Plaatselijk Nieuws De raad dezer gemeente vergaderde Donder dagmiddag vier uur in voltallige zitting ten raadhuize. Na opening der vergadering met welkom, gaat voorz. voor in gebed, waarna de notulen der vorige vergadering worden gelezen en on veranderd goedgekeurd. Ingekomen stukken. Bericht van den heer Huibers houdende aan vaarding van zijn herbenoeming tot armvoogd Bericht van den insp. der dir. belastingen dat de nadere raming voor de gem. inkomst.- belastnig bedraagt f 24303.— van denzelfde bericht dat het aandeel der gemeente in de kwade posten f 2939.53 is. Bij de op 14 Maart gehouden kasopname by. den gem.-ontv. bleken kas en boeken i'i orde en was in kas een bedrag van f 1842.SO5. Van B(. en W. van Oudkarspel is ontvangen^ een aanvullïngsrekening van den keuringsdienst totaal groot f 76.50, zoodat de uitgave wordt f 4125— en het voordeelig saldo wordt ver minderd tot f 449.54. Het aandeel voor ie dere gemeente bedraagt hierin f 89.90. Bericht van de gemeente Alkmaar dat de raad dier gemeente besloten heeft de cadetten school tot ziekenhuis in te richten en wordt dank gebracht voor den verleenden steun. Ingekomen is de balans en winst- en ver liesrekening van den warenkeuringsdienst, en blijkt dat het voordeelig saldo over '25 heeft bedragen f 9858.745. Van de Spoorwegmaatschappij is ontvangen; de rekening der toevoerlijjn Broek—Alkmaar. Voor de cijfers verwijzen wij naar het jongste raadsverslag der gemeente Sint Pane ras. Deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Een verzoek van eenige Kaaibewoners om! het gedeelte kaai van De Ruiter—barak te verbeteren en te verbreeden. Voorz. zegt dat in de vorige zitting hiertoe reeds'besloten is. Een schrijven van de schippersvereniging Schuttevaer om voor motoren van 3040 ton een los- en laadplaats te maken aan de Prins Hendrikkade, vanaf A. Dekker het westen in. De voorz. zegt dat het aan de Prins Hen drikkade niet zal gaan, omdat het gemeente-, bestuur daar geen bevoegdheid bezit. Het adres wordt ter afdoening gesteld in handen van Bi. en W. Dan doet voorz. mededeeling dat Bi. en W. den toestand aan de o.l. school ernstig hebb ben besproken. Werd bij de bespreking in de vorige vergadering door een der leden de op merking gemaakt een assistente te benoemen, thans is in verband met de huidige omstandig heden een schrijden ingekomen van de vereen. ,,'t Belang der Jeugd" is ontvangen. Daarin wordt gezegd dat de onderwijzeres staat voor 2 klassen met ongeveer 40 leerlingen, de on-, derwjjz-er voor 2 klassen met ongeveer 40 leer_ lingen en het hoofd der school voor 3 klassen! met 20 leerlingen. Wanneer de derde leer kracht komt te vervallen, zal het onderwijs in een zeer slechte conditie komen te verkeeren, omdat dan de onderwijzeres komt voor een aantal van 55 leerlingen met 3 klassen en het hoofd voor 40 leerlingen verdeeld over 4 ki. Wordt deze toestand geschapen, zoo zal het onderwijs niet op dat peil kunnen worden ge houden waarop het thans staat. Gewezen wordt dan nog in dit verband op onderscheidene andere gemeenten ©n wordt verzocht voor rekening der gemeente een der- do leerkracht aan te stellen. Bi. en W. hebben gemeend, in verband met hel feit dat de zorg voor het o.l.o. aan dei gemeente is opgedragen en rekening houd©Ti- do met den toestand aan de o.l.s. aan den raad te moeten voorstellen een assistent(e) aan dei o.l.s te benoemen voor rekening der gemeente De heer Ojjievaar zegt dat door hem in de vorige vergadering het verzoek is gedaan dit punt aan te houden tot de volgende bijeen komst. Door spr. is een onderzoek ingesteld en is hem gebbleken, dat wanneer de bijz. school in dezelfde moeilijkheden zou komen te verkeeren door vertrek van de zesde leer kracht, door de gemeente volgens de wet niets ter voorziening kan worden gedaan. Nu is 't een feit dat 70 pCt. der inwoners dezer ge meente bijz. onderwijs voor hun kinderen ver langt en volgt hieruit dat door die inwoners ook voor zeventig procent moet worden bijge dragen in de kosten voor den assistent aan de o.l.s Aan de bij!z. school zal na Mei ie toe stand zo© zijin dat het aantal kinderen slechts 3 boven het cijfer is waarop recht wordt ver kregen op een zesde leerkracht. Wanneer nu liet aantal beneden dit cijfer loopt, zal het schoolbestuur zelf een zesde leerkracht moe ten aanstellen. De 70 pCt. der inwoners zal dan alleen de volle 103 pCt. hiervan hebben, f- dragen en bovendien de 70 pCt. voor de o.l.s. Dit is onbillijk en is een bevoorrechting1 van het o.l.o. boven het bijz. onderwijs. Spr. kan dan ook niet met het voorstel meegaan* De voorz. antwoordt dat, wat de heer O. zegt over de zesde leerkracht aan de bjjjz. school en het betalen van de volle 103 pCt. nog, geen feit is en geheel in de lucht hangt. Nu is het voorstel een assistent te benoemen, aan de o.l.s. U zegt dat dat niet mag aan de bijz. school, wat geheel juist is, maar niets in de wet belet ons een zesde leerkracht dan| voor gemeenterekening aan te stellen. Aan het gemeentebestuur is opgedragen de zorg voor het ó.l.o. en de bijz. school heeft voor haar eigen onderwijs te zorgen. Bi. en W; meenen met vrijmoedigheid het voorstel te kun-i oen doen, vooral met het oog op de moeilijk-i heden, die speciaal in de lagere klassen zullen ontstaan. i De heer Ojjevaar wenscht die moeilijkhe den niet te onderschatten, maar vindt het ea.ii onbillijke toestand omdat men machteloos; staat tegenover een dergelijk geval aan de bij- De voorz. is het hier niet mee eens, omdat lie. zondere school raad toch de bevoegdheid heeft een vaste leer kracht aan te stellen. De heer Zuijdam vraagt of men niet in den vorm van een subsidie kan werkerf, omdat men dan vrijer komt te staan met het toepassen van- de bevoegdheid tegenover de bijz. school. Door Wethouder Slot wordt het aanstellen- van een assistent aan de o.l.s. hartelijk verde-, digd en zegt dat met 2 leerkrachten onmo gelijk het peil van het onderwijs zoo hoog kan- worden gehouden, dat het een vergelijking met tadere gemeenten zal kunnen doorstaan. E|tf. de gemeente is verplicht ervoor te zorgen dat het onderwijs zoo goed mogelijk is. Spr. hoopt dat de heer Oijlevaar zijn stem zal herzien ere zal medewerken aan de zedelijke verplichting om voor het o.l.o. te zorgen. De heer Oijlevaar zegt er niet tegen te zijn wanneer er in de gemeente met één maat kan worden gemeten. Maar wanneer dit met '2 ma ten moet gebeuren is dit onbillijk en een be voorrechting van de o.l.s. De heer Koedijk onderschrijft de woorden; van den heer O. Het is een zekere bevoorech- ting van het o.l.o. Echter moet men practisch rekening houden met den toestand aai 4e o.l.s. De meerderheid van onze inwoners gevoelt niet voor het o.o., maar aan den anderen kant ;tust op de gemeente de plicht te zorgen voor het o.o. Wanneer men nu heengaat met het ver- zoele niet in te willigen, dan weet men zeker dat men bij het o.o. aan het sukkelen raakt. En dat was voor onze gemeente toch niet wat je noemt. Ook al is het een zekere bevoorrechting van' het o.o., dan toch nog rust op ons de zedelij ke plicht het verzoek in te willigen. Wat de 'oekomst ons zal brengen aan de bijz- school weten wij niet. Dat is van later zorg. We staan thans voor de vraag het verzoek in te willigen of niet. En dan moet men rekening houden; met den toestand aan de o.l.s. en met de moei lijkheden, waarvoor het o.l.o. zal komen te staan. De voorz. wijst er den heer Oijevaar nog op dat het assistenstelsel in 1929 afloopt en dan weer de regeling van kracht wordt zoo- asl die voor 1924 was. Dit is een maatregel die is ingevoerd met het oog op 's lands fi- r.antien. De heer De Boer is van oordeel dat ieder; kmd. van welke richting ook, goed onderwijs moet kunnen genieten. Daarom moeten wij nu ook voor goed onderwijs aan de o.l.s. zorgen. De voorz. zegt nog dat er zo ogesproken wordt zeker in verband met de verhouding der bevolking. Maar daarom moet er evengoed gezorgd worden voor de o.l.s. De heer Oijlevaar acht de laatste medeleer ling van den voorz. van groot belang, vooral omdat het leerlingenaantal zich in dalende richting beweegt. Er blijkt thans dat na 1 Jan. 1930 met een aantal van 73 leerlingen de beschikking wordt verkregen over een derde leerkracht. Het voorstel van B|. en W. wordt hierna met allen voor aangenomen en verklaarde ook de heer Oijlevaar zich voor omdat na 1929 deze toestand afloopt. Thans komt in bespreking het punt TOL HEFFING OP DEN TWUIJVERWEG. De voorz. zegt dat men in de bladen heeft kunnen lezen, hoe door de gemeente Alkmaar, en zeker wel het meest op aanstuwing van de gemeente Sint Pancras, is besloten aan de Kroon te verzoeken vergunning tot het plaat sen van een tol op den Twuijiverweg. Deze tolheffing schijnt ontleend te worden aan een Keizerlijk delict van 1811, en is er 'een- of andere schrandere gast zoo vernuftig ge weest dit delict nog eens op te delven. Een gedeelte van dien weg behoort in ei gendom aan dien Polder Geestmer-Ambacht en een ander gedeelte aan de stad Alkmaar. Het eene gedeelte is door den Polder be- hard en door ons eeuwigdurend in onderhoud genomen. De lengte daarvan bedraagt 930 M. En het andere gedeelte dat aan Alkmaar behoort is niet behard, terwijl toch mag wor den verondersteld dat Alkmaar ja zooveel be Lang bij- een goeden verkeersweg heeft als de Polder. Nu men ons niet kan dwingen tot meebbeta-, len aan de verbetering en men niet len kant uit wil subsidie te vragen aan de Provincie, nu gaal men een tol oprichten om daar.ioor de kosten gedekt te krijgen. In dit verband zou ook zeker onze gemeente het recht hebben een tol op te richten voor het nieuw in onderhoud genomen gedeelte weg. Echter, onze gemeente gaat een andere rich-, ting, getuige het afkoopen van een tol op oen verbindingsweg tusschen Broek en Heejfiugo waard voor een bedrag van f 14000.— B. en W;. wenschen dan ook bij ie Kroon tegen het plaatsen van een tol op te komen eni stellen voor het volgende schrijven te richten \ereezeld van een Memorie van Toelichting en', situatieteekening. Geeft met verschuldigden eerbied te kennen de Raad der gemeente Broek op Langen- dijk; dat hij uit ide dagbladen vernomen heeft, dat door het gemeentebestuur van Alkmaar aan Uwe Majesteit, ingevolge het Decreet Imperial van 21 October 1811, concessie zal worden gevraagd voor het plaatsen van een tol op den Twuij,verweg, binnen de gemeente Simt. Pancras gelegen; dat hij meent ernstig bezwaar te moeten maken tegen het verleenen van deze conces sie en wel op de gronden in nevensgaande Me-! morie van Toelichting nader ontwikkeld. Redenen waarom hij! Uwe Majesteit eerbiedig verzoekt de te vragen concessie niet te willen •en verleenen. 't Welk doende, enz. MEMORIE VAN TOELICHTING. Het Gemeentebestuur van Broek op Langendijk geeft hieronder met verschuldigden eerbied de toelichting op het door hem aan H. M. de Ko- gingin gezonden adres tot niet-gloedkeuring der Verordening van de gemeente Alkmaar tot het plaatsen van een tol op den Twuijverweg binnen de gemeente Sint Pianoras. Hoewel de gemeente Alkmaar schijnt te ontken nen ,dat die weg haar eigendom is, is het gemeen tebestuur van Broek op Langendijk van -oordeel, dat alle feiten er op wijzen, dat het tegendejel het geval is. De gemeente Alkmaar beweert nat ze alleen ae onderhoudsplicht op zich heeft ge nomen. Daartegenover staat«dat Alkmaar zich steeds als eigenares heeft gedragen. Immers, le. De eigenaren van de aangrenzende perceelen moeten telkenjare een som van f 1 betalen aan de gemeente Alkmaar voor het hebben van een ver bindingsbrugje. 2e. Door de Gemeenschappelijke Lichtbedrijven te Noordscharwoude moet telkenjare een canon van f8 betaald worden aan de gemeente Alkmaar voor het hebben van gasbuizen in dezen weg. 3e. De gemeente Alkmaar heeft enkele jaren geleden dezen weg trachten te verkoopen aan le gemeente Sint-Pancras, naar men zegt met bij- toetaling; van een som van f8000. De bewering van de gemeente Alkmaar dat, zij alleen voor het onderhoud heeft te zorgen, kan dan ook geen hout snijden. Ware het zoo dan zoude Alkmaar volstaan kun- nert met het onderhouden van den weg in den toe stand, waarop hij op den ligger der wegen in de gemeente Sint Pancras voorkomt. Maa rnu Alkmaar niet alleen onderhoudsplich tige. doch ook eigenares van den weg is, rust op die gemeente wel degelijk de plicht djezen weg zoodanig in stand te houden en te verbeteren als de eisehen van het hedendaagsch verkeer dit vor deren. Immero die plicht rust op elke gemeente, die wegen ia eigendom en onderhoud heeft. En waar om die plicht nu niet op Alkmaar zo urusten is niet duidelijk. Nu is er in zooverre verschil met andere pu blieke wegen, dat deze weg niet ligt op het grond gebied van Alkmaar en dus art- 2051 der gemeen tewet geen toepassing kan vinden. Anders zouden Ged. Staten de' gemeente Alkmaar kunnen dwin gen een post op de begrooting te brengen. Wel zoude misschien Sint Pancras volgens de artt 179(1 en 2051 der gemeentewet genoodzaakt kun nen worden de verbetering van den Twuijverweg ter nand te nemen, 'behalve later verhaal der kosten op tte gemeente Alkmaar. Maar al kunnen Ged. Staten nu niet dwingend o.p treden tegenover de gemeente Alkmaar, ont heft, dit het genoemd College toch niet van de verplichting om Alkmaar er ernstig op te wijzen, dat di cgemeente in dezen haar burgerrechtelijke verplichtingen ernstig heeft verwaarloosd. Dat deze weg niet voldoet aan redelijke eisehen is aan ieder, die dezen weg kent, duidelijk. En dat niet alléén, maar de gemeente Alkmaar heeft dien weg ook niet onderhouden op de breedte die dien weg vroeger haa. Vroeger kon men, de ouderen "kunnen zich dat nog heel goed herinneren, achter het struikgewas, dat aan 'den kant van den weg groeit, langs loopen, hetgeen "thans niet meer mogelijk is. Nu heeft men getracht de verbetering van den weg tot stand te brengen met behulp van de naburige gemeenten n.l. van Sint Pancras, Broek op Langendijk, Zuidscharwoude, Noordscharwouüe en Oudkarspel. Door den beer Margadant, gemeen te-architect van Alkmaar is een plan ontworpen, dat f78000 moest kosten. Dit plan zou o.a.. van de gemeente Broek op Langendijk vorderen een bedrag van f 500 per jaar. Door alle gemeentebe sturen is de gevraagde bijdrage gleweigerd. Daarna is door den Hoofd-Ingenieur van den Prov. Waterstaat ©e nplan ontworpen dat onge- Prov. Waterstaat een plan ontworpen dat onge veer f50000 moest kosten, waarvan door de ge meente Broek op Langendijk f4500 zou worden bijgedragen. Voor die gemeente zoude dit de eer ste 40 jaren een uitgave vorderen van meer dan f400 per jaar. Ook dit voors'tel is door alle ge meentebesturen, "behalve door dat van Sint-Pan cras van de hand gewezen. In deze fT00 is 'f 90 onderhoud begrepen. Het Gemeentebestuur van Broek op Langendijk heeft zich namelijk op dit standpunt geplaatst. De Twuijverweg ligt niet in zijm gemeente en is gleien eigendom van zijn gemeente. Derhalve heeft zijd gemeente niet de wettelijke plicht om dezen weg te onderhouden. Daar de weg in eigendom behoort aan en in onderhoud is bij de gemeente Alkmaar, heeft die gemeente ock de plicht om dien weg te verbeteren. Burgemeester en Wfethouders van Sint'* Pancras hebben de zorg over dien wfeg, voor zoo- vo 1-van hen afhangt, d.w.z. voor zoover die zorg niet krachtens het publiekrecht aan anderen is opgedragen. En dit laatste is piet het geval, want de weg behoort niet aan een waterschap, aan de Provincie of aan het Rijk. Het staat echter vast dat le Langedijker gemeenten groot belang, heb ben bij eeu goede verbindingsweg jnet Alkmaar. Voor het- verkeer van en naar Alkmaar is dit- de kortste weg. Wat verder het belang betreft, heeft Alkmaar minstens evenveel belang bij; een goe den verbiadingsrweg als de Langedijker gemeen ten dat hebben, aangezien de meeste L are ged ij kers hun inkoopen in Alkmaar doen. De gemeenteraad van Broek op Langendijk heeft zich, gezien het belang, in het laatst geno men besluit aldus uitgedrukt, „dat geene belang rijke financieele verplichtingen kunnen en mogen woraen aangegaan voor wegen, geen gemeente eigendom zijnde en gelegen buiten hare girenzeu", daarmede met opzet te kennen gevende dat de gevraagde "bedragen te hoog! waren, doch dat een k ie ine bijdrage niet uitgesloten was. Dus dit gemeentebestuur heeft uitdrukkelijk vastgesteld dat het niet de plicht 'heeft bij1 te dragen, doch dat het vanwege het groote belang niet ongenegen is eeu kleine bijdrage te verleenen. Het Gemeentebestuur is echter van oordeel dat deze weg niet de juiste is. Wanneer men naar Zuidholland ziet, dan kan men constateeren dat die provincie voor wegen, die als gemeenschapswegen kunnen worden aan gemerkt en waarvan de verbetering groote som men zou vragen, die bezwaarlijk door de betrok ken gemeentebesturen kunnen worden betaald, een subsidie geeft. o.a. de Delftweg en "de wegen in gemeente Katwijk. In dezen tegenwoordigen tijd hebben de gemeenten handen vol werk om de wegen in eigen gemeente voldoende in stand te houden en waar daar dan bij zouden komen groote uitgaven voor wegen buiten de gemeente gjelegen, daar zou de financieele last te groot worden. Dat de Langedijker gemeenten groote sommen besteden voör de wegen is een niet te loochenen feit- De gemeente Broek op Langendijk heeft 2 jaa rgeleden de Dorpsstraat geheel vernieuwd, waarvoor een leening is aangegaan van f26000. Bovendien heeft de gemeente het eeuwigdurend onderhoud op zich genomen van de in de gemeente gelegen Ambachtsdijk, die in eigendom behoort aan den Polder Geestmerambacht en voor reke ning van dezen polder is verhard met een klinker- bestrating. Deze dijk maakt één geheel uit met den Twuij verweg. De Ambachtsdijk loopt nl. tot de grens tusschen de gemeenten Broek op Langendijk en Sint-Pancras en daar begint de Twuijverweg. De Ambachtsdijk is ongeveer even lang als de Twuij verweg. De polder heeft voor die verharding nim mer subsidie gehad, nóch van de gemeente Alk maar nóch van de gemeente Sint-Pancras. Ook de gemeente ïiroek op Langendijk, die het eeuwig durend onderhoud op zich genomen heeft, omdat deze weg geheel ligt binnen haar grondgebied, heeft nimmer om sjeun aangeklopt bij naburige gemeenten. Zoodoende springt des ie meer de on billijkheid in het oog, dat men voor den Twuijver weg wèl steun vraagt van de naburige glemeenten. Met evenveel recht als thans de gemeenten Alk- maa ren Sint Pancras, hadden de Polder Geesf- mer-ambacht en de gemeente Broek op Langendijk goedkeuring voor het jplaatsen van een tol kun nen aanvragen, doch deze lichamen hebben daar zelfs niet aan gedacht, aangezien een 'tolheffing niet meer past oij het Tegenwoordige snelverkeer en zoowel Rijk, Provincie als gemeenten aller- wege tot afschaffing van tollen overgaan. Een tiental jaren geleden heeft deze gemeente tezamen met oe gemeente en dien polder Heerhugo- waard en de Langedijker Groentencentrale een particuliere tol afgekocht, staande op den particu lieren verbindingsweg fylie ook gekocht is) van Broek op Langendijk met Heerhugowaarll. Vobr een en ander Ys een som, van f14000 betaald. Herhaalde malen was daarop reeds'door Ged. Sta' ten van Noordholland bij monde van den vroe- geren Commissaris der Koningin aangedrongten. En nu zou, gaat het plan van Alkmaar en Sint- Pancras door, cp een anderen weg, en wel den hoofdweg, even ver van de kom van het dorp ver wijderd als die afgekochte tcd, een nieuwe tol verrijzen. Get Gemeentebestuur van Broek op Langendijk kan niet anders dan ernstig bezwaar' maken tegen dit middeleeuwsch middel om geld te krijgen. De gemeente Alkmaar, die zelf ver plicht is dezen weg, evenals andere gemeenten en ook polders de hunne, in te richten overeenkom stig de eisehen van het hedendaagsch verkeer, zou op deze manier haar plicht van zich schuiven en anderen (de weggebruikers) laten betalen. Daarbij komt dan nog deze groote onbillijkheid, dat door de meeste van deze weggebruikers straks aanzienlijke sommen aan wegenbelasting moeten worden betaald o.a. door de firma Kok, Tuinman en Wilkeo, autobusdienstondernemers, een som van ongeveer f4000 per jaar. Het Gemeentebestuur van Broek op Langendijk is dan ook van oordeel, dat de Weg verbeterd moet worden, doch, wanneer .de gemeente Alkmaar in dezen nalatig blijft en ook de gemeente Sint Pancras via art. 179h en 2051 der gemeentewet niet gedwongen kan worden de verbetering ter li and te nemen, de Provinoie Noordholland aange wezen fs de weg teverbeteren. Tn geen geval mag ooncessie voor het plaatsen van een tol verleend worden. De raad vereenigt zich met adres en Memo rie van Toelichting. De begrooting dienst 1926 wordt gewijzigd met een bedrag tot verhooging van de uitga ven groot f 2308.325. Bij de nu volgende rondvraag wordt op voorstel van den heer R. Slot besloten adhaesi© aan de andere Langedijker gemeenten te vragen. Hierna sluiting der vergadering. VOLKSONDERWIJS AFDi. „LANGENDIJK''. Donderdagavond half acht vergaderde boven genoemde vereeniging in „Concordia" te Noord scharwoude. De voorz., de heer Zaal, opent de vergadering- met een woord van welkom en deelt mede dal de heer L. Mallekote door omstandigheden ver- vinderd is aanwezig te zijn. Hierna worden de notulen der vorige vergade ring door den vice-seeretaris den heer H. Jans- sonius, gelezen en onder dankzegging, aan den samensteller ongewijzigd goedgekeurd. Ingekomen stukken. a. Een schrijven van den heer P. Heertjes, dat hij zijne benoemnig als bestuurslid niet kan aan vaarden, doordien hij de vergaderingen door om standigheden niet kan bijwonen. Betreffende de gehouden besprekingen in huis houdelijke vergadering, aangaande kringvorming', jaarlijksche collecte en het houden van een prov. landdag, deelt de voorz. mede, dat het bestuur niet al te diep is ingegaan op kringvorming en tevens dat het houden van een jaarlijksche collectie niet wenschélijk wordt geacht en dit jaar over te blaan. Na eene korte gedachtenwisseling aangaande den landdag wordt besloten, het hoofdbestuur te verzoeken, een schrijven te richten tot die af deelingen in Noordholland met de vraag welke afdeelingen sympathiseeren met het houden van een land-lag. Vervolgens wordt besloten geene propaganda commissie te benoemen, daar deze voorloopig over bodig wordt geacht. Ingekomen is het verslag der algemeen© ver gadering. Docr den heer Gorter Worden hiervan nog en kele punten toegelicht, Spr. deelt mede, dat op die vergadering ten volle het besef der nood zakelijkheid der afdeelingen werd ingezien. Als hoofabestuursleden werden benoemd de neer Neuteboom te Assen en Mej. Klooster te Deiv Haag. De voorzitter dankt den heer Gorter voor zijne mededeelingen. Bestuursverkiezing. Aftr. de heeren H. Janssonius, T. Kliffen, A Kist en L. Maliekote; 1, vacature, ontstaan door

Nieuwe Langedijker Courant | 1927 | | pagina 4