De Kamer van Koophandel 1 Rechtzaken Plaatselijk Nieuws Uit den Omtrek Nieuwstijdingen Buitenland j VOOR DEN POLITIERECHTER. Zitting van 2 Mei. Weer 'n jaartje onderdak op ie modelboerderij. Een globetrotter uit het rijk van Veenhuizem vertoonde zich in het zindelijke Zuiderzeestadje Enkhuizeii in een staat van zoo verregaande ver- waarloozing, dat de politie termen vond hem, tot verbetering van het stedelijk aanzien in te rekenen. In zijn bezit werd gevonden 27^2 et., benevens eenige paren oude schoenen en 'n paar gummihakken, 'n rommeltje dat volgens taxatie van een agent nog geen 5 et. waarde vertegen woordigde, maar door len eigenaar werd bestem peld met den weidseben naam „handel". De aan- genoudene werd alzoo geacht te zijn zonder mid delen van bestaan en hoewel hij heden do illusie scheen te koesteren,, weer eens werk te zullen zoeken, veroordeeld tot 3 dagen hechtenis en op zending voor den tijd van 1 jaar. Die gofdkorpe regenjas. De man uit de Zijpe, die de kunst verstond een regenjas los te peuteren zonder geld, was nu als verdachte present, hoewel hij den rijksveldwachter nog voor den mal had gehouden door voor diens komst er op de fiets vandoor te gaan De zaak werd nu verder afgehandeld, maar juist niet be paald tot voordeel en genoegen van den delin quent, daar de officier, die blijkbaar niet met zijn patiënt dweepte, 4 maanden gevangenisstraf vorderde ter zake oplichting. De advocaat mr Buiskool, was de gelukkige, die vandaag jok niet ontbrak, liet den politierechter 'de keus uit, vrijspraak, een voorw. veroordeeftng of een hooge boete, aangezien meneer de regenjassen-speciali teit wiens zwak is dat hij wel eens niet alleen nat van buiten maar ook van binnen is waar geen .regenjas voor helpt nogal goed in zijn slappe was schijnt te zitten. De politierechter wenscht de zaak echter nog eens ernstig te he- studeeren en heeft het vonnis 14 dagen aange houden. Laat het hem een les gijh. De -landbouwcrstelg uit Hoogkarspel, die een baldadige jongen een mes had geleend om iemands rijwielbanden te vernielen, is nu veroordeeld lot f 20 boete of 20 dagen, daar inmiddels de toege brachte icnade is vergoed. Dwaze kinderen. Een 16-jarige jongen stond met zijn 17-jarig zusje terecht wegens oplichting van een winke lier te De Rijp voor een paar klompen, terwijl zijn zusje daaraan medeplichtig was geweest. De jongen, die een paar nieuwe klompen verlangde, had zijn zusje een briefje gedicteerd, houdende het verzoek van zijn moeder aan den klompen- handelaar om aan haar zoon op crediet een paar klompen te verschaffen, welk briefje valschelij'k met den naam van den winkelier was geteekend. De dochter van den winkelier had geen argwaan en voldeed aan het verzoek. De roekelooze kinde ren kregen natuurlijk de noodige vermaningen te slikken. De jongen werd veroordeeld tot f 5 boe te of 1 week tuchtschool en bovendien onder toezicht van een gezinshoofd gesteld. Het meisje werd opgelegd f10 boete of 10 dagen en gewe zen op de voordeelen van een meer ingetogen leven. Dat loopt nog eens vast. Een stneadoor te Alkmaar, die een jong menschj uit het achterom had afgerost en deswege ver oordeeld was bij verstek tot 1 maand gevange nisstraf, was van dit vonnis in verzdt gekomen en had den politierechter plechtig beterschap be loofd. Die politierechter had daarop zijn uitspraak voor cnbepaalden tijd .uitgesteld, ten einde den stucadoor volop gelegenheid te geven, zijn mooie beloften na te komen. Het schijnt echter, dat zijn daden niet hebben beantwoord aan zijin edele voornemens. Hij is in dien tijid althans weer in conflict geweest met de politie. Het cafébezoek wordt niet nagelaten en van geheelonthouding is ook geen sprake. Niettemin wensohte de poli tierechter ziek ditmaal nog to bepalen tot het opleggen van f 30 boete of 30 dagen, benevens betaling van de toegebrachte, materieele schade tot een bedrag van f 13. Verliefd tp die kuil piepers. Een persoon uit Andijk, die nu te Enkhuizen moet verblijven, heeft zich in November van net vorige jaar verdienstelijk gemaakt door van een landbouwer een partijtje opgekuikte aardappelèn te ontvreemden. De verdachte, die deswege neden voor den politierechter moet verschijnen, was niet verschenen. De politierechter was er echter be paald op gecharmeerd, deze aardappelen-consu ment eens in persoon te mogen ontmoeten. Der halve wercP de zaak 3 weken aangehouden en zal de held uit de pieperskuil met geuniformde assis tenten, voor den rechter worden gebracht. Die omvang van het misdrijf niet begrepen. Een 18-jarig jongeman uit W armenhuizen stel de metbehulp van een kameraad, een brief op,, gericht aan de rijks- en gemeentepolitie, waarin alllerlei onzinnige bedreigingen en onbeschofte uitdrukkingen aan het adres van die ambtenaren voorkwamen. Dit praehtepistel werd met een postzegel voorzien en toegezonden aan den ge meenteveldwachter Pronk. Deze genoot natuur lijk van den inhoud en verzuimde niet dat beleedi* gend schrijven ter bevoegdor plaatse te deponeeren Gevolg was dat de geniale scribent heden terecht stond en hem zijn groote ooren eens terdege wer den gewasschen. Terwijl hem, ter waarschuwing in 't vervolg dergelijke zoutelooze en gevaarlijke grappen na te laten, ook nog f25 boete of 25 dagen werdén opgelegd. Gestraite bemoeizucht. Een 27-jarig ingezetene van Avenhorn achtte zich op 6 Maart geroepen, z.ch te mengen in een vechtpartij tusschen zeaeren Wals en Bakker en diende toen Wals een paar zuize stevige opstoppers toe op. zijn hersenetui, dat de dokter er aan- te pas kon komen en Wals gedurende eenigen tijd niet mocht werken. Dat het niet steeds aanbeve ling verdient den dapperen ridder te spelen onder vond nu deze bescncrmer der zwakke zwierbol len, toen hij tot f30 brete of 30 dagen en f31.10 schadevergoeding aan den mishandelde te voldoen, werd veroordeeld De gebelgde Urkeren. Een huismoeder op Urk zond haar dochtertje, met f 1 naar een winkelierster om haar daar voor opgegeven boodschappen mede te geven 't kind keerde evenwel terug zonder geld en zonder boodschappen, daar de winkelierster, die nog 'n oud klusje tegoed was, die gulden maar op afbe taling- had ingepiKt. De verontwaardigde moeder liet dit echter zonder protest zich niet welgevallen Zij bracht de vrijpostige winkelierster onverwijld een bezoek en diende haar onder de begeleiding van vriendelijke wooiden, een stevige muilpeer door haar mt. netter omschrijving ,,'n lik op haar smoel'" genoemd, met kracht en handigheid toe. Zij werd heden deswege tot f15.boete of 15 d. veroordeeld. Te los van tong en lippen. Een schipper kreeg te Alkmaar hevig ongenoe gen over een tusschen hen gerezen kwestie, waar bij de schipper 200 onverstandig was zijn kracht te zoeken in het lanceeren van beleedigingen. De brugwachter het zich natuurlijk niet kisten en diende een klacht in met het resultaat, dat de schipper heden tot f 20.boete of 20 dagen werd veroordeeld. Het offensief van een driftige Heldersche dame Een Heldersche gehuwde juffrouw toonde zich niet tevreden ovei een ander huismoedertje en gaf zulks hij een ontmoeting op 7 Maart even duide lijk als pijnlijk te kennen door haar een tweetal gevoelige schoppen toe te dienen. Dergelijke par ticuliere strafoefeningen worden echter in ons or delijk landje niet geduld en in dit geval gestraft' met f 10.— boete subs 10 dagen hechtenis. ARRONDISSEMENTS RECHTBANK (Meervoudige Kamer.)' Zitting van 3 Mei. UITSPRAKEN, Hendr. GAlkmaar, overtreding warenwet f 4 boete of 4 dagen. Corn. R., Heiloo, loopen over verboden grond, voonv. 2 maal f,4 boete of 2 maal 4 oagen met 1 proefjaar. Corn. R., Hieiloo overtreding pol.verordening Castricum f4. boete of 4 dagen voorwaardelijk. Jan S:., Alkmaar, voorw. straf 4 maanden gevangenisstraf ten uit voer gelegd. H. S., Blokker, overtreding leer plichtwet, aangehouden tot a.s. week. F. J. St., Venhuizen, openbare dronkenschap, nieuw on derzoek gelast Corn. K. Heiloo, overtreding ar beidswet,. vonnis bevestigd. M. B. S., Scha- gen, overtreding visscherijwet f 8 boete of 8 d. Pieter D., Alkmaar, overtreding boterwet, f20 boete of io dagen. DE BROEKER SPOOR. Den 19 Juni zal 't 25 jaar geledien zijn, dat dé spoorlijn Alkmaar—Broek op Langend ijk in aan sluiting op die hoofdlijn feestelijk werd geopend. „DE KOOPHANDEL." Als voorz. van de vereniging „De Koophan del" is in de plaats van den heer Rems Slot, die bedankt heeft, benoemd de heer C. Wa-. genaar Klz. 1 Als secretaris-penningmeester is definitief be noemd lie waarnemende functionaris de heer J. Kramer. De Hoofdprijs van de verloting van Heiloo de Mathis automobiel, welke gewonnen is door den heer W. van Zijdewind, veeeastreerder te Zijdewind, zal deze niet in ontvangst kun nen npmen, omdat het lot verbrand is. De auto wordt verkocht en de opbrengst blijft een jaar liggen, komt er dan geen andere om( dan wordt het bedrag van opbrengst met rente uitbetaald aan bovengenoemde. - ST. PANCRAS. Dinsdagavond had in het café van den heer Gerritsen een Biijartmatch plaats tusschen don heer C. Hoed uit Alkmaar en den heer Jb. Ruijs De partij, beslaande uit 500 caramboles ca-dre werd gewonnen door den heer Hoed in 59 beurten, gemiddelde 8J/2- He heer Ruijs kwam tot de 420. - ST. PANCRAS. Onze plaatsgenoot, Klaas Bus, slaagde deze week voor het eind-examen 5-jarige Handels- Avondschool. - ZIJDEWIND. Gisteravond gaf bet fanfarecorps „St. Mar tinus van 't Veld, alhier een openbare uitvoe ring onder leiding van den heer Van Hest, dai. goed slaagde. Een en ander werd afge wisseld door voordrachten, gegeven door den welbekenden humorist Daan Pool. Evenals op andere plaatsen viel dezen humorist ook hier zeer in den smaak, afgaande op hef daverend applaus. Openbare algemeene Leden- c igadering der Ka mer van Koophandel en Fabrieken voor Holland'- Noorderkwartier, geve-tia i te Alkmaar gehouden op Woensdag 4 Mei 1927, de. avonds 6.30 uur in het Stadhuis te Alkmaar. De voorz., de neer Arntz opent de vergader ng met welkom aan Leden en Pers, .vaarna de notulen van de vorige vergadering onveranderd worden goedgekeurd. Afwezig de heeren Messelaar, Gronisma, Blau- boer, De Raat, Findel, Offers en Coltoff. Een schrijven is ingekomen van de Hooge re Handelsschool te Helder, houdende de vraag, wie er door de iLainer wordt afgevaardigd, tot het bijwonen van de af te nemen examens. Door de Kamer worden aangewezen de heeren: Kolster en Grunwald. Een schrijven aan den Dir- Gen. der Posterijen over verlaging posttarieven. Reeds voldoende uit de bladen bekend. Ingekomen is een boekje over de groenten en fruit, dan aan diverse handelaren is toegezonden. Bij het bezoek van de Koningin en den Prins aan Amsterdam, zullen voorz. en secretaris op audiëntie gaan. Ingekomen stukken: a. Agenda voor de algemeene vergadering van de Ned. Organisatie voo. de Internationale Kamer van Koophandel, op Din dag 24 Mei a.a Niemann dezer Kamer wordt afgevaardigd. b. Mededeeling van B en W. te Alkmaar, dat de Raad in zijne vergadering d.d 17 Maart j.l. in bijlage 34 der handelingen van den gemeente raad 1927 vervat voorstel tot verbetering van en tolheffing op den Twuijverweg, heeft aangenomen, f' Naar aanleiding hiervan zegt de heer Grunwald dat er groote bezwaren zijn verbonden voor den handel aan tollen. Waar Alkmaar alles heeft ge- daan, zonder iets te bereiken, was Alkmaar toch noodgedwongen hiertoe over te gaan, om dezen j weg voor het groote verkeer"'5r orde te maken. De weg kon niet op andere wijze verbéterd worden. De voorz. noopt dat de buitengemeenten zoo verstandig zullen zijn de tol af te koopen. c. Schrijven van de Wegencommissie van den A.N W.B. en K.N.A.C. te 's-Gravenhage, betreffen- i do wegverbetering. Uit d'.t schrijven blijkt dat genoemde commissie, desgevraagd gratis advies verstrekt inzake wegver- i betering en wegaanleg, terwijl zij tevens de plannen) met begrooting van xosten daarvoor opmaakt 1 Desgewenscht is deze commissie, indien tot uit- voering van bet weik wordt besloten, het bestek I hiervoor te doen opmaken en ook tot het voeren van de onderhandelingen met den aannemer en tot het houden van algemeen toezicht op de uitvoe ring van het weik. j De heer Nobel heeft met genoegen van deze medeaeeling kennis genomen en verzoekt hieraan 1 dè grootst mogelijke publiciteit te geven. 1 De heer Schmalz vraagt of men om het Noor den dezer Prov. nu ook zal profiteqren van de wegenbelasting bij de verbetering van wegen, die 1 Mei in werking is getreden, i De voorz. acht 't noodzakelijk dat hier de grootst mogelijke aandacht aan de wegen wordt i geschonken en 't goed is bij den Min. of 2e Kamer op verbetering aan te dringen. De heer Schmalz vraagt of niet met succes dioor de gezamenlijke Kamers kan worden opgetre- den. De voorz. acht samenwerking met polder- en gemeentebesturen mede noodzakelijk. De heer Nobel zegt dat 't eenige voordeel is. dat er gelden binnenkomen, maar de bestemming 1 ervan is zeer onbillijk, omdat in de allereerste I plaats de primaire wegen hiervoor in aanmerking komen en dan pas de secundaire wegen. Spr. acht, 't mondig in deze actief te blijven. Bij' het ministerie zal voortdurend op verbete ring worden aangedrongen en zal men zich des noods tot de 2e Kamer wenden. 1 d. Kennisgeving van den Directeur van het Rijkstelegraafkantooi te Alkmaar, dat 22 Februari 1.1 een nieuwe telefoongeleiding AlkmaarRotter- i dam in gebruis: is genomen, i Voor kennisgeving aangenomen. I Mededeelingen van het lid, den Heer J. Hoogland inzake de kanalisatieplannen van West friesland. Uit deze mededeelingen blijkt, dat de stand van zaken thans zoo is, dat allereerst in dit district met de uitvoering van de Kanaalplannen zal wor den begonnen. Samenwerking tusschen Rijk, Pro- vincie en Westfriesland is thans noodig om tot een spoedige uitvoering te komen, ten einde te geraken uit het knellend buis, en aansluiting te krijgen op het zich steeds meer uitbreidend bin nenscheep vaartver keer I Verschillende vragen worden hierna gesteld, uiie alle door den heer Hoogland worden beantwoord, j De kosten zqllen niet meer bedragen dan f0.75 per inwoner van Westfriesland, pér jaar. 1 Dan komt tevens aan-de orde het punt: Verbetering scheepvaartweg van den Achter- zaan bij Knollendam naar het Noord'hollandsch kanaal. i i Ged. Staten dezer Provincie deden aan de ge meente Alkmaar den volgenden brief toekomen „Zooals u bekend is, is destijds van onzent- i wege eene Commissie ingesteld om ons College I te adviseeren omtrent de maatregelen, die zul- j len moeten worden getroffen, teneinde te gera- ken tot een stelsel van goede waterwegen op het vaste land van het Noordelijk deel van Noord-Holland. Een exemplaar van het onlangs i door deze Commissie uitgebrachte rapport voe- gen wij hierbij onder mededeeling, dat de in I 'het rapport voorgestelde trace's reeds door de Staten van dit gewest zijn vastgesteld- Terwijl de uitvoering der plannen in het ai- i gemeen een onderwerp van nader overleg uit- i maakt, zijn wij van oordeel, dat de vaartverbe- tering van de Zaan naar Alkmaar over het Alk- maardermeer thans reeds ter hand kan worden genomen. Deze werken nu zullen ingevolge het door de Provinciale Staten genomen besluit alleen dan i kunnen worden uitgevoerd, indien door uwe ge meente en de gezamenlijke Zaahsche gemeent en ieder voor 1/6 gedeelte der voorshands op 80 mille geraamde kosten wordt bijgedragen, in welk geval het Rijk en de PProvincie ieder eeu 1 dierde deel der kosten voor hun rekening zou- den moeten nemen. Tot den Min. van Water staat hebben wij reeds een verzoek van die 1 strekking gericht. Aangezien het groote belang, dat deze vaar- i 'weg voor uwe gemeente heeft, wel geen nader betoog behoeft, zouden wij gaarne spoedig van u vernemen, dat door uwe gemeente een bij drage van 1/6 gedeelte der kosten zal worden verleend," Onze aandacht is er op gevestigd, dat aan de uitvoering van het door Ged. Staten bedoelde plan de volgende voordeelen zouden zijn verbon den: 1. Alkmaar krijgt dan een grootscheepsvaar- water-verbinding met Amsterdam over de Zaan. Deze afstand over de Zaan is 7 K.M. korter dan over Purmerend. 2. De Zaanverbetering zal het mogelijk ma ken, dat schepen van 1000 en 2000 ton van Am sterdam doorvaren naar Alkmaar. De Wilhelmi- nasluis te Zaandam is lang 120 en breed 12 M. De afmetingen van een schip van 1000 ton zijn: lengte 80 en breedte 9 M. De afmetingen der schulsluis te Purmerend zijn 65.20 maal 15.65 M. De vaart over Purmerend is dus beperkt tot schepen van 600 ton. 3. Hoe grooter de schepen, hoe goedkooper de vracht. De geheele industrie heeft dus belang bij de vaartverbetering en in het bijzonder licha men ais de gemeente-gasfabriek. De Zaanschfe industrie heeft zich na den bouw der Wilhelmina- sluis in 1902 en daarna vooral ook door de uitdie ping van de Zaan buitengewoon sterk ontwikkeld. Na de uitdieping der Zaan heeft die zich uitge breid tot aan Knollendam. Ze is nooit tot Alk maar doorgedrongen, vermoedelijk doordat het grootseheepsvaarwater te Knollendam eindigde. (Slot volgend nr. DE ZOMERTIJD. De zomertijd' zal in den nacht van 14 op i 15 Mei ingaan. ONGEVALLEN. De student M. C. G. Middelburg, wonende te Wageningen, die met anderen per motorfiets uit Arnhem kwam, is in het Kievitsdal onder Ren- j kum tegen een boom gereden. Ernstig gewond j werd hij naar het Diaconessenhuis te Arnhem ge- 1 bracht. Zijn toestand is zeer ernstig. Maandagavond is onder de gemeente Over- I seftie een open auto te water geraakt. De heer C. j van Rijn, wonende in de schietbaanla.an te Rot- terdam, bestuurde den wagon. Naast hem zat mej. H. de Ruiter. Op den Rotterdapischen Rijweg, nabij de Schans, reed de heer v. Rijn een zijpad op .Spoedig bemerkte hij zijin vergissing. Hij wilde nog achteruit rijden om den hoofdweg we der te bereiken. De auto liep evenwel met een vaart terug en geraakte, al achteruitrijdende, in de Scnie. Op het hulpgeroep van de beide in zittenden schoot een viertal mannen, die in de omgeving woonden ,toe. Na veel moeite slaagden zij er in, de drenkelingen op het droge te brengen. De dame was bewusteloos. Men slaagde er later in, het leven weder op te wekken. De heer v. R. had geen letsel bekomen. Het 16-jarig Duitsohe knechtje Ludwig Geb- hard v. i. schipper Th. L. Wanders, die met z'n schip in de Langweerdervaart te Langweer lag, wilde Zondag het anker inhalen en begaf zich' daartoe met de sloep naar den wal. Onderwijl hij op het land bezig was, dreef het bootje van den kant. De jongen, dit bemerkende, trachtte, on danks de waarschuwing van den schipper, er nog in te springen, doch het was te ver. en hij ge raakte te water. Daar hij echter een uitstekend zwemmer was, hield hij zich goed boven water en keerde zelfs nog een eindje terug om een riem, die eveneens in het water lag, medie te nemen. Toen hij naar tie sloep terug zwom, zonk hij echter plotseling in de diepte. De schipper, die het bootje niet direct kon bereiken, was onmachtig om spoe dige reddingspogingien aan te wenden en kon even later slechts het levenlooze lichaam van den jongen ophalen. EEN DRAMA IN EEN HOTELKAMER. Tn een hotel te Maastricht heeft zich een vree- selijk drama afgespeeld. Sinds eenige dagen ver bleef daar de 26-jarige J. K., uit Dusseldorf af komstig, met een meisje ,dat thans is gebleken te zijn de 22-jarige E. K„ uit Eygelshoven, een verre verwante van den jongeman, en die sinds een week uit de ouderlijke woning werd vermist. Toen des middags een kellner aan de kamer klopte, kreeg hij: geen antwoord. Hij begaf zich daarop naar binnen en zag tot zijn groote ont steltenis J. K. daar liggen met een revolver ïm de hand. Hevig ontdaan snelde hij naar beneden waarop de politie werd gewaarschuwd en men opnieuw naar boven ging. Men vond toen beiden dood, met een schloc dioor den slaap. Blijkbaar heeft de jongeman eerst net meisje en daarna ziehzelven gedood. Blijkens een door 't meisje achtergelaten brief, moet de oorzaak van het drama worden gezocht in het feit, dat de ouders geen toestemming voor een huwelijk wilden verleenen. De politie heeft de lijken in beslag genomen. Van de schoten had men in het hotel niets ge hoord. In de Mandagavond gehouden veiling van onroerende goederen is het complex vara de N. V. Ned. Vliegtuig- en Automo b ieten- fabirek Trompenburg aan den Amsteldijk te Amsterdam voor bijna f 522.000 vekocht aan, den makelaar W. C. Deernt, die ten deze op trad voor de N. V. Papierindustrie voorheen Nestelroy. Het groote complex dat langen tijd: leegstond zal dus weer in gebruik worden ge steld. Gistermiddag half-één heeft de 5-jarige M. M. uit die Eerste Carnissestraat te Rotter dam in de ouderlijke woning een fluitje rage-, slikt. He: voorwerp is in den slokdarm blij)- ven steken. De jongen is in het ziekenhuis aan den Coosinglel ter verpleging opgenomen. Maandag is een vliegtuig van de fabriek; Raab en Katzienstein te Kassei met een aara- hangtoestel van Karlrube naar Frankfort a. d. M. gevlogen, met een tusschenlanding te Darmstadt. Dit is die eerste overland vlucht met ten aanhangtoestel, die beschouwd wordt als een aanmerkelijke vooruitgang in de tech niek. i Miss Fay Marbe, een buitengewone mooie Annerikaansche actrice, heeft zooeven e;-n assurantie van 50.000 pd. st. 600.000 gld. gesloten op... haar glimlach. Vele actrices heb ben reeds haar armen en beenan verzekerd, maar met haar glimlach-assurantie is miss Mar be zeker nummer één. Haar polis zegt, dat als door «enigerlei oorzaak, ongeval of ziekte, in d i eerstkomende tien jaren haar glimlach aan charme of schoonheid inboet, de maatschappij moet betalen. Aan een verslaggever vertelde eth actrioetje, dat zij haar glimlach als een harer grootste schatten beschouwd, ,,'t Is de sleutel van mij|n persoonlijkheid, en als ik miji| lach verloor, zou het gedaan met mij zijn/" De maatschappij was aanvankelijk was onwil lig, op het contract in te gaan, „maar toen ik de heeren eenmaal overtuigd had van de waar de van mij|n glimlach" e- zleide miss Marbe- was de zaak beklonken." RECTIFICATIE. Door bemiddeling van het Centraal Bureau van de veilingen in Nederland, ontvingen wij van den heer Mr. Niemöller de volgende rectificatie op zijn in de Jaarvergadering van den „Noordermarktb." uitgesproken rede, over de voor- en nadeelen van retorsiemaatregelen.

Nieuwe Langedijker Courant | 1927 | | pagina 2