NIEUWE Abdijsiroop Dinsdag 17 Mei 1927 86e Jaargang Dinsdag,Donderdag en Zaterdag Nieuwsblad V. Holl. Noorderkwartier Uit den Omtrek. Plaatselijk Nieuws SPROOKJESPUDDING Uw hoest voordat het te laat is!! NO. 58 IMTERC.TELEPHOON 52 LA DIKED 1JR ER COURANT Deze courapt verschijnt A bonnemen tsprij s per 3 maanden f 1.15. Redact.-Uitg*. J. II. KEIZER. - Hureel Noordscharwoude Groote letters haar plaatsruimte Brieven rechtstreeks aan .den Uitgever - SINT PANCRAS. Op het Vrone-veld speelden Zondag de reser ves tegen Voorwaart^ I en II uit Noordschar- woude. De belangstelling was niet groot te noe men. De wedstrijjd had een kalm verloop met wei nig goec^ spelmomenten. Iin het veld waren; de gasten meestal in de meerderheid, al wisten zij dat overwicht dan ook niet in—doelpunten uit te drukken.- Met rust was de stand 1—1, terwijl de einduitslag was in het voordeel van de gasten met 4—2. N. Nieilurp t—IhT.S. 1 1—2. Om half -drie fluit scheidsrechter Polak uit Hoorn ie elftallen in 't veld. Beide ploegen zijn volledig. Dadelijk ontwikkelt zich een enthousiast spel, met D.T.S. het meest in den aanval. Na. ongeveer een kwartier te hebben gespeeld, heeft D.T.S. succes, als onze achterhoede te kal me baJ. tot ieders verwondering, liet glippen. 1—0. Als de bal opnieuw wordt uitgespeeld, gaat N. N. recht op 't doel af en 't is gelijk 1 1'. Met- dezen stand gaat de rust in. Na de rust hetzelfde aardige spel. Beide doe len ontkomen soms op wonderbaarlijke wijze aan een doorboring. D.T.S. is tenslotte de gelukkige en wint met 2—1 dezen vriendschappelijken en aardiger. wedstrijd. Scheidsrechter Polak leidde uitstekend- We hopen de kampioenen, voor de a.s. compe titie. nog eens te ontmoeten. NOORDSCHAR WOUDE. De R. K. zang vereeniging „St. Caecilia" alhier behaalde Zondag op het zangconcours te Zand- voort in de 3do afdeeling voor gemengde koren een lsten prijs met 304 punten. Voorwaar een mooi succes! DR KAMPIGENSFEESTAVOND VAN Bi T. S. De voet balvereeniging „D. T. S." is eene ver eeniging', die er wezen mag'. Zij is gekomen, en. toen zij er was heeft zij gezegd: „Ik ben er en ik blijf er". Zij heeft woord gehouden en niet alleen dat, maar zij heeft ook reeds vele malen gedemonstreerd, dat het haar te doen is om spor tieve menschen te kweeken, langs den weg van gematigdheid en ridderlijkheid. Nu is zij kampioen tweede klasse C. van den N.H.V.B Dat heuglijk gebeuren, (booze tongen beweren, dat zij ér wel wat al te gemakkelijk is aangekomen) is feestelijk gevierd. Op den feestavond bracht de Voorz., de heer A. Ootjers, hulde aan de ver- eeniging en met het welkom aan de feestgangers een felicitatie aan zijn vereeniging. Namens „Her cules" en „Hygiéa", het kon bijna niet an ders, werd een bloemenmand aangeboden. Daar na zang door elf dames, het Clublied, dat door zijn opgewekte en demonstratieve oompositie de FEUILLETON"" Nacht en Morgen vereeniging opwekt en de heeren Schrieken als dichter en Prijs als componist eert. De heer A. Timmerman liet zich als een der supporters niet onbetuigd en bood namens zijn supporter-sport broeders een zilveren medaille aan, die wederom onder de vereen igingen verspeeld moet worden, maar schonk ook namens hen een zilveren tak, voor het verkregen kampioenschap. Verder amuseerde hij de aanwezigen met een Revue, die het boekje opende dér vereeniging, hetgeen verbazend insloeg. En toen afwerking! van net programma. De goocheltoeren van Erlie .Couell werden ten zeerste bewonderd en de ver der medewerkenden hadden allen veel succes. Nn kan ue blauw-witte vlag weer Loog" in de lucht wapperen, fier om het verkregen succes. Het was een kostelijke avond. - BROEKl OP LANGENDIJK. Do Schippersver. „De Buurt bevrachting" ge vestigd te Biroek op Langendijk hoopt Zater dag 21 Mei 1927 haar 10-jarig bestaan feeste lijk te herdenken in het café van den heer J. de Bjoer. 74) De majoor Vernon, van Woodbine-cot- tag'è, bij Lisford?" vroeg de gravin verwon derd, daar zij dien naam nooit had hooren! noemen. „Hebt gij hem niet gezegd, dat ik niet te spreken ben, daar de graaf ernstig on gesteld is?" Ja mylady!" antwoordde-de bediende, maar 4e vreemdeling zeide, !dat gij: hem wel te woord zoudt staan, als gijj gelezen hadt wat hij achter op zijn kaartje heeft geschreven. De gravin beerde hgt kaartje om en las: „De majoor Vernon wenscht lady Haughton over eene zaak van veel gewicht voor haren echtgenoot te onderhouden." „Van veel gewicht voor mijln echtgenoot. Wat zou dit kunnen zijn?" dacht Laura. ..Breng dien heer dan maar bij mij, zeide zij tof den knecht, terwijl zij een der receptie- vertrekking binnenging en, in afwachting van den vreemdeling, de dubbele deur sloot, dooi welke de zaal met andere vertrekken m ge meenschap stond. Een oogenblik daarna trad de majoor Ver- ncn binnen. Hij had veel meer zorg dan an ders aan zijjn toilet besteed, daar hij van top tot teen in 't zwart was en al de deftigheid in zijn houding vertoornde, die hij oordeelde, dat bij -het statige van zijn costuum paste. In weerwil hiervan was de indruk, dien hij op Laura maakte, allerongunstigst. 7i „De zaak, die mij. herwaarts voert, ving de majoor aam op den stoel plaats nemende., dien de knecht bij hem had neergezet, ,js RectrtMken VOOR BEN POLITIERECHTER. Zitting van 16 Mei. Op accoorJjc gegooid. De protsenmaker uit de Zijp, die te Anna Pau- lowna 'n winkelier had opgelicht voor 'n leeren jas en zich sinds dien tijd onvoorwaardelijk heeft gesteld onder .de veilige hoede van zijn geliefde cehlgenoote, heeft het nu op 'n aeeoordje ge gooid en den bedrogen winkelier schadeloos ge steld. Op grond van die tegemoetkomende hou- dnig heeft men een afzondering in de rijksenve- loppenplakkerij uitgeschakeld en is de verdachte veroor deeld tot f 50 boete of "50 dagen. Voor f 11.50 was hij weer het ventje. Een lange' slagersknecht uit het Heldertje had op 8 Febr. een ziekenoppasser in een booze bui 'n paar opstoppers verkocht en moest voor dit feit zijn opwachting maken in de rechtzaal. Hij reduceerde deze mishandeling tot een duw, die hij den kranken verzorger had gegeven, omdat deze in een conferentie, die zij samen hadden ten huize van den sergeant de Kok, zijn vrouw had beleedigd- De mishandelde diende een vordering in van f 9, voor betaalde kosten aan den dokter, doch zag zieh f 1.50 toegewezen. Voorts werd de hardhandige slager veroordeeld tot f 10 boete of 10 dagen. Moeilijkheden in db voetbalwereld. Een bleeke gehuwde juffrouw uit Enkhuizen, die nu niet bepaald 'n reclame kan genoemd wor den voor Sluis' ochtendvoer, stond terecht omdat zij in het beroemde te Zaandijk verschijnende sportblad „Het groene kikkertje" 'n ingezonden stuk had geplaatst, dat beleedigend werd gevon den door een drietal voormalige en thans tijdelijk geschorste bestuursleden van West-Frisia. Deze heeren werl toch in 't openbaar ten laste gelegd, dat zij zich hadden schuldig gemaakt aan om- kooping van een voetbalkeeper. Het stuk, op 24 Februari gelanceerd, was door overvloed van co- pie eerst 5 maanden na aanbieding opgenomen. Het was natuurlijk voor de sportlievende dame voordeeliger geweest, als men het maar heelemaa) van een zeer kieschein era neteligen aard, mylady; doch ik acht mijl zoowel jegens u als jegens de maatschappij in gemoede verplicht, mij van een moeilijke taak te kwijten." „Wat is er van uwe begeerte, mijnheer?" vroeg Laura, toen de man ophield met spre-l ken. „Ik begrijip deze inleiding niet." „Gij zult die beter verstaan, zoodra gij met. de zaak op de hoogte zult zijn," antwoordde; de majoor. „Maar vergun mij, vóór jat wij verder gaan, u een vraag te doen: zeide lord Haughton u, toen hij aanzoek om uwe hand deed. dat hij weduwnaar was?'-' Weduwnaar?" riep Laura verbaasd uit. „Welk een vraag. Lord Haughton weduw naar?" „Gij. verwondert u nog om mijne vraag- niy- ladv," antwoordde Vernon, sarcastisch lachen de en Laura onbeschaamd aanziende; toen Jo- ceiyn Gilbert u ten huwelijk vroeg was de andere, nauwelijks dood." Laura sprong op, alsof zij door een schot getroffen was. „Hoe" riep zij uit, „zoudt gij ,J.Stel u volkomen gerust, 'mylady," viel Ver- non haar in dè rede; het is verne van mij, u het geringste tetn laste te willen leggen. Gij zin Jocelyn's wettige gade, want zijn eerste. vrouw kwam in de maand die uw huwelijk1 voorafging, op geweldadige wijze om het leven." Vele vrouwen, de meesten wellicht, zouden bij het vernemen van zulk een opstapeling van gedrochtelijkhedein het bewustzijn ver loren hebben; maa Laurra was geen vrouw van den gewon an stempel. Zij richtte fier het hoofc op en zeide' zich voor den grijnzenden schavuit plaatsende op vasten toon: „Gij liegt, kerel! Gij zijt een schurk, die het op de ver hal vergeten, maar ze kwam er toch nog heel (Élement af met f 20 boete of 20 dagen hechtenis. Dal was ook weer knutlfde. Fen vrachtrijder op Schoorl, die op zijn tand- vleescti begon te loopen, had om 'n dreigende èxecutie te ontgaan, p.m. fl.50, die hem door een kruidenierster waren ter hand gesteld om Sfiaarmede den grossier die haar suiker had gele verd te voldoen, ten eigen bate aangewend. Deels om eenige dringende schulden te voldoen én an derdeels tot steun in de huishouding. Dergelijke gevaarlijke knoeierijen komen ten slotte aan liet licht en dus stond de vrijpostige commissionair heaen terecht. Hij heeft nog geen cent afge daan, maax hoopt binnen kort in de gelegenheid' Hoesten is een verschijnsel van den strijd, dien het lichaam voert tegen alles wat de ademhaling belemmert. Zuiver Uw luchtwegen en kom de natuur te hulp met de slijm- oplossende en ontsteking genezende Overal per koker De groote 1 te worden gesteld, zijn verplichting na te komen. De zaak is nu geschorst tot over 14 dagen, en gesteld in handen van den reclasseeringsamb- tenaar. OnjCfoerkoftl? naams ver draaiing. Een ingezetene uit Hoorn, die de verderfelijke gewoonte heeft, veel aan Bacchus te offeren en dan heel roijaal is met beleedigende kwalificaties, nam de vrijheid 20 Maart op het Gerritsland zijn stadgenoot Kla.sebos aan te spreken als „Luizo- bos" mét welke arrangement gezegld heer Klasebos niet aecoord ging en een klacht indiende ter zake beleediging en voor welk feit de den naam zijns niedemensch ijdel gebruikende verdachte werd veroordeeld tot f 10 boete of 10 dagen. Dat weril ook niet voor zsaeta koek opgegeten. Een te Onderlijk, gem. Wervershoof wanend nietiging van mijln geluk en het schandvlekken van de eer mijjns echtgenoots toelegt. Ik sla' niet het minste geloof aan uwe schandelijkste verdichtsels!" 1 Omstreeks tien minuten raadat majoor Ver non zich had laten aandienen, verscheen er een andere bezoeker op Jocelyns-Rockte weten Arthur Lovell, dje zich, bij het verne men van de terugkomst van lord en mylady Haughton, tersfond naar het kasteel had ge- spced. Toen men Arthur zeidè, dat er een heer bij Laura was, die haar over zaken moest spreken, wilde hij eerst weder vertrekken. Maar zijn verlangen om Laura te zien be hield Ide bovenhand, en ini de hoop, dat de vreemdeling spoedig zou heengaan, trad hij" een vertrek binnen waarvan de bediende de deur voor hem opende, en dat aan de zaal grensde, waarin] Laura zich met 'den majoor bevond. Terwijl Arthur met belangstelling een der trrfaie schilderijen bezi.chtigde, die de wanden San dezle zaal versierde trok het zijne aan dacht, dat er in het belendende vertrek zieer luid en op hartstpchtelijlken toon gesproken werd. Onbescheidenheid behoorde niet tot zijn ondeugden; zelfs was hij volstrekt niet nieuwsgierig van aard; maar bij de genegen heid, die hij Laura toedroeg, was het z.éer natuurlijk, dat hij onwillekeurig acht sloeg op hetgeen er gesproken werd. „Ik neem het u neit kwalijk, mylady," hoorde hij een man met een zware bes stem zeggen, „dat gij mij- schandelijke benamingen naar 't hoofd werpt. „Niets is natuurlijker: gij kunt de feiten, die ik u mededeel, niet gelooven, en houdt mij daarom voor een bedrieger. Toch zijn' boerenarbeider, permiteerde zich de vrijheid op 20 Maart den rijksveldwachter Bontebal aan te duiden als een rotsmeris. Niet alleen echter dat een dergelijke onsmakelijken titel in strijd is met de welvoegelijkheid, maar ook is hij! niet bevorderlijk voor het prestige van een .politie-amb- tenaar. Zooals den verdachte heden werd duide lijk gomaaktJoor het opleggjen van f 15 boete óf 15 dagen. Vroolijke vrijgezellen uit Jen band gesprongen. Een drietal vroolijke jongens van de gestampte pot ti Alkmaar, gingen na een lollig Zondagmid dagje op de kost van een hunner nog1 eens ide vlakte op en hier en daar 'n biertje consumeeren. Fm zoo gebeurde het dat een' hunner zich ging; abserteeren, doch daarbij geen gebruik maakte, van de luxueuse inrichtingen met vaste wasch- xtafal en geplafond licht, die de gemeente Alk maar edelmoediglijk beschikbaar stelt. De afwij zing van dit zoo beleefd gratis aangeboden com fort, gaf een agent- van politie aanleiding1 tus- sehen beide te komen om procesverbaal te maken. Ca weigering om zijn naam te noemen, had na tuurlijk de aanhouding ten gevolge. Daarop werd verzet tegen den agent gepleegd, waarbij ook een der vrienden van den arrestant in actie kwam om hen uit de greep van de politie-los te wringen. Het resultaat van deze opstandigheid was dat 2 van de vroolijke Fransjes ,'n welgedane kleer maker en 'n nog dikke rveekoopman tor zake de doo rhen gepleegde vergrijpentegen de desbe treffende strafwetsartikelen terecht stonden er> ieder tot f40 boete of 40 dagen werden veroor deeld- (Daar is niet veel geruis van Ie maken. Een 18-jarig meisje uit Egmond aan Zee, doch ter van een helmplanter, was alreeds veroordeeld wegens oplichting van een paar damesschoentjes, gepleegd te Heiloo en stond nu weer terecht ter zake. diefstal van een paar zijden dameskouzen ten nadeele van den winkelier Wijke. Zij: beweerde nn dat zij de kouzen had gekocht, doch gedurende het verhoor ,haar door den rijksveldw. Bergsma afgenomen, had zij de kouzen uit de etalage ge stolen. Er is echter met dat meisje weinig te - beginnen; zij' neemt het noch met de eerlijkheid, nocli met: de waarheid zee rnauw. Maar de gevan genis zal haar ook niet braver maken, dus ver oordeelde de politierechter haar maar tot f 15 boete of 15 dagen. mijn tmededéelingen volkomen waar en zou ik die kunnen bewijzen. Uw echtgenoot is Ide' weduwnaar van een gewelddadig om het le ven gekomen vrouw en zelfs rust zware verdenking op hem, aan den dood der on gelukkige niet onschuldig te zijn. Vraag slechts aan 'den graaf zelven of hij iets op-mijnt ver klaring heeft af te dingen." „Zeker spreekt gij slechts zoo driest," her nam de gravin, „omdat gij weet dat ik den graaf in deze oogenblikken onmogelijk mét; uwe jammerlijke aanrijdingen bezig kan hou- denl" „Dit moet gij weten, mevrouw. Als ik u naar uw echtgenoot .verwijs, is het slechts tot uw t.igen overtuiging: ik heb zijn getuigenis niet noodig; ik ben in staat om alles, wat ik heb medegedeeld, te staven." „Maar waarom, ongelukkige, komt gij mij dit samenraapsel van leugens verhalen?" vroeg Laura, na een oogenblik zwplgens. „Wat drijft u tol zulk een wreedaardige en onme.nschelijke beschuldiging?" „Ik wend mij tot u," ging de onbekende op denzelfden harden, sarcastischer. toon voort, omdat gjj het meeste belang bij het welzijn en de rust vau lord Haughton hebt, en ik mij dus met niemand beter dan met u kan ver- slaan over de vraag, of er middelen kunnen gevonden worden om de zaak geheim ie hou den, dan of ik aan de roepstem van den plicht gehoor moet geven, en den dood van Gilbert s vrouw wreken moet." „Neen!" riep Arthur Lovell, het vertrek binnenstuivende, terwijl Vernon de laatste woorden sprak, „neen, niet met lady Haugh-. ton, met mij zult gij u over die vraag moeten verstaan.!" (Wordt vervolgd.).

Nieuwe Langedijker Courant | 1927 | | pagina 1