WECK RHUKimtElEI Hike Breijer Firma R. J. HOUWING MiEHTT TEL 614 ALKHAAB Rechtzaken FEUILLETON Uit den Omtrek. ALKMAAR arrondissementsrechtbank. (Meervoudige Strafkamer.) Zitting van Dinsdag 6 September. NIEUWE ZAKEN. Een ontevreden cliënt. Een voormalige verlofhouder uit Schagen, die onlangs werd veroordeeld tot £50.- boete omdat hij in een malle bui een veldwachter van Schagen had gemolesteerd, was met con tent met dat vonnis en kwam heden in verzet. Hij lag destijds in het ziekenhuis en kon daar-, om niet persoonlijk aanwezig zijn. In de krant las hij zy|n veroordeeling. Wat toch n heer lijke. uhvinding die kranten- Meneer de op posant, 'n stevige boy met een trekbeen, be weerde heden niet aan mishandeling van den agent van Haren schuldig te zijn. Maar de ver nieuwde behandeling schonk den officier niet de overtuiging dat het verzet gewettigd was 'en derhalve werd bekrachtiging van het von nis gevorderd. Eicia stormachtige nacht. Bijna den geheele dag werden we opgeknapt met een strafzaak uit het vermaarde .en schoo tie Lutjebroek om zoo te zeggen de onder broek (v'an Grootebroek en in 1311 Lutteke- broekie genoemd. In den nacht van 27 Februari was in het eerzame Lutjebroek een vervaar-; lijk kabaal ontstaan. De elite van Lutjebroek had zich verzameld in het café van Boukeins ten einde vastenavond te vieren en nu had de rijksveldwachter de Blieck zich durven verstou ten de feestelingen ontijdig te storen door het sluitingsuur aan te kondigen en dat wel op een toon, die op z'n minst genomen beleedi- gend geacht moest worden voor het ïllustre gezelschap vafetenavondvierders. Men moet daar in Lutjebroek op je woordeln letten en niet zeggefci: Ga je d'r jit. of k gooi je d'r uit, maar... wilt u weg gaan of heeft u liever dat ik ga? De rijksveldwachter de Blieck hield zich ech ter niet op met zulke complimenten. Hij had behoorlijk gewaarschuwd en toen na drie kwar tier nog niemand aanstalten maakte om te ver trekken, gelaste hij kort en goed ontruiming van het lokaal, wat echter in zeer slechte aarde viel. De veldwachter ontketende een storm van verontwaardiging. Hij werd uitgejouwd en be dreigd. een joelende menigte achtervolgde hem en zelfs werden 'n paar straatklinkers naar zijn woning geworpcjn. De hartstochten van het kaas en broodvolk waren ontketend! Met behulp van sabel en revolver wist de Blieck zijn onafhankelijke prestige te hand haven, maar het gevolg van het tumult was, dat heden een viertal vooraanstaande Groote- broekers zich hadden te verantwoorden wegens bedreiging met doodslag en geweldpleging op nei er uitzag was"~hét toch ook nog niet, even wel toch ernstig genoeg om den heer officier motief te geven tegen no. 1 der verdachten' 1 jaar en tegen de overige drie ieder 7 maan den gevangenisstraf te vorderen. De nobele burgervader had nog 'n practig getuigschrift omtrent zijn brave Lutjebroekera ingezonden en de goedé; mr. Schenkeveld hield- een pleidooi van ettelijke uren, 'n heel school schrift van 'n kwartje vol. We willen hopen dat al die ijver voor het welzijn van beklaag den genereus beloond zal wordejn en dat men dan tevens heeft geleerd een ambtenaar die zijn plicht doet zonder strooppot, niet met scheldwoorden, bedreigingen ela straatsteenen te begroeten. 'ni Akelig avontuur. Een reiziger uit Alkmaar bereed met het 4-wielig motorrijtuig van zijin firma te Schoorl den Duinweg. Rechts van den weg stopte een auttbus en toen de automobilist, na signaal te hebben gegeven, de bus passeerde, trok eens klaps een 7-jarig knaapje, dat uit de bus was geslapt, den weg over. Tijd om te stoppen was er niet meer, 'n,aanrijding volgde met het treu rig resultaat, dat de kleine aan hersenschud ding bijna direct overleed. De chauffeur stond nu terecht ter zake schuldmisdrijf, doch uit de behandeling bleek, dat de schuld niet by hem berustte, zoodat de officier, die zelf een ter zake kundig autorijder is, zich verplicht zag vrijspraak te vorderen. Die vlieger ging niet op. Een voormalig belastingambtenaar uit Alk- maarsch Scheveningen scheen met zijn pen sioen en 183 gulden maandsalaris niet rond te kunnen komeja en had zich vergrepen aan de. loonbeslagen die hij te IJmuidien vain het armel trollervolk had ingepikt. De gemeente kwam zoo ongeveer f:2300 aan deze manipulatie te kort. De onbetrouwbare belastingbolman raak te zijn baantje natuurlijk kwijt en stond nu ook terecht ter zake verduistering. Met het oog op zijn gezin, zijln berouw en goede voor nemens de gemeente schadeloos te stellen, door jaarlijks zijn pensioen af te staan, had de re- classeering zich beijverd hem voor te dragen voor 'n voorwaardelijke veroordeelingjammer, genoeg was de officier niiet voor dTOe faci-, liteit te vinden. J Hij achtte het feit zelfs zoo ernstig dat hy een jaar onvoorwaardelijke gevangenisstraf re- quireerde, zeker wel tot groote teleurstelling van den rapporteur en den verdediger, die on der het zingen van „Hou er den moed maar in" onverslagen een voorw. straf bepleitte. Als er geen lawaai gemaakt kam werden deugt het niiet. Een veehouders-baby uit Ursem had van Taat" 'n fijne Harley Davidson cadeau en hij tuft nu op dit kostbare karretje het heele boerenland af, maakte daarbij het noodige la waai met uitlaat, knalpotten en boschhoom, zoo. dat te Sijbecarspel een eenzame graspiepers- knol, die voor 'n speelwagentje hobbelde, 'n doodschrik op het lijf werd gejaagd en hij; uit, pure agitatie zijn baas boertje Piet Vriend n( trap tegen zijn schenen gaf, zoodat Piet da- gein lang niet kon werken. De geurende jongeling stond heden vopr de ze buitensporigheid terecht. Het was nog m leelijke blunder die hij had geslagen, daar op feit alleen gevangenisstraf is gesteld, maar ge lukkig hebben we voor boerenzoons met goed, Qif.KU.ukfx-.rU nana'» nu rnrux artiWli®,^-23 en hierin wordt de mogelijkheid geopend den sukkelamolen met boetegeld af te koopen. De; officier maakte dan ook van die vrijheid ge bruik en vorderde 100 pop boete of 60 dagen hechtenis. Heel blij kieeik de gelukkige bezit ter van een Harley Davids nog niet maar hy vergeet het spreekwoord, dat wie mooi wi' zijin, pij|n moet lijden. U hebt er toch geen bezwaar tegen, dat ik u eens kom opzoeken, vroeg hij met iets onge woon bescheidens in zijn stem. Hij zette zich op een stoel die mrs. Foiwler had bijgeschoven. Ik moest voor zaken hier in het dorp zijn en dr. Mijers vertelde mij van u. Ik hoop, dat ge u al wat beter voelt. Ze keek hem onderzoekend aan- Is u ook dokter/ Mijers lachte hardop. Pas maar op, hoor. Hij is een oude slimme advocaat. Je hoeft je niets te verwonderen, als hij je straks nog óen gulden tachtig voor het advies in rekening brengt miss Dean. Mrs. Fowler dreigde glimlachend met haar wijsvinger. U maakt toch maar overal een grapje van, dokter! Mijers stond op. Hij wenkte mrs. Fowler óm hem buiten de kamer te volgen. Fergerson kon het geluid van hun stemmen ia de gang hooien Zs spreken over mij, zei Rosalie Dean droef. Ik wou dat ik hooren ko(n wat zjel zeiden. Ik ben heelemaal niiet bang. Ik hoop, dat u gauw weer heelemaal beter zult zijn, zei Fergerson afleidend Ik wil niet beter worden. Er klonk een eindelooze wanhoop in haar zwakke stem eni haar vingers plukten zenuwachtig aan de de ken. Waarom laten ze me toch niet maar rustig sterven? De oude Fergerson kreeg een prop in de keel door haar hartstochtelijk verlangen, om uit dit leven weg te gaan. Hoe groot moest de ellende van dit triestige meisjesbestaan wel niet zyn? Zoo iets mag je niet zeggen, kind, ant woordde hij zacht. Bovendien zit er iets heel egoistisch in. Het is niet goed om naar den dood te verlangen, als je weet, dat er men- schen zijn, die je zullen missen eE verdriet heb ben. Men had de thuisreis weder aanvaard. Het gesprek liep verder over koetjes en kalfjes maar later op den avond, toen Fergerson allang weer naar Londen terug was en Brenda en haar man samen aan tafel zaten, begon de dokter zelf weer over het onderwerp. Teddy leek me erg verstrooid. Hij reed dat heele eind mee naar Bedmund, kwam er notabene speciaal voor uit Londen en op stuk van zaken vergat hij heelemaal om den cliënt, waarvoor hij kwam, op te zoeken. En hij voelde er ook niéts vcor om weer terug te gaan. Maar wat deed hij er dan? Niets. Hij is bij mrs. Flower m,ee naar bin- 25 JARIG JUBILEUM N.H.V.B. - Zaterdag em Zondag wordt door den N.H.- V B haar 25-jarig jubileum herdacht. Deze voetbalbond is in Noord-Holland geen onbe kende en ongetwijfeld is door de»ep bond pio nierswerk verricht. Gedurende oen kwart eieuw heeft de Bond leiding gegeven aan liet z.g. lagere voetbal in Holland"s Noorderkwartier. In en door don. Bond zijn vele krachtige verieenigingen ont-i staan, die thans meetellen in dep lande. Hon derden wedstrijden wordien jaarlijks slechts mo gelijk door zijjn organisatie gehouden Door zijn wijde vertakkingen is het ideaal verwezen-, lijkt, dat zelfs in de kleinste, meest afgelegen plaatsen het bruine leder des winters Zoldddgi aan Zondag de spieren lenig en den geestl frisch kan houden. Het doel, dat de Bond zich voor oogen gesleld heeft, mag zeker wel bereikt heeten. daar de hond thans ruim 4000 leden en. 72 aan gesloten vereenigingien telt en 180 elftallen aan de competities deelnomen Het feest wordt nu Zaterdagmiddag en Zon dag te Alkmaar herdacht echter slechts dan» kan het feest den Bond waardig zijn, wan neer voetbelbeoeïenaar en voetbalsupporter op 10 en 11 September 1927 gezamenlijk hun be langstelling doen blijken- Deregelingscommis sie doet hierbij oen beroep op voetballers en liefhebbers om in grooten getale/ den feest avond en de wedstrijden bij te woman Alk maar ligt in het centrum der provincie en is. van alle plaatsen pit gemakkelijk te bereiken. Zondag worden van helf elf af tot 5 uur, uur wedstrijden gehouden op het Gemeentelijk Sportpark te Alkmaar. Het programma luidt: Adspiranten-wedstrijden. Districts-wedstrijden, Wormerveer-Alkmaar, Zaandam-Helder Verder een wedstrijd tus- schen het vertegenwoordigend N.H.V.B.-elf-taJ en Haarl. Voetbelbond-elftal. Tenslotte de wedstrijd Z.F.C. 1-Noord-Hollands Elftal, sa mengesteld uit de beste spelers der tweede, klasse vereenigingien in Noord-Holland boven het IJ. - SINT MAARTEN. Begunstigd met prachtig zomerweer heeft men alhier de 3-daagsche kermis gevierd de- wekfe een heel gezellig karakter droeg. Als eerste boffen voor de kermisbezoekers was, dat in beide danslokalen vrij dansen werd ge geven hetgeen echter pas op 't nippertje be kend werd gemaakt, hetgeen echter wel niet uitmaakte, daar er geen gepruttel over werd gehoord. Wan de Zondag de dag voor den dans, de Maandag was gewijd aan kinderspelen en wel vcor de meisjes van 6-10 jaar het steken van een vlag in de stoof waarbij als prijswmsters uitkwamen D. Brander 1ste, M. Koning 2e N. Koning 3e en G. Hemeweer 4e prijs en meisjes, van 11 tot 14 jaar loopen met bal op fiorn ie,1 janTmr^ëer*if^/"t5^i^n Bakker 4e prijs. Jongens van 69 jaar koekhappen. ie prijs C. Schut, ze C. van der Ham, 3e. M. Roosman en 4e P. Blauw. Jongens van 10—14 jaar, blaas slaan, ie- prijs C. Koning Dz., 2e J. Roos, 3/0 ftlient 17 - Tel 526 CORSETTEN. O KINDERLIJFJES. BUIKBANDEN. BUSTEHOUDERS. RECHTHOUDERS. RECHTH. CORSETTEN. ELASTIEKEN KOUSEN. DAMESVERBAND. SOUSBRAS en ROKBESCHERMERS. Jarretelles en Elastiek. Depót PALTHE Almelo. nen gegaan en heeft een poos bij het meisje zit ten praten. Op den terugweg herinnerde ik hem aan de zaak, waarvoor hij eigenlijk gekomen was, maar hij zei doodleuk, dat daar niet zoo'n haast bij was. Dus Teddy heeft het meisje gesproken? Ja, en ze schijnen direct heel goede maat jes te zijn geworden. Ze waren een poos alleen toen ik met mrs. Flowe rin de gang stond te pra ten. Teddy zei, dat hij nog weer eens naar haar toe zou gaan. Mrs. Mijers zei niets. Zij dacht bij zichzelf dat er, ondanks de pertinente ontkenning van Ferger son, misschien dan toch wel wat waar kon zijn van het verhaal van den staljongen. Die belangstel ling van Teddy, de vertrouwde van de Britons voor dat circuskind, was verdacht. Het was al laat toen mr. Fergerson thuiskwam. Qp een mooien^ zonnigen herfstdag, was een natte, kiile, druilerige avond gevolgd. Het deed hem goed, dat het vuur in zijn kamer vroolijk brandde, en zijn pantoffels lekker warm waren. Hij was vermoeid en uit zijn humeur. Hij kon maar niet beslissen wat hij doen moest, of hij aan Roderick zou vertellen, dat het meisje nog leefde of niet. Met de rustige zorgvuldigheid, die hem altijd oij moeilijke zaken gekenmerkt had, woog hij de argumenten voor en tegen in zijn geest af. Werke lijk houden van Rosalie deed Roderick niet en als zij tenslotte toch zou sterven, welk nut had het dan om nog meer voedsel te geven aan de praat je i, die er reeds bleken rond te gaan, door Rode- riek bij haar te brengen? Maar aan den anderen kant, als het meisje wel van hem hield, iets, waarvan hij overtuigd was, was het dan niet onmenschelijk haar te laten ster ven, zonder dat zij hem had weergezien? 1 Het probleem viel Fergerson moeilijker op te lossen dan wellicht ooit een ander probleem had gedaan, omdat hier, behalve zijn scherp verstand, ook zijn goede hart meesprak. Hij zat weggedoken in een grooten gemakkelij- ken stoel en staarde in het vuur. Het was, alsof uit alle hoeken van de kamer stemmen tot hem kwamen: Je moet het hem zeggen; je moet hel hem zeggen. Maar hij mocht niet alleen naar de stem van het gevoel luisteren. Hij wilde de zaak nuchter blij ven beoordeelen. Gesteld dat Rosalie bleef leven, wat toch niet absoluut buitengesloten was, wat zou de toekomst dan niet voor ellende en ongeluk aan beiden brengen. Zou de band niet vreeselijk gaan knellen. Zou Rosalie zelve werkelijk gelukkig kun nen worden. En als zij, zooals Mijers voorspelde, werkelijk bij herstel haar leven lang invalide zou blijven, wat zou er dan, bij een man van Rode ricks geaardheid, uit deze verbintenis. moeten groeien? Fergerson huiverde als hij aan dit alles dacht. Terwijl hij daar zoo zat in tweestrijd, hoe hij, voor wat zijn deel betrof, het levenslot van den jongen Briton leiden zou, werd diens bezoek aan gekondigd. Hij was jjroot en knap, zooals hij daar de ka mer binnenkwam. Een beetje ernstiger, een beet je ouder dan een poos geleden, maar de moede- docze, wanhopige uitdrukking was zooals Ferger son zich wel had voorgesteld, van zijn gezicht verdwenen. Roderick ging in een grooten stoel bij het vuur zitten. Op jongensachtig bedremmelden toon zei hij: Ik zou graag wat geld hebben als he/ü kan, mr. Fergerson. De oude heer moest nog steeds denken aan het meisje, dat hij vanmiddag gesproken had en dat haar zwaar geheim zoo edel en dapper bewaarde en hij kon een gevoel van bitterheid tegen dezen goedgeklceden jongeman, die pas de twee men- 'schen verloren had, die hem naar goddelijke en menschelijke wetten het dierbaarst hadden moe ten zijn, zijn vader en zijn vrouw en die om dit (dubbele verlies weinig scheen te treuren/niet ver bergen Toen het antwoord op zijn vraag wat lang uit bleef keek Roderick angstig-verbaasd op. .Er is toch niets? vroeg hij een beetje heesch. Er was iets in Fergerson's oogen, dat hem een onbehagelijk gevoel gaf. Hij kreeg een kleur en herhaalde zijn vraag: Er is toch niets bijzonders 'gebeurd? Toch geen derde testament gevonden, dat me in het armenhuis brengt' Maak je maar niet ongerust. Maar dan kan ik toch zeker wel wat igeld krijgen? zei hij verlegen. Ik ben erg slecht bij kas en sedert dat vader gestorven is, word ik be stookt met rekeningen. Ik zal morgen met je meegaan naar de bank van je vader, dan kunnen we een voorloopige re geling maken en als je nu direct iets noodig mocht hebben O, neen, dank u, stamelde Roderick. Er. is toch niets waarom u kwaad op me bent, u kijkt zoo stroef. Er was zoo iets jongensachtigs in de manier waarop Roderick het vroeg, dat Fergerson on danks zichzelf lachen moest. Neen Roderick. Hij aarzelde even: Ik ben vandaag naar Bedmund geweest. De jonge Briton werd bleek, hij stond op en staarde in het haardvuur. U denkt misschien, dat ik er heelemaal over .heen ben, dat ik haar al vergeten heb. Is ;het niet zoo? zei hij hortend. Maar dan hebt u het toch mis. Ik kan de gedachte aan haar niet kwijtraken. Hebt u nog iets bijzonders gehoord? Ik had al bij mezelf gedachtik zou graag iets willen doen ter herinnering aan haar, begrijpt u? Is ze in Bedmnud begraven? Zou ik niet een mooien steen op haar graf kunnen laten plaatsen, Zonder dat iemand weet wie het heeft laten doen? ■Ik zou zoo verbazend graag iets doen. De oude man keek Roderick's afgewend ge- zient van terzijde aan. Neen Roderick, ze is niet in Bedmund begraven. Niet? Dan heeft die kerel, Sherney, haar zeker meegenomen. Ik heb me den laatsten tijd telken.» afgevraagd, of ik niet sterker had moeten P. Bronder en 4e B. de Vet. Op het terrein heersch te een gezellige drukte. Des avonds kon men zich amuseeren, Ijetzij in de tent van den heer Zwak- man, alwaar de tooneelvereen. uit Dirkshorn het. tooneelstuk „Beurskoorts" opvoerde, of in het lo kaal van den heer Schermerhorn, alwaar het Trio Hoffman optrad. Nu in beide zalen hebben de bezoekers genoten. De Dirkshornders zijn in de zen omtrek voldoende bekend, zoodat bijna elke lezer van dit blad hun kunde kent en hoog schat, terwijl voor hen, die trio Hofman nooit gehoord hebben, de mededeeling geldt, dat deze luidjes in hooge mate voldoen en hun repertoire op schit terende wijze uitvoeren. Dinsdagmiddag volksspelen, alwaar de meis-jes van 1418 jaar moesten ringsteken op fietsen, waarDij als prijswinsters uitkwamen ie pr. T. Bronder, N. Jonker e2, A. Heneweer 3e en G. Hemmer 4e prijs. Dames van 19 jaar ea ouder moesten een ezeltje den staart aansteken, waarbij de gelukkigen waren T. Manneveld ie, C. Blaaüw IJf 2e, J. GrootRoggeveen 3e en J. Homan —Peetoom 4e prijs. Jongens van 1418 jaar hardloopen met hinder nissen. ie prijs W. Peetoom, 2e Jo de Pee, 3de N. de Geus en 4e prijs P. Kuit. Heeren van 18 jaar en ouder blaasslaan. ie pr. R. Bijpost, 2e prijs F. Raven, 3e A- Wiedijk, 4e C. de Vries. Ook thans een gezellige stemming op het terrein. De prijzen bestonden voor allen uit mooie kunst voorwerpen, dewelke door den voorz. van V..VV. V.V. met een gepast woord werden uitgereikt- De> avonds was er gelegenheid in de tent van den heer Zwakman de revue van den heer Boe lens, getiteld „Het zal wel gaan" te hooren. Ve len hadden zich hiervoor naar de tent begeven, maar niet allen hebben er genoten. Ja zelfs, na dc eerste pauze waren er die de zaal hadden ver- faten om er niet meer terug te keeren, daar zij het de moeite niet waard achtten. Weer anderen rJjyact/vvii tcmi VCibodcn xmoest worden. Kortom, het was lang geen onver- dec.d succes, dat de heer Boelens hier oogstte. F.n zoo was het einde weer bereikt van deze kermis. aandringen om haar nog te zien. Zij was toch...... mijn vrouw. De oude Fergerson gaf geen antwoord. Waarom zegt u toch niets? vroeg Roderick een beetje geprikkeld. Omdat ik niet weet wat ik zeggen moeit, was het eenvoudige antwoord en het was de waarheid. Hij wist niet wat het beste was te doen, of om te zeggen, of om hem in de waan te laten dat zij gestorven was. Hij was overtuigd, dat de mededeeling, dat Rosalie nog leefde, een uiterst onaangename verrassing voor de jonge Briton zou zijn. Zijn berouw scheen al heel wat zwakker dan den vorigen keer. Heb je de krant vandaag gelezen, Roderick? Natuurlijk, hoe dat zoo? 1 Na een oogenblik aarzelen zei de advocaat: Ik heb een aankondiging gelezen van het aan staande huwelijk van miss Fane met den Ameri kaan Querne. Roderick zweeg even, heelemaal beduusd. Fer gerson realiseerde zich, dat wat er nu zou ko men, de beslissing voor zijn moeilijk probleem zou inhouden. Van de manier, waarop de jonge Bri ton op zijn mededeeling reageerde, zou het afhan gen, of hij hem zou vertellen, dat Rosalie nog leefde. Hij hoefde niet lang te wachten. Roderick scheen eindelijk woorden gevonden te hebben. Hij was van bleek vuurrood geworden en viel driftig uit: 1 Het is een leugenhet moeit een gemeene, infame leugen zijn. Ze heeft nooit iets om hem gegeven. Hij is oud genoeg om haar vader te zijn. Geef me de krant, ik wil het zien.,.,» Bij het zien van het strakke gezicht van mr. Fergerson brak hij plotseling af en stamelde: Neemt u me niet kwalijk, dat ik zoo uitgevallen ben. Het was heelemaal niet de bedoeling om on beleefd te zijn. Maar het kan eenvoudig niet waar zijn. De advocaat deed geen poging om te antwoor den. Hij wist nu, dat zijn vermoeden juist was. Roderick hield nog altijd van Lilian Fane en er was zelfs geen plekje in zijn hart, waarin bijzon dere teederheid school voor het meisje, dat hij uit louter egoisme en voos zelfbeklag, roekeloos aan I ziel» gebonden had, het meisje, op wier graf hij al een prachtig monument wou oprichten, zonder dat hii zich terdege overtuigd had, of ze werkelijk wel gestorven was. Rorie weet het stilzwijgen van' mr. Fergerson aan gebrek van medegevoel. Wat kon zoo'n oude vrijgezel ook begrijpen van gevoelens, van de gloeiende driften die hem op het oogenblik teis terden? Maar dit oordeel was toch niet rechtvaar- Idig. De oude advocaat dacht op dit oogenblik teru§ aan het oogenblik, lange jaren geleden, toen hij zijn vriend Eustace Mijers had moeten geluk- wenschen met diens verloving. Hij kon zich uit stekend voorstellen, wat er op dit oogenblik in den jongen Briton omging en zijn gedachten over hem waren in dit opzicht" 00 kuiterst mild en deelnemend. Wordt vervolgd.

Nieuwe Langedijker Courant | 1927 | | pagina 4