SPORT EN WESSTRMIER Zij, die zich met ingang van 1 Januari op dit blad abonneeren, ontvangen de tot dien datum verschijnende nummers GRATIS. verdediger wilde hem met het scherpsnijdend zwaard zijner welsprekendheid miet alle geweld weer lossnijden. Aan de rechtbank is nu het laat ste woord. Z*\ de Uiring naar 4> nering;. Een 30-jarig sigarenreiziger uit de krentebol- lenstad, die meer op stap ging dan zijn inkom sten wel veroorloofden, trachtte zich ten slotte op de been te houden met gelden die hij voor zijn patroons, sigarenfabrikanten te Valkens- waard, had ontvangen en nu werd het natuur lijk heelemaal misère omver met 'n praatje. Hje- den stond hij terecht ter zake verduistering. Maar scheen met de beste bedoelingen bezield om het verleden weer goed te maken. Hij is weer bij de fabrikanten in dienst en zal van zijn pro visie het toegebracht geldelijk nadeel vergoe den. Jammer echter had de anders zoo weiwillen den officier een kijkje op den boeteling, die he laas zijn nieuwe rol nog niet goed had ingestu deerd en werd tegen hem 4 maanden onvoorwaar delijke gevangenisstraf gevorderd. Toch gelooven wij," dat de rechtbank medelijden zal hebben met het groote gezin van dezen afgedwaaldea broeder en deze s'traf zal omzetten in een voorwaarde lijke. Benjamin had lef. De 29-jarige Benjamin B., 'n scharrelaar uit Groot Mokum, had allergeweldigst de puist aan zijn vakgenoot, den 53-jarigen koopman Matheus Pels en hij had hem om zoo te zeggen, alle kwa len uit de doos van "Pandora toegezworen. Ben was namelijk bij vader Matheus in dienst geweest, hadden heibel gekregen en volgens het idee van Ben was 'hij geldelijk te kort gedaan. Hij zon dus op wraak en nam de Heldersehe kermis te baat |ofm zijn duistere plannen tot uitvoering te brengen. Hij begon 'den braven ouden Mat, die het ker- mishioudend' publiek met zijn malsche saggionen of vette Hollandscne nieuwe trachtte te verfris- schen, op stang te jagen. Dreigde hem met een miniatuur knipmes kapot te zullen maken en toeft hem dit door meer menschlievende omstan ders, waaronder een agent van politie, werd be let, zag hij toch nog kans zijn tegenpartij, die van angst shimmyachtige bewegingen stond te maken, een kwaadaardige schop tegen het onder lijf toe te brengen. Het póestige kereltje stond heden terecht en boorde 2 maanden gev. tegen zich vorderen, her wijt het niet veel scheelde of dfe oude heer Bont jas was er nog voor meineed ingetippeld, daar hij onder den faceineerenden invloed vaïi de kleine vurige Ben 'n heel wat gunstiger verklaring af legde dan indertijd voor de Heldersehe politie. Drukbezochte receptie van dien rijksadvocaat. Na de pauze deelde de jonge fungfeerende rijks advocaat Mr. Asser Junior de lakens uit Hij treedt met zorg In d» voetstappen van zijn fioog- geachten papa en laat zich de kaas niet van zijn boterham halen. Niet minder dan 22 fiscale verworpelingen, die het hadden durven bestaan om op 'n rijwiel dat niet voorzien was van 'n geldig belasting- merk te rijden, werden door den politierechter tot verschillende boetestraffen veroordeeld, wel ke boeten varieerden van 512 piek, alnaar de i betrapte belastingontduikers zich hadden gedra gen. De zaak van een boertje uit Heerhugowaarl werd aangehouden om de verbalisanten te hoo- ren. Pautje, die te markt weest was in Purme- dreutel, stapte op'^n paar miserabel groote hutten de zaal binnen. Maartje zijn vrouw, had ók 'n prentje kregen en werd veroordeeld tot 7 gld boete of 7 dagen. t Weer toonoelverandering. Nadat de politierechter zijn functie weer had verwisseld voor president der meervoudige straf kamer, werden eerst nog 'n viertal rijwielbelas tingzaken afgedarmd. Ten eerste 'n verzetzaak tegen een zekere Lou S. 'n bekend merk, d'ie thans te Tiel in arrest zit en wien de boete to hoog was. Hij werd meteen maar veroordeeld tot 2 maal f 10 boete of 2 maal 5 dagen, dan behoef de hij niet terug te komen. Ook kwam onze oude vriend Frans S. uit Venhuizen, die thans gelukkig geheel bekeerd ia tot de katten borrel nog ter sprake. Hij nadl beweerd niet op liet rijwiel te hebben gezeten; toen hij bekeurd werd. Bovendien had zijn fiets een lekke band. Maar de verbalisanten hingen 'n andere schil derij op van Fransje. Niet alleen zat hij op de fiets, maar hij had ook geen licht op, erf verkeerde om het spul te volmaken, ook nog in staat van dronkenschap, Wat 'n geluk voor het recht .dat het de spreuk huldigt, die geverfd is boven den ingang van het reohtspaleisAu dite et alteram partem... Men hoore ook de andere partij! Maar voor Frans was "het geen voordeel. Tegen hiem werd f 7 boete of 7 dagen gevorderd. I Slachtoffer van den grooten weteldjmoord. De vierjarige volkerenmoord heeft ons al hieel wat ellende bezorgd. Daaronder moet ook gerle- keni worden de heerlijke tabakswet, waarvan nu nog 'n beklagenswaardig slachtoffer voor de meer voudige strafkamer compareerde. Het was een zielig mannetje Job. Petrus D die in de dagvaarding werd genoemd een siga renfabrikant, doch wiens gcheele fabriek was ge vestigd in een boerenschuurtje, waarin de stak ker met behulp van twee zoons wat bokkies draai de. Hem was ten laste gelegd, het fiscale misdrijf, dat hij had verzuimd eenig© partijtjes ruwe ta bak bestemd voor verwerking, niet in het voor geschreven register te hebben ingeboekt. Welk j verzuim moest worden toegedicht aan de voort- durende ziekelijkheid van den verdachte, die zoo- I wel zenuw- als baretlijder is. Toen dan ook de jonge rijksadvocaat met de grootst mogelijke cle- 1 mentie de minimum straf vorderde, hield de ver- dediger Mr. Haesa, 'n mooi type voor 'n wild- westfilm, 'n even diepzinnig als welsprekend plei dooi, dat de beste standwerker op de Zaturdag- avondmarkt hem niet had kunnen verbeteren, en waarin hij aandraag op vrijspraak vaar zijn onge- lukkigen èliënt en 200 niet dan de grootst moge- 1 j^lijke clementie, die echtier ook al werd be- tracht dooi- den rijksadvocaat en zooals gezegd bestaat uit 100 piek of 30 dagen "hechtenis Persoonlij ka kennismaking gewenscht. Een clandestiene sigarenkoopman, Theodoras de K. uit Utrecht, die te SChagen verschillende oude doorrokers gelukkig maakte met zijn clandes tiene flambouwen, moest nu ook terecht staan wegens overtreding der tabaksiwiet. Hij was ech ter niet verschenen en daar men hiem persoonlijk wenscht te eondoleeren, is de zaak uitgesteld voor onbepaalden tijd, zulks met de bedoeling den ver dachte te dwingen persoonlijk zijn opwachting te komen maken. OLYMPISCHE SPELEN 1928, AMSTERDAM. i De huisvesting der bezoekers tijdens de Spelen der IXe Olympiade» 'Het Comité 1928, belast met de voorberei ding en de uitvoering der Olympische Spelen, te Amsterdam, beeft, gelijk bekend is, destijds een afdeeling Huisvesting in werking gesteld, welke bemiddeling verleent voor die huisvest ting van de officieele personen, de deelnemers, de journalisten en allen, die gedurende de Spe len te Amsterdam aanwezig moeten zijn. Deze afdeeling Huisvesting heeft tevens en kele voorbereidende werkzaamheden verricht voor de huisvesting der bezoekers en reeds vele aanvragen kwamen hiervoor in. Thans is, als gevolg van een gepleegd over leg tusschen het Comité 1928 en de Gemeente Amsterdam, de Vereeniging ",t Koggeschip" daartoe door het Gemeentebestuur aan gezocht bereid gevonden een speciaal huis vestingsbureau ten dienste van de bezoekers der Olympische Spelen in te richten.

Nieuwe Langedijker Courant | 1927 | | pagina 4