Moderne afgoderij Plaatselijk Nieuws Uit den^ Omtrek Nieuwstijdingen openbare leven verlaten en hoop ik dat' hij! in die andere collleges de bevrediging mag vinden, voor het gemis, niet meer aan de r aads ber a acfe 1 a,gingen te kunnen deelnemen. Mochten de kiezers u ech ter nog eens terug1 roepen, dan züllen wij u weder gaarne in ons midden terug zien. Ook den heer Groen wensch ik te danken. Ik heb hem in deze vier jaar leeren kennen als een persoön, die serieus en eerlijk zijh taak opvatte. Hij heeft aan het nemen van verschillende be sluiten meegewerkt, in de overtuiging dat het ■was in het allgemeen belang,. Wethouder Groot sluit zich aan bij de woor den, door den voorz. gesproken. Steeds heeft hij met wethouder Borst collegiaal omgegaan, en hoopt dat hij met zijln opvolger even prettkj zal mogen samenwerken. De heer De Vries kan zich volkomen bij de gespreken woorden aansluiten. De heer Erancis zegt, dat al gtaat de heer Groen uit eigen beweging heen, de heer Borst het slacht offer is geworden van een kleine wijziging In de kieswet. Zonder deze wijziging) wias de heer Borst zeker in ons midden teruggekeerd'. Hierdoor ver valt aanstonds zijn wethouderschap en zal het zeker heel wat voeten in de aarde hebben om tot overeenstemming te komen. "Ook ik dank hem voor wat hij als wethouder voor ons heeft gedaan, en hoop, dat hij, nog eens in ons middlen zal mo gen terugkeeren. Ook de heer Dekker brengt den scheidjemiert raadsleden dank voor de aangename samenwer king, en hoopt dat de heer Borst zijn werkkracht zal ontplooien in de andere organisation, waarin hij zitting heeft, voor het algiemeen belang. Nadat de heer Borst voor dieze woorden dank heeft gebracht, volgt sluiting der vergadering. Als kind reeds hoorden we van de geschie denis van het Israëlitische volk in de woesijn. Mozes was den berg opgeklommen en bleef maar weg, 't volk wend oproerig en vorderde! van Aaron dat het een afgodsbeeld maken zou. Aaron gaf aan dien volksaandraag gehoor, 't beeld van het gouden kalf werd opgericht^ Kinderen vinden dit dikwijls onbegrijpelijk. Hoe ter wereld kon dat volk nu zoo iets wen-{ schen? Wie haalt 't nu in zijn hoofd voor eert beeld, 'n dood beeld te knielen? Wat kan in, vredesnaam zoo'n ding een mensch brenge|a? Nu hadden de Joden den afgodendienst van de Egyptenaren gezien. Nog heden ten dage bergen tal van musea oude, Egyptische af godsbeelden. Maar de moderne mensch van tegenwocuV dig, die prat gaat op beschaving en wetenschap op het beheerschen van de natuur, hoe is het mogelijk, dat de cultuurmensch van heden óóki nog hecht aan mascottes, ammulettes, voortee kens, enz.? 't Is belachelijk en treurig tegelijk. Een mascotte wordt in de vliegmachine mee gevoerd als 'n onheilafwerend godje. De dap pere vlieger trotseert de grootste gevaren, als hij dit dingetje bij zich heeft. Kijk naar tal van achterramen van auto's, waar zoo'n pop voor slingert. Dat noemt men 'n mascotte, lezer, Zek-er, 't wordt mode, zoo'n ding mee te voe ren. 't Staat modem. Een eenvoudige platte-, lander, die nog waarde hecht aan uilen- geschreeuw, hondengehuil wordt voor 'n dom me dwaas versleten, een bijgeloovige geschol den. De moderne mensch autoodt en vliegt met 'n mascotte. Nu raken de poppen al weer uit de mode en is er wat nieuws, 't Is bekend,; dat in deze examentijd tal van examinandi met zekere voorwerpen in hun zak loopen. 't Zou, vermakelijk wez-en, als examen-ldoenden eensi werden gefouilleerd. Dan zou bij tal van a.s. onderwijzers, leeraren 'n kippenpoot voor den dag komen. i De jongedochter, de jongeling, gebogen zit ten voor 'n moeilijke som, 'n lastige vraag.' knijpt in 'n kippenpoot. De Joden hadden nog smaak, 'n gouden kalf. Dat was tenminste nog edel metaal. Maar vindt ,U. het nu maar aesthe-! tisch. als poezele damesvingertjes strijken langs de poot van 'n hoen. Waar loopt zoo'n beest al niet. Dat heet vooruitgang, beschaving! - BROEK OP LANGENDIJK. Begunstigd door prachtig weer, werd Woens dag 31 Augustus, de verjaardag van onze Ko ningin feestelijk herdacht. Al vroeg in den morgen heeft de burgerij aan den oproep der feestcommissie gehoor gegeven, door hun in stemming te betuigen met het uitsteken der vlaggen, hetwelk al spoedig eein feestelijk aan zien gaf aan het dorp. Voor de morgenuren stond er op het pro gramma niets vermeld, hetgeen we erg jam-1 mer vonden. We hadden graag gezien, dat, onze jonge kinderen ook in de vreugde van, dezen dag gedeeld hadden en dat die uren daarvoor besteed waren geweest. Maar naar ons werd medegedeeld lieten de financiën zulks niet toe. Om 1 uur 's middags werden we opgewekt door de tonen der muziek, welke met de gym- nastiekvereeniging in optocht door het dorp trokken naar het feestterrein, alwaar we om' 2 uur vergast werden op eenige mooie oefenin gen der gymn. vereen., waarin vooral uitblonk het nummer rek, heeren. Van 3—6 uur werden er volksspelen gehou den, zooals fietsen met hindernissen voor jon gens, stoelendans voor meisjes; hardloopen voor jonge mannen en tobbesteken, waarin1 vooral de stoelendans en tobbesteken de lach lust van het publiek opwekten. Voor deze spelen waren1 ieder 4 prijzen in geld van 4, 3, 2 en 1 gulden uitgeloofd, terwijl voor het hardloopen Kunstvoorwerpen beschik baar werden gesteld. Vanwege de wind welke er nog heerschte, konden de luchtballons niet opgelaten worden. Hierna volgde de pauze tot 's avonds half acht ein werd als laatste nummer van het programma een concert gegeven door de muziekvereeniging „Kiunst na Arbeid" van Zuidscharwoude, terwijl tusschen de pauze ge zongen werd door het Chr. Gemengd Koor en het Chr. Mannenkoor van Biroek op Lan- gendijk, welke vereenigingen ons een genot- vollen avond hebben bezorgd. Aap het einde) werd narneïls de feestcommissie door den voor zitter den heer. Schelhaas allen hartelijk dank gezegd welke hebben medegewerkt tot het slagen van dit feest. Vermelden wij nog de versieringen en ver lichting, welke zijn aangebracht door verschil lende ingezetenen, dan kan Broek en de feest commissie terug zien op een goed geslaagd feest. Er is op waardige wijze feest gevierd. We vertrouwen, dat bet bij dit eene feest niet blijve, maar dat de handen meer geslagen wor den opdat we een volgende jare de verjaari dag onzer Koningin, weder op zulk een wijze mogen vieren, maar dan de beurzen onzer bur gerij een beetje milder geopend, opdat onze jonge kinderen daar dan ook van genieten mo- g'2U. De uitslag van de prijswinnaars der ver schillende spelen is: i Stoelendans meisjes le prijs M. Vroegop f 4.— 2e prijs G. Bak ker f 3.—, 3e prijs D. de Groot f 2.— 4e pr. Joh. de Boer f 1.— 2 Hardloopen 100 Meter. 1 S. Dirkmaat in 182/io aec.; 2. A. v. d. Welle in 184/io sec.; 3. J. de Hartigh in 192/io sec.; 4. R. Neumann' in 195/io sec. Hiervoor zijh kunstvoorwerpen beschikbaar gesteld, maar welke dit zijn is nog niet be kend. 3. Fietsen met hindernissen. le prijs A. Romeijn f4. 2e prijs A. Vroeg op Cz. f 3.— 3e prijs K. Smit Jbz. f 2.— 4e prijs J. v. d. Molen f 1— 4. Tobbesteken. le prijs S. Dirkmaat met dame; 2e prijs D, Kou wen met dame; 3e prijs A. de Bree met dame; 4e prijs Otto Koedijk met dame; 5e prijs P. Kreijjger met dame. - OUBKARSPEL. In de gisteravond gehouden leden vfer'gafcring der V. D. wercf besloten het voorstel door de 5.D.A.P. gedaan, te aanvaarden inzake de ver deeling der wethoudierszetels, zopdat de 2 ze tels zullen worden ingenomen door een lid der V.D. en een lid der S.D.A P. - NOORDISCHARWOÜDE. EEN NAT BAD. Dinsdag was er brandspuitoefening. Kramen' lek op de Oosterstraat, bij de Mosselebrug alles in orde. Over het algemejen niet te kla-i' gen. Toch maar een gemak, wanneer men bijj brand de kraan maar kan openzetten. Maar, behalve dat wij hiervan melding wilden ma-' keri, ook van een ander geval. Eejn tiental nieuwsgierige meisjes, met een bootje die oefe ningen volgende, kregen het te kwaad. Allen,' naar één zijde, een gilletje, en alle tieni te water. Het gaf heel wat vroolijkheid em natuurlijk, een klein schrikje, maar overigens) waren de bohetkopjes weer spoedig op het; droge. Die nieuwsgierigheid toch! - BROEK OP LANGENDIJK. RIJKSPOSTSPAARBANK. Aan het postkantoor Broek op Langendijk en de daaronder ressorteerende hulppos tkan-i toren werd gedurende de maand Augustus 1927 Ingelegd f 4707.39. Terugbetaald f 3094 33. Het Laatste door dat kantoor uitgegeven- boekje draagt het nummer 1115. DIE, KERMIS TE NOORDSCHARWOUDiE. Een revue bij J. tie Bakker. Neen, de Maandagavond is bezet. Dan gkan we de revue bij' J. de Bakker zien. Daar is het oordeel zo.o schitterend over, dat wij 'niet kunnen nalaten er heen te gaan. Wij plaatsen het volgende uittreksel uit een verslag over de vertolking dezer revue. Omtrent spel kan maar één woord .zijn, en dat is van grooten lof en bewondering! omtrent hetgeen bereikt is. Wand 'dat 'hiervoor 'een ont zaglijke arbeid moet worden verricht éer zijl zoo ver zijn dat ze behoorlijk, zelfs voortreffelijk acteeren, bèhóeft geen betoog." Dok de ingelasëhte dansen werden elegant en meerendieeLs goed ge danst, over 't 'algemeen ging het uitstekend. En w.at er te zien is volgt hieronder: Slechts één buitengewone opvoering éi er Revue ,,'tZal wel gaan" in 2 bedrijven van Albt. Boe lens. Meer dan 100 schitterende costumes! O.a. De Oostersche nacht. Tracht finale. Kapi taal en arbeid. Zilver, Goud én Diamant. Den 6-urigen werkdag). Steenkool enz. Deze pracht-revue is in Helder enthousiast isc'h' ontvaugien. Roads 5 maal vóór stampvolle Ca sino-zalen opgevoerd. Wat is de revue ,,'tZ,al wel gaan"Een aam- eenschakeling van mooie Komische en Dramati sche scènes. Niet banaal. Schitterend gëdostu- meerd! Populaire muziek, geschreven door Alb. Boelene. Gespeeld door een keur van Dames-ar- tisten en den Directeur. Bovendien „The Sil ver Girls" in Hun Ballet-fantasie. W,a,t. krijgt u in de Revue ,,'tZal wel gaan" te zien? Een 100 schitterende Gostuums; als: 'tGeld, De Ge luk? pop, Pierrot. De le finale. De Veeren en „De Hulde aan alle Moeders" dlie zorgen en waken over hunne Kinderen. In het 2e Tafereel komt voor „F|en 'Oostersche Nacht". Costuums ontworpen en geleverd door de firma Weldi, 18 Rue Saulnies Paris. De Sport, de Charleston ge leverd itoór Barweh, Berlin. De finale. Symbool voor „Kapitaal en arbeid". Hierin worden Cos tuums gedragen. Zilver, Goud, Diamant, "Steen kool vervaardigd te Parijs. E|en machtig slot! Komische tafereelen. De Hypnotiseur. De Mo derne Vrouw, De 'Straatzangeres, 'Demi-finales, Oostersche Nachten en De oude Tijd, speciale costuums Louis XVI. Wat spelen de verschillende artisten in de re vue, jTAal wel gaan"?: Nelly van Eis: De Com- mère, De Oostersche nacht. Rika Pap©: De Bob- bed, Dg Sport, De mouerne vrouw, Muzikant, 6-urendag. Ali de Boer: Travesti, De Directeur, De Komiek, 'Hypnotsieur, enz. Anny Schutte: De Boerin, D© Benzine, De Pierrot, Charlies Ton. Nelly Verschuur: De Singled, Oostersche naciht, Neel Wortelenlof. Geertje Maarsen: K©e Wor'e- llenlof, Pagehaar, De Kaplaars, Revue Girl. Verder de Revueméisjes, „[The Silver Girls" en Alb. Boelens als Flip, Kees, Geurt, Jan Ra dijs eu Politieagent. Als de Revue ,,'tZal wel gaan" vertoond word't dan gaat u er beslist heen! Omdat de Revue ,,'tZal wel gaan" rijk is aan afwisseling. 'Rijk van aankleeding. Als u werkelijk voor een kleine prijs iets moois en goeds wilt zien, moogt u ,,'tZal wel gaan" niet missen. Voor de entreeprijs zult u nooit een dergelijke voorstelling hebben gezien! Dus naar -J. DE BAKKER. - VALKKOOG. De kermis ligt voor ons plaatsje weer in het verleden en het gewone leventje kan z'n gaja'g weer gaan. Het weer was schitterend wat al ttot vreugde stemt eji de dansmuziek in beide.' dansgelegenheden uitstekend, zoodat menig"1 charlestontje door het jonge volkje is afge-; hibberd. Wat is dit toch een mooie wals. Niet enkel op de muziek wordt deze gedanst maar zelfs voor de ijkcowagen voor de kraam ge woon op straat, men kan, en in hoofdzaak] jonge dames, ze bijna niet stilstaand aantref fen. 't is of ze de z.g.n. fideldajns hebben maar, 't is voor hier het eenigste verweer, andere attractie is er niet. Maandagavond speelde het revue-gezelschap van den heer Boelens uit Den! Helder in het locaal „dé Valk" het voor velen) bekende „Het zal wel gaan" op. Hierbij heeft) ,een elk genoten1 en hoorde men van vieiel kam1-: ten, wat is dat mooi! Dinsdag werd door hetzelfde gezelschap op gevoerd „Roodkapje en de Wplf", zoodat ook, voor de jeugd wat te genieten viel. - SINT PANCRAS. Woensdagmorgen geraakte' de tuinder A. Verduin vanaf een schuit bloemkool te water. Door een paar laarzen belemmerd in zijn zwem- pogingen, verkeerde hij al direct in een hache-, lijka positie, temeer daar ter plaatse tamelijk wat water staat. Op het hulpgeroep van zijn! jong stem zoon,' welke zich te water begaf om| zijn vader te reddien kwamen eenige buren toe gesneld, die die beide drenkelingen, welke met elkaar verlegen wafrem, met behulp van een kloet op het droge wisten te brengen. Voor] mogelijke nadeelige gevolgen bij den vader, werd nog een dokter ontboden. - VALKKOOG. I De héér Bruin alhier, had het ongeluk zand ruiter te worden met gevolg dat hij z'n sleutel-, been brak. KONINKLIJKE ONDERSCHEIDING. Bevorderd tot officier in de orde van Oranje Nassau: Mr. W. C. Wendelaar, burgemeester van Alkmaar. j DiE RELLETJES TE ROTTERDAM. D) rust op den Goudsche Singel is alweer eenige dagen teruggekeerd, doch in den raad is het weer in langen tijd niet zoo rumoerig geweest aldus de „Tel." Aan die orde kwam het voorstel tot bekrachtiging van het door den burgemeester uitgevaardigde verbod van samenscholingen. De heer Van Bur ink (comm.) voerde het eerst het woord. Spr. stelde 'de vraag, of dit besluit noodig was. Volgens de bladen waren het op den Goudsche Singel slechts kwajongensrelletjes. Spr. was van andere meening. Hij beschouwde de rel letjes als eeu gevolg! van den „moord" op Sacco en Vanzetti. In heftige bewoordingen behandelde spr. ver volgens de hetze, die naar zijin meeuing tegen hem gevoerd is door-de" S.D.A.P. Herhaaldelijk moest de voorzitter den heer Van Burink tot de ordie roepen. De heer Ter Laan (s.-d.) merkte op, dat een rustige beoordeeling van 'het opt-redien der politie thans niet mogelijk is. Spr. zeide, dat hij met een man als de hieer "Van Burink niet zou debatteeren. Dit ontlokte den heer Van Burink weer elen stortvloed van woorden onder een voortdurend hamergeroffel van den voorzitter. Ten slotte schreeuwden de meeste raadsleden door elkaar. Toen de rust was teruggfekeerd, kreeg de heer De Zeeuw het woord. Spr. zeide, dat de uitlatin- van den heer Van Burink, die den heer Kleere- koper een „politiek avonturier" met een inko men van f12.000 had genoemd, den goeden naam van den heer Kleerekoper hadden aangerand. De heer Van Burink wond zich hierover weer zoo op, ddt hij eenige minder parlementaire uit drukkingen .gebruikte. De voorzitter schorste daarop de vergadering/ en voordat deze heropend1 was, debatteerde de heer Van Burink' al weer heftig met mevrouw, Groene weg, die met verheffing van stem riep: „Ja je bent een desperado en een avonturier. 'Ten slotte kreeg de burgemeester het woord. Spr. bracht hulde aan de politie van den hoog ste tot de laagste voor het geduld, waarmede zij haar taak heeft uitgeoefend. De orde moet gfe- hand!haafd wórden, zoo besloot spr., en ik zal die orde handhaven met zachtheid zoo lang het kan. doch met geweld zoodra het moet. Hierna werd gestemd over het voorstel tot bekrachtiging van het samenscholingsverbod. Er werden 16 stemmen voor en 2 tegen (die dier com munisten) uitgebracht. Het vereischte quorum bleek dus niet meer aanwezig, zoodat 3e stemming moest worden aangehouden tot de volgende ver gadering. Het lag in het voornemen van den burgemees ter het verbod van samenscholing in te trekken. EEN CONDUCTEUR, DIEI Z.ICH VOELDE. „Het Vad." vertelt Het is Zaterdagmiddag! op het Spui (te Den Haag) gebeurd in een wagen van lijn 8. Daar zat een heer op een bank voor twiee personen. Hij1 zat natuurlijk op de eene helft, de andere helft van de bank werd in beslag g|enomen door een pakje, dat hij daar neergelegd1 had. Toen de conducteur, die al met schuine blikken toegezien had, of de heer nu eindelijk dat pakje eens zou wegnemen, tot den man zei, dat hij het pakje bijl zich! moest nemen, weigerde deze dat te d>en. Het was vol gens hem heelemaal niet noodig^ want er waren geen passagiers wiat echter volgens "den conduc teur geen reden was om de plaats in te nemen. Beide personen wonden zich op. Bij de Spui straat gekomen, riep de conducteur een agent van politie op den wagen met het beleefd ver zoek den heer te verwijderen. Maar de agent zeide, dat hij geen meester was in de tram en dat de politie niet als uitsmijter in dienst der H.T.M. is, waarop hij den wagen verliet. Doch de conducteur liet het er niet bij. Opeens, zagen de voorbijgangers hoe een heer in flinke vaart uit den tramwagen kwam rollen, achter volgd door een pakje. Het slot was, dat de man bij de politie terecht kwam en daar een klacht wilde instellen wegens mishandeling. .Waar echter niets van kwam, om dat men hem eenvoudig verwees naar de directie der H.T.M. EEN MISLUKTE WANDELING. De heer v. B. liep in de Heemsteestraat te Rotterdam in aangenaam glesprek niet juffrobwU. In den zachten zomeravond zou de wandeling stellig een ongesntoord genoegfen geweest zijn, ware het niet, dat de heer v. B. plotsleling me vrouw van B. tegenkwam, die wettelijk mét htem 'in den echt verbonden is. Die genoot van de natuur in de NoordlerstaJ in gezelschap van'juffrouw C„ haar zuster. Mevr. v. B. wierp een vernietigenden blik naar 'juf frouw, D. en vond toen woorden, gelijkwaardig aan haar bewogenheid, welke zij tot haar man richtte. De reactie van den echtgenoot blleef niet uit. Want hoezeer in onzen modernen tijd 'die schijn tegen den man moge zijn, hiji behoort nog altijd niet tot het „zwakke" geslacht, aldus de „Msb." Daardoor is het verklaarbaar, dat mevr. v. B. en haar zuster, toen het aan het metlen van de lichamelijke krachten toekwam, het onderspit delf den en even begrijpelijik mag het worden ge acht dat deze beide dames, verbitterd over haar nederlaag, tenslotte samen mej D. in het .ge bobde haar vlogen. Het einde van deze droeve geschiedenis was, dat de dames v. B., C. en D. alle drie naar hetj politiebureau renden om zich om beurten to be klagen over mishandeling. De sterke ging een biertje pakken en liet de politie ongemoeid. EEN SLUWE VREEMDELING. De commissaris van politie te Leiden hieeft termen gevonden, het publiek te, waarschuwen; om, voordat zij in relatie treden met den Oosten; rijker B, die langen tijlcb daar ter stede wooin-' achtig was, zich te, wenden tot het cornmissa-j riaat. Deze man, die indertijd met de zij|nie|q| liefderijk werd opgenomen in het gezin van) een welgestelde bejaarde damie, wist ten slotte onder allerlei mooie voorwendsels een vrij aan zienlijk bedrag aan geld van haar in leen te otnvangen. De operatie beviel hem' zoo goed, dat hij ook anderen het. slachtoffer van zijln list maakte. Bij voorkeur gebruikte hiji daar voor oude dames. Van één, vroeger rijk, doch! die in den oorlogstijd haar geld voor het mee- rendeel verloor, kreeg hij ook nog een bedrag van circa f 4000 los. Een kleine som' gelds, die de huishoudster dezer dame op een ver jaardag van vrienden ontving, wist hij even eens in te palmen. En zoo waren1 er meer gevallen. Zakenmen- scben wist hij over te halen, zich met hem te1 associeeren tot de exploitatie van een of andere nieuwe zaak en er geld in te stéken. Een van hen, die niet het volle aandeel, waarvoor hij inschreef, direct kon afdragen, werd door zijn toedoen zelfs failliet verklaard. De man woonde op roeden stand, had een mooi huis, en dit deftig gemeubileerd. 0,old zijn vrouw wist zich bij goede families in te dringen en men leefde er royaal van. Toen de crediteuren eindelijk lont roken en' beslag wilden leggen op het rijke meubilair was -dit met mevrouw reeds over de grenzen; zoodat mien achter het net vischte. De Oostenrijker opereerde steeds zóó -tact vol, dat politie en justitie geen vat op hem' konden krijgen. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Naar aanleiding van een persbericht, volglens hetwelk het in de bedoeling van d|e Nederl. Spoor wegen zotu fig/gen, aan het aantal onbewaakte overwegen in net gfeheel geen verdere uitbreiding te geven, meldt men aan de „N. R, CrC', dat) bij' de Nederl. Spoorwegen getracht wordt, de be zwaren van gezichtsbelemmering, welke*het on bewaakt doen zijn van enkele overwegen nogf in den weg stonden, weg "te nemen. Door aankoop van terrein zöo wordt b.v. een stuk boomgaard aangekocht als anderzins, is men bezigl, het mogelijk te maken, dat zonder gevaar voor dó veiligheid het aantal-onbewaakte overweg|en met nog enkele wordt vermeerderd'. Wiel zullen anderzijds enkele overwegen, welke thans onbewaakt zijn, weer belwaakt worden, aangezien me nvan oordeel is, dat dóór de getrof fen maatregelen de gezichtsbelemmering ter plaat se in sommige jaargetijden niet voldoendfe ver dwenen is. In de onderhavige gevallen zal deze bediening evenwel gleen personeel kosten voor de spoorwegen meebrengen. EEN PRETTIG VOORUITZICHT! De Utrechtsche gemeeniebegrooting voor '28 vertoont een droevig beeld van den 'toestand der volgens het „U. D." gemeentelijk® financiën. Wanneer men in aanmerking neemt dat de be grooting over 1926 opende met een batig saldo van 8 ton, en die van 1928 met een nadeelig sal do van f 60.000, in aanmerking neemt bovendien, dat van 1928 ongeveer 51/2 ton Is overgeboekt op de rekening van 1926, dan komt men tot die conclusie, dat sinds 1926 gevonden moet worden, een bedrag van om en bij de 2 millioen. Wan 'dit tekort gaat af de vermeerderdfe op'orengist der inkomstenbelasting tengevolge van de factorvfcr- boogingi, geraamd op 31/2 ton, en de reedis inge voerde bezuinigingen, begroot op 51/2 ton. Te zamen alzoo 9 ton. Blijft ter dekking op de be- grooting: voor 1928 over een bedrag van onge veer 1 millioen gulden. Deze begrooting, is nog door het thans zittende college klaar gemaakt, terwijl het aan het nieu we ooilege van B. en W'„ dat de voTgiend/e week gekozen wordt, zal zijn, om maatregtelen tot dek king van dit tekort te vinden. HE|T AUTO-ONGELUK ONDER OEGST- GiEEST. In raadkamer van de Haagsche Rechtbank heeft mr. dr. P|. A. Roeper "Bosch, raadsman van den heer Adam uit Iseghem (België), die verleden week in hechtenis is genomen als gevolg van de autobotsing bijl de Haaglsche Söhouwi op Don derdagavond' j.l„ waarbij een meisje van 11 jaar het leven verloor, gepleit voor diesn invrijheids- stelling. De rechtbank heeft daarop beslist, dat de hleer Adam zal worden vrijgelaten tegen een borgstel ling van f 10.000 te betalen op 'de griffie der rechtbank. De rechtbank heeft bij deze beslissing voor het eerst toegepast de nieuw® bepaling! van het Wet boek van Strafvordering, waarbij iemand tegten borgstelling kan worden vrijgelaten. HEIT ROEIBOOTONGELUK TE BORG HAREN. Gister zijn de lijiken van twéé der vijf arbei ders, die bij het noodlottig ongeval bij de stuwi te Borgharen den 27sten Augustus verdronken: zijn, gevonden. Het zijh de lijken van den 29-jari- geD J. Winters, uit Smilde, en den 34-jarigtem El. Bos uit Delfzijl. Het "lijk van eerstgenoemde wj&rd een 400 ,M. van de plek, waar het ongleval

Nieuwe Langedijker Courant | 1927 | | pagina 2