Plaatselijk Nieuws Gesmette en röode huid bij PU ROL Uit den Omtrek Slapeloosheid NOORDSOHARWWOUD|E. Onze plaatsgenoot Ei. H,. J- Leurink, leerling] der R.H.B.S. te Alkmaar, is bevorderd naar de tweede klasse. - BROEK OP LANGENDIJK. Dinsdag 12 Juli j.l. had alhier een verga- lering plaats in het lokaal van de Laiagedijker Groenten centrale, tusschen kweekers van to maten en kooplieden, welke stopid onder leiding' van den heer S. de Bqer. Door dezen werd naar voren gebracht dat de bedoeling dezer vergadering was om zoo het mogelijk ware, op de Broelcer veiling to maten te veilen. Om daartoe te geraken had men zich in verbinding gesteld met den voor zitter van Koophandel, den heer C. Wagenaar Kz., of het ook levensvatbaarheid kon hebben. Deze meende dat, wanneer eera ernstige poging gedaan werd, het wel kans van slagen zou heb ben daar de tomaat een zeer goed handels artikel is. Hierop werden de verschillende tuin ders, weike in het bezit zijin van een warenhuis of druivenkas en eenige heenan kooplieden ter vergadering genoodigd, waartoe allen bereid waren. De voorzitter sorak zijn genoegen hierover uit en heette allen hartelijk welkom. Verder memoreerde spr. is de tomaat voor ons een geheel nieuw product, hetwelk hier op de vei- j ling nog niet verhandeld wordt, Dat zal mis--, schien meerdere tuinders tegenhouden om kas- producten te telen, daar men er steeds mee1 j naar andere veilingen moet, wat veel kostten en moeite met zich brengt, dit was dan ook j de reden der tuinders om hier te veilen eln in verband daarmede wordt de medewerking van de kooplieden gevraagd, daar men gaanae den prijs ontvangt, welke voor het product ook op andere veilingen gegeven wordt. Uit de besprekingen bleek, dat de kooplieden al het mogelijke zouden doen om de tomaten te plaatsen. De vraag kwam naar voren, hoe moeten de tomaten aangevoerd worden, welke sorteering en verpakking? Besloten werd dat de sorteering zou gedaan worden volgens voorschriften van. het U. C. B., opdat zij dan dit merk zouden kunnen) voeren. Verder dat ze gewoon in manden kun nen worden aangevoerd en werd het zeer ge- wienscht geacht en besloten dat het kwantum van de verschillende tuinders an bloc zou wor-i den aangeboden met de keur van een ge deelte. j De sorteering isi A 47—57 m.M., Bi 57—67 mM, C 40—4 raM. en C.C. 33—40 mM, en dan blijven er over grooten en bonken. Verder werd besloten dat 3 maal per week zou worden geveild en wel Maandag Woens dag en Vrijdag, te beginnen Maandag 18 Juli, telkens 's morgens 9 uur o.t. Na nog enkele onderdeden besproken te hebben, werd de vergadering onder dankzeg ging en met den weiasch dat het tomaten-veilan hier zou mogen slagen, gesloten. - BROEK OP LANGENDIJK. Bij besluit van Ged. Staten d.d. 29 Juni 1927, is voor goed vrijstelling van den dienstplicht verkend, wegens broederdisnst A. Balder, J. Bakker en C. Vijzelaar en voorloopige vrijstel ling, aan W. Koedijk. l BROEK OP LANGENDIJK. Hedenmorgen viel de leerling-machinist, J. C. Numan, nabij den overweg van de machine af met het noodlottig gevolg, dat hij in aanraking kwam met den in beweging zijnden trein, waar door een ernstige hoofdwonde ontstond. Onmiddellijk werd -geneeskundige hulp inge roepen van Br- Verdonk, die spoedig ter plaatge was en na hem verbonden te hebben, overbrenging) naar net ziekenhuis te Alkmaar noodzakelijk achtte. Naar wij vernemen, laat het ongeluk zich niet ernstig aanzien. LANGENDIJK,. Met ingang van 1 October 1927 is als .Wijk verpleegster voor den Langfcndiijk benoemd Mej. A. Leegwater van Broek,op Langjendijk. kleine kinderen verzacht en geneest men met zijn de twee daders D'uitschers te Stapj-, horst aangehouden. TRAMBOTSING. Tc Velp is Dinsdagmiddag halftwee oen extra tram uit Arnhem op een voortram vajn lijn I geloopen. De tram, welke de aanrijding, veroorzaakte, schoof schuin omhoog, doch kwam. terugvallend, in de rails terug; het voor- ba icon van den wagen, werd ingedrukt, even als het achterbalcon van de voortram. Er ont stonden geen persoonlijke ongelukken, doch het tramverkeer was gedurende een half uur gestoord. De botsing is vermoedelijk het ge volg van de weigering van de remirarichting) van de voortram. geldkistje gestolen. Bewoners van een perceel in die Albert Cuyp-i straat te Amsterdam, die even uit waren ge weest, kwamen bij hun thuiskomst tot een on aangename ontdekking, n.l. dat inbrekers een bezoek hadden gebracht aan hun woning. De buitendeur was geforceerd en ook binnen wa ren een paar deuren opengebroken. Het bleek voorts, dat een geldkistje met f 3700 was gesto len. De bewoners hebban van dez,en diefstal aangifte gedaan bij de politie. TER WAARSCHUWING. -Zaterdag stond een Amsterdamsche koop man o de markt aan den Goudschen singel te Rotterdam zijn fleschjes met 'eau de colognie aan te prijzen. Verscheidene koopers kwamien opdagen, en een hunner wilde het zoo juist ge kochte fleschje dadelijk gebruiken. Toen die kurk |Vlan het fleschje was, bleek, dat de in houd bedriegelijk veel op leidingwater geleek. Geur was er tenminste in het geheel niet aan te bekennen, De amidere koopers onderzochten hun fleschjes ook en kwamen tot een zelfde ne gatief resultaat. De koopman bleek niet be reid, te zijn de fleschjes terug te nemen. En kelen uit het publiek hebben hem daarop en kele klappen gegeven, waarna de koopers hun geld spoedig terugkregen. Een hunner heeft van het geval bovendien aangifte bij de politie gedaan. Deze stelt een onderzoek ia. ONWEER. In het centrum van Noord-Brabant heeft een hevig onweer gewoed. De dorpen Oisterwijk, Moer gestel, Esbeek en Oirschot werden het ernstigst getroffen. Te Oirschot brandden tw.ee boerderijen af, terwijl verder de bliksem sloeg 'in den wieg van een kind, dat daaruit slechts enkele seconden tevoren was verwijderd. Te Esbeek werd cte school getroffen zonder brand te veroorzaken. In Moer gestel viel een koe als slachtoffer van het hemel vuur. In Oisterwijk brandde een schuur gedeelte lijk uit en w.erd een boom getroffen. Hevige re gens vergezelden het -noodweer, dat geruimen tijd aanhield. Een waar noodweer heeft boven Opioo ge woed. Van half tien 's avonds tot half ééin hield het noodweer aan met zulke felle slagen dat iedereen met angst vervuld werd. D.rie uur lang stroomde de regen neer... Tal van velden en weiden staan blaak en ook de weg naar Deunte is overstroomd, wat nog nimmer ge-) beurd is. De Molenbeek trad in een oog.enhlild buiten hare oevers en het water staat tot aart de dijkjes, welke men midden in het dorp heeft moeten opwerpen. Op tal van plaatsen is de bliksem ingesla gen. Bij J. werden twee koeien ia de weidai gedood, bij v. d. O. een paard, hij v. d. H. een. varken, temidden van andere beesten, welke) ongedeerd bleven. Bij N. sloeg de bliksem in, het woonhuis en geraakten de vrouw m een kind bewusteloos. Ook een zekere V. werd tegen den grond geslagen. Tal van telefoon-, draden in heel de omgeving lagan verward op de wegen. Langs den weg Oploo—Gemert; werden niet minder dan 17 telefoonpalen ten taal Mersplinterd. De telefonische verbindin gen werden geheel verbroken. Gelukkig zijn geen persoonlijke ongelukken met doodelijken afloop te betreuren. DE VLIEGTOCHT HOLLAND INDIë. Het K.L.M.-vliegtuig met den heer Van Lear Black aan boord kwam te 14.50 (Br. Ind. lijd) te Karachi aan. Va'n de vliegers kwam bij de K. L. M. nog een telegram binnems, meldend, dat zie eenige moeilijkheden hadden met zandstormen. He den gaat de vlucht naar Bender Abbas, iadieini de storm, die thans heerscht, gaat liggen. (Hbld 4) OUDE NIED0RP. In het gezin van den 'heer B. alhier komt oen geval van roodvonk voor. Nieuwstijdingen BOTSING VAN DRIE AUTO's. Dinsdagavond omstreeks halfnegen reden op den Delftweg over Overschie een C.A.B.-bus in de richting Delft en een vrachtauto van den groentekoopman J. H. van der Heyden, van den Loosduinscheweg te Den Haag. Zij wilden elkander passéeren, toen op hetzelfde oogenbiik een luxe wagen ertusschen need, met het gevolg dat de drie voertuigen met volle, vaart tegen elkaar botsten. De vrachtauto werd in de sloot langs den weg geslingerd; de chauf-) feur werd er met moeite onder uit gehaald Hij was inwendig gekneusd en werd per auto naar Dien Haag vervoerd. De personenauto, kwam ernaast met den kop in de sloot te staant De C.A.B.-bus werd aan de voorzijde zwaar, beschadigdeen passagier werd aan 'een hand gewond. Overigens heeft niemand ernstig let sel gekregen. INBREKERS EN RADIO. In den nacht van Zaterdag op Zondag is in de gemeente Hoogezand op drie plaatsen in gebroken. Eerst te Foxham, waar de dieven werden gestoord, daarna te Westerbroek bij, de landbouwers Huizinga en Kerlien. Bij den eersten deden zij zich te goed aan jaetwareOI en wijn, terwijl zij bij beiden eetn heerenrijwiel ontvreemdden, met achterlating van een paar oude damesrijiwielen, die zij dienzelfden nacht te Noordbroek hadden gestolen. Kort na den radio-omroep Maandagavond B GEREN RIJ MP JES E|N B0EREN- WEERKUNDEu Nu Juui ons in den steek heeft gelaten en Juli slecht is ingezet, durven we ons aan geen voor spelling wagen, ai staat Juli ook officieel geboekt ais „de warmste" maand'. Dat we 't geducht •warm kunnen hebben in de hooimaand, onder vonden we in 1923, toen een „hittegolf" over ons land streek van 815 Juli. Dat was toen d® „dooden'week" .voor 't platteland. Er vielen 3^)2 slachtoffers, 'waaronder 32 te Amsterdam. De eerstkomende 5 a 7 weken zijn beslissend voor den oogst. Kritische dagen zijn Sint Margriet (20 J.) èn Sint Jacob (25 J.) „Regent 't op Sint Margriet, Dan droogt 't in vier weken niet". Ein inderaaad. menigmaal begint omtrent dien datum een regenperiode, die nu en dan onderbro ken, eenige weken aanhoudt. Omtrent St. Jacob valt de roggeoogst. En reeds C. Loots zong. „St. Jacob reikt ons, blij te moe Den overrijpen graanhalm toe". De oogstliederen van Staring, Gezelle, Winkler Prins zijn bekend. De Hondsdagen beginnen in 't einde dezer maand (24 j.) en duren tot 24 Augustus. „Hondsdagen helder en klaar Geven een goed jaar". En terecht, -want in die dagen is 't druk met 't oogsten en dan is moo, droog, zonnig weer, wel gewen scht. Bij onze voorouders zat er voor Juli en die Hondsdagen nogal wat angst in. Het heette in oude medicijnboeken„geen santeen (is santine, een -wormdrijvend middel?) drinken, zich niet doen laten (aderlaten) of coppen (bloed aftrekken door z.g. laatkoppen), noch te veel slapen, zich niet baden, geen dranken innemen, die laxeeren zich 'van heete spijs en onkuischheid onthouden." De langste dag is voorbij: nu gaan de dagen korten, al merken we daarvan niet veel, hoewel pp 't eind der maand ae dag1 al ruim êén uur kor ter is dan bij 't begin. De zon komt 1 Juli op 4.43 en gaat onder 9.23; op 31 Juli op om 5.18 en onder op 8.54. Gemiddeld geeft Juli 186 uren zon, 71 m.M. regen en 4 onweeren. Maar aan 't gemiddelde schijnt de natuur zich niet meer -te-houden. Dat zagen we in Juni, toen er 158 m.M. water is gevallen tegen 54 m.M. „normaal". Intusschen, we blijven hopen op veel zon en Weinig regen. (Vr. Westfr.) Buitenland NOODWEER IN HET BUITENLAND. j Een hevig onweer heeft boven Londen ge woed. Het geheel© spoorwegverkeer en andere 1 transportdiensten en een gedeelte van den on- cergrondschen spoorweg werden ontwricht. Honderden huizen kwamen in het water te staan. In anderhalf uur viel ls/4 inch water. In een kelderverdieping werd een meisje van 18 maanden verdronken gevonden in drie voet water. Een aantal personen werd licht gewond, doch ernstige ongevallen hadden niet plaats. De trein van Wolverhampton naar Londen werd nabij Birmingham door overstroomingem tegengehouden. De spoorweg begon ondier den trein weg te zakken. De trein werd tijdig weg gereden. Ook uit de provincies worden overstroomin gen gemeld. Doordat de rivier Tsachar nabij Lucoyanow buiten haar oevers is getreden, is de provincie Nishnii Nowgorod, volgens berichten uit Mos kou, overstroomd. Talrijke personen zijn om het leven gekomen. Honderden- huizien en vele bruggen zijn verwoest. Telegraaf- en telefoon verbindingen gijn gestoord. Te Lucoyanow zijn de bewoners np de daken van hun huizen ge vlucht. Te Berlijn heeft gisteren opnieuw een zeer zwaar onweer gewoed. Het station Papie- strasse stond spoaedig geheel onder water, zoo dat de reizigers alleen met behulp van de brand weer den trein konden verlaten of bereiken. Ook het vliegveLd Tempelhof stond spoedig1 geheel, blank. Tal van straten werden even eens geheel overstroomd, zoodat het tramver keer moest worden gestaakt. Te Lichtenfelde werd de brandweer in U/g' uur tijlds 69 maal gealarmeerd. Gemeld wordt, dat tengevolge van de tal rijke onweders der laatste dagen, de Rijn bij Konstanz over een meter gestegen is. Ook die zijriviertjes de Main, Neckar en Moesel zijn gaan wassen. DE NATUURRAMP IN SAKSEN. Volgens de jonaste berichten zullen ongeveer 100 millioen mark noodig zijn voor het herstel van de verwoestingen, aangericht in het over- stroomingsgebied. Voor Bergieshiibel zal een ge heel nieuw bouwplan moeten worden ontworpen. D» vacantieeommissie uit den Saksischen Landj- dag hield een rouwzitting ter nagedachtenis van de slachtoffers der catastrofe en verleende een crediet van 10 millioen mark voor eerste hulp. De Berlijnsehe gemeenteraad besloot 50.000 M. aan de Saksische regeering te doen toekomien. EEN AARDBEVING. Naar uit officieele berichten blijkt heeft d,ï aardbeving over ©en groote oppervlakte in Palestina Trans-Jondamië gewoed. Volgaas nog onvolledige opgaven werden in. het district Je ruzalem 26 personen gedood en 30 gekwetst. In de stad zelf viel een slachtoffer en werden 12 menschen gewond. Vele huizen warden be schadigd, o.a. het Postkantoor en het gebouw, waarin het bestuur van den Zionistenbond zijn zetel heeft. Door het instorten van huizen op den Olijfberg, zijn vier kinderen omgekomen, en in Ainkanem, de geboorteplaats van Jo hannes de Dooper, 5 vrouwen. De aan de hui zen toegebrachte schade is overal ernstig, zoo on. aan de prachtige woning van den veld-i maarschalk, lord Plumer en de Hebreeuwsche Universiteit. De geruchten over verwoestingen door dia aardbeving aangericht aan historische ge.bou- wen te Jeruzalem moeten zeer overdreven zijn.' De moskee van El Aska 'en eenige gebouwen) nabij den tempel benevens de minaret zijn be schadigd. De koepel en de klokketoren van de Heilige Graf-kerk zijn onbeschadigd. STORMEN EN ONWEDERS. Boven Stuttgart zijn gisteravond aeoige zware onweersbuien losgebarsten. De bliksem sloeg in een tramwagen en. veroorzaakte brand twee wagens botsten tegen elkaar tengevolge van het slechte zicht, veroorzaakt door den. geweldigen regen, waarbij twee personen, zwaari gewond werden; tal van andere tramwagens ontspoorden. Bij Nagold in het Wurtembergsche Zwarte Woud werd een uitgestrekt dennenbosch door, den storm vernield. Ook in de provincie Silezië is veel schade aangericht door stormen, hagelbuien, wolkbreu-i ken en het inslaan van den bliksem. Breslau is hedenmorgen door een buitan- gewoon hevige wolkbreuk geteisterd. De daar door ontstane overstrooming richtte aanzien lijke schade aan. EEN GROOTE BRAND. Uit Burmingham (Alabama) wordt gemeld, -dat in de 50 mijjl Z.W:. van de daar gelegen stad Blockton door een ontzettenden brand 35 kantoorgebouwen en 20 particuliere hui zen volkomen zijn verwoest. De schade wordt op 100.000 pond sterling geschat. DE JAPANNERS IN SJANTOENG. i De Chineesche regeering heeft een nota ge zonden aan de Japansche legatie waarin zij er haar verbazing over te kennen, geeft, dat, aan het protest der Chineesche regeering tegen, het zenden van Japansche troepen naar Tsing- tao geenerlei aandacht werd gewijd maar dat het werd gevolgd door het zenden van troe pen naar Tsinanfoe. In de nota wordt ver-, klaard. dat de Japansche regeering, die steads blijk gaf van vriendschap jegens China, door, geenerlei aandacht aan de Chineesche protest ten te schenken haar verdragsverplichtingen; en de souvereiniteit van China heeft geschomt den. De Chineesche regeering eischt derhalve het onmiddellijk terugtrekken der Japansche troepen uit Tsingtao en Tsimapifoe en hoopt een spoedig en bevredigend antwoord tie ont vangen. j 1 BOSCHBRANDEN. Een groote boschbrand wordt uit Roemenië gemeld. Daar zijfn mieeT dan 10.000 H.A. bosch1 vernield, tengevolge van de groote droogtie. De brand dreigt over te slaan op de in dé; nabijheid gelegen petroleumveldan. Uit New-Foundland wordt gemeld, dat aan de Oostkust van Canada eveneens een bosch brand is uitgebroken. Deze brand sloeg oven op de opslagplaatsen in de haven van St. Jones en verwoestte 30 schepen. De overige in de haven gelegen 150 schepen moesten in open zee Vluchten. HET RIJNLEGER. De Engelsche minister van oorlog heeft op een vraag nopens de tegenwoordige sterkte der geallieerde troepen aan den Rijn meege deeld, dat deze omvatten 7300 man Britsche, 56500 man Fransche en 6300 man.' Belgische troepen. EEN KINDJE IN EIEN KONIJNENHOL. Zondagavond heeft een automobilist in een bosch te Hurst Green, in het graafschap Sussex, een merkwaardig avontuur beleefd. Toen hij uit zijn automobiel stapte, werd hijl door een vreemd geluid getroffen en in de richting van het geluid loopend, zag hij plotseling een kindervoetje uit den grond omhoog steken. Bij onderzoek vond hij in een konijnenhol half begraven een kindje van ee.n week of zeven acht oud, dat nog flauwe tel kenen van leven gaf. Hij bracht het naar een zie kenhuis in de buurt, waar het thans in zorg wekkende n toestand verkeert. Het kindje heeft ook een ontstoken keel en wonden in de buurt van den mond, naar men meent veroorzaakt door een of ander prikkelend middel, aan het kind toe gediend. In de nabijheid van het konijnenhol heeft men het spoor gevonden van een vrouwenschoen- Op den weg langs het bosch had men kort voor dat het kina moet zijn begraven een auto gezien, waarin een vrouw en twee mannen zaten. De politie tracht deze thans op te sporen. Van de kleertjes die het kind droeg .waren alle merktee- kens zorgvuldig verwijderd. tengevolge van die zomerwarmte, overwint men spoedig door het gebruik van een paar MijnhardPt's Zennwtabletten. Glazen buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. Marktberichten LANGEDIJKER GROENTEMARKT. 13 J uli. 264000 Kg. aardappelen: Schotsche muizen 6.20 10.10, schoolmeesters 5.607.80, eigenheimers 9.9012.50, drielingen 2.806.10, kleine 1.10— 1.40, 980 bos wortelen 3.10—5.80, 10000 stuks bloemkool 5.4010.2e soort 1.2.9600 Kg. roode kool 14.16.30. 14 Juli. 320000 Kg. aardappelen: Schotsche muizen 6.70 10.—, schoolmeesters 5.507.30, eigenheimers 10.9011.90, ronde 9.50, drielingen 3.80—4.40, kleine 1.401.60, 7400 bos wortelen 5.—6.10, 6100 stuks'bloemkool 8.60—15.30, 2e sóórt 1.20— 1.70, 18000 Kg. roode kool 8.60—11.10,' 10 Kg. peulen 12. NOORDERMARKTBOND. 13 Juli. 212800 Kg. aardappelen: Schotsche muizen 6. 8.60, schoolmeesters 6.407.bl. eigenhei mers 11.4012.30, drielingen 3.905.10, kleine 1.902.60, 45 Kg. tuinboonen 4.20, 20 Kg. peu len 15.3000 stuks bloemkool 2.7010.60, 2e soort 1.70—3.70. 14 Juli. 200200 Kg. aardappelen: Schotsche muizen 6.60 8.60, schoolmeesters 6.406.70, eigenheimers 7.20, blauwe eigenheimers 10.9012.—, drielin gen 4.404.80, 60 Kg, tuinboonen 2.50, 7 Kg. peulen 10.550 Kg. roode kool 14.375 bos wortelen 4.70, 2400 stuks bloemkool 5.809.40, 2e soort 1.803.50, 3e soort 1. WARMENHUIZEN, 12 Juli. 45600 Kg. aardappelen: Schotsche muizen "6.40 --10.20, idem grove '5.7Ö6.20, drielingen 2.70 --'o.óO, kleine 1.602.50, 460 stuks bloemkool 5.80, 2e soort 1.60. WARMENHUIZEN, 13 Juli. 37400 Kg. aardappelen: Schotsche muizen 6.60 8.90, grove 5.606.50, drielingen 3.80—5.10, kleine 2.2.60, 1100 stuks bloemkool 5.20 7.80, 2e soort 1.70—2.60. ALkMAARSCHE EXPORT VEILING. 13 Juli 1927. Aardbeien 18.44.tomaten 18.40. aardappelen 5.309.70, peulen 6.22.dop erwten 8.20.—, tuniboonen 2.20—6.80, spi nazie 3.809.60, snijboonen 40.52.—, sper- cieboonen 64.76.alles per 100 Kg., bloem kool 5.12.60, 2e soort 2.4.kropsla 0.402.50, komkommers 3.207.80, andijvie 1.80 —6.30, alles per 100 stuks, wortelen 2.7010. rabarber 5.1011.80, alles per 100 bos. BOVFNKARSPRL, 11 Juli. Aardappelen: Koks 1.-1.80, due. 1.1.80, ninetyfold 1—1.80, Schotsche 2.503.30, kleine 1.151.60, ronde 3.103.25, eigenheimer 5.50 5.85, kriel 0.35, aanvoer 11020 baal, bloemkool le srt. 25.20, 2e grt. 0.75—2.20, aanvoer 27400 stuks. P,URMEREND, 12 Juli. 23 stapels kleine fabriekskaas r.m. f40, 67 st. kl. boerenkaas r.m. f41, 3 st. Goudsehe kaas r.m. f41.2 st. commissiekaas r.m. f41, 726 Kg. beter 2.2.10, 240 vette runderen 0.851.15, matig, 23 stieren, 24 paarden, f 100—200 stug, 87 vette kalveren 1.151.30, fok 12—23 matig, 532 vette varkens, slacht 0.600.66, zouterij 0.60 0.64 vlug, 68 magere varkens 2040 stug, 206 biggen 1218 stug, 261 schapen 2728 matig, 471 lammeren 1622, matig, 17 bokken, kipeieren 5.50"6.50, eendeieren 4.60, piepkui kens 0.152.70, kipeieren A aanv. 16461 stuks 5.706.60, idem B. aanv. 298 stuks 3.804(70, eendeieren A aanv. 18283 stuks 4.80, broedeend- eieren 5.40, oude kippen en hanen 0.752>.60, kuikens 0.152.50, eenden 0.351.10, duiven per paar 0.45, konijnen 0.503.25.

Nieuwe Langedijker Courant | 1927 | | pagina 2