Nieuwstijdingen Buitenland Land- en Tuinbouw Rechtzaken DE STORMRAMP COLLECTE TE s GRAVENHAGE. De opbrengst van de collecte ten: bate van de slachtoffers van de jongste stormramp heeft de verwachtingen overtroffen. Tegen tien uur Zaterdagavond was er reeds f 60.000 binnen. DE STORMRAMP. Het hoofdbestuur van het Ned. Roode Kruis deelt mede, dat het in de week van 5—11 Juni 1927 aan giften voor de slachtoffers van de cycloonramp een bedrag van f 32.192.48 heeft ontvangen. Verdere giften worden gaarne tegemoet gei zien aan het adres van het hoofdbestuur j Prinsessegracht 27, 's-Gravenhage per postwis sel of door storting op zijn girorekening no. 2212C onder het motto „Cycloonramp." op, dat ze tennislessen in het Bdis de Boulogne namen. Men heeft ze daar echter nooit ge zien Den avond vóór haar verdwijning had Raymonde Gagnepaini 400 francs van vrien den harer ouders geleend, terwijl Madeleine tien francs aan haar vader had gevraagd. Dit zou dus wijzen op een te voren beraamde viucht. Een later bericht vermeld dat zij, te Toulon zijn ontdekt. Op den- Amersfoorteehen straatweg heeft een ernstig ongeval plaats gehad. Een auto die in de richting Utrecht reed, passeerde een wielrijder, die zich op het rijwielpad bevond en zich in dezelfde richting begaf. Juist op dat oogenblik stak de fietser, zonder «enig teeken daartoe ge geven te hebben, den weg over. Hij werd door de auto gegrepen en een eind meegesleept, zijn hoofd sloeg tegen de voorruit en werd bloedend verwond. De politie ,die spoedig ter plaatse was, legde een noodverband aan. Een dokter achtte overbrenging naar de Rijkskliniek te Utrecht noodzakelijk. In zorgwekkenden toestand wera de wielrijder, de 45-jarige winkelier W. v. D. te De Bilt, naar Utrecht overgebracht. Men vreest voor zijn leven. De politie onderzocht de auto, die geheel in orde bleek. Men melddt uit Tiel, dat de belangstelling voo rde kersenverkoopingen evenals de prijzen steeds stijgende is. Te Tiel werd de ongekend* hooge prijs van 3035 ct. per Kg. kersen aan den boom besteed- De oogst bedraagt ongeveer de helft van' dien van verleden jaar. Vast staat, dat de kersen dit jaar niet goedkoop zullen zijn. Te Varik is het gewas zeer schaarsch. De prijzen op de verknopingen waren tweemaal zoo noog als verleden jaar, terwijl de totaalopbrengst beneden de delft van die van genoemd jaar blijft. TWEE MEISJES VERMIST. Sedert een week, zij(n twee 18-jarige meisjes, Raymonde Gaginepain en Madeleine Fabre, bei d-en leerlingen van het Lycée Jules-Ferry te Parijs, spoorloos verdwenen. De families der twee meisjes wonen geduren-, de de zomermaanden buiten Parijs en eiken ochtend vertrok de heer Gagnepain met zijp dochter en haar vriendin van La Belle-St.Cloud naar Parijs. Hij begaf zich dan aaar zijn werk en de beide meisjes gingen naar school. Her gedrag der twee vriendinnen was steeds otibe-, rispelyk en men zag ze nimmer in gezelschap van jongelieden. Den ieti Juni echter kwamen ze 's avonds niet thuis, en sindsdien heeft meln ze niet meer teruggezien. Op het lyceum vernam de politie, dat de meisjes de laatste twee weken 's midt dags herhaaldelijk de lessen hadden verzuimd, z.g. roet permissie harer ouders, wier hand- teekeningei.i zij imiteerden. Zij gaven als reden EEN ONTZETTEND DRAMA. Donderdagmiddag stapte in een hotel in de, Rue de la Voute Parijs een heser af, verge» zeid van zijn vier kinderen, een jongen van zestien jaar en drie meisjes, resp. 15, 12 en' acht jaar oud. Hij verklaarde Petro Gomez, handelsman in Mexico te zijln. Het gezelschap, zag er zeer welverzorgd uit en het was een aardig gezicht den vader met zijn vier kinderen te zien omspringen 's Avonds ging het troepje tijdig te ruste. Vrijdagochtend echter omstreeks tien uur zagen voorbijgangers eensklaps een man uit het raara van een kamer op de zesde verj dieping naar beneden vallen. Het bleek de heer Gomez te zijln, die door den val was ge dood. Toen men hem naar boven droeg cm in zijn kamer te brengen, bleek de deur ge sloten. Men had een voorgevoel, dat er iets- met de kinieren was gebeurd ein opende de deur met geweld. Een gruwelijk schouwspel boden de beide aan elkaar grenzende kamers. Op hun bedden lagen- de vier kinderen, dood, afschuwelijk verminkt en met bloed overdekt. Zij bi eken met een hard voorwerp te zijn ge stagen, todat het leven geweken was. Vervol gens waren hun gezichten met doeken over dekt. Op de tafel lag een brief, waarin de heer Gomez schreef zijn vrouw drie jaar geleden bij haar sterven te hebben beloofd eveneens met de kinderen te zullen verdwijnen. Hij was daartoe naar Frankrijk gekomen, ver van zijn vaderland, om zijn familie niet te alarmeeren, en had zijn vier kinderen achtereenvolgens ge dood. In de kolenmijn Limbo urg Meuse te Eisden (Eelgisch Limburg) is ten gievolge van een defect aan de machines een kooi met geweld tegen de bovengrondsche installaties geslagjen en verpul verd. Een mijnwerker, die zich in de kooi bevond, werd letterlijk vermorzeld. De. schade aan machi nes wordt op 3 millioen frank geraamd. Uit Holly wood wordt gemeld, dat Dorus Williams, een actrice, bekend als Doris Dore, die onlangs optrad iti de „American Tragedie", 's nachts om twee uur in haar kamer door een onlekend gebleven individu is aangevallen, die haar op het voorhoofd, de kin, de borst en armen een brandmerk toebracht. Te Lick Hill bij Butler in Pennsylvania zijn 400 pond nitroglycerine ontploft. De gevaarlijke vracht werd vervoerd per vrachtauto. De auto is vermoedelijk over een steen heen gereden en dé schok moet de ontploffing hebben veroorzaakt. Op de plaats van het ongeluk is een diepe kuil in den bodem geslagen en van de auto is nau welijks meer iets terug te vinden. Het verminkte overschot van de twee mannen, die op de auto zaten, is meer dan 500 meter verder teruggevon den .Twee andere mannen werden 100 meter weg geslingerd en ernstig gekw'ets. Drie huizen stort ten in en vijftien gebouwén beliepen zware schade. Op het kruispunt van de 5e Avenue en de 65ste straat te NewWerk is een autobus, tenge volge van het weigeren van de remmen, door het stopsein heengereden. De bus reed een groote toerauto aan, reeds vervolgens tegen een boom en sloeg om. Twee mannen, die op het imperiaal gezeten hadden en naar beneden waren gespron gen, kwamen onder het vehikel terecht en werden 1 op slag gedood. Een derde man verkeert in le- vensgevaar. Voorts werden 32 menschen gewond, j Zij, die zich krampachtig aan hun bank vast geklampt hadden, zoowel binnen in, als boven op de bus, zijn er nog het best afgekomen. Zoowel de chauffeur van de bus, als die van de toerauto zijn in hechtenis genomen. DiE NIEUWE RECORDVLUCHT NAAR INDIë De nieuwe vlucht naar Indië zal reeds Woens dag of Donderdag beginnen. Een toestel, volkomen gelijk aan het in de Perzische Golf verongelukte, wordt in gereedheid gebracht en luitenant Carr is vol vertrouwen ditmaal te zullen slagen. Het blijkt nader, dat ook zijin metgezel Gill- man uitgenoodigd was om den nieuwen tocht te maken, maar dat <jjeze om zakelijke redenen be- dankt heeft. Luitenant Mack'wörth, die Carr ditmaal ver gezelt, is een van de deelnemers aan de vlucht. Kaïro-Kaapstad en terug van verleden jaar. ALS HET HOOI BINNEN IS. Menig lezer zal zeggen: „Zoover is het inog niet'" en hij heeft gelijk. Maar de stand van het grasgewas het is dezer dagen in ver schillende deelen outzier provincie gebleken is dit jaar goed en hier en daar is de zeia of de grasmaaimachine reeds gebruikt en ligt de toekomstige hooioogst reeds te wachten op warm, droog weder om binnen gehaald te wor- den, nadat de voorafgaande behandeling is afgeloopen. In N jordhollanid wordt over het algemeen geen tweede snede geoogst, doch gebruikt menj het vrijkomende land om er vee in te jagen. Het „etgroen" dient dus ia den regel als vee- oedsei. Het is van belang, -dat er niet voldoende gras komt, doach ook dat-dit voedsel van goede kwaliteit is. Het vee wordt er niet slechter op en de melkopbrengst en het vetgehalte der melk twee factoren, waarmede de veehouder ter dege rekening dient te houden zullen er niet minder op worden, indien zoowel voo,r een groote hoeveelheid nagewas als voor prima kwaliteit daarvan zorg gedragen wordt. 't Een zoowel als het andere is te bereiken* met weinig moeite en zonder groote kosten. Men geve per H.A. van 100 tot 200 Kg. Chili-i salpeter, zoodra het hooi is binnaa gehaald. Is het toedienen van deze stikstof mest in het voorjaar van groote beteekenis, niet minder is dit het geval na den hooioogst. Men vergete niet, dat voor dezen oogst een belangrijke hoe veelheid stikstof uit den grond is gehaald, tot de vorming van de zoo belangrijke eiwitten. Bovendien bevat de grond in den regel niet te vee-, stikstof en is het zaak daarin te voor-i zien. Er komt nog bij, dat ons reeds vroeger is gebleken, dat het vee het met Chilisalpeter bemeste gras met groote graagte gebruikt, ook' een belangrijke zaak, omdat met graagte ge nuttigd voedsel beter verteert. Men denke er aan, dat men niet onmiddel lijk na het uitsrooien van Chilisalpeter het vee in het etgroen jaagt, doch wacht tot de mest stof door regen in den bodem is gekomen. Meestal is een week voldoende. Radio-Omroep RADIO-PROGRAMMA van 15—18 JUNI. Radio-Centrale HART KUIJT. OUDKARSPEL A 117. Programma-wijziging voorbehouden. Woensdag 15 Juni. 11.20 Het Daventry-kwartet. Daventry 12.352.00 Lunchmuziek door het Trianon Sa lon Trio te Amsterdam. Hilversum 4.20 Het Daventry-kwartet Daventry 5.30—6.15 Vooravondooncert door het A.N.E O orkest o.l.v. Nico Treep. Hilversum 6.156.45 Lezing door S. Zonneveld. Onderw.: „de toepassing van spiegels" Hilversum 6.457.45 Voortzetting van het V ooravond con cert door het A.N.R.O.-orkest Hilv. 7.45 Politieberichten. 8.10 Uitzendavond Ned'. Chr. Radio-Vereen. 10.30 Persberichten. Hilversum 10.3512.00 Dansmuziek door het Willem Swaap-kwartet Hilversum Donderdag 16 Juni. 11.20 Theater-Orkest Daventry 12.352.00 Lunchmuziek door het Trianon Sa lon Trio te Amsterdam. Hilversum 3.304.30 Uurtje voor Wees- en Ziekenhuizen door Mevr. Alida Tartaud-Klein Hilv. 5.157.15 Vooravondconcert A.N.R.O-kwartet. .7.157.45 Emgelsche les voor beginners. 7.45 Politieberichten. 8.10 Een avond door en voor onze Marine met medewerking van Mevr. Ant. v. Dijk, Kin derkoor, Stafmuziekkorps enz. Hilv 10.00 Persberichten. Daarna tot 12.20 Dansmuziek D'aventry Vrqidag 17 Juni. 11.20 Het Daventry-kwartet. Daventry 1.2.352.00 Lunchmuziek door het Trianon Sa lon Trio te Amsterdam. Hilversum 3.30—4.00 Gramophoonplatenoonoert. 4.156.15 Vooravondoonoert A.N.R O-orkest. 6.15—6.45 Lezing van weth. dr. J. H. J. Vos over moderne opvatting met betrekking tot bestrijding van besmettelijke ziekten. 6.457.15 Engelsohe taallessen voor beginners en iets gevorderden. Hilversum 7.15 Les v. d .Binnenvaart 7.45 Politieberichten: 8.10 Uitzending van het Symphonieorkest in het Kurhau:. te Seheveningen o.l.v. professor Sc.hneevoigt Hilversum Daarna Persberichten. Daarna tot 12.20 Dansmuziek D;aventry Zaterdag 18 Junj. 12.352.00 Lunchmuziek door het Trianon Sa lon Trio te Amsterdam. Hilversum 4.00—6.00 Dansmuziek uit het Kurhaus te Sche veningen door het Russian North Star Or- ohester o.l.v. Gregor Naktsjoeniart 6.007.45 Vooravondoonoert door het A.N.R O.- orkest dirigent Nico T.reep. Hilversum 8.10 Radio-Uitzending V. A. R. A 10.35 A ansluiting van het Scala-Theater te Am sterdam. Revue „Vergeet je me niet?" VOOR DEN POLIJTIEREOHTEiR. Zitting van 13 Juni. Blijft dat zoo? Onze politierechter maakt een studiereis in Amerika en heeft logies besproken in den Sing- Sing. New-Yorks beroemden reuzesukkelamolan, met voor de grap «en zitje in den electrocutisch'en elubsesjel tot besluit. Intusschen wordt mr. Muller doo rmr. Lede- boer, die vandaag de ellenlangen zakenrol, het was een waschlijst van 16 stuks, schneidig en met kennis van zaken, wist af te werken. In de eerste plaats moest hij zijln aandacht bepalen bij een zaakje contra zekeren heer Jan F., dat al meer dan 3 maal op het programma voorkwam, doch waarin de heer Jan F. nooit eenige belang stelling had getoond. Ook heden was verdachte noen getuige present en werd nu dit prooes weer aangehouden tot 12 Juli e.k. Die oude heer was proeus. Een 62-jarige, slecht ter been zijnde landbou wer te Andijk, was door een rijksveldwachter en een belastingambtenaar aangehouden om te con troleexen of zijn rijwiel wel 'n belastingmerk droeg. De ouwe baas, die al blij is als hij goed en wel in het zadel zit, was ove rdit oponthoud al zeer slecht te spreken en begon zoo tegen de con troleurs uit te varen, dat prooes verbaal wegens beleedignig werd opgemaakt en papa Pruttelaar heden tot f 15 boete of 15 dagen werd veroor deeld. Eien boerenknok partijtje. E«n 24-jarige agrariërszoon uit het lommerrijke Harencarspel, bruin gebrand als 'n olienootje, had zich in den nacht van 19 April verdienstelijk ge maakt door 'n ander plattelandszoon op zijn kerse- pit te slaan en zijn rijiwiel in de kikkerslpot te glooien. Voor al deze heldendaden werd de beelö- schoone Harencarspelaar veroordeeld tot 10 gul den boete of 10 dagen oefening in het bruine hoo- nen kauwen. Niet anders dan ever mijn lijk. Een zekeren slager te Enkhuizen moet zonder twijfel een talentvol tooneelamateur zijin. Een dra matisch acteur, die wijlen onzen grooten Bouw meester naar de kroon steekt. Jammer maar, dat zijn artistieke uitingen hem meer na- dan voordeel brengen. Zoo kwam b.v. op 23 April een hulp- keurmeester hem een bezoek brengen met tiet doel zijn ijskast eens te inspecteeren. De slager scheen echter om zeer plausibele redenen, niet op deze oontroie gesteld te zijn en hij greep, om dit te beletten, een vervaarlijk hakmes en posteer de zich met dramatisch effect voor de bedreigde ijskast, 2oodat de hulpkeurmeester, op wiens dienstorder niet stond, dat hij zich voor zijn ka rig salaris tot gehakt moest laten verwerken, heV nuttig oordeelde den aftocht te blazen. Maar men vergat daarom den wederspannigen slager niet, want hij 'werd heden tot f 50 boete of 50 dagen veroordeeld. Duit is geen werk voor 'n eenmansretfli'liban k Een 26-jarig fabrieksarbeider te Uitgeest had 'n Burmania txansportrijwiel van den heer P Kooij te Alkmaar betrokken op gemakkelijke be- talingscondities, die echter voor hem nog niet gemakkelijk genoeg waren, aangezien hij al heel gauw ophield met afbetalen. De heer Kooij, die zijn zaak niet drijft uit louter philantropie, was dit niet welgevallig en "hij trachtte zijn rijwiel terug te krijgen, wat hem echter ook al niet ge lukte. Toen werd er de .justitie in gemoeid en de huurkoopfietseigenaar stond heden terecht we gens wederrechtelijke toeëigening. Maar de poli tierechter vond de zaak te ingewikkeld en ver wees haar naar de meervoudige rechtbank. En misschien, als de verdachte intusschen de fiets terug stuurt, gaat de heele mop neg1, wel de doof pot in. Om zijn opvoeding verder te voltooien. De mislukte wereldreiziger uit Akersloot, die met 'n flapje van 100 piek en 'n fiets van den. boer het hazenpad' koos, werd nu nog eens voor geleid om zijn zaak verder te hooren behandelen. Mr. Krabbe was uitverkoren, dit strafproces ver der af te wikkelen, leder krijgt zoo eens z'n kans om beroemd te worden. Besloten werd het avontuurlijke jongmensch tot een zoodanige straf te veroordeelen, dat hij' direct in vrijheid kon worden gesteld. Veel voordeel had hij echter niet van deze regeling, daar de Directeur van het R.O.G. „Avereest" met open armen gereed stond om hem weer in ontvangst te nemen. 'n Prijs beneden alle concurrentie. 'u Gezond uitziend, zwaar gebrild sieraad van I den Beverwijker koopmanstand, was zeer verbol gen op een reiziger, die hem onverwacht en met medeneming van ecu treinabonnement, in den sieek had gelaten om voor een andere firma te gaan werken. Toen hij nu den deserteur in Enk- 1 huizen op 27, April ontmoette, waren de rapen 1 direct gaar en sommeerde hij onder aandikking van zijn sommatie van onvriendelijke qualificaties schooier, schurk en zwendelaar, den belangheb bende tot teruggave van het abonnement. Dit had dan ook plaats, doch de wijze waarop die opvordering was geschied, viel niet in den smaak van den reiziger. Een klacht ter zake beleedigingj volgde, meneer uit Beverwijk stond heden tereent, doch werd in aanmerking genomen de omstandig heden, slechts tot f 7 boete of 7 dagen veroor deeld- 'n Glad verkeerd aanjwendhel. 'Eien ingezetene uit Anna Paulowna, wiens handjes bijzonder los aan zijn lijf schijnen te zitten en die dan ook als erkend professional op knokgebied reeds eenige malen werd veroordeeld, had zich nu ook weer te verantwoorden wegens mishandeling van een dorpsgenoot, die hij zonaer noemenswaardige aanleiding in het gelaat had gemept. Op grond van zijn minder gunstige repu tatie, werd de vechtersbaas tot 14 dagen ge vangenisstraf veroordeeld. Niet de manier om tot een vergelijk te komen. Een binnenschipper uit Zuidscharwoude, kreeg kwestie over betaling der sluisgelden bij de zes wielen onder Oudorp. Gedurende het tamelijk heftig debat over deze aangelegenheid, was de schipper zoo onwelwillend den eenzamen sluis- meester onder meer wat nog fraaier was, 'n cho lera en pokkenlijder te noemen. Nu heeft vader Schot misschien wel eens gesouffreerd aan kies pijn, maar zulke leelijike ziekten heeft hij beslist niet onder de leden. Hij beschouwde deze toevoe gingen dan ook als 'n beleedigjing en terecht, daar de al te overmoedige misbruiker van het vrije woord tot f 10 boete of 10 dagen werd veroor deeld. Kalmte kan je reduien. Een achtbaar wijnhandelaar uit de Rijp was op 27 April het slachtoffer van een poestige mede Rijtpeling, die hem zoo ruw aanpakte, dat hij' over zijn fiets heen op den grond kwakte. Veel leed werd door dien val niet bespeurd, maar toch werd het gequalificeerd als mishandeling en de dader veroordeeld tot f 15 boete of 15 dagen. Dat moet hij in Moskou uitbalken. Een anti-militairistische groentenboer de Heer- hugowaard werd zoo kwaadaardig in zijn teedere gevoelens van menschenmin gekwetst bij het zien van een sergeant der militaire politie uit den Helder, dat hij dezen titularis, die hem geen stroobreed in den weg legde, kwalificeerde als „beroepsmoordenaar", 'n Dergelijk onhebbelijk op treden werd heden zeer terecht gestraft met f 40 boete of 40 dagen. 'n Bierglas is gevaarlijk vecihtmateriaal. Een ongehuwd los-arbeider te Oosthuizen, be vond zich op 9 Mei in feeststemming, te Beets, waarvan hij blijk gaf door zekeren R. Helm bout met een bierglas op zijn postzegel te slaan, zoodat hij bloedend werd verwond. Deze lugubere grap kwam dsn snaaksen Oosthuizer op niet min der dan f 40 boete of 40 dagen te staan. Hij nam direct met dit vonnis genoegen, uit welke onna tuurlijke gretigheid we concludeerden, dat hij zich misschien reeds had voorbereid op 'n cur sus in het envelopjes plakken voor eerstbeginnen- den. Wal er bezijden viel, wlas zonde. 'Een caféhouder uit Wtervers'hoof, stond terecht omdat 'hij 'n 11-jarige joch 'n bloedneus zou hebben geslagen en hem tegen zijn hintergiebeltje zou hebben geschopt. Uit den loop der behande ling bleek echter wel, dat dit 11-jarige slachtoffer van overmachtige mannenkracht 'n zeer ondeu gende bengel was, die de kinderen van den kaste lein zoo treiterde en sloeg, dat de bloedjes niet meer naar de school durfden te gaan. De jonge dorpsschrik werd dan ook flink terecht gewezen en den verdachte tot slechts f 1 boete of 1 dag veroordeeld. Hij hield van meenemen en opruimen. Een 28-jarig straatkoopmasi, die te Alkmaar de bovenste helft van 'n 100 vierkante meter groote villa had bewoond, nam bij het verhuizen behalve zijn eigen meubilair als ouwe rommel ook 'n paar sigareupersen mede, die aan den huis eigenaar, 'n sigarenmaker te de Rijp toebehoor den. Hij verkocht die persen met wat vodden en 'n afgetakelde fiets voor 'n krats aan 'n schar relaar in dergelijk inferieur handelsmateriaal. Maar de eigenaar van die sigarenpersen nam daar geen genoegen mede en heden stond de koopman terecht wegens verduistering. Het bewijs was echter zoo verlegen zwak, dat hij met glans en luister werd vrijgesproken. Wat meer verdraagzaamheid voorwiaar De strijd wordt onbehaaglijk lOok wij zijn wel verdraagzaam maar... fdit- rest is onverdraaglijk (de Genestet). Een 34-jarige veehouder en bouwer te Schagen, stond terecht wegens mishandeling van een 20- jarige melkslijter, 'n buurjongeling met wien hij, plus diens heele familie, reeds lang overhoop ligt. Op 4 Mei kon het toch zeker niét langer en had' hij het jonge mensch met 'hand en vuist en knie en diens eigen zweep afgerost, i De thans in 't nauw gebrachte vertegenwoor- diger der Schager Roodjes deed zijn uiterste best I om de waarde van zijn vechtkracht te verminde- j ren. Hij beweerde tot het uiterste te worden ge plaagd door den melkslijter en diens naaste fami lieleden. De zuster hald de partij van broerlief opgenomen met zooveel ambitie, dat hij aan haar de handen al meer dan vol had. Maar hij kon den windwijzer toch zpó niet draaien, dat hij buiten schot bleef. Hij kreeg een mooie preek van den politierechter om de verdraagzaamheid te betrach ten en werd om nog meer geestelijk op te fris- schen, veroordeeld tot f 50 boete of 30 dagen.

Nieuwe Langedijker Courant | 1927 | | pagina 4