Gemeenteraad Sint Maarten Groentecultuur onder glas. Nieuwstijdingen Plaatselijk Nieuws Burgerlijke Stand Wij ontvingen het verslag van den Proef- schiooltuin West-Friesland". Daarin komen zeer belangrijke mededeelingen voor, waardoor dit verslag meer het karakter krijgt van een goeden raadgever. Moge het volgende artikel, uit dit boekje over genomen met belangstelling worden gelezen: De groei der planten is op den vollen grondt zoowel als onder glas onder anderen afhankelijk van de volgende factoren: le. het voedsel in den grond; '2e. het water in den bodem; 3e. de lucht in den grontfy 4e. de toetreding van het licht; 5e. de warmte in den grond en in de luoht. 6e. het weer; 7e. de kwaliteit van het zaaizaad en van het plant- en poolgoed. 8e. ziekten in den grond en op de planten. Om een goeden groei van onze groenten te ver krijgen. moeten we zooveel mogelijk zorg dragen, dat al de genoemde omstandigheden zoo gunstig mogelijk zijd. Willen we hooge opbrengsten hebben, dan moet de grond ruimschoots van plantenvoesdsel voor zien zijn. Dit is des te meer mooclig, omdat in vele gevallen achtereenvolgen? meerdere gewas sen worden geteeld, zoodat aan de vruchtbaarheid van den grond hooge éischen wordjen gesteld. Bekent men in deze omgeving voor een flmke bemesting op het 6pen veld per roje 2 pond chili of zwavelzure ammoniak -f- 3 pöhd super 4- a pond patent-kali, dan kan men wteT nagaan, dat we in bakken én kassen niet minder moeten geven. Indien men meer dan 2 pond chili p;er roe wil geven, zal men goed doen-, al dezo stikstof- mest niet in één keer te geven, maar naai' behoef te telkens wat chili of zwavelzure ammoniak aan het gewas toedienen. De super en patentkali geeft men liefst in één keer, voordat men met ,1e teelt begint. In kassen en bakken gebruikt men geen kalizaut, docb patent-kali. De grond in 'bakken en kassen moet een goede structuur hebben, hetgeen door een doelmatige grondbewerking is te verkrijgen. In vele gevallen zal het gewienscht zijn, ook den ondergrond los te maken door tweediepen. Hierbij is als regel aan te bevelen, den bovensten steek boven te houden en dus den ondersteek alleen goéd los te maken en op zij'n plaats te laten. Door deze grond bewerking kan de lucht goed in den grond drin gen; er is lucht in den grond noodiig voor de ademhaling der plantenwortels en voor de juiste omzettingen van sommige meststoffen. In goed bewerkten grond kan het water zich- bekoorlijk verd.eelen en slaan de planten gemakkelijk aan. Als men de bakken eenige jaren achtereen op dezelfde plaats laat, wordt de grond op den duur mider geschikt. Door het giete slibt hij dicht en verzuurt; bovendien kunnen er allerlei ziekte kiemen van Vorige gewassen in achter blijven. Het i> daarom gewenscht, de bakken elk jaar of om de 2 a 3 jaren naar een andere plaats op den tuin over te brengen, of den grond er geheel uit te graven en er nieuwen grond in te brengen. Ditzelfde moet soms met groentekassen gebeuren. IX- bakken worden verdeeld! in enkele en dub bele en elk van beide w;eer in boude en warme bakken. De enkele bakken liggen in de richting Oost-West met de glashelling haar "het Zuiden; de dubbele bakken loopen NoordLZuid. Dubbele bakken hebben de volgende voordieelen boven enkele bakken; 90 ramen in dubbele rijeu hebben dezelfde plaatsruimte noödig als 75 ra men in eukele rij; dubbele zakken geven dus een besparing aan grond; bovendien worden de kos ten van aanleg per eenruiter goedkooper. Het dekken en bewerken ie echter iets moeilijker, het. dekmateriaal heeft meer 'te lijden en de belich ting in dubbele bakken is minder gunstig, zoodat hot product iets later klaar is. Bij den aanleg van 'bakken moet men er wiel op letten, dat de grond in den bak hooger ligt dan de overige tuingrond. Dit is vooral noodza kelijk voor bakken, wtaarin tijldens den winter en liet vroege voorjaar planten gekweekt worden. Door deze hoogere ligging zal de bakgrond min der last van overtollig water hebben, hetgeen vooral in den winter heel wat schade kan ver oorzaken. Daarom legt men zulke bakken hoog aan en graaft tus&ehen de bakken vrij diepe grep pels. In nieuwe druivenkassem worden gewoonlijk in de eerste jaren groent,en geteeld. Vooral het eer ste jaar worden daarin soms prachtige resultaten verkregen. De volgende jaiien is "het bij enkele gewassen, b.v, sla, gewoonlijk minder gunstig. De oorzaken hiervan kunnen zeer verschillend zijn. In hoofdzaak ligt het wiel aan den minder natuurlijken toestand, dien de kasgrond langza merhand krijgt, doordat regen en andere natuurs- invloeden niet meer op den grond kunnen in werken. Bij warenhuizen bestaat de mogelijk heid, om ieder jaar enkele maanden het glas er af te nemen, waardoor regen, sleeuw en vorst hun invloed op den kasgrondi kunnen uitoefenen! Daardoor kan men in warenhuizen vele jaren achtereen groenten tellen, zonder dat men den grond behoeft té ververschen. De ruimte in bakken en kassen is betrekkelijk gering; wanneer de ramen dicht liggen en de zonnestralen onbelemmerd kunnen binnevalle, wordt de lucht in die hakken en kassen snél warm en kan de temperatuur zoo hoog oploopen, die steeds moeten behartigd. Ik hoop dat steeds op zakelijke wijze zal worden gesproken .en men verre zij van persoonlijkheden. Wel zal men eens verschillen van meening, maar dat is goed. Door j wrijving van gedachten wordt het goede verkre- kan groeien) en trachten, dat die warmte onge- lk h dat st,eeds een aangenamen geest zal vee rgelijk is aan de optimum-temperatuur (dat w<jrden behouden, tot heil en in het belang van is de meest gunstige warmte voor dat gewas). onze gemeeatewant wij zijtn steeds op elkander Om dit te bereiken, zullen we dus of die zonne- aang6wezen. pp feliciteer u nogmaals met uw stralen moeten afsluiten (schermen), of de warm- te laten ontwijken (luchten). Aigemeenc felicitatie volgt. Het- schermen moeten we alleen toepassen, als Hierna w.orden de notulen van de vorige ver- het beslist noodig is, omdat licht noodzakelijk ^.jng gelezen en onveranderd goedgekeurd, is voor het gewas. Zoodra de planten te weinig Verkfezf wethouders. licht ontvangen, maken ze een slap spichtig ge- j In ;lpze funotie* worden verkozen de heeren was eu ook de vruchtzetting is onvoldoende. Door wit en j Q.jag de afstanden te klein te nernien, w,at ondierglas 'Di0 heer A aanvaardt zijd benoeming on- nog te vaak gebeurt, benemen de planten elkaar het licht. Hierbij moet men bovendien nog beden ken, dat onder glas minder licht komt dan in de vrije natuur. Een normaal gewas moet liet "volle licht kun nen verdragen. Wanneer men een gewas pas heeft verplant, b.v. melden en komkofmmer, dan wor den de wortels gewoonlijk' min öf meer besoha- digd en is de aanvoer van bodemvoeht onvol doende; door de warmte verdampen de bladeren doende; door de warmte vendampen de bladeren sterk, zoodat er in ie plant een te kort aan 'wa ter ontstaat. Om verdorren te voorkomen, zullen we de zonnestralen daarom eenigen tijd afsluiten, ottdat de wortels zich weer hersteld hebben. Het eenvoudigste middel om te schermen is een dun ne brij van kalk of krijtwit; met een"borstel of kwast maakt men het glas boven de plant wit; ook het bovenste deel van den' eenruiter geeft men een broede, witte streep. Door den regen verdwijnt de witte plek langzamerhand en intus- se ken krijgt de plant al minder behoefte aan bescherming. Kassen 'kan men toiet, 'n sproeimv chine met krijtwit pp een gemakkejijke manier schermen. Van veel meer be toe ken is dan het schermen is het luchten. Fen ervaren groentekweeker ziet aan het uiterlijk van het gewas, of hij al of niet 'moet luchten. Hij wacht niet af tot de planten «lap worden, maar aan kleine afwijkingen in den blad- vorm en den bladstand heeft hij een aanwijzing, of luchten noodig is. Daar de warme lucht zich in het, nocgste deel van de 'kas of bak bevindt, geeft luchten aan den bovenkant het snelst af koeling. Bij het luchten moet men er voor zor gen, dat er geen tocht kan ontstaan, want daar tegen zijn de meeste planten niet bestand en dooT tocht komen er gemakkelijk' bladluizen bin nen. Bjj ongunstig weer lucht men van den. wind af. Bij het luchten van bakken gebruikt men Liefst houten blokjes in den vorm van een met selsteen, met afmetingen 'b.v. van 15 bij 10 bij 5 c.M., waardoor men meer of minder sterk kan luchten. Het gebruik van stukken Stoten enz. is af te keuren, omdat hierdoor oerdier schade aar- het glas en de planten kan worden toegebracht. Vooral in het voorjaar moet met zorg worden gelucht. Dan moet men er bijzonder op letten, dat de warmte van de lucht in kas en bak niet te hoog wordt. In dien tijd toch si de grond nog koud, vooral iu den kouden bak eu de wortels werken nog heel langzaam. Als dan de lucht onder het glas wat heel warm wordt, is de ver damping van het water in de bladeren sterker dan de aanvoer aoor de wortels en gaan de planten slap hangon. In het voorjaar moét men er dus vooral bij koude bakken op letten, nat de lucht niet te warm wordt; hetzelfde is het gieval bij koude kassen. Een warme bak of -warme kas behoeft in dien tija minder gelucht te "worden, omdat ae grond daarin ook Warm is. Als dekmateriaal gebruiken we rietmatten en bij warme bakken ook soms strooimatten. Onder glas moet nu en dau gegoten worden. De verdamping is door de hooge temperatuur vrij sterk en de regen is afgesloten. Op grond, die hoog ligt en waarin 'het water heel lang zaam opstijgt, moet meer rwprden gegoten dau op lagere gronden. Ook moet men rekening hou den met de verschillende gewassen; het eene gv was heeft meer water noodig dan het andere. Het gietwater moet zuiver zijn; slootwater kan goed zijn, als de sloot niet al te-vuil en het water niet al te brak is. Leidingwater is goed, maar tamelijk duur. Het beste gietwater is zuiver reglenwater. Het is ge- woneoht, dat de temperatuur van liet gietwater niet te veel verschlt van die van bak of kas. Daarom is bet in 't algemeen goed, het watier eeuigen tijd aan :1e zop óf aan de kasWarmte bloot te stellen. Door ervaring moet men leeren, wanneer gieten noodig is. Door veel gieten maakt men 'den grond kouder en daardoor de werkzaamheid der wor tels minder. Bij te weinig gieten profiteert alleen de bovenste grondlaag en de dieplere lagen, waar- iu ook plantenwortels kunnen voorkomen, blij ven te droog. De structuur. Van den grond wordt door veel gieten minder gunstig en daarbij loopt men bovendien gevaar, dat de voedingszouten naar beneden worden gespoeld. Door vaak m'et kleine hoeveelheden te gieten, bestaat er gevaar, dat de planten haar wortels alleen in de bovenste grondiaag vormen en het is gewienscht, dat ze juist een uitgebreid wortelnet vormien- Giet dus wat minder vaak, maar dan telkens een flinke hoeveelheid. De producten uit bakken en kassen worden, als ze vroeg zij'n of Van puike kwaliteit, in de meeste gevallen beter betaald dan de gewassen van den vollen grond. Daarom moet men bij het. koopen van zaad of poot- en plantgoed niet bang zijn, een f linken, prijis te betalen om in het bezit dat die voor de planten schadelijk wordt. Wij to komen van eerste klasse zaad enz. Aljeen uit moeten zorgen, 'dat de warmte niet hooger wordt het beste zaad kan men de beste producten telen, dan de maximum-temperatuur voor dat gewas (dat is de hoogste warmte, waarbij een gewas nog De raad vergaderde hedenmorgen 10 uur, ter installatie van de nieuw-benoemde raadsleden. Voorzl-Secret. de E>.A. heer A. Klerk, bur gemeester. De voorz. opent de vergadering met welkom aan de leden, in het bijzonder aan de heeren Brak en K. Wit, die voor de eerste maal in ons midden zijn. Met voldoening kan ik consta- teeren, zegt de voorzitter, dat wethouder Wit wéder in ons midden is, na een lichte on gesteldheid. Dit kan ik jammer genoeg nog niet zeggen van wethouder Glas, die nog steeds ernstig ongesteld is. Echter hoop ik hem in een eerstvolgende vergadering eveneens het welkom te kunnen toeroepen. Hierna woiden door allen in handten van den voorz.,. de vereisohte eeden afgelegd', waarna .la voorz. ongeveer het volgende zegt: Nu ge de eeden hebt afgelegd, hebt ge zit ting genomen als lid van den Raad. Ik felici teer u daarmede. Met voldoening heb ik kun nen oonstateeren, dat 5 leden van den vorigen raad zich weder herkiesbaar hebben gtesteld. en doe dit eveneens met voldoening dat de heeren Brak en Wit zitting hebben willen nemen. On der eede hebt ge zooeven verklaard de belangen der dank voor het in hem gestelde vertrouwen, waarna felicitatie volgt. In verband met de langdurige ongesteldheid van den heer Glas, wordt op voorstel van den j voorz. overgegaan tot benoeming van een tijdtelij ken wethouder. Na twee vrije stemmingen word.t herstemming gehouden tusschen de heeren Gootjes en Schoorl, waarvan dé uitslag is dat beiden evenveel stem men verkrijgen. Naar het lot beslist, wordt thans gekozen de heer P. Gootjes, die deze benoeming aanvaardt. Mededeelingen dat goeïgékeura- is het verm.-cijfer voor de gem. inkomst, belasting. Door G-ed. Staten is goedgekeurd het besluit tot het aangaan van een gemeensch. regeling met de gemeeute Barsingerhorn voor uitvoering van den vee- en vleeséhlkeuringsdienst. De regeling gaat in 1 Oct. '27 en loopt af na 1 jaar. De raad besluit de gemeenschappelijke regeling te aanvaarden. Behandeling Gem. begrooting. Die Gem. inkomstenbelasting wordt geraaïnit op f17200 tegen het vorig jaar f19000 ruim. De heer Stoop vraagt inlichtingen op de ver goeding L.O.-wet volgens art. 56 en uitkeering aan de gemeente volgens art. 205 der L.O.-wet. De voorz. wijst op bijtia onoverkomelijke moei lijkheden tot het verkrijgen daarvan, maar wil met alle mogelijke -middelen trachten die ver goeding H verkrijgen. Wieth. Wit verwacht er weinig heil van. De heer Stoop vraagt <!f het bedrag voor ver goeding aan bijz. scholen groot f400 niet te laag geraamd is. Voorz. antwoordt dat dit voor beide scholen f200 bedraagt.' De heer Schoorl vindt een uitgave van f 100 aan beide wethouders samen te laag en zou dit bedrag liever verhoogen tot f 200. Dan is er tenminste waardeering voor hun werk. Iemand, die onbemiddeld is, zou anders geen wiethoudpr kunnen worden. Er is geen gemeente waar het zoo laag is. Algemeen is men van gevoelen, dat het salaris laag is en besluit de raad het voorstel van dén heer Schoorl te aanvaarden. De post onvoorziene uitgaven "wordt alzoo met f 100 verhoogd. Dc voorz. vestigt de aandacht op de sübsidie van f2400 aan het armbestuur, en 'zegt dat het nadeelig sal to grooter wordt en thans op de begroo'ting van het armbestuur tot f 2800 voor komt. Spr. meent, dat het niet erg verantwoord is, dat de subsidie op dit bedrag blijft gehand haafd. Weth. Wit voegt hieraan toe dat dit jaar de landverhuring plaats heeft, en verwacht verlaging der prijzen, wat ook ten nadeele komt- van htet Armbestuur. De voorz. vraagt of de heeren "er tegenop zien f 3000 te geven. De heer Brak. Waar moet het vandaan komen'? De voorz. Dè gem. inkomstenbelasting ver hpogen. W,eth. Wit. Dat vind ik wel wat érg. Voorz. Ik noem maar een bedrag om een be gin te krijgen Wieth. Wit wensdit het bedrag te brengen op De raad gakt, hiermede accoord en wordt de post ink. bel. met f 400 verhoogd'. De begroo'ting wordt hierna vastgesteld op oen bedrag in ontvangst en uitgaaf op f44344.06V2 met een post onvoorzien groot f 369.68. Gem. inkomstenbelasting f17600. De begrooting voor het Burgerlijk Armbest uur wordt vastgesteld in ontvangst en uitgaaf op f 13491.50 onvoorzien f 111.50. Benoeming doodgraver-adminis&rateur voor de begraafplaats te Valkkoog. Ee heer F. Kos heeft zich 'bereid "verklaard, die benoeming te aanvaarden, en wordt "de heer Kos als zoodanig door den Raad benoemd. Bespreking ontwikbelings-onderwijs aan de Ai verse scholen. Hiervoor is uitgetrokken f240.— voor de bijzondere en f360 retor Ae openbare scholen. Het aantal leerlingen voor de school te Sint Maarten wordt vastgesteld op 8, voor Valkkoog op 8, voor de Stroet op 10, voor 't Rijp je >p 8 en voor Eenigen burg op 6. 't Vorig jaar wer den de 3 laatstgenoemde scholen bezocht door rasp. 14, 12 en 15. Aan de twee eerstgenoem de scholen ging' het onderwijs niet door door te geringe deelname De gelegenheid voor het volgen van dit on derwijs wordt opnieuiw opengesteld-, met inachtne ming van het aantal leerlingen, lievens zijn de hoofden der cursussen vrij eenigsziais af te wij ken van het leerplan, om de cursus tot deelname te bevorderen en iets.tte geven naar den aard van het kind. De voorz. zou het zeer op prijs stellen wanneer dan niet alleen de openbare, maar ook de bijz. scholen overleg pleegden mtet B. en W- Rondvraag. Deze levert niets op, waarna sluiting volgt. Van den ouuen raad zijn teruggekeerd dé hee ren J. Glas, A- JVit, P. Gootjes, 'C. Stoop en J. Schoorl. Nieuw-benoemde leden zijn de hoeren A. Brak en K. Wit. Paneras, wonende .Wilhelminastraat 567 W. de Leeuw, arbeider komende van Helder» wonende Prins Hendrkka.de 515. Tr. Koedijk, dienstbode, komende van Zeist, wonende Dijk 58. P. C. Kommer, zonder beroep, komende van Burgh, wonende Julianastraat 558. A. Swager, dienstbode komende van Harenkar spel, wonende Dorpsstraat 418 W. Schutte, dienstbode, komende van Brand wijk, wonende Dorpsstraat 113. J. Donner Ger. Predikant komende van Brand wijk, wonende Dorpsstraat 113. KI. Rezelman, vischkoopman komende van St. Paneras, wonende Dijk 33. Vertrokken: G, Biersteker, dienstbode van hier naar War- fnenhuizen, (Krabbendam) bij haar oudere. ONGEVALLEN In de Vogelkersstraat 'te 'sGravenhage, ten huize van kapitein v. d. H., heeft een gasontplof fing plaats gehad, doordjat een loodgieter met een brandenden lucifer naar een lek in de gaslei ding zocht. Van de voorkamer werd de achter wand en het plafond vernield. Ook het plafond van de keuken is zwaar beséiihdigd- Er is vrij groot" schade aangericht aan den inboedel. Ttegen den loodgieter is procesverbaal opgemaakt. Er heeft] op den Rijnsburgerweg te Lieiden een aanrijding plaats gehad tusschen een auto en een tramwagen van de N. Z.-H. Tramweg .Mij. De auto werd zwaaï beschadigd-, t er'wijl een tree plank van de tram werd vernield. Persoonlijke on gelukken kwamen niet voor. In de Vosistraat te Utrecht is een 9-jarig jongetje door een auto aangeredten en gedood. Het jongetje werd, doordat hij van een auto was ge sprongen. door een andere aankomende auto ge grepen. - Te Nij broek, gemeente 'Voorjst, is een twee jarig knaapje bij het spelen in een sloot geraakt en verdronken. - In de Maashaven te Rotte ij tam is drijvende gevonden het lijk van den 12-jarigen H. A. II. v. E., aan het Melkpad. De jongen werd sedlert 30 Augustus uit de ouderlijke woning vermist. Gistermorgen heeft de vrouw van een ze- - keren P. in de St. Antoniebreedstraat te Am sterdam, bij de politie aangifte gedaan, dat zij haar echtgenoot levenloos beneden aan de trap had aangetroffen. De man had een groote bloe dende hoofdwonde bekomen. Geconstateerd- werd, dat de dood reeds Zaterdagavond moet zijn ingetreden. P. kwam nogal vaak beschonken thuis en gewoonlijk zocht hij dan ruzie met zijn vrouw. Ook Zaterdagavond had hij weer eens flink, aan Bacchus geofferd. Zijn vrouw had echter zijn thuiskomst niet afgewacht en was bij fa milieleden gaan slapen. Toen zij giste rmorgep. te ongeveer kwart over acht thuis kwam, vond zij, zooals gemeld, haar man levenloos op den grond ljggen. - BROEK OP LANGENDIJK. Ingekomen en vertrokken per.sor.-en iu de maand Augustus 1927. Ingekomen'': M. Madderom, getrouwd met C van de gemeente St. Maarten tie zullen bevorde- j Smit, wonende Dorpsstraat 250, komende van ren. Maar ook zonder dien feed, zoudt ge dat He- Koedijk. ker reeds evengoed doen, omdat ge begrijpt, dat, A. A. Riedel, tuinbouwer, komende van St. Buitenland EEN COMPLOT VAN COMMUNISTEN ONTDEKT. Omtrent de arrestatie van talrijke communis ten te Boedapest en in andere Hongaarsche (ste den wordt nog gemeld, dat de politie ©an sa menzwering op het spoor was gekomen, die onder leiding stond van den 32-jarigen zenuw arts, dr. Ignaz Kornisz. Deze onderhield nauwe betrekkingen met de Sow jet-legatie te Weenien en met de Oostenrijksche communisten. Eenigen tijd .geleden had hij uit Wielenen een belangrijke som gelds ontvangen om te Boe dapest onlusten te verwekken naar het voor beeld van de bloedige botsingen, die in Juli te Weenen h-ebbe nplaats gehad. Deze onlusten zouden dan de inleiding vormen tot eten comi munistischen opstand. Het verluidt dat Bela, Kun, de voormalige leider der Hongaarschei radenrepubliek, reeds wieier op weg naar Boe dapest was, ten einde de Leiding der bewe ging op zich te nemten. Bij de huiszoeking in de woning van dr. Kornisz heeft de politie plattegronden van alle openbare gebouwen en van de groote Czepeler munitiefabriek te Boe dapest gevonden-. De communisten waren van plan, deze gebouw-en' in de lucht te laten vlie gen (Hbld.j VOORUITGANG WINTERVERPLEGING BIJ HET CENTRAAL GENOOTSCHAP. De wintierverpleging, die gefrekend wordt 1' October aan te vangen, werd in 1925 begonnsin in 4 der 9 huizen van bet Centraal Genoot schap. Sedert dien is er eteh geregelde en zeer groote vooruitgang te ziem. Hiet aanstaand wini terseizoen worden althans voor de eerste pe riode van 5 wekein, niet minder dan 8 van de 9 huizen opengesteld en. het Iaat zich aan-t zien, dat deze huizen ook alle volledig bezet zullen zijn.iDangzaam maar zeker wint de over-< tuiging veld, dat het zwakke kind juist in den winter het mee.st steun noodig heeft. De winterverpleging is gebleken «een middel beteekeinis te zijn in die rij der middelen tot bevordering der volksgezondheid in het alge meen, en in den strijd tegen de tuberculose in het bijzonder. Bovendieini is deze verpleging een sociaal- eoonomisch belang omdat de huizen, die vroe ger slechts 5 maanden werden gebruikt, nu weldra het geheele! jaar in exploitatie zuilen- zijn. - In 1926 werden in alle huizen totaal 47551' kinderen verpleegd. In' dit jaar zal omstreeks begin October bet 5000ste kind het een of ander huis van heit; Centraal Genootschap binneffitreden. Nederland is wadrlijk bezig zich op gebied van kinderuitzending aan de spits te stellen. Gemeente BROEiK OP LANGENDIJK. Over de maand Augustus. Geboren: Hendriko, d. van A. Pik en van G. van der Eelt. Dirk, z. van C. tie Jongli en van A. Jordens. Henarik, zoon van A. -Dekker en van T. Glas. P.ieter, z. van J. Vroegop en van Chr. Kieft. Trijntje, d. van J. Drenth en van G'. Tijmes. Ali, d. van O. Wjit en van G\ Sohuitemaker. Overleden: Trijntje Gootjes, oud 19 jaren zon-

Nieuwe Langedijker Courant | 1927 | | pagina 2