MMIjtt GnteiM. De vooruitzichten van den Tuinbouw Nieuwstijdingen Binnenland Dè nu afgeloopen week bracht veel koude: heel gewenscht voor de kooltjes want die blijven nu zoo ongeveer zooals Ze zijn en verarmen niet zoo hard. En verder gaat het door het gure koude weer er veel beter mee, is de roode kool zelfs duur,. is gele kool aardig in prijs en konden ook de deen^che witte in prijs stijgen. Er kwamen voor de tweede helft van de April maand ttij Broek nog flinke aanvoeren, -zoo groot als misschien nooit te voren. Op sommige dagen zelfs nog 100 bouwers met 'kool en dat is een zeldzaam, naar sommigen bewe ren, nooit vertoond verschijnsel. In de laatste dagen van de week liep, vooral de aanvoer van roode kool terug (voor Broek) en heden Maandag was de aanvoer bepaald van zeer weinig beteekenis, waarschijnlijk door het woeste, storm- en regenweer. Nu is het frappant de redeneeringen te volgen 'van II.H. kooplui, en ook te zien, hoe druk ze des moigens naar de telefooncellen loopen. En dat is gc.een wonder, want nu zit er muziek in den handel, reeds ir^ den inkoop. Nu eens is de Broekermarkt gewoonweg spotgoedkoop, zijn de jroode kooltjes f i tot f 1.50 goedkooper dan te Noordscharwoude en Warmenhuizen (Zaterdag) en dan weer in Broek peperduur. Men kan het terdege merken, dat we weer in de periode ziin aangeland, dat de groote 'kóolmarkt te Noordscharwoude den toon aapgeeft. Het, is nu niet meer voor alles de vraag, hoe is het te Broek, geen sprake van (inzonderheid is dit het geval met roode k*bol), maar wat noteert N.S. Wij in Broek kijken gewoonlijk gedurende die period» een beetje sip, gevoelen ons onttroond Nog erger wordt het als straks een enkele taaie houder er de brui van geeft om op eigen markt 'te veilen en gaat deserteeren. Dan denken we aan Doorn. v Overigens is het een heel mooie meevaller voor de bouwers die nog wat voorraad hebben. Er komt voor de rest, zoo die grootendeels uit roode kóól bestaat, nog een móóie cent binnen. Dat maakt het) •kooljaar wel niet goed, maar voor tal van bouwers is het toch een ware verademing. Onderwijl gaat de tijd rustig zijn gang, nog en kele wéken slechts en het koolseizoen is weer voorbij,- dan is voor eiken bouwer weer eèn cam pagne afgeloopen. Van de herfst waren we vol goeden moed, dezen winter ging het verre van .J?esl, het restje gaat nu gauw weg. Aan tal var) verwachtingen is niet voldaan, heel wat hoop is verijdeld. Zoo gaan we alweer een nieuwe campag ne tegemoet, de vroege aardappelen staan op tal van plaatsen al weer op den akker en vertoorièn regels van donkergroen -loof. I Nu gaan we alweer hopen op dé aardappelen, zoo hoopt een mensch altijd. Zoo lang er hoop is, is er leven. Ste] het u eens voor, lezer, geen ideaal, geer, arbeid, geen hoop. 't Ware de dood. In Amsterdam is er een eigenaardige kwestie, die de groentenmenschen nogal interesseert. En wijl ons artikel kool er in genoemd werd, is het de moeite waard er ook hier wat van te vertellen. Zooals de meesten wel bekend zal zijn, is piet Jang geleden in den Amsterdamschen gemeenteraad een voorstel van wethouder Miranda aangenomen, om éen geheel nieuwe groenten- en fruitmarkt te- bouwen. Het is een plan van omvang, er zijn ette lijke milliQentjes mee gemoeid. Er was nogal wat oppositie en die wethouder wilde die oppositie onder de vroede vaderen van Groot-Mokum over tuigen van de voortreffelijkheid zijner plannen en van de onhoudbaarheid van den bestaanden toe stand. - - Ilii kreeg een goeden inval en inviteerde de Edelachtbare Dames en Heeren pp een kijkje ter groentenmarkt. In Amsterdam doen ze groot IteeÖsch en de Miranda gaf blijk, een menschen- kennert e zijn, door zijn gasten uit te noodigen zich op het vroege ochtènduur wel te willen bevinden in de koffiekamer van Americain. Daar is het zo j kwaad nog niet. 1 Er kwamen tal van, dames en heeren, de wethou der fungeerde als gastheer en zoo, trok men naar c.e groentenmarkt. Het moe t daar een. aanlig gezicht zijn geweest, •een goed deel van de deftige steedsche vroedschap te zien wandelen op de markt, den toèstand opne- mend. Na deze excursie vereenigde het gezelschap zich weer in Ameiicain, en volgde het verheven voor beeld van alle grooten' in onzen tijd, door nl. (spot niet lezer) goed te gaan eten. Dat deed men te Locarno, Geneve, Spa, Londen, overal waa rmen samenkwam, om de Europeesche janboel wat óp te kalefateren. Waarom dan niet in Amsterdam, als daar wat te beredderen valt? Men ontbeet tip-top en geloof maar vrij, dat de machtige de Miranda wel gezorgd heeft, geen kik ■te gev«n, voor de dames en heeren behoorlijk hun na'.je en droogje hadden gehad. Is dat eenmaal in orde/dan is men in een goede stemming. En toen is de wethouder van wal gestoken. Heeft hij aan de hand vain kaarten zijn plannen ontvouwd. Daarna stond de Directeur van het marktwezen 1 op, de heer Claassen en heeft betoogd, dat de 'groentenvoorziening te Amsterdam veel te wen- schen overlaat en er bijna geen eerste kwaliteit goed in de hoofdstad komt. i Over die uitspraak is nogal wat te doen. D,e heele 'groentenmarkt stond bij wijze van spreken op stel ten, de handelaars achtten zich beleedigd door den heer D.iiecteur. De organisatie van kooplieden stuurde heftige nota's aan de Miranda's adres, men vroeg adhaesie op het protest aan de diverse vei lingen om den Raad tje overtuigen, dat de heer Claassen veronderstellender wijze zou hebben ge sproken en er naast was. In Am iterdam is men tegenwoordig zeer de mocratisch (ik zeg het zeer voorzichtig) en daarbij vooruitstrevend. Het betrof hier een zeer duidelij ke uitspraak van een alleszins bevoegd pan, en indien deze juist was, stond een zeer voorname zaak op het spel, als wel de volksgezondheid. En daar voelt ieder verantwoordelijk magistraat voor. Voor deze hoog ernstige zaak achtte de wethouder een wetenschappelijk onderzoek noodig en zoo werd nl. een Professor belast met het onderzoek. Deze schijnt een paai4 maal de markt te zijn over- gekuierd en heeft een lijvig rapport ingezonden, dat grootendeels de uitspraak van den heer Claassen bevestigd. Dok is er een vrouwelijk gemeenteraadslid, f Mevr. v. BlitzBonn heftig uitgevaren over die- rommel, dien Je Amsterdamsche handel den ar-* I beider letterlijk in de maag stampt. Deze dame. moet den 12 October 1926 voor het eerst haars levens een groentenmarkt hebben gezien (naar 4 eigen getuigenis) en is nu specialiste in. groen-, tem en fruit. Als een onzer veilitngsvereenigin- gen eens een keurmeesteres mocht noodig heb -1 ben, dienen zij zich harer te herinneren. In den raad is er wetenschappelijk-theore- tisch geboomd ovier groentenkwaliteit en heeft de heer J. Meexveld, een veehouder nog wel, verklaard, dat reeds voor 25 jaar te Amsterdam: rommel werd verkocht. De wethouder moet zeer ingenomen zijn ge weest met de uitspraak van deze vee-, groenten- en fruitdeskundige. En nu moch.en de diverse veilingsvereemi- gingen ai verklaren, dat naar hun oordeel goe de producten naar Amsterdam worden gezon den, de importeurs van zuidvruchten eenzelfde verklaring afgeven, het staat nu wetenschappe lijk vast, het Amsterdamsch publiek consumeert rommel. Onze Lang:dijker kooplui mogen al geen onsje doorschot, geen pondje stekuien in de hoofdstad kwijlt kunnen, de geleerde Prof. ver, klaart, dit is rommel. Dö Fransche bloemkool,, van precies dezelfde sport als België en Duitschi land invoert, wordt rommel zoodra er te Perpig- nan op den wagon een papiertje geplakt wordt, waaiop Amsterdam staat. En gedurende de aardappelcampagne moge geen enkel koopman in staat zijn voor behoorlij ken prijs 2e kwaliteit te Amsterdam te verkoo- pen, het. geeft niets, officieel is het alles rommeS En het schijnt zelfs niet eens in de hoofden der vroede vaderen te zijn opgekomen, dat in dien bet werkelijk ee|ns waar ware, en de groen ten voor 80 pCt. uit rommel bestond, dit toch1 grootendeels te wijften was aan de burgerij, die geen geld voor goede kwaliteit wanscht te besteden. En dat het eveneens geen compliment is voor den zoo hoog geprezen keuringsdienst- op le vensmiddelen. Overal zit tegenwoordig politiek in. Deze zaak is ook door en door verpolitiekt. Ze ver toont overeenkomst met de behandeling van de ontwapeningsvoorstellen laatst ini de Tweede Kamer. Geen enkel-lid heeft ook maar één moment aan eenig resultaat gedacht, laat staam- verwacht. Politiek wat de klok slaat. En de zoo. zeer belangrijke wegenwet, waar zoo groote belan gen mee gemoeid zij)n, werd ter Eerste Kamer in enkele uren afgedaan. Wanneer worden we met zin allen eens wijzer? Dit was het onderwerp, dat de heer .Valstar, Den Haag, voorzitter der groep veilingsvereeni- gingen van den Nederlandschen Tuinbouwraad, gisteravond voor den microphoon heeft behandeld. Eeri kprt uittreksel volge hjer: Na eene uiteenzetting te hebben gegeven van. de moeilijkheden, waarmede de tuinbouwer en in het algemeen de Han4tel in tuinbouwproducten heeft te kampen, wijst spr. op de onbillijkheid, dat door verschillende landen 100 ;pCt. zuiverheid wordt geëischt voor de ingevoerde producten. Dit noemt spr. een groote onbillijkheid. Engeland he.eft het zelfde gedaan met het sluiten zijner grenzen voor den veeinvoer. En dat ook andere landen dien {weg -zullen opgaan, daarvoor bestaat een groot gevaar. De tariefmuren worden steeds menigvul- -digeropgetrokken, om daardoor te trachten in eigen land de productie te bevorderen en te ver- hoogen en de cultuur te doen toenemen. De Nederlandsche tuinbouw wordt bedreigd en men moet hier dus trachten tegen op te roeien. Van hierin te berusten mag geen sprake zijn. .Zoigeloosheid zou hier het grootste kwaad stich ten en later zou de bittere ontgoocheling koftien. Met liet hoofd in den schoot te leggen komt men er niet, evenmin door het hoofd te laten hangen. Om echter de moeilijkheden te overwinnen is ech ter geen gemakkelijke taak. Zij is zelfs zeer zwaar. De tuinbouwvooruitzichten baren zorg en man zal al'e krachten moeten inspannen om het hoofd boven wate rte hrouden. Maar, waar de tuinbouw zich moet .inspannen de moeilijkheden te overwin nen, daar dient de regeering te helpen. Wij heb ben meer belangrijke cultures in toepassing te brengen. Wij moeten er ons voor spannen. Hier voor moeten offers gebracht worden en moeten viij ons verder daarvoor trachten te bedienen van wetenschappelijke voorlichting. Wetenschap en praktijk moeten in dezen elkander de hand reiken. Het tuinbouwonderwijs moet worden uitgebreid ep daaraan moet worden deelgenomen. "Herhalings- onderwijs en lager Tuinbouwonderwijs zijn tevens wapenen om ons weder sterk te maken. Maar ook de kwaliteit, de sorteering en de verpakking moeten goed verzorgd, omdat zij aan den afzet den doorslag geven; deze valt of staat er mede. De tuinbouwexport moet zich niet tot knoeien laen verlokken, want daardoor wordt verraad gepleegd aan het groote belang, dat wij allen hebben aan een gezonden en eerlijken handel. Wij moeten verder trachten den voorsprong te blijven, behou den, dien wij bezitten, en het streven daarnaar tal medewerken om de moeilijkheden te overwinnen. Wanneer de tuinbouwers daaraan niet medewer ken, dan -zullen de moeilijkheden «nimmer over wonnen worden. Dkn krijgt de concurrentie een al te gemakkelijke taak en zouden wij pns door ons roekeloos spel den loef laten afsteken. Wij moe ten ons niet laMten verdringen maar door een goede verzorging onzer producten 't mogelijk ma ken, dat onze tuinbouwproducten en onze fruit eveneens door eene smaakvolle bereiding, worden; géeten. Voor de Overheid is tevens de taak weggelegd, met de?e factored rekening te houden. Heeft de ■jegeering een open oog voor onze belangen, dan zal de Staat weten te doen wat zij doen moet orti- 'de invoerbelemmeringen zoo gering mogelijk te indoen drukken. Dit is de groote plicht voor haar weggelegd. Doet zij dit, dan zullen de zorgen wor den weggenomen, die ons than drukken. Het tuin bouwbedrijf is een koninklijk bedrijf, -tegen de moeilijkheden het ,in den weg gelegd, wij allen 'moeten strijden. Daartoe mede te werken is ons aller plicht. rede slechts de hoofdpunten hebben weergegeven. Het spreekt wel van zelf, dat wij uit deze fMaar deze vonden wij belangrijk genoeg om onze {lezers er-mede in kennis fe-stellen. (Red.) MI JNHARDT'S Hoofdpijn-Tabletten 60 et. Laxear-Tablïtten 60 et. Zenuw-Tabletten 75 et. Staal-Tablet,ten 90 et. Maag-Tabletten 75 et. Bij Apoth. en Drogisten DtE 100.000ste. Getroffen door de overeenkomst van den fami lienaam -des jonggeborenen en den naam van de hoofdplaats der gemeente Gramsbergen, heeft cle burgemeester dier gemeente den jeugdigien Gro ninger wereldburger een stoffelijk blijk van be langstelling doen toekomen. EEN MAN DOODGESTOKEN. Maandagmorgen heeft een zekere Lawinkels te Roermond in zijp woning aan de koffietafel zijn stiefvader Leyendeckeis in twist met een mes ge stoken. Enkele uren later is het slachtoffer over laden. De dader, een 20-jarige man, heeft zich ijij de politie aangemeld en is direct in verzekerde bewaring gesteld. EEN JONGEN OVERREDEN. Zondag is te Velsen bij het plotseling overste ken van den weg een, 11-jarige jongen uit IJmui- den door een autobus van den ondernemer S. Schoone overleden eri onmiddellijk .gedood. INBREKERS AANGEHOUDEN. De Haarlemsche politie heeft thans de daders gearresteerd van de in den laatsten tijd gepleegde inbraken in scholen in. Haarlem en omgeving. (Hbld.) PRINSES JULIANA. 1909 30 April 1927. De 'dag, waarop Prinses Juliana meerder jarig zal wjreten, zal een gedenkwaardige zijjn voor Vorstenhuis en Vaderland. Vooral ook, omdat op dien dag in de Residentie zal wor den onthuld het monument ter herdenking van Juliana van Stolberg, de Stammoeder dep Oranje's, en wiir naam pnze Prinses draagt. Uit de geschiedenis van de Peetmoeder onzer. Prinses, herinneren wij ons, hoe Zij daar als| tweede echtganoote van Willem den Oude enj moeder van een talrijk gezin eenmaal het mid- .delpunt was van den huiselijken kring. Wie heeft Haar niet eens afgebeeld gezien in eenj der gezellige vertrekken, waarin huiselijke gods dienstoefeningen werden gehouden, op den Dil lenburg; wie heeft niet gehoord of gelezen van, Hare briefwisseling met Hare zonen, vooral met Prins Willem, die later werd genaamd den! Vader des Vaderlands, hetgeen hij misschien} niet war: geworden zonder ee-n Juliana van: Stolberg als moeder. Ja, in alles betoonde Ziji zich de hooge, edele, maar ook vooral de| hooge, edele, maar ook vooral de vrome, vrouw en moeder. De woorden, van Schiller zijn, mede op Haar volkomen van toepassing, waar deze de Moeder en zulks niet ten onrechte, -- st?lt als het middelpunt van het huiselijk! leven en zich volkomen inleeft in haar soms! zeer gewone taak. Waarlijk, deze Moeder was- een voorbeeld voor alle Nederlandsche Moe-, ders, in heden en toekomst. Zij heeft Here- kinderen bekwaamd en geleid tot de taak, die hen wachtte, en dat was in die tijdien eetnl uiterst moeilijke; daar moesten zware offers voor gebracht worden. Doch het ging om hoo ge belangen, óm het kostelijk niet genoeg te», waarde-er-en kleinood der Vrijhield, en daarvoor bleek niets te zwaar. In het huisgezin dus lag toen en ligt nog altijd het zwaartepunt den moreele opvoeding; vandaar uit trekt de jeugd; de wijde wereld in en verovert hare plaats in de maatschappij; doch al is zij verre van huis en haard verwijderd, al zijn zelfs vader em moeder niet meer in het land der levenden) de herinnering aan dein huiselijken kring kan; voor het heele leven een fe gen rijken invloed oefenen. 1 Ook Prinses Juliana heeft reeds dien goeden! en zegenrijken invloed in vorenbe1 doelden zin ondervonden, en thans, de kinderschoenen ont wassen, begint zij al aanstonds goede werkej.i te helpen bevorderen en steunen. De a.s. col lecte voor het Drentsche veenkind, waaraan, deze jeugdige Vorstin haar naam heeft willen, verbinden, spreekt voor haar edele gevoelens voldoende en geeft ons alle hoop, dat ook Zij zaï treden in de voetsporen Harer groote voor-, zaten en niet het minst van Hare Peetmoeder,. Juliana vanStolberg. Eere Hare nagedach tenis JULIANA-COLLECTE VOOR HET DRENTSCHE VEENKIND De Juliana-collecte belooft een succes te wor den. Reeds 380 gemeenten hebben hun medewer king toegezegd, terwijl van verschillende gemeen ten, die geen bericht zonden, toch steun verwacht wordt. In tal van plaatsen wordt het comité door den Burgemeester geïnstalleerd. Nog een laatste opwekking, opdat door heet Nederland 30 April de groote dag worde voor het Drentsche veenldnd. Spontaan wordt 'gecollecteerd overal waar een uitvoering, een feest, een wedstrijd wordt gehou den op 30 April. Laat ieder op 3o'April spaarpot of beurs, chèque of g iroboek nog eens voor zich nemen en dan den ken aan het lot dér duizenden stakkers van veen- kinderen ginds in de totaal verarmde veenstreken. Hel adres van den penningmeester is: Mr. A. J. M. Lev.berg té Alkmaar, postgironummer 44418. Inlichtingen geeft gaarne de secretaris A. C. Bos, te Egmond aan Zee, telefoon no. 5. NOG MEER BELGISCHE PROPAGANDA Zondag hceeft een vliegtuig boven Maastricht stroobiljette.n uitgeworpen in1 de Belgische kleu ren, waarop stond: ..Limburgers. De Belgen hebben u niet verge ten. Laat ons in alle vrijheid, als broeders onder elkander eene vereeniging tusschen België en Lim burg afspteken. De toekomst en de voorspoed van Maastricht en zijn provincie hangen van deze vereeniginga f." (Hbld.) BELASTING-ONTDUIKING. Nog steeds schijnen er personen te zijn, die, nadat zij in vroegere jaren vermogens- of inkom stenbelasting hebben ontdoken, blijven voortgaan met jaar in jaar uit onjuiste aangiften in te leveren, hoewel zij gaarne hun verhouding tot den fiscus zouden willen zuiveren. De vrees voor strafvervolging of wel de onzekerheid nopens de te betalen ontdoken belasting weerhoudt hen hun ne belastingzaken in het reine te brengen en voor het vervolg juiste aangifte te doen. Naar de Res.bode'' van bevoegde zijde heeft vernomen, wordt echter in gevallen, waarin de belastingschuldige geheel uit eigen beweging den inspecteur met de ontduikingen in kennis stelt volstaan met vordering van de te weinig betaalde belasting over de jaren, .wiaarvoor de termijn van navordering nog niet is verstreken dus over ten hoogste. 3 jaren zonder eenige vergoeding. Strafvervoiging zal tegen zulk -een belasting schuldige niet worden ingesteld. Bovendien kan aan hem, die de te weinig be taalde belasting niet dadelijk en in eens kan vol doen, gelegenheid worden gegjeven het verschul digde op eenigszins langen termijn aan te zuive- Buitenland Terwijl men in hot uitgestrekte dal van de Missisippi lijdt onder de gevolgen van den zwa- ren regenval, heerscht er in het Noord-Oosten, in den staat New-York, een aanhoudende droogte. Als het nog niet geregend heeft, zal men ghli ve rneu rSmith verzoeken de staatsbosschen voor het publiek te slipten om het gevaar van bosch- branden te voorkomen. Het aantal dakloozen, tengevolge van de over- stroomingen in 't M i&sisip p i - ge bied wordt geschat op 60.000 Het overstroomde gebied is ongeveer 5000 vierkante mijlen groot. Een extra-trein met 8 motorbooteh uit Littleroch, in Arkansas, is gezonden daar, -waar gemeld wordt dat honderden in gevaar verkeeren. Directe huljf is noodig om hen te redden. DE TREINAANSLAG IN MEXICO. President Calles heeft gelast uiterst* strenge maatregelen te nemen tegen die daders van den aanslag op den trein, bij welken vermoedelijk ook een dochter van den voormaligen president Obre- gron om het leven is gekomen. De reizigers wa ren ineerendeels pelgrims, die van die kathedraal van Guadalajara terugkeerden. Uit Mexico-City wordt nog gemeld, dat tot -nu toe 51 lijken en 32 gewonde passagiers zijn gehaald uil- "den in brand gestoken trein. Toen de trein was gederailleerd hebben de 50 soldaten, die hem begeleidden, drie en een half uur lang gestreden, totdat de laatste soldaat door de bandieten was gedood. De bandieten sprongen daarop den trein binnen en schoten jjechts en linies om zich heen. Nadat zij de passagiers van alles hadden beroofd, sloten zij de wagens, die ziji met petroleum overgoten en vervolgens in brand sta ken. In den trein bevond zich een tiental Ameri kanen en Engelschen. Hun. blijkt evenwel geen leed te zijn geschied. Ook een aantal aanzien lijke Mexicanen hebben weten te ontkomen, zoo als de heer Delima, vioe-precident- van de bank van Mexico, en Eduardo Mestre, directeur van openbaar Hulpbetoon in Mexicostad. Tot de buit der bandieten behoort een bedrag van 350.000 pond sterling in goud, bestemd voor de hank van Montreal en de bank van Mexico. Wij hebben al gemeld, dat de blijde intocht van den hertog en de hertogin van York te Mel bourne verstoord is geworden door een ernstig vliegtuigongeluk. Hier volgen eenige bijzonderhe den er over: Veertig vliegtuigen cirkelden boven Melbourne bij de inkomst en vijf er van in gevechtsformatie maakten een laatste saluut door den neus aaar den grond toe te richten boven deningang van het oude. bondsparlementsgebouw, waar het rijtuig met de gasten heen op weg was, toen twee .ervan op 200 M. hoogte tegen el kaar botsten. De schroef van het eene vlieg-i tuig sneed Gen vleugel van het andere af en liet. eerste verloor daarbij zijn staart. Allebei ontploften toen uit de lucht neer, het eene op straat, het andere op een gebouw tje voor stalling van postauto's. Dit gebouw tje raakte in brand en de hulpelooze vliegers luitenant en zij|n helper, verbranden levend als zij tenminste niet reeds door den val geJ dood waren. Die garage vloog ook in brand en verscheidene postauto's werden vernield, tweede vliegtuig sleepte in zijp val electrischa draden mee en vloog in brand toen het de straat raakte. Ook de twee vliegers, die hier in zaten, kwamen jammerlijk in de vlammen om. De tragische gebeurtenis aan het einde van een dag van vreugde en geestdrift werd door duizenden waargenomen en hun juichkreten, bestierven- hun op de ilppen. De hertog en de hertogin waren natuurlijk diep onder den in-, druk. Vele vrouwen op straat vielen in zwijm, In een proclamatie verklaarde president Coolidge, dat de overstrooming van de Missi sippi de ergste is, die ooit in de geschiedenis van het land bekend is geweest. Coolidge ver-, zocht om steun aan de slachtoffers. Gepoogd wordt, 5 millioen dollar bijeen te brengen. Het eiland Luzon (Filippijnen) is door een aardbeving getroffen, die geen schadq heeft aangericht, doch veel schrik veroor zaakt heeft. Te Kanazowa heeft een groote brand 60O huizen, een handelsschool, twee ziekenhuizen) en een textielfabriek in asch gelegd. De scha-- de Wordt op 5, millioen pond sterling geschat, Had een geweldige slagregen het blusschings- werk niet bijgestaan, dan zou de ramp nog veel grooter geweest zijn. Volgens' een bericht uit Buenos Aires is de Chiieensche vulkaan Llailai bij Lautaro plot seling in werking getreden aa zouden tal van- bewoners van de hellingen van de vulkaan- gedood zijn. DE FASCISTISCHE VROUWEN. Bjj de feestelijke herdlenking, dezer dagen, van de stichting van Rpme, en de viering van,

Nieuwe Langedijker Courant | 1927 | | pagina 2