Hog slechts TWEE DAGEN GROOTE FAILLISSEMENTS UITVERKOOP ïsr «Iils iëilHiii! «as oen fles gmtste Finis's lies Is lai, lil in slaat lesieldeee Siepie partij lil- 1HH- en lül «eer de helft der eett helende laarde te «erheen. Blauwe en Zwarte Cesluums I en II rij: I",fe, "ff en heoger. Fantasie-Oostuums in diverse dessins en slrnepen: I", "ff B 2g en Imager. „De Noordermarktbond' Kla&hten ever Sefcoisshe Huls of Eersteling in iiei Buitenland Uit sleti Omtrek Nieuwstijdingen van Heeren-, Jongeheeren- en tCiniier-Costuums, De voorraad bestaat uit: Prima Blauwe en Zwarte Oiapnaal, Serge en Laken Costumes, Fantasie Costumes in de allernieuwste dessins en modellen. MRS in Blouse, hrii in sum m en een peitl! niffin - - Jongeheeren-Costumes met korts en lange broek v.af i 8,20. Groote partij Hoeren Motorjokkers, Loeren Motorjekkers v.af f 13,90. Kinderpakjes v.al f 3,90. Regenjassen v.af f 8,80, gegarandeerd waterdicht Dus allen haasten zich naar het Stations-Café van den heer DE BOER, Broek op Langendijk. Vrij entree zonder verplichting tot koopen. De goederen kunnen gepast worden, Zaterdag beslist de laatste dag« Het Bondsbeetuur vergaderde Dinsdagavond in het lokaal van den heer Dekker. Afwezig waren de heeren: P. Gootjes, A. Dekker en P. Bakker. j Na opennig der vergadernig en lezing der notu len, was e reen stapel ingekomen stukken te verwerken. Naar aanleiding van een bericht van Koophandel, dat besloten was tot vertegen- woordiging aer veilingsbesturen in hare leden vergadering, werd tot vertegenwoordiger aange- wezen de heer J. Ootjers en tot diens plaatsver vanger de heer J. Kliffen. De ingekomen klacht omtrent de telefooncellen en het verzoek verbe tering aan te brengen, leidden tot het besluit een tweetal deugdelijke cellen bit te bouwen. De uitwerking van dit besluit werd opgedragen aan de heeren Ootjers, Brugman en Kliffen. Voor kennisgeving werd aangenomen de mede- deeiing van Koophandel, dat in de plaats van den lieer J. Kuiper tot vertegenwoordiger in de leden vergadering van den N.M.B. was aangewezen de heer P. F. Slót, "Wat betreft vertegenwoordiging van Koophandel in de bestuursvergaderingen van j den N.M.B. werd besloten deze alleen dan te doen plaats hebben, wanneer de samenstelling der agenda daartoe gereede aanleiding mocht ge ven. Het bezwaar van Koophandel tegen het be- j sluit van den N.M.B. met betrekking tot de ken- ring van uien, gaf aanleiding tot het besluit, den Secr. op te dragen in een schrijven aan Koop handel het standpunt van den N.M.B. duidelijk uiteen te zetten. Nog was van Koophandel het verzoek ingekomen maatregelen te .willen nemen om te zorgen dat aanvoerders ter veiling niet afwezig zullen zijn, wanneer het hun beurt as te moeten lossen. Besloten werd, dat de besturen j der aangesloten vereenigingen er de leden op zul len wijzen, dat vertrek alleen geoorloofd is, in dien men de medewerking heeft ontvangen 's-mici- dags te- moeten lossen. Ingekomen stukken, welke betrekking hebben op de veiling van pootaardappelen werden aange houden tot punt 4 de ragenda. Een schrijven was ingekomen namens de cor respondenten dezer omgeving van den Planten- zieidenkundigen Dienst, waarin er op wordt ge wezen, dat. het nemen van practische proeven zeer gewenscht is, doch 'dat daarmee vaak kos ten gepaard gaan, terwijl hiervoor door genoem den Dienst (m.a.w. door het Kijk) geen gelden beschikbaar worden gesteld; verzocht wordt een bijdrage van den N.M.B. van f 33. De vergadering meent dit verzoek te moeten inwillgien, doch tevens -wordt besloten tot genoemden Dienst een schrijven te richten, waarin te kennen wordt ge geven, dat men ten zeerste betreurt de schriel heid van het Kijk in dit opzicht. Een ingekomen klacht van Koophandel om- trent minder duidelijke opgaven op de veilings 1 bordes, gaf aanleiding tot het besluitj er met na druk de leden nog eens op te wijzen, dat de aan gevoerde partijen voorzien moeten zijn van een 1 dubbel bordje, waarop nummer, benevens hoe veelheid en soort der producten. Eenige huurders van pakhuizen dienden 'het verzoek in tot verlaging der pacht; hierop meen de het bestuur evenwel niet te moeten ingaan, vooral ook met het oog op het onderhoud. Wel werd besloten daar flinke verlichting aan te brengen. Ingekomen was een circulaire over de econo mische conferentie van den Volkenbond, verge zeld van een opwekking toe te treden tot de ver- eeniging voorVolkenbond en Vrede. Na eenige bespreking werd hiertoe besloten en de jaarcon tributie gesteld op f 10. Op een verzoek het alleenrecht to mogen pach ten voor het plaatsen van reclame's in het vei- lingsgj&bouWi werd afwijzend beschikt, het be stuur is van oordeel zelf de beschikking' in han- den te moeten houden over reclamevlakte. Door den secret, werd een kort verslag uitge bracht der door hem bijgewoonde vergadering van Koophandel, door den heer Oofjers van een te Hoorn gehouden vergadering ter bespreking van de verkoopwijze van pootaardappelen. Hiermee wordt punt 4 der agenda iiigeleid: Veilen van pootaardappelen. Dit punt gaf aanleiding tot zeer uitvoerige discussie, waarbij bleek, dat ten aan zien dezer zaak nog bij lange na geen éénstem migheid is verkregen. 'Eanerzijds is men de meening toegedaan, dat. te Hoorn is besloten tot het nemen van een ernsüge proef, anderzijds, dat het -besluit was gevallen tot verplicht veilen van pootaardappelen. De door de Prov. Comm. gestelde voorwaarden werden aan ernstige critiek onder worpep. Bin nenkort zullen pootaardappelen ter veiling wor den gepresenteerd. Dag, hoeveelheid, maat en voorwaarden zullen intijds bekend gemaakt wor den. De heer Kostelijk deelt mee, dat in de heden gehouden zitting der Prov. Staten met algemeene stemmen is besloten tot het stichten van proef- bedrijfjes voor gtascultures, waarvoor dan ook nog Keunemerland in aanmerking zal komen cn voorts ,dat door de Provinci eten hoogste f 10000 beschikbaar zal worden gesteld voor reclame. Aan gezien dit geschiedt op advies <ler Prov. Comm. acht spr. dit voor de organisatie een mooi succes, waarvoor haar een woord van hulde toekomt (ap plaus). Nog wordt door den heer Band gewezen op overlading der agenda voor onze bestuursverga deringen, waardoor deze niet voldoende tot haar recht komen. Spr. acht het gewenscht dan maar eens een keer meer te vergaderen. Hiermee zal rekening worden gehouden- Hierna reeds zeer laat sluiting der ver gadering. Uit „Handelsberichten" geven wij dit be richt,, voor oinze oihgeving niet zonder belang Klachten over Eerstelingen. In een bericht in de „Deutsche Landwirtschaftliche Presse" Van 2 JuLi j.l. wordt er opgewezen, dat in het bij zonder de eerstelingveldm zich veelal slecht hebben ontwikkeld eini een hollen stand heb ben. De kiemkracht van deze aardappelen zou dikwijls minimaal zijn geweest. Volgens een pu blicatie in No. 11 van het vakblad „Die Kar toffel" zou hier sprake zij|n van z.g. „Netzne- krose" eene besmettelijke ziekte der Eerste lingen, die bij eenige zendingen poters reeds bij het uitzetten kon worden geconstateerd. De door deze ziekte aangetaste knollen zijn sterk gerimpeld, gedeeltelijk hard en tot een bruine massa geworden. Ter vermijding van dit euvel wordt het gebruik van groot goedgekeurd poot goed aanbevolen, hoewel dit ook nog geen ab solute garantie zoude geven voor een goede opkomst, indien, zooals in dit voorjaar, het weder koud en regenachtig is. Ook door den Plantenziektenkundigen Dienst te Berlijn, werden verschillende monsters, voor al uit> het Rijlnland, onderzocht. Men houdt deze ziekte, welke men kortweg nekrose zou willen noemen, voorloopig niet voor besmette lijk, doch acht de daardoor aangetaste knollen niet geschikt voor pootgoed. Een ondoelmatige bewaring en behandeling van het pootgoed zou het optreden van dit verschijnsel zeer begunstigen, en waarschijnlijk bestaat er ook verband tusschen de ziekte en de vorming van onderzeeërs, waarover dit voor jaar bij- Eersteling-pootgoed in het Voor gebergte (bij Keulen) zeer werd geklaagd. - OUDE NIEDORP. Gister was het voor de Oude Niedorper jeugd de groote dag van het schoolfeest. Juichend en zingend vertrokken om negen uur de kinderen in. de beide autobussen van de Firma Keetman en Schoorl, gevolgd door een' drietal luxe wagens met eveneieins feestvierende Moeders, uit ons ander zoo vredig dorpje. In de morgenuren werd de speeltuin van café „Duinvermaak" in Bergen het middelpunt van alle pret, terwijl ook het bekende duin een deel van zijn zand aan de kinderschoenen moest afstaan, 's Middags kwam het pootjes- baden aan het Egmondsche strand de kroon op alles zetten, terwijl ook het buitengewoon aanbevelenswaardige Welgelegen er voor zorg de dat de inwendige mensch niet te kort kwam. Na nog even een, bezoek aan de hertjes in Alkmaar te hebben gebracht, werd de terug tocht aanvaard, zoodat allen om half acht weer aan moeder tafel zaten, waar de mondjes wel niet zullen hebben stilgestaan. Die commissie kan weer een heerlijke dag in haar memorie bijschrijven. - SINT PANCRAS. Per autobus van de firma Kok, Tuinman en Wilken, aanvaardden Dinsdag de kleine school kinderen der O. L. School de reis naar Ber gen, waar een groot gedeelte van- den dag werd doorgebracht, wat wel zijn oorzaak vond in het sombere weer. Echter werd hier volop van de vermakelijkheden van duin en speel tuin genoten. Na een bezoek aan Egmond aan Zee, waar nog even van het zilte nat werd ge profiteerd, kwam men tegen achten, weer in het dorp terug, waar het zonnetje zich tan leste nog even liet ziens zooidat een ieder op gewekt naar huis toog, afgehaald door vader of moeder. HEER HU GO W AARD'. De bouw een er nieuwe bakkerij voor den heer Th. P. Heijmans alhier is opgedragen aan P. Boers, timmerman en aannemer alhier. PLECHTIGE INWJJD1NG. Zondagmiddag te 1 uur is door Z. D;. H. den Bisschop van Haarlem, Mgr. A. J. Callier, op plechtige wijze het nieuwe St. Elisabeth Zieken huis te Alkmaar ingewijd. Een groot aantal belangstellenden woonde de plechtigheid bij. Wij merkten o.m. op- vele E:.E. H H. Geestelijken uit Alkmaar en omgeving, tal rijke H.H. Doctoren, een groot aantal zusters, deputaties van nagenoeg alle R.K. vereenigingen te Alkmaar, den architect, opzichters, aannemer en utivoerder, den voorzitter van den Raad van Arbeid te Alkmaar, den waarnemend burgemees- ter van Alkmaar; wethouder Thomsen, voorts wet houder Leesberg, den gemeente-secretaris, den heer A. Koelma, alsmede de raadsleden Bak en Kus- ters, enz. I De hall en ganglen van het ziekenhuis waren gesier met rijke bloemstukken, welke de E. E. I Zusters in groot aantal vereerd waren. I Voor den ingang vormden de tambours van de j R. K. Muziekkapel „St. Louis" de eerewacht. j Toen Mgr. per auto naderde, luidde het Angie- lusklokje, terwijl de tambours de roffel sloegen. Aan den ingang werd Mgr- opgewacht door een stoet van geestelijken, waarna Z. D. H. zegenend langs de knielende menig|te schreed, om zich ver volgens in de devote kapel voor de plechtigfneia te kleeden. („Ons Blad"). ONGEVALLEN. Zaterdagmiddag is de 23-jarige E. K. uit Hen gelo (O.) die tijdelijk te R,heden werkzaam is, bij bet baden in de Waak aldaar verdronken. Een vriend van hem trachtte nog tevergeefs hem te reddenHet lijk is later opgehaald. De jon,g)en kon niet zwemmen. Te. Oosthuizen is een treurig ongeval ge beurd. Een hooier H. K., -afkomstig uit Drente en te Oosthuizen werkzaam, zou melk per schuitje naar huis brengen. Hij is uit het vaartuig .geraakt en verdronken. Onder Helvoirt is de auto van prof. O. uit Driebergen, komende uit Den Bosch, omdat de zwenking te kort was genomen, in aanraking gekomen met een melkwagen. De bestuurder rem- de uit alle macht, waardoor de auto omdraaidje en tege neen boom terecht kwam. De auto werd deerlijk gehavend. Prof. O. vie.l opzij en bekwam geen letsel. De melkwagen werd niet beschadigd. in hef Stations-Café wan den Heep DE BOER, Bneek op Langendijk. ALes semnakt wan nt'iraa Feaitsche ©n Engelschc Stoffen, volgens de alleelasiste mode, geheel gevoerd met zijde en met paas'- der<haae bewerkt. Verder een graote partij Jongeheeren Costuums met korte en lange Pantalons. De verkoop heeft plaats Zaterdag 16, Maandag 18, Dinsdag 19, Woensdag 20, Donderdag 21, Vrijdag 22, Zaterdag 23 Juli van 's morgens 10 30 tot ;s avonds 8 uur.

Nieuwe Langedijker Courant | 1927 | | pagina 8