana. Zooals bekend is worden de kinderen ver pleegd in de omgeving, die de ouders het mejest wenschelijk achten. De propagandacommissie be staat dan ook uit leden van versohillende vereeni- gingen voor vacantia- en herstellingskolonies. Voorzitter is Th. M. Ketelaar van het Centraal Genootschap; Penningmeester Mr. A. J. M, Lees berg voor de Roomsch-Katholieke kolonies; Vice- Voorzitter is Ds. H. C. Hogerzeil voor de Pro- testantsch Christelijke kolonies. Secretaris: A. C. Bos te Egmond' aan Zee. Indien in een gemeente een'oommissie voor 'deze j inzameling iï opgericht, wordt deze verzocht ten spoedigste daarvan kennis te geven aan den secre- Rflient 17 - Tel. 526 CORSETTEN. KINDERLIJFJES. BUIKBANDEN. BUSTEHOUDERS. RECHTHOUDERS. RECHTH. CORSETTEN. ELASTIEKEN KOUSEN. DAMESVERBAND. SOUSBRAS en ROKBESCHERMERS. ALLE SOORTEN ELASTIEK Depót PALTHE Almelo. Louwers over opvoe&ing van oh ze groot© kinderen. Hilversum. 4.305.25 Conoert H.D O.-orkest. F, van Schoor Bariton. Hilversum 6.206.40 Orgelbespeling in de New Gallery Rmema Daventry 6.457.45 Vervolg1 en convers.les Duitsch 7.45 Politieberichten. 8.10 Beethovenavond. Mevr. R, v. d. Horst- Bleekrode, piano, Hr. J. Juda, viool. Hr. J. Kinsbergen, altviool, v. d. Horst oèllo. Beethoven-herdenkingsrede door G. van Ravenzwaaij. Hilversum. 11.20—12.20. Dansmuziek Daventry. Donderdag 24 Maart. 11.20 Band of H. M. Royal Air Force en so listen. Daventry I.202.20 Gramofoonmuziek 3.304.30 Uurtje v. Wees- en Ziekenhuizen 4.30—5.00 Concert Daventry 5.00 6 45 Concert H.D O.-orkest. Jonkvr. Min- ny de Jong, sopraan. Hilversum 6.457.45 Beginselen Burgerlijk en Handielsr. 7.45 Politieberichten. 8.10 Aansluiting Conoertgeb. Amsterdam. Beethovenavond. Hilversum 10.30 Radio-tooneel „Het djnerSpel van zot ternij en spot v. W. Adriaans. Frits La- man, assuradeur. Rienk Brouwer. Eef, zijn vrouw. Mw. Margot, Moletzky Kiehl. Ile oude Mw. "Laman.' Mevr. Elking, ïlnton Verveuren, letterkundige. Adr. Verzijl. Mr Hoevens, Off. v. «Justitie. Joh T. dien Boer Het stuk speelt ten huize van Laman. Hun laatste Rit, dram. schets in 1 bedrijf van ,T. B. Schuit. Henri Allen ritmeester, Rienk Brouwfy Helene zijn vrouw, Mw. Margot Maletsky Kiehl. Eugène "Vaubrey le luit. der 'huzaren, 'Adr. Versijl, Claude ordon nans, Joh. de Boer- Het stuk speelt ten huize van n'tmeester Allen. Daarna dansmuziek. Daventry VrfyBag 25 Maart. II.20 Het. Daventry-kwartet- en solisten. 12.50Orgelconcert Daventry 1.202.20 Orkestconcert 4110 Concert door Kutcher-strijkk'wartet 5.00—6.45 H D O.-kwartet. Mej". Dusseldorp. 6.757.45 Franscne les Hilversum 7.45 Politieberichten. 8.058.35 De band of H. M. Royal Air Force- 8.359.05 Uitvoering H.D O.-koor o.l.v. W. v. Warmelo. Hilversum 9.0510.30 Avondconcert H.D O.-orkest o. 1. v. Nico Treep Hilversum Daarna dansmuziek Daventry Zaterdag 26 Maart. 12.50—2.10 Conoert Parijs. 4.305.00 Vooravotidoonoert H.D O. o. 1. v. Ni co Treep. Hilversum 5.006.00 H.DO.-taallessen. 6.006.45 Voortzetting HD O.coneert. 6.457.45 Cursus Boekhouden en Handelskennis. 7.45 Politieberichten. 8.10 Utrechtsche V.A.R A.avond. Medewerken den Arbeidersmuziekvereen. Voorwaarts, v. d. Hurk, trompetsolo. Gem. Zangvereen. De stem des Volks, Jan Overwey, accor deon-virtuoos, dir. van h. Utrechtsöh Ac cordeon-gezelschap. Spreker: d. heer P. M Moltmaker, lid' v. d. Eerste Kamer en voorz. v. d. Ned Vereeft. Van Spoor- en Tramw. personeel. Onderwerp: Utrecht en zijn arbeidersbeweging. 10.5012.20 Dansmuziek Daventry, bindt Akker's Kloosterbalsem den strijd aan met rheumatiek en spierpijin. Heerlijk wrijf- middel zet het zjjin verzachtende zuiverend en genezende werking voort tot de kwaal over wonnen is. Door ieder gebruiker" geprezen bij brand- en snij)woinden, winterhanden en -voe ten en alle huidaandoeningen. 11.20 12.30 DiusdJag 22 Maart.' Het Daventry-kwartet- Daventry -2.00 Lunchmuziek dl. h Holl. orkest Tnerminus hotel te Utrecht o.l.v. M. Noyer 3.00—4.00 Knipcursus. Hilversum 4.05 Concert. Daventry 5.006.45 Conoert d. h H.D.O.-orkest Mej. J-j v. d. Bergh, sopraan. Hilversum 6.457.45 Vervolg- en Conversatieles Emgelsch. ifl5 Politieberichten. 8.10 Uitzending Dominicuskerk te A'dam. Gem. koor v. d. kerk „De Liefde" te A'dam o. 1. v. W. van Pol. Meditatie over het lijden des Hceren (le d.) Onderwerp: Zijn bloed over ons, door Past- J. van Noord!. Hilversum. 10.30 Persberichten. 10.55—12.20 Dansmuziek Daventry Woensdag: 23 Maart. 11.20 Het Daventry-kwartet- Daventry' 12.302.00 Lunchmuziek d. h Hall-orkest. 2.003.00 Engelsch voor kindéren. 3.004.00 Knipcursus. Hilversum 4.00—4.30 Halfuurtje v. d huisvrouw d- 'den hr. - LANGK OP LANGENQIJK Zaterdag 12 Maart Maandag 14 Maart Dinsdag 15 Maart Woensdag 16 Maart Donderdag 17 Maart Vrijdag 18 Maart Totaal - NOOKDSCHARWOUDE. Zaterdag 12 Maart Maandag 14 Maart Dinsdag 15 Maart Woensdag 16 Maart Donderdag 17 Maart Vrijdag 18 Maart Totaal - warmfnhuizen. Zaterdag 12 Maart Maandag 14 Maart Dinsdag 15 Maart Woensdag 16 Maart Donderdag 17 Maart Vrijdag 18 Maait Totaal 18 wagons. 1 17 19 10 11

Nieuwe Langedijker Courant | 1927 | | pagina 2