MIJrtHARDrSjgKk Hoofdpijn- /jpwlr tabletten jff Plaatselijk Nieuws Veifings-Weekoverzicht Marktberichten met zich meebrengt, de groote schépen kunnen dan doorvaren. iWeth. Duif. Maar de groote schepen kunnen toch niet in Geestmer-Ambacht komen, want Je sluizen en bruggen zijn veel te klein! De voorz. merkt op, dat juist daarom de kana lisatie ontworpen is. Wethouder v. Kampen stelt voor den heer Kloosterboer af te vaardigen, daar door hem de laatste jaren steeds bijgedragen is aan de vereeni- gïng voor de Westfriesche kanalisatie. Na eene korte gedachten-wisseling worden de voorzitter en de heer Kloosterboer als afgevaar digden benoemd'. Punt 9. Verzoek van Van Esseveld om onthef fing der hondenbelasting. De voorz. deelt mede, dat adressant sedert Mei geen honden meer heeft en aangeslagen was voor f 4.—. Niettegenstaande het principe van den Raad| geene ontheffingen dezer belasting, te verleenlen, wordt goedgunstig beschikt, daar het hier eene broodzaak betreft. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de voorz. onder dankzegging voor de aangename besprekin gen de vergadering. In buisjes 60 en 30ct, en f\3 eveneens 60 en 30ct. Bij Apoth. en Drogisten. NOORDSCHARWOUDiE. De levering van 4250 Kg. Chilisalpeter en 2400 Kg. kalk salpeter B.A S.F. ten behoeve van leden der vereeniging „Tuinbouwbelang'", is op gedragen aan de N.V. Krol en po's KunstmesthJan- del te Alkmaar. OUDKARSPEL. Naar de opengevallen plaats van gemeente-veld- Vachter wordt, naai wij vernemen, door reeds meer dan 6o personen gesolliciteerd. ZUIDSCHARWOUBiE. De afdeeling ZuidscharwoudeBroek op Lan- gendijk van den Bond voor Staatspensioneering vergaderde, in haar gewoon vergaderlokaal bij den heer Schoenmaker. De voorzitter betreurde de geringe opkomst, meende deze te moeten wijten aan de overtuiging van de meer dan 300 leden, dat het Bestuur de zaken naar hun meening goed behandelt, .Joch zag liever, dat een grooter ge deelte de vergaderingen bijwoonde als' een bewijs van meeleven met het wel en wee in den strijd voor het premievrije Staatspensioen. Hijl meende van deze plaats nog een hartelijk woord van dank te moeten richten aan allen, die hebben meege werkt, om het onvergetelijk autotochtje met de ouden van dagen zoo uitmuntend te doen slagen, aan de ingezetenen voor hun milde bijdragen', aan ide au to-houders voor hun verdienstelijke, jo viale en kameraadschappelijke medewerking en aan alle anderen, die in een of anderen Vorm hét welslagen bevorderden. Uit het Jaarverslag bleek, dat het aantal leden 35 bedraagt, dat 7 bestuurs- en 1 ledenvergade ring zijn gehouden en dat 2 openbare propaganda- uit voeringen hebben plaats gehad. Uit de rekening en verantwoording van den penningmeester stippen we aan, dat de ontvang sten f 237.50 en de uitgaven f 215.53 hebben be dragen, alzoo een voordeelig saldo van f 21.97. Aangezien echter nog enkele rekeningpn tot een belangrijk bedrag moeten worden voldaan, kwam men tót een nadeelig saldo. De vergadering' wa9 hét er over eens, dat daarin verandering moer worden gebracht. Bij de daarop gehouden bestuursverkiezing wér den de heeren A. Kout en P. Glas met alge mee ne stemmen herkozen. Als afgevaardigde naar de Algi. Vergadering, op 12 Juli te Den Haag te houden, werd aan gewezen de heer J. de Ruiter. Het Hoofdbestuur verleent daarvoor een subsidie van f 10. Daarop werd de Beschrijvingsbrief behandleLl. Met de meeste voorstellen kon de vergadering zich vereenigen. 'Als een samenvatting van de besprekingen werd de volgende motie met algemeene stemmen aan genomen „De Algemeene Vergadering van den Bond van Staatspensioneering, gehouden op 12 Juli 1927 te 's Gravenhage, gehoord de besprekingen om trent de billijkheid, wenschelijkheidl en noodza kelijkheid van de invoering van premievrijl Staats pensioen, van oordeel, dat in breedé kringen van tiet Nederlandsche volkde wensch naar ae invoering van dat staatspensioen levendig is, te meer daar de practijk der V.O.V duidelijk aantoont, dat hiermee het ,',oud en arm" niet wordt opgelost, „overtuigd de scheidingslijn, die de politieke partijen in links en rechts verdeelt, oorzaak is, dat het Staatspensioen niet wordt ingevoerd, daar dit door de rechtsche partijen als strijdig met haar beginsel gequalificeerd, dat het alzoé noodzakelijk is, dat een krachtige actie wordt gevoerd ondér de rechtsche partijen, die er vooral op gericht moet zijn aan te toonen, dat het Staatspensioen zich specifiek links noch' rechts is, döoh behoort tot de taak van iedlere Regeering, die wenscht te voldoen aan de eiséhen humaniteit en menschelijkheid, besluit: onmiddellijk een krachtige propaganda in dien zin aan te vangen, „ter bereiking van de beste resultaten dezer actie alle Bondsleden op te roepen, daaraan op de meest krachtdadige wijze mee te werken en de politieke partijen van welke bekend is, diat premievrij staatspensioen een harer programpun ten (is, te verzoeken deze actie met kraciht te steunen, „het Hoofdbestuur op te dragen op de Alge meene Vergadering van 1928 met voorstellen te komen, die z.i. de beste waarborgen bieden, dat de gevoerde en dan nog te' voeren pnopagjanda de beste resultaten kunnen opleveren om bij de 2e Kamerverkiezingen van 1929 een meerderheid voor premievrij Staatspensioen te verkrijlgen." De rondvraag leverde niets qp, waarna sluiting Volgde. Binnenland WORDT INGEVOERD HET 7DE LEERJAAR Minister-President De Geer heeft gistermiddag bij de behandeling van het wetsontwerp tot invoe ring van het 7de leerjaar in de Tweede Kamer (me degedeeld, dat de Regeering voornemens is met in-1 'gang van 1 Juni 1928 het 7e leerjaar voor 'het lager onderwijs verplicht in te voeren. Om tech nische redenen zou een vroegere invoering niet mogelijk zijn. De regeering zal tijdig maatregelen treffen, opdat met ingang van het nieuwe school jaar 1928 het 7e elerjaar worde ingevoerd. DEi VLUCHT NAAR NED. INDIE- Het Nederlandsche Fokkervliegtuig, dat den Amerikaan van Lear Black naar Oost-Indië ver voert, i» Zondagvoormiddag te Bagdad aangeko men na een welgeslaagde vlucht uit' Aleppo. De machine moest op groote hoogte vliegen om in een koeie schaduw-temperatuur te blijven, daar het bij den grond ongeveer 120 graden Fahrenheit was. De vlucht over het Taurusgebergte in Klein Azië is een van de moeilijkste gedeelten van den tocht. Zij vlogen hierbij door een nauwe, rots achtige engte op, 5000 M. hoogte zonder ver voor uit te kunnen zien door het zware onweer. Toen van Lear Black te Bagdad uit het vlieg tuig stapte, zeide hij- „ons toestel brengt ons door de lucht naar onze vastgestelde landings plaatsen met dezelfde regelmaat en stiptheid als een oceaanstomer." De reizigers zouden daarna naar Bender Ab- Jjas (Zuid-Perzië) vertrekken. Nieuwstijdingen HET ONWEER. Boven een groot deel van ons land is het zwaar weer geweest. Ben hevige donderbui, gjepaard met felle bliksemstralen en hagelslag en palsregjen, heeft zich boven verschillende plaatsen ontlast en hier en daar groote schade en ongemak veroor zaakt. Te Amsterdam heeft het onweer, naar nog ge meld kon worden, slachtoffers geëischt. Een ooggetuige vertelt. De „Tel." heeft den dokmeester Mewe geinter- viewd, die een der ooggetuigen was. Hij vertelde het volgendej „Om twaalf uur gaan we eten en komen dan om halfeen terug. Juist toen ik teruggtekomen was, om halfeen dus we nemen die middag pauze maar erg kort, met het oog op het werk. gin gik naar dok drie. Het begon ontzettendi te regenen en ik zei tegen de jongjens, die aan het we.rk waren dat ze maar even moesten gaan schuilen. Zelf Wou ik even naar huis gaan om een regenjas te halen en passeerde dus op mijn weg het vlaknaast geleglen dok 1. Ik zag daar een aantal mannen staan,, waaronder dokmeester Jan sen, van dok 1. Zij stonden onder het afdakje dat gevqrmd wordt door het oploopende gedeelte van de, kiel van den elevator, die in dat dok staat. Ik ging zoowat in 't midden staan bij1 dokmeester Jansen en had links van me vijf werklieden staan en aan de rechterhand dokmeester Jansen met nog vier man. Wij stonden met elkander te praten over de snelheid van het Jicht. Jansen dacht dat het onweer zoowat boven Zaandam zou zijn en ik zei: Je vergist je en dat is ook makkelijk om je een paar kilometer te vergissen. „Nou is het wel bij Verschuere" zei Jansen. Dat is een honderd vijftig meter verder. „Ik gaf hem gelijk, want het was zichtbaar dat de bui steeds meer over ons heen dreef. Terwijl we zoo staan te praten voel ik een tikje op mijn pet. Ik denk, er zal in dat weer toch niemand! boven op den elevator staan, die me iets op mijn pet gooil. En ik neem hem af, om te kijken wat er op ligt. Onderwijl draai ik me naar Jansen en wil zeggen „wat giek, het was net of er iets op mijn pet viel en het is niets. Ik had echter tegelijk ook licht gezien. Met dat ik zoo tegen Jansen praat en naar hem kijk, zie ik dat hij langzaam achterover zijgt. En de anderen ook. Ze waren juist in de beweging van het ter aarde glijden. Hoogst verbaasd kijk ik naar rechts en zi ede anderen eveneens op dén grond vallen en zieh uitstrekken ja, of ze gingen slapen. „Er was een andere man, die op het gezicht van dezen toestand bijna stond' te dansen van schrik en beroerdigheid en ik zei tegen hem: ga j,ij nou maar een beetje in den regen wandelen, want, ik dacht ik moet een dokter hebben. Onderweg stonden natuurlijk overal menschen te schuilen, maar niemand was zich bewust van wat er gebéurl was, en dus stuurde ik ze er heen en zei: Daar zijn een heeleboel menschen bewusteloos geslagen en gja ze helpen. Wij belden den Ge neeskundigen Dienst op en al die mensohen, doo- dea en gewonden, werdén in het kantoor gedra gen, waar ie eerste hulp verleend werd'. Dokmees ter Jansen kwam al gauw bij, maar hij herkende me niet en deed net als iemand die goed dronken is. Dr. van Rijn zei, dat Jansen zoo obstinaat werd eo naar huis wou: Laat hem maar gaan, als hij loopen wilals hij maar naar huis gaat. En ik nam hem dus onder zijn arm en bracht hem weg. Onderweg zei Jansen: „Hoe kom ik aan die klompen", want ze hadden hem zijn sokken en schoenen uitgetrokken, om zijn voetzolen met borstels te bewerken, precies als bij een drenke ling. Nou, ik vertelde, dat ze van mij waren. Toen hij bij huis kwam, wilde hij,alleen verder gaan. omdat hij zich geneerde zoo bij den arm ^hou den te worden, in het gezicht van al die menschen, die overal stonden. Ik hoor dat hij nou al een heeleboel beter is. „Het merkwaardige is, dat ik precies tusschen die twee groepen heb ingestaan en dat niemand1 zie hherinnert wat er gebeurd is of een indruk heeft gekregen wat er precies heeft plaats ge grepen. „Jansen herinnerde zieh langzamerhand, dat wij in den aanvang gesproken haddien over net onweer en den afstand, dlien het licht aflegt. „Merkwaardig is verder nog, dfat gjeen der ge wonden of dooden brandwonden of schroeiplekken in de kleeren vertoont. Enkelen haddfcn wel hoofd wonden, maar ik veronderstel, dfat dat gekomen is van den val. De menschen die aan mijn rech terkant gestaan hebben, zijn er het beste afge komen. 1 „Met dat al is 't 'n merkwaardige ondervin ding en ik hoop 'dat het de eerste en laatste keer ian mijn leven is, dat ik zooiets meemaak." j Ook boven Rotterdam was het zwaar weer. Hagelsteenen van 2 a 3 c.M. middellijn vielen De temperatuur daalde van 25 gr. 0. op 18 gr O. Ook! stond er een zeer sterke wind, 45 k.gram p. -M2_ Bij verschillende firma's werden ruiten stukge slagen, o.a. bij de Sigarettenfabriek „Miss Blan che" aan de Admiraliteitskade werden niet min der dan 18 ruiten de dupe van hagel en wind. Het laat zich begrijpen, dat de neerplassende regen ook weer veel kelders heeft doen on der- loopen. De bliksem sloeg in bij den heer T. V. aan don Schiedamschenweg, waar een dakvenster het moest ontgelden. Ook rukte hij een gevelleeuw weg van een pand, bewoond door een filiaalhouder van de firma C. Jamin, aan den Schiedamschenweg. De leeuw kwam in gruizelementen op straat te recht, doch veroorzaakte geen persoonlijke onge lukken. Nog sloed de bliksem in een paal van de R.E.T M, aan den Nieuwen Binnenweg. De brand werd gebluscht met zand. Ook sloeg de bliksem in een tramwagen van lijn 14 op Hilligersberg. Hier kwamen eveneens geen persoonlijke ongelukken voor. Alleen de lich ten werden plotseling uitgedoofd. In de Bergschelaan is de bliksem ingeslagien in den beugel van een tramwagen van lijn 11. De menschen, di ein de tram zaten, kwamen met den .sichrik vrij. De tram bleek onbestuur baar en moest door een wagen van lijn 14 naar de remise worden gesleept. UIT ANDERE PLAATSEN. Te Mijdreéht sloeg het hemelvuur in het ge bouw der N.V. Biscuitfabriek „De Lindeboom", waar verscheidene ruiten werden verbrijzeld!. Ook bier ontstond geen brand. Te A al ten is de rijwielhandelaar R., die per fiets naar zijn woning terugkeerde, door dén blik sem getroffen en gedood. Hij laat een vrouw en zes kinderen achter. In Roermond is de 57-jarige Th. Zeegers in het veld doodgeslagen. Hij was vader van 6 kindie- re.n. De 50-jarige Ridderbek kreeg zware brand wonden. Te Weert ging het onweer gjepaard met zwaren hagelslag, waardoor groote schade aan den oogst werd aangericht. Duizenden dakpannen en rui ten werden door dé groote hagelsteenen vernield. Te Hengelo (O.) ging het kort doch hevig on weer eveneens vergezeld van zWaren hagelslag. Iu korten tijd waren van honderden huizen, vooral die waarvan de gevelzijde naax het Westen gele gen is, de ruiten vernield. Zoo werden van het St. Autoniusgesticht en de o.l sühool aan het Hasselder Voetpad alle ruiten totaal vernield van het hui» van het hoofd der laatstgenoemde school werden mede een massa pannen (weggeslagen. Er vielen hagelsteenen als duiveneieren. In een mini mum van tijd waren verschillende straatgedeelten onder water geloopen. Boomen en tuinvruchten leden enorme schade. Te Hilversum is qp verschillende plaatsen de Groest, een der hoofdstraten verzakt. Boven Baarn heeft een waar onweder gewoed. Het water stond op sommige plaatsen een meter hoog. Er vielen hagelsteenen, sommige ter grootte van duiveneieren. Boomen en telefoonpalen werden door het hemelvuur getroffen. Persoonlijke onge lukken kwamen niet voor. Te Nieu'w veen, sloeg de bliksem in den aan den Amstel gelegen watermolen op de grens der ge meente Uithoorn. De molen brandde totaal uit. De molenaarkon zich met zijn gezin nogtijdig redden. Te Borculo is de landbouwschuur van Hilhorst te Gelselaar door den bliksem getroffen en afge brand- Ongelukken dedlen zich niet voor; wel is een koe, eigendom van den landbouwer Bettinlp, in de weide gedooa. Te Alpen, is de bliksem op verschillende plaat sen ingeslagen. De betonfabriek van den heer Van Dijk werd getroffen, waardoor het dak ter malerij gedeeltelijk Werd vernield. Eén zware balk werd versplinterd, terwijl ook de lichtleiding ver nield werd. Van de broodfabriek der firma D. werd de schoorsteen getroffen. De bliksem sloeg in den oven en bestoof allen met een dikke laag roet en verdween langs de lichtleiding. In ver schillende huizen Werd de electriciteitsleiding vernield. Aan het Aarkanaal Werd een koe van de ued. V. in de weide doodgeslagen. Vcelerveeji. De bliksem sloeg in een der fa- briekswoningen alhier. De man en de vrouw gé- raakten, waarschijnlijk door den schrik, bedwelmd Vrij spoedig kwamen ze weer tot bewustzijn. Een varken in het hok werd doodelijk getroffen door het hemelvuur. Badum. De bliksem trof de schuur van den voerman Bruinius waar juist de arbeiders werk zaam bij de verbetering van den Noord'wolderweg, een schuilplaats hadden gezocht voor den regen. De bliksem sloeg in den deel van die schuur er) verliet haar weer door het daktempeltje, zonder iemand to treffen. Alleen eenige pannen werden vernield. Zuid'lareu. Hier was het omstreeks half vier noodweer. Plotseling trad een nachtelijk duister in, zoodat men algemeen dacht aan Borculo en Neede. Een schutting van den heer Schut werd hoog ju de. lucht geslingterd, hooioppers werdén hoog in de lucht opgevoerd en daarna over het land verspreid, terwijl hier en daar een boom om waaide. Si'Mjnwijk. Tijdens een ziware donderbui, die over deze stad trok, sloeg de bliksem in het woon- en winkelhuis van den heer J. A. Vleer, aan de Oosterstraat. De schoorsteen werd getroffen, ter wijl verschillende dakpannen werden afgeslagen. Overigens werd er geen schade veroorzaakt. SckiOIerland. De bliksem sloeg in de boerderij van S. D'. Akkerman te Rohel Er werd vrijiwat schade aangericht, doch brand ontstond niet. Jaure. Hier en in d© omgeving heeft zich een erge hagelbui ontlast. Honderden vensterruiten in fabrieken en huizen zijln vernield. Peize. In een weide te de Pol werd een koe door het hemelvuur getroffen, terwijl het telefoontoe stel van den gemeenteveldwachter, totaal uit el- kaa rweri geslagen. Dracliten. De boerderij van H. Tolsma aan <len Sli/ngweg alhier is door 't hemelvuur getroffen. Eén begin van brand aan het dak wist men door krachtig en onmiddellijk optreden der bewoners te blussehen. Zomersproeten vere dwijnen spoedig door een pot Sprutol- Bij alle Drogisten. DE NOORD-WESTER STORM. Ofschoon de Noondwesterstorm den gehiee- lon Zondag met vrijwel onverminderde kracht heeft gebulderd, is de hoofdstad des lands voor ernstige gevallen gespaard gebleven, ter wijl de schade, die hier en daar werd aange richt, gering genoemd kan worden. Dc eenige gebeurtenis, welke een afzonder lijk vermelding verdient, vond op Schiphol plaats. Op het nieuw gedeelte van het vlieg terrein is daar het ijzeren geraamte van een. in aan douw zijnde vliegtuigloods, die op kos ten van de gemeente wordt opgetrokken, om ver gewaaid, gelukkig zonder iemand te tref fen. Voorts is de brandweer 21 maal gealan meerd voor loshangende zolderluiken; boomen' welke gevaar liepen omver te waaien, zware boomtakken, die het verkeer versperden en opgeruimd moesten worden; schuttingen, die 'uit haar voegen gerukt waren; reclameborden,- welke op valient stonden en wat dies meer zijn. Iln de haven is alles rustig gebleven. Te ruim zes uur verminderde de storm aan zienlijk in kracht en brak het zonnetje, dat zich vrijiwel den geheelen dag schuil gehou den had, door de wolken. Dqor den hevigen stormwind brak Zondag morgen op het St. Janskerkhof te Utrecht een zware tak van een boom en kwam terecht op de spandraden van de electrische tramgelei cling. Spoe dig waren werkkrachten aanwezig om het ongteval te verhelpen. De tramdienst had geen vertraging!- In het Wühelminapark reed een fietsrijder over een afgewaalden tak. De stukken hout kwamen tusschen de spaken, de fietsrijder viel, duikelde iu het water, zwam naar den overkant, kwam terug om zijn fiets te halen, sprong er op en., reed- huiswaarts. Te Den Haag heeft de storm de brandfweer handen vol werk gegeven. Overal moesten omge waaide boomen, schuttingen en reclameborden ujt den weg gerumd worden. Uit Lemmer wordt gemeld: Het was hier noodweer. De N.W storm beukte op onze kust, het zeewater werd tot 11 J.M. boven A.P. opgezweept, tengevolgie waarvan het ruim 250 H.A. groote weiland „Het Lemster Hop" nabij Lemmer onder water liep. De verschil lende veehouders, die vee in dit veld hadden loo pen grazen, wisten nog al deze beesten gélukkig juist bij tijds te redden. Dit uitgestrekte weiland is echter tengevolge van het zeewater voor het grootste gedeelte voor weidevee bedorven. f—Tc Follega en Toniaga werden door .den storm zware boomen ontworteld en glasruiten ingedrukt. De aardappelveiling had in de afgeloope» week een gunstig verloop. Het weer blijft nog steeds koud en de groei gaat dan ook nog zeer matigjes aan. Desniettemin' nam de aanvoer beduidend toe, omdat de hooge prijis der aard appelen velen aanlokt tot rooien, ook al valt het beschot nog niet mee. Te Broek op Lan- g end ijk varieerde het aanbod van 9 tot 13 wa gons per dag en de laatste dagen werd ook te Noordscharwoude al een aardig kwantum aan gevoerd. Zaterdag er iets beneden Loopeinde, was de doorsneeprijs deze week f 16 per 100 kg. en werd op dagen met een Levendige vraag ook boven de f 17 gemaakt. Wel werden voor drielingen deze week niet! de hooge prijfzen betaald van de vorige, maar, ble;f de noteering toch nog 7.— h 8.50, ter wijl kriel varieerde van 3.50 tot 4.50 per 100 kg. Blijven deze prijzen staande, dan is voor de volgendweek wel een grooter aanbod te ver-, wachten. Wal de groenten betreft, er komt nog slechts, weinig bloemkool, te weinig om eenige gere gelde handel mogelijk! te makeln. De prijzen waren dan ook zeer uiteenloopend en varieer-, den van 12.— tot 21.— per 100 stuks. Ook boswortelen werden nog slechts in ge ringe mate aangevoerd, het aanbod liep uit een van 5000 tot 11000 bos per dag. Aanvanke lijk hield de prijs, vooral op de Engelsche da-, gen, nog stand en werd van 12 tot 16. per 100 bos gemaakt. De laatste dagen was de vraag echter iets minder öa was het ma:xi-, mum f 10.50, terwijjl er ook voor f7.van de hand gingen. Intusschen zet het nieuwe teeltjaar niet slecht in. Moge het zoo blijven. LANGEDIJKER GROENTEMARKT. 20 Juni. 86500 Kg. aardappelen: Schotsche muizen 15.60 1 7.30, drielingen 7.1010 kleine 2.2.70, 17500 bos wortelen 6.408.50, 100 stuks bloem kool 18.70—19.50 21 Juni. 153000 Kg. aardappelen: Schotsche muizen 13.70 —15.50, drielingen 7.60—9_80, kleine 2.10—3.10, 14300 bos wortelen 6.309.80 NOORDERMARKTBOND.. 20 Juni. 14400 Kg. aardappelen: Schotsche muizen 15.80 —17.—, drielingen 8.20—9—, kleine 2.80—3. 21 Juni. 52800 Kg. aardappelen: Schotsche muizen 13.30 14.70, drielingen 6.909 70, kleine 2.3.10, 4.50 stuks bloemkool 10.90-14 2e soort 5.10 —6.90. ALKMAAR. N.V. Eierveiling voor Hollands Noorderkwartier 18 Juni 1927. Aanvoer 120000 kipeieren: 5658 Kg. 5.60-— 5.70, 58—60 Kg. 5 70—5.90, 60—62 Kg. 5.90— 6.20, 62—64 Kg. 66.40, bruine 6.10—6.80, aanvoer 30000 eendeieren 4.70. AMSTERDAM. 20 Juni. Andijker Muizen 16.17.And kleine mui zen 9.10.Langejijker muizen 1718. Anna Paul. Zandrood-en 3.50—4 p. 70 Kg., Zeeuwsche bonten 6.6.25, Z blauwen 6. 6.25, Z. bravo's 66.25' Z. redstar 4.755.25 IJpolder bravo's 6.-6.25, Zomermaïta 19. 20.per 100 Kg. Westl^muizen 16.17. kleinen 9.05—10.— per 100 Kg

Nieuwe Langedijker Courant | 1927 | | pagina 3