Rechtzaken De Roode Auto zeven, zes, drie jen twiee jaar oud, verdronken;.' Na haar daad begaf zij zich naar het commis sariaat van politie, waar zij alles vertelde, met de toevoeging: „Nu zijn er vier engelen meer, in den hemel." De rampzalige .vrouw is onmiddellijk opge sloten. Toen de vader van het gebeurde hoor-, de, kreeg hij zulk een schok, dat men vooi*. ziin verstand vreest. SENTIMBNTHE|LEN. Het gebeurde in Amsterdam vertelt het „Hbl." Oploopje in de Ferdinand Bolstraat. Een fiets rijder ha.d een 6-arig me is j je omver gereden, het kind kwam er goed af doch .gilde van séhr.ik. Er kwam veel v|olk toeloopen en vrouwen, zéér veel vrouwen. De wielrijder werd door He moe ders ,die het meiske susten danig1 „uitgeveterd", zij spraken niet zoetsappig van: „zoo'n doerak van een fietser" en dan weer, Vol mediedoogen over dat „arme schaap". Daar het kind echter spoedig op "dé been en "bijk ba ar een schram op de rechterhand de eenige opgeloopen verwondnig was fwist de wielrijder zich aan de belangstelling van het medelijdend publiek te onttrekken. Het kind betastte "het handje, bleef huilen! Eer. robuste vrouw uit het Volk legde er eèn zakdoekverbandje omde tranenvloed van het meisje werd echter niet giestuit. Een sentimenteele heer, die zijn er óok nog streek over het blonde kinderkopje en stopte een dubbeltje in het verbotoden handje waarvan de blessuren geen beletsel "vormden voor bet ste vig knijpen van het geldstuk tusschen do kleine vingers. Maar het huilen van het hind-e hield niet. óp, "het koek daarbij naar den grond, zocht tusschen de straatsteenen en dien trottoirband; de mede lijdende vrouwen hadden, meenden zij, de oorzaak ontdekt: „Het meisje zal haar hoodschappengeld bij het vallen zijn kwijtgeraakt!" Huil toch niet zoo, kind- Hoeveel ben. je kwijt (Benig antwoord een diepe knik. - Zeg het maar vrouwtje! Dje portemontoaies kwamen al voor den dag. Toen schreeuwde de 'kleine 'het opeens uit: „0, o!Ik heb mijn kauwgummi verloren!" Het sentimenteele gezelschap barstte in een lachbui uit. Doch de moeders praatten nog wat na, over „dei moderne kinderen". DIE WINTER OP KOMST. Men meldt uit Oostelijk N.-B., 3.d- 12 dezer, dat de bekende winter-aankondigers, de vries ganzen, boven die streek zijn verschenen. De die ren bewegen zich op aanzienlijke hoogte, en vlie gen richting van Noord naar Ziuid. WERVELWIND. Rakelings langs de Brabantsche grens bijl de geeemnte Budel heeft leien wervelwind, die, een oogenblik 'de kracht van een cycloon aan-; nam, zich doen gelden. Boomein werden ont worteld, daken vernield en de draadgeleidkii-i gen van telefoon "eto| electriciteit verbrokten. De; schade is zeer grppt. I VOOR DEIN KANTONRECHTER. Strafzitting van Vrijdag '14 October- Nog maar niet te vroptg victorie gekraaid. Een bolienhandeiaar uit Heemstede, eigenaar van het motorrijtuig H 40153 was tè Limmen be keurd wegens overtreding van de maximum snel heid. Deze zaak werd behandeld, doch de ver- Ploeter leunde over het portier en keek in gespannen aandacht naar den wagen van 'Ling JVon. Zou de Chinees zijn slachtoffer hypnotiseeren om zich te pletter te rijden op de zware hekken •van het park? Dat moest voorkomen worden, flitste het door Fleeter's brein en met stentorstem- brulde hij „Vlieg dan toch, man. Harder! Óp dat moment, stortte de roode auto zich echter reeds met 'krakend1 geweld op de ijzeren parkhekken, die schurend en krakend uit hun sloten berstten én 'dan dreunend opensloegen. Fleeter gaf een schreeuw van ontzetting toon hij zag, hoe de roode auto zich snel verwijderde jn het park en, bevend Van emotie, commandeer de hij: „Volgen!" De jacht werd 'hervat onder de hooge boomen, die als zwijgende wachters van den dood hun spichtige toppen ten hemel hieven. Toen voelde de jonge defectieve zich plotseling heen en weer slingeren op z'ijn plaats. „Wat gebeurt er?" schreeuwde hij den chauf feur toe, maar deze antwoordde niet meer, want als een doodschrik openbaarde zidh plotseling welk een afschuwelijk noodlot hem trof. De stuur-inrichting van de auto brak! Eien hevige slingering, dwars over lien weg; een vreesefijke botsing met een der kolossale hoo rnen... en Fleeter wist niets meer. Hij voeld enog even zijn lijf drukken tusschen geweldige massa's en "hoordé een noodkreet van den chauffeur.... Dan dreunde er iets zwaars met mokerslag neer op zijn hoofd en zag hij alles rondom zich vervagen tot diepzwarte duisternis E,n de roede a ut osnelde voort in den nacht.. Den volgendén morgen publiceerden de bla den een opzienbarend- verhaal over den dood van detective Pleeter, tengevolge van èen ernstig on geluk met een huurauto. Blijkens het verslag kon de chauffeur, die eerst bij aankomst in het hospitaal tot bewustzijn was -gekomen niets anders mededeelen, dan dat een hem onbekend heer hem opgedragen had een roo de auto te volgen. Deze heer zou ingestapt zijn op den East Indj^- Dock Road, waar de huur auto toevallig passeerde. 'Voorts werd nog geméld, dat de bestuurder van genoemde roode auto de Verkeersvoorschrif- ten schandelijk negeerde en'in den nacht van Flee ter's overlijden op meer dan onverantwoordelijke wijze door de city had gereden. Een agent van politie, aldus de reporters in hun opgeschroefde berichten, was óp bet nip pertje aan den dood ontsnapt en een even tragi sche bizonderheid was ook gelegen in de vendalis- tische vernieling van de ijzeren hekken van Hyde dachte schitterde door afwezigheid, wel verscheen er een getuige uit Limmen, die aldaar door de auto was opgepikt en die verklaarde, dat de ver dachte niet achter hst stuur had gezeten.' 'Bij de voortgezette behandeling verklaarde ae veldwach ter v. d- Sande, den bestuurder niet te kennen en zeker te weten, dat hij hem dus ook niet zou herkennen. De ambtenaar vroeg derhalve verplicht vrijspraak, doch verklaarde tevens, alsnog po gingen in het wérk te zullen stellen om aan de weet te komen, w'ie dan wel de bestuurder was in de 'noop dien schuldige dan nog te kunnen treffen. Inmiddels is echter de bloembollenhan delaar vrijgesproken en uit de vuurlinie_^eraakt. Die ked:rp;igdb landelijke schoonheid van. Limmen- Onlangs werd na lang wikken en wegen een bakker te Limmen veroordeeld', omdat hij door het aanbrengen van reclameborden van de A. P.O. (American Petroleum Company} het lande lijk schoon van 'Limmen in gevaar had gebracht Vóór echter de gewraakte Limmens landelijke schoóniieid beaervende borden had dpen verwij deren, was hem nog 'n bekeuring te dier zake aangesmeerd, welke zaak heden wef'il behandelt. En met groote „stos", zooals de -jongens zouaerv zeggen, Haar mr. de Groot heden in deze belang wekkende zaak als raadsman en verdediger op trad. Eln daar nog de ambtenaar mr. Tach, noóh verdediger erg op hun mondje zijn gevallen, kon men gevoegelijk denken, welke smarten ónze aan vlug afwerken gewende kantonrechter heeft uit gestaan, onder die heftige debatten over het al dan niet bestaande landelijk gedeelte en schoon heid van het liefelijk dorpje Limmen. Gevraagd •werd veroordeeling tot f 20 boete of 20 dagen en door verdediger geconcludeerd ontslag van rechts vervolging, op grond dat het perceel van verdach te zich niet bevond in het landelijk gedeelte des dorps. Uitspraak over 14 dagen. Oak Castricum kreeg; avtrü» daar dlie Amerika,ansche bepzi near,aa.sch appij Een caféhouder en brandstoffenhandelaar te Castreum, butiien de bebouwde kom wonende, stond terecht wegens het plaatsen van natuur schoon vernielende reclameborden van de A. P. C. aan het door hem bewoonde perceel. Dit café stond werkelijk in het landelijk gedeelte, wat zelfs de verdediger, mr. de Groot, eerlijk moest toegeven, "doch voor ait gat had de A.P.C. yook weer 'n spijker gevonden, want hier beweerd^ de verdachte dat hij de benzine door de A.R.C. 'in den handel gebracht, ook verkocht, en in dit geval, zo uhet plaatsen van zoo'n bord niet straf j baar zijn. Gevraagd werd f 10 boete of 10 dagen, welke eisch gevolgd werd door ee neven opgewekt debat als in de vorige zaak. De kantonrechter zal zie hook hier beraden en heeft de uitspraak 14 dagen aangehouden. Tegen h et schi ppe.rsregje men t gezondigd1. Eén binnenschipper had zijn vaartuig door een motorboot laten slepen, echter niet achter, doch aan de zijde van de sleep-motorboot. Deze ma nier is echter verboden en al bleef de schippjér zich vasthouden aan de uitvlucht, dat hij de be velen van de sleepbootkapitein moest opvolgen, het hielp hem geen steek, hij werd tot f4 boete of 4 dagen veroordeeld. Hij weet zich altijd! te regiem. Een 59-jarig escharenslijper uit Hoorn, 'n bij zonder intieme bekende van justitie en politic, daar zijn strafregister met niet minder dan 29 veroordeelingen prijkt, was op 22 Augustus in een 3e klas wagon der N.S.M. op het traject Noordscharwoude aangetroffen met een plaats bewijs, gedateerd op '20 Augustus, dus een ver- loopen kaartje. Voor dit feit stond 'hij heden terecht en daar hij uit anderen hóófde is gédeti- Park. Aan het einde van het bericht werden door den commissaris van politie allen opgeroepen, die om trent de onbekende roode auto en haar eigenaar nadere inlichtingen konden verschaffen. Cross las het berient in de namiddag-editie van de „Daily Mail" toen hij diep geschokt het zie kenhuis verliet, waar Fleeter des nachts zijn doodsstrijd had voloracht. Inwendig kookte het bij den ouden detective en allerlei gedachten woelaen door z'ijn brein. Wat kon er gebeurd zijn Aan welk gevaar had) Fleeter zich in zijn overmoed blootgesteld? Wjie en waar kon Ling Won zijn? En Dundan, Lotus en de roods autó? Hot duizelae hem van al deze onoplosbare moeilijkheden, maar niettemin voelde hij met groote zekerheid den wil en den heiligen plicht in zich om zijn jongen collega te wrèken en des noods ten koste van alles, het geheim van den rooden auto te ontdekken. Cross herlas het bericht en het kwam hem wensehelijk voor den politiecommissaris van de feiten op de hoogte te brengen. Hij riep eien taxi aan en liet zich brengen naar Scotland Yard), het gropte Londensche politiebureau. Daar had de oude detective een langdurig on derhoud' met den humanen ambtenaar aan wien de yeihgneia van duizenden en duizenden men- schen is toevertrouwd. En toen Cross ruim twee uur later het bureau verliet, was er een ernstige uitdrukking in zijn staalgrijze oogen. Zijn voorhoofd was in diepe rimpels getrokken en hij liep als gedachteloos voort. Het gesprek met den commissaris had voor hem plotseling een ingrijpende verandering in den toe stand gebracht en hij vreesde voor den komenden nacht.... LOTUS F AH. Duidelijk hoorbaar ging de électrisöhe schel over in de villa, welke sedert jaren belwpon|i| werd door de edellieden Hampton en Dundan. Cross stond buiten op de breede marmeren stoep en luisterde. In slilte hoopte 'hij, dat Lord Hamp ton thuis zo uzijn, want de oude detective had niet alleen belangrijke 'mededeelingien te doen, hij Verlangde ock naar een oogenblik rust door de lange wandeling van het politiebureau in West minster naar de villa in Kensington. Bovendien hield de gtedachte aan Fleeter hem voortdurend bezig.... -Onverwacht snel werd de. deur geopend door Lord Hampton persoonlijk, die den speurder bijna met open armen ontving. „Komt binnen, mijnheer Cross. Ik zag u reeds door het venster en haastte mij u te ontvangen. Hoe maakt u het Be beide mannen schudden elkaar de 'hand. Crosis nam zijn hoed af en keek den Lord be- neerd, werd hij mét de noodige égards door een rijksveldwachter voor toen kantonrechter gebracht. Onze. vriend Anaries, die absoluut niet zenuw achtig is, op het zien van de somber gecostu- meerde priesters van Themis, beweerde ijskoud dat hij zijn eigen spoorkaartje had verloren en doo reen welwillend medereiziger' van het ongel dige kaartje was voorzien.'Hij maakte voorts geen bedenkingen tegen de opgeiegde straf f 5 boete of 5 dagen. Zoo'n bagatelletje zit hij desnoods uit op de punt van een stopnaald. Een kostbare carambole. Een 23-jarig koopman uit Amsterdam kwam op 27 Augustus mét zijn renault onder Binnen aantuffen en reed, zoo deze zegt, door te kort naar linksch uit te wijken, een voor hem rijdend' 17-jarig meélrijder uit Eigmond Binnen aan. De fietser werd niet gedeerd doch het rijwiel was vrijwel in barrelen. De schade werd niet ver goed, zoodat de molen van justitia werd aange draaid. De verdachte, heden terecht staande, er kende de aanrijding en verklaarde zich bereid de gevraagde schade f40 te willen Voldoen, al hoewel hij het vernielde rijwiel zeer pessimistisch op 1 gulden taxeerde. Hij werd tot uitkeerinjg daarvan en f 15 boete of 10 dagen veroordeeld, 'n Beetje sober in zijn verkeorsoamvijzingen. Een automobilist, die te Alkmaar de Kraa- buurt kwam oprijden, zwaaide eensklaps naar linksch, zonder zulks op behoorlijke wijze ken baar te maken. Het gevolg was dat hij 'n, 17-jarig wielrijder uit Bergen van de sokken reed en diens rijwiel beschadigde. Ook deze prutser werd ver oordeeld' en wel tot £15 boete oï 10 dagen, benevens tot vergoeding der toegebrachte schade, liegroo't in hoofdsom en rente op -f 11.30. Je moet maar gjek wezen Ben jeugdig Alkinaarsch kantoorbediende ging zich, om een paar kleine joggles'te pleizieren, ia het Victoriapark te "buiten aan het afwerpen van kastanjes en het loopen buiten de paden, welke poging om kinderente amuseeren hém toe den kwam te staan op f 2 boete df 2 dagen, 'n Paar druppels water in dien wijn Em alles zal dra vergeven ein vergeten zijn. Heden verscheen alweer vóór den "Ledes supien- tiae des kantonrechters een '69-jarig welgedaan rentenier uit het dorp van Wjllibrordus, zulks ten gevolge van het feit, dat 'hij zijn perceel nog altijd niet haa doen aansluiten bij de waterlei ding. Eir bestaal een kwestie tusschen "hem en den heer Schuurman, hoofd van het hijkantoor die nog maar niet tot oplossing schijnt te kunnen komen. De candidaat waterleidinglijder zegt; Maak eerst de hoofdleiding, dan zal ik de binnenleiding laten maken, maar de vertegenwoordiger van het bedrijf decreteert precies andersom. Voila tout! Maa rintusschen gaat de taxi-meter van den kantonrechter ongestoord door en wijst telkens een hooger boetebedrag aan. Nu is het reects f 5 of 5 dagen en wie weet wat het een volgenden keer zal zijn. Mengelwerk HET NEDERLANDSCHE HOLLYWOOD EN DE FRANSCHE PEiRS. Van het met eenige plechtigheid te Schiedam ingewijde Eureka-studio, waar nu binnenkort de Hollamdsche Pola's, Gloria's, Vilma's en Doug- lassen hunne triomfen zullen vieren, "geeft de redacteur der filmxubriek van een bekend Fransóht dagblad het volgende enthousiaste relaas! Een buitengewoon geslaagd feest had plaats onder het eere-voorzitterschap van 'den heer Gyzen, burge meester van Schiedam. Talrijke redevoeringen ■wogen #an. „Hebt u reeds vernomen van Fleeter's eindie?" Hampton 'boog even het hoofd. Dan sloot hij zachljes de groote deur en hielp den detective zich van zijn dikken jas ter'ontdoen. „Ik heb het vernomen, Cross, en ben er zeer door getroffen.... Een ernstiger tegenslag had ons moeilijk kunnen treffen." Cross knikte zwijgend en de lord vervólgde: „Het is inderdaad wel tragisch" óm zoo onver wacht te moéten ervaren, Hat er "veel, zeer veël gevaar aan uw beroep verbonden is... Maar aan den anderen kant lijkt het toch ook niet waar schijnlijk, dat Fleeter's dood verband houdt met het mysterie van de roode auto. De kranten schrij ven immers, dat er een vrij algemeen defect aan Fleeter's auto moet zijn ontstaan." De detective glimlachte. „Geloof mij gerust, mylord, dat er tusschen den dool van mijn jongen collega en 'de schan delijke doodenrit van de roode auto in den afge- loopen nacht, alle mogelijke verband bestaat. Eerstens hebben circa twaalf agenten de beide auto's achter elkaar gezien. Twee politiemannen hebben bovendien waargenomen, dat de roode auto dwars door het hek van Hyde 'Park is gereden, achtervolgd door een 'huurwagen. Zij zijn er na tuurlijk achteraan gegaan en vonden tot hun grooten schrik de touur-auto geheel verbrijzeld. Da chauffeur was bewusteloos en z'Waar gewond, terwijl de tiweede inzittende ternauiwwernood tee kenen van leven gaf. Eén agent is toen om hulp weggerend en k'wam juist bijtijds om te zien hoe de roode auto het park weer verliet door het vernielde hek- Ik ben overtuigd, mylord, dat er iets is ge- gebeurd, waarvan wij helaas wtel nooit de bijzon- derheoeu zullen vernemen. Fleeter zal ons niet meer kuiinen. vertellen aan welk gevaar hij he,eft blootgestaan.... Al sprekende waren zij het laboratorium ge naderd en trad Cross voor het eerst binnen in de zaal, waar Hampton en zijn verdwenen vriend hun nuttigen en veelzijdigen arbeid verrichtten. Het was er vol van wit-gelakte tafeltjes, alle be dekt met instrumenten, en in den hoek was een gezéllige „oosy-corner" gemaakt bij den haard. De'detective nam daar plaats in een "lagen club fauteuil. „Zoudt u werkelijk denken, dat er van zooveel gevaar sprake kan zijn. Wanneer onze eerste ver onderstelling juist is, dat Ling 'Won'slechts een op lie ti ter 'is, die den naam van 'Lotus Fa'h mis bruikte om Charles in den val te lokken, zal hij toch he usch wel zoo verstandig zijn om alle gevaar voor menschenlevens te vermjjden." Cross staarde in het haardvuur en scheen érn stig na te denken. Dan ving hij langzaam aan te spreken op duidelijken toom. „Hoort u eéns, mylord, ik heb een andere opinie. Dundan is vandaag juist zes etmalen ver dwenen. De roode auto is in 'dien tijd twee maal werden gehouden en de telegrammen stroómldien toe. 'Ook H.H-M-M. de Koning en 'Koningin van Holland, hebben dit initiatief ten zeerste ge prezen en de oprichters Hunne gelukwensohen doen toekomen. Kortom, het sttcces van de in wijding van het Eureka-studio is een ware tri omf voor de filmkunst". Dit bericht lijkt ons echter geen ware triomf voor de kennis van den Eranschen redacteur van ons landje. DE POSTZEGELVERZAMELING VAN DEN TSAAR ONDER DEN HAMER. De verkooping van de postzegelverzameling van den laatsten- Russischen Tsaar heeft te Londen plaats gehad, doch zijn geen belangrijke feiten bij opgemerkt. Het hoogste bod yas 45000 gul den, waarop de koop door dien verkooper werd' teruggenomen vaar 48000 gulden. De beroemdste en bekendste postzegelhandelaars eif verzamelaars van Londen waren op de verkooping present. De drie albums werden door den Tsaar als zijn kost baarste bezit beschouwt. Toen hij als banneling naar Tobolsk vferd gevoerd, nam hij de postzegels mede. Na den dood van den Tsaar wérdien zij' door een officier van het Russische vliegeorps uit het land gesmdkkeld en voor ongeveer twee jaar naar Engeland verkocht. Die Tsaar had groote stommen uitgegeven öm de verzameling bijeen tfe brengen. CA C'EST PARIS. Ging vroeger een jonggetrouwd paartje naar Parijs om er de wittebroodsweken door te bren- ,gein in de harmonie, die: echtelieden bestaat, tegenwoordig gaat men naar de; Ville Lumière om er te... scheidein. i Over de geheiele wereld, zoowel in Tokio, als in New-York, is men tegenwoordig op de hoogte van de voortreffelijkheid der Fransche rechterlijke uitspraken op het gebied van echt- scheidingsprocessen. Het gevolg is, dat vele scheidingslustigen, die in hun eigen land niet zoo gemakkelijk ontbinding van hun huwelijk kunnen verkrijgen,' er niet tegen opzie», zich voor dit nobele doel naar Frankrijk, en, waar schijnlijk om het nuttige met het aangename te vereenigen, in het bijzonder naar Parij|s te begeven. De toeloop aldaar is reeds zoo groot geworden, dat de Rechtbank van het Seine- departement zich genoodzaakt heeft gezien, voor deze zaken een aparte afdeeling in te stellen. In verband hiermede heeft de Fran sche minister van Justitie, Barthou, het noodig geoordeeld, aan de' desbetreffende autoriteiten een rondschrijven tte doen toekomen, waarin hij hen verzoekt, alle aanvragen tot scheiding die door vreemdelingen tot Fransche recht banken gericht worden, zeer nauwkeurig te onderzoeken. Het spreekt vanzelf, dat de vreemdelingen, die hun huwelijk wenschen ontbonden te zien, eenige formaliteiten hebben in acht te nemen, met name een bepaalde termijn, die verstrekten moet zijn na de aankomst op Frainsch gebied, alvorens de uitspraak kan plaats vinden. Ver-i schillende trucs worden echter toegepast, om) deze, uitspraken te verhaasten, o.a. door de data op de desbetreffende stukken te verval- scben, en het is juist tegen deze vervalsching1 dat het ministerieel schrijven zich richt. Van Amerikaansche onderdanen' werden in 1924 270 huwelijken ontbonden verklaard. Voor. 1925 en 1926 zijn deze getallen resp. 339 en 591. Hiet getal van 1100 echtscheidingen in 53 jaar tijds alleien al voor de Parijtsche recht-t bank doet bet vermoeden rijzen, dat ia da Nieuwe Wereld soms wel een weinig lichtvaar dig in het huwelijksbootje gestapt wordt. 's nachts gezien, met uitzondering van "St. Luke- avc-nd. Nergens is iets naders omtrent Ling Won's plannen bekend geworden en Lotus Fah is hoe genaamd niet in de zaak gemengd, althans hebben wij' niets van haar gezien oï gehoord. Dundan leeft, maar rijdt onder den onverklaarbaren in vloed van dien Chinees in de roode auto en wel op een wijze, dat hij zich vroeg o'f laat te pletter moet rijden. In den afgeloopen nacht heeft Ling .Won hem zelfs zo-a onverantwoordelijk laten ra cen, dat een ingrijpen van de politie onvermijde lijk was. Ergo zoekt hij het gevaar- Dacht u nu, mylord, dat een oplichter moed willig contact met de politie verwekt, voortsi zijn leven in gevaar brengt en tenslotte vergeet om zijn oplichting te plegen? Want u zult mij, ten aanzien van het laatste, toch toegeven, dat ik het goed heb. Immers, indien Ling Won een oplichter was, had u hier toch al lang een dreig brief ontvangen! Neen, mylord, wat ik geloof is het volgende: Lotus Fah is beleedigd door de behandeling van Lord Charles en heeft ergens in Chinese Town een krankzinnige rasgenoot van haar opgedragen om Dundan te vermoorden. Vergeet niet, dat zij een grillige en wraakzuchtige vrouw moet zijn, want in Shanghai beet zij toch Dundan ook haast een hand af uit pure hartstochtl Zoo zit het mysterie in elkaar, Lord Hamp ton, wat ik u verzeker. Lotus is de bezielende kracht, maar zij blijft zélf wijselijk op den ach tergrond. Ling Won is de betaalde moordenaar en, om té voorkomen, dat hij strafbaar zou zijn, hypnotiseert hij lord Charles om aé auto te besturen. 'Let eens op, dat hij hem eerstdaags vierkant de Theems instuurt en er Zelf tijdig genoeg uitspringt om niet te verdrinken!" Lord Hampton, Hie intusschen ook was gaan zitten duisterde aanaachtig en toonde groote" in teresse voor de inzichten van dien grijzen man, op wien hij zoo volkomen durfde vertrouwen. „Ik ben zoo juist," ging Cross voort, „bij den commissaris van politie geweest en 'heb heinJ uit plichtsbesef en noodzakelijkheid deelgenoot (ge maakt van ons geheim..." Ontzet keek Hampton cLen spreker aan. „fWaarom, mijnheer Cross? Wat hebt u ge daan Denk toch aan Charles' naam en reputatie A.ls er een Schandaal komt is hij voor goéd ver loren... De detective stak sussend de hand op en kal meerde jjEr is niets te vreezen; de commissaris heeft alle geneimhouding verzekerd. Maar u begrijpt toch wel, dat ik als particulier rechercheur ver plicht ben gevolg te geven aan éen justitioneelen oproep om inlichtingen. Het spreekt toch van zelf, nietwaar, dat wij beter samenwerking met de officieele macht kunnen zoeken, dan op eigen wijze te olijven voortzoeken in een z5ó raadsel achtige zaak." (Wórdt Wvölgd).

Nieuwe Langedijker Courant | 1927 | | pagina 6