Al VUDIinC 10AO BEZOEKT de voorwedstrijden m de kampioenswedstrijden, uitgeschreven dcor ULT WrlHüt iJfcP den Woord-Hollandschen Athletiekbond, op Zondag 21 Augustus 1927 te Oudkarspei. Plaatselijk Nieuws Uit den Omtrek Nieuwstijdingen Buitenland OUEKARSPEL. V. V. V. V. V; In de gisteravond gehouden Commissieverga dering werd den Fdelachtbaren Heer A. J. Wijn- veJdt, Burgemeester dezer gemeente het Bescherm heerschap van de 5 V.'s aangeboden en werd door Z.E.Aonder hartelijke woorden van waardeering en sympathie aanvaard. ZUIDSCHARWOUDjE;. Van Ged. Staten is bericht van goedkeuring; ontvangen op de wijziging en aanvulling der verordening op de winkelsluiting 'in deze gemeen te, waartoe de raad 31 Maart d.l. besloot., w.o. rr>. dispensatie wordt verleend ten opzichte van de Zondagsluiting, aan die winkels, waar in hoofdzaak tabak, sigaren of sigaretten, fruit of visch wordt verkocht. Deze kinkels moeten op Zondag gesloten zijn na des avonds 10 uur. DE GROOTE KAMPIOENWEDSTRIJDEN len die VOORWEDSTRIJDEN VOOR DE OLYMPIADS '28, uitgeschreven ar» onder leiding van den Noordhollandschein Athletiekbond, op Zondag 21 Augustus te Oudkarspel. Nog eenmaal roepen wij. de welwillendheid van de Redactie van dit blad in, om de mede-i deelingen, die wij; nog hebben te doen, te plaatsen. Nog slechts enkele dagen scheidden ons van, bovengenoemde wedstrijden, van zoo groot ba-, lang voor onze geheele provincie, vooral wat de kampioenschappen betreft die zuilen wori den verwerkt. t Het aantal deelnemers is niet alleen groot (181) - zoo schreef de voorz. van den N.H.A.B. ons, maar 't gehalte is prima, vooral wat de deelname betreft uit dia groote steden. De medewerkende vereeinigingten zijtn: „Lycur-, gus" Krommenie; „Hygiéa" Oudkarspel; „A. V. Alkmaar" Alkmaar; „D.O.Ki.E.V. Anna; Paulovvna; „Olympia" Wieringenwaard; ,D.A.' S.K.O. Warmenhuizen„S.S.C."' Burgerbrug; „B.G.V.' Bloemendaal; „Volharding" Purmer* end; „Concordia" Zaandam; „Volharding" Schermerhom; „Hercules"— „Hebé" Nieuwe Niedorp:,„Olympia" Zaandam; „D.V.V. Noordi scharwoude; „O.K.K." Helder; „U. d. S. W. v. O." Hoorn, „Lycurgus" Schagen; „Z.F.C." Zaandam; „D.T.S. Oudkarspel; „Z.A.V." Wor-» merveer; „H.A.V." Haarlem„A.C.A." Amster dam; „A.A.C." Amsterdam; „Zeemacht" Hel-, der. Uit de laaste vereen, dingt da beste pols stokhoogspringer van Nederland mede naar den prijs. Waar alle wedstrijden staan onder leiding van den Noordh. Athl. Bond, en worden ge houden onder de bepalingen van de Kon. Niad. Athl. Unie, mag zeker de overtuiging gevestigd; zijn, dat alles prima in orde is, en mag er nog minder aan getwijfeld worden dat er veel be-., langstelling zal bestaan voor de wedstrijden: Nieuwelingen: 100 M. hardl. heerein (52 deeln.) 400M. hardl. heeren (44 deeln.); hoogspringen m. aanloop heeren (47 deeln.); 100 M. hardl. dames (28 deeln.); speerwerpen damias (15 deeln.; hoog springen met aanloop dames, (16 deeln.); ver springen met aanloop dames (26 deeln.) Craks Speerwerpen heepan (30 deeln.); polsstok-j hoogspringen heeren (23 deeln.; 1500 M. hardl. FEUILLETON heeren (24 deeln.); 3000 M. koppelwlsdstrijid; hardl. (16 koppels); Kampioenwedstrijden 100 M. hardl. heeren (20 deeln.); 100 M. hardl. dames (5 deeln.); 4 X 100 M. estafette^ hemen (17 vereen.); 4 X 100 M estafette da mes (5 vereen.); verspringen met aanloop hee ren (31 deeLn.); 1 En dan Maandagavond 22 Aug. een too- necluiivoering, 's middags kinderspelen en volksoefeningen Dinsdag 23 Aug. wordt er voor het eerst in onze Provincie een voetbalwedstrijd gehouden, tusschen twee damenelftallen, een wedstrijd, die zeker niet zal nalaten de aandacht te trek-, ken. Na afloop daarvan Wielerwedstrijden mei, hindernissen en weder VolkSwedst rijden. Zooals men ziet dus ook voor deze Maan dag en Dinsdag een rijk voorzien programma. Mooi weer en allen zullen opgaan naar Oudkarspelde gemeente voor welke het een eer is, dat deze wedstrijden binnen haar mu ren worden gehouden, en tevens om de zeker talrijke bezoekers op waardige wijze te ont- vangeetn. Het bestuur van de V.V/V.V.V. verzoekt de burgerij van Oudkarspel vriendelijk om op Zon dag 21 Augustus a.s. de vlaggen uit te steken ST. PA NORAS. Het jongentje van den heer Sr Volkers had Dinsdagmiddag, het ongeluk door een 'broeiruit te vallen, waarbij het zich zoodanig aan knie en pols verwondde, dat medische hulp moest worden ingeroepen. - SINT MAARTEN. Dinsdag vergaderde de V.V.V.V.V. ten huize ..Rust en Lust" alhier ter bespreking volks feesten bij de a.s. kermis. Voorzittei de heer G. Bijpost, opende met een welkom aan de aanwezigen en pers de verga-i dering, waarna lezing en goedkeuring der no tulen volgde. De rekening, nagezien door de heeren Bas en Heneweer, werd in orde bevonden en gaf aan as ontvangsten met vorig saldo f 163.20 en uitgaven f 117.98, dus een voordeelig saldo van f 45.22. Ingekomen was een schrijven van den heer J. Dirks met mededeeling, dat deze dit jaar de kermis dit jaar niet met zijn zweef kan be-, zoekenGetracht zal worden hiervoor een an-, uere te. krijgen. Van den heer P. Schagen was een kennis-, geving van bedanken als bestuurslid ingeko-, men. Voorz. betreurt dit, daar Schagen een ijyerig bestuurslid was en tevens iemand die door zijn welwillendheid om steeds voor de: feesten de benoódigde gelden per lijst te innen, blijk heeft gegeven veel voor de vereeniging te voelen. Ook de secretaris, de heer De Vries, wenschte geen bestuursfuntie meer te vervul-, len wegens te drukke werkzaamheden, wat ook door voorz. betreurt wordt. Inplaats voor deze hoeren werden als bestuursleden gekozen de heeren P. Breed en J. v. d. Ham en bij) accla matie weder herkozen de aftredende bestuurs-. leden D. A. Blom, D. Bas en Jb. Bruin Gz. Hierna werd het kermisprogramma vastge-, steld en besloten op Maandag 5 September: Jongenj van 6—9 jaar koekhappen. Jongens van 9-13 jaar blaasslaan. Meisjes van 6—9 jaar vlag in een stoof ste ken. Meisjes van 9—13 jaar bal in een lepel. Ik 'wou je vertellen, dat ik je nu niet hel pen kan, Rosalie, zooals ik je beloofd had. Ik ben niet rijk meer; ik ben wel de armste man op de wereld. Het >was geen geld, waaraan hij dacht, toen hij die laatste woorden zei, het was het, gezicht van de vrouw, die hij .gekust had, voordat hij Londen verliet, weggeroepen door net telegram van den ouden Fergerson. Mijn vader heeft miji maar twee honderd pond nagelaten, Rosalie, geen duit meer! Zij herhaalde zijn woorden met de intonatie van verbazing, die hij verwacht had! Twee honderd pond! Maar dat. is een hoop geld! Hij lachte droevig. Voor mij beteekent het niets, begrijpt u. Of ik ze heb of niet, ik ben er precies even arm om. Ik begrijp u niet. Wat bedoelt u? zei ze verward. Ik bedoel, dat het voor mij den honger beteekent Hel is alles wat ik op de wereld bezit en als het op is en dat zal niet zoo heel laug duren, zal ik er slechter aan toe zijn dan u, omdat u tenminste nog 'wat kunt en ik niets! U kunt werken, zei ze. Werken? Hij haalde zijrn breede schouders op. Wat voor soort werk? Straatvegen'? Voor iets anders is vakkennis noodig en die heb ik niet. Ze zwegen beiden een oogenblik. Zij ging iets verder van 'hem afstaan. Tjoen zij weer begon te spreken was er iets scherps in haar slem. --- Neen, ik geloof niet, dat ik u begrijp. Wat hebt u er aan om groot en sterk en flink te zijn als u dergelijke diingfen zegt? O, als ik eens een man was en twee honderd pond bezat! Haar adem stokte bij de gedachte alleen. Wel, wat zou u dan doen? vroég hij haar. nieuwsgierig. 'Ik zou direct weg gaan, naar'Amerika, naar Australië, weet ik het, naar het andere eind van de wereld! Werken, mijzelf een J?estaan scheppen. Wat een heerlijkheid zou dat zijn! Even was er een stilte. Zoo, zou je dat zoo heerlijk vindon, zei de jonge. Briton. Hij lachte nerveus. W|el, dan zal je ze hebben, Rosalie. Voor mij heeft het geld toch geen waarde heusch niet meer dan een shilling voor jou zou zijn. Hartelijk nam'hij haar hand. Het zal je in staat stellen dit leven vaarwel te zeggen en weg te gaan, naar Amerika of waar je wilt. Ik zou je zoo graag! helpen. Op deze manier kan ik het doen: twee honderd popd is vóór een jong meisje als jij een heel bedrag, dat je langféh tijd-op de been kan houden. Zij' stond heel stil; ze liet haar hand even in de zijne liggen. Als ik er mee kan rond komen, kunt u dat ook, zei ze langzaam. Je begrijpt het heusch niet; er is een enorm verschil. Je bent. jong, je hebt niet geleerd veel eischen aan het leven te steilten, weet 'weinig van de wereld. Neen, u weet weinig, viel ze hem haastig} in de rede. .Het is dom om te praten als u doet, terwijl u jong en sterk bent. Uw heele leven ligt nog voor u fin u piraat alsotf u een oude man bent, die niets van het leven te verwachten heeft. Ik wil u nooit weer zien. Zij draaide zich om en liep weg over het modderige veld. De jonge Briton bleef haar sprakeloos achterna staren. Hij was boos; hoe durfde, zij zoo tot hem te spreken een piepjong dingf, een armoedigs circusmeisje! Verachting had in haar stem ge klonken. Verachting voor hem! Plotseling werd hij er zich bewust van, dat het geen toorn was, het gevoel, dat hem die vuisten deed ballen, maar schaamte! Hij was dwaas en 'laf geWeest. Als een eèhtje zwakkeling had hij zich door den eers'ten den besten klap van het noodlot laten neerslaan. Ze had gelijk, dat ze hem verachtte, hij; verdiende hiet! Hij rende haar na en riep haai' naam. Zij standi stil en zei vers'chrikt Sherny kan u hooren, wees'toch voorzichtig! Laat hem! Ik ben niet bang voor hem. Neen, zei zij bevend. Maar ik wel. Jou arm, klein ding, zei de -jonge Briton. Hij tastte door de duisternis en legde zjjin hand op haar scouder- Hoe bud ben je, Rosalie? Achttien. Pas achttien? Ik ben drie-en-twintig. Hij voelde zich jaren ouder, en toch was zij dapper der dan hij; zij had hem beschaamd gemaakt, zij had hem zijn mannelijk gevoel van eigenwaar de teruggegeven. Hij zou dóórzetten; hij zou zich niet onder den voet laten loopen "door het nood lot hij zou zijn eigen 'Wèg zoéken... en vinden; maar zij hij zou haar moeten achterlaten in het ruwe leven, dat zij haatte, bij' dien deugniet Sh|er- ny, en bij den gebrekkige... Zijn vingers om klemden haar hand zij stonden een oogenblik zwijgend stil in de duisternis. Lilian Pane zou nooit zijn vrouw' worden, zij zou allang gjetroüwd zijn als hijj eens zijn weg gevonden had dat hoofdstuk van zijn leven Dinsdag 6 September: Jongens 14 18 jaar wedstrijd hindernisbaan. Meisjes 14—18 jaar ringsteken op fietsen, j Heeren van 18 jaar en ouder touwtrekken. Dames van 18 jaar en ouder Ezeltje steken. Niets meer aan de orde zijinde sluit voorz. met dank aan de aanwezigen deze vergadr- ring. - SINT MAARTENSBRUG. Gistermorgen brandde de boerderij, van den lieer B. Appel geheel af. De oorzaak is te, wijten aan hooibroei. D? bewoners moesten in allerijl het huis verlaten. Verzekering dekt de schade. ST. PANORAS, Dinsdagavond had alhier een wedstrijd plaats tusschen een Vrone-combinatie en de Alkm. Boys. Het verloop, waarbij beurtelings beide partijen gelijk maakten, liet aan spanning; niets te wen- schen over, zoodat het weinig talrijke publiek een mooicn wedstrijd heeft aanschouwd. Uitslag 3—3. GORRKOOPE TRJEJN. De Nederland.,che Spoorwegen zullen een goed- koope trein 2e en 3e klasse laten rijden van Hel der, Anna Paulotwna, Schagen, Noordscharwoude, Heerhugowaard, Alkmaar en Uitgeest naar Den Haag H.S.M. en Rotterdam Maas en terug met boottocht 'door de Rotterdamsche havens met een der salonbooten van 'de Reed er ij „Fop Smit Co." op Donderdag' 25 Augustus 1927. De verkoop der piaatskaarten, tot een bep'erkt aantal, vangt aan Donderdag; 18 en Wordt gesloten Woensdag 24 Augustus 1927, ten 15 uur of vroe ger, indien het vastgestelde aantal zal zijn uitge geven. Zij worden verkocht boor bovengenoemde stations en ziju op geen andere dan de ,gfeno|eiTi)de treinen geJdigi. Heenreis. Vertrek Helder G.4.2, Noordlschar- .woude 7.22, Heerhugowaard 7.30, Alkmaar 7.45 Aankomst den Haag H.S.M. 9.25, Rotterdam Maas 10.05. Terugreis. Vertrek Rotterdam Maas 19.21, den 'Haag H.S.M, 20.05, Aankomst Alkmaar 21.27, Heerhugowaard 21.41, Noordschaflwoude 21.50, Helder 22.30. Ligplaats van de boot tegenover het Maas station. Vertrek boot 10.15. ERNSTIG MOTORONGEVAL. Maandag omstreeks half vijf zijn op den Haag weg onder Voorschoten twee stukadoorspatroons uit Den Haag in volle vaart met een motorrijL wiel, hij het nemen van een bocht, eerst door een spiegelruit van een woning en vfervolgenb tegen een benzinetank op wielen gereden, meldt het „Volk' Het motorrijwiel geraakte tusschen- deze tank en een muur beklemd. De duorijder F. van Ilerk werd tegen den grond geslingerd. Hij bleek een zware hersenschudding, een been breuk en verschillende andere verwondingen te hebben opgeloopen. De bestuurder 'J. Smijliers geraakte tusschen dé tank en dén muur beklemd. Omstanders hebben hem uit zijn benarden toe stand bevrijd. Hij bleek eveneens een hersenschud ding, een gecompliceerde beenbreuk en andere kwetsuren te hebben opgeloopen. In zeer zorg?- wekkenden toestand zijn zij naar het diakonessen- huis te Leiden overgebracht. Het motorrijwiel, dat zwaar is beschadigd, is door de politie in beslag genomen, op vermoeden, dat de remmen niet in orde waren. was afgesloten voorg|oed. Toen hij sprak, klonk zijn stem ouder, ernstiger. Rosalie, wij hebben geen vjtn beiden vrien den. Ik ben nu net als jij, alleen dp dia wereld,' ik moet mijn leven van voren af aan beginnen. Zou je zou je niet denken, Mat "het 't bestle was als wij samen konden gaan, ver weg? De hand, die haar vasthield, was nu rustig; hij koos zijn woorden met overleg. Hij voeldle haar vingers trillen in zijö g'reepzij week ach teruit, voor zoover zijn greep dat toeliet. Wat bedoelt u vroeg zij; die woorden klon ken "hijgend en heescL- f'lu isterend. Roderick gunde zich niet den tijd te denken; hij was als bezeten door zijn plotselingen, 'hefti- gen impuls Trouw met mij,, en laten wij samen naar een vreemd, nieuw land gaan! HOOFDSTUK IV. 'Het was bijna middernacht, toen Roderick Bri ton de auto terugreed in de stallen van het 'groote donkere huis. De staljongen kwam hem tegemoet, slaperig en geeuwend. Hij 'keek nieuwsgierig naar zijn jongen meester; zijn gezicht was zoo rood en zijn oogeii hadden zoo'n vreemden glans. '«Morgens vertelde hij 'den stalmeester, dat Mr. Rorie dron ken van Alperton teruggekomen was. De stalmeester gaf hem een klap om zijn oorien. Jij zoudt al dronken thuiskomen, denk ik, als je ook maar half zooveel zorgen zoudt hebben als Mr. Rorie, zei hij. Het gebeurt niet lederen dag, dat een jonge" man een fortuin verliest. Neem "je tong een beetje in acht! .Maar het waren opwinding en een gevoel van ellende geweest, waardoor in Rorie's oogjen zoo'n glans en op zijn gezicht zoo veel kleur waren geweest. Het was hem alsof een nachtmierrie hem bekroop, toen hij van de stallen naar het groote huis terugkeerde. De bedienden 'waren allen al lang naar bed; één licht brandde laag in de hall; een grijze, kort- harige herdershond op de mat onder aan de trap hief zijn bop op en 'bromde toen de jonge "Briton de deur opende. Daarop kwam diet dier kwispel staartend naar hem toe. Roderick streek hem met een afwezigen blik liefkoozend over den kop, hij hield van dieren, en dat schenen zij: te merken. Soott stond naast hem en jankte zachtjes van vreugde". De jonge "Briton trok zijn schoenen uit en hing zijn overjas ophij duwde zijn koude nat te neus tegen de hand' van den "jongen baas als om diéns aandacht te trekken. Toen Rorie de trap opliep, kwam de hond hem na; hij bleef op de ondierste traden van die trap staan, teriwijl hij hem met zijn verstandige oogen naüeek. Roderic keek naar het dier. Koest jongenblijf liggen, Scott. Die aan- HET NOODWEER IN SAONE EN LOIRE, Blijkens nadere berichten over den ontzetten- dtnden storm, die Zondag-namiddag Charol- les en omgeving geteisterd heeft, is er voor 15 milliben frs. schade aangericht. De storm brak los omstreeks vier uur 's namiddags, en kele minuten later was heel het gebied één vernieling. 10 minuten lang werd het district met hagelsteenen en ij|sbrokken, waarvan er sommigen meer dan eein pond wogen, als het ware „bekogeld." Een groot aantal personen werd gewond. Verscheiden stuks vee ;n de weiden werden door de neervallende ijisstuk- ken gedood. In meerdere bedrijven werden zoo ernstige verwoestingen aan machinerieën aangericht, dat vermoedelijk duizenden arbei ders maanden lang werkloos zullen zijn. In de districten van Belmont en Devers zijn meer dan 10.000 boomen ontworteld. De algemeene oogstvooruitzichten in Sowjet-Rusland veroorzaken eenige bezorgd heid in Moskou, vooral in verband met het bericht uit verschillende deelen van het Wolga- gebied, waar de oogst volgens offici.eele rap porten absoluut onbevredigend is, aldus ver neemt de „Tel." uit Riga. Die tarweoogst is nog geringer dan de roglge-oogst en de totale opbrengst zal aanzienlijk minder zijn dan in 1926. In een lange redevoering, welke Rykof een paar dagen geleden te Moskou hield, heeft hij deze kwestie besproken. Hij geloofde, dat men het tekort van dit jaar zou kunnen goed maken met de reserves, die in 1926 zijn ge maakt. BOSCHBRANDiEN IN ZUIDhFRANKRIJK. Hevige boschbranden hebben gewoed in de Zee-Alpen van het Var-departement. Verschei dene dorpen werden geteisterd. Eén dorp moest worden ontruimd. De materieele schade is zeer groot. Er zijn geen. slachtoffers. Die; Parijscbe bladen melden, dat de brand op ver schillende plaatsen tegelijk is uitgebroken en dat een aantal telefoon- en telegraaflijnen is doorgesneden. Ook langs den spoorweg Bastia Ajaccio heeft een brand gewoed. EEN GEVAARLIJKE BERG. D.e Arbimo een berg bij Bellinzona in het kanton Tessino, waarvan de top reeds ver scheidene jaren in lichte beweging is, is meer werking gaain vertoornen, zoodat de regeering, mede naar aanleiding van een recent geolo gisch onderzoek, besloten heeft, dat een aan tal dorpen aan den voet van den berg ont ruimd moeten worden. De top van den berg, welke door een plateau van bijna 100.000 vier kante meter gevormd wordt is gevaarlijk on dermijnd. Langzaam aan schuift hij elk jaar een duim weg; dit jaar is echter de afstand vvr duim geweest, waardoor kloven en heu veltjes ontstaan en somtijds zware rotsblok-' ken loslaten en in het ravijm storten. De omliggende rotsmassa's begeven zich waartegen geen menschenwerk bestand is, en het geheele plateau zal in het dal storten. Met het oog op den ernst van den toestand wordt er in het geologisch rapport op aange drongen de eigenaars van landerijen aan den voet van den berg zoomede de spoorwegen in het kanton te waarschuwen. VANDALEN. Te Berlijn worden telkens weer standbeelden en monumenten met chemische stoffen over goten. Ditmaal is het bekende witmarmeren) standbeeld van generaal -Moltke op "het Plein hankelijkheid van het beest gaf hem een vreemd gevoel van dankbaarheid'! Hij had zioh er nóg) wel altijd op beroemd' meer vrienden 'te hebben dan hij 'wenschte. Boven aan de trap hing een levensgroot portret van zijn vader; het was kort geleden daar opge hangen de zwaarvargluldle lijst stak dopr haar glanzende nieuwheid sterk tegien de andere por tretten af. Roderick bleef staan. Hij lichtte den kandelaar, diien hij in zijtn hand had 'op,- zoodat het kleine flikkerende vlammetje spookachtige glanzen wierp op het gjrimmijge, geschilderde ge laat. Zooals hij daar stond, was de gelijkenis tus schen de beide mannen, vader en zoon, die. de oude Fergersou ook opg(emerkt had, wel heel sterk: strenge oogjen 'keken in 'strenge oogen beiden hard, bitter eri' zonder genade. Roderick begon onverschillig; te lachen. Hij had het gevoel, alsof de dopde wist, wat hij de laat ste paar uren gedaan had en "hij was blij blij, dat hij in staat geweest was, een flinken "klap tegen den familietrots te gaven. Hij had het gevoel, dat zij het allen wisten, die lange statige rij van voorvaderen, die nu op hem, den laatsten van bun geslaoht, neerzagen, met gdrimmige af keuring. Wper lachte hij onverschillig, toen hij den kandelaar liet zakken; hij blies het kleine vlammetje uit én ging in het donker verder naar boven. Blunt, de stijf-deftige 'huisknecht, bracht de koffie binnen, en trok zich naar het buffet terug, met een sphinxachtige uitdrukking lit de oogen. Rorie had den heelen nacht geen oog 'dicht gedaanzijn hoofd barsttehij had het .ge'voel als een man, die op een mooi,en lentemorgen ge wekt wordt door gouden zonnestralen, die op zijn gezicht schijnen en tot het besef komt, dat het de dag van zijn executie is! Hij dronk zijn kop koffie in één teug leeg en keek naar Blunt. Deze zag het raam uit met een eigenaardige, waakzame uitdrukking op zijjn gewoonlijk strak-» gezicht. Wat sta je daar zoo te koekeloeren, vroeg. Roderick geirriteerd. Blunt kwam naderbij,. In zijn toon klonk' beleedigende waardigheid. Sinds vanmörgen vroeg sluipt er een man om' het huis rond. Mr. Ro,rie. Ik heb hem( al eenmaal weggejaagd, maar ik zie hem nu juist weer door de heg gluren. Zijp manier van kijken staa,t mij niet aan, Mr. Rorie. - - Zeker een bedelaar. j Neen, dat dteink ik niet, mijlnheer. Ik ge loof niet, dat hij. een van die gewone bede-I laars is, die meestal hier voprbijjkomen. Hij is gebrekkig, Mr. Rorie. (Wordt vervolgd.)

Nieuwe Langedijker Courant | 1927 | | pagina 2