De Amerikaansche illionaii Buitenland Radio-Omroep kelijk ook te wijten aan de onvakkuradigheld; van verschillende drogisten. Hieraan nu wenscht de Drogistenlbond -en, ook de groothandel een eindie te makten: lein zullen niet-vakkundigen niet meer in staat ge steld worden een drogistzaak te beginnen. Het publiek moet beveiligd worden tegen dej mogelijkheid van vergissingen, begaan door, niet-vaklieden. Voo" Allen die Sukkelen met Verstopping of moeilijken, traigen en oiireg-elmatigen Stoelgfang zijn Mijnhardt's Laxeertabletten onmisbaar. Werken vlug zonder kramp of pijn. Bij Apothekers en Drogisten. Doos 60 et. DE KOKS EN de ARBEIDSWET 1919. Op de ledenvergadering der afd. 's-Graven- hage van de Nederl. Koksorganisatie is een motie aangenomen, waarin teleurstelling wordt uitgesproken over het in gebreke blijven van' den minister om de Arbeidswet van toepas-! sing te verklaren op het hotelpersonele!, aan gezien het kokspersoneel eten overmatig lan gen arbeidsduur heeft en in véle zakiein een' rustdag ontbreekt. DE BEZETTING VAN HET RIJNLAND. Naar de Dem. Ztg.-dienst van welingelichte' zijde verneemt, heeft de vermindering van hef aantal bezettingstroepen zijn beslag gekregen. De daarvoor aangewezen troepen zijn af-' getrokken en de har groepeering, die daaraan! het gevolg moest zijn, heeft plaats gehad. Over eenkomstig het plan hebben rond 10.000 man' vreemde troepen het Rijnland verlaten. WOLKBREUKEN. E:r is in de staten ew York eNn New Eng land groote schade veroorzaakt tengevolge van wolkbreuken. Te Vermont, dat het meeste heeft geleden zijn vier per somen omgekomen; de materieels schade wordt er op verscheidene honderdduizenden dollars geschat. De spoor diensten zijn onderbroken en vele steden zijki gedeeltelijk onder water gezet. In dien staat Massachusetts werden verscheidene bruggen vernield; terwijl naar men meent tw.ee per sonen werden gedood. Nader wordt gemeld, dat tengevolge van het noodweer verscheidene rivieren buiten haar oevers zijn getreden. Tot nu toe zijln er 17 doo- Üen; de schade bedraagt vele millioenen dollarnj INGEZONDEN Buiten verantwoordelijkheid der Redactie, i DE VERKIEZING VOOR HET HOOGHEEM RAADSCHAP NOORDHOLLANDS NOORDERKWARTIER. Zeer geachte Redactie, Ten aanzien van het artikel in Uw blad van 3 November 1927, betreffende bovengenoemd onder- derwerp en de „Heeressieten" zou ik gaarne het volgende willen opmerken: Inderdaad heb ik met verwondering dat opschrift gelezen. Het verband tusschen de partij van Pro fessor Heeres en de c ar.didaatstelling door de Al gemeen e kie»vereeniging voor het Hoogheemraad- FEUILLETON Een pakkende Roman vol Sanlsatie. Vrij bewerkt haar het Engelsch. HOOFDSTUK II. 1 HET MEISJE IN DE ONDER- GRONDSCHE SPOOR. I De lift van de ,,Buis", zooals een gedeelte' van de ondergrondsche spoor ïm Londen door den volksmond gedoopt is, was overvol en. met een snellen blik naar de klok, overwoog] Elsie Marion in een fractie vain een seconde) pf het 't beste zou zijn om te wachten op de volgende lift en een standje van Mr. Tack' te riskeercm, dan wel of zij jn staat zou zijlrt zich naar binnen te wringen voor dat de groot-a schuifdeuren van staal gesloten zouden worden: Zij had het land aan lifts en het meest( van alle haatte zij overvolle lifts. Terwijl zjj nog aarzelde rolden de groote deuren dicht met een „Volgende lift, alstu blieft!" Verwezen staarde zij naar die deuren, kwaad op zichzelf, omdat ze nog te lang getwijfeld had. Dit was de morgen van alle morgens! waarop zij precies op tijd wilde zijn. Tack was ontstemd geweest over haar vele fouten ien tekortkomingen: en had haar het grootste gedeelte van de week voortdurend, op de vingers getikt. Zij was niet punctueel,, zij was slordig, zij was misdadig langzaam' voor een caissière, welker verdiensten worden; beoordeeld naar de kwaliteiten, die zij, volgens' Tack, juist niet had. Den avond te voren had hij alle meisjesi van de kassa's bijeen geroepen en haar plech tig gewaarschuwd, dat zij voortaan precies om1 negen uur op haar plaats moesten zijn. Nietj onderstreepte hij nogmaals, om vijf over negeraj of drie over negen of zelfs een miniuut oven negen doch wanneer de klok in den toren boven het schitterende huis van Tack en Brigh ten de voorslagen speelde, die evieln daarna, gevolgd werden door negen Blagen, zoodoende; schap is mij niet duidelijk en komt mij dan ook slechts voor als een wel wat vergezochte stok om den hond te slaan. Dat deze candidaatstellin(g een uiting van teleurstelling zou zijn van de in het compromis niet gexende Democratische partij, wordt gelogenstraft door de feiten. Neen Mijnheer de Redacteur, niet één vreemde eend is er in de bijt, maar van de zestien door de Algemeene kies- vereeniging gestelde candidaten, is er voor zoover mij bekend slechts één lid van de Democratische partij, m. de heer Erik» te Petten. Toen ik mijn eerste stukje over het compromis schreef, heb ik geen oogenbiik gedacht aan een eventueel bestaan 'van de „partij Heeres." Onnoodig te verzekeren, dat ik hiervan dan ook geen lid ben, en het dus niet op mijn weg ligt den aanval op die partij als zoodanig te bestrijden. U zegt, dat een organisatie van kiesgerechtigden voor het Hoogheemraadschap verre boven den te- genwoordigen toestand is te verkiezen; maar deze is niet aanwezig. Pardon, mijnheer de Redacteur, 'deze was niet aanwezig. Daarom juist is zij opge richt, en met de bedoeling, dat daarin niet alleeq opposanten, maar elk kiesgerechtigde welkom is. Dus niet als oppositie zijn wij in zee gegaan, inte gendeel was men geneigd de candidaten voor zoo ver het betrof de aftredenden, die zich herkiesbaar stelden, van het compromis over te nemen, dus de continuïteit te verzekeren, en slechts voor de open komende plaatsen zelf candidaten te stellen. Het was dus wel degelijk de bedoeling eenvoudig de kiesgerechtigden te organiseeren, onafhankelijk van de po.itiek, die immers met een belangengemeen schap als het Waterschap niets te maken heeft. De politiek echter heeft er oppositiecandidaten van gemaakt. Dat wij laat zijn geweest, wil ik gaarne toegeven, maar het is beter ten halve gekeerd, dan ten heele gedwaald en toen bovendien dit com promis als een onderonsje voor den dag kwam, \waarbij zelfs in de meest democratisch gezinde partij, de S.D.A.P., dictatorisch was te werk ge gaan, was de maat vol, vandaar dat de tegenwoor dige toestand is geschapen, waaraan elke moge lijke teleurstelling van de „Heeressieten" volkomen vreemd is. U, Mijnheer de Redacteur dankend voor de plaatsruimte, Mr. D.. BR|EE:BAART. Callantsoog, 4 November 1927. Burgerlijke Stand Gcimemto BROEK OP LANGENDJJK. Over de metend- October. GeborenBernardus, Jacobus, 'Reinier, z. van J. Kouwen en van G. Tenkink. "Willy, d. van J. Balder en van. G. Schaap. Jadot( Karl, zoon van Pi. J. Schager en vain A. F D-. Wal-i- burg. Johanna, dochter van G. Glas en van G. Wagenaar. Ondertrouwd: G. Bos, <?ud 64 jaren, landbou wer, (wonende te Op'perdoes en G. Piielkenrood, oud 51 jareli. M. Hovenier, oud 49 jaren, 'fa brieksarbeider en J. Moeijes, oüfl- 36 jaren. J. de Hart, oud 23 jaren, loonploeger, en J. Wltsen, oud 26 jaren. Getro'uwd: W.. Feenstra, 23 jaren, landarbeider wonende te "Andijk en N. de oer, 21 jaren. J. Kruk, oud 45 jaren, tuinbouwer en M. Meijer, oud 37 jaren, wonende te Zaandalm. Overleden: Dirk Hoogland-, oud 59 jaren, echt genoot va.n T. Kos. Bregtje Bak, oud 71 ja ren, weduwe van Pieter Bakker. Maartje Bak ker, oud 66 jaren, echtgenoote van KI. Bak. der wereld kond doende, dat het negen uur was, moesten de dames hare plaatsen hebben, ingenomen. li. Er waren opwindende tijdein gewieest in de zaak van Tack en B.rigten de laatste drie maan-, den. Een onbegrijpelijke gieest van edelmoedig heid had er geheerscht maar die edelmoedig-; heid was toegepast op het publiek en niet op, de ongelukkige employé's. De buitengewoonste reducties van verkoops prijzen en een ongelooflijke bezuiniging op de v-erkoops- onkosten was oorzaak geweest - zoo' vertelden verraders ondier het boekhoud-pter- soneel in het geheim, van een zeer vergrooten] omzet en, op de een af andere geheimzinnigs, manier, van zeer vergroot,e winsten. Anderen zeiden, dat die winsten geheel en' al imaginair waren, maar dat moest kletspraat zijn, want waarom zou Tack en Brighten, een' particuliere zaak, zonder aandeelhouders of an-, deren, die bet de directie lastig konden makeln, den gewonen gainjg van zaken in den steek laten en hun winstcijfers vervalschen? Voor het oogenbiik was de solvabiliteit van de firma, een aangelegenheid van den twietdden rang. Het was zeven minuten vóór negen en daar zat Elsie Marion op het Westminster Bridge' Station van de ondergroinldsche en Tack en Brighten was precies twaalf minuten daar van daan. Ze haalde haar slanke schouders op. Of het nu een standje werd om één of om tien mi-| nut-en, dacht zij, Maar zij was boos op zich zelf om haar domheid. De volgende lift zat natuurlijk even vol, daarover behoefde zij niet lang in twijfel te verkeeren, want hij was vol, zoodra de deuren open gingen en z'ij zou drie kostbare minuten hebben ku'tmen uit winnen. 1 Zij werd tegen den zijwand van de lift aan gedrukt door de menschenmassa en zij was, dankbaar, dat de onsmakelijke en dikwijls zoo' vieze reizigers, die op dat uur met dien trein gingen, van haar gescheiden waren door een langen man, die vlak voor haar stand. i Hij was blootshoofds en zijjn grijs haar was keurig gescheiden -en geborsteld. Zijn hoog voorhoofd, flinke arendsneus en vierkante kin verrieden beschaving en goede opvoeding. Zijn! Gogen waren blauw en stonden helder, zijn lippen waren ©enigszins dun en zijn juk- Jaoob Balder, oud 84 jaren, echtgenoot van M- Balder. Gemeente WARMENIIUIZEN. Over d-e maand- October. Geboren: Cornelis, zoon van Wi. Koorn en van A. C. Pastoor. - Jajn, 2? van Jan BomJmer en van 'Lucia Smit. "Eduard Adrianus Gerardus, z. van Hendrik Gijsbertus "Rijs en van Petronella Arnolda Genefaas. Gerrit, z. van 'Floris Wie- zei en van Margaretha Houtkooper. OndertrouwdWillem Heman, oud veertig ja ren en Margaretha WilheLmina ter Burg oud dertig jaren, "bcicuen alhier. Getrouwd: Simon Thoes en Clasina Molenaar, j Willem Heman en Margaretha Wilhelmina ter Burg. Overleden: Klaas Blankman, oud- 67 jaar, wo nende, alhier, echtgenoot van Maria Bouterse. Gcmiseinte SINT MAARTEN. Over de maand- October. Geboren: Petrus, z. van Jan Stoop en Maria Cornelia Mak. Johanna Frederica Martina, d. van Joseph Johannes Maria Hogeling en Mar- garietha Maria Mulder. Divera Maria Fran- eisca, dochter van Gerard-us Stoop en Alida Slij- kerrnan. Henk Adriaan, z. van Hendrik Pros per en DieuWertje Kok. Pieter, z. van Pijeter Zlwaan én Aagtje van der Sluis. Willem Ru- dolf, z. van Albert de Vries èn Marijtje Maartje van Dijk. Ondertrouwd- en getrouwd: Cornelis Schermer- horn, oud. 26 jaren ,te Haarlem en Trijntje S-wart oud 25 jaren, alhier. Reijer Bronder, oud 23 jaren, te Harenkarspel en Neeltje Kuijper, oud 20 jaren, alhier. Overlede-n: Geene. Gemeente HARE1NKARSPE1L. Over de maand October. Geboren: Petrus Johannes, z. van Pieter Blae- ker en Engelina Blankendaal. Johanna, d. van Eart-holomeus Boon en Petronella Johanna Kuil- boer- Aldegonda, d. van Simon Petrus Sto vers eu Adriana Clasina Maria Rijnen. Afra Maria, d. van Ccfrnelis Broersen en "Aafje Wester Ondertrouwd: Nicolaas Bleeker en Anna Cor nelia Spaans. Gehuwd: Hubertus Eiebie en Elisabeth van Straaten. Nicolaas Bleeker en Anna Cornelia Spaans. Overleden: Dirk die Geus, 78 jaar, echtgen. van Maartje Bregman, overleden fe Alkmaar. Jacob Timmerman, 61 jaar, wedulwnaar van Eli sabeth Bakker- Een als levenloos aangegeven kind van het mannelijk geslacht, vanJan "Dekker en Naatje Oudeman. Jaoob Govers, 14 mnd|., overleden te Nieuwe NiecLorp. EERSTE LANGEDIJKER RADIO-CENTRALE D. SCHUITEMAKER Jr., Noordscharwoude. Zaïradag, 6 November. 8.309.30 N.C R|.V. Morgenwijding Huizen 10.00 Dienst in de St. Michaelskerk te Zwolle K.R.O. Huizen 12.301.45 Lunchimuzóek. "Hilversum 1.452.30 Lezing over de volkenbond^ 3.004.00 AvN RCO.Jmatinee 4.005.00 K.K O. ziekenuurtje Huizen 5.50Dienst in de Lutherscïhe kerk te Weiesp,, 8.00 Sport en persberichten. Hilversulm 88.10 A.N.RO. sympbonieconcert. Hierna tot 11.50 dansmuziek van Berlijn. been-deren, zonder sterk maar voren te treden,, waren toch opmerkelijk in zijn door de zon] gebruind gezicht. Dit alles nam zij in een) enkelen blik in zich op. Zij vroeg zich af wie hjj zou zijm en om welke reden 'hij al zoo vroeg; opreis was. Hij was goed-gekleed en de zwarte, parel in zijn das deed rij|kdom vermoeden-1 Zijn hoed hield hij in beide handen voor zijin( borst. Hij was een Amerikaan, dat begreep zij, omdat Amerikanen altijd hun hoeden af zetten in liften, als er dames aanwezig zijln, De lift ging naar beneden, zestig voet lager, en terwijl zü daalde, hoorde zij een flauw „ting", het vertrek signaal van een trein -en zij; begreep, dat zij een tweedein trein gemist had.] Dat beteek-ende wederom drie minuten wachtenj Ze had wel kunnen huilen van spanning en, opwinding. Het was een ernstig geval voor, haar -een wees, geheel allelen op de wereld en slechts in staat in haar onderhoud te voor zien, als zij een betrekking had. Vrouwelijke kassa-bedienden waren er bij duizenden en de, lessen, die zij genomen had in machinieschrij-, ven en stenografie waren- slechts gekomien tot een stadium, waar zij twijfelde, of zij ooit ver der zou komen. Vijfentwintig shilling in d-e week is niet veel voor een meisje dat het zelfde heldrag uitgege ven had voor een paar schoenen, in den tijd! toen Tante Martha, die een voorstandster was van het vlotte leven, nog niet gestorven wasj Maar toen die stierf en haar aangenomen doch-i ter achterliet met een goede opvoeding in Cheltenham, tot haar dispositie, een bankbil jet van tien pond 'en een groote broche met gen haarlok van Tante Martha's beminde in! d-e zestiger jaren toen werd het anders. Tusschen het begin van 't afdalen van een lift, en het oogenbiik waarop de deuren weder open gaan, kan een meisje, dat de zware zor gen des levens op haar schouders voelt druk-, ken, meer aan haar geestesoog laten voorbij gaan, dan een man in een jaar kan schrijven. Vóór de geweldige lift den grond aanraakte, had Elsie Marton haar gelaat weer naar de toekomst gekeerd en vond die een beetje somber. Zij voelde, terwijl zij zich omwendde om naar buiten te gaan, dat de lange man, vóór haar, haar nieuwsgierig aanstaarde. Het was niet die leelijke wijze van aankijken, waar, tegen zij nu al gehard was, doch de diepere,' Maandag 7 November. 11.2012.35 Het Daventry-.kiwiartet Londen 12.352.00 Het Lunch-trio Hilversulm; 3.153.45 Lezing: het nagelbijten 4.4005.55 Kinderuurtje 6.157.00 Lezing over Abr. Kuyper Hilversum 7.157.45 lEingelsdhe les 8.Ö0 N.O.RV Concert en lezing Huizen Hierna tot "12.20 Daventry. Dinsdag 8 November. 11.2012.35 Het D-a ven try-kwartet Londen 12.352.00 Het Lunch trio Hilversum' 3.004.00 Knipcursus 6.007.15 Dinermuziek 7.157.45 Ëngelsche les 8.009.30 K.R O. Helmondsehe avond Huizen 9.30 Radiotooneel en Concert. 'Hilversulm,' Hierna "tot 12.20 Daventry. RADIO-CENTRALE HART KUIJT. OUDKARSPEL A 117 RADIOPROGRAMMA van 6-8 Nov. Zondag 6 November. -, 8.30—9.30 Morgenwijding vanuit de Luth. Kerk te Hilversum. Huizen' 10.00—11.30 Dienst in de St. Michaelskerk te Zwolie. Huizen' 12.30—1.45 Lunchmuziek Hilversum; I.45—2.30 Lezing 8e Volkenbondsvergaderingj te Genève. Hilversum! 2.304.00 Matinée d. h. A.N.R.O. orkest o. 1. v. Nico Treep. Hilversum,' 4.00—5.00 Ziekenlof te Bloemendaal. Huizen; 7.007.30 Gemeenschappelijk zingen. Een causerie door den heer Nico v. d. Lin-. den, muziekdirigent te A'dam. HilvreS, 7.308.00 Bijbel-Exegese door Prof. Dr. R. Jansen Huizen 8.00 Pers en nieuwsber. v. Vaz Dias. Hilvers, 8.10 A.N.R.O. sympbonieconcert door het Utrechtsch-e Orkest. Hilversum! Daarna dansmuziek tot 11.50 Berlijn; Zondag 13 November 1927 „Paljas" in „Ca; vallerie Rusticana." Voorziet u tijdig van Tekst boekjes die bij ons verkrijgbaar zijn k fl0.30 per stuk. Maandag 7 November. II.20 Het Daventry kwartet. Daventry 12.352.00 Lunchmuziek Hilverrsum' 3.15—3.45 Lezing ond-erw. „Het Nagelbijten"' Hilverrsum' 4.40—5.55 Kinderuurtje o.l.v. Ant. v. Dijk Hilveriisurri 6.00—7.15 Dinermuziek Trio I 7.157.45 Ëngelsche les v. beginnerrs 7.45 Politiebericht. 8.10 Avondconc. d. h. A.N.R.O. orkest,, 9.00 Praatjes over Indië d. W. Vogt, 9.30 Voortzetting concert. 10.00 Pers en nieuwsberichten. i 11.20 Dansmuziek. Daventry! Dinsdag 8 November. 1 11.20 Het Daventry kwartet. Daventry; 12.35—2.00 Lunchmuziek Hilverrsum 3.00—4.00 A.N.R.O. knipcursus Mevr. De Zeeuwvan Rees. Hilversum 4.05 Concert. Daventry 6.00—7.15 Dinermuziek Trio Hilversum! 7.15—7.45 le Ëngelsche converrsatieles 7.45 Politiebericht. 8.00 Helmondsehe Avond K.R.O. Huizen 11.20 Dansmuziek. Daventry. doordringende blik van iemainid, Üie oprecht-ei belangstelling betoont. Zij dacht een oogen-i blik aan een zwarte vlek, die zij misschien1 op haar neus had, en zocht baar zakdoek. De vreemdeling deed een stap op zij, otrt haar eerst t-e laten passeeren leln zij was ver plicht die wellevendheid met een knikje te aan-, vaarden. I Hij volgde haar van nabij, dat voelde zij in stinctmatig maar er volgden zooveel menscheni vlak achter haar, in hun haast om het perron; spoedig te bereiken. Zij moest nog eenigen tijd wachten twee volle minuten en zij slenterde naar het1 achterste gedeelte van het perron om van -die groote menschenmassa af te raken. Zij had! nooit van menschetnlmassa's gehouden, maat1 dezen ochtend haatte zij die. f „Pardon!'" Deze wijze van een praatje maken had zijj al eens meer meegemaakt, maar er was iets, in die stem, welke haar thans aansprak dat verschilde van de impertinente wijze van |e<2|n\ gesprek beginnen met een meisje, waaraan zij langzamerhand gewend was geraakt. Zij wend-de zich om en zag den vreemde-i ling strak aan. Hij keek haar aan met eeM vriendelijk glimlachje. „U zult wel denken, dat ik krankzinnig 'ben; denk ik", zeide hij, „maar hoe het komt, weet! ik niet, ik moest eenvoudig naar u toe komen), om met u te praten bent u bang van liften?"; Zij had hem kunnen laten- bevriezen ten minste zij zou het hebben kunlnbn probeereln maar om de een of andere onbegrijpelijke: reden was zij blij met hem te kunnen praten; Hij was het soort' man, dat zij gekend 'had in den goeden ouden- tijd, toen Tante Martha1 nog leefde. 1 „Ik ben er een beetje bang van-," zeidiei zij met een vluchtigen glimlach. „Het is ab surd, want zij zij|n zoo veilig als maar kan.'' Hij knikte. 1 „Ik ben er zelf ook een beetje bang van,"e bekende hij. „Niet, dat ik bang ben om te sterven, maar als ik denk aan de duizenden, menschelijke wezens, wier toekomst op mijn; schoudei s rust wel dan gaat mijn haar recht overeind staan, iederen keer als ik earn straat over moet steken." (Wordt vervolgd.)

Nieuwe Langedijker Courant | 1927 | | pagina 5