Buitenland Uit den Omtrek OUDE NIEDORP. Maandagmiddag werden de bouwlanden, eigen dom der gemeente Oude Niedorp publiek ver huurd in het café van den heer Balk, voor den tijd van 4 jaar, met den volgenden uitslag: Perceel i, gioot 20 aren, gehuurd door Arie Holr lenberg voor f 30, vorig jaar dezelfde voor f 30. Perceel 2, groot 27 aren, geh. door Piet Beers voor f46, vorig jaar dezeifde voor f 40. Perceel 3 groet 13 aren, geh. door Jan Witsmee voor f 22, Perceei 4, groot 64.30 aren, geh. door A. Bart. voor f141.75.. vorig iaar dezelfde voor f67.50. Perceel 5, groot 31 aren geh. door M. Kuiper voor f39, vorig jaar dezelfde voor f32.50. Perceel 6 groot 33.30 aren, geh door Arb. Bart voor f 4(2 vorig jaar dezelfde voor f35. Perceel 7 groot •24 aren geh door Piet Groot voor ff30, vorig jaar, dezelfde voor f 25 Perceel 8 groot 47 aren, geh. door Piet Groot voor f 60, vorig jaar dezelfde vóór t 110 'Perceel 9 groot 51.50 aren geh. door R,. Hoogland voor f 102.12 vorig jaar dezelfde voor f 55.90 Perceel 10 groot 48 aren, geh. door M.. Kuiper voor'f61.50, vorig jaar dezelfde voor f 71 15 Perceel 11, groot 48 aren geh. door Hl Boer?; ^voor f 07.375, vorig jaar dezelfde voor f 47.15. Perceei 12 groot 51.50 aren, geh. door Piet Groott voor f 86, vorig jaar Willem Groot voor f 53.75. -- Perceel 13, groot 56.90 aren geh. door C. Bart' voor f 144, vorig jaar dezelfde voor f 72. Per-, ceel 14, groot 71.81 aren, gehuurd door Jan Witsi- meer voor f90, vorig jaar dezelfde voor f75. Perceel 15 groot 41 aren, geh. door Jb. Klaver voor f85 vorig jaar dezelfde voor f 51. Perceel 16, groot 38.40 aren, geh. door Piet Beers voor f <3?, vorig jaar dezelfde voor f44.80. Perceel 17, groot 37.20 aren, geh. door A. Bart voor f 46.50^ vorig jaar dezelfde voor f 43.40. Perceel 18, groot 36 aren. geh.. door Ab. Bart voor f45 vorig jaar dezelfde voor f45. Perceel 19 groot 30.12 aren, geh. door M. Kuiper voor f 39, vorig jaar dezelfde voor f39. Perceel 20, groot 36.7a aren geh. door M. Kuiper voor f36.50, vorig jaar def-\ zelfde voor f43.40. Perceel 21 groot 37,76 aren geh. door J. Groot voor 'f 48, vorig jaar de- ■zelfde voor f44.80. Perceel 22 groot 4135 aren geh. door KI. Bart voor f 5)1, vorig jaar dezelfde voor f 42.50. Perceel 23, groot 42.61 aren, geh, door KI. Bart voor f 54, vorig jaar dezelfde voor f 41.40. Perecel 24 groot 65.30 aren geh. doos A. van der Oord voor f81, vorig jaar dezelfde voor f81. Perceel 25 groot 55 aren geh. door Hf Doorn voor f 69, vorig jaar dezelfde voor f 57.5b, Perceel 26 groot 47.60 aren, geh. door J. van Rijn voor f 6b, vorig jaar door K. Meiten voor f 56 Perceel 27, groot 52.60 aren geh door Bi. Smit' voor f 104.50, vorig jaar door A- van der Oord voor f 66.1 De opbrengst hiervan was totaal f iSi3-.25' per jaar Deze perceélen brachten het vorig jaar op f 1346 75- 1 Hierna volgde de verhuring van de bouwlanden van de Prot. Armvoogdij te Oude Niedorp met 'den, volgenden uitslag: Perceel 1 groot 29 aren geh. door Arie Bart voor f66 vorig jaar geh.- door Piet Wit voor f 24. Perceel 2 groot 28 aren geh. door Piet Heinis voor f 60, vorig jaar geh. door G. Scheltus voor f 24. Perceel 3 groot 28 aren geh. door Ml jKuiper v. f 52 vorig jaar dezelfde voor f 24. Perceel 4, groot 24 aren geh. door KI. Bart voor f 40, vorig jaar dezelfde voor f 26. Perceel 5, groot 3p aren geh. door P. Schoen voor f69, vorig jaar d. A. Ros voor f 30. Perceel 6 groot 26 aren, geh'. door P. Schoen voor f65, vorig jaar dóór Jf Joon voor f22. Perceel 7 groot 9 aren, geh. d. P. Agenant voor f8, vorig jaar idem. Perec*:1.' 8 groot 12 aren géhuurd door P. Schoen voor f 25, vorig *Jaar door H. B. Helleman voor f 10. Perceel 9 -groot 13.10 aren geh. door P. Schoen voor f 23, vorig jaar door Jb'. de Boer vor f 5.. Totaal bracht deze verhuring op f 408, het vo rige jaar braehten deze perceelen op f 173. HEERHUGOWAARDi. Dinsdagmiddag vergaderde in het raadhuis het polderbestuur, waarbij aanwezig waren: Dijk graaf, Heemraden en alle Hoofdingelanden, bene vens den secr. en den penningmeiester. Naai aanleiding eener vraag van den beer Po land met betrekking tot de pensioensbijdrage, werd geantwoord, dat die zaak -door, den secr. was onderzocht en voor elkaar gebracht, zoodat -defi nitieve afrekening kan worden gehouden na goed keuring door den Pensioenraad. Het Dagel. Bestuur werd gemachtigd tot het aangaan van een kasgel-dleening voor den dienst' '28, tot een bedrag van f 1000. Inlichtingen, door den 'heer P. Wonder ge vraagd omtrent den machinist, werden verstrekt in besloten vergadering. Na heropening werd mee gedeeld-, dat men algemeen aceoord ging met het optreden van het D. B. en goedkeurde het ge geven ontslag. •Mede was door den heer Wonder gevraagd naai den Twuijverweg, 'waaromtrent door Dijkgraaf het een en ander werd meegedeeld. Gehoopt wordt, dat de opname in het wegenplan een oplos sing naderbij brengt. Inmiddels acht men den tegenwoordigen toestand voor den folder een zeer groot bezwaar, wa't niet (wegneemt, dat men den plicht gevoelt, ook die wegen, waarlangs het busverkCer Van den Langendiijk geleid wordt, zoo goed mogelijk te onderhouden, zoo mogelijk te verbeteren. Dij een slechte weiersgesteldhi-d voor de wegen tijdens 'den winter, voorziet men echter zeer groote bezwaren, zoodat met kracht zal wor den aangectro-ngen op een oplossing. Men acht opening van den Twuijverweg zeer goea mogelijk, indien de maximum snelheid b.v. op 10 K, M, •wordt gesteld en er voor gezorgd wordt, dat men eikaar op het slechte gedeelte liiet behoeft te passeeren, waarvoor wel een regeling is te treffen. De tamelijk breedvoerige discussie brach ten klactiten naar voren over het snel rijden der bussen van Kok en Tuinman, maar meer nog over het slecht uithalen bij het passeeren. Die firma zal hierop worden gewezen. Voorts hoopt men op exïra bijdragen uit het wegenfonds. Waar gewezen werd op minder goeden toestand van sommige slooten werd onderzoek toegezegd en -- waar noodig het nemen van fnaatregelen. Naar aanleiding van een daartoe gestelde vraag geeft Dijkgraaf breedvoerige inlichting omtrent de voorgestelde wijzigingen in 'het Prov. Regle ment. Hierbij merkt spr. terloops op, dat deze ter inzage hebben gelegenvan 'deze gelegenheid is echter door geen -der Hoofdingelanden gebruik gemaakt. Naar spr.'s oordeel worden verschillende verbeteringen voorgesteld. Mettertijd zal ook ons reglement wél daarnaar gewijzigd moeten worden, oordeelt- spr. Waar klachten ovèr slooten en bemaling naar voren worden gebracht, zegt Dijkgraaf, diat er door -ae ingelanden 'toch inderdaad eenige reke ning mee gehouden dient te worden, dat tegen strijdige belangen een regeling, waarbij ieder z'n zin zou krijgen, ondoenlijk is. Er wordt zooveel mogelijk met alle belangen rekening gehouden. De vergadering is het in dit opzicht met Dijk graaf volkomen eens. Niettemin houdt deze zich aanbevolen voor op- oï aanmerkingen, dan kan een onderzoek worden ingesteld en daarnaar ge handeld' worden. Een adres van eenige corporaties, nader toege licht door oen heer C. van Langen, en waarin gevraagd maatregelen te treffen voor vroegere verwij deiring van kroos in de hoofdvaartslooten, vond geen bijval. Ex werd gemeend, 'dat belang- heh oenden onderling hiervoor een regeling moes ten treffen. Met hot oog op verbreeding van de Middelweg- bestrating, werd algemeen toegejuicht, daarvoor een 3 a 4000 steenen aan te schaffen en te ver- wérken en deze verbetering krachtig voort te zetten. Vragen gesteld bij de rondvraag gaven nog aanleiding 'te trachten eenige losse arbeiders te betrcKKen voor'het wegenonderhoud) ten einde die nog voor den winter zoo goed' mogelijk' te doen zijn. „Dat komt er van" Eenigen tijd geleden hebbeln we felle critiek vernomen op het besluit van de directie der Nederlandsche Spoorwegen, welke de levering van ijzerwerk aan Belgische, en niet aan Nie^ derlandsche fabrikanten heeft opgedragen. De, noodige theatrale uitroepen als „bescherming van de vaderlandsche industrie", ein „achter uitzetting van eigen landgenooten," ontbraken, daarbij niet. Hoezeer wij, evenals iedereen, zouden wil-, lem, dat het vanzelf sprekend zou zijn, als der-, gelijke opdrachten aan de eigen industrie -ge gund werden, kunnen we ons toch heel best in, het beleid der N. S.-directie indenken. Evenals elke verstandige huisvader en huis moeder tracht zij economisch te werk t-e gaan, waartoe zij den laatsten tijd door 'de scherpe concurrentie van als paddenstoelen oprijzende auto-bussen, die minder zware last-en hebbeln dan de spoor, verplicht is. Nu blijkt uit latere persberichten dat de Belgische fabrikanten voor 12 tot 20 pCt. la-,, ge re offertes kunnen mak-en, dan de Holland - sche dito's. Oni 't werk toch in Holland te behouden,; heeft de spoor met tHollapdsche firma's onder handeld; 't resultaat was van deze laatsten... 3 pCt. op het bedrag van haar inschrijving lie ten vallen. Wat zou de administratie van een kraJnt,' die nu tegen de !N. S. te keer gaat, doen als 't buitenland papier en machinerieën voor IS pCt. goedkooper zou aanbieden dan biianen- landsche leveranciers? Zo zou zich m-et elen, beroep op de moeilijke tijdsomstandigheden, „tot haar groot leedwezen" enz. enz.... ver plicht voelen de eigen industrie voorbij te; moe ten gaan... De N S. doet niets anders dan .wat ieder- verstandig familie-, fabri-eks- of staatshoofd doet: n.l. de eindjes touw bij elkaar houden. In plaats van de N. S. directie van unfaire, handelwijze te beticht-en, deed men beter die- hand in eigen boezem te steken en zich af te vragen of onze hoogopgevoerde loonien, so,-, ciale verbeteringen (die wel den werkman, maar niet het werk ten goede komieln) en on derhouding skosten van controleerende regee- ringsambtenaren niet drukkend en remmend Werken op de eigen industrie, zoodat Holland- sche directies in hun calculaties nooit teg-en het buitenland zullen kunnen op{£8men? Zoo langzamerhand hebben wij het al zoover weten te brengen, dat wij met oimzei geringe vierkante kilometers ,en beperkt aantal inwo ners tot de duurste staten van (Europa iepi misschien wel van de geheele wereld b-ehoo- renj 't Heeft voor kleine staten altijd als -eeln ver dienste gegolden om groot te zijn in datgene, waarin een kleine staat zich groot kan too-, nen; maar daarmede -niet tevr-edeia, hebben we ons, evenals de kikvorsch uit bet fabeltje, op geblazen... opgeblazen... tot we ook in 't groot konden meedoen in die dingen, waarin alleen groote staten kunnen uitmunten... en we heb ben in dien grootheidswedr-eia al heel wat groote landen... ingehaald en voorbijgestreefd., nog één... en van een „goede tweede" word^j, we... een „onbedreigde eerste". Of zqu ons het noodlot van den kikvorsch. boven 't hoofd hangen? „Dat komt er van", riepen de dieren, toen; de sloot-proletariër zich opgeblazen had tot hij berstte. „Dat komt er vajn." Als het recente voor beeld van buitenlandsche voorkeur boven in-' landsche industrie veler oogen mocht openefn, zo-u het onesthisch overlijden van den 1-egetn- darischen schreeuw-ert niet tevergeefsch zijn ge-, Natuurrampen Aanvang Juli hield de Volkembomld te Genève' een conferentie met bet doel, om tot de Stich ting te komen eener internationale hulporgani satie bij natuurrampen. Reeds meer dan 30 Sta ten zijn tot de organisatie toegetreden: bedoe ling is het bijeenbrengen van -een mtematio- inaal fonds. Om "voor een uitkeerimg in aanmer king te komen, zal het getroffen land moe ten aa-ntoonen: le. dat de plaats gehad hebbende ramp een groot gedeelte- der bevolking getroffen- heeft 2e. niet door voorzorgsmaatregelen af te wenden was, en v 3e in het getroffen gebied slechts bij uit zondering voorvalt. Hoe sympathiek een dergelijke organisatie op het eerste gezicht ook moge lijkten, jvektf het bericht hiervan toch de eenigszins minder aangename gewaarwording, alsof Genève, geen? kans ziende ons van de grootste natuurramp, die er bestaat, den OORLOG, af te helpen; toevlucht tot deze organisatie heeft genomen' om de volken, die reikhalzend naar resultaten uitzien, alvast dit kluifje toe te werpen. Laten we hopen, dat deze pessimistische ge dachte ongegrond moge blijken; an- Genèv-e ons wel van den oorlog afhelpt. De andere; rampen,ons niet door metnschen aangedaan, zijn nooit zoo langdurig en zeker minder wreed aardig; bovendien bezit elk volk in zijn- eigen' boezem de kracht en geduld genoeg om te ver dragen en te boven te komen, wat die natuuri hem aandoet; doch wat ons het meest ongerust maakt is de uitkeering bij natuurrampen. Wie moet in dez-e beslissen? - Een internationale Commissie? zoodat een Japanner, Argentijn, Braziliaan, Engelschman, en Duitscher te oordeelen zullen hebbent over, een ramp in onzen Achterhoek? Wij vreezen, dat als groote landen moeten oordeelen. over natuurrampen, die kleine lamden geteisterd heb ben, ze gauw gen-eigd zullen zijln te zeggen: er zijn maar een paar duizend menschen slacht offers gewordenen van d-eze zijn- niet meer clan vierhonderd gewond... iniet meer dan 300 hebben alles verloren... en bet aantal doodert gaat het getal honderd niet te boven. I Landen, die op een vulcainischen bodem le- ven en gewend zijin aan catastrophen met dui-i zen-den dooden, hal-en voor opze rampen die schouders op. Van internationalisatie der hulp bij natuur rampen verwachten wij niet veel. 1 Bovendien is de vraag gewettigd: is niet elke Rege-ering verplicht, zelve de in haar landi door een natuurramp geteisterde landgempotemj te hulp te komen? Welke huisvader zal niet, voor hij vreemde* hulp aanvaardt, eerst alles in het w-erk stellen, om met eigen middelen zijn kiindeqefn te hulp' te komen? Wij weten niet of Nederland toegetreden is: 't zal wel, Nederland doet graag mee "in dein' vreemde; toch hadden w.e 't flinker gevonden- als onze vertegenwoordigers, na de drie ge noemde, ook als conditie gesteld hadden: 4 e dat het geteisterde land behoort tot ld ie1 landen, die niet alleen door woorden, maar ook door daden getoond Hebben, dat afschaf fing van de grootste ramp DEN OORLOGj hun een heilige gewetenszaak is. weest. Nieuwstijdingen HET UITVOERVERBOD OP BEENDEREN Zooais bekend, had de Nederlandsche regeering een wetsontwerp gereed liggen, om een uitvoerver bod op beenderen uit te vaardigen- Intusschen heeft zij de Nederlandsche delegatie gisteren te Genève gemachtigd de conventie te teekenen voor de afschaffing van in- en uitvoerverboden. Wij vernemen, dat daaruit, zooals onze corres pondent te .Genève reeds had verondersteld, de con sequentie voortvloeit, dat het wetsontwerp, houden de een uitvoerverbod van beenderen, blijft liggen. De regeering zal het dus niet (bij "de Kamer indienen (Hbld.)! DF, VAN SCHAFFELAARSTOREN. In een feestelijke bijeenkomst in de versierde eierhal te Bainèveld is gisteravond het carillon, dat in den Van Schaffeiaarstoren is aangebracht ter Herdenking van het veertigjarig ambtsjubileum van Üen vorigen burgemeester van Barneveld, A. W- J. j. baron van Nagel 1, aan de gemeente overge dragen EEN MERKWAARDIG GEVAL. In de zitting van uen Rotterdamschen gemeen teraad heeft zich een merkwaardig geval voorge daan, toen de voorzitter het reglement van orde vvilde toepassen Mej. Suze Groeneweg nam, hoe wei de raad reeds bezig was aan de replieken over algemeene beschouwingen, in eersten termijn aan het debat deel. In haar betoog bestookte zij vooral den communist den heer Van Burink, die, voordat zij aan het woord kwam, reeds gerepliceerd had. TTijdens haar rede interrumpeerde de communist Herhaaldelijk. De voorzitter, die den heer Van Burink eenige malen tot de orde geroepen had, meende tenslotte het reglement van orde te moeten toepassen op den communist, toen deze weer in terrumpeerde, toen mej. Groeneweg beweerde, dat wat de heer Van Burink voorstond een analfabeet' ook kon. Een groot deel van de raadsleden, voor (het meerendeel tot de rechterzijde behoorende, verliet de raadszaal toen de burgemeester wilde la ten stemmen over het voorstel, om den heer Van Burink uit de zitting te verwijderen. Eenige soci aal-democratische leden wilden niet stemmen, toen ze zagen dat het voorstel van den voorz. geen meer derheid zou verwerven. Slechts dertien stemmen werden uitgebracht. Het quarum was dus niet aan wezig en de voorzitter was gedwongen de verga dering te schorsen. f D|E CORRUPTIE IN HET GASBEDRIJF. B. en "W. van Den Haag hebben zich bezig, ge houden met de kwestie der corruptie-gevallen, orft- dekt bij een drietal gemeentebedrijven, n.l. gas, electriciteit en waterleiding. Aan enkele ambte naren bij deze 'bedrijven werkzaam, waaronSer een hoofdopzichter "bij het gasbedrijf, zal ont slag wprden verleend. In strijd met het ambtena renreglement hebben zij giften aangenomen van enkele leveranciers. Bij dit ontslag zal het editor niet blijven, zoo wordt aan de ,'JPel." gemeldj. Zij zullen verder ook gerechtelijk worden ver volgd. Behalve van de firma Wilson is ook van andere leveranciers uitgekomen, dat "zij af en toe geme.en'te-employé's geld schonken. Hét „Dagblad van Noordbrabant" deelt mee, dat in verband met eventueele corruptie van don gasdirecteur van Waalwijk geen Öommissie van onderzoek zal worden ingesteld, omdat het feiten materiaal tegen den directeur verzameld, van -dien aard is, dat een oommissie geen voldoende bewij zen zou kunnen vinden. Den directeur is in óverweging gegeven, eervol ontslag aan te vragen. D|E LUGUBERE VONP(ST TRI VALKENBURG. Omtrent het vinden van twee lijkten te Val kenburg, verneemt V.D'., dat is komen vast te staan, dat de naam van den man J. H, Franssetij luidde. Op het lijk van den man is gevonden, een medaillon, waarin een meisjesportret. Men ver moedt dat dit de beeltenis is van de vrouw. N ader wordt gemeld Omtrent de identiteit van de lijken Is vastge steld, dal het hier waarschijnlijk de overblijfse len betreft van JA. Franssen, oud 28 jaar, en mej. E. Mansma, oud 17 jaar, beiden uit Rotter dam afkomstig. Ze werden sedert 3 maanden ver mist. De lijken zijn niet ter plaatse "begraven, doch wel gekist. Familieleden zijn naar 'Valken burg ontboden, om zooveel mogelijk de identi- viteit vast te stellen van de op de lijken gevonden voorwerpen. Omtrent de aanleiding van deze vrec- selijke daad tast men vólkomen in het duister. ONGEVALLEN. I Onder de gemeente Diepenheim is lie 36-1 jarige landbouwer ten HL, met «en electrische) dorschmachine in aanraking gekomen, welke; door een defect vajn den toevoerkabel onden, stroom stond. De man kreeg den stroom door zijn lichaam en was onmiddellijjk dood. Aan de coöperatieve suikerfabriek te R00-' sendaal is zekere V., gehuwd en vader van) twee kinderen, door de gladheid van het ter-( rein uitgegleden en gevallen.' met het noodlot-^ tige gevolg, dat een zwaar beladen bi®ten\ kar hem over beewen en borst reed. Zijn toestand is hoogst zorgwekkend. EEN VORSTELIJK JOURNALIST. Het is bekend, dat de leden de;r Scandinta-f vische vorstenhuizen er zeer democratische op-, vattingen op na houden en van vorstelijke praal of ceremonieel niets weten willen-. Prins Wil-i helm van Zweden, de tweede zoon van den( koning, vertoeft weder in Amerika, waar hijj evenals verleden jaar, voordrachten houdt oveit zijn tochten door Afrika. Thans schrijft hij| zijn indrukken uit Ame rika, heel vrijmoedig, in Scandinavische bla den, niet alleen in Zweden, maar ook in Noor-' wegen en Denemarken. Als Oscar II dat eens beleefd haid, dat, nau-( welijks 20 jaar, na zijjn afdapking, zijn klein zoon meewerkte aan een 'Noorscbe courant; E|EN WOLK VAN VOGELS. De kapitein van een Amerikaansch schip ver telde, dat toen 'hij 100 mijl van de kust van Co lumbia. ai' was, een enorme zwarte *wolk zijn schip naderde. De passagiers werden bang en dachten, dat "ter een storm op komst was. Toen de wolk echter naderbij kwam, bleek ,dat ze gevormd werden door duizenden kleine vogels, ongeveer zoo groot als kanaries. Ze hadden donkere rug gen en gele borsten. De schepelingen zagen de vogels bij groote aantallen in zee vallen, klaar blijkelijk van uitputting. Duizenden streken op het schip neer, maar ze lieten zich niet vangen. Toen het schip Panama naderde vlogen de vogels naar het land toe. EEN EDELACHTBAAR DIENSTMEISJE. In een plaatsje te Lancashire doet zich het vermakelijk geval voor dat een 22-jarig dienst meisje tot socialistisch lid van den gemeenteraad; gekozen is. Reeds sedert'drie jaar ntesmt zij aan het politieke leven deel en is tweede secretaréssé van de plaatselijke af deeling der Labour Party. Zij wil haar baantje er intusschen niet aange ven en haar mevrouw staat haar 'toe de raads zittingen bij te wonen. DIEFSTAL IN EEN PALEIS. In een paleis te Madrid1 is 'n groote diefstal gepleegd, tal van ridderorden, o.m. die van het Gulden Vlies, zijn verdwenen. De diefstal werd ontdekt, teen men 3e ridderorden te voorschijn wilde halen in verband; met de reis van koning Alfonso naar Italië. De politie heeft reeds een de rvermoedelijke daders gearresteerd. EEN GRUWELIJKE MISDAAD. Een afgrijselijke misdaad heeft te Savigina-'1 no di Puglia plaats gehad. Reeds eenigen tijd- vermiste men daar den ouden Luigi Lombardi; van wien het bekend was, dat hij zij|n geheele! fortuin, 30.000 lire, steeds bij zich droeg. VerJ borgen in een boschje heeft mieln thans de over blijfselen van den grij,baard gevonden. Geblte-' ken is, dat de zoon, dochter en schoondochter! Luigi Lombardi hebben vermoord en beroofd en vervolgens de sporen vami hun misdaad heb ben wiilen uitwisschen door het lijk te ver-1 branden. De onmeinschien hebben een volledige! bekentenis afgelegd. KOUDE IN ENGELAND. Een dikke laag sneeuw bedekte gisteren) Schotland, Noord-Engeland en Wales. In de* Londensche voorsteden werd eein koude van! 11 graden geregistreerd. i. EEN MOEDIGE REDDING- Acht en zestig kinderen zijn uit de vlammen gered door den schitterenden heldenmoed van zus ter Mary Gabriel, een roomsch-katholieke non, in een weesinrichting te Bernardsville in New Yer- sey. Zij werd midden in den nacht wakker en sloeg alarm, en ofschoon een kleine, zwakke vrouw droeg zij de kinderen in haar armen, langs de bran-

Nieuwe Langedijker Courant | 1927 | | pagina 2