Sanapirin ten «w5ct.40en75ct SPORT EN WEDSTRIJDEN op zijn qui-vivc is, ontvangt men geen geld voor een dood beest. Ook het lange wachten bij noodslachtingm is buitengesloten, daar de telefoon der keuring te Barsingerhom dag en nacht beschikbaar is en bij voorkomende ge legenheden die auto van den keuringsdienst na telefonisch bericht binnen het uur aanwezig is om het cadaver te vervoeren. Wat betreft punt 3 merkt spreker op, dat thans de cadavers worden begraven. Evenwel worden dan de cadavers in de verwerkings inrichting vernietigd. £>aar men met ingang van 1 Juni de nieuwe: verc rdening op de inoodslachtplaatsen in wer king treedt, is het noodzakelijk voor dien da- Mm.i eene beslissing te nemen. Spreker acht deze kwestie van groote beteekenis voor de gemeente en is zeker eene bespreking waard.. De keurloonen in deze gemeente bedragen als volgt: voor een koe f 8.— voor een paard f8. voor een varken f5.— voor een schaap f2. voor een kalf f 1.— Door aansluiting zullen deze bedragen res pectievelijk* f 5.— f 4.50, f2.50, f 0.75 en f0.75 bedragen. Ook deze prijzen zijn in vergelijking met andere gemeenten laag. Als voorbeeld stelt spreker de keurloonen op den Langendijk, die resp. f 6.50 f5.— f 1.75, f0.50 en f 0.60 zijn. Gezien de huidige toestand eischt de ken- ringsregeling dezer gemeente, volgens spre ker. dringend verandering. De heer Blom voegt hieraan toe, dat ge noemd" Keuringskriing gedurende de 5 iaren, dat deze bestaa, reeds een reserve bezit van f 3000.— terwijl de keurloonen veel lager zijn. Spreker betreurt het, dat door Bi. en W. deze. zaak zoo weinig onder de oogen van de Raads leden is gebracht. Wellicht zouden meerdere raadsleden dan gehoor hebben gegeven om de vergadering te Barsingerhom bij te woniein, waardoor een ieder een duidelijk inzicht van de zaken had verkregen. De voorz. zegt, dat Bl. en W. zeker belang stelling hiervoor hadden, daar eene conferen tie heeft plaats gehad met de heeren van dei; Kring, waarop werd medegedeeld dat binnen kort eene vergadering zou worden belegd. Ech ter is door Z.A. gezegd, op den bepaalden da-; turn verhinderd te zijn. Hiermje-de is geeiae reke ning gehouden, waardoor weinig belang is be toond ten opzichtte van: spreker's tegenwoor-i digheid. Vervolgens deelt Z.A. mede, dat door de heeren Tromp en Mienes en spreker zelf de inrichting te Midwoud is bezichtigd. In' Barsingerhom zjjm thans plannen ontworpen voor een dergelijke inrichting. Hierbij worden de tarieven lager gesteld als thans het geval is in de gemeente, doch of dit in werkelijkheid het geval zal zijn, betwijfeld spreker. Weth. ivrom meent dat er wellicht voordeel zal zijn in gewone slachtingen, doch niet voor wrak vee. Voor ©ene noodslachting op den Lan gendijk heeft spr. f 6.— toe kunnen geven, ter wijl de opbrengst van de huid i'10.— bedroeg. Zoo iets is spreker nimmer overkomen, het laag ste bedrag, wat spr. uitgekeerd kreeg was f 2.85, dioch van geld toegeven in deze gemeente is bij spr. nimmer voorgekomen. Spr. trekt in twijfel of men in Barsingerhom steeds gereed zal staan en zegt, dat het toch geen brandweer is zooals te Amsterdam, waar dag en nacht de paarden gereed staan, in Midwoud kan de gemeente een contract sluiten voor noodslachtingen, waarbij de beesten zonder 'kosten .worden weggehaald. In dien de tarieven op de basis van Midlwoud wor den bepaald, 'zijn de2e te hoog en wenscht spr. nog direct op het voorstel in te gaan. De heer Kostelijk zegt, dat de huiden dezelfde prijs zullen opbrengen. De noodslachting in deze gemeente zijn ook zeer hoog. Spr. herinnert zich, dat het vorige jaar door een der bewoners van het Zuideinde eene prijslijst werd gepubliceerd, welke ook schrikbarend was. Op de vergadering liebben zich lang niet alle gemeenten uitgespro ken voor eene controle. Spr. stelt voor dat de ge meente zich zal aansluiten bij de keuring zonder meer, teneinde deel te kunnen nemen aan de be sprekingen. Dat .ie Kring Barsingjerhorn uitste kend functioneert, getuigt het resultaat der 5 jaren. Spr. acht aansluiting van groot belangt voor de veehouders, daar de klachten thans legio zijn. De heer Mienes zegt, dat de installatie te Mid woud een goede indruk op hem heeft gemaakt, vooral ook de economische opbouw. Het is Spr. opgevallen dat geen keurloonen worden gevraagd voor afgekeurde beesten. De Burgemeester Avis en de heer Schuitemakc-r; hebben zich tevens bereid verklaard alle inlich tingen te verstrekken. Spr. geeft de voorkeur aan eene gezamenlijke bespreking, waardoor het welllicht mogelijk is, zich aan te sluiten biji Mid woud'. De \fflorz. zegt, dat de heer Schuitemaker wel bereid was, indien geen besluit werd genomen ten opzichte van toetreding bij Barsingerhom, Tevens merkt Z.A. op, dat op een daartoe gehou den conferentie met de directeuren der thermal genische inrichtingen werd aangevoerd, dat dé plannen dier inrichting niet tot uitvoering zullen komen .indien de oprichting te Barsingerhom tot stand komt, daar dan de geheelo noordelijke punt van Noord-Hollan 1 voor eene thermogenische in richting geen waarde heeft. Maandagmiddag kunnen de Raadsleden van 2 5 uur meerdere détails vernemen betreffende de oprichting te Barsingerhom. Z.A. meent, dat -in dien eene aansluiting voordeelen oplevert, dat toch wel een reden is. Weth. Krom zegt, dat de cijfers van Bar singerhom door ie genoemde directeuren zijn be streden op grond van gegevens. De directeur van Midwoud heeft zich hierover niet uitgelaten en iweuschte op die conferentie geen cijfers te noe men, gezien het korte tijdsbestek, dat de inrich ting bestaat nml. 7 maanden. De heer Poland zegt, dat door den directeur van Midwoud is opgemerkt dat lagere keuring(3- loonen niet van invloed zijn op de vleeschprijzen. In de tarieven zijn ook niet berekend de ophaal- loonen, welke in deze gemeente nooit worden be taald- Spr. acht de tegenwoordige g<ang van zaken goed. Spr. acht het niet van belang om op de vergadering te Barsingterhorn tegenwoordig te moeten zijn, daar alle cijfers zwart op witi staan. De heer Tromp zegt, dat aansluiting alleen in het belang der slagers is. Door de aanwezigheid van een keurmeester staat thans de gemeente vrij. Daarbij komt nog, dat 1 noodslaehtplaats in deze gemeente niet voldoende werd geacht en daarom eene tweede is aangewezen en acht spr. het niet raadzaam bij noodslachtingen naar Bar singerhom te moeten gaan. 1 De heer Poland stelt de vraag of de kosten van overbrenging van voorwaardelijk goedge- keurd vleesch zijn overwogen Weth. Krom zegt dat te Midwoud bepaald is, dat dergelijk vleesch terug moet, naar de plaats van herkomst, j D elieer Kostelijk zegt, dat de leden thans I heelemaal „afzwabberen" en vindt het peil der besprekingen zoo ellendig laag'. Het verschil der keurloonen is toch voor een ieder duidelijk. Het motief van den heer Poland vindt spr. treurig, I doch als er thans fractiesgewijze getracht wordt het voorstel te verwerpen, dan wenscht spr. de I besprekingen te sluiten. De heer Poland: „Ik wil niet opeten, wat Kostelijk mij1 voorzet. Ik vind het onbeschoft.'' De voorz. „Niemand heeft het recht persoonlijk De heer Mienes: De heer Kostelijk drukt zich ook verkeerd uit. De voorz. Ieder heeft het recht het voor en het tegen te zeggen, en een ieder doet dat op zijn manier. De heer Mienes. Het gaat hier hoofdzakelijk om de keurloonen, en indien de gemeente zich aansluit, is hieraan dan niets meer verbonden? De heer Kostelijk. Ik heb dit punt toch op een behoor lij tre manier naai' voren gebracht en volgens mijn beste weten bepleit, doch zijn dat nu goede motiveeringen van de tegenstanders: De lieer Poland. Ik vind het schofterig! De heer Kostelijk. Het is zoo ellendig, dat er weer politiek aan zit. De voorz. U moet niet kwaad worden, ieder brengt zijne bezwaren op zijn manier naar voren. De heer Kostelijk. Ik vind het eene ellendige en misselijke manier. Nochtans verwacht ik ant woord op mijne vraag, in het begin van mijn spreken gesteld, of de noodslachtplaatsen vóór den bepaalden datum aan de eischen zullen vol doen. De voorz. zegt, dat die aan de voorgeschreven bepalingen zullen moeten voldoen. Hiervoor staan de betrokken personen zelf aansprakelijk. De heer Kostelijk zegt vervolgens, als hij soms te veel heeft gezegd met het woord „zwabbe ren" hij dit terug zal nemen, waardoor allen voldoende gerehabiliteerd zijn. De houding van de ieden is hem echter erg tegengevallen. De voorz. zegt, dat spreker wellicht zich te veel heeft voorgesteld van dit punt. Men mag zich ergeren, indien het anders loopt, dan men zien gedacht hetft. In ieder geval heeft Z.A. in Midlwoud waargenomen, dat er goed met eene dergejijke inrichting gewerkt kan worden. De heer Blom. Dan is het ook geen bezwaar zich aan te sluiten bij Barsingerhom, dan kan het daar evengoed werken. De heer Mienes wenscht de vraag te stellen, dat indien wordt besloten tot aansluiting over te gaan, het evengoed mogelijk is, de gevallen beesten naar Midwoud te zenden De voorz. antwoordt, dat hiervoor besprekin gen met den directeur gevoerd kunnen worden. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de voor zitter de vergadering. ontstaan door kouvatten bestrijdt men snel en goed door 12 OIT mijnhardt In Buisjes van 25 en 50 tabletten .itf-T-T-M li rrrn Rechtzaken VOOR DEN KANTONRECHTER. Zitting van 20 Mei. Wat ook val, hij staat pal. Onze kantonrechter, door droevige familieom standigheden verhinderd, had ook deze week zijn taak overgedragen op mr. D. Sluis, die er zoo langzamerhand aardig in begiint te komen. Als eerste verdachte van de nieuwe rol had deze waar nemende kantonrechter te berechten de getrouwe cliënt Cornelis R. uit Heiloo, die zich weer nad te verantwoorden omtrent het loopen op verboden paden in het bosch ven Nijenburg. De verdachte voerde zijn gewoon verweer, dat we nu allen wel zoowat van buiten kennen en dat in hoofdzaak hierop neer komt, dat de verdachte deze paden als openbare wegen en voetpadten beschouwt en vermeent, dat hij dus geen overtreding pleegjt, wanneer hij daarvan gebruik maakt. Aangezien echter de kantonrechter deze op vatting niet onderschrijft, volgde ook heden weer veroordeeling en wel tot 2 maal f 5 boet esubs. 2 maal 5 dagen hechtenis. Door de duisternis overvallen. De 18-jarige landbouwerstelg Petrus Paulus IC. te Limmen, was met de boerenwagen op stap geweest met het doel om schapen te transportee ren. De transport bracht echter niet verwachte moeilijkheden ,en zoo kwam het dat hij in den vallenden avond weerkeerde, zonder dat zijn voer tuig was voorzien van de voorgeschreven verlich ting. Dit werd door een opsporingsambtenaar ge constateerd en het jonge mensch heden veroordeeld tot f2.boete of 2 dagen. D'orpsklein,g|ce,itig|hteden Een ingezetene van Castricum, Simon iv. had een nieuw gebouwde woning betrokken zonder vergunning van 'het gemeentebestuur. Voor dit feit. stond de overmoedige nienwbouwer thans terecht. De man erkende dé overtreding, maar toonde zich niet bepaald tevreden over de hou ding van Castricum's dagelijksch bestuur in deze aangelegenheid. Ze hadden hem den bouw na genoeg laten voltooien, de teekening was goed gekeurd, de opzichter had 'eveneens zijn .goed keuring uitgesproken. Hij had behoorlijk vergun ning aangevraagd, maar die vergunning was niet verleend, omdat men hem wilde dwingen alsnog nog eenige ramen te veranderen. Overwegende deze bezwaren was de kantonrechter van oor deel, dat; de verdachte aan de hem opgelegde ver plichtingen had voldaan en sprak hem mitsdien vrij. Zulke kleine rakkers todli! Daarop verscheen als verdachte voor den dis- trictsrccbter Jan D., 'n motorrijder uit N. en Z.-Schermer, die op 21 Febr. was gecallanceer.l omdat de signaalhoorn van zijn motorrijwiel niet werkte, althans geen waarneembaar geluid .gaf. De verdachte kon zulks niet ontkennen, doch gaf ais oorzaak aan, dat eenige speelzieke kleu ters een gaatje in de gummibal hadden geprikt tijdens het oogenblik dat hij zjjn motor bij het raadhuis had neergezet, aangezien hij den burge meester moest spreken. De kantonrechter 'was zoo vriendelijk deze toelichting zonder nadere control etc aanvaarden en den verdachte vrij te spieken. De politie moet geliesrzaamd' worden. Een" burger van ie badplaats Egmond aan Zee had tijdens een volksoploopje op 30 April voor het huis van zekere Mej. M„ die nogal eens door de ongevoelige zeedorpelingen wordt geplaagd-, geen gehoor gegeven aan het bevel van den ge meenteveldwachter ten Bruggencate om door te loopen, daar de openbare orde werd verstoordl De verdachte, voor dit feit terecht staande, be weerde dat hij in de nabijheid van het dorps- relletje met een ander persoon over zaken stond te praten en betwijfelde voorts of een veldwach ter wel bevoegd was, 'n getrouwd man als een kwajongen weg te sturen. De kantonrechter was zoo beleefd deze vraag in bevestigenden zin te beantwoorden. Iedereen is verplicht de politie te gehoorzamen indien deze maatregelen meent te moeten nemen in het belang va.n de openbare orde. De weetgierige verdachte werd daarop deze verplichting nog eens extra in het geheugen ge stempeld door een boete van f 4.of 4 dagen. De onbevoegd© bouquetlior. De ö4-jarige tuinder J. W. B„ wonende om val bij Alkmaar, stond terecht ter zake dat hij op Zaterdag 14 Mei te Alkmaar op de Zaterdag- middagmarkt 2 jongens beneden den 14-jarigen leeftijd arbeid had doen verrichten door het ver- koopen van bloemen. De verdachte erkende zulks. Hij was dien dag te laat uit Hoorn teruggekomen en een elf-jarig zoontje had met een vriendje, ?oo lang tot vader kwam, de standplaats op de markt bezet. De kantonrechter hield rekening met deze verzachtende omstandigheid en legde den tuinder f 3 boete of 3 dagen op. Qcen verdachten meer aanwezig zijnde, werd de zitting vervolgd met het behandelen van ver stek-zaken. Spaan". Onderwerp: „Het gebruik kunstmest in tuinen." 7.15745 Vooravondconcert (voortzett.) 7.45 Politiebericht. 8.10 Een avond in Noordscharwoude. 'Zie het in dit nr. voorkomend programma.) Daventry. Daventry. Hilversum. Daventry. Hilversum. Daarna dansmuziek, jol.m 10.00 Persberichten. Dinsdag 24 Mei 11.20 Tijdsein van Big-Ben Het Daventrykwartet 12.35—200 Lunchmuziek 3.20 Muziek 5.00—6.45 Vooravondconcert 6.457 15 (H-D.O. Taallessen Eng. les voor gevorderden 1 7.157.45 Conversatieles Engelsch 7.45 Politiebericht 8.10 Kath. Radio-omroep Dam rubriek. Verzoeke alles betreffende deze rubriek tie zendlcn aan D. KLEEN te Winkel. OpRvsini? probleem no. 93. (Polman). Wit 49—43, 20—14, 32—27, 26:8, 25:1 en' wint. No. 94. Fantasieprobkem. van W. B. MONSMA te Groningen. ZWART WIT In deze fantastische stelling wint wit in 19 zetten. D.T.S. 1-Alkm. Politie Elftal 4—2. Donderdagavond speelde D.T.S. 1 tegen eeih elftal van de A.P.S.V. te Alkmaar. Het publiek beeft dezen avond waar voor zijn geld gehad. Niet omdat het spel nu juist op een hoog peil stond., nee, dat niet, maar door dat de wed-1 strijd rijk was aan komische speelmomenten, die de talrijke toeschouwers in een vroolijket stemming bracht. Bij de gasten werd de links-i back plaats bezet door Hartland, terwijl wij 0ij D, dat met eenige invallers uitkwam, een* een geheel andere opstelling zagen. Nadat de D.-captein een bloemstuk van de gasten in ont vangst had genomen, nam de strijid een aan vang. Beide elftallen wegen vrijwel tegen el kaar pp, en de verdedigingen bleken' voorloo- pig cl.- voorhoedes de baas. Nadat de heift van de eerste speeltijd is verstreken, vangt de linksbinnen een terugspringende bal op en deponeert deze in de D.-touwen. Het duurt echter niet lang of de gelijkmaker is er, ais na keurig samenspel de rechtsbinnen schit-. terend inschiet. Echter andermaal nemetn de gasten de leiding. Uit eenscrimage voor de D.-veste komt plotseling de bal uit een kluwen van speler te voorschijn en rolt met een slak- kengangetje voor de tweede maal in het D.net Rust 1—2. Na de omwisseling blijkt D. nu steeds iets sterker te zijn «n na eenigen tijd scoort de linksbinnen met een boogschot de gelijkmaker. Hoewel de keeper der gasten menig hard schot krijgt te verwerken, houdt hij voorloopig zijn heiligdom schoon; en blijft de stand ge ruimen tijd gdijk. Eerst tegen het einde geeft de links buiten met een houdbaarschot, dat de keeper verkeerd behandeld, D. de leiding. Even voor het einde maakt de midvoor uit een mooie- voorzet met een even mooie kopbal de vierde goal, zoodat het einde van dezen zeer geani-j meerden strjj(d met 4—2 in 't voordeel van D. eindigde. Radio-Omroep RADIO-PROGRAMMA van 22—28 Mei. Radio-Centrale HART KUIJT. OUDiKAR&PEL A 117. Progiamma-wijziging voorbehouden. Zondag 22 Mei. 9.50 \ed. Chr. Radiovereeniging, Kerkdienst H. 11.50 'Beethovenfeest in Bonn. Langenberg I.002.30 Kamermuziekprogramma Hilversum 2.30 Namiddagconcert 6.45 Vrijz. Prot. Radio-omroep 8.00 Pers- en Sportberichten 8.10 16e H.D.O.-opera-avond in het Radioseizoen Uitvoering van de opera „Carmen" Maandag 23 Mei. II.20 Tijdsein van Big-Ben Daventry. Het Daventry-kwartet. >•12.35—2.00 Lunchmuziek van het restaurant Winkels Amsterdam. Hilversum. 3.304.30 Vrouwenuurtje 5.00—6.00 (Kinderuurtje 6.00645 'Vooravóndconcert o.l.v. N. Treep 6.45—7 15 jfuinbouwhalfuürtje. Spr. Ir. G. A- C. Wit. Zwart. 28-22 21:12 26—21 12:26 22—17 26:12 33—29 24:33 49—43 35:24 34—30 24:35 25-^0 15:24 42-38 33:42 43—38 42:33 27—22 18:38 40—34 36:27 37—31 27:36 46—41 36:47 44-40 3544 50—28 23:32 48—42! 12:40 42:33 47:29 45:1 16: 7 1:271! Standi no. 95. Uil de party. ZWART WIT' Zwart zijn laatste zet is 18—23? waarop wit in zijn nadeeligen stand als volgt aardig remise forceerde. Wit 44—40, 34—29, 36:20, 20: 18, 18—13 remise. Zwart 35—31, 23:21, 25: 23, 17:28. Ter oplossing: Probleem no. 96. Auteur: D. KLEEN te Winkel, (eerste publicatie). 9, 16, 17 18, 21 15, 19, 24, 25, 33, 34 Zwart 11 schijven 27, 31, 35 en 38. Wit 11 schijven op 36, 39 en 42. Wit zet en wint, r

Nieuwe Langedijker Courant | 1927 | | pagina 4