Rechtzaken meenie 'Alkmaar resideeiemd'e, een acutie aanval van animositeit ten opzichte van zekeren heer J. v. Tiel, die zoo brutaal was mét het meisje van des omvalbewoner's vriend op stap te gaan. Hij uitte zijn ontevredenheid door gezegden don Juan 'n lik op z'n postzegel te geven, me"t ge volg dat hij heden tot f 15 boete of 15 dagen, werd veroordeeld. Nhar den sukkelamolan verwezen. iEien jongmensch uit het Noordeind te Heer- Hugowaar'd, voor korten tijd wegens mishande ling tot f50 boete veroordeeld, deed nu weer van zich spreken door het feit, djat hij op 24 Juli den caféhouder J. Wester had mishandeld. Deze boerehonvivant kwam met nog ©enige ge lijkgezinde opscheppers in de looaliteit, die let tende op hun optreden en jeugd, hen weigerde eenige consumptie te verstrekken. Hen hou'ding waarvoor de heer Wester allen lof verdient. Indien alle kasteleins zoo optraden, zouden er stellig minder moedertranen geschreid wprden. Het jonge mensc'h hierboven bedoeld beant woordde de verdienstelijke weigering van den ca féhouder met een slag in diens gelaat. Maar hij werd heden flink gestraft en veroordeeld tot-14 dagen gevangenisstraf! Twijfelachtige reclame. Hon mijnheer die van geen persoonlijke be langstelling had blijk gegeven, moest terecht staan omdat hij een fouragehandelaar niet bijzonder had geflatteerd, door hem uit te maken voor 'n „slechte schurk", die 20 ledige zakken had gestolen. De verontwaardigde fouragier diende natuurlijk een klacht in. Aangezien de officier echter nog gaarne een niet verschenen getuige wil hooien, werd de zaak aangehouden tot 10 October. Ga je weg af ik neem je weg! Daar het paar schoenen, Uat een door Groote- broek tippelende zwerver geen neiging vertoonden om weg 'te gaan, werden ze door hem wieg ge nomen en onmiddellijk in dienst gesteld. De eigenares van de schoenen, de winkelierster, mej. Koopman, nam geen genoegen imet deze brutale toeëigening en dank zij haar directe actie, was de schoenengoochelaar weldra ingepikt. De offi cier eisehte heden 10 dagen ratslikken, maar den politierechter was deze straf nog lang niet zwaar genoeg en veroordeeld© den globetrotter tot 1 maand gevangenis. Van kwaad' tot erger. Een Heldiersch ingezetene, niet bepaald tot ie elite behoorende, maakte' zich in den nacht van 23 op 24 Juli schuldig aan een 'handeling, die alleen wordt geoorloofd in de door de gemeente daarvoor beschikbaar gestelde inrichtingen. Een agent* van politie constateerde deze urologische overtreding en zegde den delinquent een proces verbaal toe, waarop hem een zoodanig gemeen scheldwoord! wend toe gebulderd, dat ook 'n pro cesverbaal ter zake belee-diging volgde en het on derwerp van deze 'drukke ambtelijks bemoeiing heden tot f25 boete of 25 dagen werd veroor deeld'. lEen ruwe snuiter. Een zwaargebouwd lichtWaehter te Helder, die prat gaat op zijn lichaamskracht en bovendien een niet bepaald prettigen drank over zich heeft, kwam in den vroegen morgen van '10 Juli, na een zeker niet drooggelegde kermisnacht, uit een café komend, in contact met een paar voorbij gangers, die hij direct te lijf ging en ©en hunner, de visscher Jb. Hennig een slag toediende. Onze sterke vriend, die wijzer deed zijn krachten te beprpeven op geheelonthouding en tot bescher ming van zwakken en verdrukten, werd heden tot f50 boete of 30 dagen veroordeeld. Verder niets meer aan de orde zijnde, wordt de zitting gesloten. ARRONDISSEMENTSRECHTBANK. Meervoudige Strafkamer. Zitting van Dinsdag 27 September UITSPRAKEN. Franciscus Lndovicus S. Venhuizen. Hooger be roep openbare dronkenschap, 3 dagen hechtenis en 6 maanden opzending voorwaardelijk proefjaren. Popke Jacob V., Zwaag, mishandeling f 50 j boete of 50 dagen en f 12.50 schadevergoeding. Neeltje Petronella S., gedetineerd, oplichting en diefstal, 6 maanden gev. Cornells N. Helder, gedetineerd diefstal on der verzwarende omstandigheden, onderzoek niet vollledig, nieuwe instructie. Petr. Corn. 3., gedetineerd, rijwieldiefstal, 1 jaar gevangenisstraf. Hendrik B., Bergen, gedetineerd. Diefstal met braak en poging tot doodslag. A.s. week uit spraak. Mijndert W-> gedetineerd. Zware mishande- ing. 2 jaar gevangenisstraf. Cornelis K., St. Pancras, diefstal of verduis tering van een schuldbekentenis, f25 boete of 25 dagen. NIEUWE ZAKEN. Zwaar gezwam ever de zilveren rikketik. Een 36-jarige werkman te Hoorn stond terecht 1 omdat hij op of omstreeks 2 Februari uit die slachtplaats van slager Veen een zilveren hor loge, dat aan diens knecht F. Schiphorst toebe hoorde, zou hebben 'gestolen. De verdenking viel op den verdachte op £rond dat hij in het café van v. d. Kooij1 een zilveren horloge (te koop zo lihebben aangeboden. De man ontkende hef tig. Hij was sinds December niet "meer in de slachtplaats geweest en het horloge, dat hij in het café had getoond, was zijn eigendom. Het gestolen horloge is spoorloos verdwenen. Een voor zoo'n onbeduidend diefstalletje, de géheele waar de van het horloge is misschien een daalder, werd een abnormaal groot getal getuigen ge hoord. De officier vorderde 6 maanden gev., ter wijl mr. Thomas, de verdediger, vrijspraak con cludeerde. Drankzucht, (ljf tot djiefstal voert. Een 36-jarige arbeider uit de Zijpe, heeft zich bijzonderlijk toegelegd op het stelen van rijwiel- belastingplaatjes, tot ten slotte de justitie op afdoende wijze een eind maakte aan deze lange vingetsport, door den delinquent achter slot en grendel te zetten. 'Hij is ook al eens voorwaar delijk veroordeeld, doch zijn ongeregelde begeer te naar biertjes hebben hem telkens weer op het pad der zonde gebracht. De officier vor- derd e6 maanden gevangenisstraf, doch de ver dediger, mr. van Loockeren achtte zoo'n straf toch wél wat al te peperig voor iemand, die reeds drie maanden in voorarhest heeft doorge bracht, en stelde wat meer clemente bekeerings- middelen voor. D|& genoegens van het edele k ran tenidjr u k kers vak Hoe genoeglijk rolt het leven, des gerusten laaidmans heen, zong eenmaal onze goeie Poot, maai- dat kan om den dood niet getuiigld worden van den tegenwoordigen krantendrukker. Niet alleen legt de arbeidswet hen vele lagen en listen, maar ook de strafwet loert op hem_ als een kat op de muis. Dat ondervond 'heden kan den lijve de 'directeur vau "het R.K. N. H. Dagblad, die op de zondaarsbank was gemorteerd, omdat een correspondent van Heiloo in het vuur van zijn ijver een in de gemeente woonachtigen boom- kweeker zoodanig de ooren 'had gewasschen, dat een aanklacht werd ingediend ter zake smaad, laster of beleediging zoek maar 3 voor 'n stui ver, pak weg vijf! De geachte neef hoofdredacteur, een edele ziel, vol opofferingsgezindheid:, bood spontaan de schuld op zich te nemen, docih dit zoenoffer werd VOOR D|FN POLITIERECHTER. 'Middagzittiing van Maandag 26 Sept. Had je me maar. Eieln crimineel© zondaar, op 26 April 1926 ver- eêrd met een voorwaardelijke veroordeeling tot twee maanden „celsolo", heeft zich deze gunst onwaardig betoond, door opnieuiw af te dwalen en naar Duitschland uit te wijken. Zoo gauw ze nu dezen ondankbaren reclaasant te pakken kunnen krijgen, zal die voorwaardelijke straf. 2 maanden gev. op "hem worden toegepast. Wie waaglt er earn gokkie Esc. vee boertje uit Purmer, zich bijzonderlijk onderscheiden! door een allergénoegelijkst ge zicht, precies of ie aau 'n rumbooutje zuigt, had zich 22 Mei te Alkmaar op de „courses" oftewel wedrennen, opgeworpen als bookmaker en aan zekeren heer Praas gelegenheid gegeven te wedden op den draver „Traviata", dié echter jammerlijk verloor, zoodat Braas zijn knakie kwijt w,as. Het sportlievende boertje werd voor dit feit veroor deeld tot f 25 boete of 25 dagen. Hij; vond het W hoog, maar besloot toch maar af te tikken. Nog, zoo'n mcusdhenr&ddler. Een 41-jarige, maar reeds geheel vergrijsde ca féhouder uit de von Zesemstraat te Amsterdam, die daarop op de bank der boetelingen verscheen, erkende eveneens zich aan dergelijke aanmoedi ging van hippische sport te hebben schuldig ge maakt. Hij deelde het lot van zijn Voorganger en mag eveneens 25 piek offeren op het altaar des vaderland^. !Djê verzoeking; was te groot. Een huismoeder te Barsingerhorn brac'ht bij haar 61-jarige dorpsgenoote, mej. Bakker, een visite en werd zeer gastvrij op thee met witte puntjes onthaald. Als contraprestatie flikte zij in een oogenblik, dat juffrouw Bakker zich uit de kamer verwijderde om een man, die met kip penvoer Kwam te helpen, een zilverbon van f 2.50 uit haar porlemotmaie. De juffrouw was heien niet present, doch daar de reclasseering een zeer gunstig rapport over haar uitbracht, werd beslo ten de zaak aan te houden tot 10 Oótober. Zij zal dan, graag dï niet, gedwongen worden per soonlijk te verschijnen, opdat de politierechter zich over haar een oordeel zal kunnen vormer- Zegt de diender, afgestapt 1Doet 't of je wordt 'r bijgelapt! Een wielrijder te Oudkarspel, die naar het oor deel van den rijksveldwachter Rood onderwor pen moest worden aan een onderzoek naar de aanwezigheid ter goeder plaatse van een rijwiel plaatje, wist deze controle te verijdelen door niet aan de lastgeving om af te stappen 'te voldoen. Hij werd deswege veroordeeld tot f 25 boete of 25 dagen. Te ver gedreven broedermin. Eén 18-jarige slagersknecht uit de Rijp gaf op Zondag 17 Juli, ter gelegenheid var. de ker mis te Schermerhoorn een 43-jarige smid uit Beem- ster (alle ambachten uit den omtrek zijn op zoo'n boerekermis tegenwoordig) 'n watjekou, omdat de smid even te voren oneenigheid met zijn broe der had gehad. Hoewel broederliefde zeer loffelijk is, moet deze zich echter de openbare orde niet te buiten gaan en derhalve werd de jeugdige varkenskiller ver oordeeld tot f25 boete of 25 dagen. Een toegiawijid: vriend! Op dienzelfden kermis Zondag te Schermer- horn, de handen schenen nog al los 'te zitten, kreeg 'n 21-jarig arbeider, aan 'den Omval, ge FEUILLETON HOOFDSTUK XVII. Brenda Mijers was buitengewoon nieuwsgier rig. Veel emoties had ze niet meer ondervoe den sinds de wedijver tusschen Eustace Mijers; en Edmund Fergerson mie.t haar huwelijk voor goed een einde had genomen, en sinds haar baby gestorven was. En toch waren empties^ voor haar een levensbehoefte. Haar houding ten opzichte van Rosalie was totaal veranderd na de ontdekking van Iden trouwring. Het waas van mysterie en romantiek1 had haar nieuwsgierigheid' meer dan haar me degevoel gewekt en ze zou niet rrusten, vóór ze het geheim ontsluierd had. Haar be rekte- ningen werden wel een beetje in de war ge-' bracht, torn ze hoorde, dat Roderick Briton1 weer de „Four Winds" had betrokken. Op haar weg naar Bedmund liep ze langs het buiten. Den laatsten keer, dat ze er langS gekomen was, waren die blinden en de inrih poort gesloten geweest. Nu was het, alsof er een jonge vroolijkheid over het oude huis wasj gekomen; de kanten gordijliien waaiden in den, herfstwind als vlaggen voor de open ramen. Eien van de groote poorten stond als uitnoo-t digiend open en voor het huis stond een kleine auto. Brenda's romantische geest was teleurge steld. Roderick's spoedige terugkomst in het dorp sloeg haar ver-denkingen grondig den bo dem in. Ze moest haar beele theorie over het geval herzien en nu de sleutel, waar ze zoo zeker van was gewieest, niet bleek te passen, wist ze niet waar ze zoo gauw een andere vandaan zou halen. En toen ze het kleine landhuisje van mrs. Fowler bereikt had, had haar anders zoo levendige, fantasie haar nog steeds in dien steek gelaten. Rosalie, die nog steeds op het bed bij de éofa uitgestrekt lag, zag mrs. Mijers het pad, opkomen en een Uitdrukking van ontstemming en verveling kwam op haar gezicht. Ze hield niet van de doktersvrouw, zie, voelde bij in tuïtie, dat er iets stak achter haar telkens her haalde, doorzichtige kruisverhooren. Maar op haar lijdelijke manier wist Rosalie haar toch telkens weer met een kluitje in het riet te sturen. Toen Brenda binnenkwam, slaagde ze er. toch in een glimlach te force,eren en op de vragen van de doktersvrouw antwoordde ze; dat ze niet zooveel pijn had en goed had ge- sla oen. In werkelijkheid had ze. geen oog dicht ge daan, maar het leek haar eenvoudiger en min der vermoeiend om maar te zeggen wat haar bezoekster graag hoorde.. Brenda zette zich naast het bed en maakte! haar mantel los. Op scherpen, bedillerigen toon informeerde ze bij mrs. Fowler, of het waar1 was .wat Rosalie zei. En degoede vrouw be aamde dit maar; ze begreep dit meisje beter, dan de dokter en zijn vrouw. Met groot ver toon stapte mrs. Mijers op het raam toe en opende het, met de mededeeling, dat het bui ten bepaald warm was en de kamer hier zoo stoffig. Rosalie huiverde e.v-en, maar zweeg. De dokter al hier geweest vandaag? Niet? O, hij komt zeker nog. Hij heeft het heel druk. „Four Winds" is weer bewoond. Ze ratelde op één toon voort, zoodat hiet leek, alsof er op het landgoed minstens een epidemie was uitgebroken, die haar man volkomen in beslag1 nam Mrs. Fowler ging op haar mededeeling irn Is het werkelijk weer bewoond? Wat is het al weer een tijd geleden, dat de oude heef gestorven is. Dat is anders nog maar pas drie weken geleden, antwoordde Brenda snibbig. Maar ik moet toegeven, dat ik niet gedacht had, dat Roderick Briton hier ooit zou komen wonen. Ze sloeg Rosalie aandachtig gade om te zien welke uitwerking haar woorden op haar hadden gehad. Het meisje lag met gesloten oogleden, die donker afstaken teigen het bleeke gezicht, maar als mrs. Mijers ook een schijn van emo tie verwacht had, kwam ze bedrogen uit. 25e probeerde een nieuwien aanval. Als je weer zoover beter bent, zal ik eens ttiet je langs „Four Winds" rijden; het is een prach tig oud buiten. Roderick'svrouw zal daar wel heel gelukkig worden. Het bleeke meisjesgezicht bleefeven onbe wogen; maar mrs. Fowler vroeg geïnteres seerd Zijn vrouw? Is hijj dan van plan te trouwen? Brenda aarzelde. Ik geloof, dat er een dame in Londen is, van wie hjj heel veel hield, maar toen bleek, dat hij niets van zijn vader zou erven, liet ze hem schieten, en ver loofde zij zich met een rijken Amerikaan. Maar die is eergisteren bij een auto-ongeluk om het leven gekomen, en ik durf voorspellen, dat ze nu wel weer zal probeeren om Roderick aau het lijntje te krij|gen. - Mr. Briton zal zich toch niet op die ma- nier als kwaonjgen laten behandelen, zei mrs. Fowler smalend, maar Brienda haalde de schou-' ders op. Mannen zijn zoo onberekenbaar als er een vrouw in het spel is, zei ze gewichtig.', Ze stond op en knoopte haar mantel dicht., Ze keek naar Rosalie, maar ze moest tot de conclusie komen, dat ook het laatste vlieger-, tjfc niet was opgegaan. Het leek wel alsof zé in het geheel niet geluisterd had. Haar oogeni bleven lusteloos staren naar de spaarzame, gele bladeren, die no-g aan de boomen huiverden in den vochtigen herfstwind. Toen mrs. Mijers zich tot haar richtte, leek het wel, alsof ze wakkeT schrikte. Dr. Iddler komt Vrijdag bij je, weet jé dat al? zei ze op beschermenden toon.. Ik hoop, dat je begrijpt, wat dat beteekent, en' dat je het waardeert, dat je zoo'n schitteren de behandeling krijgt. Dat zou lang niet ieder een in jouw omstandigheden krijgen... 1 Brenda's toon ergerde Rosalie 'buiten gewoon, maar op haar effen gezichtje vertrok geen spier en ze zei op haar gewone lijdzame manier: 1 Iedereen is toch zoo lief voor roe. Toen mrs. Fowler de bezoekster had uitge laten en in de kleine kamer terugkwam, schud de Rosalie's lichaam van het snikken en de tranen liepen over haar gezichtje. Wat is -er, lieveling? vroeg ze ver schrikt. Scheelt er wat aan? De vriendelijke vrouw knielde bij het bed en Rosalie sloeg haar armen om haar heen. - Och, mrs. Fowler, als ze me toch maar met rust wilden laten... als ze me maar lieten sterven... ze me enen het zoo goed, maar het zou veel vriendelijker van hen zij|n... Ze wie- ten niet wat ze doen, stamelde ze 'tusschen' haar hartbrekend snikken door... Mrs. Mijers was bijna thuis, toen ze Rode- riek Briton in zijn auto tegenkwam. Hij reed langzaam; Scott, de ruige herdershond zat) haast hem. Roderick groette beleefd en Brenda gaf hem' een genadigen knik terug, alsof hij er 'in eer in mocht stellen, dat ze zich verwaardigde! hem terug te groeten. Maar in haar hart was ze geweldig jaloersch van den aardigen klei nen wagen waarin hij reed. Zij had al zoo' vaak v-ergeefsche pogingen gedaan om haar man te bewegen het ouderwetsche rijtuig af. te schaffen, maar hij scheen gehecht een de, oud<* rammelkast, zooals zij dat ding noemde. Rorie vond, dat mrs. Mijers er veel ouder uitzag dan hij haar zich in zijn herimnieringl had voorgesteld. Hij reed den weg naar Bed- mund op en kreeg e-en eigenaardig gevoel, toiett niet aanvaard, met andlere woorden, de officier had geen tabak van 'hem. Neen, 'Barbertje, diie hangen moest, was de directeur, en hoewel hij heel in Antwerpen zat aan een likeurtje de An- vers en van het geheele beleedigingsstuk geen bal afwist, hij wierd op de boetebank gesleurd en heden tegen hem gevorderd f 100 boete of 50 dagen hechtenis. Gelukkig was daar echter zijn verdediger, mr. Kusters, die in een waarlijk schitterend pleidooi waarvoor wij hem oprechte hulde brengen, dia malligheid van die strafvervolging aantoonde en qp algeheel evrijspraak aandrong. Parturiuni mantes, nascetur ri-diculus mus. Na de pauze kregen we een geweldig voortge zet onderzoek in de hooger beroep zaak, van een autobushouder uit de Rijp, die een niet aangekon digde -dienst op Purmerenid zou hebben gehou den. [Wel 'n stuk of 7 getuigen worden in het vuur gebracht, maar ten slotte was zelfs de officier overtuigd, dat men de plank had misge slagen en werd vrijspraak gevorderd, 'n conclusie, waarbij de verdediger zich natuurlijk gaarne aan sloot. Het gebeurt niet veel dat -de officier de harde korstjes mee helpt kouwen. Zlwaarlijvig persdielict. In de Heldtersche 'Courant had een 55-jarig ar chitect en groot gemeentepoliticus, geadverteerd! dat een raadslid de presentielijst had geteekend!, het presentiegeld ad f 5 had opgestreken en voor da rest, maar heelemaail had' verzuimd om da raadszitting bij "te wonen. Het edelachtbare raads lid in kwestie was zeer in< zijn wiek geschoten over deze insinuatie endiende een 'klacht in. Be architect stond hedlen terecht en kon natuurlijk het feit net ontkennen. Quod scripta scrip tie, zeide eenmaal de heer P-ilatus zaliger: wat geschreven is blijft geschreven. Het scheen echter of de verdachte heden de schuld wild© gooien op Hen wethouder van financiën, maar aangezien deze heer niet terecht stond, bleef deze buiten beschouwing. Tegen den vrijmoedigen maar niet bepaald fortuinlijken steller der adverten tie werd f5 0 boete of 50 dagen gevorderd. En fin, 't is zoo gelegen, 'je moet er wat voor over hebben. Hij wilde blued! zien! Een 21-jarig arbeider uit Schoorl vierde met veel animo de Schoorldamsche kermis, maar raak te ten-slotte aan het knokken met kraalbewoners _yan een vijandelijken stam. Hij wond zich daar door zoo vreeselijk cp, dat hij een ander feestge noot, die hem nog wel wilde kalmeeren, te lijf ging en met een mes bloedend aan den hals verwondde. Het jonge mensch heeft eenige ja ren geleden ook al eens mét een bierfleschje ge manoeuvreerd en stond feitelijk op de voordracht voor de prison, maar die officier wilde hemi dit maal diie schande nog besparen en eisehte f75 boete of 75 dagen. Het deksel up dfe pot. Een zaakje tegen een gewezen caféhouder te Helder thans handelsreiziger te Noordscharwou- de, bleek niet geschikt te zijn voor publieke behandeling, zoodat de deuren werden gesloten. Over 14 dagen wordt dit feuilleton weev ver volgd. Nachtelijk drama. In den nacht van 31 Juni had er een ontmoe ting plaats tusschen 2 fietsende Heemskerkers, die naar huis trapten en ©en Castricummer ar beider, die eveneens per rijwiel van Beverwijk kwam. De conferentie was vermoedelijk niet vriendschappelijk, daar heden de snaak uit Castri- cum terecht stond wegens verwonding met een mes van een der Heemskerkers. De verdachte wierp echter de «huid met edele verontwaardi ging verre van zich. Hij dronk geen alcoholisch vocht, had nooit een mes bij zich. en was niet vechtlustig. Met andere woorden, het was er de Heemskerkers om te doen hemt er in te lijmen. Ondanks zijn protest werd echter 14 -dagen gev. gevorderd. 'tMoet je maar tegqnloopen. hij weer door die smalle laan- met die hoogei heggen reed. Het was hem, alsof hij in een streek kwam, waar hij in een ver verleden eens geweest was. Hij kon zich bij|na niet re- aliseerem, dat het nog maar drie weken gele den was, dat hij op dien winderigen morgen bij het kruispunt afscheid nam van Rosalie, Zijn jong gezicht stond ernstig. i Hij voelde, dat hij naar zijn zin veel te wei nig wist omtrent den dood van het meisje, 'dat' zoo heel kort zijn vrouw was geweest. Hij zou; zoo graag willen weten, wat ze wel tegen Shier- ney gezegd had voordat ze stierf, of haar, laatste, woorden misschien een boodschap van vergiffenis voor hem waren geweest; maar hij zou het wel nooit te weten komen. Hij vroeg, zich af, waar het circus nu weï zou zijn, d-e geduldig-plompe olifanten, de kod dige clown-op-stelten. Ze trokken van dorp tot dorp nu.waren voorgoed uit zijn leven verdwe nen. Ze zouden er wel steeds zieliger en sjo-, f-eler op worden. Rosalie was nu voorgoed uit dit leven weggenomen. Dat verzachtte de tra giek van haar dood tenminste, want hoe vaak had ze hem niet verteld, dat ze dit leven haatte; Maar hij..., met mooie beloften van een betere toekomst had hij haar gepaaid... en bedrogen: Het gezicht van het kruispunt stuitte den stroom van zijn gedachten en de blanke kerk toren van Bedmund kwam nu boven de boo men uit. Een impulsief verlangen om het sche-' merige kerkje nog eens te zien, greep hem aan. Hij hield stil, bij de ingangspoort. Hü schreed over het hellende kerkhof en ging de kleine deur binnen. Opnieuw kwam hij onder den indruk van het somber-plechtige van dit simpele dorpskerkje. Voor het altaar brandde een eenzaam rood licht en de amechtige kos ter was bezig in de banken gebedenboeken recht te leggen. Hier was hij getrouwd! Daar was het ven ster, waardoor een bleeke zonnestraal op Ro salie's gezichtje was gevallen. Nog geen drie w-eken geleden... het leken jaren! De koster keerde zich toevallig om en de beide mannen keken elkaar een oogenblik aan. Daarop liep Roderick haastig-naar buiten. Hij reed w-eg, met het gévoel, alsof hij van een begrafenis kwam,, maar toch had hij niet het gevoel, dat het Rosalie was geweest, die hij in het graf had gelegd... D-e wagen zou juist de laan inzw-enkda, toen Rorie uit alle macht remde en met schrik in zijn stem waarschuwend riep: Pas toch op, in vredesnaam! (Wordt vervolgd.).

Nieuwe Langedijker Courant | 1927 | | pagina 4