Plaatselijk Nieuws UIT DEN OMTREK. Aanpassingsvermogen Binnenland Nieuwstijdingen Buitenland INGEZONDEN Fietstochten zuidscharwoude. Voor den heer W. Bakker wordt een nieuw houwershuis gebouwd. In dezelfde buurt is dit nu in korten tijd het derde. Door het Roode kruis-comitié worden gelden ingezameld voor de slachtoffers van de storm- romp in het oosten van het land. Een lichte aanrijding had hier plaats tus- schan twee auto's, £ien hek werd beschadigd, terwijl een der auto's naar wij vernamen, ook nog eenige schade beklwam. Er is dte nog aanlei ding om nog meer hekken zoo mogelijk achter uit te plaatsen. SINT PANCRAS (Zuideindfe.) Alhier had Woensdagavond een demonstratie plaats van het brandweermateriaal, hetwelk goed iu orde bleek te zijn: Ook de waardigheid waarmede men het materiaal hanteerde, gaf re den tot tevredenheid. Door enkelen werd echter wat gemopperd over het feit, dat men zoo over tijd begon. Overigens een reuze vermaak voor de jeugd, jongens en meisjes, van welke er zich enkelen een nat pakje getroostten- J.l. Maandag was voor 't eerst een nieuw product aan eon onizer Langedijker veilingen, n.l. dc tomaat. Hoe zou dat gaan? In vele soortgelijke gevallen moeten de pio nieis verbouwers aanvankelijk bloeden, zij krijgen dikwijls beduidend minder voor 't pro duct, dan hun collega's in die streken, waar het artikel reeds een gevestigd courant-veilings artikel is. Met eenigen schroom, we kuuitien 't ons voor stellen, zullen de tomaten-bouwers stellig hun goed hebben gepresenteerd. Groote verwachtingen zullen ze wel niet heb ben gehad. Nu waren de vooruitzichten bepaald ongun stig. Immers in 't Westland waren de prijzen in de vorige week beduidend gedaald. En zien wij nu terug op de beide gehouden tomaten-veilingen, dan moet ronduit worden vet klaard, dat de uitkomst zeer bevredigend is geweest. De gemaakte prijlzen hier kunnen een vergelijking met aldaar zeer wel doorstaan. Onze lyfeilingshandel weet zich spoedig aan te passen, in minimum van tijd zijn de kanalen gezocht, de connecties voor 't nieuwe artikel aangeknoopt, de verkoop avn nieuwe artikel gaat. De volgende week Dinsdag zal de eerste veiling van goedgekeurd aardappelplantgoed plaats hebben. We hebben alle hoop, en zelfs goede verwachting, dat ook dit nieuwe veilii.ngs- amkel er in zal gaan. EEN STAALTJE VAN VRIENDELIJKE BEJEGENING. In de vergadering der Prov. Staten kwam o.a. taan de orde de interpellatie De Miranda omtrent de beslissing van Ged. Staten de Am- sterdamscbe huurverordening ter vernietiging aan de Kroon voor te dragen. Gedurende de besprekingen brengt de Heet Wijnkoop (C.P.) hulde aan de rede van den heer De Miranda, maar hij betwijfelt of door het beroep op de regeering iets zal worden be reikt. Deze reactionaire regeering is z.i. mans genoeg om te doen wat zij wil, ook al hadden Ged. Staten deze beslissing .niet genomen. De heer De Miranda had zich tot de massa van het volk moeten wendemi. In dit quasi parle- mentje moet het verzet niet uitkomen. Boven dien is deze parlementaire comedie mosterd na den maaltijd. De interpellatie had veertien dagen geleden moeten worden gehouden. De heer Bomans (R. K.): Denk aan je glaasje water." De heer Wijinkoop: „Hou jij je schijnheilige smIk ken jou!" De voorzitter hamert heftig en roept den Tenslotte werd de motie-De Miranda met heer Wijinkoop tot de orde. 35 tegen 34 stemmen verworpen en heeft Am sterdam geen huur verordening meer. DE BEROEMDE HOLLANDSCHE KLOMPEN. Van 'n Amerikaainsche en 'n bakkertje. De geschiedenis, die hier volgen gaat, kunt u gelooven of niet. Ze is echt gebeurd, schrijft het „Dagbld. v N.-Br." Op het stationsplein te Roosendaal. Zooals zulks meer voorkomt, arriveerde aan het station een groep Amerikanen, die van plan waren het schoone van ons Nederland te gaan bewonderen en in dat schoone ook onze klom pen. 1 Want ieder rechtgeaard Amerikaan weet mist beter of heel Nederland loopt op klompen. Evenals wij op school ons alphabet leerden met het rijmpje: A is ©en aapje, enz. efaz. leerden de Amerikaan het hunne. Maar in plaats dat zij te hooren kregen: ,,H' is de held met een houwer als vrind," wer-1 hun ingepompt: H dat is Holland, waar men klompen slechts vindt." In het Engelsch dan natuurlijk. Dus heel Nederland Loopt op klompen. Waar nu ieder Nederlander weet, dat dit niet het geval is, viel het niets te verwonderen, dat onze: Amerikanen een beetje raar (keken, toen ze op het stationsplein wandelende er geien zagen. Zoodat ze meenen gingen, dat ze uit de mode waren. Op 'n hoek stond ©an doodgewone bakkers knecht te praten met 'n slank jongmensch. Het toeval wijde, dat de eerste klompen droeg dewelke nu juist geen nieuwe waren. Een der Amerikpansche schooinen kreeg 't wonder in de gaten en stapte regelrecht op den bakkersknaap af, weldra gevolgd door de andere touristen. „Are those the famous dutch wooden shlées?' „Wa zee ze?" vroeg het verbaasde knechtje, direct niet snappend, dat de ongewone belang stelling zijn schoeisel betrof. Het slank jongmensch zei: „Ze vraagt of dat nu Hollandsche klompen zijn?" „Yes", antwoordde de bewonderde, die zich verheugde ten minste eens in zijp leven En gelsch te kunnen spreken. ,,I wil bury theml" 't Knechtje gaf het slank jomigmensch 'n poi in de zij. „Ze wil ze koopen," fluisterde deze den an dere in bet oor. Yes," zei ie toen na even nadenken. „What is the price?" „Yes." 't Bakkertje werd voortvarend. Hij veiheugde zich steeds meer, dat Engelsch pra ten zoo gemakkelijjk was. „Dat 's niet goed stommeling," zei de slanke ze vraagt hoeveel je er voor hebben wilt. ,,'t Zijn maar een paar oude brakken," meen' de 't bakkertje, „zeg maar tegen d'r 'n gulden. Doch de schoone Amerikaansche was de slanke voor; „I,shall give you two dollars." „Twee dollars of te wel vijf pop." .Verkoope joch. Trek uit." Meteen trok ie de klompen uit gaf ze aan de schoone Amerikaansche, ontving z'n dol lars en rende op z'n sokken weg. Hij smeer' rle-n-em. Ze had eens spijit van d'r koop -moe ten krijgen, 't Waren toch maar doodgewone versleten klompen." De schoone was overgelukkig. Sinds dezen middag loopen alle pakjesdra gers op klompen en de chauffeurs hebben iet een paar in hun auto liggen. Ge kunt immers nooit weten. ONGEVALLEN. In Kruisland (N.-B.) passeerde een groote autobus met een gezelschap Belgische landbou wers, die een Frieschen aardappeldag hadden be zocht. Nabij het dorp woei plotseling van een der inzittenden het hoofddeksel af. Deze deed een poging om de pet te grijpen, doch kwam daarbij uit de auto te vallen en bleef bewuste loos op den straatweg ligjgen. Met een hersen schudding werd de ongelukkige een zekere de Bruyn, 25 jaar oud en wonende te Contich, in België, opgenomen en naar het R. K. ziekenhuis overgebracht. Te Blesse sloeg het paar van den veehoud'er J. op hol. De bestuurder geraakte onder den wagen en werd zeer ernstig verwond naar het ziekenhuis te Heerenveen vervoerd. Zjjn toestand' is ernstig. Zaterdagavond zag een voorbijganger een jongetje in de trekvaart nabij Zevenhuizen bij Franeker drijven. Met behulp van anderen wist men het kind uit het water te halen, maar het was helaas te laat, daar de levensgeesten al gewe ken blekeu te zijn. Het was een jongetje van den arbeider J. de Boer, aldaar woonachtig en 7 jaar oud. Een hengelaarsclub uit Rotterdam had een vischtvedstrij-a georganiseerd in het Ter Aarka naal. Plotseling geraakte een der visschers, de 18-jarige d. de B., in het diepe kanaal en hoe wel anderen in zijn nabijheid waren, duurde het ongeveer een kwartier vóór de drenkeling kon worden opgehaald. Zijn collega's konden name lijk niet zwemmen. Hoewel onmiddellijk onder leiding van een dokter kunstmatige ademhaling werd toegepast, bleken de levensgeesten te zijn geweken. Op honderden ahdere Amsterdamsche en Rotterdamsche hengelaars, die in het kanaal aan het visschen waren, maakte dit ongeluk een die pen indruk. De club, waarvan 4e getroffene lid was, staakte den wedstrijd en keerde naar Rot terdam terug. KONING FERDINAND VAN ROEMENIë f Gisternacht om twee uur is koniing Ferdinand overleden. De regentschapsraad is in functie getreden. 1 j NA DÉ ONLUSTEN. De nacht is volkomen rustig voorbijgegaan. Iln verband met de begrafenis van een ge deelte der slachtoffers zijp bedien de vlaggen halfstoks gehieschen op de gemeentelijke ge bouwen. Naar de bladen melden, zijn behalve Bul- gaarsche communisten, ook Duitsche, Itali-aan sche, Hongaarsche, Zuidslavische en Russische communisten gearresteerd. Besloten is het paleis van justitie weer op te bouwen; in vijtf jaren1 denkt men er media gereed te zijn. AARDBEVINGEN. Dn „Messagera" meldt uit Messina, dat Si- lezië door een sterke aardbeving is geteisterd. De aardbeving hehaalde zich enkele malen. De bevolking bracht den nacht buiten door. De Engelsche minister van Koloniën heeft van dien waarniemenden hoogen commissaris voor Palestina rapport ontvangen over de jong ste aardbeving. Het aantal doodien bedraagt 200, het aantal ernstig gewonden 356, het aantal licht gewon den 375, terwijjl ruw geschat duizend huizen ernstig zijn beschadigd. Op vele plaatsan.' rijn deskundige onderzoekingen nog niet geëindigd Over het algemeen hebben de regeerlngsgebou- wen weinig schade geleden. De schade aan de spoorwegen bedraagt niet meer dan tweedui zend Egyptische ponden. De wegen hebben weinig geleden. De telegraaf- en telefoonver bindingen werden verbroken. De meeste slacht offers en de grootste schade werden veroor zaakt te Lydda Nablus en Ramleb. De dop pen in het district Jeruzalem hebben meer ge leden dan elders. In Transjordanië bedraagt het aantfal doo- den 86, het aantal gewonden 102. De schade aan de huizen is nog niet volledig geschat doch is voornamenlijik veroorzaakt ia Amman, Salt, Irbid en Kafrinji. i HET VEILEN VAN GOEDGEKEURD POOTGOElDi. M. de R* Hoewel wij ons na deze niet verder geroepen zullen gevóelen op het geschrijf van-A. T., in zake het veilen van pootgoed, in te gaan, maakt hij het in zijn laatste stemmingsbeeld waarin hij poogt op te treden als paladijn voor het „redh£t" van den handel zoo bont, dat wij althans op een paar punten een enkele kantteekening wen- schen te maken. In de eerste plaats maakt hjj een niet geringe vergissing, als hij poogt het koopmansstandpunt in deze te verdedigen, wanneer hij hierbij uitgaat van de samenspreking die te Hoorn heeft plaats gehad en waaraan ook „bekende groothandelaren" hebben deelgenomen. Dezen hebben daar, en dat was hun goed recht, als hun standpunt (het koopmansstandpunt dus) te kennen gegeven dat de poters geheel en al op dezelfde wijzie zouden moe ten worden geveild als alle andere producten, dus: wat het opbrengt, brengt het op. Een vooraf bepaalde minimumprijs was uit den booze. On middellijk werden zij hierin krachtig bestreden door hot lid derProv. Commissie, dat eigen lijk \vel den vader van dit jotersbesluit kan worden genoemd. Het standpunt der Prov. Comm. was dus het koqpmansstandpunt niet. Intus- schen schijnt men op de t/wee^e vergadering', waar de voorwaarden zijn gemaakt, met dit koopmansstandpunt zoodanig rekening te hebben gehouden, dat men een minimulmprijs heeft be paald, welke vrijwel gelijk staat met: wat 'l opbrengt, brengt het op. Heer Stemmingsbeelden wij weten natuurlijk niet, wat de „bevoegde plaats" is, die u heeft ingelicht, maar dat voor de op die vergadering! gestelde voorwaarden onderstaande keuringsdien sten geen verantwoording dragen, berust niet op een smoes, zooals u dit belieft te noemen. Na drukkelijk wenschen wij hier te verklaren, dat, nadat, te Hoorn het advies der Regelings (keuring) commissie: ernstige proef met veilen doch niet verplicht, aan welk advies ook de vertegenwoor diger der Prov. Comm. zijn stem had gegeven, in den wind was geslagen, te Alkmaar de voorwaar den zijn gesteld in een vergadering van veilings- besturen en men de keuringsdiensten niet heeft gevraagd om aezen te corrigeeren. Wij willen er nog aan toevoegen dat, indien door de verantwoordelijke leiders onzer diensten zouden zijn tegenwoordig, geweest, zij nooit of te nimmer aan het tot stand komen van sommige dezer voorwaarden hadden kunnen medewerken. Als u zich nog eenigermate in het „bouwers- standpunt" kunt indenken, dan moet ge dit ook kunnen begrijpen. Ten tweede, u hebt ons, toen wij het woord „misleiding" gebruikten, niet goed begrepen. In deze willen wij u verontschuldigen, wij drukten ons misschien niet duidelijk genoeg uit- Wij zul len dus nogmaals pogen ons beter verstaanbaar te maken. Geenszins is het misleiding, wanneer een handelaar zich wendt tot een klant, die tot heden door een ander bediend wordt en, zooals hier het geval 'was, aan deze de voorwaarden van de Prov. Comm. mededeelt. Maar de misleiding berust alweer op de feiten, die wij reeds hebben genoemd. Is het nu eigenlijk wel in den haak, als men. vermoedelijke afnemers gaat „lekker" ma ken met verkoopsvoorwaarden, zonder dat men zich vergewist heeff of de verkoopers nu werke lijk genegen zijn hun product daar ook voor af te staan? En juist daarom meenden wij daar waarschuwend tegen te moeten optreden, waar wij nopens onze deelnemers de zekerheid had den dat dit niet het geval was. Tenslotte, wij hebben goed vertrouwen dat deze kwestie een zachten dood' zal sterven. Er is eigen lijk nooit een publieke kwestie van gemaakt totdat een zekere schrijver in dit orgaan het noodig oordeelde in dit potje te gaan roeren en o.i. noch de zaak der bouwers, noch die der handelaren daarmede een dienst heeft bewezen. Als werkelijk in deze de tot nu toe gevolgde gang van zaken een werkelijke misstand zou ge bleken zijn, dan zou op organisatorische en .ge leidelijke wijze, die misstand zijn opgeruimd, zoo als er meerdere zijn opgeruimd. Door ons is in Hoorn zonder tegenspraak ge zegd, nat er in deze geen aandrang van de zijde der deelnemers aan de keuring aanwezig was, evenmin van de zijde der handelaren. En toen er haaslig aan werd toegievoegdook niet van de Prov. Commissie, constateerden wij dat er dus heelemaal geen aandrang bestond. Wij gelooven dat er alleen aandrang bestond bij den schrijver van het Stemmingsbeeld. Hij ga zijn gang, wij zullen er niet meer op ingaan. Keuringsdienst L.T.B. kring Langend'. Keuringsdienst Noordermarktbond. Het Doorzitten bij Wielrijden een door de zon verbrande Hui I, Schrijnen en Smetten verzacht en geneest men met Doos 30, 60, Tube 80 oent. PU|®0| Marktberichten LANGEDIJKER GROENTEMARKT. 20 Juli. Kg. aardappelen: Schotsche muizen 5.90 -9.40, schoolmeesters 8.208.60, eigenheimers 6.50, drielingen 4.40—6.80, kleine 1.40—2.30, wortelen 6.80-8.-, 5400 stuks bloem kool 22.-35.—, 2e soort 14.15.40, 54000 r°-ole I001 5-90-7'90' 150 Kg. tuinboonen 3.30, o85 Kg. tomaten: A 22.50, C. 18.90; B.« 20.60, C.Q lp.10 per 100 Kg 21 Juli. ?*a~al afr^aPPel®ttSchotsche muizen 6. koo g schoolmeesters 6.90—9.—, eigenheimers drielingen 4.60-6.40, kleine 1.30- 1 40, 3900 bos wortelen 4.30—5.70, 7200 stuks bloemkool 20.80—30.10, 2e soort 7.13 10 44000 Kg. roode kool 6.30—8.—, 312 K°> zilver- neP 2?;70' dragen 9.60, 13 Kg. slabwnen 57. NOORDERMARKTBOND 20 Juli. 269400 Kg. aardappelen: Schotsche muizen 6. 8.60, schoolmeesters 6.107.20, bl. eigenhei. mers 7.709.drielingen 4.406.50 Kg, zilveruien 19.10, 2100 Kg. roode kool 7.50—8.70 3500 stuks bloemkool 8.2027.80, 2e soort 6. —10.30, 3e soort 1.20. 21 Juli. 232000 Kg. aardappelen: Schotsche muizen 5.40 6.90, schoolmeesters 6.107.60, eigenheimers 6.bl. eigenheimers 8.108.50, drielingen 4.70 6.10, 100 Kg. zilveruien 17.50, 5800 Kg. roode kool 6.307.50, 900 Kg. witte kool 7.80, 1800 stuks bloemkool 15.7034.20, 2e soort 5.40—13 - ALKMAARSCHE EXPOR.TVEILING 20 Juli 1927. aardbeien 24.38.—, tomaten 14.25.20 aardappelen 6.2011.30, peulen 16.34, doperwten 16.30.—, tuinboonen 2.20— 6.40 spinazie 6.8020.—, alles per 100 Kg., snijboo nan. 0.780.92, spercieboonen 0.801.06 per Kg. bloemkool 28.36.80, 2e soort 15.-24. kropsla 0.803.20 komkommers 2.507.80, an dijvie 1.705.20, alles per 100 stuks, wortelen 3.808.60, rabarber 2.508.20 p. 100 bos. - WARMENHUIZEN, 19 Juli 1927. Schotsche muizen 7.10—9.30, idem grove 6.80 —7.40, drielingen 5.30—6.60, kleine 3.20— 4,10 ideal 6.70, drielingen 3.80, bloemkool, le soort 26.90, 2e soort 10.— Aanvoer: 71.900 kg. aardappelen en 135 bkiemkool. - ALKMAAR N.V. Eierveiling v. Hollands Noorderkwartie Veilmgsbericht van 16 Juli 1927. Aanvoer 105.000 Kipeieren. 556—58 kg. 5.90—6.10, 58—60 kg. 6.6.50 60—62 kg. 6.30—7.70, 62—64 kg. 6.50—7. Bruine 6.40—7.— per 100 stuks. Aanvoer 22.000 Eendeieren. Prijzen 4.8< 4.90 per 100 stuks. -- BOVENKARSPEL. 18 Juli. Aardappelen. Koks. 3.05—3.40, Ninety fold 1,70 2.30, Schotsche 3.90—4 35, kleine 1.90—2.45, ronde 3.60eigenheimers 3.803.95, aanvoer 6300 baal. Bloemkool 11.3019.2e srt. 5. 9.30, 3e srt. 0.902.30, aanvoer 2800 stuks, roode kool 10.6010.80, aanvoer 2050 Kg. witte kool 6.10, aanvoer 1050 Kg. - AMSTERDAM. 18 Juli. Andijker_ muizen 7.8.—, Andijker kleine muizen 5.-6.Langedijker muizen 7.- N.-H. eigenheimers 6.507.50, blauwe eigenh. 8.9.—, Rijper muizen 7.7.50, Anna P, zand muizen 12.14.—, IJpolder en Haarlem mei-meer eigenheimers 7.7.50, bravo's 8. 9.muizen 6.507.eigenheimers 4.1 5.roodbonten 8.9.—, alles per 100 Kg. Zeeuwsche blauwe eigenheimers 5.5.60, Z. eigenheimers 4.25—4.90, alles per H.L. Marktavtrzieht van. de afgcloopcn week. De prijzen van verschillende soorten IJpolder, Andijker, Purmerender en Broek op Langendij ker muizen hebben zich in begin der week kun nen handhaven ook de Zeeuwsche blauwe en blan ke eigenheimer; en IJpolder eigenheimers, tot dat midden in ue week bekend werd dat de ziekte in de aardappelen in Noord-Holland voorkwam, en de export zich onttrok om te koopen, waar door de aanvoer groote rwerd te Amsterdam, en niet alles dagelijks verkocht werd. De prijzen brokkelden langzaam af, en werden o.a. Rijper muizen verkocht voor 6.7.per 100 K zelfs werden groote muizen verkocht voor 5. per 100 Rg. Zaterdag de laatste dag der week was de markt zeer flauw, waarbij een groote aanvoer, zoolat de verschillende soorten muizei gTootendeel.s voor 6.verkocht werden. IJpolde: eigenheimers kon moeilijk aan 7.— verkocht wor den, en werden tenslotte verkocht voor 6.50, het 'eden wus algemeen 6. Blauwe eigenheimers in kisten begpn met 10. en werden later afgegeven voor 9.8.50. Ook de Zeeuwscne aardappelen was einde der week 50 cent per H.L. lager. Verwachting: is bij gi-oo ter aanvoer lagere prijs. Zoodra de ziekte in d« aardappelen algemeen werd, zullen de aardappe len tegen ieieren prijs moeten worden opgeruimd Mooie DÏanke Katwijker, Hillegommer en Anna Pauwlowna zand ronde en muizen gevraagd te gen veel hooger prijzen dan de kleiaardappelen omdat bij vele winkeliers de klanten geen aard appelen met klei willen hebben. Eriesche muizenpoters was een halve wagon aan de markt, en deze waren een dag na aan komst reeds erg ziek, en moesten Zaterdag voor de straathandel worden opgeruimd a f2.per 100 Kg., daar geen winkelier zulke zieke aara appelen .wil verkoopen, en zouden Maandag waar deloos zijn geweest. Ik kan dan ook de zenders adviseeren geen zieke aardappelen naar Amsterdam te zenden daar deze bijna onverkoopbaar zijm. In het be lang van de lezers van dit blad is het aan te bevelen eerst advies te vragen aan Makelaar Jae. Knoop, Telefoon 28622 Amsterdam. Hedenmorgen was er een groote - aanvoer van Zeeuwsche aardappelen, er waren aan de Prinsen gracht 7 schepen, en aan de Groentemarkt 3 schepen. Deze aardappelen waren erg behangjeti met- klei, zoodat ae prijs van de vorige week niet gehandnaafd kon worden, dit natuurlijk mede door groote aanvoer, men verkocht aan de Prin sengracht direct voor 4.254.50 de eigenheimers blauwe eigenheimers waren er niet zooveel en werden verkocht voor 5.00—5.25. Aan de Groen- tenmarkt werden de eigenheimers in kisten ver kocht voor 7.-7.50 per 100 Kg., blauwe eigen. heimers 6.9.—. Venwacht deze week nog lager prijzen. - PURMEREND, 19 Juli. 22 st. kl. fabriekskaas r.m. 40.50, 59 st. kl. boerenkaas 41.—, 2 st. Goudsche kaas r.m 38 2 st. commissiiekaas 40.—, 1168 kg. bo ter 1.80—1.90. 280 vette koeien 0.80—1.15, 271 melk- en geldekoei-en 125—385, matig. 35 stie ren. 29 paarden 100 200, stug. 118 vette kal veren 1.15—\L.25. 275 nuchtere kalveren, slacht 10.30., fok 12.i25.vlug. 167 vette vat kens, slacht 64.68.!zouterij 0.63—0.65 vlug 72 magere varkens 20.36—, vlug. 153 biggen 14.—20.r—vlug. 460 schap-en 28 —36,matig, 440 lammeren 17.,23.ma tig. 11 bokken. Kipeieren 5.75—6.50, eend eieren 4.70, Piepkuikens 0.15—2.55, kipeier:*! A. 15164 5.60—6.80, idem B. 348 4.10—4 Eendeieren A. 12955 4.80. Oude kippen en ha nen 0.75—2.75, Kuikens 0.15—2.55, Eenden 0.30—1.40. Duiven p. p. 0.40, konijnen 0.50- 3.50.

Nieuwe Langedijker Courant | 1927 | | pagina 4