TWEEDE BLAB 1 IIlfTE 11. Zaterdag 15 October 1327 Nieuwstijdingen PROP. Mr. TREUR AAN 'T WOORD'. Te Amsterdam heeft Pref. mr. M. W. P Treuh eene rede gehouden over de eoonomisöhe moei lijkheden, die Europa "beheersohen. De spreker somde, volgens het verslag der „Tel.", de voornaamste factoren op, die de ma laise in ^Europa hebben teweeggebracht. Ame rika ,als echuldeischer, maakte het wegens zijn kortzichtige politiek den 'Eiuropeeschen Staten steeds moeilijker. Gaven de Ver. Staten hun pro- tectionistisc'hen geest prijs, ongetwijfeld zou dit van gro'oten invloed zijn op den Europeesehien handel ,die daardoor weer afzetgebied zou krij gen. Stilstaande bij het ver doorgevoerde systeem der tolmuren, moest den hoogleeraar van 't hart, dat Nederland in deze een zoo 'gunstige uitzondie- ring heeft gemaakt, waarop wij z.i. trotsch mo gen zijn. Dat zich opsluiten adhter liooge tol muren geeft grootere werkeloosheid tot gevolg gehad. Langzamerhand beginnen de Staten nu in te zien ïiat hun- beschermingspoltiiek uit den booze is. Andere oorzaken, die tot Sen toestadid van depressi ehebben bijgedragen, waren o.m. de geldschommelingen, die voor een groot deel tot het verleden behobren, en voorts het feit, dat Rus< land in economisch opzicht, aan, Europa is ont vallen. Wegens zijn oncredietwaardigheid heeft men het zo ogoed als uitgeschakeld. Hoe Van men nu, gegeven deze toestanden, verbetering krijgen Voor prof. Treub staat het vast, dat elk land hieraan kan meaewerken. Als voorbeeld stel de spr. Duitschland, dat zich langzamerhand her stelt. De industrieën en de expoft van V)uit.seh- xland nemen meer toe dan elders. Een verklaring hiervan te geven is uiterst moeilijk. Toch staat éen ding omomstootelijk vast, n.l. dat de onver zettelijke wil van het Duitsche volk, de wil tot intensieven arbeid het land uit zijn misère zal verlossen. Een zelfde verschijnsel, hoewel in min dere mate dan in Duitschland doet zich in Italië voor, onder Mussolini's dictatuur. In Italië is b.v. de textielindustrie in de laatste 4 a 5 jaar absoluut en in verhouding o.m. tot "Nederland zeer sterk vooruitgegaan. Dit alles dank zij den wil tot werken. Resumeerend, besloot prof. Treub, dat die groo tere vaardigheid en werklust de eenige uitkomst zijn voor welk volk ook. Wordt die geest over Europa vaardig, dan kan het bijna niet anders, of men zal den strijd tegen de andere werelddee- len kunnen volhouden. GASVERST IK KIN(1 De politie te 's-Graveuhage heeft 'een tragische ontdekking gedaan in het perceel Laan van Meer- dervoort 448. Zij vond er de bewoners, dr. G. J'. [Wijchgel en zijn echtgenoote, ddbd in hun slaap kamer te l>ed liggen, overleden tengevolge van gasverstikking. Het heele huis was gevuld met gas. dat ruim toevloeide uit de keuken, waar een FEUILLETON 32)' i I Ze trok h&ar pols uit zijn greep los; ze was doodsbleek. Wat hebt u me te vertellen? hijgde ze., Zeg het me direct... ik wil het weten.... Sherney glimlachte voldaan. Hij had het ge wonnen. Hij had op haar jaloezie en haat, nieuwsgierigheid met succes gespeculeerd. De rest was heel eenvoudig, dacht hij, terwij) hij terugging naar zijn stoel. j Tweehonderd pond is mijn prijs, zei 'hij, doodbedaard. 1 Ze stampte op den grond; tranen van woede sprongen haar in de oogen. Weet u dat ik u kan laten vervolgen; wegens afpersing? Dat weet ik. Maar ik weet ook, dat u[ dat niet doen zult, klonk het droog. Het was een nieuwe sensatie voor Lilian op zoo'n manier aangepakt te wordeini. Ze had hem wel in zijn gezicht kunnien slaan en toch,l het was tot haar doorgedrongen, dat, wat het ook mocht kosten, zij het duistere hoofdstuk' uit Rodericks leven zou te weten komen. J Ze dwong zich tot kalmte. Ik zal u vijf tig pond geven. --- Tweehonderd is mijn prjjs, glimlachte Sherney. i - Honderd. Pardon; ik zei tweehonderd. Lilian kon zich niet meer beheerschen. Zq snikte van woede. Vertel het me.... I 'Hij wees naar het schrijfbureau bij het raam:' Betalen bij aflevering! Hij stond naast haar toen ze met beverige) letters de cheque invulde. Zijn tronie straal de van voldoening, niet alleen omdat hij Üq tweede maal ook weer zoo'n snel succes hadi hij had ook nog een troef je voor later in petto. Hij vloeide de chèque zorgvuldig af. vouw-j de ze op en stak ze in zijn schuin(nige porte-I feuille. Vertel het me nu, vroeg Lilian heesch. Ik was voogd, begon hij op zijn huichel- achtigen toorr, over een aardig meisje... ze was het glansnummer van mijn' circus. Ik ben namelijk circus-eigenaar. Zes weken ge leden, miss Fane, speelden we te Bedmunid en mr. Briton kwam naar de voorstelling kijken:. Hij zag Rosalie... U weet hoe mannen zijtm! Hij was een beetje gecharmeerd, enfin... Wéér, kwam de leelijke grijnslach. Lilian had het gevoel, alsof heer keel wer-di dichtgeknepen. Hij maakte haar zoo'n beetje het hof en zij nam het ernstig op, dat is in het kort de gedeeltelijk vergane gummislang van 3e toevoer leiding was afgegleden. Over het gebeurde, dat in de rustige woonwijk groote opschudding heeft, teweggebracht, wor den de volgende bijzonderheden medegedeeld. Des morgens kwam het.dienstmeisje der familie W. aan het hoofdbureau met de mededeeling, dat zij onraad vermoedde in het huis aan de Laan van Meerder voort, omdat mijnheer en mevrouw, die Zondag j.l. van een uitstapje zouden terug- keeren, nu, na drie dagen 'nog niet aanwezig schenen te zijn. Zij was* de vorige week tegelijk met hen voor een paar dagen vacantie bij haar familie. Maandagmorgen kwaim zij op het afge sproken uur terug ,maar werd op. haar bellen niet opengedaan. In de mooning, dat de heer en mevrouw W. nog een dagje aan hun uitstapje hadden aange knoopt, ging ze weer weg, om Dinsdagmorgen op nieuw zich aan de woning aan te melden. Weer kreeg zij geen gehoor, maar vermoedde nog geen onraad. Totdat Woensdagmorgen de deur opnieuw gesloten bleef, hetgeen haar zoodanig verontrust te ,dat zij de politie waarschuwde. De politie begaf zich per auto vnaar het op gegeven adres en verschafte zidh door inklim ming aan de achterzijde toegang tot de woning. Onmiddellijk trof haar daar de zware gaslucht en het eerste wat gddaan wter'd was het openjen der deuren en ramen om irissche luèht binnen te laten. Weldra vond men in de keuken beneden ook de oorzaak der gasvorming de afgegleden slang eon de geopende gaskraan. D©ze werd natuurlijk direct afgesloten. Nu was het de politie ook mogelijk verder te gaan met haar onderzoek in het huis, waarbij zij boven in de slaapkamer de ontzettende ontdekking deed. Dr. Wijchgel en zijn edhtgienoote zouden, vol gens de verklaring van den inmiddels gearri- veerden dok tér van )len Geneeskundigen Dienst, reeds Zondagavond zijn overleden tengevolge van gasverstikking. Het schijnt, dat mevr. W. dien avon'd kort na haar thuiskomst, in de keuken melk heeft gekookt en vergeten heeft de hoofdkraan af te sluiten. Dr. Wijchgel was omstreeks 63 jaar, zijn echt genoote 58 jaar oud. Het echtpaar had geen kin deren. Sinds ruim anderitalf jaar had dr. W. zich te 'sGravenhage als tandarts en specialist in müdziekten -gevestigd. Tevoren oefende hij die practijk o.m. in Groningen uit. Hij reisde veel buitenslands en ,pracliseerde eenmaal zelfs in Shanghai. Omtrent- de oonclusie van het politie-onderzoek vernam men, dat hier aan niets anders dan aan eennoodlottig ongeluk moet worden gedacht. ■D|E GASONTPLOFFING TE ARNHEM. Zooals in het kort is gemeld, heeft in een on bewoond benedenhuis aan de Spijkerstraat bij de Karei van "Gelderstraat te Arnhem, een hevige gasontploffing plaats gohad. De „Arnh. Crt." meldt hierover nog het volgende De vorige bewbners van het benedenhuis, de familie Klein, die naar Amsterdam vertrokken, hadden de gasleiding na het wegnemen der lam pen afgesloten met proppen verbandgaas. Toen nu een timmerman in de woning eenige herstellingen aan den vloer van een 3er vertrekken kwam ve^-. richten en een lucifer aanstreek,- ontstond een hevige ontploffing, Een knal, welke tot op groo- ten afstand werd gehoord, deed de heele buurt opsèhrikken. De bewoners van verschillende hui- hele kwestie, miss Fane. Niet zoo iiets heel buitengewoons, heelemaal niet. Maar toen ze merkte, dat zijn bedoelingen niet ernstig wa- reiq, dat hij haar voor den mal had gehoudetn; tnok zij zich dat zoo aan, dat ze zich op een' avond met opzet van het trapezium liet val-i len. Lilian huiverde even. U bedoelt... ze is dood? vroeg ze metj bleeke lippen. Shemey antwoordde niet maar zijn1 zwijgen was welsprekend wat ook die bedoeling was. Lilian bleef voor zich uit staren. Wat hadj ze gehoord? Niets wat zij niet van eiken an-j deren man onder haar kennissen had kunnen» verwachten. Maar ze had in haar grenzelooze! ijdelheid gedacht, dat zij; de eenige vrouw was) die ooit indruk op Roderick Briton had ge- maaakt; het gaf haar een schok nu te hooren; dat ze zich vergist had en al was het meisje), dood, het wekte toch haar vinnige jaloezie.) Ze dwong zich om weer te spreken. En wat verder? En is dat alles? Woedend stond ze eensklaps op. Hoe durft u hier te komen om mij geld' af te persen voor zoo'n verhaaltje? U zulfl het huis niet verlaten. Ik zal de politie laten) waarschuwen. Sherney bewoog zich niet; zijn hatelijke grijns werd alleen iets breeder. Het is niet alles, zei hiji Gaat u nogl even zitten. i Ze zonk terug in haar stoel en keek hem met gloeiende oogen aan. Ik ontdekte later, ging Sherney langzaam, voort, Ik ontdekte' heel toevallig dat Mr, Briton en mijn pupil... hij wachtte even em) haalde diep adem, blijkbaar om meer indruk •te maken... getrouwd waren. Er was iets tri omfantelijks in zijn stem. Getrouwd! IJet was om medelijden met Lilian te krij gen, zoo verslagen en doodsbleek als ze daar, zat. Al haar natuurlijke gratie eri bestudeerde) waardigheden schenen verdwenen; er bleef slechts een verschrikte, jaloersche, gekwelde, vrouw. Sherney keek haar aan en vroeg zich nieuwsgierig af, wat zij toch in een jongen' als Briton kon zien. Ze was eem vrouw voor een prins, vond hij. Plotseling sprong ze op en riep: Ik geloof er niets van... Ik geloof er niets van... Het is niet waar... het is ©en gemea'n|e\ leugen, die u bedacht hebt om mij geld af tie) zetten. Het is absoluut waar. Ze zijn getrouwd in de kerk te Bedmund. Ik heb het trouw-, register zelf gezien. Ik heb den koster gespro ken, die getuige geweest is. Er is geen twijfel aan. Ik geloof bet toch niet. Ze herhaalde deze) woorden verscheidene malen, alsof ze daarmee zen vluchtten in Jjaniscfhen sdhrik de straat op. Er bleken vreeselijke verwoestingen te zijn aan gericht. Bij de familie Mentink, wonende in een bovenhuis Karei van Gelderstraat 29, werd de geheelc keuken in puin gelegd. Er stond daar een petroleumstelletj ete branden met een koffie pot. er op. De vrouw des huizes had de woning even verlaten. Ze was nog geen vijftig passen uit de deur toen de slag weerklonk. De heele vloer van de keuken werd kapot, geslagen, planken er van sloegen zelfs in het plafond. De ruiten wa ren verbrijzeld en- de stukken glas met zuik een kracht weggeslingerd, dat ze bij den buurman Massar, in de gang van het bovenhuis drongen. In het huis waar de ontploffing plaats had, in de Spijkerstraat dus, zijn ook vreeselijke vernie lingen* aangericht. Muren vielen neer Si kwamen scheef te staan, deuren werden uit de scharnieren gewikt, alle ruiten braken. Het huis was naar reeds werd «opgemerkt, onbewoond. Het is eigen dom van mevrouw de weduwe Hazenberg, die het kort geleden weer had verhuurd aan de familie Bosch, thans wonende ih de Weerdjesstraat. Deze. familie, vader, moeder en zoontje, bevond zich 'in verband met de verhuizing juist in de nieuwe woning. Zij kwamen er allen vrijwel goed afhet zoon tje kreeg niet ernstige brand- en schramwonden 'iu het geiaat, de vader en de moeder bleven on gedeerd. Frgcr was het met van'Loon, die in het huis aan het werk was. Ernstig in het gezicht, aan de hanaen en aan 3e armen verwond, werd hij naar het ziekenhuis gebracht en daar verbon den. Hij is thans weer thuis maar klaagt over inwenflige piju. Zijn haar is afgeschroeid. In de Karei van Gelderstraat qp den hoek van de Spijfeerstraat, *is kort geleden een meubelzaak gevestigd. Hier werd niet*veel schade aangericht. Wel werden de fneubels, de tapijten ènz. door elkaar geslagen. In de Spijkerstraat, hoek Karei van Gelder straat naast het huis, waarin de ontploffing plaats had, woont de familie Spijker. Dit is een bovenhuis. Hier werd voornamelijk ernstige scha de toegeDracht aan de muren- In de Spijkerstraat haast Mentink, woont de familie Massar. Ook hier heeft 3e ontploffing haar gevolgen doen bemerken: ruiten werden ver brijzeld, stukken glas in de muren geslagen. "De familie Mentink had geen verzékering geslo ten; het huis iu de Spijkerstraat van de We.i- Hazenberg was verzekerd bij de Arnhemsche Brandverzekering-Maatschappij. (André de la Por te). De meubelhaudelaar was ook verzekerd. Het is nog absoluut niet na te gaan hoeveel de schade beloopt. Het zal vermoedelijk twee a drie dui zend gubien bedragen- De gezondheidstoestand van prinses Astrid en van "t prinsesje Josephine Char-i lotte is uitstekend; er wordt dan ook ggen geneeskundig bulletin uitgegeven. In bet Bel- lavue-paleis te Brussel is een zeer groot aan tal telegrammen en geluk wenscheni, waaron der vele uit Zweden, aangekomen; ook mocht de prinses talrijke geschenken in ontvangst nemen, meldt de „N. R. Crt." -- In Augustus 1926 kreeg een winkelier te Dumfries ©en brief van een ouden kennis, die; enkele jaren tevoren naar het Zeeleeuw- ■eiland (van de Falkland-groep) was geëmi greerd. Deze smeekte hem een vrouw voor; hem te zoeken, en zond alvast 50 pond ster-, ling voor den overtocht. De winkelier hing den brief in zijn uitstal de in haar opkomende overtuiging, die haar, hart verscheurde, wou trachten tot zwijgen te brengen. Rorie getrouwd! Rorie getrouwd met ©en circusmeisje! 1 Wat maakte het voor verschil dat ze dood was. Voor haar ialoersche verbeelding zou het dood© meisje voor eeuwig tusschen hen staan, ©en hinderpaal voor iedere kans op geluk, een droevige geestverschijning, aan wie Ro rie eigenlijk toebehoorde. Het noodlot had haar wel heel zwaar getroffen. Hij zette zijn hoed op, maar nam hem direct weer zenuwachtig af. Ik kan bewijzen wat ik zeg, zei hij kort af. Ik kan het elk uur van den dag bewij-) zen. Vraagt u het maar aan mr. Briton. Hij wachtte even, maar Lilian spi'ak noch bewoog zichhij -sloop op zij|n teenen 'naar dé deur en een oogenblik later was hij bet huis) uit en liep haastig de oprijlaan af, alsof hij) verlangend was zoo gauw mogelijk weg te ko men van de vrouw, aan wie hij den hardstemi slag in haar zelfzuchtig, ijdel leven had toe) gebracht. i Mrs. Fane hoorde hem weggaan; zij ging snel naar de voorkamer terug. Lilian wat had hij? Wat zei hij? Lilian keerde zich langzaam om; zie was. doodsbleek. -- Ik ga naar Rorie, moeder. Direct. U be hoeft geen tegenwerpingen te maken en u heeft niets te vragen. Als u wilt kimt u meegaan;, Maar Lilian, denk toch aan de praatjes, je fijkt wel gek. Lilian antwoordde niet. Ze ging zonder een woord langs haar moeder heen. j Mrs. Fane ontdekte plotseling het geopem-; de chèqueboek op het schrijfbureau; ze ias die souche, waarvan de inkt nog maar nauwelijks droog was en gaf een gil. Maar in de aller-/ eerste plaats was ze een zaken vrouw; ze scheur de de souche uit, telefoneerde naar Lilian's bank en gaf opdracht om de chèque niet uit te betalen. Daarop rende ze naar boven en zette haar hoed op. Het leek wel of Lilian haar verstand verloren had, maar in elk geval zou ze nu eens definitief ean eind aan de, zaak maken. Een uur later waren de beide dames onder weg naar „Four Winds". Lilian leunde achter over in een hoek van de auto, bleek, de oogen gesloten en de lippen op elkaar geperst; in) weerwil van alle pogingen van mrs. Fane-waq er geen woord uit haar te krijgen. En de moe der verging letterlijk van nieuwsgierigheid, naar wat de man in de armoedige jas haat toch gezegd had. Het leek een eeuwigheid voor ze „Fout Winds" bereikten. Rorie was uit; Blunt zei,, dat hij elk oogen blik terug kon komen. Hij bracht de beide dames naar den salon ©n bood haar port en' •biscuits aan. Banshell kwam kort daarop binnen. 'Hij wist raam en kreeg hoewel de schrijver er voor; uitkwam, dat zijn woonplaats erg eenzaam was) en men zich er veel moest ontzeggen. zoo veel aanvragen, dat 'de keuze moeilijk werd. Na veel wikken en wegen viel ze op een we# duwe. Lizzie Murdoch en dezer dagen heeft de vriend-huwelijksmakelaar uit Port Stanley het lakonieke draadlooz-e telegram ontvangen: „Getrouwd 8—10'27. NIEUWE AARDBEVINGEN. Te Boedapest hebben de seismografen op nieuw een hevige aardbeving geregistreerd. Te Johannesburg werd een hevige aard schok waargenomen, heviger dan gedurehjdq de laatste jaj-en het geval is geweest. Hevige) stormen, afgewisseld door onweders, woedeq de laatste week over Transvaal.. Vele inlan ders zijn door den bliksem gedood. EEN NOODLOTTIGE VERGISSING. In het dorpje Esmanninjg (Beieren) heeft, een fabrikant uit Müfnchan een arbeidersvrouw doodgeschoten, welke op het land bezig was) aardappelen té verzamelen. Door de duisternis) misleid, dacht de fabrikant een hert voor zich te hebben. DE AARDBEVING IN OOSTENIJRK. Zooals wij reeds gemeld hebben, is Scha- dorf opnieuw door een aardbeving getroffen). Er zijn daar, vooral tengevolge van de eerste) aardbeving, die er zijn centrum had, tal vani huizen ingestort, zoodat de inwoners voor een deel in de open lucht moeten kampeeren. Ook: in andere plaatsen blijkt deaangerichte scha de grooter dan het zich eerst liet aanzien. Inj verscheidene dorpen zijn de scholen gesloteq moeten worden. Te Schwadorf heeft het kasteel ernstig ge leden. Dit gebouw dateert uit 1550, heeft mas sieve muren van anderhalveni meter dikte eq gewelfde zolderingen. Alle 20 kamers van het kasteel hebben geleden. Die huisbewaarder en zijn personeel zijn gedwongen voorloopig hun, onderdak in een koestal te zoeken. In de ka mers in het midden van het gebouw hebbieni alleen de vloerbedekking en die muren gele den, doch in den Noord-Westelijken vleugel zijn de buitenmuren volkomen van de binnen muren losgescheurd. Er is een scheur van; eenige centimeters breedte tusschen de ver-, schillende muren ontstaan. Het kasteel, dat aan een Weensch fabrikant behoort, was pas an derhalf jaar geleden geheel geraustereerd. Een) half jaar heeft men daarna gewerkt aan het in orde brengen van de verschillende kamers.i Thans zal, naar het oordeel van den architect,, diee de restauratie geleid heeft, een deel vaq het gebouw tegen de grond geworpen mo-etiep wórden en de rest grondig moeten wordeq verbouwd om het kasteel weer bewoonbaar te maken. Het dorpshotel, waar op den dag van Ide aardbeving uist een wijnoogstfeest gehouden) werd, waarop een paniek ontstond, is er ooki leelijk aan toe; het moest van alle kantieq gestut worden en de omtrek van het gebouw) is door de politie afgezet. Van het gemeente huis is het dak ten deele ingestort, de kerk; toont een leelijke scheur bij het altaar en van) de particuliere huizen in het dorp is er niet', één, die. geen schade heeft beloopen. EEN DRAMA. i Eeti ontzettend misdrijf heeft te Sarrebourgl (Lotharingen) de vrouw van een brievenbestel ler gepleegd. In een vlaag van godsdienstwaan-; zin heeft de beklagenswaardige tijdens afwe zigheid van haar man haar vier kinderen, resp. niet dat er bezoek was. Hij maakte een paar niets beteekeneqde op merkingen en ging ongemakkelijk op den kant' van een stoel zitten, in- d ehoop, dat Rorie) spoedig mocht verschijnen. Hij kon zich niet begrijpen, waarom zijn vriend zich den1 doo4' van mrs. Mijers zoo aantrok; hij was tot de overtuiging gekomen, dat er meer achter moest zitten... i Hij vond het een opluchting toen hij! Rorie de oprijlaan zag opkomen. Daar komt hij aan, zei hij opgewekt.^ Hij stond op, maar Lilian hield hem tegen, Laat mij gaan, als "t je blieft. 2e ging, de akmer uit, zonder antwoord af te wach ten en stond in de open deur, toen Rorie de, stoep opkwam. Hij liep met gebogen hoofd; toen hij haar aankeek, schrok ze van de uit drukking in zijn oogen. Hij zag er uit als iemand, die pas een ontzettende schok ge had had. Rorie! ze stak hem haar handen toe. Lilian! Hij raakte haar vingers even aan. Ik ben blij dat je gekomen bent, zei hij. Anders was ik vandaag bij jou gekomen. 2e volgde hem in de eetkamer en sloot de deur achter zich. Weer kreeg ze dat verschrikkelijke gevoel, dat deze man een vreemde voor haar was;, adt ze hem nooit eerder gezien» had; ze was bijna bang voor hem. Rorie stond in het vuur te staren. Wat zag hij er vermoeid uit. Zij sprak het eerst: Ik moegt je komen opzoeken; ik zou het anders niet uitgehouden hebben. Vanmor-, gen is.er iemand... hij noemde zich Sherney. bij me geweest. Het... was afpersing, Rorie, Haar stem trilde, maar Rorie keek zelfs niet op. Hij zei me, dat je hem tweehonderdj pond betaald had... en nu verlangde hij van; mij hetzelfde bedrag... om zijn mond te houden; over een of ander schandaal... een schandaal..J waarin ij betrokken was. Hij maakte me gek! van. alouzie... daarom gaf ik hem het geld. Toen vertelde hij het mij;. Ze snikte, trajnelnl liepen over haar gelaat. Hij zei, dat je ge-; trouwd was, Rorie... dat je getrouwd was met een pupil van hem... een circusmeisje... Toe' zég me toch, dat het niet waar is! Ik dacht, dat mijn hart brak, Tot dat oogenblik hebl ik nooit geweten, dat ik zóóveel van je hield.; Zelfs al is ze dood... en hij zegt, dat ze doojdj is... nooit zal alles weer zijn zooals vroeger, Rorie, als het waar is, dat je met haar gei trouwd geweest bent. Waarom geef je geen! antwoord, Rorie? Waarom kijk je' me niet aan? Waarom zeg je me niet, dat het niet waar is? Ze kwam naar -hem toe en legde haar han-' den op zijn schouders; haar wang drukte ze tegen zijn mouw. (Wordt vervolgd)

Nieuwe Langedijker Courant | 1927 | | pagina 3