kan worden, dat de bestrating over de volle breedte wordt aangelegd. De heer Groen wil de gemeenteopzichter in deze raadplegen. Weth. Kroon acht zulks overbodig, daar in BVoek op Langend ijk hetzelfde geval zich heeft voorgedaan en is daar eene royale' straat aan gelegd. De heer Paarlberg vraagt af het niet moge lijk zou zijn, dat het bestuur in overweging werd gegeven de straat thans geheel te ver-, lengen. De voorzitter antwoordt, dat dit om finan- cieele reden niet mogelijk zal zijn, daar voor deze 100 Meter een bedrag is uitgetrokken, echter verdient het aanbeveling een dergelijk verzoek in het a.s. voorjaar te doen. Conform het voorstel wordt aldus besloten. f.'C*meenterekening over het dienst jaar 1926. Gewone dienst' Ontvangsten f74938.46, uitga van f71406.12, batig saldo f3532.34. .Le kapitaaldienst sluit in ontvangsten en uitga- ven op een bedrag van f 10.000. g. Ver'ies- en winstrekening van het gasbe drijf over het jaar 1926. Het. winstcijfer bedraagt f 303.671/2- Idem van het eleclriciteitsbedirijf '26. liet winstcijfer bedraagt f 4793.73. i. hekening van het Burglerlijk Armbestuur over 1926. Ontvangsten f 5597.33, uitgaven f 6305.651/9, nadeelig saldo f 708.321/2- Ais leden der commissie van onderzoek wor den aangewezen de raadsleden, uitgezonderd de beide wethouders. Op Dinsdag 30 Augustus des avonds 8 uur zullen de leden hiertoe bijeen ko men. 4. Voorstellen van Burgemeester en Wethou ders: 1. Wijziging van de verordening op de heffing van leges ter secretarie. De voorzitter deelt mede, dat door Ged. Sta ten bezwaren zijn gemaakt tegen artikel 3 der verordening, betreffende het, opmaken van hu- welijksacten buiten het raadhuis, waarvoor een bedrag is verschuldigd van f 2.50. Daar <iit ar tikel in strijd is met het Koninklijk besluit van 1897, geven Ged. Staten den Baad in overweging dit artikel te wijzigen ep gleene kosben in rekening te breugen. Conform het voorstel wordt aldus besloten. 2. Afwijzend prae-advies op het adres van het R.K. Parochiaal kerkbestuur te Noordscharwou- de om subside voor de paroichiale bewaar- en fröbelschool. De voorzitter zegt, waar het hier betreft een school voor jeugdige kinderen (3—6 jaar), lie cp weg naar school langs den zeer drukken verkeers weg aan allerlei gevaren blootstaan, B. en W. het niet in het belang der Kathiolieken achten, dit verzoek te steunen. Em waar de gemeente al reeds zeer veel is opgelegd ten behoeve van het onderwijs, wordt afwijzend geadviseerd. Betrof het ceh tor een school in de geipeente, dan zou den B. en W, zeker het belang voor oaffen houdjpn. Gezien de groote afstand, die de kinderen hebben af te leggen, en de gevaren hieraan vferboncfen, ziju B. en W. van meening eene 'duscflanigte ver antwoordelijkheid niet op zich te mogen nemen. De heer Groen zegt, dat ondianks de groote af stand, de ou Iers er toch ten zeerste voor zijn, gezien het groote aantal kinderen. Indien de ouders geen bezwaren hebben, dan is de verant woordelijkheid, volgens spr., van den Raad af. Mocht de gevraagde subsidie te hoog zijn, wel licht is de Raad dan genegen een 'kleiner bedrag te subsidieeren. De heer Bakker kan zich zeer goed vereehigjen met liet voorstel van B. en W. Ook spr. acht de afstand te groot en vindt het voor 'de kinderen beter, dat zij niet zoo jong reeds naar school gaan, doch dat zij in de vrije natuur blijven. Het ze vende leerjaar acht spr. van practischer nut dan do bewaarschool. Spr. zegt, dat deze scholen goed zijn voor ie groote steden, waar de gezinnen op bekrompen wijze op kleine bovenhuizen leven en dikwijls de moeder uit werken gaat; op het plat teland zijn de bewaarscholen overbodig. Spr. meent ook, dat R.K. dezelfde idee zijn toegedaan, daar zij "in Zuidscharwoude "blij waren de op richting van zulk een school te hebben tegenge houden De heer Paarlberg sluit zich geheel aan hij den vorigen spreker. De voorzitter zegt, dat in het prae-advies niet gezien moet worden, dat D. en W. de bewaar school geen goed hart toedragen. Integendleel. Z.A. juicht deze school toe, daar de kinderen orde leeren en eenige ontwikkeling reeds wordt bijgebracht. Spr. meent een slechte daad' te ver richten door subsidie te verleenen, waardoor wel licht meerdere kinderen naar die school zullen gaan en dus een grooter aantal bloot staan aan het gevaar langis den weg. Indien in de gemeente een dergelijke school zou worden opgericht, van welke organisatie ook, zeker zouden B. en W. alle steun verleenen. De heer Groen is van meening, dat het glovaar voor de kinderen veel grooter is, wanneer zij den geheelen dag langs den weg spelen. Wat be treft de opmerking van den heer Bakker ovter ■la vrije natuur, merkt spreker op, dat. op de speelplaats een groote bak mét zand is en een gedeelte der plaats overkapt is, zoadat de kimdjeren naar hartelust in de buitenlucht kunnen spelen, tevens zijn ze daar veilig. Spr. begrijipt niet dat voor het ziekenhuis een zoo groote subsidie is toegestaan, terwijl hiervan door een enkeling per jaar gebruik wordt gemaakt, doch hier geldt het een dertigtal kinderen. D? hoer de Boer merkt op, dat hoe zuidjelijker men op den Langen dijk komt, hoe drukker het verkeer wordt. Willen de ouders de kinderen naar de bewaarschool sturen, dan hebben zij zelf die verantwoording te dragen. Spr. wenscht er niet aan mede te werken. De voorz. zegt, dat indien de kinderen naar school gaan, zijn zij verplicht langs dien drukken weg te gaan, blijven zij bij huis, zoo staan ze toch altijd onder toezicht der ouders. Z.A. verzekert nogmaals ,dat van welke richting ook, een be waarschool in de gemeente opgericht zou wor den, zal een eventueel verzoek om subsidie steeds gunstig ontvangen worden. .Weth. Kostelijk verklaart tegenstander te zijn van de bewaarschool, daar spr. deze voor liet platteland overbodig acht en merkt op, dat de moeste kinderen, als ze thuis zijn, toch binnen de hekken blijven. Hierna worden de discussies gesloten en wordt het voorstel van B. en W. in stemming gebracht en aangenomen met 61 stem, tegen stemde de heer Groen. 3. Gunstig prae-advies op het adres va.n de stichting „R. K. Lyceum'' te Alkmaar om sub sidie. Door bet R. K. Lyceum te Alkmaar is een ver zoek ingediend om f 150 subsidie voor iedere leer ling uit de gemeente, die dat Lyceum bezoekt. Dtt voorz. zegt, dat. B. en W;. het verzoeJk ob jectief en neutraal hebben bezien. Gelet op de wet op het middelbaar onderwijs, waarbij be paald is .dat voor iederen leerling f 300 moet; worden bijgedragen, achten B. en W. liet ver zoek zeer billijk, daar voor openbaar H.B.S. en Gymnasium doos- alle gezindten moet. worden bij gedragen. VoJgens Z.A. is het vanzelfsprekend', dat de Katholieken prijs stellen op een eigen onderwijsinstituut. Voor "de gemeente is het te vens een voordeel, want voor ieder R.K. kind moet thans f 300 betaald wlorden. ter1 wijl bij de totstandkoming van het Lyceum dit slechts f150 bedraagt. B. en W. stellen voor goedgunstig op het verzoek te beschikken, echter de bepaling er aan te verbinden, dat de subsidie tot weder opzegging Wordt toegestaan. De heer Paarlberg betoogt dat door de stich ting der Bijzondere Scholen 'het onderwijs der Openbare scholen veel duurder is geworden. Door de splitsing van het Middelbaar onderwijs, zal ook dit veel duurder worden en zal de bijdrage van f 300 ook verhoogd moeten worden. Voor den tuinbouwnursus werd- destijds voor het ver leenen der subsidie, de vraag gestel d_ of deze voor iedereeu toegankelijk wias, eveneens voor de geitenfokkerij of de bok voor een ieder disponi bel was. Spr. wil hiermee aantoonen, dat als B. en W, een zekere lijn volgen, die vraag toen geheel overbodig was, indien thans subsidie wordt verleend. Volgens spr. wordt thans van het inge nomen standpunt afgeweken. De heer de Boer is het eens met den vorigen spreker. Be bijdrage van f300 is wettelijk ver plicht, doch wordt ongaarne gevoteerd. Deze bijL drago is echter geen wet, doch geheel vrije wil. Een reden te fneer, om geen subsidie te verleenen. Weth. Kroon acht toekenning zeer billijk, daar voor H.B.S. eveneens door de Katholieken wordt, bijgedragen. De beer Groen meent, dat de heer Paarlberg, door afwijzend te beschikken, de Kath. kinderen wil dwingen de neutrale scholen te bezoeken ten koste der gemeente. Spr. stelt de vraag:, of het geen voordeel was, dat de Katholieken, die zelf scholen oprichtten, destijds alles zelf moes ten betalen. Was dat soms geen duur onderwijs? Of de wettelijke subsidies verhoogd zullen wor den, dat moet afgewacht worden. Do heer Bakker zegt, uit de verschillende ver slagen te hebbén gelezen, dat men over het alge meen tegen de verplichte bijdrage is, waaronder ook de Katholieken. Dat. de heer Groen tegen het neutraal ziekenhuis is, kan spr. zeer goed begrij pen, daar een ieder voor zijn belang opkomt, doch de lieer Green heeft destijds de opmerking ge maakt, dat het St. Elisabeths ziekenhuis voor een ieder toegankelijk is. Laat dit dan ook thans gelden en laat een ieder, die apart onderwijs wenscht, zulks zelf betalen. Spr. ziet in, dat het nu denzelfden kant zal uitgaan, zooals het met de scholen is gegiaan, waar men thans gekomen is aan éénmansschooltjes en assistenten. Het on derwijs zal worden versplinterd en schade lijden. Het is spr. opgevallen, dat de régeerlng, die al jarenlaug rechts, de verbrokkeling ervan voor zien heeft en het Bijz. Hooger onderwijs niet in ds wet betrokken heeft. De voorz. dringt er op aan, de zaak van een neutraal standpunt te bezien en de politiek er buiten te laten. De heeren moeten 'niet vergeten, dat zij voor de geheele gemeente de belangen hebben te behartigen. Indien dus een verzoek van een gedeelte der gemeente komt, heeft men zulks te respecteeren. Het geldt hier geen veroor deeling van de openbare inrichtingen. Het request der Katholieken getuigt, dat de oprichting ab soluut niet uit politiek standpunt geschiedt. Eerst daags moet weer voor twee leerlingten van Protes- tantsehe ouders 2 maal f 300 is f 600 worden bij gedragen, hetwelk evengoed door de Katholieken moet worden opgebracht, B. en W. meenen, dat zij door het prae-advies een zeer neutraal standpunt innemen. Dat B. en W-, volgens den heer Paarlberg, van hun stand punt afwijken, is niet juist, daar er nog geen be sluit is genomen. B. en W. geven alleen een richt snoer aan. De heer Paarlberg is van meening, Rat het standpunt, dat elk raadslid voor de belangen deir geheele gemeente dienjt op| te ko men, juist is, wanneer het onderwijs voor een ieder openstaat. Spr- heeft met belangstel ling de lezing van Dr. Muller gevolgd, waarin naar voren werd gebracht het onderwijs gehfeel katholiek te maken door katholieke onderwijzers te plaatsen op de openbare scholen. 'Wel worden "de kinderen niet slecht door het openbaar on derwijs, doch er zijn fimilies bekend, waar slacht offers zijn van dit onderwijs. Spr. meent dat met zulke uitlatingen van een persoon als Dr. Muller voor oogen, de politiek van spreker in gedrang komt. De heer P. Kroon verklaart tegen het verzoek te zijn, daar spreker eveneens tegen de wettelijke f300 is. De voorz. zegt, dat de heer Paarlberg voorstan der van het openbaar onderwijs is, dezelfde opinie is echter B. en W. toegedaan, doch waar blijft tenslotte de verdediging van 'het openbaar onder wijs, als men zooals de vorige spr. tegen de wette lijke bijdrage is> want dan is men ook tegen het openhaar onderwijs. Wat betreft de uitlatingen van Dr. Muller, is Z.A. van meening, dat bij alle richtingen individueele personen zijn, lie zich wel eens fanatiek uitlaten. Ds heer Bakker zegt tegen het voorstel te zijn als voorstander van de verplichte neutrale Staats school. Voorheen bezochten de R. K. de neutrale hoogere scholen, spr. betwijfelt of de groote kop stukken der Kath. partij, die toch ook die scho len hebben bezocht, niet goed gevormd zijn. De heer Groen zegt, dat de heer Paarlberg weinig belangstelling betoont voor de katholie ken. Spr. zegt, dat de heer Paarlberg zich eens een andermans standpunt moet indenken, zich eens op eens andermans plaats moet stellen. Hét gaat toch niet aan, dat allen steeds met hem meegaan. De voorz. acht dit. punt thans voldoende be sproken en sluit de discussies en stelt voor tot stemming over te gaan. Het voorstel wordt hierna verworpen met 34 stemmen. De heeren P. Kroon, C. Paarlberg, H. Bakker en J. de Boer stemden tegen. 4. Toekenning van een gratificatie aan den rijksveldwachter brig. tit. S. P. Rood en den volontair ter secretarie P. Spanjaart. De voorz. deelt mede, dat door den rijksveld wachter de functie van gemeente-veldwachter en bode van 15 Juni tot 1 Augustus is Waarglenoman. 15. en W. stellen voor hiervoor eene gratificatie toe, te kennen van f 60 en aan den heer Spanjaart een bedrag van f20 voor verricht bodewerk. Aklns wordt met algemeene stemmen besloten. 5. Voorstel van de leden van den Raad, C. Paarlberg en H. Bakker, om aan de commissie der licht bedrijven voor te stellen de desbetref fende art. in de gemeenschappelijke regeling van het gas- en het eleciriciteitsbedrijf zoodanig te wijzigen, dat het uitkeeren van winsten uit de bedrijven absoluut uitgesloten is en op dit be sluit adhaesie te verzoeken van de Raden van Noordscharwou'de, Zuidscharwoude Broek op L. en St. Pancras, opdat de commissie bij de behande ling weet, hoe de betrokken gemeenteraden hier over denken'. De voorz. zegt, dat dit schrijven enkele dagen in B. en W. terloops is besproken, echter onthou den zij zi.ch van prae-advies, doch stellen een ieder in de gelegenheid zijne gedachte hieromtrent te uiten. De heer Paarlberg merkt op, dat de "Raad tegen de winstverdeeling was, zooals deze 'is ge schied. Spr. wenscht eene wijziging in de veror dening aan te brengen, waardoor 'de commissi? van Beheer geen gelegenheid heeft een dusdanig voorstel der winstverdeeling naar voren te bren- gen. Weth. Kroon verklaart zich niet te kunnen ver eenigen met het voorstel en geeft in overweging het niet aan le nemen. Volgens spr. zijn 'de prijzen van het licht, in verhouding met andere plaatsen, niet hoog en kan dus over eene winst' als thans gemaakt, vrijelijk worden beschikt. De heer P. Kroon acht het. wenschelijker geld in kas t? houden voor eventueele schade. Vol gens spr. is het niet denkbeeldig), dat ook deze streek wel eens geteisterd kan worden door wind- hoe zen. Ook de heer Bakker is voor het stichten van een reservefonds. Weth. Kostelijk is tegen het voorstel daar, hij het niet raadzaam acht zich geheel te bin den. De voorzitter acht het voorstel op zijn zachtst uitgedrukt, zeer onvoorzichtig, ofschoon Z.A. voorstander is, dat eventueele winsten ten goedie der bedrijven moeten komen. Indien echter dit voorstel wordt aangenomen, zal nim-. mer eenige uitkeering kunnen plaats hebben. De mogelijkheid bestaat toch, dat,de tarieven op zulk ©en laagte komen, dat men op, zeker oogenblik zal zeggen, nu zijjn de prijzen laag genoeg. Z.A. geeft de voorstellers in over weging het voorstel te wijzigen in dien zin, dat geene uitkeering zal geschieden, zoolang de tariever; de toets der kritiek niet kunnen door staan. Het voorstel in den huidigen vorm heeft geen kans van slagen. De heer Paarlberg merkt op, dat de prijzen niet laag genoeg kunnen worden. Het stre ven is toch, dat de kostende prijs berekend wordt. - De heer Groen vraagt of de gemeenten bij do oplichting steun hebben verleend? Zoo ja, of de renten steeds door de bsdrijven zijn be taald of dat de gemeenten we leen s te kort zijn gekomen. De voorzitter zegt dat leeningen gesloten' zijn. Voor het andere antwoordt Z.A. de quin- tessens der vragen niet te begrijpen, daar deze er toch geheel buitenstaan. De heeren Bakker en Paarlberg zijn, ge hoord de besprekingen bereid bet voorstel te wijzigen, en wel als volgt, dat niet eerder tot uitkeering van winst wordt overgegaan, zoolang niet vaststaat, dat de tarieven zoodanig zijn vastgesteld, dat zij tegenover de andere bedre ven in dein lande de toets der kritiek kunnew doorstaan. Dit voorstel wordt hierna aangenomen met 6—1 stem. Tegen stemde de heer P. Kostelijk. Punt 6. Voorstel van de Commissie van Beheer der Licht bedrijven om de gemeenten Koedijk, St. Pancras van gas te voorzien. Z.A. deelt mede, dat hiervoor ©ene leiding gelegd zal worden vanaf den gashouder te St. Pancras tot over den overweg der spoor, waardoor 135 perceelen aangesloten kunnen worden. Bereids hebben 110 inwoners zich reeds opgegeven, en wiel 20 voor gewoon en 90 voor muntgas. De kosten zijn geraamd op 15.500. In ver band met ingekomen prijsopgaven kan reeds met zekerheid worden medegedeeld, ilat de kosten beneden de f 155000.— zullen zijp. De baten uit dit meerde gasverbruik zullen f1500 bedragen. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. Punt 7. Benoeming van een gevolmachtigde voor de gemeente Met algemeene stemman wordt de voorzitter als zoodanig benoemd. Rondvraag. De hoer Groen vraagt voorziening van de bestrating der Spoorstraat, waar zich voor de woning van den lieer Nap een groote kuil bevindt naast bet bestrate gedeeltte, welke ge durig vol water staat. De voorzitter zegt toe, het gemeentebestuur van Noordscharwoude hierop te zullen wijzen. De heer Paarlberg verzoekt den voorzitter antwoord op de schriftelijk ingediende vragen, gesteld door spreker en den heer Bakker. Deze vragen luiden als volgt le Is het waar, dat op een verzoek van het Langedijjker Drankweer-Comité, om een emaille propagandabord, aan te mogen brengen aan de sluiswachterswoning, afwijzend is be schikt? 2e. Zoo ja, welke motieven hebban B. en W. er toe geleid om op dat schriftelijk verzoek afwijzend te beschikken? 3e. Is het B. en W. bekend, dat de gastoe- voer aan het Noord eind dezer gemeente meer malen nog niet is zooals die wezen moet ien 'dat door meerderen als de vermoedelijke reden wordt opgegeven, dat de zinkbuis bij de sluis in zoodanigen staat verkeert reeds langen tijd, dat het daarin komende water de gastoevojer belemmert? 4e. Zijn B. en W. bereid in den vervolge de leden van den gemeenteraad kennis te geven, wanneer exersitie van de plaatselijke brand weer plaats heeft? De voorzitter antwoordt wat bettreft de eer ste vraag, dat B. en W'. gemeend hebben af-, wijzend te moeten beschikken, daar den pach ter door B. en W. toestemming is verleend om alcoholhoudende dranken, andere dan ster ke drank, in datzelfde perceel te verkoopen. Volgens B. en W. schept het eene eigen aardige verhouding, indien binnenshuis tor- stemming is voor het schenken van dergelijke dranken en buitenshuis eene reclame voor ont houding prijkt. De heer Paarlberg zegt dat de Min. van Waterstaat de gelegenheid beeft opengesteld om de borden te plaatsen op openbare ge bouwen, gelegen aan vaarwaters. De propaganda met deze borden is met steun der provincie tot stand gekomen en terwijl B!. en W. niet tegen de drankbestrijding zijn. is toch afwijzend beschikt. Spreker had liever een andier antwoord ge zien, b.v. dat in overleg kan worden getreden met den pachter. De voorzitter merkt op, dat het comité op nieuw een verzoek; doch dan in anderen vorm, kan indienen. Ook bestaat de mogelijkheid de borden aan de brug te bevestigen of op andere wjjze waardoor zij evengoed leesbaar zijn voor de schippers, voor wie hoofdzakelijk deze pro paganda bedoeld is. De beer Paarlberg wenscht nog een vraag te stellen, welke wel sterk is gezegd, maar niet sterk is bedoeld en wel: „Hebben B. en W. het recht afwijzend te beschikken? Z.A. antwoordt, dat dit recht geldt, indien er niet gekramd of gespijkerd wordt. De heer Paarlberg vraagt of er toestemming is gegeven voor de reclameborden, die zich reeds aan de woning bevinden? De voorzitter zegt hiermede niet bekend te zijn. Vraag 3. Z.A. zegt, dat zoowel bij B. en W. als bij de directie nog nimmer klachten zijn verno men en acht het zeer vreeimd, dat die be woners een raadslid in de armen nemenHet zou toch de aangewezen weg zijn, zich te ver voegen bij den burgemeester hunner gemeente. Spreker begrijpt zulk een handelswijze- niet. Namens den directeur der LichtbedrijVen deelt spreker méde, dat de zinkbuis in volko men goede staat is, de oorzaak moet dus een andere zijn. De heer Paarlberg zegt, dat de menschen niet meer willen klagen, ze zijp uitgeklaagd. Wel is de directie er meerdere malen geweest, echter er trad geene verbetering in. De bewo ners gebruiken daarom geen gas meer, doch nemen' petroleum. De voorzitter hoopt, dat de heer Paarlberg zulks met bewijzen kan staven' daar dit éèn rechtstreeksche aanklacht is, die wel degelijk onderzocht moet worden, daar het bedrijf hier van schade ondervindt. Spreker verzoekt den heer Paarlberg op zich te nemen, dat een schriftelijke klacht der bewoners bij den bur gemeester zal worden ingediend. De heer Paarlberg zegt toe, hiervoor te zul len zorgdragen. Betreffende de vierde vraag deelt Z.A. mede, dat geeu excercitie heeft plaats gehad, echter wel een z.g-. droge inspectie. Gelijktijdig- is er brand - raad gehouden en waren de officieren van het korps zoo vriendelijk de capaciteit der pompen, voor den voorz. te demonstreeren en werd gedu rende een paar minuten water gegeven. Z.A. voegt er aan toq, dat volgens de gemeente wet het toezicht op brandweer en bluschmidide- len uitsluitend tot de competentie behoort van B. en W., doch Z.A. zegt toe, bij eventueele exeercities de raadsleden, die er prijs op stelten hierbij tegenwoordig te zijn, tijdig te verwittigen. De heer Paailberg dankt hierop den voorzitter voor de antwoorden. De voorz hoept dat de leden in de toekomst dezelfde gedragslijn zullen volgien als de heeren Paarlberg en Bakker, die eenige dagen van tevo ren de vragen schriftelijk hebben ingediend, waardoor B. en W.. in de gelegenheid worden ge steld, de zaken te bespreken. De heer Paarlberg zegft, 'hiertoe to zijn geko men uit dankbaarheid voor de uitvoerige toe lichtingen, welke Z.A. steeds gedurende zijn voor zitterschap, verstrekt. Spr. is voornemens deze gedragslijn te blijlven volgen. De heer Bakker verzoekt, indien zulks geen schade toebrengt aan het onderwijs, de vacantie der scholen vroeger te stellen, waardoor deze meer in den zomer plaats vindt, thans gelijkt het meer eene herfstvacantie. De voorz. antwoordt, dat ook dit punt reeds ter sprake is gekomen bij eene besproking met het Hoofd der School. In verband met het zevenirlo leerjaar zullen verschillende wijzigingen aange bracht moeten worden. Hierna deelt de voorz. mede, dat dit zeer waar schijnlijk de laatste vergadering is van den bijna afgestorven raad. De uitslag der stembus is dik wijls zeer wreed, hier echter zijn geen slacht offers gevallen. Echter de heer P. Kroon 'heeft gemeend, vrij willig tc moeten aftreden. De reden hiervan ts aan den Raad niet bekend en hij zal hierop ook niet aandringen. Z.A. zegt vervolgens tot den heer P. Kroon, dat hij zich steeds heeft doen kennen als een persoon, wars van veel woorden, hij was geen spreker. Evenwel heeft hij de belangen over de geheele linie behartigd en laat den indruk achter, sleeds ernstig gestreefd te hebben de ge meente naar beste weten te dienen. Z.A. hoopt, dat de heer Kroon, waar everitueel nog een een beroep op hem gedaan zal worden, hij steeds bereid zal zijn. "Waar hij als vriend thans scheidt, hoopt Z.A., dat hij vriend zal blijven. De heer Kroon dankt den voorzitter voor de gesproken woorden en zegt steeds zeer aangenaam onder voorzitters leiding te hebben gewerkt aan de gemeentebelangen. Spr. hoopt, dat Z.A. nog vele jaren burgemeester dezer gemeente zal zijn. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de voorz, onder dank voor de aangename besprekingen en samenwerking de vergadering. (In ons extra nummer stond voor den naam P. Kroon abusievelijk Jb. de Boer. Deze fout wordt hierbij hersteld).

Nieuwe Langedijker Courant | 1927 | | pagina 4