DONDERDAG 7 APRIL Een flinke JOHGEH I. Hemden en Pantalons Fa. OEBB. FORTUIH Langestraat hoek Hoirttil Alkmaarsch Modemagazijn Firma H. LIND, Abonneert U op dit blad op L T. FAilNER, Huighrouwerstraat, Alkmaar mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm Lage prijzen. Prima kwaliteiten. Onderjurken en Nachthemden, Onderjurken, Nachthemden DAMES- en KINDERKOUSEN C. OUDES, Noordscharweude. UltsluitenU (ommlssie uerkoos, oud, uer- M adres voor lm omloop nor aard- iDOElm aan la Me markt. ttjdelijk gevestigd LAAT 147. HEROPENING van ons geheel naar de eischen des tijds ingericht Heerenkleedingmagazijn. gevraagd, bij P. DF WIT, Broek op Langendijk Christelijk Sociale Bond PATRIMONIUM'. Afd. Alkmaar. Openbare Vergadering Donderdag 7 April 1927, in de Gereformeerde Kerk aan de Oudegracht, s'avonds 8 uur. SPREKER: WÈlEerw. Heer Ds. H. JANSSEN, Legqr en Vlootpredikant te 's-Gravenhage Onderwerp „REISINDRUKKEN OVER INDIË". HET BESTUUR. v.h. SuzeKuijper&Co. Langestraat 4. Brengt steeds het nieuwste. Is altijd lager in prijs. De sorteering is buitengewoon groot Ziet de Etalages Langestraat 4, bij de Mient, IS HET aangewezen adres. In Dames- en Kinderhoeden heeft de Mient 3-5-10 De elegantste modellen, De grootste keuze, De laagste prijzen De gewonere soorten worden tevens verkocht in de Bontzaak Mient 10, tegen prijzen beneden iedere concurrentie. goed gesproten SCHÖÏSCHE MUIS, geteeld op den Proeftuin, tegen f 1.25 per bakje, per 10 bakjes fl. Bloemkoolplanten Le Gerf, van eigen gekweekt zaad, tegen f7. per duizend, te leveren half April. Aanvragen te richten tot den heer J. K O U W E N op den Proeftuin. Helderscheweg, Alkmaar. Voor lijdenden die verzwakt zijn door koortsen, lyphus, influenza, of dergelijke ondermijnende ziekten, is de Sanguinoso het middel, dat het éérst üe levensopgewektheid terugbrengt. Herstellenden voor wie het er op aan komt de verlorén krachten spoedig te her overen wier eetlust moet worden opgewektdie aan diepen en verkwikkender) slaap behoefte hebt het middel dat u snel en zeker daaraan helpt is de Sanguinose. Van de Sanguinose behoeft gij geen likeurglaasjes te gebruiken. Tweemaal per dag een eetlepel is voldoende. SANGUINOSE kost per fi.. f2.—, bij 6 fl. fll-., bij 12 fl- f21. WACHT U VOOR AM AAK. Bij alle Apothekers en goede Drogisten. VAN DAM Co. De Riemerstraat 2 c-4. Den Haag. MOÜRIK, Spoorstraat 15, Alkmaar. Telefoon 995. iederen Woensdag van 9 tot 12 en 1 t&t 5 uur bij den Heer J. DE BOER, Café „Welgelegen". Gemakkelijk snijden. Wij ontvingen een prima kwaliteit Zoolleder, (kernleder) hetwelk zich heel ge makkelijk laat verwerken. Prijzen billijk. 225 230 275 300 330 120 130 100 100 200 voor kinderen, vanaf 1,20 en 1,60 Groote sorteering Macco - Fit 'd Ecosse - Zijde HET LEDERHUIS! OPENING VOORJAARSEIZOEN. Ontvangende nieuwste modes Damestasschen B. J. SOHUUFF, Payglop 9, Alkmaar. JAC. KNOOP, Beëedigd Makelaar in aardappelen, groenten en fruit, Nassaukade 158, Amsterdam, Tel. 28(322, benoemd door Burgemeester en Wethouders van Am sterdam in hare vergadering van 2 Juli 1919,- voor bovengenoemde vak ken Nieuwstijdingen SPlRITUSSMOKKELAAfcs Vrijdag j.l. was er te Sluis., het kleine grens Stadie in Zeeuws-VIaandereneein merkbare grooter drukte dan anders. Reeds langen tijd liepen geruchten dat op groote schaal fraudeleus sterke drank werd, in gevoerd uit Frankrijk. JEr werden bedragen ge noemd van f 7 k f 8030 ontdoken rechten per zending. Op een snlloopenden vrachtwagen metaaij den achterkant dubbele wielen, met het oog op eventueel lek schieten der banden, werden in liegende vaart de douaneposten gepasseerd. Het geheim lekte uit door een vraag om inlich tingen van den Belgischen ontvanger te West- capelle, die telkens enorme hoeveelheden ster ke drank uitklaarde, maar vreesde dat dezo weer clandestien in België werd ingevoerd, en derhalve te Sluis eens kwam informeeren of die partijen in Nederland waren ingevoerd. FEUILLETON Vrijdag was nu te Sluis bericht ingekomen, dat weer een auto de Fransch-Bielgische grens was gepasseerd met een lading alcohol, met bestemming naar Sluis. Op alle wegen werden nu patrouilles commiezen en marechaussees op gesteld. t Te Sluis en te Oostburg werden vrachtauto's over den weg heen gesteld teneinde den weg te kunnen barricadeeren. Men wachtte, men wachtte den heelën nacht. Gistermiddag halfeen kwam de verwachte auto binnan. Hij reed door de versperring bij de douane heen, maar werd door het schieten j van de marechaussees tegengehouden. Bij het doorrij'en is de auto tegen een wagen gebotst, waardoor le brigade commandant W. Briedee doodelij v aan het hoofd getroffen .werd. Hij overleed na eenige oogenblikken. j De chauffeur en de geleider van de smokkel- 1 auto- die vijf vaten spiritus bevatte, zijn beide licht gewond door de schoten. Zij werden in hechtenis genomen en gisten avond naar Middelburg overgebracht. Er is gezien dat iets in he^ water geworpen is. zoodat men vermqpdt dat ook uit de autq 1 geschoten is. Het slachtoffer was een algemeen gezien ambtenaar. Kef verdrag met België HET VERWORPEN VERDRAG. Zaterdag werd te Den Haag de taatste alge-, meen? vergadering gehouden van het Natio naai Comité van Actie tegen het Verdrag met; België. Na afhandeling der agenda werd uit de ver gadering warme waardeering uitgesproken voor, bet Centraal Biestuur, de heeren mr. Lu den, voorzitter, ir. A. A. Mussert, secretaris, en, F.. A" van Wely, penningmeester, voor de voor treffelijke leiding aan de werkzaamheden van het Comité gegeven. Besloten werd, dat het Comité zijn werkzaam heden zal voortzetten als Nationaal Comité in zake een Nederlandseh-B.elgische overeenkomst Ter: slotte werd de volgende mbtie aangeno men Het Nationaal Comité in zake het Verdrag met België; Kacht en flopgen 56) „Maar gevoelt gij wederkeerig iets voo'- mij, offer uw geluk en het mijne dan niet aan een gril op. Mathilda, ik laat u niet vertrekken, vóórdat gij mij gezegd hebt, of gij mij al of niet bemint. Ik bid u, spreek!'' Het meisje bewaarde nog altijd het diep ste stilzwijgen. Eindelijk evenwel zag Clement, dat er tranen langs hare wangen liepen. ..Schreit gij?" riep hij. „Moeten uwe tranen my zeggen, wat niet over uw lippen kan ko men? Mathilda! vlei ik mij. waarlijk niet tever geefs? „Ach, Clement!" sprak zij half verstaanbaar, terwjjl zy haar hoofd tegen zijn borst iiet al ien, ik. kan niet langer veinzen: ik bemin u met geheel mijn hart. De hemel vergeve het mij, indien ik misdoe door u dit te bekennen. HOOFDSTUK XXVIII WAARIN MEN EEN OUD-BEKENDE ONTMOET. Na de achterlaan der St. Gundolphs-steeg en een paar eenzame straten doorgegaan te zijn, had Henry Walter Mansion-House bereikt en was vandaar met een huurrijtuig naar Port land-place teruggekeerd. Hij bleef den gan- schen dag in huis en bestelde tegen den volgeer- den morgen om tien uur weder een huurrij tuig; van zijn eigen vigilante met het familie wapen der Walter's en van zijp palfenier met diens in 't oog vallende livrei durfde hij geen gebruik maken, uit vrees, dat Mathilda Wilmot hem weder op het spoor mocht komen. Naar Hattongarden, no. 54" riep hij bij het instappen van het rijtuig den voerman toe, en vijf-ien-twintig minuten later hield hij voor het byoiiterie-magazijn der hofleveranciers Sa lomons en Zoon in Hatton-gorderi stil. Henry, Walter deelde den chef van het huis zijn voor nemen mede, om op de juweelenveiling, die den volgenden dag bij Parrits Comp. in Albemarle-street gehouden zou worden, een 'aanzienlijke hoeveelheden diamanten te koopen, en vroeg den juwelier, of hij hem van eien des kundige kon voorzien, die hem naar de ver koopzaal vergezellen en bij zijne keus voorlich ten kon. De heer Salomons, die lange jaren zaken met het huis Walter en Burham gedaan had, voldeed niet alleen aan dit verzoek, maar bood zelfs aan om in persoon met den ban kier te gaanj. Henry Walter nam dit voorstel gretig aan, en reed met den juwelier door Piccadilly naar Albmarle-street. Onderweg maakte hij, hem met het doel van zijp aankoop oexen-d, en zeide ongeveer dertig duizend pond te wil len besteden aan steen en van middelmatige grootte van veertig of vijftig pond sterling elk. maar die hun prijs volkomen waard moes ten zijn. ..Cjj zult waarschijnlijk zoo veel niet behoe ven te bestelden," zeide de heer Salomons want de keten zou te zwaar zijp, als zij uit zes of zeven honderd diamanten van de door a bedoelde grootte bestond." .Als de steenen maar bijzonder fraai zijn, wil ik gaarne voor dertig duizend pond koo pen. antwoordde de heer Walter. „Heb ik veel voor een halssnoer, dan laat ik mis schien een diadeem vervaardigen." D< verzameling, dié te koop werd range boden, was zóó ryk, dat het Henry Walter en zijn geleider moeilijk viel hunne keu/.e te bepalen. Na meer dan een uur in de verkoop zaal doorgebracht te hebben, nam de bankier I van. den heer Salomons, dié daar nog lan- I ger wensehte te vertoeven, afscheid. I „Ik dank u voor uw hulp," zeide de heer Walter, „maar wilt gij uw werk voltooien, t»e- last u dan ook met den aankoop van de num uiers! waarop wij onze keuze gevestigd heb- be"." ..Volgaarne, mijnheer Walter," antwoordde d: juwelier. i „MoVgen of overmorgen hoor ik dus zekel- iets naders van u. Ik blijf tot na den afloop der verkooping. op Portland-place. Zie op geen paar honderd pond, als gij iets moois kunt bekomen. Over het bedrag van het geuochte kar, onmiddeljjik op mijn kantoor in St. Gu i- dolp-lanc worden beschikt.'" Juist wilde de bankier in het rijtuig stap pen, dat hem voor dé deur wachtte, toen hij; op den schouder werd getikt. Hij zag onthutst om en ontdekte -- den majoor Vernon. Zijn voorkomen had echter zulk een veran dering ondergaan, dat men hem wel goed moest kennen, om niet in twijfel te geraken, wier, men voor had. De kale duffelsche jas bad plaats gemaakt voor een fijplakensche pa letot; de oude, hooge glimmende hoed met: smallen rand voor een nieuwen met lagen bol en breeden rand; de lompe schoenen waren door nette laarzen, de ruwe sexpence was door ecu deftigen bamboes vervangen; de'onooge-. lijke bouffante was verdwenen, de knevels van -den majoor waren gedund en zorgvuldig op gestreken; kortom, de man die Henry Wa'ter A Albermarle-street op den schouder tikte scheen dezelfde niet meer, die hem voor wei nige dagen te Lisdorf aansprak. Hotewel de bankier zich dus niet meer over rijp Indischen bekende behoefde te schamen, maakte zijn verschijning toch een pijnlijken in- inet voldoening kennis genomen, hebbende, dat -ie Eerste Kamer der Staten-Generaal het wetsontwerp tot goedkeuring van het Verdrag1) met België c.a. niet heeft aapgenomen; gehoord de besprekingen in de Staten- Generaal; in acht nemende, dat Bielgië van de schei dingsregeling van 1839 rechtens noch moreel etnigerlei aanspraak kan ontleenan op poli - tick of economische concessies van Neder land: f overwegende echter de wenschelijkheid oener goede verstandhouding tusschen Nederland en Begilë, spreekt den wensch uit, dat Nederland, zijne medewerking verleene: a. tot opheffing, onder vrijwaring van Ne derlands souvereine rechten, van de op België, krachtens het verdrag van 1839 rustende poli tieke servituten; b. tot opening van nieuwe, rechtstreeksche onderhandelingen tusschen Ne derland en Bielgië tot herziening van het ver drag van 1839 ten opzichte van het verkeers probleem in zij|n geheelen omvang, eveneens onder vrijwaring van Nederlands souvereine rechten, en op den historischen grondslag vaaij wederkeerigheid. (Hbld druk op hem, dat hij zijn schouder onwille keurig terugtrok, alsof hij door een schorpi oen werd gestoken. Hij scheen eerst voorna mens een zijlstraat met zijn vriend in te gaan, maar bedacht zich spoedig en verzocht henv plaats te nemen in zijp rijtuig. Waarom volgt gij mij als mijn schaduw?" vroeg hy op gemelijken toon aan den majoor, zoodra het rijtuig voortrolde, „Wat wilt gij va,a mij?" „Volgen?" vroeg de majoor glimlachend. „Hoe komt u op die gedachte? Onze oncnaoe ting is louter toevallig, mijn waarde. Hebt gij mooie juweelen gezien?" Wie zegt u dat ik naar juweelen gekeken heb?" Waartoe ander zoudt gij bij Parrits A Comp geweest zijp, dan om juweelen, die er heden te zien waren en morgen verkocht zul- !en worden? Ik heb het bericht van den ver- kcop bijna van buiten geleerd, terwijl ik op tTeri stoep op u wachtte." „Gy volgdet mij dus wel degelijk. Wat hebt gij er mede voor met mij op die wijze na te gaan en te bespieden?" „Luister en erken dan zelf dat gij ongelijk hebt. Nadat ik vóór een paar uren ui St. Cundolph-lane was geweest, beschouw le ik het skchts als een staaltje van mijn plicht om u mijn opwachting te maken. Uw portier zeide my, dat gij u met een huurrijtuig naar Hatton garden had laten brengen. Ik nam alle cabs, die .mij voorbijreden nauwkeurig op, en had, hcf geluk u in Piccadilly op den hoek van Albemarstreet te ontdekken. Terwijl ik uw rij tuig naoogde, zag ik dat het voor het huis van Parrits stil hield, en was het, dacht mij, vrij natuurlijk, dat ik op u bleef wachten." (Wordt vervolgd.)

Nieuwe Langedijker Courant | 1927 | | pagina 4