Anton Bruin, candidatenlijsten candidatenlijsten IANDI0ATEN1I1SÏEN FANCY FAIR, candidatenlijsten Dames- en Kinderhoeden BESLISSING over ingeleverde ijn van smaak en niet droog hebben wij Sinaasappels van 4 cent. AM VAM DER POL in de „Banaan" - Laat IG2a - Telefoon ZIT ssssi Alkmaar BESLISSING over ingeleverde BESLISSING over ISLISSING over ingeleverde H. Ligtenberg, op 16, 17, 10 ei? 19 April, Abonneert U op dit blad Belastingzaken. Zitdag Broek op Langendijk: Alkmaarsch Modemagazijn "stro Firma H. LEND acht Bananen 40 ct. per pond. Beste Citroenen 4 vnor £0 cent. Ome bekende Pinda's 25 cent per pond en 45 cent per pond Oe beide Paaschdagen warme Pinda's verkrijgbaar ndertrouwd: D. VISSER Mz. M. D. JANSEN Gd. idkarspel, lzen, 13 April 1927. De Gemeente-Ontvanger van OUD- RSPEL zal Vrijdag 15 April s., zitting houden van des nam. 6 uur. Receptie te O ad karspel op Zon- g 17 April van 101 uur. mor de stemming ter verkiezing van de leden van den Gemeenteraad. voor de stemming ter verkiezing van de leden van den Gemeenteraad. voor de stemming ter verkiezing van de leden van den Gemeenteraad. De Voorzitter van liet hoofdstem- eau inde Gemeente Oudkar ei, maakt bekend, dat het fdstembureau in deze gemeente op 15 April 1927, voormiddags 11 uur in een Openbare zitting beslissen over de geldigheid der 12 April 1927 voor bovengenoemde [rkiezing ingeleverde lijsten en over handhaving van de daarop voor- mende candidaten. |Oudkarspel, 14 April 1927. De Voorzitter voornoemd, A. J. Wijnveldt. De Voorzitter van het Hoofdstem bureau in de Gemeente Noord- scharwoude, maakt bekend, dat bet hoofdstembureau ten raad- huize dier gemeente op Zaterdag 16 April 1927, des voormiddags 1 i t/2 uur in een Openbare Zitting zal beslissen over de geldigheid der op 12 April 1927 voor bovengenoemde verkiezing ingeleverde lijsten en over de handhaving van de daarop voor komende candidaten Noordsoharwoude, 13 April 1927. De Voorzitter voornoemd, Van Spengi.er. Palmen, Clivia's, Bloeiende Hortensia's, Azalia's en vele andere soorten Planten Levert Bloemwerken, Bouquetten, Bloemenmanden, Grafkransen enz. Beleefd aanbevelend, Spoorstraat OUDK A.RSPEL. De Voorzitter van het Hbofdstem- bureau in de Gemeente Zuid- scharwoude, maakt bekend, dat het hoofdstembureau ten raad- huize dier gemeente op Zaterdag 16 April a.s., des namiddags vier uur in een Openbare Zitting zal beslissen over de geldigheid der op 12 April 1927 voor bovengenoemde verkiezing ingeleverde lijstenden over de handhaving van de daarop voor komende candidaten. Zuidscharwoude, 13 April 1927. De Voorzitter voornoemd, Van Spengler. N00RDSGHARW0UDE. Bezoekt de in de localen van d. hr. Jn de Bakker. Entrée 10 cent. Pracht gelegenheid om koopjes te halen. Schitterende attracties. Ruime danszaal. voor de stemming ter verkiezing van de leden van den Gemeenteraad. J. MOURIK, Spoorslraat 15, Alkmaar. Telefoon 995. iederen Woensdag van 9 tot 12 en 1 tot 5 uur bij den Heer J. DE BOER, Café „Welgelegen". De Voorzitter van het hoofdstem bureau in do Gemeente St. Pan- eras, maakt bekend, dat het hoofd stembureau in hqt Raadhuis in deze gemeente op Zaterdag 16 April 1927, des namiddags 7 uur in een Openbare zitting zal beslissen over de geldigheid der op 12 April 1927 voor bovengenoemde verkiezing ingeleverde lijsten en over de handhaving van de daarop voor komende candidaten. St. Pancras, 14 April 1927. De voorzitter voornoemd, J. KroonejSBürg. v.h. Suze Knijper&Co. Langestraat 4. Brengt steeds het nieuwste. Is altijd lager in prijs. De sorteering is buitengewoon groot Ziet de Etalages Langestraat 4, bij de Mient, IS HET aangewezen adres. Opger. 1854 Vergelijking van kwaliteit, afwerking en prijs valt steeds ten onzen gunste uit. De eenvoudiger soorten worden tevens verkocht in de BONT ZAAK Mient 10, tegen prijzen beneden iedere concurrentie. jrdronkenoord 123, h. Huigbrouwerstraat, Telefoon 774 Alkmaar Uw adres voor Zuidvruchten Zoowel in betere en goedkoopere soorten per 5 ons. PRUIMENDANTEN 30-35 ct. APPELEN, Zoet en Zuur3644 ct. PEREN 50 ct. ABRIKOZEN 85—100 ct. SCHIJFJES 30 ct. PRUIMEN 15-18—22 ct. RECLAME TUTTI FRUTï*28 ct. Jam en Appelstroop JAM pondspot (Betuwe) f 0 43 APPELSTROOP (Betuwe) per 2 ponds bus- 0.35 JAM (kilopot) Zwaardemaker- 0.88 ANANAS (schijfjes) Kilobus - 0.85 AMANDELTJESPUDDING (A. J. P.) per pakje - 0.24 BITTERKOEKPUDDING (A. J. P.) per pakje - 0.20 GEM. VERKADE BISKWIE PER </2 BL. 5 KORTING Kaij, brood-, koek- en banketbakkerij. Kaas, in groenten en fruit. J. Eecen Gz., Houthandel. Schrieken, in mode-artikelen. Kuilboer, vleeschhouwerij en slagerij. Slooves, schilder. Dekker, schilder. Rezelman, schilder. Lichtenberg, bloemisterij. Tauber, bouwkundige. Evers, brood- en koekbakkerij Paarlberg, kantoor-boekhandel. NOORDSCHARWOUDE. H. Keizer, boek-, courant- en handelsdrukkerij. Groot Nz., Langedijker Warenhuis. H. v. Rijn, melkhandel, boterhandel. |de Bakker, café ,,'t Bonte Paard." Huigen, groenten- en fruithandel. Stam, in kruidenierswaren. Vermeulen, brood-, koek- en banketbakkerij, k, Tuinman en Wilken, Eerste Langedijker Auto-Garage. de Boer, vischhandel. led. L. Kuiper, in kruidenierswaren. Schuitemaker, electro technisch bureau. Smit Jnz., in Manufacturen. Oudes, in Manufacturen. Waal, in kruidenierswaren. Vollmuller, brood-, koek- en banketbakkerij. C. Bruin, brood- en koekbakkerij. Kuiper, sigarenmagazijn. Heimans, rijwielhandel. Bekker, in Damesgoederen. Nijman, Meubelen en Galanterieën. Bouwens, brood- en koekbakkerij. Kliegt, vleeschhouwerij en slagerij. ZUIDSCHARWOUDE. Goet, vleeschhouwerij en slagerij. Zeeman, sigarenmagazijn, lotendepot. Kiul, bierbottelarij ,.De Valk." Komen, in kruidenierswaren. DIVERSEN. Je- Met, autohandel, Alkmaar, lauboer en Kossen, autohandel, Schagen. 'fselaar, bouwmaterialen, Alkmaar, ebrs. Perk, Zaandam, a. Roos, Koog Zaandijk. ten Bruggencate. Machinebenoodigdheden. Broek op Langendijk. ensonius, Alkmaar. Rechtzaken ARRONDISSEMENTS RECHTBANK L. D. H. en A. T. Bprgen, thans gedeti neerd, diefstal in vereeniging. Ie 6 maanden gev. voorw. en 2e 6 maanden tuchtschool voorw. proeftijd 3 jaar voor ieder. Jac. Joh. St. Amsterdam, thans gedetineerd rijwieldiefstal en oplichting, nader onderzoek' gelast. i Joh. Ger. J. Schagen. Brandstichting 6 m. gev. voorw. met 3 proefjaren. NIEUWE ZAKEN. Gauw van fde baan geschoven. De eerste zaak wertd al heel bijzonder vlug afgehandeld. Hiet betrof hier zekeren mijnheer, Lou S., die door den president wordt aanS gesproken als handelsreiziger, maar volgens zijn eigen nederige bekentenis slechts een boe renarbeider bleek te zijjn. De heer Lou moest terecht staan wegens een belasting-debiet, maar wa:> ;e Tiel om een minder onschuldige zaak; gedetineerd. Nu was echter de rijksadvocaat niet present en namens deze autoriteit ver-, zocht de officier uitstel der behandeling, waar op de zaak werd aangehouden tot 20 Sep tem,-.' ber aanstaande. Wij willen hopen den Heer Lou S alsdan in gezondheid en welzijn weer. te zien. De juffrouw kreeg het weer te pakken. Daarop verscheen voor de gebefte Vier schaar een gehuwde dame uit den Helder, genaamd Grietje Pietertje B., welke juffrouw! reeds in den loop van het vorige jaar terecht had gestaan wegens verduistering va|n eenl postwisseltje uit Amsterdam, groot f 7.50 en bestemd voor haar vriendin en buurvrouw. De juffrouw in kwestie zou die postwissel met een valsche handteekening hebben voorzien en het bedrag hebben opgestreken. De destijds gehoorde deskundige in schrifturen, de Heejr Ott, onderwijzer te Alkmaar had het hand-, schrift van de juffrouw herkend, doch omdat1 zij zoo pertinent en met geweldig misbaar het feit ontkende, was de zaak geschorst en had1 men de z.g. handteekening nog eens onderwor- j pen aan het oordeel van den heer van Leddiem Hulsebosch een crimineel expert van geves tigde reputatie. Deze deskundige kwam tot, dezelfde conclusie als meester Ott en op grond daarvan vorderde het O. M. thans f 100 boete of 2 maanden hechtenis. De verdediger Mr. v. Loockeren stond na dit slecht uitgevallen voortgezette onderzoek ook niet heel sterk meer. Hij moest zich nu\ in hoofdzaak bepalen om critiek uit te oefenen op het bedrag van de boete door zijn edelacht- b ei ren Heer papa gevorderd, terwijl de juf frouw na het hooren van den eisch, het weer op de zenuwen kreeg en de verdediger haar, met al de hem ten dienste staande overrédings middelen moest trachtten haar te kalmeeren. De uitspraak is bepaald op 26 April. Een paedagogisch 'drama in de Kerkbuurt. Drie ingezetenen van Harencarspel, de 29- jarige Bart v. D., de 58-jarige Jan S. e.i Ie 18- jarige Piet K. stonden terecht omdat dit edele trio op 3 Maart met roerende eendrachtigheid den lieer hoofdonderwijzer Charles Immers zouden hebben afgedroogd. Bart had hem ge schopt, Jan hiem gestompt en Piet had hem met de klomp bekogeld, alles volgens dagvordering. Het scheen dat het schoolhoofd eenige jongens uit den intiemen familiekring vaiai.de verdachten! «enigszins hardhandig had bejegend ei toenl waren de drie redders sans peur sans se proche, er gezamentlijk op uit getrokken om meester daarvoor eens onder handen te nemen. Van de drie wakkere Kerkebuurtjes was al leen Bart het, die ruiterlijk erkende meister; skopt te hewwe." De ouwe Jan en de jonge Piet konden zich' met hetgeen hen was ten laste gelegd niet ver-1 «enigen en dank zij die voorzichtige ai vanj wijs beleid getuigende houding fan de offi cier, die over deze onvoldoend getuigen be wijs beschikte, verplicht Vrijspraak te requi- reeren, terwijl tegen den openhartige! "Bart, juist niet tot zijn onverdeeld genoegen, een lichte straf f 15.— of 15 dagen werd gevorderd. Voorts werd van harte gehoopt dat in 't ver volg de verstandhouding tusschen het hoofd der school en de familieleden van de door liem{ in Christelijke en Maatschappelijke deugden op gefokte spes Harenckrspelianae in aangenaam heid zou mogen toenamen. Gewelddadig conflict tusschen de zonen der koele Westerstranden. Ik ben geen zoon der koele Westerstrarn den. daar waar de zon ontwaakt, daar is mijn vaderland, zong eenmaal de groote da Costav en terecht had hij zich op dat voorrecht mogen verheugen, indien hij op 7 Febr. j.l. in de plaats was geweest van den jeugdigen schelp,elnvis-i scher Genet uit Egmond aan Zee, want idezej werd op dien datum door zijn twee collega's, Comelis K. en diens stamhouder Leendert ge-'. mollestreerd op 'n manier, die hem ver van aangenaam en welgevallig was. Reeds den vori- gen dag was het twistvuur ontbrand over liet eigendomsrecht van eenige wildklemmen en toen nu de firma IC. en zoon op gezegden da tum hun vak- en dorpsgenoot op het strand nabij Bakkum aantroffen, was dit oen wel kome gelegenheid om de rekening eens op te; maken. De ouwe Kees K., ondanks zij|n grijzen ker- sepit nog van zessen klaar, schepte Genet vol gens de regelen der Jordaansche en Zeedijk- sche schepkunst. Daarop nam hij, triomphante-, lijk plaats op het lichaam der gevallene dat onder het op het strand achtergebleven zee water verdween, alsof hij voornemens was zijn. tegenstander tot een reuzezieepaardje ten dien; ste van het aquarium in Artis te cultiveeren. Vervolgens snelde ook de heer K. Junior, ge naamd Leendert met prijzenswaardigen spoed; toe en schopte als blijk van adhaesie den over wonnen strijder met zijn bloote voet, waaraan! een zeer ontwikkelde schelpenvisschers groote1 teen tegen het gelaat, i Gelukkig bekwam collega Genet van die ruwe behandeling geein anlder letsel dan eeni gezwollen wang, die men met een weinig goeJ den wil ook wel kon beschouwen als uitzet- I ting tengevolge een extra portie Dobbelman's I Bi. Zi K. De officier eischte, hoezeer ook gewend de I zonden van zijjn cliënten te beschouwen met dew I bril der barmhartigheid, was echter thans van meening, dat deze mishandeling trad Duiten| het kader der gewone dorpsknokpartijtjes, re den waarom hij tegen vader Kees 2 maanden en tegen zoon Leendert 1 maand gev- requi-: reerde. Dat de Heeren met de officier niet ac- eoord gingen, behoeven wij er niet bij te voe gen. i De geest is gewillig, maar het vteesch is zwak Een, 68-jarige oud-visscher uit Urk, Albert IC., had zich tenslotte te verantwoorden ter zaken, handelingen; die met zijn eenvoudig uiterlijk en hoogen leeftijd allerminst strookten, zoodat de behandeling der zaak met gesloteü!

Nieuwe Langedijker Courant | 1927 | | pagina 3