NIEUWE Land-en Tuinbouw artikelen. Hiki Breijer Nieuwsblad v. Holl. Noorderkwartier No. 51 INTERC.TELEPHOOM 52 Zaterdag 80 April 1927 36 e Jaargang Firma R. J. HOUWING HIEMT I - IEL 644 ALKMAA» TOB NOOHT. levas van da Week Speciaal Corsetten-Magazijn (Hjbld.) L4NGEDUOR COURANT Deze courant verschijn t Dinsdag, Donderdag en Zaterdag Abonnementsprijs per 3 maanden f1.15. - Redact.-Uitgr. J H. KEIZER. Bureel Noordscharwoude Advertentiën van 1-5 regels 75 cent, elke regel meef 15 cent. Groote letters naar plaatsruimte Brieven rechtstreeks aan den Uitgever Dit nummer bestaat uit 3 Bladen. EERSTE BLAD. GROEI. Maar toen ik een man geworden, ben, heb ik te niet gedaan, hetgeen eens kinds was. 1 Korinthe XL'LI. II. Het bovenstaande vers uit den eersten brief aan de gemeente te Corinthe door den apos-, tel Paulus, sluit aan bij de woorden: „toen ik; een kind was, sprak ik als een kind." Dei geestelijke groei, waardoor de mensch open baart, hoe hij van kind man geworden is, gaat bij den een sneller, dan bij den ander: en zijn kinderen met groote menschein verstand en er zijn groote lichamen miet het verstand van een kind. Sommige menschen blijven hun leven lang kind; zij groeien ia de lengte en in de dikte, zij nemen inderdaad ook toe in verstand maar zij blijven kind, omdat de eigen; schappen van een groot mensch hun vreemd! blijven. Deze eigenschappen hebben u.l. niet alleen te maken met het verstand, want daar door alleen verschilt de man niet van het kind. Maar van den man kan verwacht worden', dat hij door langere ervaimg en meerdere omgang met menschen in de maatschappij, leert zich in de samenleving te bewegen. Men wordt maa,; wanneer de maatschappelijke samenleving zóó heeft ingewerkt op iemand dat hij de onbehol penheid, die het kind toont bij zijn bewegen in de maatschappij heeft overwonnen en zich .manhaftig" weet te gedragen. Tot dien groei bréngen het heel veel menschen niet; hun, geestelijke groei, hun verstandsontwikkeling moge al voldoende zijn, het zijn in de maat-; schappij stumperds, groote kinderen. Wie zich niet te groot gevoelt, om eens bij zichzielf na t;ë gaan, hoeveel hij nog te kort komt in dit opzicht: die zich man noemt, maar het niet is; die meent als een groot mettisch te handelen; en nochtans niet heeft „te niet gedaan wat des; kinds" is... hij zal tot de conclusie komen; dat aan zijn groei tot man in de maatschappij heel wat te kort komt. Dit begrijpen vele men-, schen niet e.n daarom slaan ze iin de samen* ie ving zoo'n ongelukkig figuur. Dr. Jos. de Cock. Voor de lezers van ons blad geeft onze psychologische medewerker Dr. Jos de Cock, van Merlenstraat 120, 's-Gravenhage, gratis ziel kundige adviezen o.m. over de wijlze, waarop zji hun geest kunnen verfrisschen en hun wils kracht en energie kunnen.' versterken. De vragen zullen in dit blad geregeld wor den behandeld. Mochten de beantwoordingeni tè uitvoerig worden dan direct schriftelijk aan de aanvragers. R G. te BI. „Zichzelf te beminnen is het begin van,1 een levenslangen hartstocht", heeft Oscar Wilde eens gezegd. Wee(t U, wat U moet doen: U moet eens probeeren in Uw denken, Uzelf niet tot middelpunt van alles maken. Denk toch niet steeds, dat U verongelijkt wordt. Denk niet altijd, dat men het over U heeft, dat; men aan U alle mogelijke aandacht schenkt. Uw manier van doen in gezelschap opmerk-i zaam beschouwt, Uw... Wij zouden kunnen doorgaan en nog tientallen dingen noemen, waarm gij U het middelpunt waant van de werelc waarom alles draait. Allemaal malligheid! Begint U nu eens met Uzelf te beschouwen 1 als een doodgewoon mensch, dat zoo akelig doodgewoon is, dat niemand er nottitie van; neemt, dan zult gij U veel lekkerder gaan gevoelen. Vorsten reizen incognito, omdat zij, die door hun positie werkelijk de aandacht trekken van hun omgeving, het beu zijn en eens gewoon mensch willen zijn. U is een ge woon mensch en U denkt, dat ieder op Uw handelingen acht slaat. Misschien neen, vrij zeker leeft U gewoonlijk in fantasieën en denkt maar steeds over Uzelf in verschillende posities die gij mogelijkerwijze zoudt kunnen bekleeden. Acht gij Uzelf niet tot alles in staat, meent gij niet, dat veel U wel op uitnemende wijze zou af- gaanV Wij zijn er bijna zeker van, dat gij zóó steeds over Uzelf denkt, want wie zich steed,s het middelpunt van wat anderen denken waant tselt zich gewoonlijk heel wat voor van zich zelf. Doet U nu eens heel gewoontjes bijvoor beeld, zooals Uw slagers of bakkersknecht; denkt U op het oogenblik, dat de gedachte bji U rijst, dat ge op een bepaald gebied heel wat zoudt kunnen presteeren aan de honder-; den, die dit al deden en probeerden maar vast' één na te streven. Maar dan ook doen en niet denken. Aan onderstaande person- n is persoonlijk; antwoord gezonden, aangezien de beantwoor ding te uitvoerig was voor plaatsing in dit blad. i i H'. R. te N.-S., R te N.-S., H. V. te Z,-S.< H. L. te Bj„ N. N. te O., Y. te O. 26 APRIL. Paschen ligt reeds op tamelijk grooten afstand achter ons. Het voor jaarsfeest werd begunstigd door ongedacht mooi weer. er was geweldige druk te. De Haarlemsche bollenvelden trokken meer bezoek dan men had durven hopen. Er was ver tier, er kwam geld in het laadje der zaken, welk emoeten bestaan van lente- en zomerdruktc. Ein vervolgens is weer ingetreden de kille, herfstachtige atmosfeer, dewelke mij doet hui- 1 veren onr te - spreken met het" woord, tföör oud-minister van Karnebeek gebruikt bij de ver dediging van het Belgisch tractaat in de T.weede Kamer, terwijl ik dit ga schrijven. De vorige week bracht drie vergaderingen van onzen Senaat. In den avond van 19 Apri.l j.l. werden behandeld de ontwerpen tot grensregeling van Haarlem en naast omliggende gemeenten, alsook tot uitbreiding van Breda's territoir- Zoowel de Noord-Hollandsche gemeente, .lie Spaarnestad van Laurens B. Coster, als de Bra- bantsehe, zijn zegevierend uit het parlementair krijt getreden. Haarlem is met 30 tegen 13 stemmen verlost „uit het pantser", zooals minister Kan 't noemde, waarin het gaandeweg sinds vele jaren, was geraakt. Breda kreeg met overgroote meerderheid de door haar vurig gewenschte uitbreiding. Voor de deliberatiën, welke aan de beslissingen voor af gingen, verwijs ik naar de verslagên in de bla den. Op „mosterd na den maaltijd" zijn nu een maal weinig menschen gesteld- Ik toeken hierbij nog slechts aan, dat de Eerste Kamer blijkbaar heeft gebroken met de malle traditie om eene nieuwe reeks openbare en andere senatoriale ver gaderingen te beginnen met een miniatuur-zit- tinkje van tien minuten of korter, waarin niets wordt behandeld- President van Voorst laat de gebruikelijke Dinsdagsche avond-vergaderingen te genwoordig voortduren tot middernacht. De Eerste Kamer heeft de Begrooting van Arbeid, Nijverheid en Handel Woensdag na ampele discussiën, afgedaan. De breedsprakig heid van den Senaat neemt inderdaad-benauwen- de afmetingen aan. Tot welke „excessen" die woorden-banjir leidt, is Vrijdag j.l. 22 dezer gebleken. Aan de Begroo ting van Waterstaat was je geheele Donderdag- sche zitting gewijd geworden. En het vooruit zicht was er, dat minister v. d. Vegte zelfs op Vrijdag 22 April— niet aan het woord zou ko men. Dat vooruitzicht was niet onbegrijpelijk velen senatoren te kras. Den 22en April was... het quorem (het wettelijk vereischte minimum van 26 der 50 senatoren), er niet. Kon de Eerste Kamer niet vergaderen. Moest praeses Van Voorst besluiten de eerstvolgende vergadering te bepa len op Dinsdagavond 26 dezer. Of deze „les", het ontbreken van het wettelijk quorum in den Senaat is daar, meen ik, zonder antecedent.er toe zal bijdragen om de hooge vergadering te brengen tot zelfbeperking en zelf bedwang bij de discussiesde allernaaste toe komst moet 't leeren! Wij staan nu aan den vooravond van de Julia- na-feesten op 30 April a.s., als wanneer onze lie ve, intelligente Kroonprinses haar achttiende le vensjaar zal bereiken. Het Haagsche Hofvijver- feest belooft briljant te worden. De Koningin heeft bepaald, dat, er a.s. Zaterdag een galadiner ten Hove in het Noordeinde-paleis aan zal voor afgaan. Op het avond-feest van 30 dezer zal voor l eerst de Standaardvlag onzer Kroonprin ses in 1909 reeds vastgesteld worden ge- hieschen. Uit de „Regeerings-cuisine" komt de tijding, zij 't nog van officieus karakter, dat zoodra de Belgische minister v. d. Velde zijne werkzaam heden zal hebben hervat, van Nederlandsche zijdie ..demarches" zullen worden gedaan tot hervat- ting van de onderhandelingen voor het sluiten van een nieuw. Nederlandsch-Belgisch Verdrag. Be 64ste algemeene vergadering van „Schutte- vaer", de vereeniging voor binnenscheepvaart, on der mr- Smeenge's auspiciën, staande, heeft nog pas tot uitdrukking gebracht, dat eene goede i scheepvaart-ver binding met België ook door deze corporatie van het grootste belang wordt geacht- Vanuit de Tweede Kamer zijn, via het tweedie sectiën-onderzoek, vrij ernstige bezwaren aange voerd tegen het ontwerp tot samensmelting der departementen van Oorlog en Marine. Men bleek te betwijfelen, of deze maatregel tot bezuiniging van beteekenis zal lijken en betoogde o.a., dat de taak van het beheer der beide departementen zeker in dezen tijd te zwaai is voor één bewinds man. Ook zit aan deze zaak vast de zeér-netelige van de splitsing der Nederlandfeche en Indische larine. 't Zeggen is, dat vooral met het oog p de restauratie der zalen en Kamers van net weede Kamergebouw, ons Lagerhuis dit jaar »ds om en bij Hemelvaartsdag met groot reces zal gaan. Moet dan de splitsing-kwestie, zooeven genoemd, tot September of October wachten 't Is nauwelijks te gelooven. Er is het ontwerp tot verlaging der paspoorten- kosten tot het bepalen van den geldigheidsduur op twee jaren. Als gevolg van de dubbelrangen zullen op 1 Mei a.s. worden bevorderd tot adj.-onderofficier de sergeanten-majoor, die tien jaar en tot serge- geant-majoor de onderofficieren, die vijftien jaar dienst hebben en voor bevordering in aanmerking komen. Nlient 17 - Tel. 526 ALKSUliUIR corsetten: n KINDERLIJFJES. w BUIKBANDEN. g BUSTEHOUDERS. - RECHTHOUDERS. x RECHTHCORSETTEN. ELASTIEKEN KOUSEN. DAMESVERBAND. SOUSBRAS en ROKBESCHERMERS. ALLE SOORTEN ELASTIEK Depót PALTHE - Almelo. Geboren is de inter-departementale commissie voor reorganisatie van de Genie. Luit.-generaal W. F. Pop, de president van de Bezuinigings- commissie, is haar leider- Uit Indië kwam de tijding, dat het saldo op gewonen dienst der Indische Begrooting voor '26 niet minder dan 98 millioen gulden bedraagt. Als dit voor het met groot-recès uiteengaan der Tweede Kamer niet nog tot „Vragen", ,tot de Regeering zal leiden, snap ik er niets meer vanj Personalia: Jhr- mr. F- F. M- J. Michek van Verduynen, oud-zaakgelastigde te Praag, is tij delijk benoemd in de plaats van minister Bee- laerts van Blokland als hoofd van de afd. Diplo matieke Zaken aan het departement. Dte ver maarde kunstschilder Ph. Zileken werd op zijn zeventigsten verjaardag gehuldigd, Mr. T. J. Noyon nam afscheid van den Hoogen Raad als procureur-generaal, zijn opvolger is mr. A. Tak, tot dusver procureur-generaal bij ons hoogste rechtscollege, Jan van Kan Sr. is op tweeden Paaschdag met warmte gehuldigd ter gelegenheid' van zijn veertig-jarig feest als mensehen-redder te Noordwijk. In grooten1 jubel werd in Katho lieken kring gevierd het zilveren priesterfeest van pater Rorromeus de Greeve, den gevierlen redenaar De Ne.stor der Tweede Kamer, jhr. mr. van Sasse van ÏJsselt heeft op zijn 75sten ver jaardag ervaren, hoe groot de waardeering en sympathie voor hem is in alle kringen van ons Lagerhuis. Uit de jongste „criminalia" teeken ik aan, dat in Den Haag een paar Marokkanen gepakt zijn, nog juist bijtijds voordat ze op den trein stapten, die verdacht worden een kostbaren ring te hebben gestolen in een juweelen-magazijn en zich verder aan allerlei „trucs" bij geld-wis- selen in winkels te hebben schuldig gemaakt. In liet gruwzame Haagsche geval van den medi cus, verdacht van een officier dér militaire ad ministratie door injectie met snelwerkend vergif te hebben vermoord, blijken nog allerlei „dubia" te rijzen. De dader heeft, weet men bekend- De nachtportier van de Amstel-brouwerij in de hoofdstad moet zich in medewerking met enkele andere personen (die, evenals hij, in arrest- zijn gesteld) aan diefstal van vaten hier ten na- deele van de onderneming, waar hij in dienst was, hebben schuldig gemaakt. In de Rotterdamsche Hoogstraat is in een ja- welierszaak inbraak gepleegd- De roofbuit is zeer aanzienlijk en de cambrioleurs wisten voorshands te ontsnappen. De jongste feestdagen droegen er natuurlijk toe bij om het getal ongelukken (vooral auto ongevallen) in de achter ons liggende week g)ewel- dig op te voeren. Uit de massa memoreer ik, dat bij Eindhoven een 35-jarige aannemer op zijn motorfiets jam merlijk is verongelukt. Bij: Veur (nabij Leiden) had een botsing van tramwagens plaats, waarbij verschillende personen vrij ernstig zijn gewond. Tenslotte liep het incident nog boven verwach ting gunstig af. Bij Hees is de eigenaar eencr drukkerij te Oss bij een auto-ongeluk gedood. Te Rhenen werd een 60-jarige fietser bij eene botsing met in razende snelheid rijdenden auto- chauffeur dermate gewond, dat de dood in zeer snel tempo volgde. De onbewaakte overweg bij Kethel heeft, wederom een mensehenleven, nu van een 71-jarigen Vlaardinger, gekost. Te Ut recht woedde in de Joh. de Bekastraat een felle brand, waarbij een vrouw en twee kinderen slechts door sprong uit een raam aan schrikkelij- ken dood ontsnapten. Ik noem afscheid van de rubriek der narig heden. Stip nog aan, dat van 2 Mei a.s. af eene aanzienlijke korting zal plaats hebben op porti van gedrukte stukken en nieuwsbladen. Dat de verkoop van Emmabloempjes over 'het algemeen een schitterend succes hadden. Dat de Betuwe prijkt in ongekende bloeipracht van voorjaar. Met heerlijke belofte van kersen en perenoogst. Tenslotte, dat te Voorburg (Z.H.) een zeven tigjarige bruidegom metnegentigjarige bruid hel huwelijksbootje instapten. En dan zijn er nog menschen, die durven bewe ren, dat er Aa. Di. 1927 geen „optimistische waaghalzen" meer bestaan!.... BUITENLAND. Iii heel Oostenrijk hebben Maandag j.l. a.lgv- meene verkiezingen plaats gehad in den meest üitgebreiden zin van het woord- De Oostenrijk- sche kiezers zijn namelijk ter stembus getogen om deel te nemen aan de verkiezing voor den Na- tioualen Raad, voor de meeste Landdagen en een aantal gemeenteraden, waaronder ook de gemeen teraad van Weenen. Het resultaat van al deze verkiezingen heeft in de partijverhoudingen over het algemeen geen groote wijziging .gebracht. Voor zoover op dit oogenblik bekend is telt het nieuwe Oostenrijk- sehe parlement vier socialistische 'zetels meer dan het vorige én hebben de burgerlijke partijen ge zamenlijk een verlies van acht zetels te boeken. Zooals bekend, hadden de burgerlijke partijen zich bij deze verkiezingen vereenigd op één lijst, de z.g. burgerlijke eenheidslijst, met het doel de rechtsche meerderheid (21 zetels) te vergroot.>n. Het is evenwel anders uitgekomen. Overal heb ben do linksche partijen zich weten te handhaven, of winst geboekt. Dat bij de gemeenteraadsverkiezingen door de socialisten geen winst zou worden behaald was te verwachten. Hier heeft deze partij zich geheel weten te handhaven. Zij beschikt in den nieuwen gemeenteraad over hetzelfde aantal zetels als in deu ouden namelijk 78, hetgeen beteekent, dat Weenen onder socialistisch bewind blijft. Te New York heeft Maandag onder enorme be langstelling Je United Press zijn twintig jarig bestaan herdacht. Een illuster gezelschap van

Nieuwe Langedijker Courant | 1927 | | pagina 1