Geïllustreerd Bijvoegsel Nieuwe Langediiker Courant SPORT EN WEDSTRIJDEN Goede Moeders - die slecht zijn voor haar Kinderen DE KUS VAN PHARAO. Verscheidenheid Vrouwenrubriek. Programma voor Zondag 10 April. Tweede ktasse C,: D.T.S. 1—Hollandia 4 Snijders Zeevogels 1—Heiloo 1 Derde klasse C.: V.A.F.C. 2—G.-Schermer 1 Rood Wit 2—Alc. Victrix 4 Vierde klasse C.: H oogkarspel 2—D.T.S. 3 v. d. Wolff, v. d. Hoven. Sijm, Indien geen tijd vernield, beginnen' alle wed strijden om 2 uur. De wedstrijden voor Zondag. In den stand is na den afgeloopen. Zondagl geen verandering gekomen. D.T.S. zorgde door een ferme overwinning op Vrone, zich paraaf te houden voor de eerste plaats. Zeevogels! bleef van haar reisje naar West-Frisia ver schoond, doordat laatstgenoemde het terrein af keurde zoodat we deze ontmoeting nog tegoed blijven. Vtone heeft Zondag de competitie be ëindigd met den volgenden stand: 14 6 0 8 30—36 of 37 12. Het programma voor morgen vermeld een 2- ta! wedstrijden. De belangrijkste ontmoeting hiervan is ongetwijfeld Zeevogels—Heiloo. The,i oreusch heeft Heiloo nog een kans op de tweje- de plaats, maar dan dient Zeevogels haar laatste 2 wedstrijden te verliezen, hetgeen er bij ons niet in wil. Eerder verwachten we hier een overwinning voor de thuisclub, daar voor. Zeevogels hier, practisch gedacht, Ie laatste kans ligt. Met spanning zien wij de uitslag tegemoet. D.T.S. speelt morgen haar laatste compei titie-wedstrijd en ontvangt daartoe het zwakke Hollandia. Aangezien de tuisclub de punten nog noodig heeft, zullen de bezoekers hier een harde noot krijgen te kraken. Menschelijkerwijs gesproken kan hier D.T.S. de overwinning niet ontgaan. Zij dienen dan nog af te wachten wat of Zeevogels in de laat-, ste ontmoetingen doen zal. D'. T. S. Zondagmiddag a.s. speelt DTS. 1 haar laatste competitiewedstrijd op eigen terrein tegen Hollan dia 4 van Hoorn. Deze laatste wedstrijd kan. door de JDeetjes.ge- wKxnnen worden, mits het niet te lauw wordt op genomen, want zelfs een gelijk spel zou D.T.S. noodlottig kuunen worden. Wij rekenen er dan ook op, dat D.T.S. met de zelfde geestdrift zal spelen als tegen Vrone die vorige week en dan zal de uitslag wel bevredi gend zijn. reiden hare kinderen op die manier meer kwaad, dan. goed. Daar heeft men, bijvoorbeeld, ie te mede-t j lijdende moeder. Alles wat haar kind doet, is goed en zij kan er zichzelf niet toe brengen, het te berispen. Ik herinner me een voorval, j toen de vrouw van een zeer vooraanstaand! man aam het wandelen was met haar kind. Om-' eat het 't een of ander deed, wat niet mocht, gat zij het een tik om de ooren, doch knielde; oogenblikkelijk daarna neer in de sneeuw om hem vergiffenis te vragen en beloofde het, dat zij het nooit meer zou slaan. Nonsens. Het is het allerbelangrijkst, dat een jong I menschelijk wezen de wetten van het heeial, I zoowel moreele. asl finajicieele, leert kennen en respecteeren. En als de moeder deze wetten niet erkent en haar kind leert ze eveneens te erkennen,, doet zij hem kwaad. Ik ken een zoon, die gelogen gestolen, e)n| vrijwel alles uitgevoerd heeft, wat niet in dein haak is, maar die nog steeds de oogappel van zijn moeder is. Wat die jongen noodig heeft is een stevige portie straf voor zijin- zon ar umaar hij loopt altijd naar zijn moeder toe en ontloopt op die wijze de straf voor zijn mis dragingen. Een ander soort moeder, die haar zoon kwaad doet, is zij, die hem niet wil laten gaan, wanneer hij den mannelijkea leeftijd bereikt heeft en een vrouw zoekt. Zoo'n moeder tracht haar invloed op hem te blijven behouden en het resultaat is, dat haar schoondochter ja-, loersch wordt. Eén der meest essentieele elementen in goed' moederschap is, den jongen vogel te laten pro- beeren zijn eigen vleugels uit te slaan, als bij er oud genoeg voor is. Fe'i moeder moet zichzelf goed in bedwang! houden en moet de onvermijdelijke wetten ken nen, die een ziel regeenen. Zij moet verstar^ dig zijn en toezien, dat haar zoon aan die wetten gehoorzaamt. Het is voor zijn bestwil, dat zij die wetten spoedig leert kenneln en zorgt, dat hij er naar leeft. Zij mag hem zeer zeker niet verhinderen, dit te doen. Zeer dikwijls zorgt een toegewijde moeder ervoor, dat haar kind een zacht tikje krijgt, als hij werkelijk een fikschen schop noodig, heeft Ten slotte doet de hartige schop hem; meer goed, dan dat kleine tikje. Het is een' feit. De meeste moeders zijn goéde moeders., Maar vele moeders zijja te goed, dat wil zeg gen, zij gaan te ver in hun goedheid en be- 16) De slaaf gaf gevolg aan deze opdracht cn het duurde niet lang of El Caleb opende het) gordijn van den ingang om de drie hooge officieren van Blazur-Ashi binnen te laten. Zij salueerden en bleven naast elkander staan. „Wat voert u tot mij van zooverre," vroeg Toct-Ankh-Amen. terwijl hij zijn groet hoffe lijk beantwoordde. ,,Onze koning," antwoordde de oudste der, officieren. „Heerscher van B'azur-Ashi, heeft, ons bevolen u de volgende mededeeling te; doen: Als gevangene bevinden zich op dit oo- genblik in zijtn paleis Rana, dochter van wijleid Pharao Akhnaton en koningin Herota. met haar ontvoerder Hiljah, minister van wijlen Pharao Akhnaton. Het heeft onzen koning be haagd te beslissen, dat tusschen deze beidei een huwelijk zal worden voltrokken volgens de wetgeving van ons rijk, eer de zon teml tweeden male zal zijn ondergegaan. Vermoe-1 aende, dat Uwe Hoogheid er prijs op zoudfi stellen in de gelegenheid te worden gesteld dit huwelijk te voorkomen, heeft onze koning ons gelast u mede te deelen, dat hij bereid is zijn besluit tot doorvoering van dit huwelijk in te trekken, wanneer Egypte aan het rijk Bazur-. Ashi afstaat: Het dertien jaren geleden op ons veroverde gewest ten westen van den Nijl, Assoean; 3000 sterke jonge slaven; 1000 vol bloed paarden en 2000 krachtige runderen; 10 regeerings-schuren graan; 100 kameelen elk be laden met twee zakken goud en de 10 schooni ste vrouwen uit uw rijk. Dat zijin 'de wenschen van onzen koning. Heil U." Sidderend van razernij had Toet-Ankh-Amen den officier aangehoord. Toen deze uitgespro- 1 ken was, richtte hij: zich in zijn volle lengte op en keek de drie officieren om beurten door- I dringend aan en sprak op ijiskouden toon: H'et is goed. Ik dank u voor uw mededeeling. j n ik., verzoek u onmiddellijk terug te keereln; dar uwen koning en hem te zeggen, dat Toet-. Men zegt, dat in Amerika dikwijls versleten automobielen zoo maar langs den weg blijven staan. Tot onze spijt kunnen wij dit niets bijzonders vinden. Hetzelfde zagen wij dezer dagen nog in Amsterdam, maar de chauffeur kwam uit een café en begon met een treurig gezicht den motor weer aan te draaien. Iemand, die beweert, uit de palm van de hand te kunnen lezen, zegt, dat hij, zelfs bij. een zeer oppervlakkige beschouwing reeds de getrouwde van de ongetrouwde mannen kam onderscheidden. Nu is het een feit, dat men van aardappelen, schillen bizonder ruwe handen krijgt. Op een beestenmarkt, die onlangs in een der plaatsen van ons land gehouden werd, brak, een koe los, liep ruim twaalf kilometer ver, sprong over een heining van anderhalven me- ter hoog en zocht haar eigen weide weder op. Wij kunnen dien sprong nu niet zoo gewel dig vinden, gezien den aanloop, dien zij nam. Een der voornaamste vijanden van de sar dine is de kabeljauw, zegt Professor Thomson, Een tweede is de tramconducteur, die roept: verdof naar voren, alstublieft, dames en hoeren De meeste jongens in Holland, die een be-' trekking hebben als jongste bediende of Iets dergelijks, fluiten bij hun werk, zegt iemand, die .Ie zaak bestudeerd te hebben. Wij kunnen uit goede bron mededeelen, dat er ook zijn, die slechts fluiten. AH het zomer wordt, dan mo-esten de men-i schen; eigenlijk huizen bouwen van steenkool, zei laatst onze leverancier. Te oordeelen naar de kwaliteit, die wij dein laatsten tijd van hem gehad hebben, zouden dis huizen dan tenminste brandvrij zijn. Ankh Amen morgen, bij het opgaan der zon niet zijn legers voor de poorten van Bazur-. Ashi'z paleis zal staan- Dat hij zich weet te verdedigen. Gaat!" - Bleek van schrik salueerden de officieren) en verwijderden zich, den Pharao achtertatend met El Caleb en Koningin Herota... TIENDE HOOFDSTUK. In de schemerig verlichte troonzaal van het troon. Naast hem stond de gluiperige Hiljah, paleis van Bazur-Ashi zat de koning op zijn die den koning in het oor fluisterde: .Groote meester, zie, hoe schoon zij is" en hij wees naar een hoek der zaal, waar Rana in een lelieblank kleed tusschen twee bewa kers stond. Groote meester, ik weet wat ik zeg het) zijn woorden van wijsheid... Als gij overwinnen! wilt, moet gij: zoo spoedig mogelijk mijn hu wei lijk met haar laten vertrekken, want alleen' daarmede brengt gij Toet-Ankh-Amen tot het uiterste en kunt gij hem vernederen." De koning duwde den fluisterenden indrin ger van zich af. i Zwijg., zeg ik u. Uw woorden en raadge vingen vervelen mij. Gij brandt van begeerte naar dit beeldschoone kind... Hartstocht, dat is het wat u zulke dwaasheden doet spreken, maar ik zeg u, dat niets zal worden verwe zenlijkt van al uw illusies, zoolang niet Toet- Ankh-Amen heeft ingestemd met de eischen,. welke ik door mijn officieren heb doen stellen" Hij keek naar de slaven, die Rana bewaak ten, en wenkte hen om het meisje dichterbij te voeren. Rana ving dit teeke.n op en wan delde onmiddellijk voorwaarts naar den troon. Met verlangende blikken sloeg de vorst haar gade, terwijl haar ranke lichaam zich wiegend voortbewoog in een bevalligen lichten gang. Hjj glimlachte geheimzinnig bij de gedachte aan het huwelijk, dat Hiljah hem had voorge steld. De koning wist maar al te goed, dat dit plan niet tot werkelijkheid zou komen, want reeds: werkte hij in gedachten een plan uit voor den' dag, waaróp de schoone Rana zou worden bin nengeleid door de deuren van zijn harem om: PRACTISCHE DINGEN. De mode om jumpers en rokken van verschil lende stoffen te dragen is nog steeds in d© gunst en daar zyj erg economisch is, hoopt het lot te ondergaan, dat honderden even schoone meisjes vóór haar had getroffen... „Als Rana eenmaal in myn harem is, om er nooit meer uit te komen," aldus hal de koning tot zijn ministers gezegd, „en als Toet-Ankh- Amen afstand heeft gedaan van alles, dat wij van hem geëischt hebbep... dan zullen wij :.or- gen, dat die gluiperige Hiljah zoo spoedig mo-. gelijk van hier wordt verwijderd." Hij dacht hieraan en aan vele andere dingen,, terwijl Rana tot hem kwam en eindelijk voor hem stond, haar wangen bleek en haar schoona oogen vol smart en vrees... „Vertel mij eens, meisje," vroeg de koning, vriendeiijk, „wat weet gij van uw minnaar en diens minister El Caleb?" Rana had even zijn blik vol hartstocht opj gevangen en zij rilde. Geen antwoord kwam| over haar lippen, tot de koning wederom sprak: „Verstaat gij mij niet meisje? Wie zijt gij, dat gij durft zwijgen, wanneer een koning u tot spreken uitnoodigt?" Rana bleef zwijijgen, doch eindelijk glim lachte zij. De koning herhaalde zijin woorden nogmaals en toen sprak zij „Koning zijt gij, dat is waar. Maar degene, tot wie gij spreekt, is de begunstigde van een monarch, die -luizend maal sterker en machtiger is, dan gij. Bélenkt gij wel, dat ik met groot respect behandel! moet worden? Maar het schijnt, dat gij dit vergeten zijt. Laat ik u daarom zeggen, dat Toet-Ankh-Amen my be mint en dat de hand en het hart van Rana voor hem zijn en voor niemand anders." Zij zweeg. Haar borst ging hijgend op cn neet en in ademlooze spanning wachtten aden het antwoord van den koning af. „Dwaas!" Het was de vorst die sprak. Zijn oogerii vlamden en zijn gelaatstrekken waren vertrok ken tot een grijnzend masker. „Gij zijt idioot, meisje. Weet gij niet welk een macht er is in Assyrië om Toet Ankh* Amen te overwinnen? Luistert. Ik heb geduld met u gehad, maar dat is nu ten einde. Ik heb gewacht en mijn boodschappers zijn niet iedereen, dat zij nog lang zal blijven bestaan. Voor ochtendgebruik kan men zijn geld niet beter besteden, dan door een rokje te maken: en daarbij verschillende jumpers, die 2rbij pas-, sen. Op deze wijize kan men nog eens verav deren en men heeft er vdel langer pleizicj van, als van twee complete japonnetjes. Bijna alle nieuwe jumpers van dit seizoen worden gemaakt met lange mouwen en In den regel worden zij met een ceintuur gedragen; dit zijn de beide punten, waarin zij verschillen van de modellen van de vorige Lente. De buitengewoon, aardige jumper, welke hierboven is afgebeeld onder no. 1311, is spe-, c;aal voor het dragen gedurende de morgen uren bedoeld en wordt gemaakt van witte zijde met blauwe moesjes. Het is van een heel een voudig, tamelijk glad zittend model en krijgt ten eenigzins overblousend effect door dep blauwen ceintuur, die erbij gedragen wordt. Effen blauw wordt ook gebruikt voor de nauw sluitende manchetten en het vrij smalle kraagje. Knippatronen zijn verkrijgbaar in de maten 42—44- 4648 onder opgave van No. 1311. Kosten 55 oent. Of men echter jumpers en rok of wel ja ponnen draagt, bij het verrichten van huise-, lijken arbeid hebben beide ©en zekere bescher- ming noodig. Aardige schorten zijn thans eed voornaam onderdeel van de huisvrouwelijke uit rusting en worden in den regel zóó gemaakt, dat zij juist het voorste gedeelte van het japons netje beschermen aan den achterkant wor den zij eenvoudig vastgemaakt door middel van banden en de z.g. „overall," die het ge- heel-e lichaam omsloot, ziet men bijna niet meer. De schort welke hierboven is afgebeeld, on der No. 1312, wordt gemaakt van gebloemd, cretonne, terwijl de randen afgezet zijn met een) he! gekleurd lintje. Om den hals loopt een ietwat breedere band van dezelfde stof als dq lintjes, waardoor het voorschootje opgehouden wordt. Een buitengewoon wijden zak verleent, aan het geheel niet een aardig aanzign, doch' .is ook van groot nut voor de huisvrouw. Knippatronen zijn verkrijgbaar in de maten 42—44—46—48, onder opgave van No. 1312. Kosten 35 cents. Z-z-z-zeg, w-w-waar is d-did-c andere kant; van de straat, hè?" „Ik weet 't niet, ik ben hier vreemd." teruggekomen. De stem van Toet-Ankh-Amen zwijgt en morgen zullen mijn legers zich ver zamelen om op te trekken naar Thebes enj wij zullen zien, dwaas kind, op wiens hoofd de kroon der zegepraal zal rusten..." Op dit oogenblik stormde een slaaf binnen: en snelde op den koning toe, zijin lippen beeft- den en zijn oogen schitterden van opwinding. „Wat wenscht gij?" brulde de koning hem- toe. De slaaf knielde en lichtte het hoofd op tot den monarch. O, groote meester, de officieren zijn terug' gekeerd uit Thebes." De koning deinsde achteruit; Hiljah staar de in stomme verwondering naar den slaaf en alleen Rana bleef kalm zonder ook maai den haar verrassing te doen blijken. Welk nieuws brengen zij?" vroeg dc ko ning opgewonden. ,Hiaast u. Vertel! Geeft Pharao Toet-Ankh- Amen gevolg aan mij|n bevelen?" De slaaf aarzelde. „Spreek!" donderde nu de stem des konings en bevend antwoordde de slaaf: O, koninklijke meester, ik vrees om u alle? te vertellen... want de tijding, die uw offi cieren brengen, is verre van gunstig... Egypte heeft zich niet voor u gebukt en ik zag, toanj ik dc hall van het paleis doorging, een licht-, glans aan den verren horizon... O, meester, in de woestijn zijn de legers van Pharao Toet- Ankh-Amen verzameld onder aanvoering var* den Pharao zelf... Zij trekken tot u op ten oor log." De koning deinsde achteruit, verschrikt en erslagen, wijl een vucht aan zijn lippen ont snapte. En op hetzelfde oogenblik klonk een kreet an Rana, wier angst en smart door de woor den van den slaaf waren omgetooverd tot hoop en vreugde, en die met een jubel van geluk, neerzonk op den steenen vloer... (Wordt vervolgd.)

Nieuwe Langedijker Courant | 1927 | | pagina 7