m SI NIEUWE BI B Dinsdag 19 Juli 1927 36e Jaargang Plaatselijk Nieuws SPORT EN WEDSTRIJDEN NO. 84 IMTERC.TELEPHOON 52 LMGERIJKER COIRJJT Dinsdag, Donderdag en Zaterdag Nieuwsblad v. Holl. Noorderkwartier ZTZZiïZTZ?. Abonnementsprijs Groote letters naar plaatsruimte - per 3 maanden 1 1.1». BedaCt.-Hllg. J. H. KE1ZEB. - Bureel Moordscharwoude Brieven rechtstreeks aan den Uitgever DE lVEREENIGING „DE KOOPHANDEL" TE BROEK OP LANGENDIJK. Bovengenoemde vereeniging kwam de vorige week Vrijdag in buitengewolne algemeene ver gadering bijleen. De heer C. Wagenaar Kzn., die voor 't eerst de vergadering presideerde, hield de volgende Openingsrede. Mijjne !Heeren, Ik heet U hartelijk welkom op deze alge- meene vergadering, de eerste, die ik als Uw nieuwe voorzitter zal leiden. Ik ontveins mij niet die moeilijke taak, die ik op mij genomen heb, als opvoger van den heer Sot. die ge meend heeft om gezondheidsredenen deze functie te moeten neerleggen. Juist omdat ik in de plaats gekomen ben van den heer Slot, zal het zoo moeilijk zijn deze plaats naar behoo- ren in te nemen!. De heer Slot heeft als voor-* zitter zeer veel voor onze verieeniging gedaan, niet slechts als leider der vergaderingen, doch vooral, wanneer de vereeniging naar buiten moest optreden werd er meermalen ontzettend veel van zijn krachten gevergd. Wij weten al len voor welke problemen en moeilijkheden onze vereeniging sedert 1914 geplaatst werd, ook weten wij;, dat deze vooral Ln de oorlogs jaren onder leiding van den heer Slot meester lijk en in het belang van de leden werden op gelost en overwonnen. Ofschoon de heer Deu tekom als voorzitter van de vorige algemeens vergadering dif reeds gememoreerd heeft, meende ik toch een en ander nog 'eens naar voren te moeten bremgen en uit Uw aller naam te spreken, wanneer ik den heer Slot hiervoor, onzen welgemeendien dank betuig. Ik hoop dat hij, zij het dan niet als voorzitter, toch als bestuurslid nog vele jaren zijn1 beste krachten voor de vereeniging beschikbaar zal kunnen stellen. Ik wit speciaal welkom heeten de afgevaar digden van de veilingsvereenigingen van Broek op Langendijk, Noord-Scharwoude en Warmenhuizen. Op onze laatste algemeens vergadering werd besloten tegemoet te komen aan het verzoek, dat afgevaardigden van bo vengenoemde vereenigingen voortaan onze vergaderingen zullen kunnen bijwonen, evenals dit geschiedt met afgevaardigden van onze ver eeniging bij hun vergaderingen. Voor de Langendijfcer Groemtencentrale te Broek op Langendijik worden ook tot de bestuursvergaderingen steeds afgevaardigden van Koophandel uitgetmoodigd, een gewoonte, die ik den beiden anderen veilingsvereenigin gen ten zeerste kan aanbevelen. Ik hoop, dal de H.H. afgevaardigden zich op onze vergade- FEURLLETON Nacht en Morgen 100) „Vergeven?" vroeg zij. „Is alles wat gij deedt dan niet ter liefde van mij geschied. Ach, mijn arme Jocelyn, wat moet gij feeleden heb-t benl Maar wel hebt gij: mij miskend! Hadt gij mij beter begrepen, dan zoudt gij, inplaats vaa de stem der natuur te onderdrukken en arw kind van u verwijderd houden, uw hart ge heel voor mij hebben opengelegd." „Ik heb George niet van mij verwijderd," riep Jocelyn. „Men heeft hem mij ontstolen. Helaas! gij schijnt 'dus ook niet te weten, waar h« is 1" „Neen mjjn beste. Maar wij zullen hem zoo lang nasporen, totdat wij hem vinden." „Doch hoe zijt gij met mijn geheim bekend geworden, Laura? Melwood was de eenige die er kennis van droeg, en hij is zeker uw zegs-1 man niet geweest I" „Neen, de trouwe eerlijke Humphrey niet," antwoordde zij,. „Van een lage®, doortrapten booswicht, 'die, met het doel om mij geld af te. persen, zich -daags na onze aankomst op Jocelyns-Rock aanmeldde, moest ik vernemen, wat gij ten onrechte voor mij verborgen had» gehouden. De schavuit deed mij een ontzet tend verhaal, dat ik u later wel eens zal medje)- dieelen, maar dat, zooals mij uit een toevallig afgeluisterd gesprek tusschen Melwood en zijniet moeder bleek, een samenraapsel van leuge|ns was." „Wie was die schurk?" „De majoor Vernon." „Ik ken niemand, die zoo heet." „Melwood molmde hem, meen ik, Wolter- ringen spoedig zoo thuis, zullen gevoelen als ik mij als afgevaardigde van „Koophandel" sedert jaren gevoel op de vergaderingen van ie L. G. C. De aanwezigheid van vertegem- woordigers van de veilingen op onze vergade ringen zal er naar mijn meening toe leiden dat eventüeele geschillen spoediger zullen wor den opgelost. Tevens is het goed, dat zij ken nis nemen van speciale wenschen van sommi gen onzer. Eén ervan wil ik hier al dadelijk naar voren brengen', n.l. dat die besturen der veilingsvereenigingen bijtijds maatregelen ne men, dat vanaf het begin der wintercampagme voor aanvoer van goede kwaliteit kool gezorgd wordt. Er worden door ben gelden1 uitgetro- ken voor reclame; ik kan hm echter wel die verzekering geven, dat dit weggegooid geld •af zijn, wanneer evenals in het afgeloopen seizoen vanaf het begin tot bijna het einde van de campagne weinig anders dan minderwaardig goed wordt aangevoerd en de wereld ra ge zonden. Ik erken de groote moeilijkheid een •oplossing in deze te vinden, doch ik meen,, dat zoowel dé tuinders als de handelaars het met mij eens zijn, dat het noodzakelijk is, dat hierin verbetering komt. Hiermede verklaar ik dan deze vergadering voor geopend en verzoek den secretaris dé notulen van de vorige vergadering te willen voorlezen Deze mie van den nieuwe voorzitter lokte een warm applaus uit, waardoor de vergade ring als 't ware nogmaals hulde bracht aain den afgetreden praeses, cleni heer R. Slot. Medegedeeld werd, dat een voor den handel zeer hinderlijk wachten op telefoonaansluitin gen gedurende de veilingsuren staat te wor den opgeheven. Er komt tusschen Broek op Langendijik en Noord-Scharwoude een tweede rechtstreekscbe verbinding tot stand terwijl een nieuwe lijn wordt aangelegd naar Amster dam en evenems naar Hoorn. Te Broek ko men er 3 nieuwe telefooncellen bij. De tuin- bouwafgevaardigde, de heer de Boer, licht een en ander toe. In de vorige vergadering was reeds besloten in de kosten van den aanleg van 1 nieuwe cel bij te dragen. Wjaa/r er nu een cel meer bijjkomt, verklaarde „Koophan del" zich bereid, ook hiervoor in de aanleg- kosten te willen bijdragen. De tuinbouwafgevaardigde van Noord- Scharwoude gaf de verzekering, dat de Noor- der Marktbond eveneens zal zorgen voor goede telefoonverbinding, en dat rekening zal worden gehouden met de klacht over de gs- hoorigheid der oude cellen. Inzake het verzoek van de transportarbei ders om een herziening van het inlaadtarief iüi motorbooten, speciaal voor aardappelen en schocker." „W'olterschockerl de altyid grijnzende clown van Cadgers. Hal dan heeft ook niemand an ders dan hij mijh kind gestolen I" baura bad hem, zich bedaard te houden en de zaak te laten rusten, totdat hij meer bij krachten was gekomen, terwijl zij, tot zijne geruststelling, er bijvoegde, dat Arthur Lovell waarschijnlijk te Londen nasporingen naar George deed. Maar Jocelyn rustte niet, vóór dat zijne vrouw hem de gansche ontmoeting roet Wolterschocker en het door haar afge luisterde gesprek had medegedeeld, en over reedde haar vervolgens om den clown onver wijld door Humphrey bij zich te laten ontbie den. Laura zag zeer tegen eene tweede ont moeting met den ellendeling op, en beloofde er zich ook weinig goeds van; maar zij be greep aan Jocelyn's begeerte te moeten vol doen. i Toen man vernam, dat de clown vertrokken was en de Cottage te koop aanbood, kwam de: de graaf op het denkbeeld om Melwood naaij Arthur te zenden, ten einde hem bij; bet opspo- ten van George behulpzaam te zyn. „Humphrey," zeide hij tot Laura, „heeft Ge orge tgf-ezien en zal zich zijn gelaatstrekken) nog wel herinneren; in elk geval kent hij Cad gers, den gewezen patroon van den clown, die waarschijnlijk te Londen is, en hem misschien op het rechte spoor kan helpen." Terwijl Laura aan Arthur schreef, sprak Jocelyn met Humphrey, die hoogst gelukkig -was, dat hij zijn meester nu deze alles wist en Wolterschocker met de noorderzon, zooals hij meende, vertrokken was zeggen kon, v/elke angsten hij om zijnentwil, uit hoofdei van de bedreigingen van den ellendigen boos wicht had uitgestaan. Jocelyn stelde hem het adres van James Pickshaw in Tolminstreet ter lkool, werd besloten a het tarief voor inlading van aardappelen, bijaldien op den wal wordt ontvangen en daar na geladen in- de schuit, te stellen op f 1.-- per 'ton; b. het tarief voor kool ongewijzigd te hand- jhaven. Geklaagd werd, dat koopers te Noord- Scharwoude soms last ondervinden, doordat de verkoopers weigeren de goederen te Zuidschar- woude te leveren. Uit de bespreking en toelichting blijkt, dat sommige koopers voor onbeduidende hoeveel heden de verkoopers een extra reis willen la ten doen, maar ook dat sommige verkoopers beslist weigeren de koopers ter wille te zijn. Deze zaak zal nader door den Noorder Markt bond onder de oogen worden gezien. In een vorige vergadering was besloten, voortaan doorgesneden witte herfstkool niet meer te aanvaarden. Het bestuur van de Lan- gendijker Groenten Centrale zag gaarne dit bestuit ongedaan gemaakt, aangezien de Cen trale anders voortaan hare leden zou advise ren de kool ongesneden aan te voeren. Hierover ontspon zich eein zeer zakelijke be spreking. 't Blijjkt, dat kooplui en ook tuin bouwafgevaardig-den niet gelijk over deze zaak denken. Sommige kooplieden blijken op hand having van 't doorsnijden der kool gesteld te zijn, voornamelijk de iircmakers; de exporteurs echter willen geen doorgesneden kool en ver klaren op 't doorsnijden minder prijs te stellen. De zaak wordt aan het bestuur overgelaten, dat met den Vierbond (tuinbouworganisaties) nadere besprekingen ter zake houden zal. Medegedeeld wordt, dat blijkens aan vele leden toegezonden bericht, de Amsterdamscha Ongevallenverzekering van karakter veranderd is. Werden voorheen vaste premiën geheven1 en het risico van winst en verlies door aan-i deelhouders gedragen, de onderneming zal thans een andere maatstaf aanleggen, name lijk de premiën berekenen naar de benoodigde) sommen voor ongevallen benoodigd. Zuiver een onderlinge verzekering dus, waardoor mian de kans beloopt of meer of minder te moetdnt betalen, evenals bij de Rijksverzekeringsbank. Ieder lid wordt volkomen vrij gelaten, waar hij zich verzekeren wil. De tuinbouwafgevaardigden betuigden na mens hun organisaties dank voor het door Koophandel genomen besluit, voortaan verte genwoordigers van den tuinbouw toe te laten ter koopliedenvergadering. Zij meenien, dat het nut ervan reeds de eerste maal is geblekefci Met een woord van dank aan de leden en gasten sloot de voorzitter vervolgens de samen komst hand, zeggende: „Herinnert gjj u George's trekken niet meer, ga dan naar Castlopestreet St.-Gilles. Aan bet einde van die straat woont ersn uitdrager, Samuel, aan wien ik in Augustus* van het vorige jaar eene schilderij voorstel lende een boerenvertnek, verkocht heb. D© daarop afgebeelde knaap is het welgeljjkspre- kend portret van mijn zoon." Na van den ouden heer Lovell vernomen te hebben waar Arthur te Londen zijn intrek ge nomen had, vertrok Melwood met den eerst- volgenden trein. Lady Haughton vreesde, dat de overspan ning waarin haar echtgenoot gedurende die laatste uren verkeert! had, ongunstige gevol gen voor hem zouden hebben; maar hij stelde haar gerust, en zeide dat de kalmte, die hij, na zijh hart te hebben uitgestort, ondervond- ongetwijfeld ook eene heilzame uitwerking op zijn gestel zou uitoefenen. „Laura", vervolgde hij, hare hand vattende, „zift gii nog derelfde voor mii als vroeger?) Berouwt het u niet aan dien armen schildert uit Purvis-court uwe hand geschonken te heb ben en heb ik door mijne veinzerij en wantrou wen uw genegenheid niet geheel verloren?", „Gij weet wel beterl" antwoordde zij. „Uw droevig verleden en het lijden dat gij om mij nentwil gedragen hebt, vermeerderen slechts uw aanspraak op mijne liefde." In den .namiddag van den volgenden dag kwamen Laura's voormalige gouvernante, juf- trouw Madden, en hare vriendin Dora Maema bon haar gelijktijdig bezoeken. De laatste was naar die Abdij gereden, ten einde juffrouw Madden te verzoeken om haar naar Joce lyns-Rock te vergezellen, en haar bij te staan in het volvoeren eener taak, die zij- niet alleiein durfde ondernemen; zij wilde namelijk Laura GYMNASTIEK. Bij de Zondag j.l. te Alkmaar gehouden, Gymnastiekfeesten behaalde de damesvereeni- ging „Hebé" te Nieuwe Niedorp den 2en prijjs in den Estafetteloop met 453/5 sec. De vereeniging „Hercules" van Oudkarspel behaalde den 2en prijs met toestelturnien (brug). In den wedstrijd personeel toestelturnien (rek, brug, paard) behaalde de heer K. Boot van van Noordscharwoude den lem prijs, en den 5en prijs werd gewonnen door S. Keesman van U. D. I. Dirkshom. Een extra prijs werd gewonnen door T.A.V. E.N..U. van Heerhugowaard, dat deelnam aan de meeste wedstrijden (staaf oef., knotsoef. en brug) en totaal daarin het hoogst aantal pun- )ten behaalde. In den wedstrijd brug dames, behaalde het zestal van T.A.V .E.N.U. te Heerhugowaard den 2en prijs. VOETBAL. De uitslagen van die Zondag op het D.T.S.- terrein gehouden seriewedstrijd'én zijn als volgt S.V.S. 2—Assendelft 3 5—2 D.T.S. 2 -S.V.S. 2 4- 2 Assendelft 3—D.T.S. 2 11 Hiermede heeft D. T. Si. 2 den eersten prijs behaald, terwijl S'.V.Sj. 2 en Assendelft 3 respec tievelijk den 2en en 3eo prijs behaalden. D.T.S. 3 speelde om 12 uur tegen N. Nie dorp 2 voor de nederlaagwedstrijden en ver loor daarvan met 01. N.V.V. 1 speelde Zondag tegen een Hoorn sche Tourclub en wo(n daarvan in een gemoede lijk partijtje gemakkelijk met 51. In de Zaterdag j.l. gehouden algemeeinie jaar vergadering van de voetbalvereemiging D.T.S., werden in het bestuur gekozen; in de plaats van de beeren Jb. Prijs en Heidsma, waarvan eerstgenoemde had bedankt en de tweede aan de beurt van aftreden was, de heerew IT. C. Bakhuys en Jb. Bol. OLYMPIADE 1928. Buitenlandsche belangstelling. De buitenlandsche officieren, die deelnamen aan het op 16 en 17 dezer te Hilversum gehou den Internationaal Concours Hippique, maak ten gisteren huini opwachting bij het bestuur van het N.O.C. Onder leiding van kapitein Scharroo en ar chitect Wils bezichtigden zijj later het in aan bouw zijinde Olympiade-Stadion, waarover zij hun groote voldoening uitten. bekend maken met de geruchten, die omtrent haar vader's verdwijning in; omloop waren, op dat zij die niet onvoorbereid van hare bedien den of van vreemden zou vernemen. Juffrouw Madden, wie dezelfde geruchten te oore wa ren gekomen, was terstond gereed om aan haar verlangen te voldoen. Het kan niemand verwonderen, dat het voor gevallene op de Abdy; het gansche district in rep en roer had gebracht, en vooral aan dq bewoners van Lisford en Shomcliffe eene on uitputteliike stof tot praatjes en gissingen op leverde. Het gelijjktijdig vertrek van den eige naar van Woodbine-cottage, die, zooals velen wisten, met den ge waanden bankier in nauwe betrekking stond; de spoorlooze verdwijning van zijn huishoudster, die hij terstond na Wil» mot's aankomst op de villa naar Birmingham had gezonden, om er minstens acht dagen in het diepste incognito te vertoeven; de ver halen van -dien waard en den stalknecht uit ,de Leeuwerik", en van de bediejnden op de Abdij, alles had aanleiding gegeven tot ge ruchten der meest uiteenloopeinden aard, die eensklaps weder verdrongen waren door het bericht in een Londensch dagblad, dat "de klee- ren van den vermoorde te Winchester waren opgevischt, en dat de Lóndensche polietiebe- ambte, op wiens last het nieuwe onderzoek had plaats gehad, onverwijld van daar naar War wickshire was vertrokken. Schier algemeen bis gon men nu te begrijpen!, dat Walter's ver dwijning ©en vlücht was geweest, waarin zijn vriend Vernon hem had bijgestaan, en die hij. volgens sommigen ondernomen had om ver schoond te blijven vaini nieuwe verdrietelijkhe den wegens een zaak, die hem reeds genoeg overlast had aangedaan, omdat hij de waar schijnlijke dader van den- gepleegden moord was. (Wordt vervolgd.)

Nieuwe Langedijker Courant | 1927 | | pagina 1