NIEUWE Nieuwsblad v. Holl. Noorderkwartier No. 34 ii Dinsdag 22 Maart 1927 36e Jaargang Uit den Omtrek. SPKOOKJESPüDDINf. n LANGEDIJOR COURANT Deze courant verschiint <L Sf Deze courant verschijnt JgjU Dinsdag, Donderdag en Zaterdag] Abonnementsprijs per 3 maanden f 1.15. - Redact.-Ullg. J. H, KEIZEB. - Rureel HToord§charwoude Advertentiën van 1-5 regels 75 cent, elke regel meer 15 cent. Groote letters naar plaatsruimte Brieven rechtstreeks aan den Uitgever Plaatselijk Nieuws OUDKARSPEL."" Blijkens de advertentie in ons nr. van Zaterdag jl,, zal, aangemoedigd door het succes van het vori- I ge Ba! Masqué, thans Zondag 27 Maart a.s. een Bal Masqué worden gehouden voor gehuwden en zulks op veelvuldig verzoek. Reeds mochten een 20-tal deelnemers worden ingeschreven, Nog steeds komen, zoo deelde men mede, aangiften binnen, en waar men zich kan opgeven tot 27 Maart, mag zeker een groot aantal deelnemers worden verwacht Regeling en leiding berusten wederom in dezelf I de handen en zal de Jury worden gevormd door .Mevr. A. Ootjers-Bigler en de heeren J. Keizer. P. v. d Molen en C. H. Muylaert. Voor nadere bijzonderheden leze men de adv. in ons blad van Zaterdag. NOORiDSCHARWOUDE. Gisteravond werd de openbare voordrachtavond vanwege de fabriek van Maggi's Producten gehou- tien in de groote zaal van „Concordia.'' Met aandacht werd de voordracht door de vele tianwezigen gevolgd, evenals de filmvertooning, die een zeer duidelijke kijk gaf op de fabricage en het fabriekencomplex te Kempstal (Zwitserland.) Verschillende kookdemonstraties werden gehou- 9 den en werd-een ieder in de gelegenheid gesteld I de intusschen bereide Maggisoep en -bouillon te 9 proeven. Tot slot werd het publiek vergast op een zeer mooien natuurfilm uit Zwitserland. Hedenavond wordt dezelfde demonstratie te Oud karspel gegeven in ,,'t Huis de Brederodc." NOORjDSCHARWOUDE. Gevonden voorwerpen: een damesarmbandhorloge, een paar witte handschoenen, eer. R. C. kerkboek een kniptang. Inlichtingen verstrekt de Politie te Noordschar- woude. - Z UIDiSOHARWOUD E. I Zaterdagavond werd de z.g. Vrouwenavond van het plaatselijk Nut gehouden. De voorzitter, de 9 liea rP. Berkhout, riep allen een hartelijk welkom I toe. Hij deelde mede, dat door onvoorziene om- standflghieden het tooneelstukje van Dr. Van Ba- I len Blanken, genaamd „Een vreemde eend in de bijt", niet kon worden opgevoerd. In verband 9 hiermede waren enkele oud-leden en enkele gas- ten uitgenoodigd om den avond verder te vullen. I Voorzitter wees er nog op, dat hoewel deze 'M bijeenkomst goed bezocht is, de opkomst der 14- 3 diaagsehielv ergaderingen tegenwoordig gering is. Hij wekte de vrouwen op hun mannen naar deze I vergadering te laten gaan. I Hierna werd mot het programma van dezen I avond begonnen. I Dioor den heer 8. de Boer werd voorgedragen „De onbediuidende Vrouw", door den heer K. Dijk- I huizen „Rolschaatsen", door Mej. Van Twuiver- 9 de Boer „Volksconsequentie", door Mej, .Wonder B Klingeier „Jantjes Offer". Venier nog:-een vo.tr- iliracht van den heer Ruisen, zang van jongejuffr. Steintje de Boer, 'eenige zangnummers van den heer T. Kostelijk, die als gast- aanwezig was enz. •Jongejuffrouw Trien Reijne speelde zeer ver dienstelijk piano dezen avond. Te ruim middernacht werd deze bijeenkomst gesloten. OUDKARSPEL. Op de voorloopige R.K. candidatenlijst voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing komen de volgende namen voor: 1. P. Groen. 2. B. Bommer. 3. JBrammer. 4. P. Rijper. 5. K. Bruin Hz. 6. A. Kamper. OUDKAR.SPEJL. De candidatenlijst voor 'de a.s. Gemeenteraads verkiezing-, die door de Vrijz. Dein. zal worden ingediend, bevat de navolgende namen. 1. Jb. Kroon. 2. P. Kostelijk. 3. Jb. de Boer. 4. J. Schrieken. 5. P. Kroon Az. 6." P. Fecen. 7. P. Kuiper. '8. A. Timmerman. 9. A. Ootjers. 10. L. de .Wit. 11. H. Tauber. 12. Jb. Maars. BROEK OP LANGEN DIJK. Ouders en Vervorgers, die hunne kinieren 1 April a.s. ter openbare school wenschen geplaatst te zien, kunnen daarvan onder overlegging van het vaccine-bewijs vóór 1 April aangifte doen bij het hoofd der school, den heer J. Zaal. - SINT PANCRAS. •De lijst der R.K. candidaten voor den gemeen teraad te Sint Pancras is als volgt samengesteld: 1. A. Groen. 2. J. Commandeur. 3. C. Beersen. 4. F. Hes. 5. P. Zut 6. J. v Etten. - 7. J Boots. ST. PANCRAS. Voor de verkiezing van een lid van den gemeen teraad te Sint Pancras luidt de candidatenlijst voor de Chr. Hist, als volgt: 1. M- Duijf. 2. Jb. Slijk>r, 3. Jb. Duijf. '4. C. ae Wit. 5. 1\. Duijf Cz., ADekker. 7. J. N. Kroonenburg 8. T. Oly. 9. C. Tromp. 10. P. Groen Cz. FEUILLETO Nacht en Morgen 50) Als lord Haughton op zijn trouwdag reels zoo weinig vreugde over het bezit van zijn bekoor lijke vrouw aan den dag legt. dacht hij, welk een betreurenswaardig lot -wacht haar dan aan zijn zijdie! 'Verre was de jeugdige lady Haughton van te ■'erondersteilen, dat Arthur's afgetrokkenheid al leen uit bezorgdheid voor haar voortsproot. „Hoe weinig werk maakt hij van Dora," dacht zij, „die ik met een stille hoop naast hem plaatste! Mocht tij maar., evenzeer als ik, opmerken hoe bezield! kaar oog is, als hij zich een weinig aan haar ge legen laat liggen. Of zou hij haar ook slechts als ten zuster beminnen, evenals ik hem als een broeder lief had? Arme Dora! Het dejeuner was eindelijk afgeiooperi, en cle i'raviu van Haugthon begaf zich, na haar reis- :oilet gemaant te hebben, naar een der zijver trekken, waar haar echtgenoot, haar vader, Ar- hur Lovell, miss Dora en een paar andere gasten raar wachtten. Jocelyn was er in geslaagd zijn neerslachtigheid te overwinnen en zag zijn jonge jade met een vrieodelijken glimlach aan. Henry halter, verheugd dat de feestelijkheid ten einde •poedide en hij zich dus weldra naar zijn vertrek ken zou kunnen begeven, waar verder, hoopte hij, niets zijn afzondering moer zou storen, zag er op lit oogenblik opgeruimder uit, dan hij wellicht >oit sedert zijn komst op de abdij geweest was. Hij vatte de hand zijner dochter en zeide: „Gij iebt nog geen huwelijksgeschenk van mij' ge- *ad> Laura? maar denk daarom niet, dat ik de zaak vergeten heb. Ik ben voornemens u een halssnoer van diamanten te geven, rijker en fraai- er, dan er ooit een in Engeland vervaardigd werd. I Daar ik echter zelf de diamanten wil.koopeu en zo naar mijn zin wil laten zetten, zal er wel eeni- gen tijd verloopen, eer gij in 't bezit van mijn geschenk zult zijn. Gij zult n dit uitstel echter uiet te beklagen hebben." De heer Walter zeide dit zóó overluid, dat al len, die in het zijvertrek waren. het. konden verstaan. Laura drukte haars vaders hand en sprak, ter wijl zij haar hoofd: op zijn schouders legde, op fluisterenden toon tot hem: „Dank beste vader; maar uw liefde is mij nog honderdmaal meer waard, dan het prachtigste halssieraad. Schenk 1 mij uw liefde en uw zegen." j De bankier zag weder, als naar gewoonte, strak j voor zich en antwoordde niets. Jocelyn bood zijn gade thans den arm om haar i naar het rijtuig te geleiden. Laura drukte Arthur en Dora de hand, Lord Haughton noodigde beiden J uit om hen na hunne terugkomst op Jocelyns- Rock druk te bezoeken. Weinig minuten later rolde het rijtuig weg, dat de jonggehuwden naar het spoorwegstation te Shorncliffe moest bren- gen. Majoor Vernon had zich naar „de Kroon" te- j rugbegeven en er een fijn diner besteld. In af- wachting van zijn maaitijd, wandelde de clown j een tijdlang in gepeins verdiept, vóór de deur van „de Kroon" op en neer. „Welk een gelukskind ben ik in eens geworden," sprak hij bij ziehzel- ven. Twee Californië's tegelijk ontdekt. Mocht mijn vriend de bankier mij ontsnappen of zich niet genoeg laten plukken dan heb ik zijn hoogade- lijken schoonzoon, mijtn voormaligen vriend Jarvis, op tweeërlei wijze in mijn macht: vooreerst door ST. PANCRAS. De kandidatenlijst der A. R. Kiesvereeniging alhier bevat voor de a.s. GemeenteraadsVorkie- zingen de volgende namen: 1. H. Muurling. I i. G. l?ooy Az. 3. J. Gootjes Pz. 4. K. Timmer. H„ de .Waal. j 6. Jb. Wagenaar. 1 SINT PANCRAS. Voor rekening van den heer T. v. d. Hurk is aanbesteed het bouwen van een pakhuis benevens serie aan zijn woonhuis. Inschrijvers timmerwerk: <S- Zeger f ,040._.. Fr Hes f1090.— A. Schram f g99. Metselwerk: Minnesma f 500.— Gegund aan de laagste inschrijvers. - SINT PANCRAS. Voor rekening van den heer C. Kloosterboer werd ,aanbcsteed het bouwen van een burgerwoonhuis aan den "Benedenweg, waarnaar werd ingeschre ven door Metsel- en timmerwerk: A. Smit f 3488.— A. Schram f5399- Fa. Bruin f5352. S Zeger f5490— R Blok en Zonen, schilderwerk f 423. P. Bakker, schilderwerk f 564. Gegund aan de laagste inschrijvers. SINT PANCRAS. Vermoedelijk uit baldadigheid, zijn bij den heer Zwanenburg gisterenavond eenige kleedingstukken .van het erf weggenomen. Een kinderschortje werd nog in een haag teruggevonden. Be politie is met het geval in kennis gesteld. WARMENHUIZEN. In deze gemeente is thans ook een afdeeling Reeds is een flink aantal leden ingeschreven, van den Bond voor' Staatspensionneering gesticht. NIEUWE NIEDiORP. De collecte alhier, deze week gehouden, ten behoeve van alleen staande blinden 4e Wolfhezlen, heeft opgebracht f 50.75. DE VOORJAARS-BLOEMEN- TENTOONSTELLING TE ALKMAAR. Deze schitterende tentoonstelling wordt met een druk bezoek vereerd. Zondag was het be zoek zeer groot. De Jury heeft de bekroningen als volgt toege kend: Tijdelijke tentoonstelling. Inzending (2 groepen) groenblijvende planten. Kon Kweekerij „Teria Nova" te Aalsmeer, iste pr. Gouden med. Een groep Darwintulpen, Jac van Til, Limmen, 3e pr. zilveren med. Inzending Cacteën, J. Groen, Sint Pancras, 4e pr., bronzen med. 3 potten Poetaz Narcissen, iW. Twisk, Uit- den kleinen George, en ten tweede door mijn be kendheid met 't hem vreeselijk drukkend geheim van zijn vroeger zwerversteven cn ongelukkig huwelijk. Komaan, Steven! er wacht u nog een goede oude dag! Al kunt gij met uwe in gansch Engeland bekende hansworsten-tronie nooit meer een fatsoenlijk man worden, gij zult toch het ge noegen hebben een der voornaamste bankiers en een der aanzienlijkste pairs van het rijk naar uw pijpen te laten dansen, en, -wat nog veel beter is, op de weelderigste wijze te hunnen kaste leven!" D,e majoor Ver non deed zich 'dapper te goed aan den maaltijd, die hem in „da Kroon" werd voor gezet, en zorgde op den bepaalden tijd op de Abdij te zijn, waar hij terstond bij den heer Wil ier werd toegelaten. Deze had zijn kamerdienaar gelast om den majoor, die hem in Indië, het leven gered had, telkens wanneer hij zich aanmeldde, onaangediend bij hem toe 'te laten. De heer Walter zat nog aan het nagerecht, toen de majoor binnentrad, die nog meet dan des morgens getroffen scheen door de weelde, welke in de vertrekken van den millionair heerschte. En toch was het gezicht van een deftig huis hem niet geheel vreemd. Nog maar al te goed' herinnerde hij zich de oudierlijke huiskamer, wel op verre na zoo prach tig niet als de eetzaal van den bankier, maar 'toch voorzien van al die gemakken en geriefelijk heden. waarmede de gegoede middensta.nd omge ven is, een huiskamer, waarin onze clprwn zich echter nooit op zijn plaats had gevoeld, omdat zijn hart van jongs af heentrok naar drinkgelagen of dobbelhuizen, naar plaatsen waar hij met- licht zinnige, woeste makkers zijn geld- verkwistte, zijn eer en goeden naam bezwalkte, en er in slaagde zijn geweten 200 te doen zwijgen dat hij weldra j niet meer terugdeinsde voor het plegen' van al Lei-- 1 geest, eervolle vermelding. Een groep bloeiende planter,, D. Baardse Dz., Aalsmeer, ie pr gouden med. en eerepr. Med van den Comm. der Konin gin van N.H.. Een groep Hyacinthen in manden, J. Onderwa- 'ter en Co., Bfeezand, 2e pr., verg. zilv. med. en Bestuursprijs. Groep bloeiende Narcissen in ver scheidenheden, C. G. van Tubergen, Jr., Haarlem, ic pr. gouden med. en gouden med. van het hoofd- -bestuur van de Alg. Ver. van Bloemb.-cultuur. 2 -gevulde bloemenmanden vtulpen) D. .W Lefeber 'en Co., Lisse, 3e pr. zilveren med. Spiraea's, G. Lubbe Thzn., Oegstgeest, 2e pr. verg. zilv. med. Groep bloeiende bolgewassen, J. Schermer en Zn. Limmen, ie pr. gouden med. en bestuursprijs. Groep Diclytra Spectabilis, C. A. v. d. Wereld, Roelofarendsveen, 4e pr. bronzen med. Groep Bol-, Knol- en Wortelgewassen (in natuurstijl geplant) Alb. Bos Hz., Overveen, ie pr. gouden med. en eereprijs. Een groep tulpen, W. B. Roozen, Bak- kum, 3e pr., zilv. med. en eereprijs. Ee^ groep tulpen, C. Blom en Zn., te Wijk aan Duin, 4e pr. Bronzen med. Twee groepen groene tulpen (enke- -ie-en dubtyek" S, Kop pes Cz., Akersloot, ie prijs, gouden rned. en eereprijs. Een groep groene en bloeiende planten, W. Keessen Wz. en Zonen, Aals meet, 2e pr. verg. zilv. med. Gevulde bloemen manden en rotsplanten. S. J. Schoon, Akersloot, 4e pr. bronzen med. v. rotsplanten. Een groep Narcissen, S J. Schoon. Akersloot, 3e pr. zilv. med. Inzending tulpen (ter opluistering) Stads- kweekerij Alkmaar, eereprijs. Groep enekle en dub bele vroege tulpen, Fa. Chr. Kieft en Zoon, Lim men, ie pr. gouden med. en eereprijs. Vollegronds tentoonstelling. S Koppes Cz., Akersloot, Crocussen King of the Whites, idem Crocussen Purpurea grandiflora, eerste prijs eereprijs. W. Vermeulen Limmen, Cro cussen, Purpurea grandiflora, derde pr., zilv. med. J. Schermer en Zoon, Limmen, crocussen, geel, 3e pr. zilv. med. Blokker en Kabel, Sint Maarten, Crocussen Margot. - derde prijs, zilveren medaille. W. Vermeulen, Limmen, crocussen Ma'ximiliaan. 3e pr., zilv. med. P. J. v. d. Ploeg, Heemskerk, Crocussen Julia Culp, 3e pr. zilv. med. M. Nierop Limmen, lGadstone, 2e pr. verg. zilv. med. M. Nuij- sens Pz., Limmen, crocussen Julia Culp, 3e pr.y zilv. med C. Verweel Vooren, Limmen, crocus sen Bavaria, 3e pr. zilv. med. M. Kruijennaar Aker sloot, Crocussen, La Victorieuse, 2e pr. verg. zilv. med. Jb. Blokker Nz. Jr. Akersloot. Anemonen Blanda rose, ec pr. verg. zilv med. lei bedrog; in één woord, voor het leiden van een leven waarvan de laatste drie of vier jaren, bij den troep van den eerlijken Cadgers doorgebracht, wellicht nog het beste gedeelte uitmaakten. Nadat de clown zich van zijn jas ontdaan en aan de tafel plaats genomen had, zette Henry Walter hem tiet een en ander van zijn nagerecht, voor en schonk hem een glas Bourgogne in. Daarna schoof Herr von Woltersehocker zijn stoel bij den haard, wierp zich achterover, sloeg de beenen over elkander en zeid'e, terwijl hij do handen in zijn broekzakken stak, tot' zijn gast heer: „Gelooft gij wel, dat ik er volstrekt niets tegen zou hebben om als derden compagnon in uw firma opgenomen te worden, al kendet gij mii slechts een uiterst matig aandeel in het kapi taal uwer bank toe?" Ee mand van den bankier vertrok zich tot een pijnlijken glimlach. „Tot mijn compagnon kan ik u niet maken, dit begrijpt giji wel," antwoordde hij na een oogenblik zwijgens. „Maar, Steven Wallanoe, ik wil u toch door daden toonen dat ik mij onze oude vriendschap herinner eu uw lot zoo dragelijk mogelijk wil maken. Laat mij hooreo wat uwe bedoelingen en wenschen zijn. „Ik zal oogenblikkelijk aan uw verlangen vol doen, mijnheer Walter," antwoordde majoor Ver non; „maar eerst moet ik u nog een vraag doen omtrent het gebeurde bij Winchester! Het gelaat van den lankier, dat reeds zeer bleek was, betrok nu nog veel meer. Ton eindle zijn verwarring zooveel mogelijk te verbergen, nam hij de karaf met Bourgogne op, om zijn gast iu te schenken, maar zijn hand' beefde zóó sterk, dat hij lie! glas met de karaf stuk stootte. (Wordt vervolgd).

Nieuwe Langedijker Courant | 1927 | | pagina 1