Gemeenteraad Sint Pancras .Maandagavond 7 uur (o.t.) vergaderde de Raad vam bo v eingcnoemd e genreen te ten raad- huize onder voorzitterschap van den EdeJacht- baren heer J. Krooinenburg, burgemeester te vans secretaris. Aanwezig alle leden. Da voorzitter opent de vergadering met een woord van welkom, waarna de notulen dér vorige vergadering, na lezing, ongewijzigd wor den vastgesteld. De stemmingen zullen, na loting, bij den heer Muurling aanvangen. Ingekomen Stukken en Mededeelingen. Door Ged. Staten is goedkeuring gehecht aan de Gemeenterekening 1925; de af- en overschrijvingen waartoe de Raad in de vorige vergadering het besluit heeft ge nomen, eveneens aan de af- en overschrijvin gen betreffende de kapitaaldienst de kasgeldleening der veenderij om de maxi-' male rente van 6 op 5 pet. te stellem; de verkooping van grond in eigendom van het Burgerlijk Armbestuur aan Maartje IJfs, waarvoor intusschen de acte is gepasseerd. Blijkens procesverbaal van boeken- en kas opname van den Gemeenteontvanger op 17 Juni zijn alle bescheiden in orde bevonden. In kas moest zijln en was aanwezig een bedrag, van f 8385.34. Door Ged. Staten is goedgekeurd de be grooting van den Keuringsdienst voor Waren; voor het gebied Alkmaar over 1927 en zal over, dat jaar door deze gemeente in de kosten moeJ ten worden bijgedragen een bedrag van f 232.57. Voorts deelt Z.A. mede, dat blijkens het rapport van het hoofd der school het kind van Goesinne het niet verder kan brengen dan de 2r- klasse. In Alkmaar zijn pogingen aan gewend om het kind te plaatsen op den school voor achterlijke kinderen en met gunstig ge volg. Met ingang van 1 Juni is het kind aldaar, ter school en schij|nt het aanvankelijk goed te voldoen. Z.A. spreekt den wensch uit, dat het gunstige resultaten zal hebben. Vervolgens deelt de voorzitter mede, dat de inschrijving is gehouden voor het verhuren van het achterland der veenderij. Twee inschrijvin gen waren ingekomen nml.: Dirk de Boorder voor f 50.— en Gerrit Bobeldyk voor f54. per jaar. Aan laatstgenoemde is het gegund en is het huurcontract gepasseerd onder borg stelling. Ingekomen is een schrijven van de Arm-, voogden met het verzoek op de jaarlijksché ronde laags de akkers, behoorende aan de Armvoogdij. geene commissie uit den Raad toe te voegen, daar zulks overbodig wordt geacht. De voorzitter zegt, dat door dit schrijven duidelijk naar voren komt, dat de Armvoogdij zich voldoende capabel acht om de controle zelfstandig te kunnen uitvoeren en stelt voor het verzoek in te willigen. De heer Lek acht het schrijven wat vreemd. Verleden jaar was er besloten twee personen aan te schrijveni wier akkers niet goed wa ren onderhouden. Bij nader onderzoek is ge bleken, dat eein dergelijk schrijven nimmer is verzonden. Spreker acht zulks niet goed. De heer Kloosterboer: ,,Dat moeten jullie doen." De heer Lek: Wij zijn alleen adviseerend voor de armvoogdij. Het schrijven hadden juilie moeten sturen. De voorzitter zegt, dat de commissie ge. daan heeft, wat zij doen moet. Uit het schrij ven blijkt, dat zij hunne bevoegdheid als zelf standig lichaam aan zich zelf weaschen te hou-t den. Indien ©ene commissie niet noodig wordt geacht, acht Z.A. geen bezwaar de commissie, van hare taak te ontheffen. Dc heer Lek acht het wenschelijker indien de Raad toezicht blijft houden. De voorz. acht zulks overbodig, daar de armvoogdjj alleen rekening schuldig is aan oen Raad. Door den Raad kunnen aanmerkingen' worden gemaakt en alleen dan wanneer de za. ken niet op de juiste wijze behartigd worden. De heer Snel is niet tegen het voorstel, mits: goed wordt nagegaan, dat de akkers goed wor den onderhouden. De heer Lek acht de controle een goede maatregel. De heer Duif merkt op, dat het zenden der aanschrijvingen op den weg der armvoogdij lag. Dat zulks niet is geschied berust op eejii abuis. Hierna worden ide discussies geslotejn en wordt conform bet voorstel besloten. Ingekomen is het rapport van den accoun tant over de gevoerde administratie der Licht- oedrijven over 1926, hetwelk ter inzage zal worden gelegd. Het gasbedrijjf heeft over 1926 een batig saldo groot f 303,67V2, het electr. bedrijif f 4793.73 Vervolgens deelt Z.A. mede, dat de Ge meenteontvanger gereed is met de gemeente- rekenirag dienst 1926. Enkele wijzigingen zijn niet uitgesloten, daar de datum van gereed zijn op 1 Juli is be paald. De rekening sluit heden, wat de gewone dienst betreft, in ontvangsten op f 53012.24, de kapitaaldienst op f 12808.78, alzoo tezamen; f 65821.02; ide uitgaven gewonedienst op f 41350 01V2, kapitaaldienst f 12808.16, alzoo totaal f 54158.17V2- Mitsdien zal dan de reke ning sluiten met een batig saldo v. f H662.84V2 Bij de bepajjng van het vermenigvuldigings- cijfer was geraamd f 8000—, hierbij niet ge rekend de winst van het Electr. bedrijf, groot f 2900, welk bedrag intusschen is uitgekeerd. Z.A. stelt voor, de raadsleden, uitgezonderd de beide wethouders, te benoemen als leden der commissie tot het nazien der rekening. Aldus wordt besloten. De voorz1. deelt mede, dat het college van! zetters is opgeheven. De exercitie der brandkramen heeft wederom plaats gehad. Alles werd in, goede orde be vonden. 1 oude spuitwerd geprobeerd en bleek een kleine lekkage in den zuiger te zijn, hetwelk thans is gerepareerd. Door hoogen leeftijd is aan den heer C, Kloosterboer ontslag verleend als brandmees ter. In diens plaats is benoemd de heer Aid. Bakker. Voor laatstgenoemde als commandant der pom pers is benoemd de heer J. v.d. Wal. In de plaats van den heer Abr. Wagenaar is, benoem a de heer Jirt. Timmerman. Betreffende aansluiting bij de gasfabriek van. Koedijk Zuideinde zijn de onderhandelingen thans zoover gevorderd dat met den direc teur overeenstemming is verkregen, betreffende het minimum aantal aansluitingen, hetwelk 75 moei bedragen. Wat betreft de perceelen zal dit aantal 134 kunnen zijln. Per circulaire zul len de belanghebbenden worden opgewekt over tn gaan tot aansluiting. D - voorgenomen bestratingen destijds be paalt door den Raad zijn thans gereedgeko men In de veenderij is thans het afvlakken; gereed gekomen. De verkooping van den bag- gerturf gaat geregeLd door terwijl de steek-, turf aan schansen zal worden gezet, waarna ook hiervan de verkoop zal kunnen beginnen. Binnen korten tijd kan de Raad een voor-, stel van B; era W. tegemoet zien betreffende de ontbinding der overeenkomst met Koedijk onder goedkeuring van Ged. Staten. B. en W. stellen voor bovengenoemde stuk-j ben en mededeelingen voor kennisgeving aan te nemen. Aldus wordt besloten. Door B. en W. wordt voorgesteld onder in trekking van het daartoe genomen besluit, de verordening op den Keuringsdienst voor Waren aan te vullen met de bepaling betreffende het minimum vetgehalte der melk, daar de Konijn klijke goedkeuring intusschen is verkregen. Aldus wordt besloten. Voorstel der Gascommissie betreffende de winstverdeelimg van het Electr. bedrijf. De voorzitter deelt mede, dat dit betrek kelijk mosterd na. dein maaltijd is, daar de wmst groot f 2900.— reeds aan de gemeente is uitgekeerd, doordieln 3 der 5 gemeenten het voorstel hebben aangenomen en de meerder heid beslissend is. B. en W. stellen voor het voorstel der gas commissie te aanvaarden, doch de bepaling eraan té verbinden, dat in het vervolg de winsten aan de bedreven ten goede komen. Aldus wordt besloten. Punc 4. Af- en overschrijvingen 1926. Door overschrijding van den post „aandeel kwade posten" tot eelni bedrag van f45.95 (Gem. Ink. belasting 1924—1926) stellen B. en W. voor Je hiertoe beinoodigde af- en over schrijving. AMus wordt besloten. Door B. en W. wopdt aangeboden een af schrift van het proces-verbaal van het Hoofd stembureau over de uitkomst der stemming ter verkiezing van de ledefn van den Gemeente raad, waaruit blijkt dat alle aftredenden zijn herkozen. Hieruit volgt het onderzoek der Geloofsbrie ven. i Als oommissie van onderzoek werden aan gewezen de heeren Slijker, Muurling en Snel. Na gehouden onderzoek brengt de heer Slijr k?r als raporteur verslag uit en adviseert tot toelating. De heer Lek zegt dat art. 23 van de Gemeen,-, tewet verbiedt, dat een raadslid tevens eene gemeentefunctie welke geldelijk voordeel op- Levert, bekleedt. Spr. zegt dat de heer Van' Kampen het wethoudersambt dus niet kan ver eenigen met de betrekking aan de veenderij. De voorz. merkt op dat de heer van Kam pen rekenplichtig is aan d^fc veen commissie, di.: op haar beurt wederom rekenplichtig is aan de geméeinite, waaruit volgt dat weth. van Kampen wiet in dienst der gemeente is. Daar Z.A. hierin éemi twistpunt voorzag, heeft spre ker deze zaak ter sprake gebracht in de ver- eeniging van burgemeesters en secretarissen, waar men eenstemmig van oordeel was, dat art. 23 in dit geval, gezien de bijzondere samen stelling en instandhouding dezer commissie, niet van toepassing is. Weth. van Kampen zegt, dat hij 8 jaar ge leden als raadslid is gekozen en toen bedankt heeft als telefoonhouder. Wel dus het bewijs, dat hij geene betrekking meer zou aanvaarden. Toen spreker gekozen; was als lid der veen derijcommissie is door hem meerdere malen de vraag gesteld of hij dat ambt mocht vervullen en is hierop steeds bevestigend geantwoord. Voigens spreker is het hier echter meer iets persoonlijks van Lek, om te trachten hem uit den Raad te lichten, want Lek ziet hem lie ver niet als wel. Toen de heiertn Kloosterboer en Schuit in de commissie zitting hadden, ont vingen zij ook eene vergoeding, omdat zij te veel van hun arbeid moesten missen. De kos ten der veenderij; bedroegen toen f 950, ter wijl nu f 350. Dat de veenderij de gemeente: geid kost was niet te voorzien, want de op zet was, dat de veenderij geld aan de ge meente zou geven. Indien het echter niet ge oorloofd zou zijn, dat ik als raadslid tevens administrateur der veenderij mag zijn zou ik di mt; bedankt hebben om Lek e|n zijn aanhang niet te laten lachen. De heer Lek zegt, dat de wet er niet voor niets is. Dat het persoonlijk tegen van Kam pen is, ontken ik ten stelligste. Ware het een óJioer geweest, evenzeer had ik dezelfde op merking gemaakt. De voorz. zegt, dat de commissie zelf dc ver goeding bepaalt buiten den raad om. De veenderij is een gemeenschappelijk bedrijf en de commissie is aangewezen de zaken te regelen en in stand te houden, buiter. den raad. Zij is alleen rekenplich tig aan den raad, doch niet de administrateur. De heer LeJc merkt nogmaals op, dat het niet tegen den persoon is Weth.v an Kampen merkt op, dat al mocht het niet teger. den perspon zijn, dan nog acht spr. hét niet den jukten weg, dat als 7 leden goed keuring verieenen, het vuur iemand zoo na aan dc schenen te leggen Toen de arbeiderscommissie leden, zooals Kloosterboer en Schuit vergoeding ontvingen, heeft Sne. er niet tegen geageerd, maar opva.lend is het dan toch wel, nu dit niet meer hel geval is, het juist tegen mij gaat. De heer Lek. geeft dit toe, doch zegt, dat het hem nooit is opgevallen. De voorz. siuit de discussies en wordt hierna liet voorstel van B en W. met algemeene stem men aangenomen Ingekomen is het verzoek om subsidie voor de aanstelling van een wijkvêrpleegster In dit schrij ven wordt naar vcien gebracht, dat op epn hier toe belegde vergaderigg van ingezetenen van Sint Pancras, Koedijk Zuideinde en Oudorp, de aan stelling van eene wijkverpleegster noodzakelijk ge acht werd. Echter werd het wenschelijk geacht het particulier initiatief af te wachten. Het resultaat is, dat in Sint Pancras 225, in Koedijk 119 en in Oudorp 124 ingezetenen zich aL lid opgaven. De uitgaven zijn geraamd op f 19C0. De inkomsten op f 1633 waaronder be grepen de geraamde subsidies der 3 gemeenten, resp. f250. f 200 en f150. Het tekort zal van kerkelijke en burgerlijke geméenten getracht wor den bijeen te krijgen. De aanstelling hangt echter af van de gemeentelijke subsidies. De voorz. deelt mede, da.t deze zaak zeer breed voerig is besproken in de vergadering van B. en W. en het heeft B en W. getroffen, dat dit ver zoek afgekomen is van het comité van drie leden. Z.A. merkt op, dat destijds een hoofdcomité is ge vormd, waaruit wederom een werkcomité van 3 leden is benoemd, dat de zaak verder zou uitwer ken. Z.A. had verwacht, dat di,t comité zich met de uitgewerkte plannen tot het hoofdcomité had gericht inplaats van zelf de diverse gemeentebe sturen aan te schrijven. Hierdoor ptaat het ver zoek in een eigenaardig licht, daar de hoofdcomité- leden hunne inzichten in deze niet kenbaar heb ben kunnen maken. Het hoofdcomité had moe ten adresseeren. Bij narekening blijkt, dat de subsidies van Koe dijk en Oudorp willekeurig zijn gesteld. Eene gemeenschappelijke regeling is wel mooi, doch moet deze zuiver gesteld zijn tegenover ge meentebestuur en gemeentenaren. Wij willen wel medewerken, mits de kosten voor iedere gemeen te apart zijn. Stel dat ieder lid f 1 per hoofd bij draagt, dan zullen de bijdragen dus f 468 op brengen. Geschat wordt het aantal zielen der 3. gemeenten, resp. op 1350, 800 en icoo, totaal 3 ico zielen, die weer resp. moeten opbrengen f675 f400 en f 500. De contributie der leden hiermede venninderd wordt dus voor Sint Pancras f 675 min f225 i~. f 450, voor Koedijk f 400 min f 119 is t 281, voor Oudorp f500 mid f124 is f376 De kosten zijn geraamd op f 1900 waarvan f 333 moet worden afgetrokken, welk bedrag door het Rijk wordt bijgedragen in de T.BC.-bestrijding, Aldus rest een bedrag van f 1575 hetwelk ongedekt is. In de t oekomst zal een zeer nauwkeurige ad ministratie een eerste vereischte zijn en zou iede re particuliere bijdrage in mindering der gemeen telijke bijdrage gebracht moeten worden. B. en W. wenschen alleen dan mede te werken, wanneer de gemeenten in verhouding bijdragen. Inde eerste piaats dient de vraag gesteld of de Raad voor eene aanstelling gevoelt of niet. De heer Lek stelt zich op het standpunt de aanstelling te moeten bevorderen, gezien het groote aantal leden. Dat het hoofdcomité in deze piet is gekend, keurt pr af. Echter drijven B. en W. de zaak tever door met de persoonlijke bij dragen. Deze moeten, volgens spr., er buiten ge laten worden. De heer Kloosterboer is tegen eene aanstelling daar hij het thans niet den geschikten tijd acht en wenscht de zaak uit te stellen tot nader order. De neer Lek merkt nog op, geen voorstander van de aanstelling te zijn. Echter hét groot aantal leden brengt ,-pr. tot andere gedachten. De heer Kloosterboer. Ja, het komt nogal zacht aan. De toestand in de gemeente is echter verre van rooskleurig. De heer Lek. Nu ja, je offert je gulden en wat de gemeente zelf betreft, is het niet bezwaarlijk. De heer Lek deelt mede, dat het comité van 3 gehee'. op zich zelf staat, daar de hoofdcommissie uiteen is gegaan. Het hoofdcomitlé van drie is doorgegaan en heeft opnieuw een commissie van 10 gevormd, daar men van meening was, toch de zaak te moeten doorzetten. Wat de bijdragen der leden betreft, zijn er verschillenden die f5 en f 2.50 geven. Wei heeft spr., die zélf in St. Pan cras is rondgegaan, steeds de vraag moeten beant woorden of het ging om een verpleegster of een verpieger Daar destijds f 250 voor een verpleger werd gegeven, acnt spreker het geen bezwaar ook' geen overdaad voor f 100 meer een verpleegster aan te stellen. Vele inwoners achten een verpleeg ster zeer noodzakelijk. Weth. v. Kampen zegt, dat destijds door de .ver- eeniging voor ziekenhuisverpleging een oproep is gedaan in de 3 gemeenten voor de aanstelling eener liefdezuster. Toen bleek, dat de R'.jK. Kerk te Oudorp niet zou meedoen, de armvoogdij te Koe dijk maakte bezwaar, daar zij toch het geld van de gemeente moest hebben. In de laatste vergade ring is toen besloten uit iedere gemeente een per soon aan te wijzen, waardoor het comité van drie gevormd werd. Spreker vermoedt echter, dat als St. Pancras besluit tot het geven van subsidie, dit de eerste bijdrage zal zijn. De verhouding van Oudorp met f 150 en Sint Pancras met f 300 is volgens spr. niet juist, daar toch eerst bekend moet zijn, hoe de verdeeling zal zijn. Wat betreft de opmerking van Kloosterboer, voert spr. aan, dat in het verzoek niet gevraagd wordt, dat de subsidie voor dit jaar gegeven zal worden. En als van de armvoogden nog een bijdrage wordt ge vraagd en er wordt door de gemeente dan nog ge subsidieerd, dan betalen de menschen driemaal aan dezelfde instelling. De heer Snel zegt: Wij hebben niets te maken met de persoonlijke bijdragen. Het zal moeilijk vechten zijn, omdat er nog vele voorstanders zijn van een verpleger. De heer Lek acht het wenschelijk, dat de persoonlijke bijdragen buiten beschouwing blij ven en dat er ook buiten gelaten wordt, wat .er precies uit Sint. Pancras komt. De voorz.: Indien wij als gemeentebestuur zien, dc.t er een gemeenschappelijk ambtenaar wordt aangesteld, dan zal zulks op een zoodanigen voet dienen te geschieden, dat de zaak zuiver staat. De opmerking van den heer Snel, als zou er een zekere tegenwerking zijn, is absoluut niet waar. Destijds is door het voorstel om een verpleger, aan tc stellen getracht om tegemoet te komen aan de behoefte. In de laatste vergadering van B. en W. is het punt verpleger absoluut niet tier sprake geweest en zullen B. en W. ook nimmer meer met een dergelijk voorstel komen. De opmerking van Snel moet ik absoluut bestrijden. De heer Snel merkt nogmaals op: Wij hebben met de bijdragen der particulieren niets te maken. De voorz. zegt, dat het de bedoeling van E. en W. is, dat de gemeenten zullen bijdragen aan het tekort in verhouding van het bevolkings- aantal. Een tekort zal dus nooit ontstaan. Weth. Duif zegt, dat de heer Snel zoo maar rondweg zegt, dat de lenen voor een verpleger zijn. Echter is spr. overtuigd, dat de heer Snel wel beter weet wat betreft de tegenwerking. Spr. heeft er mee ingestemd, indien de kosten pona- pondsgewijze werden verdeeld. De heer Slijker voert aan, ook wel voor een ver pleger te zijn geweest, doch in geen geval tegen eene verpleegster. De heer v. Kampen merkt op, dat de heei; Kloosterboer zich uitspreekt, dat de tijd niet gunstig is, terwijl hiji destijds' tegen een verple- ger was. De heer Kloosterboer is overtuigd dat de kleins houwers niet zuilen kunnen bijdragen. De heer Snel beweert echter het tegendeel, daar door spr. de kieine bouwers en arbeiders zijn bezocht, die zich allen voor eene aanstelling ver klaarden. De voorz. brengt thans het voorstel in stem ming, of de Raad in principe voor eene verpleeg ster is, hetwelk wordt aan genomen met 61 stem, tegen stemde de. heer Kloosterboer. B jen W. stellen voor de bijdragen in de kosten van verpleging door particulieren en instellingen vast te leggen en hetgeen ontbreekt aan de jaar wedde der verpleegster, proportioneel bij te dragen De heer Lek ziet hierin, dat degenen die thans b.v. f 10 bijdragen, het volgend jaar f 1 zullen geven, daar zij zullen zeggen, dat die f 9.— toc-h m de gemeentekas komen, daar de gemeente door de meerdere bijdragen minder subsidie geven en acht het juister de persoonlijke bijdragen uit te schakelen. De voorz. is overtuigd, dat het voorstel van B. en W. de zuiverste opvatting is. Hierna wordt het voorstel van B. en Wi. aan genomen met 61 stem, tegen de heer Klooster boer. Punt 7. Adres van ingezetenen inzake herope ning Twuijverweg. Door de fa. N. Timmerman, de heeren Jacob Tol Jr., Jan Gootjes, K. Slik en Gebr Klooster boer was een schrijven tot den Raad gericht, hierop neerkomende dat adressanten ernstig na: deel in zaken en particulier belang ondervinden door afsluiting van den Twuijverweg voor auto's, dat zij veelmeer gedupeerd zijln dan de autohou ders in andere gemeenten, daar een groot stuk moet worden omgereden via Zuideinde St. Pan cras, gem. Koedijk, Oudorp, van welken weg een groot gedeelte in veel slechter toestand verkeert dan den Twuijverweg, dat dit omrijlden tengevolge heeft een groote slijtage aan materiaal, een enorm benzineverbruik en enorm tijdsverlies, dat ziji als burgers en belastingbetalers extra zwaar worden getroffen, dat zij in Mei j.L allen wegenbelasting hebben betaald en daarom meenen gerechtigd te zijn op openstelling te kunnen aandringen; dat zij den Twuijverweg niet gevaarlijker achten dan eenig andere weg in den omtrek en daarom met klem verzoeken dat in de eerstvolgende raadsver gadering het besluit wordt genomen Ged. St. uit te noodigen de afsluiting ongedaan te maken. De voorz. zegt reeds eerder zijn standpunt zeer duidelijk uiteen t ehebben gezet en acht Z.A. 't niet noodig thans wederom hierop door te gaan. B. en W. stellen voor, ongeacht al datgene, wat intusschen gedaan is voor openstelling, het ver zoek uit naam van den Raad in handen te stellen; van Ged. Staten en met de meeste klem er op aan te dringen, datgene te doen en zoodanigte maatregelen te nemen om tot spoedige openstelling te komen. De heer Lek steunt gaarne 'dit voorstel, daar adressanten zooveel aan de wegenbelasting be talen .terwijl toch geen gelden gevoteerd zullen worden voor dezen weg'en zij dus hiervan geen profijt hebben. 'i Weth. Duif merkt op, dat geene openstelling wordt gevraagd van den weg in den toestand', waarin die verkeert, Spr. wenscht dit in 'het! midden te brengen om geen verkeerde voorstel lingen in het leven te roepen. Conform het voorstel wordt met algemeene stemmen besloten. Punt 8. Benoeming afgevaardigden voor de vergadering der kanalisatie. Alvorens tot benoeming over te gaan, leest de voorzitter het zeer lijvige rapport, uitgebracht door de 'commissie- v. Aalst, voor. De totale kosten der kanalisatie worden ge raamd op ruim 131/2 millioen, waarvan 1/6 deel door belanghebbenden moet worden bijgedragen over een tijdvak van 40 jaar. Een beroep zal worden gedaan voor vrijwillige bijidrag|en. In een belanghebbend deel als waterschap, gebied, ge meente, hetwelk niet wenscht bij te dragen, zul len de goederen, welke daar gelost worden, belast worden, De oommissie-v. Aalst verzoekt twee afgevaar digden te benoemen voor de algemeene vergade ring van alle belanghebbenden, welke gehouden zal worden op 29 Juni a.s. ten stadhuize te Alk maar. Alle noodige inlichtingen zullen worden verstrekt en zullen nadere besprekingen gevoerd worden omtrent het belang, dat de gemeente heeft bij de kanalisatie. De bijdrage voor St. Pancras is vastgesteld op 40 annuïteiten, ieder groot f 650. Per jaar zal f 400 worden bijgedragen in het vak HuigendijkOudkarspelAlkmaar en f 250 voor het resteerend deel Huitgendiijk—Kolhorn. Z.A. acht het bedrag voor de gemeente een beduidend*} post, echter is door de commissie in oogenschouw genomen welk belaijg de gemeente bij de kanalisatie heeft. Weth. Duif meent, dat de Raad eerst uitspraak moet doen, voor of tegen de kanalisatie. De voorz. antwoordt dat dit overbodig is. Weth. Duif acht het belang voor St. Pancras niet groot en verklaart zich er tegen. Spr. merkt op dat. de gemeente veel meer belang heeft bij goede wegen. De voorz. zegt, dat op de vergadering' de belan gen voor St. Pancras naar voren zullen komen. Wellicht zullen er voordeelen zijn, welke de neer Duif tot andere gedachten zullen brengen. Het rapport der afgevaardigden dient te worden af gewacht. De afgevaardigden zullen niet gerech tigd zijn tot het nemen van eventueele besluiten. Op een daartoe gestelde vraag antwoordt de voorzitterj dat de kanalisatie groote voordeden

Nieuwe Langedijker Courant | 1927 | | pagina 2