Baad Noordsoharwonde UIT DEN OMTREK "SPORT EN WEDSTRIJDEN" Nieuwstijdingen is inderdaad merkwaardig gering, zöó gering, dat men hier niet alleen aan de uitwerking van ver schillende hygiënische maatregelen, waarvan de aanleg der -waterleiding; stellig èen der meest Werkzame is, zal moeten denken, maar ook wel aan andere' toevallige gunstig 'gewerkt böhben- •do omstandigheden. Hoewel als regel een belangrijk lager aantai gevallen per 100.000 inwoners dan eertijds wel blijvend zal zijn, bewijzen die graphieken, af komstig uit gemeenten, die in het bezit eener goede waterleiding werden gesteld, dat ook in de op een lager niveau geplaatste lijnen schomme lingen voorkomen. Op een rijzing van het in 1926 bereikte, aantal dient men dus voorbereid te zijn. Omtrent het aantal aangesloten gemeenten tref feu wü de volgende gegevens aan: Noordnolland telt 129 gemeente o waarvan op de eilanden 5 en dus op liet vaste laud 124 Daarvau zorgen voor zich zelf 18 Het verzorgingsgebied van het P. W.N. kan zich dus uitstrekken over geheel 104 Daarvan waren op 31 December 1926 aangesloten of kwamen eer lang in aanmerking v. aansluiting 100 zoodat op 1 Januari 1927 te voor zien blijven tezamen 4 De financieele resultaten, die het Bedrijf op levert, geven, blijkens de bij[g(evoegde af- drukken van de Exploitatie- en de Verlies- en Winst-Rekening, alsmede van de Balans, alle reden tot tevredenheid. Behalve de gewone bedrijfslasten, konden rente en afschrijvingen (deze laatste naar het aannuïtei- tenstelsel berekend) worden opgebracht, terwijl nog, nadat het noodige was terzijde gelegd voor extra-afschrijving van buiten gebruik gestelde activa en van bij de conversie der leeningen ge maakte zegelkosten, gereserveerd kon worden voor vernieuwing van brandkranen en voor pensioenen en premiën, waarna nog een bedrag van rond) f96.000, aan de exploitatie-reserve kon worden toegevoegd. Deze is daarmede tot een bedrag van rond f 223.000, opgevoerd. Het verbruik of opgepompte hoeveelheden wa ter bedroeg in '1926 2.874 905 M3.. in 1925 2.664.490 M3. Het aantal afsluiters eu brandkranen bedroeg op 31 Dec. 1926 te Alkmaar enz: Afsluiters. Brandkranen. Alkmaar 145 279 Broek op Langendijk 21 6 Harenkarspel 17 5 Heerhugowaard 66 9 Koedijk 22 12 Nieuwe Niedorp 11 13 Oude Niedorp 11 7 Oudkarspel 10 2 üudorp 17 11 Schagen 49 24 Noordseharwoude 13 4 Zuidscharwoude 8 17 Schoorl "24 24 Sint Maarten 23 3 Sint Paneras 16 16 Warmenhuizen 23 20 JVinkel '21 25 IJet -aantal abonnementen: 31 Dec. 1925 31 Dec. '26 Alkmaar 6.850 x 6.984 Broek op Langendijk 544 554 Har en karspel 393 419 Koedijk 320 357 Nieuwe Niedorp 195 260 Oude Niedorp 208 223 Oudkarspel 427 432 Ou dorp 154 233 Schagen 780 837 Noordscharwüude 446 463 Z uidscharwoude 422 '428 Sehoorl 337 425 Sint Maarten 243 266 Sint Pancras 33 127 |W armenhuizen 366 395 [Winkel 265 351 Zijpe 627 669 Plaatselijk Hieiaws BROEK OP LANGENDIJK. p-i. J H. Donner, overgekomen van de Geref. Kérk van Molenaarsgraaf, werd Zondagmorgen j.l in de Geref. Kerk door Prof. Honig van Kampen in den Dierist des Woords bevestgd. Tot tekst wais gekozen: i Cor. 4, vers 1 en, 2 „Alzoo houde ons een ieder niensch als dienaars van Christus en uit- deeiers der verborgenheden Gods. En voorts wordt in de uitdeelers vereischt, dait elk getrouw bevon den worde," terwijl Ds. Donner des middags een int'rëeprédi'katie hield ové'r Jesaja 62:1 ie ged.: „om S;ons wil zal ik niet 'zwijgen en om jeruzalems wil zal ik niat stil zijn," terwyl Z. Eerww ahn hét einde zij'nèr predikatie toespraken riéhtfétèt zijn bevestiger, de onderscheidene kerkelijke colleges, en vereenigingen in de gemeente en in den omtrek £n tot Burgemeester en Wethouders dezer gemeen te. Z Eerw. werd aan het einde nog toegesproken jdoor een der ouderlingen en hem de zegenbede van Tsalm 134 toegezongen. ZUIDSCHARWOUDiE, Maandagavond werden alhier spuitdemonstraties gehouden door de plaatselijke brandweer. Tegen woordig waren o.m. de Burgemeester en de beide (Wethouders, de Gemeentesecretaris en een verte- genwoordiegr van het Provinciaal Waterleidingbedr. De brandspuit heeft nu afgedaan, daar door de geheele gemeente, tot zelfs op het Kerkepad, brandkranen zijn aangebracht. Een der brandkranen op het zuideinde werd het eerst geprobeerd. Vervolgens werd op heit woonhuis van den heer S. de Boer Kz. een proef genomen met het leggen van kleeden ingeval van brand in het belendende perceel. Deze demonstra tie geschiedde heel gemoedelijk, ver vaft vlug zelfs en werd 'tenslotte maar gestaakt omdat het niet erg vlotte. De brandkraan op het Kerkepad werd het laatst geprobeerd. Dat demonstraties af en toe noodzakelijk zijn, bewees het feit, dat de nieuw aangeschafte slangen nabij de koppelingstukken lekkage te zien gaven. Wij twijfelen er niet aan of dit zal wél spoedig ondervangen worden. Voor de demonstraties was ook van de zijde van het pu bliek en niet te vergeten van de jeugd, groote belangstelling. Het mooie 'weer werkte uitstekend méde tot het góede slagen van de demonstratie. EEN JUBILEUM. Pen i jen September a.s. 2al het 25 jaar ge- leden zijn, dat de heer W. v. d. Stok Stationschef te Noordscharwoude (Station), als arbeider, te Hel der in dienst kwam bij de Nederlandsche Spoorweg gen. De heer W. v. d. Stok is geen onbekendej daar hij eenige jaren geleden assistent was te Br.' op Langendijk. Het zal hem dan ook zeker niet aan belangstelling ontbreken. (Verbeterd bericht. NEDu KüLFi'OND. Bie iweiMrijdJ to Lopik. De sociëteit „Vriendenkring" te Noortfechar- wioude, koos als korpskolvers de heeren T. Koste lijk. P. Langedijk Cz. en J. Timmerman. Als plaatsvervangers de heeren G. Langtedijk, A. Groot Nz. en C. Kuiper. Als afgevaardigden naar de algemeene verga dering werden benoemd de heeren T. Kostelijk en J .Timmerman. OUDiE NIEDURP. P. H. Winkel is alsnog voor .goed vrijgesteld' Wegens broederdieust voor den dienstplicht, lich ting 1928. SINT PANCRAS. Maandagavond waren wij in de gelegenheid de opening bij te wonen van het nieuwe vereenigirfgs- •jokaal van de Ned. Herv. Kerk. Uitgenoodigd tot deze opening waren de besturen dér verschillende vereenigingen op Christelijken grondslag, benevens B. en W. Tevens waren aanwezig de aannemers, van he^ getjpuw, welke bij deze gelegenheid den dank hadden te aanvaarden voor de nette uitvoe ring var. het hun opgedragene. Het gebouw kan werkelijk een sieraad worden genoemd. Uitmuntend door eenvoud en aantrekkelijkheid waartoe voor al het schilderewrk, uitgevoerd in blauw violet en beige kleur heeft bijgedragen. Benevens een- mooie vergaderruimte is nog gezorgd voor een 4- tal ingebouwde kasten ter berging van het archief der vereenigingen. De officieele opening vond plaats met het zingen van Psalm 68:10, waarna Ds. Jel- lema voorging in gemeenschappelijk gebed. Het openingswoord, door dezen uitgesproken, werd ont leend aan 1 Kon. 8:2230. Naast een welkom na mens kerkvoogden en notabelen werd dank gé bracht aan allen die aan de totstandkoming hadden meegewerkt. Hierna verkreeg de bijeenkomst een meer intiem feestelijk karakter, waarna nog door enkele aanwezigen namens corporaties het woord verd gevoerd. Met den gewonen avondzang Psalm 180:1 werd de bijeenkomst gesloten. SINT PANCRAS. De heer A. F. Blok had het genoegen, dat twee zijner leerlingen, welke per correspondentie les kregen, slaagden voor de actie nijverheidsonder wijs, hetwelk de vorige week te 's-Gravenhage ge houden werd. SINT PANCRAS. Op de bloemenkeuring van 29 Augustus, uitgaande van de Algemeene Vereeniging van Bloembollencultuur te Haarlem, behaalde onze plaatsgenoot, de heer J. Groen, een getuigschrift •van verdienste voor twee door hem ge-, kweekte dahlia's ALKMAARSCHE KERMIS Schouwburgzaal „Het Gulden Vlies" vain diea Hieer W. MOOY, Chaorstraat. De baas zoekt 'n vrouw. Zonder iets te willen afdingen op de andere Alkmaarsche Kermis gienietelijkheden, kunnen we toch met redenen van wetenschap dec re toe ren, 'dat het bijwonen van een door het Nieuwe: Nederlandsche Tooneel gegeven voorstelling een avond garandeert van intens en beschaafd Kermisgenoegen. Het N. N. T. is samenge steld uit ras artisten, zöoals 'n Saalborn, "n Toumiaire, 'n v. Praag, Julia dé Gruyter, An na Sayblairolles en anderen en wat zij in hun voortreffelijk samengesteld repertoire prestee- ren, verdient de belangstelling van ieder lief hebber van mooi en hoogstaand toomeelspel. We woonden Zondag 'n opvoering bij van ,De baas zoekt 'n Vrouw", 'n geestig blijspel van engelschen oorsprong, waarin nagejnoeg alle leden van het gezelschap volop gelegen heid kregen hun talenten te demonstreeren. De toonee'.en waren schitterend van aankleeding spel en samenspel voortreffellijk, de dialogen frisch en levendig. Er is gelachen om de goed gezegde rake engélsche humor.. Resumeerend kunnen wij <bun ook onder eede verklaren, dat een avond In' het Gulden Vlies den bezoekers kunstgenot en ontspanning biedt. NIEUWE N IE DORP. Onder begunstiging van uitstekend weer en een goede belangstelling van het publiek, had den Zondagmiddag die seriewedstrijden plaats., uitgeschreven door de vereen. „N. Niedorp." De eérsteiontmoeting- is ttlssehen Sla plaatse lijke cüab ieh eeix Hollandia^combv van Hoorn. De strijd is nog geen 2 miin. oud als Hollan- dia, door middel van een pinalty, reeds dé leiding neemt. Nja ieie|n.igie|n tijd zorgt de N. V.V. midvoor echter voor den gelijkmaker terwijl voor de rust die stand nog op 3—1 wordt ge bracht. Na de omwisseling echter demonstree ren de Hoornschen een mooi combinatiespel en smaken het genoegen den stand wederom op gelijken voet te brengen. Ja, het gelukt hen zelfs nog de leiding te nemen. Dan pakken de N.V.V.'ers nog eens terdege aan, maar het is te laat, en onder hevige spanning verstrijken de laatste minuten, zoodat Hollandia nog mei, een onverwachte overwinning uit den strijd kwam. De tweede ontmoeting gaat tusschen D.T.S, 1 van Oudkarspel en Sparta 1 van Schagen. D.T.S. is volledig, terwijl Sparta een viertal invallers heeft. Voor de rust wiegen beide elftallen tegen elkander'op. Door een weifeling in de D. ver dedig mg neemt Sparta de leiding, die zij tot de rust behouden heeft. In de tweede helft heeft D.T.S: het beste van het spel en al spoedig' zorgt de m.v. voor den gelijkmaker terwijl dezelfde speler even later zijin elftal de leiding geeft. De linksb. zorgt voor het derdë doelpunt, terwijl no. 4 zijjn voorganger al spoe-; dig volgt, door een zeer hard schot van den rechtsbuiten, zoodat met een 4—1 zege voor D.T.S. het einde van deze ontmoeting komt. Hierna bekampen elkaar de beide verliezers In een gelijk opgaanden strijd behaalden de Niedorpers een kleine 1—0 overwinning. In dezen wedstrijd verrichtte de Sparta-keeper uit stekend werk, door eepig-e sublieme schoten van den N.V.V. midvoor op meesterlijke wijze te verwerken. Hierna heeft de finale plaats tusschen de bei de winnaars. De gedachten dat D.T.S- e«n goede kans maakte op den len prijs werd ge logenstraft. Voor ide rust vertoonden de Hol- landianen een goed spel ai zorgden dam ook voor «en drietal doelpunten, waarvan de eer ste al op >een heel goedkoope manier werd ver kregen. In de tweede helft verkleint D.T.S. al spoedig den achterstand, maar onmiddel lijk daarop antwoorden de Hoornschen weder om met iaën doelpunt. Van dat moment is D. T.S. echter ver in de meerderheid, maar door stug verdedigen van liet geheele Hollandia- elftai, gelukt haar echter nog slechts eenmaal te scoren, zoodat met een zwaar bevochten 4—2 zege voor ide Hoornschen: het einde van den laatsten wedstrijd komt. De eerste prijs is dus behaald door Hol landia. de tweede door D.T.S., de derde door N. Niedorp, en tenslotte de vierde door Sparta. Met eenige toepasselijke woorden reikte de Voorz. de prijzen aan de diverse aanvoerders uit. Het geheel was een aardige middag en een goede propaganda voor de voetbalsport. De raad dezer gemeente vergaderde gistermid dag 4 uur. Afwezig zonder kennisgeving de heer Jea. De voorz. opent met een iwelkom aan die aan wezigen de vergladering en zegt dat 't hem spijt, dit welkom niet te kunnen toeroepen aan den heer Duijves. Bericht van verhindering is van hem ingekomen wegens ziekte. Ook zonder dit bericht had Z,.F.A'. reeds vernomen, dat de heer Duijves ziek was. De laatste dagen is dezfe ongle- steldheid echter nog in ernst toegjenomen en is hiervan met deernis door hem kennis genomen. Z.Ë.A. spreekt echter den wensch uit, dat nog een wending ton' gioeae zal mogfen intreden. Voorz. doet aan mededeeling, dat door het gje- vraagd ontslag als sehoolschoonmaakster van mej. Kuiper, ais zoodanig door B. en W. is benoemd mej. OudshoornLindeboom. Dat morgenavond (is dus thans hedenavond) 7 uur beproeviug van de brandkranen plaats heeft op de Oosterstraat. Een schrijven is ingekomen van het Hoogheem raadschap, waarin gevraagd- wordt cf de indertijd aangewezen gevolmachtigde voor het- uitbrengen van zijn stem bij de verkiezingen giehandjhaafd blijft of niet. In 19 21wierd door den raad als zoodanig aan gewezen oud-burgemeester Brinkmam B. en W. stellen' thans voor te berichten, dat als zoodanig is aangawezen de heer J. Ootjers zulks, omdat Je ccorz. als gevolmachtigde voor de gemeente Zuid- seharwoude zal worden aangewezen. Wordt goedgevonden. Van B. en W. van Alkmaar is ingekomen het verslag van den Warehkeuringtedienst over 1926. Een verzoek van 'de Noordholl. Vereen. „Het Witte Kruis" om een subsidie te mogen ontvan gen voor de ontsmettingsinrichtingen zal wor den behandeld bij de begrooting voor 1928. Bericht is ontvangen van Mr. van \L00ckeren- Campagne, dat door de Rechtbank vonnis is gc- Svrezert in het proces Vroling contra de gemeente. Aan den heer Vnoling is toegewezen de vorde ring tot het bedrag, hem indertijd door de ge meente aangeboden, zijnde f442.16, met veroor deeling van. den 'heer Vroling in -ie proees-kosten tot een bedrag van f400. De. voorz. voegt hieraan toe, dat deze 'uitspraak door B. ei> W. natuurlijk met voldoening is be groet en dit jprooes is geëindigd,zooals men niet ajl-een hoepte, maar-tevens verwachtte. Op een vraag van den heer Zut of Vroling nog in tiooger "beroep kan gaan, antwoordt voorz. bevestigend en meent dat Jiiervoor een termijn van 3 maanden staat. Van de Gezondheidscommissie is bericht ont vangen dat geen bezwaar bestaat tot aanvulling van de desbetreffende verordening met de bepa ling dat het vetgehalte van de verloopen week 2.75 pet. moet bedragen. Ingediend wordt een voorstel van de Comm. voor de. Liehtbedrijven, overgenomen door B. en W. om over te gaan tot gas voorziening van Sint Pancras (Zuid) Gem. Koedijk. Die leiding zal worden doorgetrokken vanaf den gashouder van Sint Pancras, '135 perceelen zullen kunnen wor den aangesloten, waarvan reeds 110 aansluitingten opgegeven* zijn. Dat kan rendabel zijn voor het Ix-drijf. De begrooting van 'kosten is opgemaakt tot oen bedrag van f 15500 en wordt een Vermoe delijke winst verwacht voor het bedrijf van f 1500 B. en W. stellen voor dit voorstel te aanvaar den: r rf ont Zónder discussie wordt overeenkomstig besloten. Wat de te sluiten gelddeeningi betreft, daarop zal nader Worden teruggekomen. Voor 'het aanvaarden der concessie Worden aan gewezen de voorz. en secretaris der Liehtbedrij ven. Voorz. uit nog den wenlsch, dat dit besluit mag brengen wat men er van verwacht. Aangeboden worclt de rekening over don diens* 1926. De ontvangsten op don gewonen dienst hebber, bedragén f 111761.36, de tiitgaven 195704.291/2, alzo oeen voordeelig saldo van f 16057.061/2- De kapitaaldienst sluit met een bedrag in ont vangst en uitgaaf van f28427.86. Voor onderzoek worden aangewezen de heeren Kooij, Zut en De Geus, die tevens zullen oontro- leeren de winst- en verliesrekening der Liehtbe drijven en de rekening van "het Burgerl. Armbe stuur. Rondvraag. Naar aanleiding van de gememoreerde bespre kingen in de notulen over de Mosselbrug, zegt de heer Kooij: „de brug, blijft toch maar zoo De voorz. autwoordt, hierover 2 mededèelingen te kunnen doen, en wel over die „veiligheid" en het stadium waarin mén verkeert omtrent het verieenen van de bijdlraglen. Spr. heeft zich, zooals hij in de vorige vergladering mededeelde, in verbinding gesteld met den Prov. Waterstaat en gevraagd of er oogenblikkelijk gevaar dreigde. De opzichter, de heer Oosterlee, heeft zich met dit schrijven op een Zaterdag naar Haarlem be geven en was Maandag reedis een ingenieur aan wezig om een onderzoek in te stellen. Daarbij werd de geheele,onderbouw bezichtigd en onder zocht- en zijn de gevaarlijke plekken met blauwe strepen aangegeven, en kan men gerust zeggen dat bijna alles in een ongunstigten toestand ver-; keert. Er werden proeven genomen met een (ge laden en ongeladen auto, en werd er geconsta teerd. dat er geen oogenblikkelijk gevaar bestond. Echter moest de brug iederen dag op afwijkingen worden onderzocht, omdat zich afwijkingen voor deden van'7 c.M. Overeenkomstig het advies wierd dit iederen dag gedaan door den Gem. opzichter en werden alleen afwijkingen geconstateerd wan neer de machine maalde, tot eenige c.M. Wat de bijdrage betreft, is een conferentie ge houden tusschen Ged. Staten en het Bestuur van Geestmer-A m bacht en had deze conferentie geen gunstig verloop «u werd daarna in de vergadering van bestuur en ingelanden van den Polder Geest- riier-Ambacht met op 2 na algemeene stemmen besloten geen bijdrage te verieenen en is .de tote stand, zooals hij was dus blijven bestaan. Wan neer de machine een week achter elkaar zou malen, zouden zich zulke afwijkingen voordoen, dat men genoodzaakt zou zijn, het verkeer over de brug te sluiten. De brug zou moeten word(en: gestut en werd het verkeer te water daardoor ook geheel afgesloten. Ook dehoofdingen.-directeur van den Prov. Waterstaat schreef dit alles toe aan het maten van de machine. Echter bestaat er in deze zaak nog stee'dfe een misverstand. Dit ,is geen kwestie tusschen gemeente c-n banne of g|emeente en Geestmier- Ambacht. De gemeente staat er geheel buiten. Zij verkeert alleen in de onmogelijkheid thans een nieuw bruggedek te laten maken. Wat de kuilen voor -de brug betreft, de in genieur heeft absoluut ontraden deze pp te halen, als zijnde van grool nadeel voor de brug. Spr. vermoeit edhter, dat Ged- Staten wel maatrege len zullen nemen, om een oplossing te krijgen. Om geheel volledig te zijn, deélt voorz. nog mede dat, wanneer de machine niiet maalt, te brug om den anderen dag wordt onderzocht. Thans is nog een bord aangebracht om over de brug stapvoets te rijden. Zijl, die hieraan niet voldoen, zullen de eventueiele gevolgen voor eigen rekening moeten nemen. De rondvraag levert verder niets op, waarna met een woord van dank sluiting der vergade ring volgt. ONDERSCHEIDINGEN (Uittreksel.) Bij Koninklijk Besluit van 26 Augustus no. 34 is benoemd: tot grootkruis in de orde van den Nédérlandschen Leeuw: H.K.H. Juliana Louise Em ma Marie Wilhelmina. Bij Koninklijk Besluit van 25 Augustus 1927. no. 21 zijn benoemd tot Minister van Staat, Jhr. Mr. Dr. H. A. van Karnebeek, oud-Minister vap Buitenlandsche Zaken en Jhr. Mr. Ch. J. M E.tiijs de Btcrenbrouck, voorzitter van de Tweede Kamer der Staten-Generaal. Verder zijn benoemd bij Koninklijk Besluit tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau: Aug. Fa- lise, beeldhouwer te Wageningen. E. Pieters, kunstschilder te Laren (N.H.). Th. J. Denijs, con certzanger te Den Haag. C. van der Lugt Melsert, tooneeldirectéur te Den Haag. Cor Kuiler, dirigent jvan het orkest van'de N.V. „De Groninger Orkest- vereeniging" te Groningen. J. H. Hermans, direc teur van het Stedelijk Muzieklyceum te Maastricht en P. Stapel Czn., oud-voorzitter der Vereeniging tot Ontwikkeling van den Landbouw in Hollands Noorderkwartier, te Hoogkarspel. NEDERLANDSCHE STENOGRAFENVEREENIGING „STOLZE WERY." f De dames R. v. d. Bor, Wormerveer, E. F. J. vFlorentinus 's-Gravenhage en de heeren M. Coerts Stadskanaal. J. A. Dijkstra, Nieuwwolda, J. B. F Walker, Groningen, W. Wieringa, Groningen, siaagden voc diploma A. Stenografie Stolze-Wery Aan de dames J. Bekius Hóogezand, G. Braam, Koiham, L Dijk, Hoogezand, E. F? J. Florentinus 'Den Haag, G. Hoving, Veendam en aan den heer R. Laams, Oostwold (Oldambt), diploma A (Cer tificaat) voor een met succes afgelegd examen in 'Machineschrijven volgens Wery's Tienvingersy- 'steem (Blindscbrijven) werd uitgereikt. JACHT OP EEN KOEIENDIEF. Op de Woensdag te Zutphen gehouden vee markt trok het de aandacht van een paar kooplieden, dat de aanvoerder van een tweetal koeien eenigszins verdacht deed, hetgeen zij aan de politie meedeelden. Toen deze kwam om een nader onderzoek in te stellen, had dë man, die zeker lont had geroken, zich reeds uit de voeten gemaakt. De politie vond hierin aanleiding" op die toegangswegen tot de stad te laten siyvejlleeren, met het gevolg, dat een agent nabi} Eeftfe een verttatfft persoon aantrof/ dié, ziéh ontdekt ziende, tlatfehjk de vlucht nam, achternagezet door de politie. Hij sprong in een gracht, doorwaadde die tot pan den hals in bet water, zoodat hij druip nat aan den andieren oever kwam. Maar ook daar werd hij door dien agent achtervolgd, tot dat hij in een haverveld verdween. Er is toen nog met een politiehond gespeurd, doch te- vergaefsch. De man had op zijn vlucht een loeren pantoffel en zijn roodbruine pet ver loren Later is verdachte gezien nabij het Israël. ^Krankzinnigengesticht te Apeldoorn. Aan iemand, die hem ontmoette, had hij meege deeld, dat hij Oosterkamp heette afkomstig uit het Woudhuis be Apeldoorn. De Zutpbensche politie heeft de koeien in beslag genomen en onderzoekt nu, waar ze gestolen zijn, terwijl aanhouding en voorlei ding van den verdachte wordt verzocht. Vele vliegiongfelukken in Engeland. Zaterdag is op het vliegveld te Upavon een vliegtuig van de EngeLsche Koninklijke Lucht macht gevallen. Het "was een eenpersoons oor logs- vliegtuig. Bestuurder was vlieg-officier Kelly,'- Dit was bet tweede, ongeval va.n dezien aard, dat Kelly gehad had- Twee jaar geleden was hij gevallen en had: toen beide armten en een 'heen gebroken. Dit is in zes weken tijds reeds de vijifdfe vlieg machine, die op 't vliegveld te Upavon omkomt- In Engeland zijn er dit jaar reeds 40 vliegjem verongelukt

Nieuwe Langedijker Courant | 1927 | | pagina 2